Mario van Erp speelt Pinokkio bij Toonbeeld Gemeente Castricum houdt vast aan plaatsing skateobject in Dorpspark Paramedisch Centrum Meander opent deuren Sobere soepmaaltijd aan begin veertig-dagentijd voor Pasen Cursus aquarelleren/acryl bij Schilderclub De Boerderij Teamwedstrijden B-pupillen Dojo 't Loo Rouwklok luiden wordt in ere hersteld Afgestudeerd Gevonden en verloren Wegwerkzaamheden Joh. Yermeerstraat Wandelen met zin Schrikkelconcert Excelsior Limmen Commissie Redt het Dorpspark vraagt om uitleg bij B&W Conquistanieuws Geen tuincentrum nabij Hoogegeest Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Storey Club Evenementen in regio Overleg over problematiek Schiphol CASTRICUM - Rogier Kooijman, oud leerling Jac. R Thijsse te Castricum is afgestudeerd aan Universiteit van Amsteram voor zijn doctoraal in de financiële, internationale economie. CASTRICUM - De politie afdeling Castricum geeft de volgende voorwer pen op als gevonden en verloren: Verloren in Castricum: herenporte monnee met bankpassen en geld, sleu telbos, zwarte portemonnee met rijbe wijs, bruine herenbril, diverse losse pas jes rode Kruis, Postbank, zwart leren portemonnee met geld, pasje JPT, OV jaarkaart (Pannekeet, Nokia 3310, Winni the Pooh. Gevonden in Castricum: 2 keer sleutels, gouden arm band, bruin gemeleerd damesbril Gevonden in Limmen: lederen damesjas. AKERSLOOT - De Joh. Vermeer- straat te Akersloot wordt herstraat. Zowel de rijbaan als de trottoirs wor den opgeknapt. De werkzaamheden nemen ongeveer 3 weken in beslag. CASTRICUM - Op dinsdag 2 maart speelt Mario van Erp om 14.00 en 16.00 uur de voorstelling Pinokkio. Beide voorstellingen vinden plaats in de Aula van Toonbeeld aan de Jan van Nassaustraat in Castricum en de toe gang bedraagt 4 euro. Geholpen door 'de blauwe fee' speelt de schrijver Carlo Collodi het verhaal van een houten marionet; Pinokkio! Pinokkio - gemaakt uit hout- is een levensechte, ondeugende maar ook gevoelige jongen, die veel avonturen ondergaat om groot te kunnen worden. Mario van Erp kruipt, ondersteund door Italiaanse en Franse muziek, als Carlo Collodi in de huid van de verschillende personages en ondergaat zelf de avontu ren van zijn Pinokkio zoals; vader Gepetto, die uit een stuk hout een mari onet timmert, Pinokkio, die naar het Gran Theatro del Buratti vertrekt, de vuurvreter, die Pinokkio op wil eten, de vos en de kat die Pinokkio beroven en natuurlijk de Blauwe Fee, die Pinokkio - en Carlo- bij moeilijkheden helpt. Pinokkio is een voorstelling voor alle mensen vanaf 4 jaar en wordt gespeeld door Mario van Erp die eerder in de Clinghe voorstellingen als De drie bri gadiers en Een sprookje speelde voor Toonbeeld. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Boekhandel The Readshop, Muziek handel Borstlap en bij Toonbeeld. LIMMEN - Op vrijdagavond 27 febru ari houdt het koecumenisch platform Limmen' een sobere soepmaaltijd. De maaltijd begint om 18.00 en zal om precies 19.00 uur worden afgesloten. De maaltijd vindt plaats in het Pius- gebouw naast de Corneliuskerk van Limmen. Het woord 'versoberen' wordt gebruikt omdat je iets laat staan opdat er ruimte ontstaat voor de die pere vragen van het leven. Een stukje solidariteit ook in deze wereld waar miljoenen mensen honger moeten lij den en bijna niets hebben om mee ronde te komen. Het zijn de begrippen 'versoberen', 'inkeer' en 'ontmoeting' die de ingrediënten zijn van deze soep maaltijd. De maaltijd is voor iedereen toegankelijk. Voor jong en oud, alleen staanden en gezin, allen zijn welkom! De maaltijd zal eenvoudig maar vol doende zijn, en bestaat uit soep en brood. Voor de maaltijd wordt een korte overweging gehouden en wordt gebeden. En er wordt afgesloten met een lied. Zelf een soepbord of soep kom en lepel meenemen wordt op prijs gesteld! En om de organisatie van deze maaltijd ook de kans. te geven zich voor te bereiden, kunt u zich vóór donderdagavond 26 februari opgeven, via tel. 072-5051275. CASTRICUM - Zaterdag 6 maart houdt Lopenderwijs de eerste van een reeks 'wandelingen met zin'. Doel van deze wandelingen is bewuster te genieten van de natuur en inspiratie op te doen voor het eigen leven. Lopenderwijs houdt deze wandelingen elke eerste zaterdag van de maand, steeds op een andere plek in de Noord-Hollandse duinen. Het thema is dit keer Tekenen van groei, een thema dat goed past bij de maand maart. Deze maand is het vertrekpunt de achterzijde van station Castricum. De wandeling begint om 10.30 uur en duurt anderhalf uur. Deelname is gratis, aanmelding ver plicht. Dat kan via info@lopenderwijs.nl of tel. 0226-413847. Voor meer informa tie www.lopenderwijs.nl. Daar is vanaf half maart ook info te vinden over de wandeling van april. LIMMEN - Nu in 2004, 29 februari op een zondag valt, en dit dus een extra dag betekent, is dit een uitgelezen moment om het Schrikkelconcert van Muziekvereniging Excelsior bij te wonen. In de culturele boerderij de Vredeburg, kan het publiek achtereen volgens luisteren maar de Slag werkgroep, het Opleidingsorkest en de Harmonie van Excelsior. De Slagwerkgroep, o.l.v. Harold Versteege, put zijn extra's uit het gebruik van veel melodische slaginstru menten. Hierdoor is het mogelijk om hun veelzijdigheid in percussie tentoon te spreiden. Zij zullen o.a. Two Tone, the Muppet Show en Bongo Solero ten gehore brengen. Het Opleidingsorkest heeft haar extra gekregen door dirigent Erik Peetam. Hij vervangt zijn vrouw Liesbeth Zonneveld, die momenteel met zwangerschapsverlof is. Het reper toire van het Opleidingsorkest, dat veelal uit leerlingen bestaat, is extra spannend door de nieuw ingestudeerde werken. Zij nemen u mee naar de wereld van Harry Potter, rijden een ritje in de Tijuana Taxi, richting South Street en terug naar de Swinging Safari. Als laatste zal de Harmonie een optre den verzorgen. Dirigent Raymond Munnecom heeft, samen met de orkest leden, extra zijn best gedaan om een gevarieerd programma samen te stel len. Van de Franse Gilbert Becaud naar Brazilië voor een Baydance. De opzet telijke tegenstellingen in 'Twins' en daartegenover het ingetogen 'Elysium', geven het publiek extra muziekvreugde mee. Zondag 29 februari: een zeer geschikte dag voor een ver'schrikkel'ijk gezellig en mooi concert van Muziekvereniging Excelsior. Aanvang 15.30 uur, de Vredeburg is open om 15.00 uur. De toegang is gratis. Lijkt het u interessant om uw naam aan deze Muziekvereniging te verbinden: wordt sponsor van de muziek. Als donateur kunt u natuurlijk ook uw nodige steen tjes bijdragen. Daartegenover staan de extra's die Muziekvereniging Excelsior haar trouwe publiek graag biedt. Voor meer informatie kunt u contact opne men met penningmeester T. Mulder, tel. 072-5051435. LIMMEN - De cursussen aquarelleren bij Schilderclub/Galerie De Boerderij aan de Uitgeesterweg in Limmen zijn weer in volle gang. Op de maandag- en dinsdagavond en woensdagochtend wordt er onder begeleiding van Esther van Tilburg door groepen van gemiddeld acht beginnende en meer gevorderde schilders veel gewerkt naar stilleven. Alhoewel ieder op zijn eigen manier werkt, wordt er bijzondere aandacht besteed aan het verwerven van een vlot te, spontane schilderstijl. Door middel van opdrachten, zoals het bestuderen en toepassen van verschillende kunststro mingen en het bekijken van werk van oude meesters, wordt er naar gestreefd om beter te leren kijken en een eigen stijl te ontwikkelen. Ook portret, model en buitenschilderen komen aan bod. Dit laatste is natuurlijk, als het weer wat mooier wordt, bij uitstek geschikt rond om de 130 jaar oude stolpboerderij. Eind juni, tijdens de jaarlijkse Kunstfietsroute door Limmen, Castri cum, Uitgeest en Akersloot, zal in Galerie De Boerderij, naast werken van Esther van Tilburg, een expositie gehou den worden van werk van cursisten. Begin april begint er weer een nieuw les- senblok. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Volgend seizoen (septem ber 2004) is de bedoeling om, bij vol doende belangstelling, ook aandacht aan het schilderen piet acrylverf te gaan besteden. Belangstellenden hiervoor kunnen zich nog aanmelden. Materiaal (verf en papier) is aanwezig. Voor de rest (penselen en palet) dient zelf zorg te worden gedragen. Opgave en inlichtingen: Schilderclub- /Galerie De Boerderij, tel. 072-5053869, e-mail: emf.van.tilburg@zonnet.nl. LIMMEN - Bij het overlijden van Pastor Margot Strack van Schijndel hebben we ervaren hoe een heel dorp binnen de korste keren op de hoogte werd gebracht van haar overlijden. In Akersloot kent men namelijk het gebruik van klokken luiden wanneer iemand overlijdt, de telefoon doet daarna de rest. Ik schreef er over in het wekelijkse pastoraal woordje voor de het Dekenaal blad 'Sursum Corda' en de website van de Corneliusparochie. Een pastoraal woord dat werd overge nomen in de Uitkijkpost. Het leverde nogal wat reacties op. Limmen luidt ook weer de rouwklokken We werden over dit gebruik aange sproken en oudere parochianen onder ons wisten te vertellen dat zo'n 17 jaar geleden de rouwklok in Limmen ook steevast werd geluid. We willen dat oude dorpsgebruik weer in ere herstel len. Samen met de heer Lau Bitter, uit vaarleider Ton Groot en ondergete kende gingen we in overleg en beslo ten we het te willen proberen. Tussen 12.00 uur en J2.15 uur (na het luiden van de 'angelus') zal de rouwklok 5 minuten luiden .Hopenlijk lukt het ons op tijd te horen te krijgen als er iemand overleden is, anders (zo spra ken we af) luidt de klok gewoon een dag later. Bij dit dorpsgebruik is het de bedoeling dat voor alle Limmers wordt geluid. We luiden als iemand is overleden, van maandag tot en met zaterdag. Op zondag worden overlede nen in de ochtendviering herdacht en weet iedereen het ook meteen. De heer Lau Bitter, tel. 072-5051688 sluit om 12.00 uur doordeweeks 's morgens altijd de Mariakapel af en zal dan ook de rouwklok luiden als hij op de hoog te is gebracht. Een oud gebruik in ere hersteld. We gaan het proberen. Pastor Johan OHing LIMMEN - De commissie Redt het Dorpspark heeft op 18 februari aan alle raadsleden en fractievoorzitters een brief gezonden over de status ten aanzien van de voorgenomen aanleg van een skatepark in het dorpspark van Limmen. Eerder boekte de com missie een belangrijke zege in haar strijd tegen de aanleg van een skate park nabij de Vuurbaak/Middenweg. Zowel de voorzieningenrechterde Klachtencommissie en de commissie Bezwaarschriften van de gemeente Castricumoordeelden dat het park niet vergunningvrij mag worden aan- gelegd, iets waarvan de gemeente Castricum altijd was uitgegaan. De gemeente liet de commissie schrif telijk weten zich neer te leggen bij het besluit en het advies van bovenge noemde partijen over te nemen. Dit houdt in dat de voorheen gevoerde procedure werd stopgezet, en er werd besloten geen verder vervolg te geven aan een skatepark in het Dorpspark, mede gezien het ontbreken van draag vlak voor een dergelijke voorziening bij de omwonenden. De gemeente liet tevens weten geen bouwaanvraag in te dienen om de realisering van een skate park alsnog rond te krijgen, maar door overleg met een afvaardiging van de omwonenden tot een voor alle partijen aanvaardbaar ontwerp willen komen. Daarnaast valt in de brief te lezen dat de gemeenteraden in het verleden al budgetten hebben gereserveerd ten behoeve van aanvullende kleinere voorzieningen in de kernen. Het gaat daarbij om een veel kleinere, opzet met in principe één object. Blij met dode mus? Dit tot grote vreugde van de commissie Redt het Dorpspark. Een woordvoer ster liet weten: „Er is vanuit de gemeente een ambtelijke projectgroep opgericht om samen met de omwonen den van het Dorpspark deze kleinere voorzieningen op een meer planmatige wijze aan te pakken. Direct na ont vangst van de brief hebben wij contact gehad met de voorzitter van deze pro jectgroep. Op ons verzoek is het plan van aanpak aan ons toegestuurd en werden wij uitgenodigd voor d£ vol gende bespreking, die dinsdag 17 febru ari plaatsvond. Tot onze grote verba zing bleek daarbij dat voor de project groep de locatie Vuurbaak/Middenweg al vast stond, terwijl wij in de veronder stelling waren dat de hele procedure opnieuw gelopen gaat worden, te beginnen met de locatieselectie. Zodanig dat de belangen van skaters en omwonenden aan de hand van objec tieve criteria gewogen zullen worden en dat er gekeken gaat worden naar alternatieve skatevoorzieningen per locatie." Dit was niet de enige verrassing die de ambtelijke werkgroep voor de commis sie in petto had: „Tijdens de vergade ring bleek dat volgens de projectgroep één skateobject niet hoeft te bestaan uit één klein element. Een skateobject kan, door diverse zogenaamde modules aan elkaar te plaatsen, een enorme omvang krijgen! Deze uitspraken staan toch wel in schril contrast met onze ver wachting en onze interpretatie van de brief van het besluit van B&W. Op deze manier kunnen we dus alsnog een heel bouwwerk in het park krijgen, dat dan misschien wel als één element wordt aangemerkt, maar bestaat uit aan elkaar geplaatste delen. Dat wij het daarmee niet eens zijn moge duidelijk zijn:" Vier of meer De discussie rond het skatepark lijkt daarmee nog lang niet ten einde. „Wij snappen niet dat er weer onduidelijk heid ontstaat. In de doelstelling van deze projectgroep, zoals verwoord in het Plan van Aanpak voor kleinere ska tevoorzieningen in Castricum, staat onder andere dat de bèdoelde klein schalige voorzieningen in principe bestaan uit één object met de daarbij behorende verharding. Een groter park met veel objecten (vier of meer) valt niet onder het beoogd resultaat van dit project. De plannen worden afgestemd met de doelgroep en omwonenden om doelmatigheid vast te stellen", citeert de woordvoerster met fronsende wenk brauwen. „Wij hebben inmiddels belet aangevraagd bij B&W om uitleg te krij gen over de huidige gang van zaken. Deze zijn naar onze mening in strijd met de aanbevelingen van de klachten commissie en het advies van de bezwaarschriftencommissie. We wach ten het antwoord in spanning af." Met de raadsman wordt door de com missie nog overlegt of een samengesteld skateobject aan te merken is als een speeltoestel in de zin van de wet en de uitspraak van de voorzieningenrechter. LIMMEN - Het programma voor woensdag 25, vrijdag 27 en zaterdag 28 februari bij jongerencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 10 jaar Bij de kinderwerkgroep wordt het zaterdagochtend weer super gezellig! Dit keer ga je een raamdecoratie maken. Raamdecoratie? Dat is een duur woord voor raamversiering, een leuke versiering om voor het raam te hangen. Wil je weten wat het precies is? Kom dan ook naar Conquista! De och tend begint om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdagavond 28 februari is er weer een super disco in Conquista, met jouw muziek en de eigen deejay! Computeren, flipperen of gewoon lek ker bijkletsen kan natuurlijk ook altijd. De disco en tieneravond begint om 19.00 uur en Conquista sluit haar deu ren om 23.00 uur. De entree is gratis. Jongeren vanaf 16 jaar Conquista Café: Live muziek met Wats Up! Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Op de zaterdagavond is er live muziek van de band Wats Up! Met nummers uit de gehele top 100, laat deze band Conquista schudden. Dus, wats up? Zin in goeie muziek en een biertje? Dan is Conquista the place to be! De entree is gratis. Woensdagmiddag inloop 9 t/m 12 jaar Voor iedereen van 9 t/m 12 jaar, is Conquista open op de woensdag. Op 25 februari van 14.00 tot 17.00 uur staan zes spelcomputers klaar en de muziek aan. Je kunt darten, tafeltennissen, poolbiljarten, computerspelletjes spe len, internetten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen! Er is dus heel veel te doen in Conquista op de woensdagmiddag! BEVERWIJK - Vorige week zondag was sporthal 'De Walvis' het decor van de teamwedstrijden voor B-pupillen (gebo- renin 1993 en 1994) uit de provincie Noord Holland. Er werd gestreden tussen 15 teams bestaande uit 7 gewichtsklassen. Alle grote namen uit Noord Holland waren vertegenwoordigd. Zo ook bij voorbeeld Kenamju uit Haarlem en Tom van der Kolk uit Alkmaar. Dojo 't Loo kon slechts 5 van de 7 gewichten bezetten. Eén judoka werd van Sportstudio Balance uit Warmenhuizen, met wie Dojo 't Loo samen een teamlicentie heeft, 'geleend' en het zwaarste gewicht (-50 kilo) bleef onbezet, pit betekende dat Dojo 't Loo op voorhand altijd al één van de zeven wedstrijden had verloren. Het team bestond uit Ricardo Hernan dez (-28 kilo), Nicky Botman (-31 kilo, van Balance),Thijs Lesterhuis (-34 kilo), Maarten de Haan (-37 kilo), Martin Brouwer (-41 kilo) en Karen Stevenson (-45 kilo). De eerste wedstrijd moest worden aangetreden tegen het eerste team van Tom van Kolk. Alleen Martin Brouwer en Karen Stevenson wisten hun wedstrijd met een houdgreep te win nen, zodat de partij verloren ging met 10- 4. De tweede tegenstander was Dun Hong uit Den Helder. Door winstpartij en van Nicky Botman (ippon door Tani otoshi), Thijs Lesterhuis (ippon door Kubi nagé), Martin Brouwer (ippon door Harai goshi) en Karen Stevenson (ippon door Uchi mata) werd Dun Hong met 8-6 aan de kant gezet. Vervolgens was Hikari uit Zaandam aan de beurt. In een sup'erspannende strijd wisten Thijs Lesterhuis (ippon door Kubi nagé), Martin Brouwer (waza ari) en. Karen Stevenson (ippon door houdgreep) te winnen. Aangezien ook Hikari geen judoka had vertegenwoordigd in het zwaarste gewicht was de eindstand in matchpunten gelijk, 7-7. Doorslag gevend is dan het aantal judopunten. Met 27 judopunten tegen 23 wist Dojo 't Loo de winst naar zich toe te trekken. Hierna moest worden aangetreden tegen het tweede team van Tom van der Kolk. Met winstpartijen voor Nicky Botman (ippon door Tani otoshi), Thijs Lesterhuis (ippon door houdgreep), Martin Brouwer (ippon door houd greep) en Karen Stevenson (ippon door O soto gari) werd ook deze wedstrijd winnend afgesloten met 8-6. Hiermee was ook een geweldige prestatie gele verd door in dit hele sterke deelnemers veld beslag te leggen op de derde plaats. De partij tegen Kenamju die vervolgens nog uitzicht kon bieden op een tweede plaats was een brug te ver. Alleen Maarten de Haan hield de wedstrijd op onbeslist en Karen Stevenson won haar partij. De judoka's waren echter meer dan tevreden met het brons. In Noord Scharwoude vond gelijktijdig het jaar lijkse jeugd-judotoernooi plaats. Er werd eveneens deelgenomen door 7 teams met 7 gewichtsklassen. De eerste wed strijd won Dojo 't Loo met 9-5 van het tweede team van gastheer Yamaguchi. Gaby de By won met een houdgreep, Nils Bouwman en Rens de Jong wonnen met een heupworp en Kars Zoon met een schouderworp. Tiemen de By's wed strijd bleef onbeslist. De tweede wed strijd tegen Hensbroek werd met 18-0 gewonnen. Jorn Bestenman en Nils Bouwman wonnen wederom met een onwrikbare houdgreep, Jasmijn Lesterhuis had geen tegenstander en Kars Zoon vloerde zijn tegenstander met een fraaie voetveeg. Vervolgens wonnen achtereenvolgens Tiemen de By, Rens de Jong en Timo Lesterhuis alle drie hun partij met een Uchi mata 'uit het boekje'. De wedstrijd tegen Pauwe Sport uit Haarlem was van een hoog niveau. Op beslissende momenten kwa men de judoka's uit Heiloo echter net aan ervaring te kort, zodat de eerste 5 partijen nipt werden verloren. Zo stond Nils tot 10 seconden voor het einde van de wedstrijd voor met een waza ari om toch nog met een ippon te verliezen. Alleen Rens en Timo wonnen hun partij. Rens doordat zijn tegenstander opgaf, Timo met een spetterende Uchi mata. Eindstand 10-4 tegen. De wedstrijd tegen de latere nummer 1, Cees Veen, ging lange tijd gelijk op. Jorn won zijn partij, Jasmijn hield de partij op onbeslist, Nils verloor en Kars was weer onbeslist. Pas daarna ging het mis. Tegen 2 bruine banders verloren Tiemen en Rens met een ippon terwijl Timo met een yugo tegen ook net te kort kwam. Er werd verloren met 10-4. Hierna was het eerste team van Yamaguchi aan de beurt. Zowel Jorn, Gaby, Kars als Rens wonnen met-een houdgreep. Tiemen en Nils verloren hun partij evenals Timo die door een knieblessure moest opgeven. Met 8-6 was de winst wel binnen. De laatste wedstrijd werd aangetreden tegen Hiki Waké uit Hoogwoud. Jorn en Jasmijn wonnen met een houdgreep. Nils scoorde 4 yugo's en één koka om vervol gens weer in de laatste seconde tegen een ippon 'aan te lopen'. Kars scoorde een ippon met een prachtige ippon seoi nagé en Tiemen sleepte een yugo uit zijn wedstrijd. Rens scoorde weer met een mooie ippon en de geblesseerde Timo had geen tegenstander. Met 10-4 werd de wedstrijd gewonnen en was ook een wel verdiende derde prijs binnengesleept. De winnende B pupillen met van links naar rechtscoach Sander Groefsema, Karen Stevenson, Ricardo Hernandez, Martin Brouwer, Nicky Botman, Thijs Lesterhuis en Maarten de Haan. AKERSLOOT - Dc gemeente Castricum is niet van plan gehoor te geven aan het verzoek dat werd inge diend voor de bouw van een tuincen trum achter een pand aan dc Boekei, nabij Hoogegeest. Het verzoek zou in strijd zijn met het bestemmingsplan, zodat voorlopig geen medewerking wordt verleend. Bovendien is de gemeente van mening dat pas een defi nitief oordeel gegeven kan worden na het vaststellen van de strategische visie. CASTRICUM - Bij Plusactiviteiten van het Bonhoeffercollege vinden binnenkort onderstaande cursussen plaats. Voor informatie en inschrijving: 0251-659119 of kijk op www.plusacti- viteiten.nl. Zelfverdediging voor vrouwen Op woensdag 10 maart start de cursus Zelfverdediging voor vrouwen: tien les sen van 19.30-21.00 uur. Kosten E 69,-. Veel vrouwen worden in hun leven, zowel verbaal als fysiek, geconfron teerd met diverse vormen van (seksu eel) geweld, zonder dat ze weten hoe ze zich hiertegen kunnen verweren. Tijdens deze cursus komen zowel de fysieke als de mentale kanten van de zelfverdediging aan bod en wordt het geheel in een historisch en maatschap pelijk perspectief geplaatst. Hierdoor word je jezelf niet alleen bewuster van de diverse signalen uit je omgeving en leer je daar, verbaal of fysiek, een ade quaat antwoord op te geven, maar neemt ook je zelfvertrouwen en je gevoel van veiligheid toe. Bovendien is het een bijzondere en leuke vorm van conditietraining. Door inhoud en fysieke belasting is de cursus minder geschikt voor vrouwen jonger dan 18 en ouder dan 55 jaar. Scrapbook maken, extra cursus Op maandag 22 maart staat een extra cursus Scrapbook maken op het pro gramma: twee lessen van 10.00-22.00 uur. Kosten E 37,-. Voor wie van foto's inplakken houdt, maar ook voor diegene die dozen vol heeft liggen en een aanzet nodig heeft om te beginnen. Je neemt wat foto's mee, liefst een paar van een zelfde onderwerp. Die foto's ga je origineel inplakken, bewerken met mallen, pon zen, scharen, plaatjes, achtergronden maken met stempels en verschillende papiersoorten. Je werkt op losse foto bladen die in een A4 map passen. Je fotoboek wordt een rijk geïllustreerd verhaal, tekst is bijna overbodig. De cursusprijs is inclusief E 10,- materialen. Frans Punt en Margareth Beerepoot openen vanaf 1 maart hun paramedisch centrum Meander aan de Rijksweg 115 te Limmen. (foto MSP) AKERSLOOT - Vrijdag 27 februari treed DJ Joery op in de Storey Club. Deze DJ van Akerslootse origine, kan eigenlijk wel bestempeld worden als de huis-dj van de Storey Club. Vanavond krijgt DJ Joery weer de zaal op zijn kop met de laatste hits van dit moment en de hits van morgen. De Storey Club opent om 21.00 uur. Storey+ Disco Zaterdagavond 28 februari is er weer een Storey+ disco voor de jeugd vanaf 9 jaar. De DJ's draaien tot de rook van de naald komt! De nieuwste van Kim- Lian en Ch'.pz schallen uit de boxen. De disco begint om 19.30 en duurt tot 21.30 uur, de entree is gratis. Oliver de musical Zondag 29 februari is Oliver de musical op het witte doek te zien. Van deze groots opgezette Akerslootse voorstel ling is een dvd gemaakt. Voor iedereen die de musical gemist heeft of alles nog een keer wil beleven is nu de kans daar. Ook is er dan de mogelijkheid om de dvd te kopen. De Storey Club gaat om 14.00 uur open. REGIO - De Stichting Recreatie en Toerisme Akersloot-Uitgeest geeft voor de7 tiende keer een Toeristisché Informatiegids uit. Dit boekje bestrijkt het gehele woongebied van Akersloot- de Woude, Castricum-Bakkum, Lim men en Uitgeest. De gids met de titel Van Zee tot Meer wordt verspreid in een oplage van 25.000 exemplaren en bevat naast toeristische informatie, een complete evenementenlijst. Versprei ding vindt plaats huis-aan-huis en via VVV-kantoren, jachthavens, strandpa viljoens, horecabedrijven en andere plaatsen waar veel publiek komt. De gids verschijnt begin april 2004. Om de evenementenlijst zo compleet mogelijk te krijgen wordt stichtingen, clubs, verenigingen en andere instanties gevraagd om hun evenementen in de periode 10 april tot eind 2004 bij de stichting aan te melden. Het gaat om manifestaties wqarbij men al dan niet betalend publiek verwacht zoals sport toernooien, toneel- of zangvoorstellin gen, exposities, markten e.d. Opgave met datum, plaats, aanvangsuur, even tuele toegangsprijs en andere relevante gegevens kan worden gedaan bij de Stichting Recreatie en Toerisme, Kerkemeer 35, 1921 XV Akersloot of per fax naar 025F-320488 of per e-mail: info@recreatie-alkmaardermeer.nl. De opgegeven evenementen worden ook direct op de website www.recreatie-alk- maardermeer.nl van genoemde stich ting opgenomen. Aan vermelding in de gids en op de website zijn geen kosten verbonden. LIMMEN - Vanaf 1 maart opent Centrum Meander, een paramedisch centrum, haar deuren. Centrum Meander is een samenwerkingsver band tussen Margareth Beerepoot en Frans Punt. Margareth heeft hypnothe rapie, lichaamswerk, mediation en maatschappelijk werk in haar pakket, waar Frans zorgt voor de sportmassage en shiatsu. Wat vroeger een schuurkas was van een bloembollenbedrijf is inmiddels ver bouwd tot een luxe en mooi pand ten behoeve van paramedische behande lingen. Frans is inmiddels al begonnen met zijn werkzaamheden als sportmas seur. Zo heeft hij onder andere de wie lerclub uit Beverwijk, BRC, onder zijn vakkundige hoede. Frans, lid van het Nederlands Genootschap voor Sportmassage (NGS), behandelt zijn cliënten naast sportmassage ook met shiatsu. Shiatsu (letterlijk vertaald: vin gerdruk) is de traditionele Japanse acu- pressuur, waarmee door middel van vingerdruk op de meridianen (energie- banen) storingen in het lichaam opge spoord kunnen worden. Zo kunnen onder andere migraine en RSI behan deld worden. Van start Margareth zal op 1 maart van start gaan. Als hypnotherapeut kan zij men sen onder andere helpen bij faalangst, stress, burnout, relatieproblemen, rouwverwerking (bij overlijden, verlies van baan, scheiding e.d.), eetproblemen en vele andere klachten. Bij hypnotherapie maakt zij vaak gebruik van lichaamswerk. Door geconcentreerd bezig te zijn met ade men worden mensen bewuster gemaakt waar er spanningen/blokka des in het lichaam aanwezig zijn. Margareth maakt gebruik van de moderne hypnotherapie. Trance is een toestand van diepe ontspanning. Dit is vergelijkbaar met dagdromen, alsof je helemaal in een film of boek zit.Trance wordt hypnose door doelgerichte sug gesties van de therapeut. Men komt op punten uit waar het werkelijk om gaat, daar waar je met praten alleen vaak niet kan komen. Na een sessie kunnen mensen zich haarfijn herinneren wat er is gebeurd. Margareth is lid van de Nederlandse Beroepsvereniging van Hypnothera- peuten NBVHen staat geregistreerd bij het Nederlands Mediation Instituut X NMI Ze laat zich voortdurend bij scholen op haar vakgebied. Informatie Centrum Meander is gevestigd aan de Rijksweg 115 te Limmen. Frans Punt is bereikbaar op 072-5054712. Voor inlichtingen of een afspraak met Margareth Beerepoot kunt u van maandag tot en met donderdag tussen 8.00 en 8.30 uur bellen met 5020844. E-mail: info@centrummeander.nl. CASTRICUM - Het college van B&W van Castricum en het platform geluids hinder Castricum gaan op 25 februari met de commissie Eversdijk overleg voeren rondom de problematiek waar mee de gemeente Castricum te maken heeft door de komst van de Polderbaan op Schiphol. Tijdens dit gesprek met de commissie Deskundigen Vliegtuiggeluid 2003 zal tevens worden ingègaan op de reeds gevoerde correspondentie en de Nomos-meetpunten. Castricum valt niet in het zogenaamde 35 KE gebied, het gebied waarvoor wettelijke richtlijr nen zijn opgesteld wat betreft normen voor geluidsoverlast. Formeel hoeft de commissie Eversdijk dan ook niet met de gemeente Castricum als gespreks partner om de tafel te gaan zitten. Het college van B&W is daarom verheugd dat Castricum kennelijk toch als pro bleemgebied wordt erkend. Overigens is nog niet duidelijk waar het Nomos- meetpunt, dat het geluid van de over komende vliegtuigen moet registreren, wordt geplaatst in Castricum. Eerder werd geopperd het apparaat op het dak van het gemeentehuis te plaatsen, maar een definitief besluit hierover is nog niet genomen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8