De Brandweer en het verkeer Gesprekken met lotgenoten bij rouwverwerking HEILOO UITKIJKPOST - 28 FEBRUARI 2004 - PAGINA 4 ^%NTf Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Wanneer de Brandweer uitrukt na een melding, dan bepaalt de aard van de melding welke regels gelden voor het voeren van optische en akoestische signalen en het weggebruik. Deze regels zijn er om de verkeersveiligheid te waarborgen. Ook u als weggebruiker heeft een actieve rol om de brandweer of een andere hulpverlenings dienst tijdig en veilig op de plaats van het incident te laten arriveren. Er zijn drie groepen incidenten: - De brandweer rukt uit naar een levensbedreigend situatie, zoals een woningbrand, verkeersongeval of bedrijfsongeval met gevaarlijke stoffen. - De brandweer rukt uit naar een niet levensbedreigende situatie, maar het spoedig ter plaatse zijn is wel gewenst, zoals een vuilcontainer brand (waarbij de omgeving niet direct wordt bedreigd), wateroverlast of stormschade. - De brandweer vertrekt naar een niet levensbedreigende situatie en er is geen tijdsdruk om ter plaatse te komen, zoals een kat in de boom of een oefening van de brandweer. Alleen in het eerste geval dient het eerste brandweervoertuig binnen een bepaalde tijd aanwezig te zijn. Deze maximale tijd is landelijk vastgesteld en wordt bepaald door de aard van het inci dent en het soort gebouw waar de melding vandaan komt. Om binnen deze gewenste tijd aanwezig te zijn mag het brandweervoertuig gebruik maken van optische en akoestische signalen. De richtlijnen schrijven voor dat beide signalen bij vertrek worden ingescha keld en bij aankomst op de plaats van het incident worden uitgeschakeld. Dit kan 's nachts onnodig veel geluidsover last veroorzaken. Daarom wordt in de nachtelijke uren soms besloten om geen brandweer Raad en (raads)commissies Welstandscommissie Op maandag 1 maart a.s. vergadert de Wel standscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeen tehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bijzon dere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstandscommissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de ver gadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 16 februari 2004. 3. Ingekomen stukken: 4. Ingekomen bouwplannen: - Bayershoffweg 22, vergroten woning (afwijking eerder verleende vergunning); - Haesackerlaan 53, vergroten dakkapellen (voor- en achterzijde); - Kennemerstraatweg 408 t/m 414, bouwen 14 appartementen; bespreken materialise ring gebouw; - Middelhof 25, vergroten woning; - Oosterboslaan 18, bouwen woning; - Ypesteinerlaan 79, vergroten woning; - Zeekamplaan 24, vergroten woning. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. - Concept jaarverslag 2003 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, op vrijdag 27 februari a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag 08.00 tot 12.00 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur, telefoon nummer (072) 535 66 66. Bouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. De Laghe Weijdt 23 - vergroten woning keuken (reg.nr. 2004/0057) Haesackerlaan 53 - vergroten van twee dakka pellen en veranderen achtergevel woning (reg.nr. 2004/0054) Kapellaan 146 - veranderen bijeenkomstge bouw verstevigen dakspanten Grote Kapel (reg.nr. 2004/0048) Kennemerstraatweg 464 - ged. veranderen kantoorgebouw en sportgebouw PMT gebouw (reg.nr. 2004/0053) Kennemerstraatweg 464 - ged. vergroten gezondheidszorggebouw Foreest-gebouw (reg.nr. 2004/0055) Laan Eindeloos 13 - plaatsen overkapping (carport) (reg.nr. 2004/0052) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. signalen te voeren. Er is dan minder ver keer en het voertuig kan naar verwachting binnen de gestelde tijd ter plaatse zijn. Wanneer een brandweervoertuig gebruik maakt van optische en akoestische sig nalen is dit een voorrangsvoertuig en heeft het vrijstelling op de algemeen geldende verkeersregels. Andere ver keersdeelnemers dienen dit voertuig dan ook voorrang en ruim baan te geven. Het voertuig mag geen voorrang nemen en is dus geheel afhankelijk van het gedrag van het overige verkeer. Als voorwaarde wordt wel gesteld dat het overige verkeer niet in gevaar wordt gebracht en verkeersbewegingen van het voorrangvoertuig met gepaste snel heid ten opzicht van het overige verkeer worden uitgevoerd. Deze regels zijn vastgelegd in de "Brancherichtlijn Brandweerchauffeurs". Daarnaast hebben alle bestuurders van een brand weervoertuig het diploma "Brand weerchauffeur". Wat te doen als u van achteren benaderd wordt door een voorrangsvoertuig Stop, indien mogelijk, op een parkeer plaats, uitvoegstrook of sla een straat in. Dit kunt u echter alleen doen wanneer het voorrangsvoertuig nog niet te dichtbij is en u bij deze verplaatsing niet hoeft te remmen. Als het voertuig al genaderd is, blijf dan op een constante, maximaal toegestane snelheid door rijden. Rijd hierbij zoveel mogelijk rechts op de weg en bepaal welke rich ting het voorrangsvoertuig aangeeft. Wanneer u rechts op de weg rijdt, kan het voorrangsvoertuig u veilig inhalen. Als het voorrangsvoertuig u passeert, matig dan direct uw snelheid zodat het voertuig snel weer de juiste positie op de weg kan innemen. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. De Laghe Weijdt 42 - bouwen berging na sloop houten berging (reg.nr. 2004/0026) De Waard 33 - vergroten woning dakop- bouw (reg.nr. 2003/0214) Ewislaan 23 - vergroten woning dakopbouw (reg.nr. 2003/0322) Kapellaan 2 t/m 126 - plaatsen van twee vlag genmasten, bij toegangsweg Kapellaan (reg.nr. 2003/0391) Kennemerstraatweg 580 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0403) Ypesteinerlaan 67 - vergroten woning uit bouw keuken (reg.nr. 2003/0343) Ypesteinerlaan 69 - vergroten woning uit bouw keuken (reg.nr. 2003/0342) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Wat te doen als u van voren benaderd wordt door een voorrangsvoertuig Matig uw snelheid en bepaal hoe het voorrangsvoertuig u wil passeren. Houd hierbij rekening met de verkeersdrukte, de breedte van de rijbaan en de situatie naast de rijbaan. Als het voorrangsvoer tuig op de rijstrook voor tegemoet komend verkeer rijdt en geen medeweg gebruiker hoeft in te halen, rij dan zoveel mogelijk rechts van de weg om aan te geven dat u ruimte verleent. Als het voorrangsvoertuig op de as van de rijbaan nadert, rijd dan maximaal rechts op de weg. De weg is meestal breed genoeg voor drie voertuigen. Als het voorrangsvoertuig nadert op uw rijstrook, rem dan tijdig en stop rechts van rijbaan op een parkeerplaats, in de berm, op het fietspad of trottoir. Hierbij mag u een parkeer- of stopverbod over treden. Wat te doen als u op een splitsing, kruising of rotonde benaderd wordt door een voorrangsvoertuig. In deze situatie kunt u het beste uw snelheid matigen ook als u voorrang heeft of het stoplicht geeft aan dat u door mag rijden. Kijk goed om u heen en in uw spiegels en let op reacties van het overige verkeer. Bepaal vervolgens waar het voorrangsvoertuig vandaan komt. Als u het voorrangsvoertuig ziet, bekijk dan in welke richting het voorrangs voertuig zijn weg wil vervolgen. Houd hierbij rekening dat het voorrangsvoer tuig over de linkerrijstrook de splitsing, kruising of rotonde kan naderen, maar vervolgens rechtsaf wil slaan of omge keerd. Ten behoeve van de veiligheid dient u de splitsing, kruising of rotonde snel vrij te maken door te stoppen, van richting te veranderen of uw weg te vervolgen. In alle gevallen geldt: Blijf na het passeren van een voorrangs voertuig altijd opletten er kan nog een voorrangsvoertuig volgen. Geef ook dit voertuig de ruimte. Wanneer op uw rij strook filevorming ontstaat, keer niet om en houd de splitsing, kruising of rotonde vrij. Er kan altijd een voorrangsvoertuig passeren. Als de situatie het noodzakelijk maakt om een vrije doorgang te creëren voor het voorrangs- voertuig mag u met gepaste snelheid verkeersregels negeren, zonder dat u het overige verkeer in gevaar brengt. Ver voor u uit kijken en anticiperen is van groot belang voor de gezamenlijke verkeersveiligheid. Meer informatie Voor alle zaken die met brandveiligheid te maken hebben, is de Brandweer Heiloo uw aanspreekpunt. Wilt u meer informatie dan kunt u contact opnemen met de Brandweer Heiloo, telefoon nummer (072) 535 68 50. Veel ouderen komen na het verlies van hun partner in een sociaal isolement. In verschillende gemeenten in Nederland wordt momenteel onderzocht of gesprekken met lotgenoten helpen bij het verwerken van het verlies van een partner bij nabestaanden. In de gemeente Heiloo worden nog deelnemers gezocht. Het onderzoek wordt uitgevoerd door St. Ouderenwerk Heiloo in samenwerking met het Trimbos-instituut, het landelijke kennisinstituut voor de geestelijke gezondheidszorg en de gemeente. In het onderzoek worden twee vormen van hulp met elkaar vergeleken. De ene helft van de deelnemers krijgt een aantal bezoeken van een vrijwilliger met wie over het ver lies wordt gesproken. Deze vrijwilliger is getraind in het ondersteunen van mensen die bezig zijn met het verwerken van een verlies. De vrijwilliger weet ook uit eigen ervaring wat het betekent om een geliefd persoon te verliezen. De andere helft van de deelnemers krijgt een brochure met informatie en tips om somberheid te voorkomen en om het leven weer een positieve draai te geven. Onderzoek bij weduwen en weduwnaars in volle gang Alle inwoners van de gemeente Heiloo van 55 jaar en ouder die tussen de zes en negen maanden geleden hun partner hebben verloren ontvangen een brief van de gemeente met uitleg over het onderzoek. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het adres De Boog 57. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 26 februari 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks- Nieuwe ruimactie fiets wrakken bij station Heiloo start 1 maart a.s. balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na tele fonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Provinciaal Restauratie Uitvoerings Programma Burgemeester en wethouders van Heiloo maken hierbij bekend dat tot 12 maart 2004 het door de Provincie opgestelde Provinciaal Restauratie Uitvoeringsprogramma (PRUP) ter inzage ligt. In dit PRUP staan de rijksmonu menten vermeld die zijn geselecteerd voor een subsidie uit het rijksbudget. Belangstellenden kunnen tot genoemde datum hun zienswijze omtrent dit PRUP ken baar maken aan de Provincie Noord-Holland, Afdeling ZWC, Bureau Monumenten en Archeologie, Postbus 3007,2001 DA Haarlem, ter attentie van de heer G. Dammers. U kunt het Provinciaal Restauratie Uitvoe ringsprogramma inzien in het Informatie centrum in de centrale hal van het gemeente huis. Openeningstijden maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 12.30 uur en maan dagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor informatie op gemeentelijk niveau kunt u zich wenden tot mevrouw A. van Breugel, van de afdeling VROM. Bereikbaar op donderdagen vrijdag, telefoonnummer (072) 535 67 55. Geïnteresseerden kunnen zich met het bijgevoegde aanmeldingsformulier opgeven. Door loting zal worden bepaald of zij het aanbod van de bezoek dienst of de informatiebrochure krijgen. Beide vormen van hulp zijn gratis. In de gemeente Heiloo hebben zich inmiddels vijf mensen aangemeld voor het onderzoek. Om uit het onderzoek goede conclusies te kunnen trekken zijn echter nog meer mensen nodig die mee willen doen. Informatie over het onder zoek en de bezoekdienst is verkrijgbaar bij Margit Kooter van Stichting Ouderenwerk Heiloo, telefoonnummer (072) 533 12 97. Burgerzaken Burgerlijke stand tot en met 18 februari 2004 geboorten Maartje M.C. d.v. N.J.J. de Vries en M.G.E. Bolten Ewout C. z.v. A.N.P. de Wit en C.L. Alberts Maaike d.v. A. Vreeswijk en J. Kieven Luna S. d.v. G.H.A. Schot en M.M. van der Made Lars z.v. F.S:P. Wokke en S. Boersen elders geboren Maud D. d.v. M. van Schooten en T. de Ruijter Naomi d.v. J.H. Brander en S.C.H. Maas Amber J.C. d.v. A. Maaskant en M.R.E. Davidzon Bink z.v. H.G.O.M. van Haaren en E.W.G. Verwer ChloNV. d.v. G.J. Henselmans en I.M. Olgers Brain z.v. K. Bakker Rodi z.v. K. Bakker huwelijksaangiften aangiften gereg. partnerschap R.H.J. Giesbertz en S.E. Bakker W. Brouwer de Koning en M.MA van Butselaar Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Heiloo conta I j*.. *v.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4