Muzikale instuif bij Fanfare Showband Heiloo Heiloo ontwikkelt nieuwe strategische visie Gemeente Heiloo gevorderd met implementatie WWB 11 Gemeenten tevreden over streeklijnennet Fotoclub HAF goed op stoom Spelen met groene tuinblokken Informatiemarkt beroepen MCA NFGV Lezing Vreemdelingen bestaan niet iLITIE UITKIJKPOST - 11 FEBRUARI 2003 - PAGINA 8 Muziekpodium Theatercafé Alkmaar Werken met natuurlijke kruiden bij Groei Bloei Chinese verhalen in het Nederlands Kachelmuseum Jos Apeldoorn exposeert in de Hema HEILOO Gewonde bromfietser zoek Inbraak in personenauto Kinderkledingbeurs in het Trefpunt Studenten InHolland doen onderzoek naar de nieuwe Wet Werk en Bijstand www.NuEvenNiet.com Verkeerscontrole Inbraak in bedrijfspand BERICHTEN Vernieling auto Vernieling personenauto Poging tot diefstal personenauto Inbraken in Heiloo HEILOO - Zondagmiddag 15 februari zal, onder leiding van Marcel Klok, een grote muzikale instuif worden gehou den in de grote ontvangstruimte van GGZ Willibrord aan de Kennemer- straatweg 464. Marcel Klok is al gerui me tijd instructeur van een der grootste showbands van Nederland, Beatrix Drum Bugle Corps uit Hilversum. Sinds april 2003 is hij tevens de muzi kale leider en showinstructeur van de Fanfare Showband Heiloo. Ook de Heilooër showband heeft in het afge lopen halfjaar mogen genieten van zijn vakkundige en vooral gedreven uitleg. Zondag 15 februari wordt iedereen vanaf 13.00 uur door Marcel verwel komd met een kopje koffie, thee of een glaasje fris. Vervolgens worden er vier of vijf stukken ingestudeerd en aan het einde van de middag zal een en ander aan het daarin geïnteresseerde publiek ten gehore worden gebracht. Deze uit voering zal zittend worden gegeven, maar Marcel kennende zal dit zeker gepaard gaan met enkele ludieke show elementen. Uiteraard wordt Marcel Klok bijge staan door de enthousiaste leden van ALKMAAR - Op zaterdag 14 februari spelen Fill en Haar in het Theatercafé Verdronkenoord 12 in Alkmaar. Fill (een Alkmaarse band met een vleugje Heiloo) opgericht door Danny Pronk en Robert van Hesselingen. De band zijn Fanfare Showband Heiloo, maar legt zich vrijwel geheel toe op eigen óók blazers en slagwerkers van werk en in 2002 werden vier van hun 'Beatrix' zullen die zondagmiddag aan- nummers, in eigen beheer op een wezig zijn om instructie geven én demo-cd gezet. De muziek van Fill kan natuurlijk om mee te spelen! De deel- beschreven worden met de term melo- name aan deze instuif is geheel gratis, dieuze pop-rock, hoewel dit wat flauw Wel zal bij de ingang van de zaal een klinkt. Haar maakt muziek in de tradi- bus worden neergezet, waarin een vrij- tie van onder andere Blur. In ieder willige bijdrage kan worden gedaan om geval staat een goede compositie cen- daarmee de kosten van zaalhuur en traal. Al eerder hebben deze bands (bescheiden) catering voor de Fanfare gezamenlijk in het theatercafé opgetre- Showband Heiloo te drukken. Muzi- den. Het optreden was een daverend kanten, zowel beginnende als gevorder de blazers en slagwerkers, maar ook geïnteresseerden in muziek maken zijn welkom. Hoewel niet verplicht, wordt een aanmelding voor deelname per e- mail op prijs gesteld: info@fsh-heiloo.nl of tel. 075-6423234 (na 18.30 uur). Muziekliefhebbende toehoorders zijn om 16.00 uur uitgenodigd voor de bij zondere uitvoering, in de grote ont vangstruimte van GGZ Willibrord aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. HEILOO - Het nieuwe seizoen heeft voor de leden van de HAF weer nieu we uitdagingen. Zo worden zij geacht op 17 februari het eindresultaat te pre senteren van hun inspanningen rond het onderwerp 'themafotografie'. Van een door de leden zelf gekozen thema moeten zij dan een vijftal vergrotingen laten zien aan hun medeleden die daar over hun al dan niet kritische geluiden zullen laten horen. Een ander feno meen dit seizoen is de zogenaamde 'fotolink'. Hierbij is het de bedoeling dat vanuit twee aan het begin van het seizoen gekozen foto's twee fotoreek sen van ongeveer tien foto's gaan ont staan. De eerste foto wordt doorgege ven aan een andere fotograaf, die een nieuwe foto maakt die iets met de hem ter hand gestelde foto te maken moet hebben. Daarna geeft hij zijn foto weer aan een andere fotograaf door met dezelfde opdracht en die gaat daar weer mee aan de gang enzovoorts. Als de beide fotoreeksen klaar zijn (onge veer aan het einde van het seizoen in mei) zullen zij binnen de club en daar na wellicht ook publiekelijk worden gepresenteerd. Voorts heeft de afdeling Noord-Holland-noord van de Fotobond een actie in gang gezet waar aan de leden van alle clubs in deze regio kunnen meedoen. Het is de bedoeling dat foto's gemaakt worden die allen iets zeggen over de provincie Noord-Holland. De provincie moet dus op de foto's redelijk herkenbaar zijn in welke vorm dan ook. Het kunnen land schappen, stadsbeelden of gebouwen zijn maar ook foto's van bijvoorbeeld jaarlijks terugkerende evenementen in de provincie. Ieder is overigens vrij in zijn of haar keuze. Nieuw is dat in december 2003 binnen de HAF een zestal kleine werkgroepjes is gecreëerd waarvan er vijf zich met speciale vormen van fotografie bezig houden. Er zijn werkgroepjes voor 'Natuurfotografie', 'Seriefotografie', 'Macrofotografie', 'Digitale fotografie' en 'Abstracte fotografie'; dus voor elk wat wils. Daarnaast is er een werk groepje voor beginners in het leven geroepen onder leiding van de zeer ervaren HAF-amateurfotograaf Theo IJpelaan. De laatste tijd zijn er verschillende nieuwe leden bij de HAF gekomen die er behoefte aan hebben de kneepjes van het vak (beter) te leren beheersen. Inmiddels zijn alle werkgroepjes al één of meermalen bijeen geweest en kun nen misschien over enkele maanden de eerste resultaten in clubverband wor den getoond. Ten slotte heeft de zeer deskundige fotograaf Armando Jongejan uit Egmond vorige week een selectie gemaakt van 10 foto's (uit 154) die dit jaar door de Heilooër fotoclub aan de Fotobond zullen worden voor gelegd. Alle aangesloten clubs in Nederland sturen tien foto's in. Een deskundige jury van de Fotobond gaat al die (ongeveer 1700) foto's bekijken en beoordelen om daaruit een keuze te maken voor een door het land rondrei zende expositie. Ook worden dan weer de gouden, zilveren en bronzen stickers uitgedeeld. De heer Jongejan was onder de indruk van de grote hoeveel heid door de HAF aan herh voorgeleg de 'klasse'-foto's. Het bleek dan ook geen eenvoudige klus tot de eindselec- tie van tien te komen. HEILOO - Onder het motto 'Stap in de toekomst' ontwikkelt Heiloo in 2004 een nieuwe strategische visie. De huidige strategische visie onder het motto "Fijn wonen in 't groen" dateert van 1995. Hoewel deze visie waarde volle elementen bevat, die zeker behouden zullen blijven, bestaat er behoefte aan een herijking. De realisatie van de nieuwe visie op Heiloo wordt in nauw overleg met inwoners, ondernemers, maatschappe lijke organisaties en medewerkers van de gemeente ontwikkeld. De omgeving van de gemeente verandert: regionale samenwerking, nieuwe wetten, het duale stelsel, betrokken burgers, deze ontwikkelingen maken het nodig om als gemeente te bepalen wat je plaats is en wat je als gemeente voor de inwo ners wilt zijn. De strategische visie geeft antwoord op deze vragen en geeft daarmee rich ting aan de toekomst van de gemeente. Een nieuwe visie is uiteraard maar ten dele nieuw. Dat wat goed is blijft behouden. Zo staan er in de huidige strategische visie "Fijn wonen in het groen" waardevolle gedachten en is er in de gemeente tussentijds strategisch beleid ontwikkeld dat als uitgangspunt zal dienen voor de nieuw te ontwikke len visie. succes. Aanvang 22.00 uur, toegang vrij. HEILOO - Woensdag 25 februari houdt Groei Bloei een workshop met natuurlijke kruiden. Trudy van Diepen van het Kruidencentrum 'Hyperitum' vertelt over de genees krachtige werking van diverse planten. Tevens wordt er een handcrème gemaakt met de ingrediënten die mevrouw Van Diepen meeneemt. Woensdag 25 februari in de voetbal kantine van GGZ de Willibrord, Kennemerstraatweg 464, Heiloo. Aanvang 19.30 uur. Kosten: E 12,- leden, E 14,- niet leden. Bedrag over maken op bankrekeningnummer 33.64.54.589 ten name van KMTP Heiloo te Heiloo. Aanmelden: Hely van Ladestein, tel.: 0251-654177, email: hely-joop@planet.nl. ALKMAAR - Op zondag 15 februari houdt het Nederlands Kachelmuseum, Bierkade 10 in Alkmaar, een bijzonder optreden. Het begint om 14.00 uur. Onder de titel 'Verhalen uit het land van de gele keizer' vertelt Nicolien van Rhijn oude Chinese verhalen. Omlijst met fluitmuziek geïnspireerd op Chinese melodieën door George Vis. In vroeger eeuwen leefden in het uitge strekte Chinese rijk vele vertellers. De vertelkunst was een manier om mensen te vermaken en de cultuur levend te houden. Toegang 2,50 (inclusief toe gang museum). Koffie/thee verkrijg baar voor 0,70 euro. HEILOO - Met Jos Apeldoorn haalt de Hema in Heiloo na Erik Baart de tweede Hallemschilder de koffieshop binnen. Dat het schildersgenootschap Hallem een grote productie heeft mag duidelijk zijn. Er wordt regelmatig geëxposeerd en steeds is er er nieuw werk van de Egmondse schilders te zien. Diepe bewondering voor de natuur en het landschap speelt steeds op het werk van Apeldoorn op de achtergrond. Hij tracht die bewondering in herkenbare, maar simpele vórmen tot uitdrukking te brengen, en schuwt daarbij het expe riment niet. De expositie is te bezichti gen tot half april, waarna het derde Hallemlid Huug Zentveld zijn schilde rijen zal tonen. Noord-Holland Noord 0900- 88 44 In echte design-tuinen speelt de vorm een hoofdrol. Je zou de klassieke, barokke, symmetrische tuinen de des ign-tuinen uit het verleden kunnen noemen. Maar de rijkversierde vor men uit die tijd worden in de huidige tuinkunst vervangen door strakke, geometrisch gevormde 'blokken' groen die de tuin dicteren en bijv. rit misch geplaatste zwaartepunten in de tuinruimte vormen. Daar is een geweldig spel mee te spelen, dat met graagte wordt gespeeld door tuinar chitecten en andere ontwerpers! Tal van planten lenen zich uitstekend voor strakke snoei. Met name heesters en bomen met fijn blad, een sterke vertakking en de eigenschap dat ze tot op het hout gesnoeid, altijd weer groen uitlopen. Zo'n blok moet een gesloten, massief geheel vormen. Het kan de blik of de loop leiden en obstakel en ruimteverdeler of rich tinggever in de tuin zijn. In plaats van een letterlijk 'blok' kan het een bol, piramide of andere geometrische vorm zijn. Ook blokken 'op poten (vormbomen en haagblokken op stam) worden veel toegepast. Een blok kan bestaan uit rijen planten waarvan het groen als één geheel wordt geknipt, of uit één enkele plant. Geschikte soorten Geliefd zijn blokken en vakken van de lage struikkamperfoelie (Lonicera nitida), waarvan vooral de geelbladi- ge 'Baggesen's Gold' erg in trek is. Maar ook olijfwilgen (Elaeagnus), met blad dat kan variëren van vrolijk fris groen-geel tot zilverkleurig, kun nen een geweldig effect in de tuin hebben. Veel soorten vormen van onderaf uitlopers, waardoor een mas sief geheel kan ontstaan. Met name winterlindes (Tilia cordata) kunnen veel wortelschot vormen dat wel als blok rond de stam wordt gesnoeid. Met prachtige resultaten! De laurier kers (Prunus laurocerasus) is net als de lindes grofbladig, maar goed in vorm te snoeien en als belangrijk extra: wintergroen. De beuk (Fagus sylvatica) behoudt zijn glanzend geel bruin verdorde blad tot de nieuwe knoppen uitlopen, liguster (Ligustrum) blijft in zachte winters groen, net als Buxus, hulst (Ilex), struikklimop (Hedera colchica 'Arborescens') en Osmanthus x bur- kwoodii. De normaal hoog uitgroei ende veldesdoorn of Spaanse aak (Acer campestre) en de haagbeuk (Carpinus betulus) zijn bladverlie zend/Maar deze struiken en bomen hebben allemaal gemeen dat ze door snoei en structuur dicht vertakken en in iedere maat te houden zijn. Ideaal voor blokken dus! Het onderhoud Dat bestaat vooral uit voeden en regelmatig knippen. Bij het knippen worden altijd eerst de zijkanten aan gepakt. Dat gebeurt van onderen naar boven om te voorkomen dat de afgeknipte scheuten op het nog te knippen deel terechtkomen. De bovenzijde wordt als laatste geknipt Het kan handig zijn om met strak gespannen hulplijntjes of zelfs mallen de precieze snoeivorm en -maat aan te geven. De juiste kniptijdstippen en de gewenste knipfrequentie hangen af van de plantensoorten. Maar in vrijwel alle gevallen wordt na augustus niet meer geknipt om de planten voldoende uitgerijpt de win ter in te laten gaan. Bladverliezende heesters kunnen in februari uitste kend worden geplant of verplant. Geboetseerde hagen en topiary Hierbij geen strakke blokken, maar vrije vormen die overigens ook strak kunnen zijn. Er wordt meestal uitge gaan van een bijna volwassen haag of plant waarin een vorm wordt gesnoeid of de vorm wordt langzaam opgebouwd. Vooral Taxus en Buxus zijn hiervoor erg geschikt. Het duurt meestal een paar jaar voor de defini tieve vorm in al z'n glorie is bereikt. Maar dan kunnen het ook echte kunstwerken zijn! In de vroege ochtend van dinsdag 3 februari werd een aanrijding bij dè politie van Heiloo gemeld. Een voor bijganger had gezien dat een brom fietser tegen een verkeerszuil staande op een verkeersheuvel op de Zeeweg in de nabijheid van de Pastoor van Muijenweg was gebotst. De melder had tevens gezien dat de bromfietser gewond was geraakt en was weggelopen. De politie trof ter plaatse brokstuk ken van de bromfiets aan. Van de bromfietser was geen spoor te vinden. Op een van de aangetroffen onderde len werd een zogenaamd tagnummer aangetroffen. Aan de hand van dit tagnummer kon de eigenaar worden opgespoord. Het bleek te gaan om een 38-jarige inwoner van Heiloo. Hij werd thuis gewond aangetroffen. Zijn beschadigde bromfiets stond in de tuin. De eigenaar van een Honda Civic kwam dinsdagochtend 3 februari tot de ontdekking dat in zijn auto was ingebroken. De diefstal werd in de nacht van 2-3 februari gepleegd ter wijl het voertuig op de Werkendelslaan stond geparkeerd. Niet bekend is hoe de inbraak werd gepleegd. Braaksporen werden niet aangetroffen. Ontvreemd werd de autoradiocdspeler en de inhoud van dashboardkastje waarin al een aantal cd's lagen. Hoe komt de strategische visie tot stand? De strategievorming verloopt volgens een zeven stappenmodel waarbij stra tegievorming wordt gezien als een leerproces met veel betrokkenen. Door middel van een dialoog worden analyses gemaakt, strategische alterna tieven ontwikkeld en uiteindelijk keu zes gemaakt. Om er voor te zorgen dat de definitie ve visie op de toekomst van Heiloo een visie is waar zo veel mogelijk mensen zich in herkennen, worden diverse par tijen nauw betrokken bij de discussie. Afhankelijk van de fase waarin het proces zich bevindt, kunnen dat bij voorbeeld inwoners, ondernemers of maatschappelijke organisaties zijn. Ook de medewerkers van de gemeente worden betrokken bij de dialoog, zij zullen eventuele veranderingen uitein delijk moeten doorvoeren in beleid. Planning De planning is om de strategische visie begin van dit najaar gereed te hebben. Daarna start de praktische uitwerking van de in de visie opgenomen doelstel lingen. Actuele ontwikkelingen worden zoals gebruikelijk gepubliceerd in 'Heiloo contact' en op de website van de gemeente. ALKMAAR - Medisch Centrum Alkmaar (MCA) houdt op zaterdag 21 februari een informatiemarkt voor beroepen en opleidingen. Scholieren en andere geïnteresseerden kunnen tij dens deze markt informatie krijgen over een aantal beroepen en de daarbij behorende opleidingen. Iedereen is van harte welkom tussen 11:00 en 15:00 uur in de hal van het MCA. De informatiemarkt voor beroepen en opleidingen laat zien welke beroepen er zoal zijn in de zorg, zodat jongeren zich kunnen oriënteren. Er zijn infor matiestands van de afdeling neonato logie, de kraamafdeling en de kinderaf deling, het laboratorium en nucleaire geneeskunde. Ook zijn er stands met specifieke informatie over de opleiding tot verpleegkundige, neonatologiever- pleegkundige, operatieassistent, anesthesieassistent en medisch secreta resse. Opleidingsadviseurs, docenten en andere medewerkers zijn aanwezig om vragen te beantwoorden en informatie te verschaffen over opleidingen en loopbanen. Ook voor iedereen die al in de zorg werkzaam is, heeft de informa tiemarkt genoeg te bieden. Bij de stand van de bedrijfsopleidingen komt men meer te weten over bijscho lingen, cursussen en trainingen die worden gegeven door het Foreest Instituut, het centrum voor kennis, opleiding en wetenschap in het MCA. HEILOO - Op zaterdag 13 maart is er weer een kinderkledingbeurs in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. De kinderkledingbeurs is van 10.00 uur tot 12.00 uur. Voor 4 euro kan een tafel worden gehuurd van 60 x 120 cm. Er worden maxi maal 2 tafels per persoon verhuurd. De tafels kunnen worden gereser veerd bij Stichting Ouderenwerk Heiloo: 072-5331297. HEILOO - De Gemeente Heiloo is gevorderd met de implementatie van de nieuwe Wet Werk en Bijstand (WWB) die sinds 1 januari 2004 van kracht is. Dit concluderen tweedejaars Management, Economie en Recht (MER) studenten van de Hogeschool Inholland te Alkmaar in hun adviesno ta betreffende dit onderwerp. Sinds 1 januari dit jaar is de WWB, de vervangende wet van de Algemene Bijstand Wet (ABW), van kracht. Het besluit tot invoering van deze wet werd pas in augustus vorig jaar geno men door de regering en de gemeen ten moeten dus alle zeilen bijzetten om de WWB volledig functioneel te krij gen in zo'n korte tijd. WWB De WWB komt simpel gezegd neer op: wie kan werken, moet werken. Grootste verschil met de ABW: de gemeenten zijn nu financieel verant woordelijk voor de uitvoering van de wet met straffe oplopend tot 17.000 euro. De gemeenten moeten nu actief hun cliënten uit de bijstand begeleiden en motiveren om te reïntegreren in de arbeidsmarkt. Vooral het motiveren kan nog wel eens een probleem gaan opleveren, menen de studenten. De tijd voor de invoering van deze wet is in economisch opzicht door de rege ring op zijn zachtst gezegd 'belabberd' gekozen. In deze economisch zwakke re tijd is het erg lastig om een baan te vinden en dat kan nog wel eens demo tiverend werken. Ook Marcel Halff, die het project voor de Hogeschool opzette, is het daarmee eens: „De kabi netten hiervoor hebben het laten lig gen. Daardoor hebben we nu een excuusbeleid." Verbeterpunten Ondanks dat Heiloo actief bezig is met de invoering van de WWB zijn er nog wel enkele verbeterpunten geconclu deerd door de studenten. Zo zal er organisatorisch een grote cultuurom slag nodig zijn om de cliënten goed te kunnen begeleiden en de door de rege ring neergezette doelstellingen te behalen. De vier studenten die gemeente Heiloo onder hun hoede namen, Wilma Wegert, Wilma Weijers, Vincent Germann en Linn Hollander, pleiten voor competentiemanagement. Dit houdt in dat de gemeente zijn medewerkers moet gaan selecteren op vaardigheden en eigenschappen die in overeenstemming zijn met hun functie. „De juiste man op de juiste plaats", legt Vincent Germann uit. Communicatie Een punt waar nadrukkelijk aandacht aan moet worden besteed is de com municatie naar de burgers toe. De stu denten concludeerden dat de gemeen te hun cliënten wel goed inlichtten, maar dat de overige burgers eigenlijk nog van niets over de WWB hebben vernomen uit richting van 'de gemeen te. De gemeente had eerder zijn visie over de WWB naar de burgers kunnen laten blijken en de burgers op de hoog te moeten brengen van de inhoud van de wet. Een derde advies, door de studenten aangemerkt als uitermate belangrijk, is de scheiding tussen casemanagers en de administratieve werkzaamheden. Dit valt onder het idee van competen tiemanagement. De casemanagers zijn verantwoordelijk voor de reïntegratie van de cliënten. Volgens de studenten moeten ze zich daar ook mee bezig houden en moet het administratieve verhaal op de administratieafdeling blijven. De kwaliteit en de professio naliteit van de werkzaamheden kun nen gewaarborgd worden door middel van trainingen. Rob de Vries, de persoon van de gemeente die met de studenten in con tact stond, was helaas door ziekte onbereikbaar voor commentaar, maar een woordvoerder van de gemeente liet weten 'blij te zijn met het onder zoek'. Verder luidde zijn verwachting dat de adviezen van de studenten 'wel opgepakt zullen worden', maar wie wat gaat doen moet door nader over leg nog duidelijk worden. Hoeveel risico loopt op stress? Test uzelf met de stress-o-meter op: Dé site voor tips om uw stress de baas te blijven en ...NuEvenNiet-voicemails. Brochure Stress op het werk bestellen? Bel het NFGV op 030-2971197 of mail naar: info@NuEvenNiet.com Nu Even Niet is een initiatief van: imifed copocky Op donderdag 5 februari werd tussen 7.30 en 8.30 uur in Heiloo een ver keerscontrole gehouden. De controle werd op diverse locaties gehouden. Vijf fietser werden bekeurd voor een niet deugdelijke fietsverlichting, drie bestuurders wer den bekeurd voor het negeren van het rode verkeerslicht op de spoor- wegovergang aan de Westerweg. Vrijdagavond 6 februari werd rond 22.00 uur de inbraak gemeld in een bedrijfspand aan de Schrijnwerker. Toegang tot het pand werd verkregen door het forceren van een zogenaam de overheaddeur. De inhoud van laden en kasten van inpandige kan toorruimte werden doorzocht. Tevens werd de toegangsdeur tot een aan grenzend kantoorgedeelte openge- trapt. Op dit moment is nog niet bekend wat er eventueel werd ont vreemd. Op een parkeerplaats in Boekenstein werd tussen dinsdag 3 en woensdag 4 februari een personenauto vernield. Op een van de zijden van de Opel Corsa werd met een scherp voorwerp een lange golvende kras aangebracht. De eigenaar van een groene Volkswagen Golf deed zaterdag 7 februari aangifte van het vernielen van zijn auto. De auto werd in korte tijd driemaal vernield. De vernielin gen werden gepleegd terwijl de auto op een parkeerplaats aan de Hoïleweg stond geparkeeerd. Verleden jaar werd de auto ook drie maal vernield. Tijdens die vernielin gen stond de auto ook op dezelfde parkeerplaats aan de Holleweg geparkeerd. De eigenaar van een personenauto van het merk Audi type A6 consta teerde vrijdagmorgen 6 februari dat een poging was gedaan om zijn auto te stelen. De auto stond voor de woning aan de Vijverlaan gepar keerd. Hij zag dat de auto niet meer afgesloten stond en dat het contact slot verwijderd was. Hoe men in de auto is gekomen is onbekend. Braaksporen werden niet aagetrof- fen. Hoewel de auto was voorzien van een alarm heeft men dit niet horen afgaan. In de afgelopen periode werd in Heiloo een aantal woninginbraken gepleegd. Bij enkele van deze inbra ken was de buit aanzienlijk. De meeste inbraken werden in de-vroege avonduren gepleegd. Het onderzoek naar de dader(s) heeft een hoge prio riteit. De inwoners van Heiloo wor den verzocht om elke verdachte situ atie te melden ook als het gaat om eventuele verdacht situaties in het recente verleden. De politie is te bereiken via tel. 0900-8,844. Gevonden: Oranje nylon tas met inhoud sportkleding en dvd's, bril bronskleurig, 2 sleutels aan honden fluitje en klompje. REGIO - Den-Helder en Zaanstad heeft twee boeiende sprekers uitgeno digd voor een lezing met als thema Vreemdelingen bestaan niet. De eerste spreker de heer Ransdorp, filosoof van beroep, heeft als subthema Hoe eigen is eigen? Wanneer we spreken over noodzake lijke integratie van 'vreemdelingen' in onze eigen samenleving, is het van belang ons te bezinnen op de vraag waarin de 'eigenheid' van onze cultuur bestaat. Hoe meer we ons ervan bewust worden dat onze eigen cultuur het resultaat is van een lange geschie denis van interculturele uitwisselingen en grensoverschrijdend verkeer, en hoe meer we de aandacht vestigen op de grote diversiteit binnen de eigen cultuur, des te moeilijker wordt het onze 'eigenheid' af te zetten tegen de 'vreemdheid' van de vreemdeling. Op een dieper niveau kan men zelfs de vraag stellen of we in essentie niet vreemden voor onszelf zijn. Komt de behoefte om onze culturele identiteit veilig te stellen, niet mede voort uit de poging die existentiële vraag te ontwij ken? De tweede spreker, de heer Kuipers, sociaal-wetenschapper, neemt de inlei ding 'Wat van ver komt' voor zijn reke ning. Korte inhoud: In onze samenle ving onderhouden we merkwaardige relaties met 'vreemde' goederen en personen. Voor levensmiddelen en kle ding zijn we aangewezen op vreemden. Dat blijkt bij elk bezoek aan een supermarkt of warenhuis. Op econo misch vlak lijken investeringen in en door buitenlandse ondernemingen een gegeven. De media brengen ons dage lijks met het internationale gebeuren in contact. Bij deze en soortelijke rela ties gaat het niet louter om de onver mijdelijke gevolgen van het samenle ven op wereldschaal, die globalisering. We maken immers goede sier met een diner in een buitenlands restaurant, kennis van etnische muziek, verhalen over verre reizen en decoratie van onze woningen met kunst uit de vreemde. Zelfs een kennissenkring met een internationaal tintje stellen we op prijs, in het bijzonder als die 'kennisen kring' ons 'professionele netwerk' is. Bij immigranten denken we echter ineens aan problemen van en met bui tenlanders. Hoe hangen deze twee slachtige relaties met 'het vreemde' samen met de kenmerken van onze samenleving? De lezing is woensdag 18 februari om 20.00 uur in de Trefpuntkerk, Louise de Colignystraat 20 te Alkmaar. De toegang is gratis. Voor nadere informa tie: tel. 072-5332217. Nationaal fonds REGIO - Met gemeenten en belange norganisaties in Noord-Kennemerland heeft de provincie Noord-Holland de afgelopen maanden het buslijnennet in deze regio geëvalueerd. De geraad pleegde gemeenten, Bergen, Heiloo, Langedijk en Heerhugowaard, gaven alle aan redelijk tevreden te zijn met het huidige openbaar vervoersysteem. Wel is een aantal verbeterpunten naar voren gebracht die zullen worden betrokken bij de uitwerking van het lij- nennet en de dienstregeling per december 2004. De komende maanden gaat de provincie op eenzelfde wijze gesprekken aan met de overige gemeenten in Noord-Holland Noord. De inrichting van het streeklijnennet is geënt op de nota 'Toekomstvast open baar vervoer in Noord-Holland Noord' (2001). Op basis van deze nota is het net in juni 2001 geherstructureerd en de dienstregeling aangepast. Uit de evaluatiegesprekken met de gemeen ten uit Noord-Kennemerland is een aantal verbeterpunten naar voren gekomen die zullen worden meegeno men bij de totstandkoming van de nieuwe dienstregeling van 2005. Zo zal onder andere aandacht besteed wor den aan het optimaliseren van reisin formatie en aan het verbeteren van aansluitingen van de bus op de trein en de bussen onderling. De bevindingen zijn neergelegd in de nota Herijking openbaar vervoer Noord-Kenne merland. De daarin gehanteerde methode zal ook gebruikt worden in de gesprekken met de overige gemeen ten. Rijksbezuinigingen Doordat de proyincie in Noord- Holland Noord het lijnennet in 2001 heeft geherstructureerd en er eigen provinciale middelen voor het open baar vervoer zijn vrij gemaakt, leiden de bezuinigingen niet direct tot ingrij pende maatregelen. De extra gelden die bij de provinciale begroting 2004 ter beschikking zijn gesteld voor de exploitatie van het openbaar vervoer zijn overigens niet alleen bedoeld voor het opvangen van de rijksbezuinigin gen, maar ook om een kwalitatieve impuls te geven aan het openbaar ver voer.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8