Rob Levering kampioen driebanden hoofdklasse Laatste bosloop met finale Kennemer Cross Cup Eindklassementen ijsclubs De Egmonden ,i25 Lotgenotencontact voor hartpatiënten en naasten Zeevogels overklast Egmondia j sjvd© Tweede plaats Danique van Dijk tijdens NK schaatsen pupillen <E>g\0 s (jitiykM. www, gelezen worden S Eerste Valentijntoernooi het Vennewater Badminton hartverwarmend succes UITKIJKPOST -18 FEBRUARI 2004 - PAGINA 8 Handbal Dames 1 Dimtronic Meervogels Wandelen met de AMAK tmmm Eendaagse workshop Ouderenochtend Mercedessen in trek Derpers hebben geen schijn van kans tegen superieure Hoevers Heilooër Bridge Club Bridgeclub Limmen Bridgeclub Fumez Pas Clubkampioenschap AMAK Schaakvereniging V redeburg Damesbridgeclub Sans Atout Bridgeclub Sans Atout Peanuts bij de Double Stars Rob Levering krijgt de medaille omgehangen. De Akersloter schreef het kam pioenschap van Nederland driebanden hoofdklasse op zijn naam. AKERSLOOT - In de fraaie ambiance van biljartcafe De Uiver in Sassenheim werd in het weekend van 13-15 februa ri onder grote publieke belangstelling gestreden om het kampioenschap van Nederland driebanden hoofdklasse. Rob Levering uit Akersloot ging voort varend van start door zijn eerste partij van 40 caramboles in slechts 24 beurten uit te maken. Zijn tweede partij vrij dagavond verliep minder gunstig, ver lies in 36 beurten tegen de latere num mer twee E.vd Hoogen uit Nijmegen. Zaterdag werden er drie ronden gespeeld en bijna iedereen had nog kans op de titel maar toen de rook was opgetrokken bleken Rob Levering en Paul Mets als enigste aan kop te staan met beiden een verliespartij. De zon dag begon spannend, Levering had een 'walk over' tegen Reimink en zijn naaste concurrent Mets verspeelde ver rassend een punt door zijn enorme voorsprong tegen Beerlings niet vast te kunnen houden en zo eindigde deze partij in remise zodat Rob Levering meet één punt voorsprong de laatste partij moest spelen tegen zijn naaste concurrent P.Mets. In een spannende partij was het Levering die uiteindelijk de titel wist te bemachtigen, hij versloeg Mets in pre cies 40 beurten, een moyenne van 1.00. Zijn tegenstander Mets kwam niet ver der dan 33 caramboles. Mets zakte door deze nederlaag naar een derde plaats en Rob Levering werd door bondsafge- vaardigde Kooien gehuldigd als kampi oen hoofdklasse driebanden. AKERSLOOT - De dames van Dimtronic Meervogels, spelend in over gangsklasse A, speelden afgelopen zaterdagavond een goede thuiswed strijd. Vooral in de tweede helft werd de tegenstander Nijenrodes wegge speeld. Meervogels opende de score en na drie snelle aanvallen van Meervogels was het 3-1. Nijenrodes kreeg echter 2 penalty's mee en de stand was gelijk, 3-3. Na weer een snel le aanval van Meervogels en een penal ty van Nijenrodes nog steeds gelijk; 4-4. De stand bleef gelijk opgaan tot 8-8. Meervogels scoorde tweemaal achter elkaar en Nijenrodes maakte gelijk met 2 doelpunten van hun kant. Voor rust wist Meervogels nog twee maal te sco ren. De laatste was een break van Mirjam Stuifbergen na een op maat aangespeelde bal van Monique Kerssens. Beide routiniers waren op dreef en scoorden veelvuldig. Ruststand 10-8. Nijenrodes scoorde na rust weer als eerste maar wist in de tweede helft niet meer op gelijke hoogte te komen. Het door Meervogels veelvuldig toegepaste breakconcept (snelle aanvalsvorm met het hele team) leverde veel doelpunten op. Heel vaak kwam rechteropbouw- ster Monique Kerssens op de rechter hoek vrij te staan en kon in de korte hoek scoren. Ook de jongere Monique Kerssens, uit junioren Al, wist in de tweede helft 2 keer te scoren uit het breakconcept. Helma Duyvestijn die 3 jaar geleden voor het laatste gekeept had, stond door vakantie en ziekte van de andere keepsters op doel en wist twee penalty's te stoppen. De eind stand was uiteindelijk een ruime over winning voor Dimtronic Meervogels, 23-14. Volgende week zijn de dames vrij en 29 februari spelen ze uit om 13.15 uur tegen Schagen. LIMMEN - Opnieuw een mooi succes voor een schaatstalent van de Limmer IJsclub want Danique van Dijk behaal de tijdens het Nederlands Kampi oenschap Schaatsen bij de Pupillen A een prachtige tweede plaats. Het kam pioenschap werd op zaterdag 14 febru ari op de ijsbaan Kardinge in Groningen verreden en de meisjes pupillen A (12/13 jaar) moesten twee afstanden rijden, een 500 en een 700m. De 12-jarige Danique reed met een tijd van 45.80 sec een prachtig nieuw persoonlijk record en werd met die tijd vierde. Roxanne van Hemert uit Wassenaar was de snelste met een zeer snelle tijd van 44.88. Hetzelfde meisje zou ook de 700m winnen in een nieuw baanrecord van 1.02.35 en daarmee terecht de eer ste plaats in het klassement voor zich opeisen. Danique reed ook een uitste kende 700m, verbeterde haar persoon lijk record met 3.18 sec en kwam tot een tijd van 1.03.19. Zij eindigde daar mee op de tweede plaats en in het eind klassement werd zij ook tweede achter Roxanne. Tweede van Nederland bete kent een groot persoonlijk succes maar is ook een reclame voor de Limmer IJsclub, die zich juist voor de jeugd zoveel inspanning getroost. Danique is daar een goed voorbeeld van want zij begon drie jaar geleden bij de Limmer IJsclub met het wedstrijdschaatsen. Dankzij de trainers van de LYC, heeft zij haar talenten verder kunnen ont- AKERSLOOT - Zondag 22 februari neemt de wandelafdeling van de Akersloter Marathon Klub deel aan Winterserie derde weekend A.M.V. in Amstelveen. De start en finish is bij de kantine a.s.v. de Poelster, Doorweg 21 Amstelveen. De afstand is 15 km. Reiskosten E 3,-. Vertrek om 9.00 uur vanaf 't Kruispunt in Akersloot. Elk jaar gaan de wandelaars van de AMAK graag naar de prachtige wande lingen in het Amsterdamse bos en daar om voor de wandelliefhebbers echt aan te bevelen. Belangstellenden zijn wel kom. Voor infó: tel. 0251-310272. CASTRICUM - Op zondag 22 februari houdt atletiekvereniging Castricum alweer de vijfde en laatste bosloop van dit seizoen. Traditiegetrouw is deze bos loop tevens de finale van de Kennemer Cross Cup. De finaleafstanden zijn KNAU-wedstrijden en gaan voor de mannen over 10,7 kilometer en voor de vrouwen over 7,4 kilometer. Bij de vrouwen worden een senioren- en een veteranencategorie onderscheiden, bij de mannen een senioren- en drie vete- ranencategorieën. Meteen na de loop worden de eindklassementen opge maakt. De recreatieve lopers kunnen LIMMEN - Na het schaatsen van zes onderlinge wedstrijden tussen de ijs- clubs uit Limmen en Castricum zijn de eindklassementen gemaakt. De club kampioenen per leeftijdcategorie van het seizoen 2003/2004 zijn bekend geworden. Totaal zijn 270 persoonlijke records in de LIJC verbeter^ Afgelopen zondag werden door de schaatsers van de Limmer IJsclub 49 persoonlijke records verbeterd op de afstanden de 100m, de 500m en de 1000m. Het weer was ideaal: geen wind en 5 graden. Van de Limmer IJsclub waren 60 schaatsers, jong en oud, 's och tends aanwezig op de half overdekte kunstijsbaan De Meent te Alkmaar. Met veel belangstelling en onder een enthousiaste begeleiding ging de schaatsers er voor om zo hoog mogelijk te eindigen in het klassement per leef tijd. De progressie wordt gemeten door het aantal persoonlijke records. Dit is vooral bij de jeugd en aan het begin van ieder seizoen merkbaar. Maar ook de ouderen gaan door veel training harder vooruit en rijden nog PR's. Bij de jeugd worden de vorderingen gemaakt en zijn de meeste uitschieters te noteren. Naast Danique van Dijk kunnen de gebroeders Frinking en Jolinda Lute en Rina Molenaar genoemd worden. Maar er zijn geen kampioenen zonder concurrenten. Ruben Wokke ligt op de loer. Ellen de Waard is met sprongen vooruit gegaan, die kan zich meten met Kim Rotteveel. Sjoerd Wokke, Bas Pepping en Ben Delbrugge doen niet veel voor elkaar onder. Pieter Veldt en Aarnoud Koot zij aan elkaar gewaagd. Net zoals Johan Zomerdijk en Robin Scholten. Bij de heren senioren springt sportle raar Johan Steinstra er dit seizoen bovenuit. Dit komt mede doordat Richard Bloedjes niet regelmatig aan wezig kon zijn. Op de ochtend na Valentijnsdag bleef tot de laatste wedstrijd spannend bij de heren veteranen. Jan Oudhuis door Egbert van Diepen van de eerste plaats verdreven door het schaatsen van twee persoonlijke records. Het seizoen raakt weer op haar einde. Dit keer zonder vorst en dus schaatsen op natuurijs. Het leren schaatsen en het trainen op kunstijs is een goed alterna tief. De wedstrijden zijn hierbij een goede graadmeter hoe een schaatser progressie maakt. Door de senioren wordt geschaatst op maandagavond. Voor de jeugd wordt schaatsles en trai ning gegeven op zaterdagmorgen. Hier wordt enthousiast en aandachtig aan deelgenomen. Degenen die ook belangstelling hebben om het volgende seizoen te schaatsen onder deskundige begeleiding, kunnen zich in de periode maart - mei 2004 aanmelden bij J. Rijs, tel. 072-5053405. Clubkampioenen Limmer IJsclub Dames pupillen: 1. Danique van Dijk, 2 Simone Oud, 3. Mariska Metzelaar Heren pupillen: 1. Sjoerd Wokke, 2. Bas Pepping, 3. Ben Delbrugge. Dames junioren C: 1. Ellen de Waard, 2. Kim Rotteveel, 3. Nina Zoon. Heren junioren C: 1. Mike Frinking, 2. Sjaak Oud, 3. Tim Breugelmans. Dames junioren B: 1. Jolinda Lute, 2. Joyce Groot, 3. Hester Zomerdijk. Heren junioren B: 1. Roy Frinking, 2. Ruben Wokke, 3. Rick Hollenberg. Dames junioren A: 1. Rina Molenaar, 2. Inge Zomerdijk, 3. n.n. Heren junioren A: 1. Pieter Veldt, 2. Aarnoud Koot, 3. Jeroen Verlaan Heren neo senioren: 1. Johan Zomer dijk, 2. Robin Scholten, 3. Bram Bruschke. Heren senioren: 1. Johan Stienstra, 2. Willem Thijsse, 3. Frank Rijs. Dames senioren: 1. Liesbeth Thijsse. Dames veteranen: 1. Ans Koot - Bon. Heren veteranen: 1. Egbert van Diepen, 2. Jan Oudhuis, 3. Pieter Bosman. verschillende afstanden lopen: 4,0 km, 7,4 km, 10,7 km en 16,1 km. De jeugdi ge lopers kunnen deze bosloop hun laatste punten voor de jeugdcups binnenhalen. Er zijn voor hen twee afstanden uitgezet: 2,3 km voor de deel nemers aan de minicup (geboortejaren 1996 en later) en de pupillencup (geboortejaren 1993 t/m 1995), en 4,0 km voor de deelnemers aan de junio rencup (junioren C/D geboortejaren 1989 t/m 1992) en voor de junioren A/B (geboortejaren 1985 t/m 1988). Het parcours voert over verharde en onver harde paden in het prachtige bos- en duingebied van PWN. De uitslagen komen op www.avcastricum.nl. De start en finish van alle afstanden zijn op sportpark De Duinloper van AVC. De deelnemers aan de 2,3 km en de 4 km starten om 10.15 uur. Om 10.45 uur ver trekken de lopers voor de 7,4 km, de 10,7 km en de 16,1 km. Vanaf 9.15 uur kan op De Duinloper worden inge schreven. De organisatie zal ter plekke de parkeermogelijkheden voor auto's aangeven via parkeerposten en borden. Het inschrijfgeld inclusief herinnering bedraagt voor de 16,1 km E 5,50 (of E 4,- zonder), voor de 10,7 km en de 7,4 km E 5,- (E 3,50 zonder) en voor de 4 km voor senioren E 4,50 (E 3,- zon der). De deelnemers aan de jeugdlopen betalen E 2,50 en krijgen allemaal een herinnering. Voor verdere inlichtingen: Ruud Geutskens, 0251-650575. wikkelen en werd zij vorig jaar al Kampioen van Nederland bij de Jeugdmarathon voor Pupillen B. Zij is nu weer geselecteerd voor het Ned. Marathonkampioenschap Pupillen dat voor 6 maart in Heerenveen op het programma staat. De Limmer IJsclub is natuurlijk blij dat zij zo'n talentvolle schaatster als lid heeft, maar dat bete kent niet dat er geen aandacht voor anderen zou zijn. Zo werd er op woens dag 11 februari op de ijsbaan de Meent in Alkmaar een speciale schaatstraining gegeven voor aankomende jeugdleden. Er waren vijf trainers aanwezig om aan 22 jongens en meisjes( tussen de .acht en tien jaar) een eerste echte training te geven. Met twee keer een sprintwedstrijd over 100m werd deze schaatsclinic afgeslo ten en waren na afloop alleen maar enthousiaste gezichten van de deelne mers te zien. Het schaatsseizoen 2003- 2004 is bijna afgelopen maar dat bete kent niet dat de LYC in de komende tijd geen activiteiten zou hebben. Integendeel, in mei begint de voorbe reiding op het nieuwe schaatsseizoen al weer met conditietrainingen in de dui nen en zullen vele leden weer op de racefiets en skeelers actief zijn. Eventuele belangstellenden voor het jeugdschaatsen van de LYC kunnen informatie verkrijgen bij Pieter Bosman, tel. 072-5337067 terwijl alle andere infor matie beschikbaar is bij secretaris Jaap Sombroek, tel. 072-5335648. ..-3 BERGEN - Zaterdag 20 maart vindt er onder leiding van Rafael Nigita een eendaagse workshop in Bergen plaats. Er kan dan met olie- en acrylverf naar hartelust geschilderd worden. De keuze van onderwerp is vrij, voor de stilleven liefhebbers zal er een tafel met objec ten samengesteld worden. Rafael Nigita is geboren in Italië en woont samen met zijn Hollandse vrouw al jaren in ons land. Hij heeft onderwijs bevoegdheid in tekenen en schilderen, stedebouwkunde, moderne vormgeving en visuele communicatie, en is docent geweest op verschillende Italiaanse kunstacademies. Zijn enthousiasme en praktische manier van lesgeven spreekt iedereen die er mee te maken heft gehad enorm aan. De bedoeling is om er een gezelli ge en creatieve dag van te maken waar bij iedereen op zijn of haar niveau aan zijn trekken komt. Voor tafels, ezels, schildersbenodigdheden en de inwen dige mens zal worden gezorgd. Als onderdak dient het harmoniegebouw op het plein in Bergen. De organisato ren willen om 10.00 uur beginnen en iedereen met een kunstig werkje om 16.00 uur naar huis te sturen. De kosten voor deze dag bedragen 80 euro. Voor inlichtingen en deelname kunt u bellen, tel. 072-5898529. EGMOND - Woensdag 25 februari komt de heer Stuut tijdens de oudere nochtend vertellen over zijn reizen naar Costa Rica. U kunt dan genieten van de prachtige natuur van dat land. Alle 55-plussers zijn van harte welkom in Het Gebouw naast de NH-kerk in Egmond aan Zee. Vanaf 10.00 uur staat de koffie klaar. Slecht ter been? Bel dinsdag 24 februa ri met G. Prins, tel. 072-5062055. EGMOND - Zaterdag zijn er drie Mercedessen gestolen in Egmond aan Zee en Egmond aan den Hoef. Een bruine Mercedes met het kenteken EL- 8912 (Duits kenteken) vanaf de Boulevard in Egmond aan Zee, een rode Mercedes 250 met het kenteken FWJ-771 vanaf de Herenweg in Egmond aan den Hoef en een zilveren Mercedes TE230 met het kenteken DO-LN-980 (Duits kenteken) vanaf de Boulevard-Zuid in Egmond aan Zee. Een keurige tweede plaats voor Danique van Dijk tijdens het NK voor pupillen. ALKMAAR - De patiëntenvereniging Hartezorg - regio Alkmaar - houdt samen met Medisch Centrum Alkmaar op zaterdag 28 februari een ochtend voor (ex-) hartpatiënten en hun naasten over goede voeding bij hart- en vaatziekten. A. van den Berge -diëtiste van het MCA- geeft een algemene toelichting op de voeding bij hart- en vaatziekten. Zij is gespecialiseerd in voeding voor patiënten met hartklachten. Bij deze toelichting gaat zij specifiek in op voe dingsadviezen aan (ex-) patiënten met hartfalen. Er is daarna gelegenheid om vragen te stellen. De bijeenkomst vindt plaats in de Pieter van Foreestzaal (huisnummer 015), ingang Metius- gracht, van 10.00 tot 12.00 uur. De toe gang is gratis. Voor het bijwonen van deze bijeen komst is het noodzakelijk dat men zich van tevoren aanmeldt bij de Balie van Patiëntenvoorlichting (huisnummer 037), tel. 072-5483500. EGMOND - De met veel spanning tegemoet geziene wedstrijd tussen Zeevogels en Egmondia is een overtui gende 7-0 overwinning voor de thuis club geworden. Voor de rust mochten de Derpers nog hopen op een redelijk resultaat maar na de derde goal voor de thuisclub bakten de bezoekers er niets meer van. De dubbele cijfers bleven de arme gasten bespaard maar behoorden wel degelijk tot de mogelijkheden. Na een voorzichtige beginfase nam Zeevogels de regie over de wedstrijd om deze niet meer af te geven. Nadat Frank Jong de score voor de withemden had geopend, kreeg Egmondia een goede mogelijkheid om de score gelijk te trek ken. Doelman Jacco Walta van Zeevogels moest zijn enige serieuze red ding van de middag verrichten. Frank Jong bracht ook de tweede treffer voor Zeevogels op het bord: 2-0. In de per soon van Simon Genet kregen de blauwhemden tot twee keer toe de kans om de aansluitingstreffer binnen te kop pen. Geheel vrij gelaten door de Zeevogels defensie wist de Egmondia verdediger de bal niet tussen de palen te knikken. De rust duurde niet de gebruikelijke 15 minuten maar werd een half uur. De scheidsrechter verdraaide kort voor de pauze zijn knie enigszins en moest door de complete medische Staf van beide verenigingen opgelapt worden. Na het oponthoud ging de leidsman door waar mee hij bezig was: het prima fluiten van de wedstrijd. Een doelpunt voor Egmondia had de spanning in de wed strijd terug kunnen brengen maar de ploeg van trainer Hottentot kreeg hier geen mogelijkheden meer voor. De talrij ke toeschouwers zagen in de tweede helft Daan van der Werf (3-0 4-0), Niels Eijlander (5-0), Jeroen Koel (6-0) en weer Niels Eijlander( 7-0) de zevenklap per voor Zeevogels compleet maken. De fans uit Egmond aan Zee konden zich de laatste overwinning van hun favorieten in het naburige de Hoef niet herinneren maar een dergelijk pak slaag is het, volgens de kenners, nog nooit geweest. De Derpers krijgen dit seizoen nog een kans om zich te revancheren. Zeevogels moet nog naar Egmondia toe en zal dan een tegenstander treffen die uit een ander vaatje zal gaan tappen. Komende zondag hebben de withemden van trainer Johan van Heel geen wed strijd op het programma. Bij de jeugd worden goede vorderingen gemaakt en zijn de meeste uitschieters te noteren. Onder een enthousiaste begeleiding gaan de schaatsers er voor om zo hoog mogelijk te eindigen in het klassement per leeftijd. HEILOO - De uitslagen van HBC van dinsdag 10 februari zijn: A-lijn: 1. Huting/Huting 63,3,2 Klerk/Stark 59,6, B-lijn: 1. Starink/De Jong 62,5, 2. Dekker/Charldorp 61,3. Donderdag 12 februari: A-lijn: 1. Plas/Wijnbeek 61,3, 2. fam. Moscou 60,4, B-lijn: 1. Koot/Spruit 60,8, 2. Pohley/post 57,1, C-lijn: 1. fam. De Winter 64,2, 2. Leek/Klerk 58,3, D-lijn: 1. fam. De la Porte 65,1, 2. Van de Noord/Rotteveel 59,9. LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 11 februari als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Fam.van der Molen 57.59, 2. Fam.Hoogland 53.13, 3. Bom- Kruyswijk en Dolmans-Bollweg 52.23, B-lijn: 1. Mooij-Boelhouwer 63.57, 2. Fam.Morcus 55.00, 3. Schoonakker- Mulder 53.57, C-lijn: 1. Fam.Kiebert 57.50,2. Valkering-v.Charldorp 55.71,3. Fam.Nierop-Groot 54.00, D-lijn: 1. De Bloois-Hansen 57.14, 2. Wieffering- Zonneveld 55.36, 3. Brinkhorst- Tuinstra 52.14, E-lijn: 1/2 Oosterling- Slemmer en Witting-Nijman 63.02, 3. Zwertbroek-v.Wonderen 56.77. HEILOO - De uitslagen van bridge club Fumez Pas van 12 februari zijn: Lijn A: 1 L. Hoeksema G. Rosier 62.83.2 M. G. Jacques 60,75,3 J. Jong H. Krieger 56,25, Lijn B: 1 I. E. Smakman 64,58, 2 N. C. Castricum 62,08, 3 T. Chr. van Riemsdijk 55,42, Lijn C: 1 H. Derksen H. Sonnenschein 60,00, 2 J. Douma F. van Rosmalen 59,17, 3 M. Rozemeijer C.. Zwart 55,00, Lijn D: 1 A. Nijman J. Staphorsius 61,17, 2 C. G. Slop 58.67.3 M. Nanne T. de Haas 57,58. AKERSLOOT - Zondag 22 februari houdt de Akersloter Marathon Klub haar vijfde clubkampioenschap. Dit keer wordt er gestreden om de pun ten op de 12 kilometer. Het kampi oenschap wordt gehouden in Wieringermeer tijdens de Robben- oordbosloop. De start is om 10.15 uur en vertrek vanaf Strammerzoom is 8.45 uur. Voor info: 0251-313738. LIMMEN - Vredeburg speelde vrijdag 13 februari ronde 17 van de interne competitie. Ook speelde het Vredeburg achttal thuis tegen Bakkum. Bakkum had nog een appeltje te schillen na hun smadelijke verlies vorig jaar. Vredeburg haalde nu aan de drie hoog ste borden 100 dankzij overwinnin gen van K. Kramer, J. Admiraal en E. Stolp, maar faalde nogal onnodig aan de vijf lagere borden. Hier verloren R. Rommel, H. Ebels, J. Limmen en G. Hafkamp en speelde B. Stolp remise zodat de nipte winst 4,5-3,5 dit keer naar Bakkum ging. Beide clubs blijven in de race voor het kampioenschap. In groep A haalde M. Sturk genadeloos uit naar haar partner B. van Diermen, die met diverse wanhoopoffers ver geefs verwarring probeerde te stichten. G. Pouw is bezig aan een mooie opmars en mag tevreden zijn met winst tegen de sterke G. de Graaf. N. Pepping plukt de vruchten van zijn zelfbeheersing, hij laat zich niet meer gek maken door snel spel van zijn tegenstander, B. Blekemolen werd met foutloze zetten van het bord geschoven. In groep B blijft Micha van Buuren aan de leiding door te winnen van Irene Klaver. Thijs Beentjes en Mathijs Hendriks blijven hem volgen door overwinningen op Thomas Voorwalt en Jorinda Metselaar. Groep A. D. Keijzer-C. Dinkla remise, G. Pouw-G. de Graaf 1-0, M. Sturk-B. van Diermen 1-0, P. vd Heijdt-B. Kerkhof 1-0, M. Kos-K. Aafjes 0-1, R. Termes-T. Witkamp 1-0, T. Al-M. Wester 1-0, B. Blekemolen-N. Pepping 0-1, M. Koot-J. Tebbens 1-0, M. Krom-T. Castelein remise. Groep B. Thijs Beentjes-Thomas Voorwalt 1-0, Hidde Ebels-Jeffrey vd Wagen 0-1, Nutte van Belzen-Bert Hollander 1-0, Irene Klaver-Micha van Buuren 0-1, Jorinda Metselaar-Mathijs Hendriks 0-1, Bart Pepping-Laura Aafjes 0-1, Matthijs Smit-Joep van Zanten 0-1. Concentratie bij jong en oud, hoewel om het plezier werd er fanatiek gestreden op het eerste Valentijntoernooi van het Vennewater badminton, (foto MSP) HEILOO - Op zaterdag 14 februari hield badmintonvereniging het Venne water wedstrijden voor ouders met hun kind onder de naam Valentijntoernooi. Dit idee is ontstaan omdat op zaterdag 14 februari in de eigen badmintonhal geen andere activiteit stond gepland, de competitie is immers al weer afgelopen. „Ik liep al een tijdje met het idee rond om iets te organiseren", vertelde initia tiefnemer Birgit Peeters. „Tijdens het competitieseizoen zijn kinderen voort durend dan met die en dan met die ouders op stap. Ouders rijden dan heel Noord Holland door om de kinderen naar uitwedstrijden te brengen. Ik zocht een sportieve manier om ouders samen met hun kinderen van deze fijne sport te laten genieten." Dat werd dus het Valentijntoernooi. Dat 't Vennewater de luxe van een eigen hal heeft, maakte het organiseren er een stuk eenvoudiger op. Dat het initiatief aansloeg bleek uit de overdonderende belangstelling. Werd gehoopt op een dertigtal duo's het wer den er meer dan 40 zodat de inschrij ving voortijdig moest worden gesloten en een reservelijst moest worden aan gelegd. Er werd gespeeld in zes poules van 6 teams. Elk team, dat bestond uit een kind met een ouder, moest dus vijf partijen van een kwartier spelen. De poules waren ingedeeld naar sterkte zodat iedereen min of meer op het eigen niveau de krachten kon meten. Het werd een zeer sportieve middag waarbij menig zweetdruppeltje vloeide. In een volle hal werd gestreden om de Valentijnstrofee. Een prachtige beker die werd toegekend aan het team dat op een sportieve manier de meeste punten zou veroveren. De wedstrijden leverden een kleurig pallet van beelden op. Ouders die door kun kinderen op de spelregels werden gewezen of tacti sche tips en trucs kregen. Kinderen die plotseling anders tegen hun ouders gin gen aankijken omdat bleek dat die toch ook wel een aardig pluimpje konden slaan. Kortom een prima middag waar aan iedere deelnemer een enthousiaste bijdrage leverde en er geen wanklank te bespeuren viel. Het resultaat was zo positief dat ter plekke het idee ont stond om het toernooi in 2005 weer te organiseren. Uiteindelijk kon er maar één winnen. Dat werd met 116 punten Rong Zwemmer die met zijn moeder Ellen Bakker speelde. Op de tweede plaats eindigden Eddy en Elly de Boer en derde waren Tara en Johan Timmer. Dat de mensen overduidelijk niet voor de prijzen maar voor de sport waren gekomen werd na de prijsuitreiking aangetoond. Men ging gewoon door met spelen alsof er niets was gebeurd. Uiteindelijk moest de lichten worden gedoofd om ervoor te zorgen dat men eindelijk stopte. Badminton kan versla vend zijn. Wel zullen een aantal mensen vermoedelijk de dag na het toernooi veel spierpijn hebben gehad. HEILOO - De uitslagen van de bij damesbridgeclub Sans Atout gespeel de wedstrijden op 11 februari zijn: A- lijn: Vecht-Schroor 63.54, Dekker- Bierman 57.29. B-lijn: Heusy- Schoonemeier 61.25, Rootjes-Kuiper 54.17. C-lijn: Admiraal-Pilkes 62.50, Berkhout-Broekhuizen 56.25. D-lijn; Kuit-Swart 55.83, Romar-Hardeveld 55. HEILOO - De uitslagen van maandag 16 februari: A-lijn: 1. Haafkens- Schipper 56.8, 2. Fam. Hellemans 55.7. B-lijn: 1. Dames Tuinstra 61.5, 2. Van der Klis-van der Linden 59.9. C-lijn: 1. Fam. Mooij 56.3, 2. Kruijswijk-van Twuyver 55.2. D-lijn: 1. Vriend-van Ophem 63.5, 2. Kemmere-Maas 55.7. E-lijn: 1. Bakker-Toby 63.9, 2. Bolweg: Pohley 56.3. F-lijn: 1. De Jong-de Winter 61.1, 2. Fam. van Buitenen 60.4. HEILOO - Als grote mensen zeggen, dat iets maar 'peanuts' is, dan bedoelen ze dat het erg onbelangrijk is. Ze vin den het dan maar kruimelwerk. Bij de honk- en softbalvereniging Double Stars in Heiloo vindt men de Peanuts echter helemaal niet onbelangrijk. Daar worden de Peanuts juist van groot belang geacht voor de toekomst van de club. Het gaat namelijk om de jongste leden van de Double Stars, die genaamd als peanuts de eerste stappen zetten op het honk- en softbal gebied. Het gezegde Jong geleerd, oud gedaan gaat zeker bij deze gevarieerde sporten helemaal op. Er komt zo veel bij kij ken, dat nooit alles in een jaartje geleerd kan worden. Voor de jonge kin deren is er daarom zelfs een eenvoudi ge veilige versie van het honk- en soft- balspel bedacht, dat peanutbal heet. Het is bedoeld voor jongens en meisjes van 5 tot 9 jaar, die gemengd trainen en gemengde wedstrijdjes spelen. De Double Stars streven er naar om elk jaar weer een Peanutteam op de been te brengen. Ook voor het komende sei zoen 2004 is dat weer gelukt. Met zes spelers kan er al een Peanut- wedstrijd gespeeld worden en bij de Double Stars lopen er momenteel al tien peanuts rond. Dat is ruim voldoen de dus, maar er zit wel veel leeftijds- en krachtsverschil tussen deze kinderen en er zitten wat weinig meisjes bij. De vereniging wil er daarom graag nog een paar jonge kinderen en vooral meisjes bij hebben om twee peanutteams te kunnen vormen. De peanutwedstrijdbn zijn op de zon dagmorgen en beginnen eind maart. De trainingen in de zaal zijn reeds vanaf januari bezig en worden in de week van 8 maart buiten op het veld voortgezet. Deze trainingen zijn open en iedereen mag altijd gratis meedoen. Hand schoenen; ballen, knuppels en begelei ding zijn voldoende aanwezig. Naast oefenen op slaan, gooien en vangen wordt er altijd een partijtje gedaan. Als kinderen ook aan de echte wedstrijden mee willen doen, moeten ze na twee keer op proef wel lid worden. Het eer ste jaar is dat met 50% korting en krij gen ze gratis een handschoen van The Barrel. Voor nadere inlichtingen over het pea nutbal voor jonge kinderen, maar ook over de Double Stars in het algemeen kan men terecht bij Mark Groothuis, tel. 06-44082393 of bij Gert-Paul van der Horst, tel. 072-5337614.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8