m f Nieuw: vakantieopvang in het PCC Maatschappelijke dienstverlening in Heiloo (RIMA): toen en nu Make it Easy! Historisch lage hypotheekrente ook voor u aantrekkelijk BRIEVEN 35 UITKIJKPOST -18 FEBRUARI 2004 - PAGINA 06 Maatschappelijk werk in beweging ym Mensen bezoeken, blij maken, helpen... Is dat geen mooie besteding van een paar uur vrije tijd? INGEZONDEN Dialezing over vormen van leven in de oceaan Twee onderscheidingen bij Groei Bloei Kindercarnavalsmiddag in het Oosthonk Programma Streekradio Excellence Muziekpodium Theatercafé Alkmaar Opbrengst collecte Hersenstichting Dienstregeling NS Dienstregeling NS 2 Expositie Jacob Kanbier bij Brasserie Wildschut Stoppen met roken Jelle Haanstra exposeert in Zorgcentrum De Loet Nina Moers uit Heiloo winnaar van voorronde voorleeswedstrijd Computerles voor de minima Informatiemarkt MCA voor beroepen en opleidingen Voorleesdagen Ollie B. Bommel Met gemak besparen op uw hypotheek HEILOO - Het maatschappelijk werk kent een lange geschiedenis. Ooit ont staan vanuit de kerk met een charita tieve inslag, heeft het maatschappelijk werk een enorme ontwikkeling door gemaakt. Zo was vroeger materiele steun belangrijk, tegenwoordig staat psycho-sociale steun voorop. De Regionale Instelling voor Maat schappelijke Dienstverlening Alkmaar en omstreken (RIMA) heeft drie teams, te weten: team Alkmaar, team Heerhugowaard en team Heiloo- Bergen. Het team Heiloo-Bergen kent deze ontwikkeling als geen ander. De RIMA bestrijkt dus een groot gebied. Daar is onlangs enige verandering in gekomen, doordat het maatschappelijk werk voor Limmen per 1 januari dit jaar overgedragen is aan Castricum. De werkzaamheden voor de inwoners van Limmen zijn voor dit team dus gestopt. Waarvoor, wanneer en hoe verder? Dit was aanleiding voor een nadere uitleg over maatschappelijk werk. Waarvoor en wanneer kan men terecht? En vooral hoe gaat het dan verder? Om de gesprekstafel de maat schappelijk werkers van de RIMA locatie Heiloo. Ben Bouwhuis, Willie Gerritsen, Marga Conijn, Ria Peeters zijn de maatschappelijk werkers. Zij worden aangestuurd door Margo van den Berg, leidinggevende. Marga Conijn zal binnenkort afscheid nemen, omdat haar werkzaamheden wat betreft Limmen overgedragen zijn aan Castricum.Er zijn ook nog wat huisvestingsperikelen: „Waar de kran ten al vol van gestaan hebben en dat hoeven we nu niet nog een keer te ver tellen. Voorlopig zitten we nog in dit pand aan het Slimpad nummer 16. Het is belangrijker dat de lezer weet wat we nou precies doen", zo verzekert het team. Individuele hulpverlening, groepshulp en projecten Een aantal heldere folders worden op tafel gelegd en dat schept al snel een beeld en stof tot praten. 'Blijf niet zit ten waar u zit. Kom praten over uw problemen. Iedereen kent perioden waarin de omstandigheden boven het hoofd dreigen te groeien, of waarin belangrijke beslissingen genomen moeten worden. Vaak helpt het als u erover praat met familie, buren of vrienden. Maar 't kan ook zijn dat u er niet uit komt. Of dat er niemand is met wie u erover kunt of wilt praten. In zo'n geval kunt u altijd gebruik maken van de deskundige hulp van het Algemeen Maatschappelijk Werk (AMW) van de RIMA. U vindt de RIMA dicht bij u in de buurt, u kunt er zonder verwijsbriefje terecht en de hulpverlening is voor u gratis', zo valt te lezen in de algemene folder. „De problemen die wij hier binnenkrijgen zijn van verschillende aard. Het kan financieel zijn, maar ook meer psycho sociaal. We maken bij de aanmelding altijd een afspraak voor een eerste gesprek, een intake. Dat kan al binnen twee weken. Zo snel mogelijk daarna starten we de hulp. Die is vaak kortdu rend. We willen onze cliënten leren zelf weer de weg te vinden. Is er meer aan de hand, dan verwijzen we door", aldus Margo. Er is voldoende professionaliteit en ervaring in huis. Zo werken Marga, Ria en Ben al respectievelijk 22, 11 en 6 jaar bij het maatschappelijk werk. Willie gaat haar vijfde jaar in en Margo is met een frisse start als leidinggeven- j de begonnen per oktober vorig jaar. Doordat men nu in een groot team j werkt is onderlinge afstemming, elkaar j informeren en op de hoogte blijven van nieuwe ontwikkelingen een nutti- j ge vereiste. Professionaliteit staat bij j het RIMA hoog in het vaandel. Naast de individuele hulp bestaan er diverse groepen, waar men in een aantal bij eenkomsten een probleem kan bespre ken en hulp krijgt. Een greep uit het aanbod: Asser- tiviteitstraining, werkstress te lijf, Omgaan met de scheiding. Ook zijn er groepen specifiek voor vrouwen (assertiviteit en Sterke vrouwen) en voor mannen. „Het maatschappelijk werk heeft niet stil gestaan", vertellen de teamleden, „We springen in op maatschappelijke ontwikkelingen. Zo nemen we deel aan een Project Huiselijk Geweld. Daar bieden we dan hulp bij.Aan het slachtoffer, maar ook aan de dader. We gieten dat in de vorm van groepshulpverlening, maar ook relatie-gesprekken zijn een mogelijk- heid.We merken wel dat de drempel om hulp te zoeken vaak hoog is. Men denkt dan: Moet ik dan meteen bij mijn man of vrouw weg?" Dat is hele maal niet het geval. Met klem wijzen de werkers nog op het feit dat deze hulp vooral bedoeld is om erger te voorkomen en om te voorkomen dat justitie moet worden ingeschakeld. Ook als er kinderen bij betrokken zijn. Weer op het paard, maar... Het is nog niet zo ingeburgerd dat mensen zelf contact opnemen met de RIMA. Meestal wacht men dus een verwijzing van de huisarts af. Het is goed te weten dat u op eigen initiatief contact kunt opnemen. Natuurlijk geldt er een geheimhoudingspicht en kan men rekenen op deskundige hulp. Het mag gerust gezegd worden dat de maatschappelijk werkers van Heiloo bevlogen zijn in hun werkzaamheden. Zoals ze zelf zeggen putten zij voldoe ning uit het feit dat je iemand die in de put binnenkomt, toch handvatten kunt bieden om verder te komen. „Je iemand een keuzemogelijkheid kunt bieden. Je verbanden ziet tussen eigen opvoeding en problemen nu en je men sen inzicht en bewustwording kunt bij brengen." Ben Bouwhuis vat het geheel op eigen wijze samen: „Elk menselijk verhaal is uniek. Ik zeg altijd: We helpen mensen weer op het paard, maar ze moeten zelf de weg weer vinden en de teugels hanteren." Afscheid Om afscheid te kunnen nemen van Limmen en van Marga Conijn is een bijeenkomst georganiseerd op donder dag 26 februari van 17.00 tot 19.00 uur in het pand van de RIMA, Slimpad 16 in Heiloo. Inwoners van Limmen kunnen voor taan terecht bij de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Midden-Kennemerland, Geesterhage, Geesterduinweg 5 in Castricum, tel. 0251-658787. Voor inwoners van Heiloo geldt nog steeds: RIMA Heiloo, Slimpad 16 te Heiloo, tel. 072-5330984. Voor telefonische afspra ken en spreekuur: maandag/woens dag/vrijdag van 9.00 tot 10.00 uur. „Het is erg leuk om met oudere mensen om te gaan; ze hebben veel te vertellen omdat ze vanwege hun leeftijd al zoveel beleefd hebben." Aan het woord is Tiny Olgers, zij is al veertien jaar werkzaam als vrijwilliger voor de Unie van Vrijwilligers. Zij is begonnen bij de pro jecten Theeschenken in 'De Loet' en 'Ziekenhuisbegeleiding', door te reage ren op een oproep in de Uitkijkpost. Haar man Piet Olgers heeft zich na zijn pensionering ook aangesloten als vrij williger bij de Ziekenhuisbegeleiding en Tiny is al weer enige tijd tweede project leidster bij dit project. Getty de Vries is eerste projectleidster, bij haar komt de aanvraag binnen, vaak vanuit Woonzorg centrum Heiloo, maar ook van mensen, die zelfstandig wonen en begeleiding behoeven. Binnen dit project zijn negen vrijwilligers werkzaam en Getty coörd ineert de aanvragen met de vrijwilligers. Tiny neemt waar als Getty verhinderd is. Soms gaat het om iemand die een aantal keren achter elkaar voor behandeling naar het ziekenhuis moet en vaak vindt zo iemand het prettig om steeds met dezelfde vrijwilliger te gaan. Zo wordt een ziekenhuisbezoekje vaak een waar uitstapje voor de aanvrager en de vrijwil- liger.De begeleiding kan heel uiteenlo pend zijn. Soms gaat het alleen om mee gaan en soms is het ook gewenst om te helpen met uit- en aankleden of om bij het consult of de behandeling aanwezig te zijn. Voor het vervoer wordt altijd een taxi of vrijwilligers vervoer geregeld en het komt wel eens voor, dat daarop wat langer gewacht moet worden. Het is dus belangrijk dat de vrijwilliger de tijd neemt voor de begeleiding; zoals even gezellig een kop koffie drinken in het restaurant. Zo ontstaat er een goede band. Tiny merkt op, dat het dankbaar werk is en ze probeert om zich heen mensen hiervoor warm te krijgen, want vrijwilli gers zijn altijd van harte welkom. Soms zijn er ineens veel aanvragen en dan is het prettig, als er een ruime keuze aan vrijwilligers is. Ook is het een fijn idee als er geen druk op een begeleidingsver- zoek staat. Dat kan als er genoeg vrij willigers zijn waaruit gekozen kan wor den. Wilt u zich aanmelden ate vrijwilliger/ster? Bel dan met 072-5333633 of 5334252. HEILOO - Zaterdag 21 februari ver zorgt het Nivon Heiloo een (dia)lezing in het Trefpunt te Heiloo, met medewerking van dr. ir. S. Schouten, medewerker van het Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee. Hij komt deze zaterdag avond iets vertellen over zijn werk. Hoe bacteriën zich hebben aangepast aan de omstandigheden ter plaatse en hoe zij zich hebben verspreid over de wereld tijdens een van de warmste klimaatperiodes in de geschiedenis van de aarde. Zij vormen thans niet minder dan 20% van de biomassa in bepaalde ecosystemen. In de naaste toekomst zal het onderzoek zich vooral gaan richten op de vraag hoe de biochemische structuur van deze organismen het mogelijk maakt te kunnen leven in zulk een extreem zuur en heet dan wel koud milieu. Een ook voor niet biologisch geschoolde belangstellenden boeiend onderwerp, dat kan bijdragen tot een beter begrip van het ontstaan en het aanpassingsvermogen van levensvor men in het algemeen. Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, Heiloo, aanvang 20.00 uur. Kosten voor leden: 2, anderen 3,-; jeugd 1,-. In verband met het inrichten van de zaalruimte graag even vooraf opgeven bij fam. Mulder, tel. 072- 5333127 of bij Jaap Sikkens, tel. 072- 5620125. Zoals gebruikelijk verzorgt de Openbare Bibliotheek Heiloo een collectie boeken die ter plaatse kun nen worden ingekeken. HEILOO - Tijdens de algemene ledenvergadering van Groei Bloei, afdeling "Heiloo en Omstreken, op donderdag 12 februari, werden onderscheidingen uitgereikt, aan Mevr. J.J. Kempers-Verhoeff en aan Mevr. H. Groot-Gerritsen. Namens het hoofdbestuur van de K.M.T.P. gaf mevrouw N. de Groot een leuke uit eenzetting over de werkzaamheden van deze twee dames. Mevrouw Kempers-Verhoeff was bestuurslid sinds 1985 en 13 jaar lang voorzitter en ontving hiervoor het zilveren insigne met robijn en oorkonde. Mevrouw Groot-Gerritsen verzorgde gedurende 25 jaar bloemschikcursus sen en kreeg hiervoor ook het zilve ren insigne met robijn en oorkonde. HEILOO - Op zaterdag 21 februari houdt de jeugdwerkgroep van Wijk- vereniging Plan Oost weer een carna valsmiddag, van 14.00 tot 15.30 uur. Er zijn prijsjes te winnen voor de kostuums/orginaliteit. Entree 2 euro hiervoor krijgen de kids twee keer drinken en een zakje chips. Het feest vindt plaats in De Oostkanter 14, voor vragen, bel Margot, 072- 5334098. HEILOO - Het programma voor 50 plus van Exellence FM heeft op dins dag 24 maart van 20.00 uur tot 21.00 uur een nieuwe uitzending. Dan wordt deel 2 van het programma over het bekende muzikale duo Paul Simon en Art Garfunkel uitgezon den. Met een samenvatting van hun optreden tussen 1962 en 1971. Samenstelling: Alfred Cahn. Presentatie: Alfred Cahn en Dini van Sluis.Excellence is te ontvangen op de kabel 96.5 op FM 106.3. ALKMAAR - Monkey Blue bestaat uit vijf personen die zich toeleggen op het vertolken van verscheidene stijlen blues met hier en daar een jazzy tin tje, soms ook in een rockjasje. Het geheel aangevuld met een scale aan songs uit de goede oude 6Ö'er jaren doos. Aanvang 22.00 uur. Toegang gratis. HEILOO - Van 8 tot en met 14 febru ari is de Nationale Collecte Hersen ziekten en Psychische Ziekten gehou den. In Heiloo is dit jaar gecollec teerd door 16 collectanten. De opbrengst bedroeg 2.697,38. In 2005 wil de Hersenstichting in meer wijken van Heiloo collecteren. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Jacqueline Groot, tel. 072-5333189. Wie de collecte heeft gemist kan een brijdage overmaken op Giro 950 ten name van Nationale Collecte Hersen- en Psychische Ziekten. Tijdens de vergadering van de Commissie van Maatschappelijke Zaken d.d. 9-2-2004 werd akkoord gegaan met de nieuwe openings- en sluitingstijden van zwembad Het Baafje. Dit betekent dat het zwembad in het voor- en naseizoen door de week iedere dag om 9.00 uur opengaat en om 18.30 uur, dat wil zeggen een uur eerder dan vorig seizoen, sluit.Werkende zwemliefhebbers (wij kennen er al ruim 35) zullen met ingang van het nieuwe zwemseizoen dus niet meer na hun werk, dat wil zeggen tussen ongeveer 18.00 en 19.30 uur, hun baantjes kunnen trekken. Volgens wethouder Opdam bleek uit een onderzoekje van 2002 dat er na 18.00 uur nauwelijks gebruik wordt gemaakt van het bad. Wij weten echter dat dit onderzoek plaats heeft gevon den in een periode van slecht weer. Logisch dat er dan minder bezoekers zijn! Verder is er ook een kleine enquê te gehouden waar eveneens uit bleek dat er niet zoveel belangstelling was voor het zwemmen na 18.00 uur. De avondzwemmers hebben echter niet aan deze enquête deelgenomen. Wij hebben het vermoeden dat deze enquê te is gehouden onder de zogenaamde 9.00-uur-zwemmers van wie de meeste alleen 's ochtends (willen) zwemmen. De meeste avondzwemmers zijn abon nementhouders en zwemmen een aan tal avonden per week. Nu wij 's avonds niet meer in het bad terecht kunnen, zullen velen van ons dit seizoen geen abonnement nemen. De besparing van 13.000 euro zal dus een verlies van inkomsten met zich meebrengen. Tijdens de zomervakantie zal het bad langer openblijven, namelijk tot 20.30 uur. Veel zwemmers zijn in deze perio de echter een tijd met vakantie. Verder is het nog maar de vraag of veel mensen van deze extra openingstijd gebruik zul len maken. Dit zal volgens ons alleen het geval zijn bij heel mooi weer. Het voordeel zal waarschijnlijk meer voor de toeristen gelden dan voor de inwo ners van Heiloo. Bovendien bestaat er volgens de heer Pressburg van de afde ling Welzijn/ Accommodatiebeheer zwembad Het Baafje een regel, die tot op heden bij personeel en zwemmers onbekend was, dat het bad bij heel mooi weer en voldoende bezoekers sowieso een uur langer open moet blijven! Ieder jaar weer wordt er gesleuteld aan de openings- en sluitingstijden van Het Baafje, steeds ten nadele van de zwem mer. Laat de sluitingstijd van 19.30 uur toch ongewijzigd, zodat de mensen die overdag werken 's avonds kunnen blij ven zwemmen in ons mooie buitenbad! De avondzwemmers (naam en adres bekend bij de redactie) Volgende week kunt u in de Uitkijkpost een gesprek met wethouder Opdam lezen, waarin hij het hoe en waarom van de gewijzigde openingstijden van het Baafje uitlegt, redactie. HEILOO - Het kon niet uitblijven: sommige mensen willen ook steeds het alleronderste uit de kan hebben. Laten we, in plaats van weer te klagen over verslechterende dienstverlening van de spoorwegen, nu eens kijken naar de verbeteringen in de verbindingen van en naar Heiloo. Inderdaad: de sneltrein naar Utrecht/Nijmegen stopt hier niet meer. Het was trouwens toch een wat merkwaardige situatie dat de lange- afstandsintercities wel stopten in rela tief kleinere plaatsen als Heiloo en Castricum, en niet in een veel grotere gemeente als Zaandam, dat in beide richtingen (behoudens enkele uitzonde ringen in de spitsuren) aangewezen was op stoptreinen. Wat kregen we daar voor in de plaats? Ieder uur twee snel treinen per uur in plaats van een in de richting Amsterdam. Wie verder wil, kan direct overstappen in Sloterdijk: met de stoptrein uit Alkmaar- dat geldt ook voor Castricum- waar deze binnen enkele minuten wordt gevolgd door de interci ty. Vandaar blijft alles hetzelfde. Extra reistijd: 15 minuten of daaromtrent. En dat elk half uur. Terug idem dito. Ten tweede: een doorgaande sneltrein tot Amersfoort. Ieder half uur. Die onder meer naadloos aansluit op de trein naar Almere en Lelystad. Dat was voorheen ook zo, maar nu twee maal per uur in plaats van een maal. Het enige verschil: overstappen in Weesp in plaats van in Sloterdijk. Ook hier heen en terug op hetzelfde perron.Ten derde: een betere verbinding met Hoorn/ Enkhuizen. Voor Den Helder minpun tje: nu beide keren overstappen in Alkmaar, maar wel aansluitend. Dat kan overigens ook, op hetzelfde perron, in Heerhugowaard. En tenslotte- en belangrijkste- de voor Heiloo nieuwe verbinding met Haarlem en verder. (Die bestond overigens, zij het vele jaren geleden, ook al!) Eindelijk niet meer de jarenlange ellen de van overstappen in Uitgeest van de ene boemel op de andere die niet zel den precies voor je neus wegreed- en voor mensen die minder goed ter been zijn de hindernis van twee steile trap pen en/of rennen op de lange, niet over dekte perrons. Al moet ik toegeven, dat het tijdens het weekend wel erg puzze len is in de dienstregeling welke treinen nu wel of niet rijden, en tot waar. (Via Sloterdijk reizen kan nog steeds elke dag). Moet ik nog doorgaan? Me dunkt, dat de voordelen van de nu gekozen dienstregeling verre opwegen tegen de genoemde nadelen die nauwelijks ongemak opleveren. Laten we daarom eens wat eerder een en ander rustig tegenover elkaar zetten, alvorens te beginnen met protestbrieven. Hoogachtend, (een in het algemeen tevreden treinreiziger, die jarenlang heeft geforensd en ook heel wat minder comfortabele tijden heeft meege maakt). J.M. Spier Heiloo Tot en met 13 december jongstleden had Heiloo buiten de ochtendspits slechts drie treinverbindingen per uur in zuidelijke richting (richting Amster dam). Een van deze drie was de Inter city naar Utrecht, Arnhem met als eind bestemming Nijmegen. De andere twee verbindingen waren de stoptreinen met als eindbestemming Amsterdam Centraal. Met ingang van de nieuwe dienstregeling heeft Heiloo overdag zes treinverbindingen per uur in zuidelijke richting. Namelijk vier, in plaats van de oorspronkelijke drie, in de richting Amsterdam, waaronder twee sneltrei nen en twee nieuwe sneltreinen in de richting Haarlem. Dit is een verdubbe ling van het aanbod vergeleken met de oude situatie en mijns inziens dus een grote verbetering. Met dit nieuwe aan bod is het aantal bestemming dat vanuit Heiloo zonder overstappen te bereiken is aanzienlijk uitgebreid. De stoptreinen in de richting Amsterdam hebben nu als eindbestemming Utrecht Centraal en stoppen op alle tussengelegen stations. De sneltreinen in de richting Amsterdam Centraal hebben Amersfoort Schothorst als eindbestem ming en geven ook een directe verbin ding met Het Gooi. De sneltreinen naar Haarlem rijden op weekdagen overdag zelfs door naar Leiden en Den Haag. Reizigers in de richting Haarlem zijn verlost van een frustrerende overstap te Uitgeest. Dat reizigers met bestemming Utrecht en verder de directe Intercity missen betwist ik niet. Maar ook voor hen hoeft de nieuwe dienstregeling niet al te slecht uit te pakken. In het verle den reden de stoptreinen achter de Intercity aan. Nu is dat andersom en dit biedt een korte overstaptijd van de stoptrein op de Intercity. Amsterdam Sloterdijk is het station bij voorkeur om deze overstap te maken. Veel reizigers plegen te Sloterdijk uit de Intercity te stappen, dus is de kans op een zitplaats daar groter dan wanneer de Intercity weer volstroomt op Amsterdam Centraal. Bovendien hoeft op Sloterdijk niet van perron veranderd te worden. Als zij een overstaptijd van drie minuten te krap vinden, dan zouden ze ook met de sneltrein naar Sloterdijk kunnen reizen. Een tweede lichtpuntje is dat men met deze overstap nu twee maal per uur met de Intercity een ver binding heeft, tegen een maal per uur voorheen. Er blijft natuurlijk het feit dat vanuit Amsterdam in de avonduren nog slechts de twee stoptreinen per uur in Heiloo stoppen. Dat is jammer, maar vanwege de verminderde vraag naar vervoer in de avond is dit wel te begrij pen. Ik hoop dat uit het bovenstaande blijkt, dat niet iedereen de nieuwe NS dienstregeling als een verslechtering ervaart en dat dhr. Peter Bakker, woordvoerder voor de gemeente Heiloo, dit meeneemt in zijn gesprek ken met de NS. Ik heb het vermoeden dat het gebrek aan informatie over de nieuwe dienstregeling mede debet is aan het aantal klachten. Een drastische veranderingen zonder daarover uitvoe rig en bijtijds ingelicht te worden zal tot veel frustratie geleid hebben. Uit de nieuwe dienstregeling voor de buurtbus die in november huis aan huis verspreid werd, kon door de opmerkzame lezer worden opgemaakt dat er veel zou ver anderen met de NS dienstregeling. Totdat het nieuwe spoorboekje te koop was, was het voor velen echter onmoge lijk om erachter te komen wat die ver anderingen precies inhielden. Dit mag de NS en anderen met hun die ervan op de hoogte waren zeker worden aange rekend. J.J.M. de Groot Heiloo HEILOO - Tot 31 maart exposeert Jacob Kanbier met een aantal doeken in Brasserie Wildschut te Heiloo. Na het voortgezet onderwijs, studeerde Jacob Kanbier (1949) kort aan de kunstacade mie in Amsterdam. Het 'kunstonder wijs' kon hem niet inspireren, dus de verscheidene technieken heeft Jacob zich grotendeels zelf eigen gemaakt. Zijn 'grote voorbeelden' zijn Willem de Kooning en Jean-Michel Basquiat. Hieruit voortvloeiend geeft hij aan dat zijn 'voorliefde' uit gaat naar zijn 'ruige' werk, dat hij als het ware in een explo sie met handen en penseel creëert. Het werk van Jacob heeft al in verscheidene ruimtes een plaats verworven; opgeno men in de collectie van prinses Juliana, prins Willem- Alexander, in het gebouw van de Eerste Kamer, het Stedelijk Museum, en de Lakenhal in Leiden. Momenteel loopt er ook een expositie samen met Justus Donker en Peter Klashorst in Spanje. Tevens is Jacob Kanbier samen met Donker begonnen met het portretteren van ongeveer 700 uitgeprocedeerde asielzoekers-kinde ren. Het uiteindelijke resultaat wordt 19 februari gepresenteerd op het Binnenhof tijdens een manifestatie tegen het huidige asielbeleid. Wilt u na het zien van het werk nog meer zien en/of weten over Jacob Kanbier kunt u de website www.chan- ges-design.nl bezoeken of telefonisch; 0519-242382. Brasserie Wildschut, Stationsweg 82 is van dinsdag tot en met zondag open van 12.00 tot 24.00 uur. Het stinkt, het is duur, het is slecht voor je gezondheid, het levert je afkeurende blikken en commentaar op, je bent- mocht je ze hebben - een slecht voorbeeld voor je kinderen. Maar als je eenmaal in die fuik van het roken bent terechtgekomen, zal je dat allemaal om het even zijn. Je vindt het lekker, zeg je, en je wimpelt alle gevaren die het roken met zich mee brengt af met een laconiek 'je moet toch ergens aan dood gaan'. Geld besparen? „Ik was met mijn veertig sigaretten per dag niet anders", geeft Ria van Es toe. Gelukkig kan ze in de verleden tijd praten, want ze hoéft niet meer te roken. Ria is inmiddels therapeute bij 'Make it easy' en helpt nu anderen moeiteloos van het roken af te komen met behulp van de auriculo therapie. „Roken is een verslaving, dat weet iedereen. Een lichamelijke én geeste lijke verslaving. Als je nooit gerookt hebt, is het zo makkelijk te zeggen: ais je wilt stoppen, dan stop je er toch gewoon mee? Zo werkt het niet. Maar als een roker écht wil stoppen, dan geef ik hem of haar de garantie dat het gaat lukken. Binnen veertien dagen gaat hij of zij als niet-roker door het leven. Probleemloos. En dat is echt zo, gegarandeerd." Ria kwam in aanraking met de auri- culo-therapie, een methode waarbij gewerkt wordt met piepkleine pun tjes die pijnloos in het oor worden geplaatst op zogenaamde anti-rook- punten. De auriculo-therapie maakt het mogelijk te stoppen net roken, zonder afkickproblemen of dik te wörden. Het slagingspercentage ligt tegen de 95%Maar omdat roken meer is dan een lichamelijke versla ving alleen, maken ook de psycholo gische aspecten deel uit van de behandeling. Natuurlijk zijn er altijd mensen die na verloop van tjd weer een sigaretje opsteken. Wie dat over komt, kan altijd terugkomen. 'Make it easy' geeft levenslange garantie op de behandeling. Mocht men om de één of andere reden gedu rende de eerste drie maanden toch de fout in gaan, dan een herhalingsbe handeling geheel gratis. Daarna betaalt men slechts het consult. „We geven iedereen die wil stoppen en zich aan de spelregels houdt de garantie dat het lukt", benadrukt Ria. „Jongeren tot 18 jaar behandelen we gratis." Voor alle verdere informatie en vbor het maken van een afspraak kan van 09.00 uur tot 21.00 uur worden gebeld naar 0174-213202 of naar 16- 51579683. Voor meer informatie tevens: www.makeiteasy.nl. HEILOO - Deze zomer zal er in het PCC schoolgebouw, bij een bezetting van gemiddeld 7 kinderen per dag, vakantieopvang van start gaan voor kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar. De vakantieopvang valt onder de stichting kinderdagverblijven Poppejans. De stichting heeft sinds september 1996 een kinderdagverblijf in beheer en wil in juli 2004 starten met vakantieopvang, dagelijks van 7.45 tot 18.00 uur. Er is plek voor maximaal 20 kinderen in de leeftijd van 4 tot 12 jaar, gedurende iedere vakantieperiode in het lager onder wijs. De leeftijden en behoeften van de kinderen zijn divers daarom wordt er in samenwerking met de nationale speelraad en een orthopedagoog gekeken naar de inrichting van binnen- en buitenruimte. De nationa le speelraad is een landelijke organi satie dié zich bezighoudt met spelen en spelmogelijkheden van kinderen. Zij zoeken binnen de wettelijke kaders naar oplossingen om de kinle ren te kunnen laten spelen op een wijze welke mogelijkheid biedt oir te verkennen, ontdekken en grenzen te verleggen. De orthopedagoog zal erop toezien dat er voor iedere leef tijdsgroep het juiste ontwikkelhgs- materiaal aanwezig is. Wij willen voor Uw kind de plekzijn waar ze het in hun vakantieperbde geweldig naar hun zin hebben, vaar ze zichzelf kunnen zijn, nieuwe viien- den maken en nieuwe dingen ontdek ken. Heeft u interesse dan kunt t bel len naar het volgende nummer 072- 5331946. Vraagt u naar Bienda Keizer of Wendy Klein Nagelvoht. HEILOO - Vreugde, vrijheid en gene genheid staan bij Jelle Haanstra hoog in het vaandel. Dit is ook een thema wat veelvuldig terugkomt in zijn schil derijen. Jelle begon te schilderen toen hij in Verpleeghuis Lauwershof ver bleef. Hier heeft hij op de creatieve afdeling 28 werken gemaakt, waarmee hij vervolgens heeft geëxposeerd. Al zijn werken zijn verkocht en de opbrengst heeft hij geschonken aan de creatieve afdeling. Nu woont hij al bijna een jaar in Zorgcentrum De Loet, waar hij opnieuw exposeert. Zijn wer ken bestaan voornamelijk uit land schappen, waarin hij veel gebruik maakt van kleur. De vele reizen die hij heeft gemaakt zijn een inspiratie voor zijn werk. De opbrengsten van de expositie schenkt Jelle Haanstra aan de creatieve afdeling van Zorgcentrum de Loet. De expositie is te bezichtigen tijdens ope ningstijden in Zorgcentrum de Loet in Heiloo tot 16 april. Wie interesse heeft om te exposeren in Zorgcentrum De Loet, neemt contact op met mevrouw L. Bijlhout, 072-5330744. REGIO - Zaterdag 14 februari vond in de bibliotheek van Bergen de Regionale Voorronde plaats van het N ationale Voorleeskampioenschap. Acht schoolkampioenen uit Bergen en Heiloo deden hun best om uit een zelf gekozen boek zo goed mogelijk voor te lezen. De middag werd levendig gepre senteerd door de kinderboekenschrij ver Sjoerd Kuyper. Volgens de jury hadden alle deelnemers een uitsteken de prestatie neergezet. Van de acht kandidaten mochten er drie door naar de volgende ronde. Winnaar werd Nina Moers van de Springschans te Heiloo. Nina las voor uit 'Het Verlaten Hotel' van Mirjam Elias. Dit was een onge bruikelijk en aangrijpend boek wat zich afspeelt in de Tweede Wereldoorlog. Nina was een 'geweldige winnaar' aldus de jury, 'die van het begin tot het einde het publiek bleef boeien'. Carianne de Koning en Rosalie Blomaard uit Bergen werden tweede, respectievelijk derde. De kwartfinale is op 13 maart in Heerhugowaard. HEILOO - De Stichting Belangen Behartiging Uitkeringsgerechtigden heeft weer computerlessen voor de minima en andere belangstellenden. De kosten bedragen voor de echte minima 20,- en voor anderen 40,-. De cursussen die starten in maart zijn vol. Voor de cursussen die starten in september kan nog worden opgege ven.De lessen worden gegeven aan de Bergeonstraat 30 te Heiloo.Voor opga ve of nadere informatie: Joep de Boer, tel. 072-5332311. Tevens kan elke dinsdag- tot en met vrijdagmiddag gratis gebruik worden gemaakt van internet of worden geoe fend op de aanwezige pe's. ALKMAAR - Medisch Gentrum Alkmaar (MCA) houdt op zaterdag 21 februari een informatiemarkt voor beroepen en opleidingen. Scholieren en andere geïnteresseerden kunnen tijdens deze markt informatie krijgen over een aantal beroepen en de daar bij behorende opleidingen. De infor matiemarkt vindt plaats tussen 11.00 en 15.00 uur in de hal van het MCA. De informatiemarkt laat zien welke beroepen er zoal zijn in de zorg, zodat jongeren zich kunnen oriënteren. Er zijn informatiestands van alle afdelin gen en er zijn stands met specifieke informatie over de opleiding tot ver pleegkundige, operatieassistent en medisch secretaresse. Opleidings adviseurs, docenten en andere mede werkers zijn aanwezig om vragen te beantwoorden en informatie te ver schaffen over opleidingen en loopba nen. Ook voor iedereen die in de zorg werkzaam is, heeft de informatie markt genoeg te bieden. HEILOO - Dit jaar waren de natio nale voorleesdagen van 27 januari tot en met 7 februari. Bij Ollie B. Bommel mochten ze daar ook van meegenie ten! Op vier verschillende dagen kwam mevrouw Boot van/het 50+ team van de openbare bibliotheek 's morgens bij de peuters voorezen. De kinderen hingen aan oma Boot haar lippen, ze vonden het een erg leuk verhaaltje. Zelfs de allerklehsten ble ven goed luisteren. Op vrijdag 30 januari zijn p kinderen van de pêutergroepen op stip geweest naar de bibliotheek waar een inloop ochtend voor peuters was georgani seerd. Ook hier genoten ze van het voorlezen, verzorgd door iemand anders van het 50+ team. Na het voor lezen mochten de kinderen zelf in allerlei boekjes kijken, ei kregen ze ook nog limonade met lange vingers. HEILOO - U heeft waarschijnlijk wel gehoord of gelezen dat de hypo theekrente op dit moment ongekend laag is. Ook als u al een hypotheek heeft kunt u hiervan profiteren door uw huidige hypotheek te beëindigen en een nieuwe hypotheek af te sluiten met een lagere rente. Dit zogenoem de '©versluiten' kan u duizenden euro's per jaar schelen! Forse besparing Als u een aantal jaren geleden een hypotheek heeft afgesloten is de kans groot dat u door een nieuwe woning financiering fors bespaart op uw maandlasten. De hypotheekrente is namelijk aanzienlijk gedaald in de afgelopen jaren. Wat de rente in de toekomst gaat doen kan natuurlijk niemand met zekerheid zeggen, maar feit is dat deze tegenwoordig histo risch laag staat. Als u nu een nieuwe hypotheek afsluit met een lagere rente, dan kan dit voor u leiden tot wel de helft minder bruto maandren- telasten! Zelfs als u eventuele bijko mende kosten meerekent, zoals nota ris- en taxatiekosten. Deze besparing kunt u ongetwijfeld goel gebruiken, bijvoorbeeld voor uw pmsioen, een verbouwing of de studie van uw kin deren. Gratis berekening Om te weten of oversuiten aantrek kelijk is voor u moeter een bereke ning worden gemaalt waarin men alle kosten tegen elkaar afzet. Natuurlijk hoeft u cat niet zelf te doen. Dé HypotheeIwinkel biedt u daarbij graag een heiende hand. Zij rekenen vrijblijvend voor u uit wat uw voordeel is. U loeft daar niets voor te doen en nietsyoor te betalen! Als blijkt dat het owrsluiten van uw hypotheek u heel wd voordeel ople vert, dan helpen de Erkende Hypotheekadviseurs t graag verder met de overige handelingen. Veel voordeel tegen minimde inspanning. Wilt u weten hoeveel ubespaart met een nieuwe hypotheek? Bel Dé Hypotheekwinkel Heilco dan gerust voor een vrijblijvende ifspraak via telefoonnummer (072) 32 03 22 of kijk op de website wvw.dehypo- theekwinkel.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6