Boekenweek 2004 in uw bibliotheek Gedeputeerde Meijdam op bezoek in Castricum Springplankconcert van Twosome in NH kerk Jazz Session Club Vredeburg bestaat vijfjaar Theatercursus in Bakkerij Toneelvereniging Pancratius weekend lang in Maranathakerk Plusactiviteiten Bonhoeffercollege KVG Limmen Storey Club filmdag it Paranormale avond Paula Schirmer Recordaantal deelnemers Poëzie in Vredeburg Infoavond Limmer Bloemendagen Jukebox in 't Voorom Conquistanieuws Commissie vergadert over toekomst Klein Duimpje Vredeburg de Burgerij LIMMEN - Op woensdag 17 maart komt Peter Bakker (plaatselijke warme bakker) voor het KVG Limmen een avond verzorgen in de Burgerij, aanvang 18.30 uur. Er wordt verzocht om niet van tevo ren te eten de rest blijft nog een ver rassing. AKERSLOOT - Zaterdag 13 maart staan de hele dag en avond in het teken van het witte doek. 's Middags komen er twee films aan bod voor de kleintjes en 's avonds is er een film voor de jeugd van 12 jaar en ouder. Kijk op www.storeyclub.nl om te zien welke films het zijn en hoe laat ze beginnen. CASTRICUM - Woensdag 10 maart start de Boekenweek 2004 onder het thema: Gare du Nord - ontmoetingen met Frankrijk. Een motto dat verwijst naar het Parijse station dat voor ons, noorderlingen, de poort is naar 'la douce France'. Frankrijk is voor veel Nederlanders een geliefd vakantieland, een land van verrukkelijke wijnen, dat ene hotelletje in de Provence, een Tour de France-etappe op de Alpe d'Huez, de drie musketiers, de filosofieën van Descartes, Asterix, de chansons van Charles Aznavour, restaurants met een Michelin-ster. En natuurlijk is er die onvoorstelbare rijkdom van de Franse literatuur, van Gustave Flaubert tot Michel Houellebecq of de weelde aain informa tieve boeken op welk terrein dan ook: van gastronomie tot filosofie Gare du Nord U komt aan op Gare du Nord, de poort naar bruisend Parijs. U stapt naar bui ten en wordt overspoeld door Franse indrukken. Geuren, geluiden, kleuren alles komt u tegemoet. U geniet van de schilders op Montmartre, accordeon- muziek klinkt uit elk café. U verwent zichzelf met hapjes, drankjes of zelfs een heerlijk Frans diner. U stort zich in het culturele leven met een literaire ontmoeting of een bezoek aan de Franse cinéma. De keus is aan u! Wat valt er te genieten in de Bibliotheken van Castricum, Akersloot, Limmen en Uitgeest tijdens de boekenweek? Voila le répertoire... Muzikaal Frankrijk In de Bibliotheken van Castricum, Akersloot en Limmen zorgt een accor deonist tijdens de uitlening voor een muzikale omlijsting op z'n Frans. Deze allround muzikant is in Castricum aan wezig op woensdagmiddag 10 maart om 14.00 uur. Op vrijdag 12 maart geeft hij acte de présence in Akersloot vanaf 19.00 uur en in Limmen vanaf 19.45 Artistiek Frankrijk Frankrijk is het land van de schilders. Leden van Perspectief geven op woens dagochtend 10 maart van 10.00 tot 12.00 uur het voorbeeld met een workshop buiten tekenen rond de Bibliotheek Castricum. Zij geven de omgeving van de bibliotheek een Frans tintje. Geïnteresseerden kunnen aansluiten bij de groep en zelf aan de slag gaan. Op vrijdagavond 12 maart werkt een kunstenaar in de bibliotheek van Akersloot aan een stilleven. Tekst en uitleg wordt aan de bibliotheekbezoe kers gegeven. Maandagmiddag 15 maart wordt weer een ander facet van de schilderkunst belicht van 14.00 tot 15.30 uur kan publiek in de Bibliotheek Castricum deelnemen aan een work shop modeltekenen verzorgt door leden van Perspectief. Op vrijdagavond 19 maart komen een aantal leerlingen van Perspectief in de bibliotheek van Limmen hun kunnen tonen. Ook zullen er schilderijen van hen met een Franse teint te bewonde ren zijn. Lezingen en literaire ontmoetingen Op zondag 14 maart zal schrijver P.F. Thomése op uitnodiging van Toonbeeld Literair een literaire middag verzorgen in de Bibliotheek te Castricum. De lezing zal om 14.00 uur van start gaan, maar de deuren van de zaal zijn geo pend vanaf 13.30 uur. De toegang bedraagt E 6,- en met CJP of 65+ pas E 5,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Boekhandel Laan, The Readshop en de bibliotheek. Thomése vertelt eerst over zijn boek 'Het zesde bedrijf met hoofdpersoon Etta Palm alias barones d'Aelders. Een Groningse die carrière maakte als mai- tresse in de hofkringen van Versailles. Thematiek die aansluit bij de Boekenweek. Na de pauze gaat hij die per in op het boek 'Schaduwkind' waar in hij het rouwproces om zijn dochter tje beschrijft. Op donderdag 18 maart zal Lia Vriend- Vendel een lezing over landschappen binnen de CAL verzorgen in de Bibliotheek Limmen. Deze in samen werking met VUCAS georganiseerde lezing zal om 20.00 uur beginnen. Kaarten zijn a E 5,- verkrijgbaar in de Bibliotheken van Castricum, Akersloot en Limmen. Binnen de nieuwe gemeente Castricum treffen we een unieke combinatie van landschappen aan. Strand en duin, een overgangsgebied dat binnenduinrand genoemd wordt, strandwallen en voor malige strandvlaktes, het stroomgebied van het voormalige OerIJ en een veen gebied. Het gebied kent ook een boei ende cultuurhistorie. Lia Vriend- Vendel zal tijdens deze dialezing dit unieke landschap belichten. Op donderdag 18 maart zal in de Bibliotheek Uitgeest de bekende uitge ver, redacteur en auteur Martin Ros een Franse avond verzorgen. Deze gezellige avond met Martin Ros, die ook vermaard is vanwege zijn boeken rubriek; in de TROS Nieuwsshow, zal om 20.00 uur beginnen. Kaarten zijn telefonisch te bestellen bij de Bibliotheek Uitgeest op tel. 0251-313082 of via het e-mailadres info@bibliotheekuitgeest.nl De toe gangsprijs is E 8,-. Leden van de biblio theek betalen E 7,50. Martin Ros is daadwerkelijk van boe ken bezeten en dat is te horen ook. Een bekende titel van zijn hand is 'Herinneringen aan mijn rijke roomse jeugd'. Verder heeft hij boeken geschreven over o.a. wielrennen, Keizerin Elisabeth van Oostenrijk en Hongarije (Sisi) en de slavenopstand op Haïti. Boekenweektest De bibliotheek heeft in de Boekenweek een verrassing voor u als lener: de Boekenweektest 2004. Een toonaangevende tekenaar/illustratqr voorziet fragmenten uit beroemde romans die een relatie hebben met het thema van de Boekenweek van evenzo veel tekeningen. U wordt uitgedaagd te raden welke tekeningen bij welke frag menten horen om zo uw boekenkennis te testen. Dit jaar wordt de boeken weektest door de Nederlands-Franse cartoonist Willem getekend. Actie Iedere volwassene die tijdens de Boekenweek lid wordt van de biblio theek krijgt een voordeelbon van de Nederlandse Spoorwegen, sponsor van de Boekenweek. Deze bon geeft recht op 40% korting op het reizen met de trein op een dag naar keuze. Rendez-vous paquet Oh la laBlind date a la France? Zin in een afspraakje met een boek? Leen een blind date pakket met Franse inslag en laat u thuis verrassen door de inhoud. Courage! Culinair Frankrijk Uit Frankrijk komen de meest presti gieuze wijnen. Maar ook voor een 'gewoon' wijntje haalt de gemiddelde Fransman zijn neus niet op. Op vrijdag avond 19 maart kunt u in de Bibliotheken van Castricum, Akersloot en Limmen een wijntje en een hapje proeven als afsluiting van de Boekenweek. 'Verre Vrienden'John, Diana, Colin, Evelyn, Paul en Marge gespeeld worden voor de kinderen van 4 tot 10 jaar. 'Ijzerlijm' is geschreven door J. van der Heijden en J. Tempelaars en gaat over baron Oudenkaal die de belastingen niet meer kan betalen, daarom zet de rijks ambtenaar zijn prachtige kasteel te koop. Door hulp van zijn klusjesman Japik de Liefde en zijn dochter Roosje wordt alles in het werk gesteld om het kasteel voor de Baron te behouden, maar hoever moet de Baron daarvoor gaan? En wat zijn dat voor rare Euro's? Hier is iets niet pluis. Gelukkig zijn er een aantal personen die dit al een tijdje door hadden. Eind goed al goed op kasteel O'udendaal? De kaarten voor de voorstellingen zijn te verkrijgen bij: Muziekhandel Borstlap aan de Bakkummerstraat, Smokey's Specialties in de Burge meester Mooijstraat, The Readschop in Geesterduin en Snackbar de Toren aan de Torenstraat. Voor E 3,- zijn de kaar ten voor 'Ijzerlijm' te verkrijgen en voor E 7,- die voor de voorstellingen van 'Verre Vrienden'. CASTRICUM - Aankomend weekend (12,13 en 14 maart) speelt toneelvere niging Pancratius de voorstellingen 'Ijzerlijm' en 'Verre Vrienden' ter gele genheid van haar 65-jarig bestaan tij dens het 'Pancratius Giga-Weekend'. Een weekend waarin voor jong en oud toneel wordt gespeeld in de Maranathakerk in Castricum, de kerk wordt voor dit toneelweekend omge bouwd tot een heuse toneelzaal. In de afgelopen maanden is Pancratius niet alleen bezig geweest met het repeteren van de twee toneelstukken, maar is ook druk gewerkt aan de decors, flyers, pro grammaboekjes en aankleding om zo de voorwaarden te scheppen om van het 'Giga-Weekend' een succes te maken. Tijdens het 'Giga-Weekend' zal Pancratius op vrijdag 12 en zaterdag 13 maart om 20.15 uur het toneelspel 'Verre Vrienden' op de planken zetten. In dit door Alan Ayckbourn geschreven toneelstuk moet Colin geholpen en getroost worden in z'n verdriet om de dood van z'n verloofde. Zijn vrienden, die het meisje nooit hebben ontmoet, organiseren een 'tea party' voor hem. Zenuwachtig en gespannen vragen zij zich af wat ze tegen hem moeten zeg gen, en waarover ze het zullen hebben. Maar er is meer onvrede en onbehaag lijkheid. Diana en haar man Paul, John en Evelyn, en Marge, wiens man eeuwig uit de roulatie is door alledaagse ziek ten, zijn mét elkaar verbonden door een mix van zakelijke en (buitenechte lijke banden. Wanneer Colin op de thee arriveert contrasteren de onderlinge spanningen dramatisch met zijn hou ding van opgewektheid en rust. Het kinderstuk 'Ijzerlijm', zal op zater dag 13 maart om 14.00 uur en op zon dag 14 maart om 14.00 en 16.00 uur LIMMEN - Vanavond is er een bijeen komst met medium Paula Schirmer in De Lantaarn aan de Dusseldorperweg 56 in Limmen. Paula is bekend van radio en televisie. Zij tekent portretten van overledenen, doet paranormale waarnemingen en geeft boodschappen door. De avond begint om 20.00 en duurt tot 22.30 uur. Vooraf een plaats reserveren kan via tel. 0299-416432. Kaarten zijn ook aan de zaal verkrijg baar op de avond zelf vanaf 19.30 uur. Handen uit de mouwen voor gedeputeerde Meijdam, burgemeester Den Boon van Heiloo en burgemeester Emmens-Knol. (foto UKP) CASTRICUM - Op donderdag 4 maart heeft gedeputeerde Ruimtelijke Ordening van de provincie Noord- Holland H. Meijdam een bezoek gebracht aan de gemeente Castricum. De gedeputeerde kwam op uitnodiging van burgemeester A. Emmens-Knol naar Castricum. Met het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Castricum heeft de heer Meijdam van gedachten gewisseld over verschillende onderwerpen, zoals de Strategische Toekomstvisie Buiten Gewoon Castricum. Om 12.30 uur waren de heer Meijdam en de vertegenwoordigers van de Provincie en Stichting Landschap Noord-Holland in de Raadzaal ontvan gen. De portefeuillehouder Ruim telijke Ordening de heer Piet Voulon had tijdens de lunch een aantal thema 's voor het werkbezoek toegelicht. Deze vergadering vond achter gesloten deuren plaats. Vanaf 13.30 uur had het gezelschap in een busje diverse locatie in de gemeen te Castricum bezocht. Bij de locaties waren specifieke aspecten toegelicht. Het werkbezoek eindigde om 15.00 uur. Aansluitend had om 15.15 uur de ondertekening intentieverklaring 'Wonen in het Groen en A9 Heiloo/Limmen' door gemeente Heiloo, gemeente Castricum en de Provincie Noord-Holland plaats. Dat was op het terrein van de Onze Lieve Vrouw ter Nood Kapel te Limmen. LIMMEN - Poëzie in Vredeburg mag zich dit jaar verheugen in de deelname van een recordaantal van 22 amateur- dichters uit de hele regio. Op vrijdag 19 maart vindt dit door Limmen Cultuur georganiseerde evenement voor de zevende keer plaats in de sfeervolle bovenzaal van de stolpboerderij Vredeburg in Limmen. Daar worden de in totaal meer dan zestig gedichten, die in een fraai bundeltje zijn samengebracht, door de auteurs zelf voorgedragen. Limmen Cultuur wil hiermee jongeren en ouderen de kans bieden hun dichter lijke talenten voor een breder publiek te manifesteren en zo de belangstelling voor de poëzie stimuleren. De avond begint om 20.00 uur en de entreeprijs bedraagt vier euro Vanaf 19.30 uur zijn kaarten aan de zaal verkrijgbaar. LIMMEN - Limmen staat in de omge ving bekend om zijn gezellige volks feesten. Naast o.a. de kermis en carnaval zijn er natuurlijk de bloemendagen. Wie daar wat meer van wil weten is welkom op de infoavond. Er zal te zien zijn hoe de Limmers hun dorp omtoveren tot een waar bloemendorp. Tijdens deze avond zal er een film vertoond worden van de voorbereidingen en resultaten van vorig jaar. Er zijn veel opnames gemaakt van de kinderen die aan het werk zijn aan de mozaïeken op de lagere scholen. Ook een film van de mozaïekendagen van 20 jaar geleden wordt vertoond. En wat is er leuker om jezelf, je ouders, je vrienden of de buren terug te zien en herinneringen op te halen. Tevens zal het nieuwe pro motieteam zal aan u voorgesteld worden. Er zijn weer zes enthousiaste meiden gevonden die de Bloemendagen willen promoten. De infoavond wordt gehouden op dins dag 16 maart in café de Lantaarn, aan vang 19.45 uur. Er zijn meerdere leden van de Stichting Bloemendagen aanwe zig waaraan u uw vragen kunt stellen. Bent u nieuw in Limmen en wilt u wel eens meedoen, dan kunnen zij u in con tact brengen met een prikploeg. Er is tevens gelegenheid om de deelnamefor mulieren in te leveren. In deze uitgave van de Uitkijkpost zit ook het informatie bulletin van de Bloemendagen, mocht u hem niet heb ben ontvangen dan kunt u een exemplaar halen bij Miranda Glorie, Schoolweg 39. AKERSLOOT - Op zaterdag 13 maart speelt Jukebox in 't Voorom. Deze viermans formatie onderscheidt zich van de gemiddel de band door hun soepel lopende combina tie van gezelligheid, perfecte muziekkeuze en luchtige presentatie. Bijblijven in een modern repertoire is het motto, dus alleen de allerbeste, meest dansbare nummers gol ven over de menigte heen. Zelfs de meest principiële niet-dansers staan in de loop van de avond op de vloer mee te stampen, te zin gen en te dansen: Voor meer informatie: www.hoorntje.nl. LIMMEN - Het programma voor woensdag 10, vrijdag 12 en zaterdag 13 maart bij jongerencentrum Conquista is: Kinderen 4 t/m 10 jaar Bij de kinderwerkgroep wordt op de zaterdagochtend een vingerpoppetje gemaakt. Deze kun je op je vinger zet ten en als je er meer maakt kun je er poppenkast mee spelen. Natuurlijk ga je als er tijd over is nog even 'de disco' in. Veel lol en knutselplezier in Conquista dus! De ochtend begint om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdagavond 13 maart kun je weer uit je dak gaan tijdens de Disco Party! De eigen Deejay en jouw favoriete muziek staan weer garant voor een avond swingen! Computeren, flipperen of gewoon lekker bijkletsen kan natuurlijk ook altijd. De tieneravond begint om 19.00 en Conquista sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gra tis. Conquista Café vanaf 16 jaar Op vrijdag- en op zaterdagavond is Conquista Café weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internetcomputers en flipperkasten. Dus heb je zin om lekker een avondje bij te kletsen, of gewoon zin in een bier tje en goeie muziek? Dan is Conquista the place to be! De entree is gratis. Woensdagmiddag Club 9 t/m 12 jaar Voor iedereen van 9 t/m 12 jaar, is Conquista open op de woensdag! Op 10 maart van 14.00 tot 17.00 uur staan de zes spel computers dan ook klaar en de muziek aan! Je kunt tafeltennissen, poolbiljarten, computerspelletjes spe len, internetten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen. Er is dus heel veel te doen in Conquista op de woensdagmiddag! LIMMEN - Morgen vergadert de com missie Welzijn, Onderwijs, Werk, Inkomen en Zorg over de integratie van peuterspeelzaal Klein Duimpje in uit breiding van basisschool Sint Maarten te Limmen. Het collegeprogramma staat voor een 'brede school' tot ont wikkeling te laten komen. In dat kader past het prima dat de peuterspeelzaal integreert. Nu er toch wordt gebouwd bij de basisschool wil de gemeente Castricum de peuterspeelzaal direct in het plan meenemen. Er worden drie lokalen van de Sint Maartenschool aan gepast voor de peuterspeelzaal. Wanneer de commissie instemt met het voorstel zal de integratie op 25 maart worden voorgelegd aan de gemeente raad. Deze beslist definitief over de toe komst van de peuterspeelzaal. LIMMEN - Op zondagmiddag 14 maart houdt Limmen Cultuur haar tweede springplankconcert van dit sei zoen in de NH kerk aan de Zuidkerkenlaan. Het concert wordt verzorgd door het zangduo Twosome dat wordt gevormd door Roos den Ouden en Eva Wilms. Een veelge vraagd duo dat zichzelf begeleidt op de piano. Zij brengen eigen composities pop/rock met klassieke invloeden. Daarnaast brengen zij nummers met een sfeervol karakter die de richting van de ballads uitgaan van onder meer Elvis Presley: Don't be cruel, van Roxette: Listen to your heart, van Kate Bush: The man with the child in his eyes. Twosome treedt wekelijks op in het Gulden Vlies in Alkmaar en trad LIMMEN - 'Op zondag 14 maart 1999 start er een nieuwe activiteit in de Vredeburg te Limmen'; dit was het begin van het persbericht, dat in de week voorafgaand aan 14 maart in de lokale pers te lezen was. In het verslag van die allereerste sessie staat te lezen dat er maar liefst 20 muzikanten en 35 man publiek aanwezig was. Niemand, noch uitbater Dick Denekamp, noch de organisatoren konden toen bevroeden, dat het zo'n overweldigend succes zou worden en dat men nu het vijfjarig bestaan kan vieren van een club, die zich een vaste plaats in het culturele leven van Noord Holland heeft verwor ven. Zondag 14 maart 2004, wordt het 'Quinquennium' het vijfjarig bestaan) van de Jazz Session Club 'Vredeburg'gevierd. En dat laten ze niet zomaar voorbijgaan. Na een kort stuk je sessie volgt er een optreden van de bekende zangeres Ingrid Kruyssen, die samen met begeleider/gitarist Pieter Nanne een optreden zal verzorgen, dat de veelzijdigheid van beiden optimaal tot uitdrukking brengt. Ingrid en Pieter (foto) spelen nu zo'n vijf jaar samen en hebben een prachtig repertoire opge bouwd van bossa's, jazz en easy-liste ning, verfraaid met zelfs Frans- en Spaanstalige stukken. Zeer afwisselend en boeiend. Na dit optreden zal Ingrid Kruyssen zich in het muzikale geweld van de sessie storten om tezamen met de sessiemuzikanten er een swingende happening van te maken. Alle muzikanten, die de sessies de afge lopen jaren tot zo'n groot succes heb ben gemaakt, zijn uitgenodigd om mee te spelen. Maar er zijn ook een aantal gastspelers gevraagd met grote namen, om mee te jammen. Dit wordt de ver rassing van de avond. Aan het einde van de sessie zal de bekende trompettist, Charlie Nanlohy een workshop houden met de aanwezige muzikanten, waaruit uiteindelijk een bigband gevormd zal worden. Tijd: 16.00 tot 20.00 uur, locatie: Cultureel Centrum De Vredeburg te Limmen. De toegang blijft gratis, maar u kunt lid worden voor E 7,- per per soon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414/ e- mail: timmer.limmen@worldonline.nl. Ingrid Kruyssen met begeleider/gitarist Pieter Nanne CASTRICUM - Na het succes van de vorig jaar gespeelde voorstelling 'Bak speelt Roest' in jongerencentrum de Bakkerij, gaat in het jongerencentrum opnieuw een theatercursus van start. Jongeren die geïnteresseerd zijn in the ater kunnen zich nu inschrijven voor deze cursus. Dit keer gaat de cursus geheel om improvisatietheater. Hierbij ontstaat elke scène ter plekke, je hoeft dus geen teksten te schrijven en uit je hoofd te leren! In deze spannende én ontspan nende cursus van 10 weken wordt op een ongedwongen manier kennis gemaakt met de basisprincipes van improviseren. Met als motto's 'niet denken maar doen' en 'slechte initiatie ven bestaan niet' leren de deelnemers samenwerken, vertrouwen op de ander en fouten durven maken. De cursus wordt gegeven door de Castricumse Anja Boorsma. Improvisatietheater speelde een grote rol tijdens haar hele studieloopbaan én in haar afstudeer scriptie. Zelf speelt Anja al vier jaar improvisatietheater bij onder andere Theatersportvereniging Amsterdam (TVA). Daarnaast heeft zij voor en met verschillende doelgroepen gewerkt waaronder bejaarden, asielzoekers, stu denten, scholieren en bedrijven en heeft zij gespeeld op verschillende internationale improvisatietheaterfesti vals. De cursus improvisatietheater is bedoeld voor jongeren van ongeveer 15 tot en met 25 jaar. De eerste les begint op maandag 29 maart. In tien weken bereiden de deelnemers zich voor op een theatersport voorstelling. Theatersport is een improvisatiethea tervoorstelling in de vorm van een wed strijd. Twee teams dagen elkaar uit tot het spelen van scènes. De ingrediënten van de scène - zoals de karakters, de relatie tussen de karakters, of de plaats van handeling - vragen de spelers aan het publiek. Met suggesties van het publiek spelen de acteurs a l'improvise een korte scène. De spelers gaan niet zonder voorberei ding het podium op; er wordt een aan tal beproefde en internationaal popu laire spelvormen aangeleerd, zoals 'De Doventolk', 'Het Emotionele Feestje' en 'De Reporter'. Bij deze spelvormen staat de structuur vast, maar is de inhoud iedere keer weer anders. De structuur geeft een prettige houvast aan de beginnende improvisator. In de cursus voorafgaand aan de voorstelling staat plezier voorop, net als tijdens de voorstelling zelf! De cursus wordt gege ven op maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur op de volgende data: 29 maart; 5,12,19 en 26 april; 10,17 en 24 mei; 7,14 en 21 juni. De voorstelling is gepland op 18 juni. Deelname aan de cursus kost E 15,- en kan ook worden betaald met CKV-bonnen. Inschrijven voor de cursus kan via theaterbak- kerij@hotmail.com of via JC de Bakke rij, t.a.v. theater Bakkerij, Bakkersplein 1,1901 EM, Castricum. Vermeld bij de inschrijving je naam, (e-mail)adres, telefoonnummer en leeftijd. Tijdens de eerste les op 29 maart kun je de deel nemersbijdrage betalen. Voor meer informatie over theatersport kijk op www.theatersport.nl. Voor informatie over de cursus in de Bakkerij kun je mailen naar theaterbakkerij @hot- mail.com of bellen naar de Bakkerij, tel. 0251-654877. Twijfel niet te lang met inschrijven, er zijn slechts 15 plaatsen beschikbaar! meerdere malen op voor hogeschool Inholland en ABN Amro. Met een aan tal medestudenten van het. Conservatorium strijden Roos en Eva voor een plaats in de voorrondes van Noord-Hollands Glorie. Aanvang 15.30 uur, toegang E 5,- inclu sief consumptie. Kaarten zijn telefo nisch te bestellen op nummer 072- 5052235/5054019 of per e-mail; limmen- cultuur@hotmail.com. Dit concert wordt mede mogelijk gemaakt door CASTRICUM - Bij de Plusactiviteiten op het Bonhoeffercollege vinden binnenkort onderstaande cursussen plaats. Voor informatie en inschrijving: 0251-659119 of www.plusactiviteiten.nl. Op maandag 15 maart de cursus Snoeien: drie theorielessen van 1 uur en 45 minuten van 19.00 - 20.45 uur en een praktijkles van 3 uur. Kosten E 45,- Wanneer, hoe en met welk materiaal kan ik het beste snoeien, zodat er voor plant, boom en heester een zo optimaal mogelijk resultaat ontstaat. Ook het snoeien van fruitbomen wordt in deze cursus uitgebreid behandeld. Het geleerde wordt de eerste zaterdag na de theorielessen in de tuin van één of meerdere cursisten in praktijk gebracht. Docent Pé van der Gracht Cursussen rondom Pasen: nog enkele plaatsen vrij Johannes Passion Op donderdag 25 maart, twee lessen van 19.00 - 21.00 uur. Kosten E 22,-. Minder bekend dan de Matthaus Passion is dit avondvullend werk van Bach zeer de moeite van het bestude ren waard. Aan de hand van de tekst, Duits met Nederlandse vertaling, luisteren wij naar koralen, aria's en de gereciteerde bijbelteksten. Cursusprijs is inclusief tekstboekje. Paaskindje maken Op maandag 15 maart, één les van 19.00 - 22.00 uur, kosten E 24,-. In deze cursus maakt u met behulp van de 'koud porseleintechniek' een paas kindje in de kleur van uw eigen keuze. Het kindje komt uit een potje en geeft een beetje het idee van Anne Geddes. De cursusprijs is inclusief alle materia len. Zie ook Bloemen- en Kerstkindje maken. Paaspaueel maken Op zaterdag 27 maart: één les van 09.00 - 12.00 uur. Kosten E 21,-. Een collage van kippen, veren en eie ren; plat en ruimtelijk verwerkt op een houten paneel van ca. 25 x 50 cm. Een servet zorgt voor een achtergrondschil dering, een gipsen kip of haan wordt geschilderd en gepatineerd. De achter grond wordt compleet gemaakt met stempelafdrukken. Dan een mandje van kippengaas erop maken en deze vullen met bijvoorbeeld: (ijzeren) eieren, veren en andere paasspullen. De cur susprijs is inclusief E 7,50 materialen. Paasfeest Jaarfeesten met het accent op het paasfeest Op vrijdag 2 april een lezing van 20.00 - 22.00 uur in het Bonhoeffercollege. Kosten E 8,-. Elk seizoen heeft/had zijn eigen feest. Zolang er mensen leven, zijn er feesten gevierd die verbonden zijn met de cycli van de natuur. Feesten die tot doel had den vreugdevol uiting te geven aan de krachten in de natuur die altijd voor nieuw leven zorgen. De natuur laat prachtig zien hoe ieder jaar vernieuw ing tot stand komt. De oude wijze mens gebruikte symbolen uit de natuur en schreef bepaalde gebruiken voor waardoor de mens zelf ook weer tot kracht komt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10