Vrijwilligerswerk: voor niets gaat de zon op Verstrekkingen persoonsgegevens gemeentelijke basisadministratie O HEILOO v i UITKIJKPOST -18 FEBRUARI 2004 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De gemeente geeft in de periode 2003- 2004 een extra impuls aan het vrijwilligerswerk in Heiloo. In de komende periode houden wij u via deze informatiepagina op de hoogte van de gemeentelijke activiteiten. Coördinator Vrijwilligerswerk Om het contact tussen vrijwilligersor ganisaties en de gemeente te versterken zijn er per 1 januari 2003 uren vrijgemaakt om het vrijwilligers werk te coördineren. De vrijwilligerscoördinator houdt zich bezig met het bijstaan van vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties door middel van informatie en met het opzetten van activiteiten op het gebied van deskundigheidsbevordering en uit wisseling. Bij de coördinator kunt u terecht bijvoor beeld met vragen als: - ik wil graag vrijwilliger worden, maar welke vacatures zijn er?; - wat houdt een collectieve verzekering in?; - ik wil een cursus bedrijfshulpverlening volgen, wat zijn de (subsidie) mogelijk heden? De coördinator vrijwilligerswerk, Esther de Graaff, is op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag te bereiken op het telefoonnummer (072) 535 66 84. U kunt uw vragen ook mailen naar info@heiloo.nl met als onderwerp 'vrij willigerswerk'. VrijwMgersvacaturebank Wilt u actief worden als vrijwilliger of heeft uw organisatie vrijwilligers nodig bezoek dan eens de vrijwilligersvacatu- rebank. De site is bereiken via de gemeentelijke website www.heiloo.nl. Gezocht: - Medewerkers; Kringloop Heiloo - Brandwachten; Brandweer Heiloo - Zorgdierenteams; Stichting ZorgDier Nederland - Bezoekvrijwilligers; GGZ Noord Holland Noord - Kerkbegeleider; GGZ Noord Holland Noord - Deelnemers zangkoren; R.K. Willibror- dusparochie Heiloo - Bestuurslid; stichting WAO/AAW/UG belangen Heiloo - Decorbouwers; Stichting Disiclama - Administrateurs; Stichting Disiclama - Beheerder regionaal theaternetwerk; Stichting Disiclama - Bestuurslid; Adviescommissie Wonen VAC Heiloo - Voorlopers begrafenis; R.K. Willibror- dusparochie Heiloo Meer informatie over deze vrijwilligers- vacatures vindt u op de website van de gemeente Heiloo. Mocht u geen com puter en/of internet hebben, of wilt u begeleiding bij het gebruik van de vrij- willigersvacaturebank dan kunt u contact opnemen met de vrijwilligerscoördinator. In de gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens (de officiële bena ming voor de Nederlandse bevolkings administratie) zijn persoonsgegevens opgenomen van iedereen die binnen de gemeente woonachtig is. Het gaat hierbij niet alleen om uw adresgege vens, maar bijvoorbeeld ook om gegevens over een eventueel huwelijk of geregistreerd partnerschap, uw nationaliteit, ouders en kinderen. Deze gegevens worden veelal automa tisch verstrekt aan vele overheids instellingen en enkele bijzondere maat schappelijke instellingen, zoals pensioenfondsen, voor zover dat nood zakelijk is voor hun wettelijke taken. Deze instellingen, die automatisch alle relevante wijzigingen in uw persoonsge gevens krijgen aangeleverd, baseren hun beslissingen vaak direct op de uit de basisadministratie verkregen informatie. Welke informatie aan deze instanties wordt verstrekt, wordt bepaald door het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Verzoek tot geheimhouding De hiervoor bedoelde gegevensverstrek king voor publiekrechtelijke doeleinden kunt u niet voorkomen, omdat deze ver plicht is voorgeschreven. In enkele gevallen kunnen echter ook anderen vragen om de over u beschikbare gege vens in de basisadministratie aan hen te verstrekken. Voor deze verstrekkingen kunt u geheimhouding van uw gegevens verzoeken. Het gaat dan om verstrek kingen aan zogenoemde verplichte derden (zoals een curator of advocaat die een dagvaarding aan uw adres wil uit brengen), de stichting interkerkelijke ledenadministratie (die in beginsel voor alle kerkgenootschappen in Nederland zorgdraagt voor het bijhouden van de ledenadministratie van die kerken) en aan zogenoemde vrije derden (niet-com- merciële instellingen, zoals sport- en muziekverenigingen of particulieren). Bij de gemeente kunt u schriftelijk ver zoeken om aan de voornoemde instellingen geen gegevens over u uit de basis administratie te verstrekken. Nadat de gemeente uw verzoek heeft verwerkt ontvangt u daarvan een bevestiging. Het is van groot belang dat de over u in de basisadministratie opgenomen gege vens juist en actueel zijn. Twijfelt u daaraan, neemt u dan contact op met de afdeling burgerzaken van de gemeente. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. Raad en (raads) commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op 25 februari a.s. hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wet houders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten: 20.00 uur: afwijzing urgentieverklaring (niet openbaar) 20.30 uur: opleggen maatregel bijstand 21.00 uur: bouwvergunning garage Oosterzijweg 11A Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de vorengenoemde zaken liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, tot de datum van de hoorzitting van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur ter inzage bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, mevrouw C.J. Klein Holte, afdeling Organisatie ondersteuning. Buiten deze bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secretaris van de commissie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie over het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in hét algemeen kunt u terecht bij mevrouw C.J. Klein Holte, secretaris van de commissie, telefoon (072) 535 66 45. Bouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. De Laghe Weijdt 36 - vergroten woning uit bouw woonkamer (reg.nr. 2004/0017) De Laghe Weijdt 42 - bouwen berging na sloop houten berging (reg.nr. 2004/0026) Ewislaan 23 - vergroten woning dakop- bouw (reg.nr. 2003/0322) Het Zandstuk 74 - bouwen garage (reg.nr. 2003/0131) Laan Eindeloos 9 - plaatsen dakkapel rechterdakvlak woning (reg.nr. 2004/0006) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Verleende bouwvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde bouwvergunning verleend. Kennemerstraatweg 408 t/m 414 - bouw van 14 appartementen met ondergrondse parkeergelegenheid (reg.nr. 2002/0116) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie Het genoemde bouwplan is niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over genoemd plan, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66 Aanvraag monumenten vergunning Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat op grond van artikel 17 van de Monumentenwet 1988 op 5 februari 2004 een aanvraag voor een aanvullende ver gunning is ingediend voor het aanbrengen van verstevigde spanten in de Bedevaartkapel op het terrein van Onze Lieve Vrouw ter Nood aan de Kapellaan (rijksmonument). De vergunningsaanvraag ligt met ingang van 18 februari 2004 gedurende 14 dagen ter inzage bij de publieksbalie in de hal van het gemeentehuis. Deze is geopend op maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 uur en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. U kunt de vergunningsaanvraag ook inzien na afspraak met mevrouw van Breugel van de afdeling VROM, telefoon nummer (072) 535 67 55. Gedurende de genoemde periode kunnen zienswijzen over het bovengenoemde bouw plan worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen: Baafjeslaan 10 - vergroten woning; Baetenburg 135 - plaatsen overkapping; Boekenstein 101 - vergroten woning; Kennemerstraatweg 158 - vergroten woning. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 19 februari 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse gel dende bestemmingsplanvoorschriften schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestenuningsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning en de garage op het perceel Van Vladerackenlaan 7. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 19 februari 2004 gedurende 2 weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften 5 van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Leefomgeving Afsluiting Kuillaan vanwege paddentrek De winter nadert haar eind en dat betekent dat de paddentrek weer voor de deur staat. Meestal wordt daarom de Kuillaan in de maanden maart en april in de nachtelijke uren (van 19.00 tot 7.00 uur) afgesloten. Vanwege de zachte winter is het echter moge lijk dat de padden al medio februari gaan trekken. Daarom kan het gebeuren dat al vanaf 12 februari a.s. bij regenachtig weer de slagboom tijdens bovengenoemde uren wordt gesloten. Uiteraard blijft kwekerij Meijer gewoon bereikbaar vanaf de Westerweg. Meer informatie Indien u vragen heeft dan kunt u contact opnemen met mevrouw Swart van de Pad- denwerkgroep Heiloo, telefoonnummer (072) 533 03 24 of de heer H. Bekker van de af deling Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 62. M ededelingen Tijdelijke sluiting gemeentelijk Informatiecentrum In verband met een interne verbouwing is het gemeentelijk Informatiecentrum afgesloten tot en met 20 februari a.s. De stukken die for meel ter inzage liggen, zijn tijdelijk in de hal van het gemeentehuis te raadplegen. Ope ningstijden zijn van maandag tot en met vrijdag 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond 18.00 tot 20.00 uur. Vanaf maandag 23 februari is het Informatiecentrum weer inge richt en toegankelijk. De werkzaamheden kunnen voor bezoekers van het gemeentehuis enige overlast veroor zaken. Wij vragen u hiervoor begrip te hebben. Nieuwe plattegronden Heiloo worden verspreid In de week van 16 t/m 19 februari a.s. worden de nieuwe gemeenteplattegronden huis aan I huis verspreid. Ieder huisadres in Heiloo krijgt 1 11ilifSSlSKilS ËÊÊÈËÊÊÊMÊÈÈ SSÏïüS^ffiSMHH -j een plattegrond in de brievenbus. Het is de verspreider niet toegestaan de plattegrond te bezorgen bij huizen waar een zogenaamde "Nee/Nee"-sticker op de brievenbus is geplakt, aangezien de plattegrond reclame-uitingen bevat. Heeft u een "Nee-Nee"- sticker op de brievenbus, dan kunt u de nieuwe gemeente plattegrond vanaf vrijdag 19 februari a.s. afhalen bij de receptie van het gemeentehuis tussen 08.00 en 16.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw J. van der Stok van de afdeling Organisatieondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 41. Werk in uitvoering Snoeien en kappen bomen langs westelijke ring Alkmaar N9 In verband met ongunstige weersomstandig heden zijn de snoeiwerkzaamheden langs de N9, die waren gepland op 8 februari, niet doorgegaan. Als gevolg hiervan vinden nu op zondag 22 februari 2004 tussen 08.00 uur en 19.00 uur werkzaamheden plaats langs de N9, westelijke ring van Alkmaar. De werkzaam heden bestaan uit het snoeien van beplanting en het verwijderen van bomen. Het onder houd aan de beplanting is noodzakelijk om te zorgen dat het verkeer ook in de toekomst veilig over de Ring kan blijven rijden. Op zondag 22 februari worden tussen 08.00 en 19.00 uur de rijbaan tussen de Kennemer straatweg en de Aert de Gelderlaan richting Den Helder afgesloten voor het verkeer. Het verkeer wordt omgeleid via de N242, oos telijke ring van Alkmaar. Gele borden geven de omleidingen aan. Het verkeer moet reke ning houden met langere reistijd. Meer informatie Voor eventuele informatie kunt u contact opnemen met de heer J. H. Wever van Rijks waterstaat (Directie Noord-Holland), telefoonnummer (072) 566 35 00. Belangrijke nummers L _r Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) -x Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4