Ingezonden Fa OPE HUIZE Help de Hersenstichting IPEN HUIZEN ROUTE Televisie opnames studio RKK in café de Wit Joost Zwagerman in het Literair Jazz-Café 7 februari 2i medec/* Eigen bijdrage of geschenk aan je eigen gezondheid umm www.era.nl www.era.nl UITKIJKPOST - 28 JANUARI 2004 - PAGINA 6 O ERA W"' HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Bouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Verleende bouwvergunningen Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Verleende sloopvergunning Burgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 22 januari 2004 Verkiezingen Europees Parlement Mededelingen Kennisneming incidentele festiviteiten Tijdelijke sluiting gemeentelijk Informatiecentrum Tortilla op z'n Spaans ERA Cursus tuinieren in het Trefpunt Activiteiten AYYH P L L I T I E HEILOO BERICHTEN Lourdesreis 2004 Ypedisco Heiloo contact Iff vervolg van pagina 4 De behandeling van bouwplannen is openbaar. Op verzoek van belanghebbenden kan de verga dering om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstandscommissie bij wonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaan- vragen openbaar. Voorlopige agenda 1Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 19 januari 2004. 3. Ingekomen stukken: 4. Ingekomen bouwplannen: - Baetenburg 133, aanbouwen carport; - Het Zevenhuizen 24, vergroten woning; - Kennemerstraatweg 580, vergroten woning; - Spoorlaan 16, vergroten woning; - Stationsplein Heerenweg, bouwen 29 appartementen, winkels en parkeerkelder; - Ypesteinerlaan 79, vergroten woning; - Zevenhuizerlaan 9, vergroten woning. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrekking hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, op vrijdag 30 januari a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur, tele foon (072) 535 66 66. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aan vragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Nijverheidsweg 4 - veranderen kantoorgebouw in peuterspeelzaal/babyopvang (reg.nr. 2004/0018) Westerweg 261 - veranderen winkelgebouw (reg.nr. 2004/0014) Wethouder Tomsonbos (22e villa) - bouwen woongebouw 6 appartementen (reg.nr. 2003/0396) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één /an de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Rector Frederiklaan 13 - bouwen garage (reg.nr. 2003/0366) Geestakker 39 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0390) Obriglaan 63 - plaatsen dakkapel op achterdak- vlak (reg.nr. 2004/0005) hoek Maas Geesteranusweg Frederica's Hof, locatie "Kruiskerk" - bouw vier appartementen met een parkeerkelder (reg.nr. 2003-0078) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 2511800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vervangen en vergroten van de bestaande ber ging op het perceel Vredenoord 149. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 29 januari 2004 gedu rende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te ver lenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk gemoti veerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde sloop vergunningen verleend. Maas Geesteranusweg 2 - slopen van een kerkgebouw (Kruiskerk) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. geboorten Gigli d.v. A.L. Bakker en K.D.P. Kersten lip z.v. T.C.B. van Buitenen en M.T.D. Overmeer Bartholomeus AM. z.v. M.J.A. Stoop en S.H. Greijer elders geboren Wendy d.v. R. Kaandorp en D.S. IJzerman Hylke M. z.v. W.J. van der Wal en N.M.A. Lammertink Sofie d.v. A.V.M. Nes en MA.M. Ursem Noortje d.v. J J. Meijer en J.M. Jansen Arwen d.v. V.A. Janssen en CC. Kelderman huwelijksaangiften E.L. Barens en A.H.M. Zonneveld huwelijken B.A.S. Borst en J.J. van Schagen PA.M. Siemonsma en I.C.J. Wijker overleden H.J.H. van Leipsig E. Hollenberg wv Mulder elders overleden S. Broersen J. Oudejans M.F. Smid E. Spruijt ev Redeker C de Waard wv Mulder Voor de verkiezingen van de leden van het Euro pees Parlement op lOjuni 2004 is het mogelijk dat Nederlanders die in het buitenland wonen zich laten registreren in Den Haag om mee te kunnen doen aan deze verkiezingen. Het formulier hiertoe kan worden aangevraagd bij het Nederlands consulaat in het buitenland of bij een afdeling Burgerzaken van een gemeente in Nederland. Dit kan tot uiterlijk 28 april 2004 worden ingestuurd naar de gemeente Den Haag. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Publieksbalie van het gemeentehuis, tel. (072) 535 67 22. De burgemeester en wethouders van Heiloo van het voornemen van de Stuurgroep Trefpunt om in het ontmoetingscentrum voor ouderen, gevestigd Abraham de Bois-hof 2, tijdens een vrijwilligersavond op vrijdag 6 februari a.s. tussen 20.00 en 23.00 uur conferences en levende muziek (zang met accordeon) ten gehore te brengen. Dit op grond van de artikel 4.1.3 van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A. Wennink van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 30. In verband met een interne verbouwing is het 2 tot en met 20 februari a.s. De stukken die for meel ter inzage liggen, zijn tijdelijk in de hal van het gemeentehuis te raadplegen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond 18.00 tot 20.00 uur. van het Informatiecentrum voor de bezoekers van het gemeentehuis vergroot, in het Informa tiecentrum liggen niet alleen de wettelijk verplichte stokken ter inzage, maar u kunt hier ook terecht met al uw vragen over de gemeente. De werkzaamheden kunnen voor bezoekers van het gemeentehuis enige overlast veroorzaken. Wij vragen u hiervoor begrip te hebben. In de vele Zuid-Amerikaanse en Spaanse restaurants, die Nederland rijk is, kun je bijna altijd wel Tortilla' op de menukaart aantreffen. Maar er is een groot verschil tussen de bijvoor beeld Mexicaanse en Spaanse tortilla. De Spaanse is echt een eierengerecht in tegenstelling tot de Zuid- Amerikaanse tortilla. Het wordt vaak als lunchgerecht gegeten, maar dat komt ook omdat men in die streken gewend is per dag tweemaal 'warm' te eten. Wij zijn nu eenmaal een volk van broodeters en dat is ook helemaal niet verkeerd. De Spaanse tortilla kan dus als lunchgerecht worden gegeten, maar evengoed als hoofdgerecht van de warme maaltijd. Spaanse tortilla (voor ca. 4 personen) Benodigd: olijfolie, 2 a 3 aardappelen (afhankelijk van de grootte), 2 uien, 4 eieren, wat paprikapoeder en wat zout. Bereiding: De (geschilde) aardappe len in kleine blokjes snijden en de uien 'snipperen'. De aardappelen even voorkoken (5 minuten) en ver volgens in wat olijfolie bakken tot ze gaar zijn en een lichtbruine kleur heb ben. Ook de uien in een weinig olijf olie gaar bakken, maar vooral niet bruin laten worden. De aardappelen en de uien op keukenpapier laten uit lekken. Eieren in een kom doen en goed klutsen tot een wat schuimige massa ontstaat. Gebruik van een elek trische mixer verlicht dit klusje enorm. Roer vervolgens de aardappel en de ui erdoor en breng de massa met wat zout en paprikapoeder op smaak. Neem een koekenpan met antiaanba klaag of met een dikke bodem. Verhit wat olie in de pan en voeg het eimeng sel toe. Doe een deksel op de pan laat de massa gedurende ongeveer 20 minuten op een laag vuur bakken tot het mengsel is gestold. U kunt vervol gens de aldus verkregen tortilla onder een grill nog even goudbruin kleuren of eventueel de bovenzijde van de tor tilla nog even bakken. Als groente past hierbij vooral een lekkere frisse salade. Bij dit Spaanse gerecht past natuurlijk een Spaanse wijn. Kies voor een mooie rosé en uw avond kan niet meer stuk. Heeft u ook een leuk recept en wilt u dat met anderen delen? Stuur het op naar: redactie Uitkijkpost, postbus 68, 1850AB Heiloo of stuur uw recept per e-mail aan ons toe: redactie@uitkijk post.nl Van (top)sportief tot lui, van jong tot. oud, van gezond tot minder gezond, van mens tot dier: informatiebijeen komst over magnetische en ver-infrarode gezondheidsproducten. BEVERWIJK - Dit gaat niet over een eigen bijdrage in verband met een ziektekostenverzekering of medicijnen die u helpen symptomen van een ziekte of kwaal te bestrijden. Dit gaat over kiezen voor uw gezondheid! Wat kunt u zelf doen nu ziektekostenverzekeraars steeds ver der gaan bezuinigen? En hoe kan ziekte voorkomen worden? Door de nadruk te leggen op preventie. Dit gaat over schoon drinkwater, goed bewegen, juiste voeding en bestrij ding van moeheid veroorzaakt door elektriciteit, tv, computers en mobie le telefoons. En dit gaat vooral over REGIO - De Hersenstichting Neder land en het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid organise ren wederom gezamenlijk de Nationale Collecte Hersen Psychische ziekten. Dit jaar wordt er voor de achtste maal gecollecteerd voor de hersenpatiënten en mensen met een psychische ziekte. De Nationale collecteweek vindt plaats van 8 februari tot 14 februari. Voor hart en vaatziekten en kanker worden jaarlijks miljoenen euro's bij elkaar gebracht. Daardoor is er op deze onderzoeks- gebieden al grote vooruit gang geboekt. Dit is ook hard nodig voor de hersenaandoeningen en psy chische ziekten. Daarom is de Hersenstichting naarstig op zoek naar collectanten die en paar uurtjes willen meehelpen. Beide organisaties beschikken over het keurmerk voor goede doelen van het Centraal Bureau Fondsenwerving. Dat is ook bij het col- MAKELAAR G lecteren een belangrijke stun in de rug. Collectanten kunnen zich aanmelden bij Jacqueline Groot, tel. 072-5333189. HEILOO - In het voorjaar start er weer een cursus Tuinieren in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. In deze cursus komen vele facetten van het tuinieren aan bod, zoals: hoe heten planten, hoe groeien ze, hoe kunnen ze worden gecombi neerd, en hoe zorg ik ervoor dat mijn tuin ook in het najaar en in de winter interessant is? Ook worden de onder- houdsaspecten bekeken, en het snoeien en verzorgen van planten, heesters etcetera. De cursus start donderdag 18 maart tot en met donderdag 22 april, van 09.00 tot 11.00 uur. De cursus kost 55,- (inclusief lesmateriaal) voor 6 lessen van 2 uur. HEILOO - In februari worden de bezoeken met de musea clubs van de Algemene Vrouwen Vereniging Heiloo e.o. AVVH) weer hervat onder leiding van de heer Rolf Berentsen. Op de eer ste en tweede woensdag van februari wordt een bezoek gebracht aan het Allard Pierson museum ïn Amsterdam, Oude Turfmarkt 127. Rondleiding op de tentoonstelling: 'Aan tafel! Eten en drinken in de Oudheid'. De dag en tijd voor de leden van de museumclubs 1,2,3 en 4 zijn hetzelfde gebleven als voorheen. Inlichtingen bij Anneke Kager, tel. 072-5332935 (tussen 19.00 en 20.00 uur). goed ontspannen. Onderzoek toont aan dat goede, diepe ontspanning het geheim is van vitaliteit en dat vele gezondheidsklachten van de moder ne maatschappij daarmee het hoofd geboden kunnen worden. Hoe? Magnetische en ver-infrarode gezondheidsproducten blijken al 30 jaar een goede oplossing voor wer kelijk welzijn. In Nederland echter nog niet zo bekend en daar doen we wat aan. Naast uitleg over de techno logie doen we testjes, zodat u een en ander direct kunt ervaren. Wie echt een eigen bijdrage wil leve ren aan zijn eigen gezondheid en dat van anderen (mens en dier) is van harte welkom op dinsdagavond 3 februari in Sporthal Kinheim, Hoflanderweg 188 te Beverwijk. Aanvang 20.00 uur. Opgave voor deze informatie-avond bij: Mirjam Liefting, tel. 0251-22974 of Margriet Liefting tel. 072-5333767. HEILOO -11 Februari is de feestdag van Onze Lieve Vrouw van Lourdes en tegelijk Wereldziekendag. Lourdes is immers dé plaats waar duizenden zieken heil en genezing zoeken. Bij de kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood is een geneeskrachtige bron te vinden die al dateert uit voorchriste lijke tijd. Al minstens zes eeuwen bestaat hier een verering voor Maria. Honderden vrijwilligers spannen zich jaarlijkse in om zulke bedevaarten mogelijk te maken. In het kader van deze dag wordt het KRO-televisieprogramma Studio RKK (Magazine rond kerk en kroeg) W -Noord-Holland Noord 112 T- 0900- <§a 8844 - Op maandag 21 januari werd op de Willibrordusweg omstreeks J5.00 uur een personenauto aangereden. De ver oorzaker is na de aanrijding doorgere den. De groene Seat Ibiza met kente ken NZ-LX-66 stond tegen de stoep bij de ingang van het pleintje even ten noorden van Coen Doen geparkeerd. Eventuele getuigen van de aanrijding worden verzocht contact op te nemen met de politie van Heiloo, tel. 0900- 8844. - Een bewoonster van een woning aan de Kennemerstraatweg schrok dins dagavond 20 januari omstreeks 21.35 uur op van glasgerinkel. Toen zij pools hoogte ging nemen bleek dat een raam pje van de voordeur van de woning was ingeslagen. De dader was niet te zien. Omdat men niet in de woning is geweest wordt er niets vermist. - In de nacht van maandag op dinsdag 19-20 januari werd op de de Hofstee een geparkeerde personenauto ver nield. Op een van de portieren werd een kras met een lengte van ongeveer 20 centimeter op de grijze Focus aange bracht. Deze vernieling betrof de vijfde in een reeks van vernielingen aan de auto binnen enkele weken tijd gepleegd. - 10 fietsers werden woensdagochtend 21 januari bekeurd voor het niet voeren van een fietsverlichting. De controle werd op de Hoogeweg gehouden. Hierna werd een rood licht controle gehouden op de kruising van de opgenomen in bedevaartplaats bij uitstek Heiloo. Locatie is café de Wit, waar een aantal gasten komen vertel len over hun Maria-bedevaart naar Lourdes, Heiloo, Beauraing (België) en Kevelaar (Duitsland). De presen tatie is in handen van Wilfred Kemp. De uitzending in Café de Wit kan worden bijgewoond op 10 februari, van 16.30 tot 17.00 uur. De zaal gaat om 16.00 uur open voor publiek. Het programma is vervolgens op woens dag li februari op Nederland 1, om 16.30 uur te zien en de herhaling wordt op zondag 15 tébruari rond 9.00 uur uitgezonden. Ringweg met de Zeeweg. Tijdens de controle werd 1 fietser bekeurd voor het niet stoppen voor het rode licht. - In de nacht van donderdag 22 op vrij dag 23 januari werd in Heiloo in vijf personenauto's ingebroken. De inbra ken werden gepleegd terwijl de auto's stonden geparkeerd aan de Werken- delslaan, Zevenhuizerlaan, Bosvaren en de Boswinde. Er werd op verschil lende manieren in de auto's ingebro ken. Van de auto's die stonden gepar keerd op de Werkendelslaan (een don kerblauwe Peugeot 306) en de Zevenhuizerlaan (een grijze Peugeot 206) werden de portieren omgebogen. Van de rode Fiat 128 die op de Bosvaren stond geparkeerd werd een achterraam uit zijn rubbers gesneden. Op de Boswinde werd in twee auto's ingebroken. Een van die auto's betrof een rode VW Golf, waarvan een van de portieren werd geforceerd. De andere auto betrof een groene Kia Pride. Een portierruitje werd ingeslagen. In alle gevallen werd onder andere de auto- radio/cdspeler uit de auto's ontvreemd. - Op zaterdag 24 januari werd van 9.00 tot 12.30 uur op de Kennemerstraatweg een verkeerscontrole gehouden. Tijdens deze controle werden totaal 9 bestuurders bekeurd. De bekeuringen werden gegeven voor het niet dragen van de autogordel, eenmaal voor het niet kunnen tonen van het rijbewijs, voor het niet handsfree bellen, en voor het niet juist vervoeren van een kind. Gevonden: enkele sleutels; dameshorloge merk Lorus; frontje autoradio (gevonden in trein Heerhugowaard- Heiloo); bestuurbare step; gsm merk Siemens type M35; bril roodachtig montuur. Neem eens een weekje voor jezelf HEILOO - Als men aan Lourdes denkt, denkt men veelal aan zieken. Toch is dat maar ten dele waar. Ook veel gezonde mensen, zowel ouderen als jongeren, vinden het fijn om Lourdes te beleven. De saamhorigheid, de aandacht voor elkaar, anderen ont moeten en stilstaan bij de zin en de waarde van het leven. Met andere woorden even 'op retraite' gaan: even een weekje voor jezelf. De Lourdesgroep Heiloo, in samenwer king met de Verenigde Nationale Bede vaarten in 's Hertogenbosch, maakt dit mogelijk. Eventuele zorg wordt aange past aan de individuele behoefte, zodat niemand vanwege zijn ziekte of handi cap thuis hoeft te blijven. Ook wie bij voorbeeld alleenstaand is, is dit een goede gelegenheid om met een groep op reis te gaan. Dankzij vele sponsors uit Heiloo is de Lourdesgroep in staat, om indien nodig financiële ondersteu ning te bieden. De organisatie van de Lourdesgroep Heiloo is dit jaar overge nomen van Jaap en Patricia Langedijk door Piet Mulder en Irma van Loon. Om deze reizen zo goed mogelijk te organiseren en te begeleiden hebben zij in oktober 2003 een stageperiode in Lourdes doorgebracht. Lourdes is de tweede bedevaartplaats ter wereld. Jaarlijks wordt het bezocht door 6.000.000 pelgrims. De Lourdesreis is dit jaar van 30 april tot en met 7 mei. Voor meer informatie: Piet Mulder, tel. 072-5336206 of Irma van Loon, tel. 072- 5336056. HEILOO - Zaterdag 31 januari is er weer een Ypedisco voor alle kinderen van de bassisschool. Van 19.00 tot 20.30 in de Ypsalon aan de Hucht. Entree en consumpties 0.50 euro. Schrijver Joost Zwagerman was te gast in het Open Huis. (foto: MSP) HEILOO - Zondag was Joost Zwagerman, een van Neerlands bekendste schrij vers te gast tijdens het Literair Jazz-Café Heiloo in het Open Huis. Joost Zwagerman werd in 1963 in Alkmaar geboren en debuteerde in 1986 bij uitge verij De Arbeiders pers met de roman De Houdgreep. Daarna volgden nog vele romans, en in 2002 schreef hij de roman Zes Sterren. In november 2003 ver scheen ter ere van zijn veertigste verjaardag de essaybundel Standplaats Zwagerman, met bijdragen van onder meer Renate Dorrestein, Carel Peters en Jessica Durlacher. Deze literaire topper gaf een lezing naar aanleiding van de thema 's in zijn boeken, hij las voor uit eigen werk en er was gelegenheid tot het stellen van vragen.Het muzikale gedeelte werd verzorgd door het bekende Oliver King Trio met Andre Vrolijk op accordeon. Op 28 maart is er weer een Literair Jazz-Café, die keer zal Martin Bril te gast zijn. (foto: MSP)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6