©g"\° Egmondia komt zondag naar sportpark Hogedijk fASTRICUM Handbal Dames 1 Dimtronic Meervogels Elf judoka's Sportinstituut Tom v.d. Kolk in de prijzen Van Kerk naar Kroeg Open dag in Jongerencentrum de Bakkerij te Castricum Schaakvereniging Oppositie tjitkiik#- POLITIE ar De Egmonden UITKIJKPOST -11 FEBRUARI 2004 - PAGINA 10 Grotere vis tijdens wintercompetitie EHK klaverjasclub NK Darten Zeevogels wint van laagvlieger Apollo Man verdacht van huiselijk geweld e m e e n t e Bridgeclub Fumez Pas Bridgeclub Limmen Heilooër Bridge Club Sans Atout Bridgeclub Sans Atout Jeugd tafeltennis Limmen/Heiloo 1 draait op volle toeren Schaakvereniging Yredeburg Damclub De Broeikas Johan van Heel blijft bij Zeevogels Plusactiviteiten Bonhoeffercollege ►x" 1 BERICHTEN CASTRICUM Spookrijder Vechtpartij Bedreiging portier, twee aanhoudingen WORMERVEER - Hengelsportvere niging Kennemerland heeft de laatste wedstrijd van de wintercompetitie gevist in de Zaan te Wormerveer. Het begon met heftige hagelbuien voor aanvang van de wedstrijd, maar tijdens de wedstrijd was er enkel veel wind en zelfs de zon. Gelukkig veel beter weer dan de weerberichten voor deze och tend voorspelden. De vis was moeilijk aan het azen te krijgen. De vissers die kozen voor het brengen van pieren hadden de juiste keus gemaakt. Het was uiteindelijk Herman Otte op de kop van het A-vak die de meeste vis wist te vangen. In het B-vak ging de winst naar Teun Kanon die daarmee tevens de nieuwe winterkampioen is geworden. Uitslag: Vak A 1. Herman Otte 8 stuks 7.250 gram, 2. Nico Schouws 7 stuks 4.650 gram, 3. Theo Breedijk 6 stuks 2.200 gram. Vak B 1. Teun Kanon 12 stuks 6.300 gram, 2. Sjaak Veldt 7 stuks, 4.750 gram, 3. Hendrik Delbrugge 10 stuks 3.950 gram. Einduitslag wintercompetitie Hsv Kennemerland: Ï.Teun Kanon 8 klas- sementspunten 509 wedstrijdpunten, 2. Nico Schouws 8 klassementspunten 460 wedstrijdpunten, 3. Hendrik Delbrugge 11 klassementspunten 521 wedstrijdpunten. Volgende wedstrijd is een koppelwedstrijd op zondag 22 februari. HEILOO - Op 16 februari houdt EHK weer een open drive. U bent allen, met of zonder partner, welkom in het Open huis in 't Loo. De avond begint om 20.00 uur en eindigt om plm. 23.00 uur. Inlichtingen bij D. Leürink, tel. 072-5334366 of bij K. Knegt, tel. 5334056. HEILOO - Een afvaardiging van dart club het Oosthonk uit Heiloo reisde afgelopen donderdag af naar Veldhoven om mee te doen aan het NK darts. De heren werden snel uitgescha keld, maar Anneloes 'stampertje' Menger wist na zelfs Mieke 'Bambie' de Boer uitgeschakeld te hebben met 3- 0 in de tweede ronde te eindigen bij de laatste 32 beste dames van de 517 dames uit verschillende landen. Anneloes Menger heeft al vele titels in de regio op haar naam staan. Voor meer info kunt u binnenkort terecht op www.zoekshop.nl. C©ê®E®D CASTRICUM - De politie heeft zon dag een 26-jarige man uit Castricum aangehouden op verdenking van het mishandelen van zijn 34-jarige vrouw. Het slachtoffer is in het gezicht en op de rug geslagen. De man is aangehou den en ingesloten op het bureau in Alkmaar. Tegen hem wordt proces verbaal opgemaakt. EGMOND - Zeevogels heeft weer drie punten mogen toevoegen aan haar totaal. Na 14 wedstrijden heeft de ploeg nu 23 punten verzameld en een plekje in de subtop gevonden. Als Egmondia komende zondag ook aan de zegekar gebonden kan worden, houden de Hoevers zicht op een plaats in de nacompetitie. Zeevogels heeft alle zeilen moeten bij zetten om Apollo'68 met een nederlaag naar huis te sturen. Met de harde wind in de rug wisten de.withemden de bezoekers wel onder druk te zetten maar tot grote mogelijkheden kwam het lang niet. Frank Jong was de enige die voor rust het net wist te vinden. De doelman van Apollo had geen ant woord op een harde schuiver in de verre linkerhoek; 1-0. Op slag van rust kregen de Hensbroekers een terechte strafschop. Keeper Jacco Walta wist de penalty knap te keren en ook in de rebound was hij spectaculair de situatie meester. Gelijkmaker Na rust kwam Zeevogels goed uit de kleedkamer. Ondanks de moeilijke omstandigheden kwamen de gastheren tot een aantal goede aanvallen. Niels Eijlander had de score moeten uitbou wen maar verprutste een mogelijkheid die haast niet te missen was. Plotseling lag de gelijkmaker in het net. De scheidsrechter, toch al niet op de hand HEILOO - De uitslagen van bridge club Fumez Pas van 5 februari zijn: Lijn A: 1 R. J. Turk 60,42, 2 M. G. Jacques 59,58, 3 L. Hoeksema G. Rosier 57,08, Lijn B: 1 T. Chr. van Riemsdijk 57,92,2 H. Stuker R. Kops 55,42,3 N. C. Castricum 54,17, Lijn C: 1A. Koopman G. van Poelwijk 62,50, 2 J. J. Knegt 57,08, 3 N. Hoenderdos N. Muiden 53,75, Lijn D: 1 M. Nanne T. de Haas en A. Nijman J. Staphorsius 60,42,3 J. A. Vink 59,58. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 4 februari als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Keyzer-Keyzer 60.27, 2. Fam.Hoogland 57.14, 3. Dolmans- Bollweg 55.80, B-lijn: 1. Landstra- Tbinstra 57.86, 2. Min-Valkering 57.50, 3. Mooij-Boelhouwer 55.36, C-lijn: 1. Fam.v.d.Wulp 59.38, 2/3. Langeveld- Verhoeven en Gelsing-Stolp 55.36, D- lijn: 1. De Bloois-Vendel 53.93, 2. Vriend-Zwalua 53.57, 3. Beentjes- Duindam 52.50, E-lijn: 1/2. Fam. Duykersloot en Ligthart-Kuiper 57.74, 3. Fam.Koene 52.38. HEILOO - De uitslagen van de bij de Heilooër bridgeclub gespeelde wed strijden op dinsdag 3 februari zijn: A- lijn: 1. Vande Mark/Meuleman 56,8, 2. Hurkmans/Van der Steen 55,7, B-lijn: 1. Starink/Post 58,8,2. Dekker 57,5. Donderdag 5 februari: A-lijn: 1. De Bruyckere/Stark 61,7,2. Smit/Tiel 60,0, B- lijn: 1. Sprenkeling/ van Veen 61,7,2. Fam. Van Os 56,7. C-lijn: 1. Fam. Romar 62,5,2. Rohn/Zuurbier 58,3. D-lijn: 1. Olgers- /Schram 60,4,2. Jonker/Vogel 55,7. HEILOO - Zondag hield bridgeclub Sans-Atout het jaarlijks kampioen schap om de Han Sondaar-trofee. Liefst 88 bridgeliefhebbers oftewel 44 kop pels uit Heiloo en Limmen kwamen naar het Open Huis om met elkaar, in een gezellige ambiance, de strijd aan te binden. Er was ruimte zowel voor de gevorderde als de beginnende bridger. Prachtige slems, en echt hand-geschut, werden uitgeboden en gemaakt. Na 45 boeiende spellen kwamen de winnaars uit de bus. De heren Coen Laan en Henk de Groot zijn gedurende het komende jaar de trotse bezitters van de Han Sondaar-trofee. Uitslagen A-lijn: 1. De Groot-Laan 60.0, 2. Van Splunder-Piersma 55.2, 3. De Bruyckère-Stark 53.7. B-lijn: 1. Hansen-de Jong 59.7, 2. Schoonmeier- Heusy 58.5, 3. Fam. Min 55.4, C-lijn: 1. Breeman-van Leeuwen 61.8, 2. Fam. Maas 59.5,3. Fam. Balkenende 57.3. HEILOO - De uitslagen van de gespeelde wedstrijden op maandag 9 februari bij bridgeclub Sans Atout zijn: A-lijn: 1. Haafkens-Schipper 60.4, 2. De Groot-Laan 58.9. B-lijn: l.Tuinstra- Kuyt 57.8, 2. Hommes-Schouten 53.1. C-lijn: 1. Doornbos-van Es 62.5, 2. Crabbendam-Intema Fam. Kemper 52.1. D-lijn: 1. De Klerk-Kuiper 62.5,2. Bijlsma-Roelofs 59.9. E-lijn: 1. Fam. Brouwer 59.4,2. Bolweg-Pohley 56.8. F- lijn: 1. Fam. van Buitenen 59.0, 2. De Jong-de Winter 57.6. REGIO - Het eerste seniorenteam ging deze week op bezoek bij Disnierats 3 in Hoorn en boekte daar een uitstekende overwinning. Henk- Jan den Ouden, eigelijk niet 100% fit, speelde wel voor 100% en haalde dienovereenkomstig resultaat. Gio vanni Bakker kwam hiertoe een haar lengte tekort en moest tegen de sterk ste tegenstander van de Horinezen: Bert Haanstra, met 23-21 in de derde game de eer van het derde winstpunt aan zijn tegenstander laten. Ook Mark Stoop mistte tegen deze man maar net het winstpunt, hij was wel goed voor een andere winstpartij. Het nog ongeslagen dubbel boekte ook nu weer een positief resultaat en zo werd de eindstand bepaald op 7-3. Het ziet er nu zelfs een beetje naar uit dat Limmen/Heiloo in de race om het kampioenschap gaat meedraaien. Het derde toonde weinig medelijden met Olympia dat de verre reis vanuit de haringstad Enkhuizen toch met een 8-2 nederlaag moest bekopen. Opnieuw bleven Cor en Jaap ongesla gen. In de Hoofdklas ABTTB liet Joris Jeuning in het eerste team geen steekje vallen het hielp zijn team naar een knappe 7-3 overwinning. Ook de jeugdteams 1 en 2 zijn het afgelopen weekend tot aansprekende resultaten gekomen. Het eerste team stuurde A- Merk 1 met 8-2 terug naar Blokker. Arjan BarendsQ bleef weer eens onge slagen. Het tweede team ontving Dito 3 uit Grootebroek en hier lieten Remco Schoorl, Patrick van Meggelen en Rento Bijl er geen twij fel over bestaan waar de punten heen moesten, zij pakten alle drie de volle winst. Slechts het dubbel ging als troostprijs naar de tegenstanders. Het ziet er dus wel goed uit met de toe komst van tafeltennissend Limmen/Heiloo. Overige uitslagen: Victors 5 - LH 2:uitgesteld; Duintreffers 6-L/H 4:uit gest.; LH5 - Olympia 9:3-7; LH 6 - De Roemer 8: 6-4; Pupillen;Duintreffers 2 - LH 1:8-2; Spirit 2 -LH 2 :10-0; van de withemden, had de fluit al in de mond om te fluiten voor een overtre ding op Zeevogels verdediger René Hopman. Op het laatste moment bedacht hij zich en even later lag de bal in het doel van Zeevogels. Assistent scheidsrechter Cees Glas constateerde buitenspel en stak de vlag omhoog. De scheidsrechter gaf gelijk aan dat hij het doelpunt goedkeurde en was, zeer onbeschoft, niet van plan om met zijn assistent te gaan praten. Glas ging zelf uiteindelijk naar de leidsman toe om zijn vlag in te leveren; 1-1. De wedstrijd kon vanaf dat moment weer alle kanten op. Uiteindelijk zou Zeevogels toch nog zegevieren. De doorgebroken Niels Eijlander, getergd tot het bot, haalde zo hard uit dat de arme Apollo doelman de bal niet vol doende kon keren en de bal over de doellijn stuiterde; 2-1. Programma Zeevogels - Egmondia Komende zondag dé derby van Egmond.Om 14.00 uur zullen twee gespannen teams aan het vertrek staan. De ploeg van trainer Van Heel zal tegen de blauwhemden van trainer Hottentot een zéér lastige middag krij gen. Bij Zeevogels is de échte vorm ver te zoeken en de Derpers zullen einde lijk weer eens willen winnen van de rivaal uit de Hoef. Om 12.30 uur zullen de E2 van Zeevogels en de El van Egmondia een voorwedstrijd spelen. LIMMEN - Vredeburg speelde vrijdag 6 februari ronde 16 van de interne com petitie. E. Stolp ging voor stukwinst tegen J. Admiraal, maar rekende niet op de verrassende tussenzet die direct de kwaliteit kostte, waarna de partij op techniek winst voor Admiraal oplever de. H. Ebels bevindt zich in een vrije val na vier opeenvolgende verliespartijen. Ook nu wist Ebels in een gecompli ceerde stand tegen R. Rommel zijn kansen niet waar te maken en kon Rommel het initiatief en de partij naar zich toe trekken. G. Pouw speelde zijn partij van het seizoen tegen J. de Graaf, die een remiseaanbod afsloeg maar enkele zetten later hier grote spijt van had en tevergeefs vroeg of het aanbod nog gold. Pouw rook bloed, beet zich als een terriër vast en verslond de Graaf. H. Levering overweegt om enige weken niet te spelen om nog lang te kunnen genieten van zijn nog nooit zo hoog bereikte elfde plaats. Hij voelt zich supersterk en profiteerde van een vroeg stukverlies van K. Keizer. G. de Graaf stond huizenhoog gewonnen tegen J. Limmen maar werd het slacht offer van zijn vermoeidheid en blun derde alsnog zijn partij naar verlies. In groep B verstevigde Micha van Buuren zijn eerste plaats door luidruchtig te winnen van Nutte van Belzen. Groep A: K. Kramer-B. Stolp 1-0, E. Stolp-J. Admiraal 0-1, R. Rommel-H. Ebels 1-0, R. vd Storm-G. Hafkamp 1-0, J. Limmen-G. de Graaf 1-0, J. Levering- P. Zwart 0-1, K. Keijzer-H. Levering 0- I, C. Dinkla-B. van Diermen 1-0, D. Aafjes-M. Voorwalt 1-0, J. de Graaf-G. Pouw 0-1, B. Kerkhof-K. Aafjes 1-0, R. Termes-P. vd Heijdt 0-1, M. Kos-B. Blekemolen 1-0, M. Wester-S. Sof an 1- 0, E. van Duin-N. Pepping 0-1, M. Koot- T. Al 0-1, C. Korving-M. Krom remise. Groep B: Thijs Beentjes-Jeffrey vd Wagen 0-1, Bert Hollander-Florisjan van Zanten 1-0, Nutte van Belzen- Micha van Buuren 0-1, Thomas Voorwalt-Laura Aafjes 1-0, Hidde Ebels-Fabienne Mijnsbergen 1-0, Jorinda Metselaar-Bart Pepping 1-0, Alex Zwart-Joep van Zanten 1-0. AKERSLOOT - In de competitie van de KDK is de spanning aanzienlijk toe genomen door de recente nederlagen van DDD 2 en De Broeikas. Tegen DOS gingen de Akersloters met 16-10 hard onderuit. De uitslag was: R. Veenstra - P. Oud 0-3, G. Oud - C. Kieft 1-1, G. J. Zonneveld - F. Zuurbier 1-1, W. Broersen - F. Tettero 3-0, A. Roemeling - W. Ackerman 1-1, C. de Wit - N. de Haan 0-3, M. Twaalfhoven - Th. De Jong 1-1, L. Ridder - M. Heeringa 0-3, P. van Diepen - K. Wagenaar 3-0, M. Kerssens - J. Commandeur 0-3. De stand is nu De Broeikas Akersloot 4-9, DDD 2 Alkmaar 4-6, DOS Sint Pancras 4-6, DCH Heiloo 4-3. Interne competitie De standen per 5 februari 2004 zijn: Teams 1 R. Veenstra 13-37, G.J. Zonneveld 14-24, G. Oud 12-23, W. Broersen 13-21, C. de Wit 14-19, L. Ridder 13-17, A. Roemeling 13-13, M. Twaalfhoven 15-13, F. Zonneveld 7-5, R. Boelens 4-3, P. van Diepen 14-3. Team 2: M. Kerssens 14-35, J. van Dijk 16-32, A. Broersen 15-28, G. Berkhout 15-25, C. van Diepen 16-25, R. van Bohemen 15-23, W. Laan 15-23, B. Boots 16-18,0. Wever 15-15, J. Stam 14- 13, B. Pragt 16-12, J. Broersen 16-8,W. Brandjes 5-6. Beker (Cor Broersentrofee). De kwart finale is nog niet geheel afgewerkt, doch voor de halve finale hebben R. Veenstra en A. Broersen zich in elk geval reeds geplaatst. EGMOND - Hoofdtrainer Johan van Heel is ook volgend seizoen hoofd trainer van v.v. Zeevogels. De Heemskerker, het hoofdbestuur en de selectie zien genoeg redenen om voor het derde opeenvolgende jaar met elkaar in zee te gaan. Het is bij Zeevogels haast traditie dat trainers drie seizoenen actief zijn. Na 7 jaar Hans Ursem waren de trainers Mart Nooij,- Jan Oldenhove en Ernst Ranziju allen drie seizoenen verbon den aan de club die momenteel een wisselvallig seizoen speelt in de vijfde klasse. CASTRICUM - Onder het mom van 'Wie wil jij beter leren kennen op Valentijnsdag?' organiseert jongerencen trum de Bakkerij een open dag. Er is de laatste tijd veel gesproken en geschreven over dit jongerencentrum en haar onze kere toekomst. Iedereen die wel eens wil zien waar de jongeren zo hard voor strij den is van harte uitgenodigd om zelf een kijkje te komen nemen. Tijdens de open dag is genoeg te doen, te zien én te horen. Het programma is zo samengesteld dat er voor iedere bezoeker, jong én oud, genoeg te beleven is. De open dag wordt om 12.00 uur met koffie en thee feestelijk geopend door de gastheren én vrijwilligers van de Bakkerij Leon en Dion. De opening zal plaatsvin den in de benedenzaal van het jongeren centrum. Naast een gevarieerd program ma is er tot 00.00 uur de gelegenheid om een tentoonstelling in de bovenzaal, het zogenaamde koffiehuis, te bewonderen. Deze tentoonstelling laat de roerige geschiedenis van jongerencentrum de Bakkerij zien. In 1972 ontstond in Castricum de vraag onder een grote groep jongeren naar een eigen jongeren centrum. Na 2,5 jaar overleg met de gemeente was het in oktober 1974 dan eindelijk zo ver: jongerencentrum de Bakkerij opende haar deuren. Nu, bijna dertig jaar later, is de Bakkerij nog steeds een goed lopend jongerencentrum maar wordt met uitsterven bedreigt. Onder vele bands en artiesten is de Bakkerij een landelijk bekende naam en veel Castricumse jongeren weten hun weg te vinden naar het centrum. Met het ten toonstellen van foto's, krantenberichten en informatiebladen (OEI, bakazine en bakboek) kan iedereen een beeld krijgen van de rol die de Bakkerij speelt en heeft gespeeld in het Castricumse culturele leven. Het kantoor op de bovenverdieping is tij dens de open dag geopend voor de Bakkerij in het heden. Afgelopen novem ber is de Vereniging Vrienden van de Bakkerij opgericht. Deze vereniging zet zich in voor het behoudt van het jonge rencentrum in Castricum. Meer informa tie over deze vereniging en de gelegen heid om lid te worden is te verkrijgen van enkele bestuursleden die in het kantoor aanwezig zullen zijn. In de benedenzaal van het jongerencen trum is een expositie van eigen gemaakte HEILOO - In de 18de ronde van de interne competitie bleek zowaar dat Hassing een kenner is van de Caro Kann opening. Hij zadelde Kraayenbrink al direct in de opening met problemen op, offerde vervolgens uit de losse pols 2 stukken, verkreeg een daverende aanval en rondde het bekwaam af. Folkertsma kreeg tegen Huffnagel een interessant matbeeld op het bord maar ergens haperde er iets waardoor er een remisestelling overbleef Bosma speelde tegen Sauer zoals Korchnoi in zijn beste dagen en ging direct volop in de aanval. Hij behaalde met gedurfd spel niet alleen stukwinst maar kreeg ook een behoor lijke stelling. In het eindspel dreigde het nog fout te gaan maar gelukkig voor Bosma beheerste zijn toren een vitale lijn en konden de vrijpionnen op de damevleugel zonder tegenstand doormarcheren naar de overwinning. In de top van het klassement blijft het dringen geblazen. Manni lijkt op weg te zijn naar de koppositie door VdWal in een prima positionele partij te ver slaan. Ver opgerukte pionnen noopte VdWal tot een gewaagd paardoffer in de hoop het eindspel op remise te kun nen houden. Met een paar simpele koningszetten toofide Manni aan dat deze gedachte op ij dele hoop was gebaseerd. Woudstra mocht het opne men tegen koploper VHam en kreeg al snel een betere stelling met stukvoor deel. Hij verspeelde dit voordeel weer even fraai maar hield een eindspel over dat zoveel winstmogelijkheden bood dat Woudstra dacht dat hij er bijna was. Maar ja, bijna is nog niet half op weg en hij vergat de tempozet ten in de juiste volgorde uit te voerdn. VHam greep zijn kans en kwam met de schrik vrij. De uitslagen: vHam-Woudstra rem; Mannie-vdWal 1-0; Zeeman-Rump 1- 0; vEtten-vdBrink 1-0; vdWerff-de Jager 1-0; Maas-Jongerius rem; Folkertsma-Huffnagel rem; Sauer- BoSma 0-1; Jongkind-vRoemburg 1-0; Horninge-de Jong rem; Kraayenbrmk- Hassing 0-1; Roodbol-Prins 0-1; Korse- Koenders 0-1; Niehaus-Kracht rem; Blom-de Lange rem; Shannon Vlaar- Lindsey Vlaar 0-1. kunst te zien. De vrijwilligers en bezoe kers van de Bakkerij hebben in de week voorafgaand aan de open dag hun creati viteit goed gebruikt. Het resultaat is een expositie met verschillende kunstvormen met als thema 'je gevoel voor de Bakkerij'. Deze expositie is de hele dag door te bezichtigen tijdens het afwisse lende programma dat staat gepland voor de benedenzaal. Van 12.30 tot 15.15 uur zullen diverse artiesten het podium in de benedenzaal betreden. Castricum Onrust brengt RAP's over de Bakkerij en het behoudt daarvan ten gehore. Dichtkunstenaar Siger zal afgewisseld door voordragers Stijn en Meindert de emoties van de bezoekers van de Bakkerij poëtisch ver woorden. Daarnaast zal accordeonist Martijn verschillende smartlappen de revue laten passeren. Vanaf 15.30 uur is er een jamsessie onder leiding van de Castricumse gitaarleraar Auke Hofstra. Hij komt al sinds de begin tijden van de Bakkerij, in de jaren '70, in het jongerencentrum. Auke weet zijn bin ding met de Bakkerij muzikaal te uiten en wil hier graag andere muzikanten bij betrekken in de jamsessie. Iedereen is dan ook welkom om mee te jammen. De jamsessie zal rond 19.00 uur eindigen. Na het herinrichten van de benedenzaal is het vanaf 20.00 uur de beurt aan drie Castricumse bands. In het jongerencen trum oefenen dagelijks bands die een aantal keer per jaar de gelegenheid krij gen om podiumervaring op te doen in de Bakkerij. Tijdens de open dag spelen er drie bands die al aardig wat ervaring heb ben opgedaan. De driekoppige band Oddlane bestaat uit vaste bezoekers en vrijwilligers van de Bakkerij. Gitaarrock is het resultaat. Na oddlane is het de beurt aan Acidified Soup. Deze band bestaat uit een basist, gitarist, toetsenist en drummer en hun muziekstijl is moeilijk te omschrijven. Gitaarrock gecombineerd met noise komt het dichtste bij een omschrijving van hun geheel eigen stijl. De vier leden van de band hebben elkaar in jongeren centrum de Bakkerij ontmoet en spende ren hun vrije tijd, naast repeteren, al jarenlang aan het vrijwilligerswerk in het jongerencentrum. Als laatste zullen De Skatjes het publiek aan het dansen brengen. Deze inmiddels regionaal zeer bekende Ska-band oefent elke woensdag in de Bakkerij. De band vult het podium met gitaristen, een drum mer, basgitarist, toetsenist, zangers en blazers. Alle nummers passeren de revue en dat betekent: dansen, dansen en dan sen! De Bakkerij is vanaf 12.00 uur geopend. Uiteraard is deze dag gratis te bezoeken en iedereen kan op elk moment van de dag binnen lopen. De tentoonstelling 30 jaar Bakkerij' zal tot 00.00 uur te bezoe ken zijn. De benedenzaal is geopend tot 02.00 uur. Na 00.30 uur geen toegang meer mogelijk op zaterdagavond. Voor meer informatie over de open dag kunt u een bezoek brengen aan www.vrienden- vandebakkerij.nl of bellen naar jonge rencentrum de Bakkerij, tel. 0251-654877 679112. Jongerencentrum is te vinden aan het Bakkersplein 1 te Castricum. CASTRICUM - Bij de Plusactiviteiten van het Bonhoeffercollege starten binnenkort de volgende cursussen. Voor informatie en inschrijving: 0251- 659119 of kijk op www.plusactivitei- ten.nl. Vijvers Op woensdag 11 februari de cursus Vijvers: zes lessen van 19.30-21.30 uur. kosten E 55,-. Een rustpunt in de tuin, waarin vissen, kikkers, salamanders en libellen u mateloos zullen boeien. Ook een waterval behoort tot de vele moge lijkheden, die het aanleggen van een vijver biedt. Tijdens déze cursus wor den onder meer de volgende punten behandeld:.de soort vijver (een folievij ver of een voorgevormde vijver), het aanleggen, de inrichting, het onder houd, de vijver in de winter, visziekten, filtersystemen, het biologisch even wicht, hoe met eventuele problemen af te rekenen en een dialezing over de diverse planten en vissen. De cursus prijs is inclusief syllabus. Wijnen kennismaking Op woensdag 11 februari cursus Wijnen, vijf lessen van 19.30-22.00 uur, kosten E 88,-. I.v.m. de grote belang stelling is er een extra cursus wijnen op de data: 14 april, 21 april, 28 april, 12 mei en 19 mei van 19.30-22.00 uur. Het kiezen van een goede wijn is niet eenvoudig. Dat vereist ervaring en ken nis. Deze cursus heeft tot doel u weg wijs te maken in het grote wijnland. De verschillen te ontdekken tussen b.v. Franse, Italiaanse en Spaanse wijnen. Welke wijn kies ik bij een gerecht? Wat zijn bewaarwijnen? Wat kan ik opma ken uit een wijnetiket? Deze en nog vele andere vragen komen aan de orde in de cursus. Veel aandacht wordt ook besteed aan het kritisch proeven. Hoe proef ik? Wat kan ik ontdekken? Hoe benoem ik de geur en de smaak die ik ervaar? Eerste avond: Geschiedenis, trends, indeling, proeven, beoordelen en defec ten. Frankrijk globaal. Tweede avond: Wijnbouw, kwaliteits factoren, bewaren. Frankrijk, districten. Derde avond: Lezen van etiketten, E.G. regels, Spanje, Portugal en Italië. Vierde avond: Mousserende wijnen. Oost Europa. Vijfde avond: Welke wijn bij welk gerecht. Nieuwe wijnlanden. De cursus is eenmaal in de 14 dagen (de cursus die op 11 februari start). De cursusprijs is inclusief E 29,- aan mate riaalkosten (wijnen, stokbrood e.d.). Snoeien Op maandag 15 maart de cursus Snoeien: drie theorielessen van 19.00- 20.45 uur en 1 praktijkles van 3 uur. Kosten E 45,-. Wanneer, hoe en met welk materiaal kan ik het beste snoei en, zodat er voor plant, boom en heester een zo optimaal mogelijk resul taat ontstaat. Ook het snoeien van fruitbomen wordt in deze cursus uitge breid behandeld. Het geleerde wordt de eerste zaterdag na de theorielessen in de tuin van één of meerdere cur sisten in praktijk gebracht. «Noord-Holland Noord 119 0900- II C. 88 44 BEVERWIJK - Afgelopen zondag werd er in Beverwijk de Noord- Hollandse-Judo kampioenschappen voorde leeftijd -20 jaar gehouden. De nummers 1 en 2 plaatsen zich voor de Nederlandse Kampioenschappen die op zaterdag 21 februari in Enschede gehouden zullen worden. De NHK is een keihard systeem bij het judo. Indien je een keer verliest, dan moet je je eerst volledig in de verliezer ronde terug knokken en dan maar hopen dat je van de latere kampioen hebt verloren. Indien dit niet het geval is krijg je geen kans meer om te knok ken voor de tweede plaats om zodoen de toch nog plaatsing voor de Nederlandse kampioenschappen af te dwingen. Voor velen judoka's van v.d. Kolk was dit het eerste jaar in de -20. Toch wisten tien judoka's in de prijzen te vechten en vijf plaatsen zich voor de Nederlandse kampioenschappen. De 12 jarige talentvolle Maureen Groefsema van v.d. Kolk was ook inge schreven bij het eerste gewicht van de dames, de -48 kg. Zij wist deze dag van Anouk de Graaf te winnen (die op de NK Dames een tweede plaats behaal de). Hierna won zij nog twee wedstrij den op rij en kwam staan tegen clubge noot Birgit Ente. Birgit won wel de par tij van Maureen. Door onderling resul taat werd Maureen tweede en Birgit derde. Zo plaatste Maureen Groefsema met haar 12 jaar zich voor de Nederlandse Kampioenschappen -20. Mikos Salminen had wel de grootste pechdag uit zijn judoloopbaan, 's Morgens was Mikos zijn Judopaspoort al kwijt en wist die pas op het laatste moment boven water te toveren. Mikos startte zijn toernooi heel goed en wist met goed judo zich te plaatsen voor de finale. In de finale stond hij met 10 seconden op de klok voor met een koka.Toen maakte hij in de allerlaatste seconden een fout. Hij ging half op zijn rug en kreeg een yuko tegen. Hij ver loor hierdoor zijn finale. Maar ergste moest nog komen, Mikos was hierdoor zwaar aangeslagen en verloor zijn con trole en maakte een gebaar met een scheldwoord naar de scheidsrechter. Hierdoor werd hij gediskwalificeerd en uit de uitslag geschrapt, zodat hij hier dus ook zijn plaatsing voor het NK ver loor. Clubgenoot Wesley Groefsema, de neef van Maureen was derde en werd hierdoor tweede en mag nu ook naar het NK. De volgende prijzen op de NHK -20 zijn gewonnen door. Plaatsing NK le of 2e Dames 2 Maureen Groefsema -48, 2 Jasmy van Spankeren -57,2 Lisa Tempelaars -63. Heren 2 Jamy Kromosemito -55, 2 Wesley Groefsema -60, 2 Thomas Dam -81 (2 Mikos Salminen gediskwalifi ceerd). Derde plaats Birgit Ente -48 (Da), derde plaats Senne Pannevis -52 (Da), 3 Brian Peerboom -66 (He), Ferry Jong -73 (He). AKERSLOOT - Nadat verleden week de thuiswedstrijd tegen UDSV 3 niet was doorgegaan vanwege lekkage in sporthal De Lelie reisden deze week de dames van Dimtronic Meervogels af naar Haarlem. De dames zijn na een aantal verloren wedstrijden van de tweede naar de vierde plaats gezakt en hun tegenstander De Blinkert bevond zich op de zevende plek met 3 punten achterstand. De Blinkert opende de score en na twee afstandschoten stond het 2-0. Meervogelsspeelster Gitta Lute kreeg veel vrijheid op de cirkel en scoorde ook, 2-1. Na nog een afstand schot van De Blinkert scoorde Meervogels 3 keer achter elkaar en was de stand 3-4. De Blinkert nam daarna de voorsprong weer over 5-4. Nogmaals wist Meervogels via de cirkel en door snelheid in het spel te brengen de voorsprong te heroveren, 5-7. Daarna zakte Meervogels in en scoorde De Blinkert 5 maal achter elkaar, de ruststand was 10-7. Na rust wist de nr. 4 van De Blinkert, die in de eerste helft al 5 maal gescoord had, nog eens tweemaal te scoren. Daarna kreeg deze speelster mandek king, het aanvalspel van De Blinkert werd hierdoor beduidend minder en Meervogels wist de achterstand van 12-7 terug te brengen naar 12-10. Helaas was Meervogels niet in staat om dit door te zetten, alle schoten richting doel wist de uitstekende keepster van De Blinkert te keren en de achterstand bleef; 15-11. Meervogels had nog een maal een opleving en wist zich terug te vechten naar 15-14 en 16-15. Uiteindelijk had toch De Blinkert de langste adem en was de eindstand 17-15 in hun voordeel. Zaterdag 14 februari spelen de dames om 20.00 uur thuis in De Lelie tegen Nijenrodes 1. Afgelopen zondag reisden de handbal- sters uit Akersloot af naar Aalsmeer alwaar ze moesten aantreden tegen het derde team. Aalsmeer opende de score met een penalty en na nog een doel punt van hun stond Meervogels 2-0 achter. Via een afstandschot en een bal uit de hoek maakte Meervogels gelijk. Tot 4-4 ging het gelijk op; Aalsmeer scoorde en Meervogels sloot weer aan. Daarna kwam Aalsmeer voor te staan met 6-4, een penalty voor Meervogels vlak voor rust zorgde voor een rust stand van 6-5. Na rust scoorde Aalsmeer weer via een penalty, 7-5. Daarna begon Meervogels aan een goede fase waarin snel werd rondgespeeld en de kansen werden benut. Ze scoorden namelijk 4 keer achter elkaar; 7-9. Helaas wist Meervogels deze voorsprong niet te behouden en verder uit te bouwen. Ze lieten Aalsmeer weer op gelijke hoogte komen, 9-9. Tot 11-11 ging het weer gelijk op, net als in de eerste helft scoorde Aalsmeer eiT Meervogels maakte gelijk. Daarna scoorde de nr. 11 van Aalsmeer weer tweemaal achter elkaar, 1 penalty en een schot vanaf de opbouw en nadat een Aalsmeer- speelster scoorde door tussen de hoek en opbouwspeelster van Meervogels door te lopen was de stand 14-11. Meervogels kreeg daarna nog 2 penal ty's mee die ook weer benut werden; 14-13. In de laatste aanval van Aalsmeer kregen ook zij nog een penalty; deze werd echter gestopt door de goed spelende keepster van Meervogels zodat de eindstand 14-13 in het voordeel van Aalsmeer was. Aanstaande zaterdag spelen de dames thuis in sporthal De Lelie in Akersloot om 20.00 tegen UDSV 1. AKERSLOOT - Vorige week woensdag omstreeks 03.50 uur reed een personen auto over de A9 vanuit de richting Akersloot in de richting Alkmaar. De bestuurder reed daarbij op de verkeerde weghelft. Hij reed in de richting Ommering. Ook hier reed hij tegen het verkeer in. Bij de kruising met de Bestevaerstraat keerde hij zijn auto en reed weer terug in de richting Akersloot. Nog steeds reed hij op de verkeerde weghelft. De auto reed met hoge snel heid. Een politieauto, die op de juiste rij baan de auto probeerde in te halen, reed 160 km per uur en kwam daarmee niet dichterbij. Een andere politieauto probeerde de spookrijder over de verkeerde weghelft te volgen, maar moest in verband met zijn veiligheid de achtervolging staken. De spookrijder werd niet meer achter haald. Op basis van het kenteken kon worden achterhaald dat de bestuurder een 24-jarige Alkmaarder was, die kort daarvoor in overspannen toestand de woning had verlaten. Omstreeks 06.25 uur werd de auto met de bestuurder aan getroffen in de Pruikenmakerstraat in Alkmaar. Hier kon de man worden aan gehouden. CASTRICUM - Op zondagmorgen om streeks 01.55 uur ontstond er een vecht partij in een café aan de Dorpsstraat te Castricum tussen twee groepen jongeren. De betrokken jongeren werden door por tiers de straat op gewerkt. Hier werd een 16- jarige jóngen uit Heemskerk mishandeld door een 18-jarige Alkmaarder. Het slacht offer kreeg pepperspray in zijn ogen en werd vervolgens geschopt. De verdachte kon door de politie worden aangehouden en het slachtoffer heeft aangifte gedaan. CASTRICUM - Op zondagmorgen omstreeks 01.00 uur werd een 17-jarige Zaandammer aangehouden nadat hij een portier van een café aan de Dorpsstraat in Castricum had bedreigd. De portier had hem uit het café verwijderd nadat hij hier overlast had veroorzaakt. Buiten dreigde de jongen de portier dood te zullen gaan schieten. Nadat de jongen was aangehou den gedroeg een 16-jarige vriend, eveneens afkomstig uit Zaandam, zich zo vervelend, dat deze ook werd aangehouden. Beide jongens zijn voor verhoor overgebracht naar het politiebureau in Alkmaar. EGMOND - Op zaterdag 14 februari houdt de Stichting Muziektent Egmond-Binnen een culturele avond met als thema: ,Van Kerk naar Koeg' De avond begint om 20.00 uur en vindt plaats in het Nederlands Hervormde Kerkje aan het einde van de Abdij laan in Egmond-Binnen. Verschillende Egmonders lezen dan voor, tussen een muzikaal optreden door, uit eigen werk. De deuren van de kerk zijn om 19.30 uur al open. De koffie staat klaar. De volgende dichters/schrijvers hebben toegezegd hun medewerking aan deze avond in de kerk te verlenen. Dit zijn: Andrez (kunstschilder), de kunstkring Hafre (Fred Valkering en Hans v.d. Berg), Nico Knol (pastor in de Egmonden) en Jaap Kramer (dich ter). Roy en Remy Beukers zorgen met hun gitaarmuziek en zang 'unpleg- ged' voor de muzikale noot op deze avond. Rond 21.30 uur worden de acti viteiten verplaatst naar café Tervoort. Het café bevindt zich ook in de Abdijlaan in Egmond-Binnen. Daar treedt de bekende Egmondse band 'De 7 B's' op. Zowel in het Nederlands Hervormde Kerkje als in café Tervoort is iedereen welkom. De toegang is gratis. De Stichting stelt het natuurlijk zeer op prijs als het publiek -voor zover men dat nog niet is- vriend (donateur) wordt van de Muziektent. Dit kan al voor minimaal 3 euro per jaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10