Dennis Hof traint voor halve marathon in het Olympisch Stadion Zeevogels minder slecht dan FC Castricum m .(Afet. Verenigingskampioenschap Schaakvereniging bij Bowling Heiloo Vredeburg Welkom bij jeugd van Double Stars Heiloo DeEgmonden Lamoraal van Egmont houdt 'Jeugd Feesthal' sjcvd© ©g\° Beste start TTY Limmen/Heiloo .lÉkikM. Wlddurodm Madurodam, Nederlands kleinste stad in Egmonds Bloemenzee UITKIJKPOST -28 JANUARI 2004 - PAGINA 8 Blindzijn staat carrière als marathonloper niet in de weg WÈt&^ÊÊÊ^éÊÊÊÈkL graai- m ui m m m m1 n w >m m. 1. IJII wanneer. WWW Groot recreanten volley baltoernooi in Heiloo adverteren WWW Klaverjasdrive in De Vriendschap Akersloot 1 Tfe 1 ff *1 O O Voetballen bij Stabilitas Clubkampioenschap Amak halve marathon Uitslagen bridgeclub Fumez Pas Uitslag Heilooër Bridge Club Bridgeclub Limmen Uitslagen bridgeclub Sans Atout Nederlands kleinste stad GEZ1NSBEURS Hoeverkerk kan niet zonder Kerkbalans Restaurant Chantant de Boerenwagen Winterwandeling door Wimmenummerduinen HEILOO AMSTERDAM - Het doel is een halve marathon en dat betekent hard trainen. Dat doet Dennis Hof (30) dan ook samen met zijn trainer en begeleider Patrick Rupsam (29). 'Begeleider', want Dennis is blind, maar dat neemt niet weg dat hij vast besloten is in de toekomst een halve marathon te gaan hardlopen. Sterker nog; Dennis is zo serieus dat hij inmiddels dagellijks zo'n anderhalf uur op de loopband zijn kilometers maakt. Dinsdag 20 januari gingen Dennis en Patrick buiten trainen. Voor het eerst en niet zomaar ergens, maar in het Olympisch Stadion in Amsterdam. Dennis had hoogstpersoonlijk een uit nodiging gekregen voor de training in het historische stadion en nam dat aan bod met beide handen aan. Speciale band Een half uur lang probeerden Dennis en Patrick nieuwe technieken uit op de sintelbaan van het Olympisch Stadion. Patrick had een elastische kabel mee genomen, waaraan twee handvaten zit ten. Zowel Dennis als Patrick namen beiden een handvat en het hulpstuk bleek naar tevredenheid te werken. Vanwege zijn visuele handicap is Dennis niet in staat om zelfstandig te gaan hardlopen, maar met een hulp stuk als deze elastische kabel kan hij zijn eigen prestatie neerzetten. De kabel zorgt ervoor dat Dennis de goede richting kan vinden. Verder gaat het hardlopen helemaal zelfstandig. Het was voor het eerst dat er met de kabel werd getraind en zowel sport man als trainer waren tevreden over het resultaat. „Ik ben nog wel wat voorzichtig", zegt Dennis, „het is nog even wennen. Vooral in de bochten moest ik nog wat afrémmen, maar mis schien komt dat later nog." Ook trai ner en begeleider Patrick Rupsam was tevreden: „Het ging goed", was zijn korte maar duidelijke mening. Een hele prestatie Dat Dennis traint voor een halve marathon, ook al is hij blind, is mis schien niet uniek, maar wel een hele prestatie. Daarnaast laat Dennis zien dat een handicap absoluut niet hoeft te betekenen dat je geen sport kunt beoe fenen. Patrick Rupsam draagt diezelf de mening uit en heeft dan ook ver schillende projecten voor gehandicap ten en sport openstaan. Patrick, met als achtergrond de Sociale Academie en werkzaam in de zorg, stemt zijn acti viteiten af op zijn clienten. „Iedere cliënt heeft zijn eigen doelen. Het kan ook heel wat zijn om een kwartier in het bos te fietsen." Patrick regelt onder meer vrijetijds- en fitnessactiviteiten en begeleidt nu Dennis. „Het trainen is eigenlijk bij Dennis steeds verder gegaan. We begonnen met tien minu ten op de lopende band en dat is nu inmiddels anderhalf uur", vertelt Patrick. En nu dus ook een trainingses sie in het Olympisch Stadion.„Dat is eigenlijk begonnen als geintje. We lie pen te dollen en Dennis liet weten wel eens in de Amsterdam Arena te willen trainen. Ik zei voor de grap: 'Daar komt niks van in, want ik ben een Feyenoorder'. Op een sportbeurs voor gehandicapten kwam ik via via in con tact kwam met Carla de Groot, mede werkster van het Olympisch Stadion. En we kregen een uitnodiging om te komen trainen in het Olympisch Stadion!" Ook heel leuk en spontaan was het feit dat de sporters ontvangen werden in het stadion door stadiondirecteur Hans Lubberding. Hans zorgde er ook voor dat Dennis in contact kon komen met topatleet Bas Markies, die ook in het stadion trainde en zich klaarmaakt voor de kwalificatie voor de Olympische Spelen 2004 in Athene, onderdelen verspringen en de 100 meter. Dennis en Bas wisselden wat kennis en meningen over de sintelbaan uit om vervolgens hun trainingen weer serieus te hervatten. Zowel Dennis als Patrick vonden de training in het Olympisch Stadion een fantastische ervaring. ZQO CASTRICUM - Zeevogels heeft aan de eerste ontmoeting na de winterstop 3 punten overgehouden. Hoewel het spel van de withemden ver onder de maat bleef, mede door het ontbreken van vele vaste krachten, wist het pove re FC Castricum de Hoe vers niet op de pijnbank te leggen. De wedstrijd was slechts twee minuten oud toen Niels Eijlander zijn eerste treffer van 2004 wist te produceren. Een voorzet van Hans van der Werf werd door Eijlander fraai over de Castricumsè doelman in de verre hoek geplaatst, 0-1. De thuisclub, op de rang lijst terug te vinden op de laatste plaats, probeerde terug te komen in de wed strijd maar wist enkele halve kansjes niet te verzilveren. Zeevogels ging ondertussen moeiteloos mee met het dramatische niveau van de gastheren. De ploeg kreeg alle ruimte en tijd om op te bouwen maar miste een vormge ver die de juiste weg aangaf. Door de afwezigheid van o.a. Didier Campos, Mark Zwart, Henk Dekker, Paul Gerrits, Jan en Frank Jong en Gijs de Waal moest de zwart-witte brigade teveel voetballend vermogen inleveren en mocht tegenstander Castricum heel lang hopen op een puntje. Niels Eijlander In de tweede helft gingen beide ploe gen verder waar ze gebleven waren. De hard werkende teams hadden wel de intentie om er iets van te maken maar Dennis en zijn begeleider Patrick tijdens de training in het Olympisch Stadion, (foto: UKP) HEILOO - Volleybalvereniging Effect houdt op zondag 1 februari een groot recreanten volleybaltoernooi in sport hal Het Vennewater. Ruim 20 heren en dames teams uit de hele regio nemen deel aan het toernooi. De heren wedstrijden beginnen om 10.30 en de dames wedstrijden om 11.50 uur. Het toernooi wordt om 16.30 uur afgesloten met een prijsuitreiking in de kantine van de sporthal. Iedereen is welkom en kan de volleyballers vanaf de tribune aanmoedigen. REGIO - Of de stroomstoring voor Limmen op vrijdagavond op de tafel tennisclub is overgeslagen is niet bekend maar het is zonder meer een zwaar weekend geweest voor de tafel- tennisteams van Limmen/Heiloo. Het eerste team had daar op zaterdag geen boodschap aan en kwam in de eerste wedstrijd na de promotie tot een uitstekend resultaat in de hogere klas. Iedereen kent iedereen in de hoogste klassen van Afdeling Holland Noord en Limmen/Heiloo was dan ook gewaarschuwd voor de strijd tegen De Roemer 1 uit Medemblik. De Limmen- /Heiloenaren voelen zich kennelijk al meteen thuis in deze klas en trokken met 6-4 de overwinning naar zich toe. Van de jeugdteams was het alleen het 2e team dat nog een gelijk spel wist af te dwingen ofschoon ook de nipte nederlaag van Pupillen 1 tegen A-Merk nog wel vermeldingwaardig is, het waren de eerste winstpunten van dit nieuwe team. Op zondag werd in Obdam de tien kamp tien sterkste 2e klassers gespeeld. Arjan Barendse kwam hier zeer ver dienstelijk met een tweede plaats van daan. Uitslagen: L/H 1-De Roemer 1:6-4; LI. H 2 -Spirit 8:2-8; Esopus 4-L/H 3:7-3; L/H 4-Spirit 13:1-9; Doko 3-L/H 5:7-3; Spirit 19-L/H 6:4-6; Jeugd: Doko 1-L/H 1: 3-7; Victors 4-L/H 2: 5-5; Alkmaar 3-L/H 3:1-9; Pupillen: L/H 1-A-Merk 2:4-6; L/H 2-Duintreffers 1:0-10. AKERSLOOT - Zaterdag 31 janua ri is er weer klaverjassen in De Vriendschap in Akersloot. Een drive met als vanouds een geweldig prij zenpakket, bestaande uit draagbare radio-cd speler, elektronische gour met sets en nog veel meer elektroni sche apparatuur. Er wordt individu eel gekaart, je hebt dus geen vaste maat nodig. Mocht iemand geen geluk hebben met het klaverjassen bestaat de mogelijk om met de grote verloting toch in aanmerking te komen voor de prachtige prijzen. De aanvang is om 20.00 uur en de kosten van deelname zijn E 3.50 p.p. Inschrijven kan op de avond zelf of telefonisch onder nummer 0251- 312866. HEILOO - Het jaarlijks terugkerende evenement van bowling Heiloo was dit jaar ingedeeld in twee klassen mannen en een klasse vrouwen. De voorronde werd over drie avonden verdeeld, waarbij het de bedoeling was om in 6 games een zo'n hoog mogelijke pinfall te scoren. De finale op zondag werd gespeeld door acht bowlers met de hoogste score uit de eerste klasse, twaalf bowlers uit de tweede klasse en de vier vrouwen. Op deze dag werd uit gemaakt wie zich de Vereniging kampioen BVH Scratch 2004 mocht gaan noemen. Om 10.00 uur werd in Bowling- en Partycenter aan de Kennemerstraat- weg een aanvang genomen met deze finaledag met de 6 games finale van de mannen uit tweede klasse heren. Als nummer 1 uit de voorronde kwam Erl Walsh uit Castricum met een score van 1137 net 9 pins meer dan Silvio Smit uit Alkmaar en 15 pins op Hans Beentjes uit Heemskerk. Dat er in 6 games finale veel kan gebeuren bewees Gert van de Sluys uit Alkmaar. Met een totaal score van 2307 (204, 201, 231, 169,211,195) verwees hij de eerste drie genoemde mannen naar de respectie velijk vierde, tweede en derde plaats en verruilde daarmee zijn achtste plaats in het kampioenschap tweede klasse. De hoogste game 246 werd in deze klasse gegooid door Willem Filipsen uit Broek op Langedijk. De winnaar van de acht finaleplaatsen bij de mannen uit de eerste klasse werd geen verrassing. Evenals verleden jaar was het kampioenschap hier al bekend. Rik Nap uit Heiloo was ook bij dit eve nement weer onverslaanbaar. Een totaal pinfall van 1290 uit de voorron de en een finalescore van 1236 (211,200,236,209,206,174) zette hem met een gemiddelde 210,5 op de eerste plaats. Als beste speler van bowlingver eniging Heiloo bewees hij ook hier, met ieders instemming, recht te hebben op de wisselbeker en de titel van Verenigingskampioen mannen Heiloo 2004. Een tweede plaats werd opgeëist door Ger Schultz uit Bovenkarspel met een gemiddelde van 198,50. Opvallend in deze finale was het optre den van Michel Nijman uit Heiloo. Met o.a. twee finalegames van 238 en 258 lag hij met een totaal score van 2357 (25 pins minder dan Ger) beslag op een derde podiumplaats. De hoogste game 267 in deze klasse werd gescoord door Cees Beentjes uit Heemskerk Bij de vrouwen werd er vooral strijd geleverd tussen Yvonne v.d. Kommer uit Uitgeest en Anita de Boer uit Heerhugowaard. Tot en met de vierde finalegame had Yvonne nog een kleine voorsprong van 5 pins, die uiteindelijk verdween door de twee laatste games van Anita 204 en 205. Met een totaal score van 2236 werd Anita tweede en Yvonne derde. De eerste plaats bij de vrouwen was na een score in de voorronde van gemiddeld 205,16 door Petra van de Worp-Hoetjes uit Beverwijk voor de concurrenten zo goed als bekeken. Met een voorsprong van 114 pins gaf zij hen ook in de finale geen kans en nam terecht bezit van de wisselbeker en het kampioenschap vrouwen Heiloo 2004. Een week eerder had de jeugd hun kampioenen aangewezen. Hier werden de hoogste score gegooid bij de meisjes Junioren door Sheila Pluymers met 1263, terwijl bij de aspiranten de hoog ste score van het toernooi werd neerge zet door de broer van Sheila, Barry Pluymers eveneens uit Alkmaar. Zij werden de verenigingkampioenen Jeugd Heiloo 2004. Met de wisselbe kers konden zij zich opmaken voor de foto met de kampioenen senioren. Uitslagen Mannen eerste klasse: 1. Rik Nap (ver enigingskampioen) Heiloo 2526,2. Ger Schultz Bovenkarspel 2382, 3. Michel Nijman Heiloo 2357, 4. Cor Buis Egmond aan Zee 2327, 5. Menno de Boer Alkmaar 2326. Mannen tweede klasse: 1. Gert v.d. Sluys Alkmaar 2307, 2. Silvio Smit Alkmaar 2273, 3. Hans Beentjes Heemskerk 2205,4. Erl Walsh Castricum 2180, 5. Feabk Hemmekam Heiloo 2176, 6. Ivo Beernink, Heiloo 2176. Vrouwen (alle klassen): Ï.Petra v.d. Worp-Hoetjes (verenigingskampioe ne) Beverwijk 2309, 2. Anita de Boer Heerhugowaard 2236, 3. Yvonne v.d. Kommer Uitgeest 2151, 4. Trudy Pos Heiloo 2134. Jeugdkampioenen: Sheila Pluymers Alkmaar 1263, Barry Pluymers Alkmaar 1369. LIMMEN - Vredeburg speelde vrijdag 23 januari ronde 14 van de interne competitie. J. Admiraal zocht tever geefs naar voordeel in de Aljechin ope ning in een poging om de sterke K. Kramer een halt toe te roepen. Kramer bouwde in een hoogstaand positioneel gevecht langzaam zijn positie uit en won verdiend. H. Ebels deed een stap je terug tegen E. Stolp en zakte naar de derde plaats. G. Hafkamp plaatste een vroeg incorrect loperoffer dat door B. Stolp onvoldoende werd bestreden waardoor de vindingrijke Hafkamp weer alle kansen kreeg. Na diverse fou ten aan beide kanten werd vreedzaam tot remise besloten. M. Voorwalt open de bizar tegen routinier R. vd Storm die tactisch sterk wachtte op de onver mijdelijke fouten van Voorwalt, waar na de partij al prijsschietend eindigde in het voordeel van vd Storm. K. Aafjes verwonderde zich terecht over het zwakke spel van B. Blekemolen en kon al snel de winst incasseren. In de jeugd groep verloren de beide koplopers Mathijs Hendriks en Thijs Beentjes van Bert Hollander en Micha van Buuren. Hierdoor klom Micha naar de eerste plaats. Groep A. J. Admiraal-K. Kramer 0-1. H. Ebels-E. Stolp 0-1, G. Hafkamp-B. Stolp remise, M. Voorwalt-R. vd Storm 0-1, J. Levering-R. Rommel 0-1, K. Keizer-D. Aafjes remise, C. Dinkla-R vd Heijdt 1-0, H. Levering-R. Termes 1- 0, M. Wester-J. de Graaf 0-1G. Pouw-T. Witkamp 1-0, B. Blekemolen-K. Aafjes 0-1, C. Korving-M. Kos 0-1, N. Pepping- J. Tebbens remise, S. Sofan-M. Krom remise, W. Mijnsbergen-M. Koot 1-0, T. Castelein-T. Al 0-1. Groep B. Mathijs Hendriks-Bert Hollander 0-1, Micha van Buuren-Thijs Beentjes 1-0, Nutte van Belzen-Floris- Jan van Zanten 1-0, Hidde Ebels-Irene Klaver 1-0, Jeffrey vd Wagen-Thomas Voorwalt 1-0, Joep van Zanten-Bart Pepping 1-0, Laura Aafjes-Alex Zwart 1-0, Fabienne Mijnsbergen-Jorinda Metselaar 0-1. HEILOO - De honkbal en softbalclub Double Stars Heiloo is een club voor jongens en meisjes van groot tot klein. Het honkballen wordt door jongens gedaan en het softballen wordt alleen door meisjes gedaan. Het peanutballen is een eenvoudige basisvorm van beide sporten en wordt door jongens en meis jes van 5 tot en met 8 jaar gespeeld. Dit jaar is er een gemengd Peanutteam met jongens en meisjes. Daarnaast is er dit jaar een bijzonder gezellig Softbal pupillenteam met meisjes van 9 tot en met 11 jaar. Ook bestaat er dit jaar weer een Softbal aspiranten team voor de iets oudere meisjes. Verder zijn er dit seizoen twee Honkbal pupillenteams met jongens van 9 en 10 jaar (Pup-2) en met jongens van 11 tot en met 12 jaar (Pup-1). Daarnaast zijn er nog een Honkbal aspirantenteam en een Honkbal juniorenteam voor de wat oudere jongens. In de maanden januari en februari van dit jaar zijn er de gebruikelijke zaaltrai ningen voor alle jeugdteams, die gege ven worden door ervaren en gediplo meerde trainers. Dit zijn open trainin gen in gymzaal de Burenweg, waar nieuwe leden gratis aan mee mogen doen om het spel met het balletje eens uit te proberen. Als het echte buitensei zoen is aangebroken worden de trai ningen voortgezet op de velden van de Double Stars op het sportpark 't Vennewater. De club kan altijd wel een paar extra jongens en meisjes erbij heb ben. Iedereen is welkom om eens een balletje te gooien, te slaan en te vangen. Er is voldoende materiaal aanwezig om iedereen mee te laten doen. Om aan de wedstrijden in het weekend mee te doen straks vanaf begin april, moet je wel lid worden van de Double Stars. Dat is het eerste jaar met beginnerkor ting en voor kinderen tot 9 jaar is de handschoen gratis. Het seizoen voor honkbal, softbal en peanutbal loopt van begin januari tot half oktober. In januari en februari wordt er in de gymzaal aan de Burenweg getraind. In maart beginnen de buitentrainingen en spelen we oefenwedstrijden. Medio april begint de competitie, waarvan het eerste deel tot de zomervakantie doorgaat. Na de zomervakantie wordt de competitie vervolgd tot half oktober. In de maan den oktober en november zijn er voor geïnteresseerden tegen aparte betaling (E15,-) zes speciale Pitch, Catch Hitting trainingen in Heiloo door speci ale instructeurs. Tijdens het seizoen worden er toernooien, sportdagen, bar becues en een kampeerclinic georgani seerd. Voor inlichtingen of trainingstij den, bel Gert-Paul van der Horst, tel. 072-5336265 of Mark Groothuis, tel. 06- 44082393. kwamen niet verder dan toevalsvoet- bal. Gelukkig was er één man aan de zijde van Zeevogels die het verschil kon maken; Niels Eijlander. Hij was zo nu en dan wel in staat om zijn tegen stander te passeren maar zag vervol gens dat er te kort steun in de voorste linie aanwezig was. Vijftien minuten voor tijd stond Daan van der Werf wél op de juiste plek om te scoren. Een schot van Niels Eijlander bracht de doelman van Castricum zo in proble men dat de bal in de voeten van Daan kwam. Van der Werf bedacht zich geen moment en besliste de wedstrijd defini tief, 0-2. Programma: Zeevogels - Alkmaarsche Boys: Komende zondag speelt de equi pe van trainer Johan van Heel de thuis wedstrijd tegen Alkmaarsche Boys. De gewonnen uitwedstrijd was de beste prestatie tot nu toe. De Alkmaarders zijn volop in de race om het kampioen schap en zullen met een angstig gevoel afreizen naar sportpark Hogedijk. HEILOO - Vorig jaar heeft het elftal van de wijk Ypestein voor het eerst een seizoen meegedraaid in de Zomeravondcompetitie, onder de naam Stabilitas 2. Ondanks dat het voor meerdere sterspelers van deze selectie lang geleden was dat zij op het veld stonden, hebben ze toch als team een puike prestatie neergezet. Het resultaat was een plaats in de bovenste regionen van de ranglijst, ver boven bijvoorbeeld Stabilitas 1. Maar naast deze prestatie was het voor velen toch ook weer gewoon erg genieten om gedurende een korte periode weer eens lekker te voet ballen op het schitterende veld bij Willibrord. Ook dit jaar willen de voet ballers weer meedoen, maar zij kunnen nog wel wat extra spelers gebruiken. Dus heb je zin om gedurende de maan den april en mei één avond in de week een wedstrijdje van twee maal een half uur te ballen meld je dan gauw aan bij Marco Lute, tel. 072-5340821 of via marco.heleen@zonnet.nl. Er is behoefte aan verdedigers, middenvelders, aanval lers, goede spelers en mindere goden, kortom als je maar enigszins weet hoe een bal er uit ziet en je hebt zin, meld je dan gauw aan. De kosten zijn nihil, voor shirtjes wordt gezorgd, de rest moet jezelf verzorgen. AKERSLOOT - Zondag 1 februari houdt de Akersloter Marathon Klub haar vierde clubkampioenschap. Dit keer is het kampioenschap op de halve marathon en zal gelopen worden in Landsmeer tijdens de Twisken- molenloop. De start is om 11.00 uur en vertrek vanaf Strammerzoom is 9.45 uur. Voor info: 0251-313738. HEILOO - De uitslagen van bridgeclub Fumez Pas van 22 januari zijn: Lijn A: 1 J. Jong T. de Vries 67,50,2 S. Sandkuijl T. van Vliet 61,67,3 E. Haafkens R. Kunst 55,83, Lijn B: 1 B. Hansen J. Oudhof 59,58, 2 P. Bruin A. Dekker 54,17,3 N. K. Castricum 53,75, Lijn C: 1 T. Bras D. Adolf 57,08, 2 A. Braakman N. Velzeboer 56,25, 3 T. Berkhout T. Glas en H. Derksen H. Sonnenschein 55,42, Lijn D: 1 C. M. de Jong 61,25, 2 B. Bakkum G. Tromp 55,42,3 A. Nijman J. Staphorsius 54,17. HEILOO - De uitslagen van de bij de Heilooër Bridge Club gespeelde wed strijden op dinsdag 20 januari zijn: A-lijn: 1. Huting/Huting 64,2, 2. Leering/Turk 55.0, B-lijn: 1. Fam. Elsman 65,0, 2. Olgers/Breeman 57,5. Donderdag 22 januari: A-lijn: 1Smit/Tiel 57,3, 2. Hendrikse/Breeman 56,3, B-lijn: 1. Kat/Uijl 55,4,2. Evers/Knoop 55,0, C- lijn: 1. Fam. Kuijper 55,4, 2. Sprenkeling/Van Veen 54,6, D-lijn: 1. Nieuweboer/De Ruiter 59,0, 2. Fam. De La Porte 56,9. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 21 januari als volgt gespeeld: A- lijn: 1. Bom-Kruyswijk 62.50,2. Limmen- Zijp 61.16, 3. v.Buytenen-Kuiper 50.89, B-lijn: 1. Landstra-Tuinstra 66.43,2. Min- Valkering 56.79, 3. Balkenende-Min 56.43, C-lijn: 1. Hulsebosch-Zeeman 61.79, 2. Boom-Verhoeven 58.29, 3. Gelsing-Stolp 54.36, D-lijn: 1. Beentjes- Duindam 65.36, 2. Nijman-Castricum 58.57, 3. Vriend-Zwalua 53.93, E-lijn: 1. Nijman-Witting 59.82, 2. Oosterling- Slemmer 58.04,3. Fam.Koene 57.59. HEILOO - De uitslagen van de gespeel de wedstrijden op maandag 26 januari bij bridgeclub Sans Atout zijn: A-lijn: 1. De Bruyckere-de Waal 62.0, 2. Van Toornburg-de Vries 59.9. B-lijn: 1. Middelbeek-Broens 63.5, 2. Dijkema- van Heivoort 56.3. C-lijn: 1. Grootjen- Lute 62.0,2. Fam. Kemper 59.4. D-lijn: 1. Noordenbos-van Veen 54.7, 2. Kuiper- Valkering/Kemmere-Maas/Fam. Keesen 52.1. E-lijn: 1. Magermans-Hutten 66.7,2. Bakker-Toby 61.8. F-lijn: 1. De Jong-de Winter 61.8,2. Blitzblum-Molenaar 59.7. Egmond - De sporthal van Egmond- Binnen is van donderdag 29 januari tot en met maandag 2 februari omgetoverd in miniatuurstad Madurodam. Met onder andere kasteel Drakensteijn, een waag en een boerderij op schaal 1:25 worden karakteristieke elementen van het Nederlands landschap getoond. Zelfs treinen en boten zullen in deze 22e bolbloemententoonstelling niet ontbreken. De maquettes van de bekende miniatuurstad zijn omringd door vele soorten narcissen, tulpen, crocussen, hyacinten en andere geuren de bolgewassen. Arrangeurs van Egmond Bloemenzee, Leo Strengers en Astrid Lankhuizen, hebben bij het uitbeelden van het thema alle mede werking gekregen van Madurodam. Dezelfde sfeer en de aanwezigheid van de bekende gebouwen maken Egmonds Bloemenzee voor vijf dagen tot een miniatuur Keukenhof. Miniatuurstad Madurodam opende in Den Haag haar deuren op 2 juli 1952 en is vernoemd naar George Maduro, die in 1916 op Curacao werd geboren en rechten studeerde in Leiden. Als reser veluitenant der Huzaren heeft hij gevochten tijdens de Tweede Wereldoorlog en is op 9 februari 1945 overleden. Zijn ouders wilden voor hem een monument oprichten. Dat is ze gelukt in samenwerking met mevrouw Boon-van der Starp, die op zoek was naar fondsen voor het Nederlands Studenten Sanatorium. Zo ontstond Madurodam, een miniatuur stad die is neergezet als herdenkings monument, met als doel de opbrengst ervan te schenken aan het Studenten Sanatorium. Voor de bolbloemenkenner is het inte ressant om te weten dat veel kwekers zelf hun bollen broeien voor de tentoon stelling, waaronder een heel scala aan bijzonder bolgewassen zoals species krokussen, diverse irissen reticulata, fri- tillaria's en muscaries. Tevens zijn er een aantal gastinzenders die bloemen heb ben als lelies, anjers, rozen, zantedeschi- a's en freesia's. Ook dit jaar is de firma Vosbol weer aanwezig met een mooie inzending lachenalia's. Wat eraan vooraf gaat om bolbloemen in deze tijd van het jaar al te laten bloeien is te zien bij het bedrijf Gebr. Hopman. Zaterdagmiddag 31 januari kunt u van 13.00 tot 16.00 uur dit onlangs totaal gemechaniseerde broeibedrijf bezichtigen (Noordvel- derweg 3a, Egmond-Binnen). j mi EGMOND - Vanwege het honderdja rig bestaan van muziekvereniging Lamoraal van Egmont organiseert het jeugdorkest een Feestival. Aan een totaal nieuwe opzet waarbij de elemen ten van een festival en een play-in wor den samengevoegd, zullen op 15 febru ari in Hanswijk te Egmond aan den Hoef vier jeugdorkesten meedoen. Jong Excelsior uit Amsterdam, Emergo uit Castricum, Onderling Genoegen uit Krommenie en het jeugdorkest van Lamoraal. Alle vier orkesten zullen 's morgens onder leiding van Jos van der Sijde drie of vier muziekstukken voor afgaand aan het festivalgedeelte instu deren. Na het festivalgedeelte brengen zij het ingestudeerde gezamenlijk aan het publiek ten gehore. De orkesten krijgen elk maximaal een uur de tijd, om een zo gevarieerd moge lijk programma te brengen waarbij het artistieke gedeelte wordt beoordeeld door de tenor Oscar Koch de voorzit ter van theatergroep Horizon. Een greep uit de producties waarmee hij inmiddels zijn sporen in o.a. de musical wereld reeds verdiend heeft zijn Scrooge, The Bakers Wife, Smike, Little Shop of Horrors, de Drei Groschen Oper, en hij werkte mee als tenor in het Musicalchoir en als presentator van het zeer succesvolle Music Gala in 2001 in Hotel Zuiderduin, van Lamoraal van EGMOND - Het kerkbestuur van de parochie van de H. Margaretha Maria Alacoque te Egmond aan den Hoef ziet met vertrouwen uit naar de actie Kerkbalans. Onder het motto Koersvast is de actie om geld in te zamelen inmiddels van start gegaan. Enige tientallen vrijwilligers hebben enveloppen bezorgd bij de parochianen met het verzoek om een extra gift in de enveloppe te doen, die voor 31 januari door diezelfde vrijwilligers bij de geadresseerden wordt opgehaald. Behalve met de enveloppe, kan men het bedrag overmaken op Postbank 257977 of Rabobank 3157.47.994. ten name van het R.K. Parochiebestuur Egmond aan den Hoef t.g.v. Kerkbalans. Ook is er de mogelijkheid van automatische overschrijving. Het secretariaat van de parochie kan extra informatie geven via telefoon 072- 5061364 elke morgen van maandag tot en met vrijdag. Elke jaar kan de Hoever parochie rekenen op velen die de kerk diep in hun hart hebben geslo ten. Met de opbrengst uit actie Kerkbalans hoopt het parochiebestuur ruimte te krijgen om noodzakelijke kosten het hoofd te bieden. De Hoeverkerk heeft namelijk geen inkomsten uit bezittingen. Wel biedt de kerk onschatbare rijkdom doormiddel van vieringen, door te gedenken en mensen te steunen, door te geven en te ontvangen en medeleven te betonen met hen die afscheid moeten nemen van een dierbare. De vrijwilligers zet ten zich pro Deo in. De parochiekerk biedt al tachtig jaar onderdak aan bezoekers, gelovigen, anders gelovigen, niet gelovigen en aan alle mensen, die los willen komen van hun dagelijkse beslommeringen. Een mens kan niet zonder de andere mens. De Hoeverkerk is daarvoor een onmis baar ontmoetingspunt en wil die blij ven bieden. Daarom is er de actie Kerkbalans, die perspectief biedt aan iedereen, kerkbezoeker of niet door een gift te schenken in contanten of via giro of Rabobank. De bijdragen wor den goed besteed. Egmont wat ook dit jaar weer op 27 en 28 november gehouden zal worden. Alle vormen zoals zang, dans, toneel, ook i.c.m. life gespeelde muziek zijn toegestaan. De muzikale inhoud wordt beoordeeld door Jos van der Sijde, hoofddocent HAFABRA aan het conservatorium Rotterdam en samen zullen zij een win naar aanwijzen. Zowel het artistieke als het muzikale gedeelte worden even zwaar beoor deeld. Om deze dag af te sluiten is er vanaf 18.00 uur een gezamenlijke (een voudige) maaltijd en wordt er tot 22.00 uur een feestavond georganiseerd waarbij muziek wordt gedraaid door D.J. B...Sound waarbij iedereen wel kom is. De toegang op zondag 15 febru ari in het dorpshuis Hanswijk voor het publiek (vanaf 13.00 uur) is gratis. EGMOND - Restaurant De Boeren wagen, gevestigd in een eeuwenoude boerenhoeve aan de duinrand in Egmond-Binnen heeft ruim 35 jaar vele gasten culinair verwend. Vanaf 1 febru ari, is er een samenwerkingsvervang met Restaurant-Chantant het Paleis van de Weemoed te Amsterdam waardoor u niet alleen culinair maar ook muzikaal verwend zal worden. Elke vrijdag, zaterdag en zondag kan er worden genoten van swingende, sfeer volle en theatrale muzikale optredens van artiesten uit binnen- en buitenland. En kan er gekozen worden uit verschil lende menu's met op de kaart zelfge maakte heerlijkheden uit de Bourgondische keuken. Op de andere dagen is de Boerenwagen geopend voor sfeervolle bruiloften en feesten vanaf ongeveer 30 personen. Restaurant-Chantant de Boerenwagen, brengt een culinaire avond vol muzi kaal entertainment en theater. Op vrij dag en zaterdag begint het optreden rond 20.00 uur tot 23.00 uur, op zondag rond 17.00 uur. U kunt eerst een bor reltje drinken in het gezellige proeflo kaal, waarna er heerlijk kan worden gegeten rond de rustieke haard of in de stallen van de rustieke boerderij. Restaurant-Chantant de Boerenwagen heeft eigen ruime parkeergelegenheid. Wilt u meer informatie, dan kunt u altijd bellen met tel. 06-53556983. EGMOND - Winter, dat is afzien voor mens, dier en plant. Tijdens de maande lijkse natuurwandeling in de Wimme nummerduinen gaat u bekijken hoe plan ten en dieren die tijd doorkomen. Bomen en struiken hebben hun bladeren al maan den geleden laten vallen, maar hun knop pen zijn al klaar voor een nieuwe start en sommigen, zoals de hazelaar, bloeien al. En voor mossen is de winter juist de beste tijd. Er is dus altijd wat te zien in de natuur, ook op zondag 1 februari. De wan deling met een natuurgids van het IVN, de vereniging voor natuur- en milieueducatie, start dan om 11.00 uur bij het PWN-infor- matiebord aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef De wandeling duurt ongeveer 2 uur. U loopt, als het weer het toelaat, deels door het open duin en deels langs de binnen- duinrand. Men dient zelf te zorgen voor een toegangskaart duinreservaat van PWN. Van volwassenen wordt een bijdra ge van E 1,50 verwacht; voor kinderen is dat El,- graag gepast!). Voor inlichtingen kunt u bellen: 072-5325110.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8