Handen ineen voor Wonen in het Groen Heil(l)oose zwemtijden voor werkers? ifc krant Rees &Kees J?8 9 Goed nieuws voor clubs verenigingen edri M/hudschuM Lekke gasleiding veroorzaakt commotie in het Blockhove Park eli BORDEN Wijziging route buurtbus Foresters-HSY kan niet boeien ill Provincie, Castricum en Heiloo ondertekenen intentieverklaring ar- I» kogel- fi00 Karlijntje biefstukjes biefstukjes D. mr. Meergranen Kipm €?98 croissants braadzak SIS# - :ii^ÊBÊSÈSÊilÈËÈË:: Goedkoop kopiëren dat kan bij ons (vanaf 500 exemplaren) Informeer naar de VOORDELIGE CONTRACTPRIJZEN 10 MAART 2004 - 69e JAARGANG NO. 11 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN J Ook op internet (072) 535 10 00 r hmÊBÊSÊK 4 3 Boterzachte p 3 Hollandse €C00 kerry of paprika per stuk 5 voor per stuk 0.49 5 voor Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 -1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 -17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo HEILOO - Afgelopen zaterdag werd tij dens restauratiewerkzaamheden aan Huize Drechterland gelegen aan de van Foreestlaan, de toevoerleiding van het gas ernstig beschadigd. Het gas dat daarbij vrijkwam vulde binnen korte tijd niet alleen het gehele huis, maar ook de directe omgeving. De brandweer en politie die snel ter plaatse waren, zetten voor de zekerheid de verschillende toe gangsstraten af. Deze afzetting heeft 45 minuten geduurd. Gelukkig was de brandweer in staat het lek provisorisch te dichten en kon de Nuon het karwei afmaken. Huize Drechterland heeft net een 8 maanden durende restauratie ach ter de rug. Het is het enige Oostenrijkse houten landhuis in zijn soort dat nog in Nederland bestaat en daarom ook een rijksmonument. De geschrokken bewo ners waren dan ook opgelucht dat het restauratiewerk niet voor niets is geweest. De komende 2 weken wordt de restauratie definitief voltooid. HEILOO - Tijdens de raadsvergade ring afgelopen maandag is besloten de openingstijden 2004 voor zwembad het Baafje nog eens grondig onder de loep te nemen. Na een, zoals burgemeester Den Boon het zo fraai verwoordde, warm pleidooi om van het hamerstuk een bespreekstuk te maken van de heer Kaspers, spreker namens Aktiecomité Het Baafje, en diverse vragen vanuit de raadspartijen, zegde wethouder Opdam toe om tijdens de commissievergade ring op 15 maart nogmaals naar alterna tieven te willen zoeken. Goed nieuws dus voor een flinke groep zwemmers, die door de voorgestelde bezuiniging van E 13.000,- hun vroege en late uur tjes in het Baafje zagen verdwijnen. Het moet dan ook gezegd, wethouder Opdam kreeg een schier onmogelijke taak mee vanuit het raads- en college programma. Hij moest onderzoek doen naar een mogelijke verruiming van de openingstijden, maar daarentegen een bezuiniging van E 13.000,- per jaar zien te realiseren. Hoewel verruiming van openingstijden juist kostenverhoging veronderstelt, werd getracht door in het laagseizoen de openingstijden iets te beperken en in het hoogseizoen iets te verruimen toch aan beide voorwaarden te kunnen voldoen. Daarnaast zou het zwembad niet meer op dinsdag en donderdag om 7.00 uur open moeten gaan, maar elke werkdag om 9.30 uur. Met een verkorting van de openingstijden (avondsluiting) dacht de wethouder een zo klein mogelijke groep zwemmers te duperen. Hij stelde voor om tijdens werkdagen om 18.30 uur te sluiten, in het weekend om 17.30 uur. Ter compensatie van deze kortere openingstijden in voor- en naseizoen kon het zwembad tijdens de zomer schoolvakantie op werkdagen 2 uur lan ger open blijven, nl. tot 20.30 uur. Door al deze maatregelen kon het seizoen met 1,5 week worden verlengd, zou er avondopenstelling zijn gedurende de schoolvakantie en gelijke openingstij den op alle werkdagen. Bovendien mogen de zwemmers ook tot de gesteld uren in het zwembad blijven, en hoeven zij niet om 18.30 uur omgekleed buiten de poorten te staan. Gedupeerd De groep gedupeerden bleek echter groter dan gedacht. Zeker 56 zwem mers gaven aan niet achter de plannen van de wethouder te staan en nog eens 200 mensen gaven steun aan deze groep. Het actiecomité bracht echter niet alleen protest uit tegen de plannen, maar dacht bovendien nog eens zeer constructief mee om tot een andere oplossing te komen, daarbij toch reke ning houden met de bezuinigingen. ,,Daar zijn wij het ook niet mee oneens", zo werd maandag gesproken. Het comité bracht echter wel naar voren dat er onjuiste gegevens in de notitie van de gemeente zijn geslopen. Als gevolg van de voorgestelde maatre gelen ten aanzien van de duur van het zwemseizoen en de openingstijden is het zwembad in 2004 38 uur korter open en niet 149 uur, zoals door het col lege werd geschetst. Dat betekent dus niet 149 uur minder stookkosten, maar 38 uur, zodat het gasverbruik niet met E 4000,- daalt maar met 38/149 x E 4000,- E 1020,-. De personeelskosten dalen dus ook minder fors dan verwacht, nl niet E 2500,-, maar E 1050,- volgens de berekeningen van het comité. De besparing op de uitgavenposten gasver bruik en inhuur personeel bedraagt der halve geen E 6500,-, maar 2070,-. Dit bedrag is volgens de actiegroep slechts een geringe besparing. Bovendien, zo verwoordde de heer Kaspers, zullen naar verwachting 35 enthousiaste och tend- en avondzwemmers geen abonne ment meer nemen. Dit veroorzaakt een verlies van inkomsten van 35 x E 60,- E 2100,-. Dit afwegende tegen de 'besparing' na voorgestelde maatrege len zou dit juist verliesgevend zijn. Alternatieven Met alternatieven kwam de groep ook. Verhoging van entreegelden conform de notitie van de gemeente (besparing E 6500,-). Op regenachtige dagen de kassa sluiten en kaartverkoop aan het torenpersoneel overlaten. Besparing op gasverbruik door muntjesautomaat voor de douches (minder lange douche tijden en geen campinggasten die gebruik maken van de gratis douches). Verwarming 1 uur voor sluitingstijd uit schakelen. De totale besparingen zouden volgens de actiegroep in elk geval op E 15972,- kunnen uitkomen, zodat de beoogde bezuiniging van E 13.000,- dus ruim schoots wordt gehaald. Aan de wethou der, Aktiecomité Het Baafje en de com missie om maandag tot een voor allen bevredigend akkoord te komen. Op de NCPN na stemden verder alle partijen vast in met de voorgenomen tariefsver hoging, zodat deze maatregel in elk geval zal worden doorgevoerd. HEILOO - De Provincie Noord-Holland, de gemeente Castricum en de gemeente Heiloo gaan samenwerken aan de ont wikkeling van een integraal plan Wonen in het Groen en aansluiting A9 Heiloo/Limmen. Om de samenwerking te formaliseren hebben gedeputeerde Henry Meijdam van de provincie Noord-Holland, burgemeester Aaltje Emmens-Knol van de gemeente Castricum en burgemeester Henk den Boon van de gemeente Heiloo de inten tieverklaring Wonen in het Groen en A9 Heiloo/Limmen afgelopen donderdag in het Oesdom op het terrein van OLV ter Nood ondertekend. Daarnaast is in het Zandzoomgebied bij de fietsertunnel onder het spoor in de nabijheid van de kapel van Ónze Lieve Vrouwe ter Nood een kastanjeboom geplant als symbool voor het project Wonen in het Groen. Met de intentie verklaring en het planten van een boom geven de drie overheden aan dat zij een gezamenlijke inspanning willen doen in de samenwerking rond het plan Wonen in het Groen en aansluiting A9 Heiloo/Limmen. In het plan wordt aan gegeven op welke wijze en onder welke voorwaarden het Zandzoomgebied tus sen Heiloo en Limmen ontwikkeld kan worden tot een goed ontsloten groen woonlandschap. De drie partijen hebben een drie uit gangspunten voor het plan geformu leerd. Het gebied krijgt een hoge natuur- en recreatiewaarde, zodat de woonkwaliteit toeneemt. De nu beken de lokale en regionale woningbouwop gave kan worden gerealiseerd. Tot slot kan de A9-aansluiting tijdig worden gerealiseerd, zodat de provinciale weg N203 ontlast kan worden en de woning bouwlocatie beter ontsloten wordt. Gedeputeerde Meijdam: „Ik maak me sterk voor dit unieke project, waarbij ons doel is om woningbouw, extra groenaan- leg en infrastructuur in samenhang uit te voeren. Hoewel onze gesprekken niet altijd even makkelijk verliepen, en ik met wethouder Daas wel eens communi ceerde op 'ijsbekerniveau', heb ik er toch wel alle vertrouwen in dat we dit project tot een goed einde kunnen brengen. Zolang we maar goed met elkaar blijven communiceren voor er zand in de rade ren wordt gestrooid, zie ik een grote kans van slagen." Burgemeester Emmens-Knol beaamde de woorden van de gedeputeerde: „Het zou een prestatie van formaat zijn als twee buurtgemeenten samen met de provincie zowel wonen als infrastructuur tot een goed einde kunnen brengen. De gemeente Castricum wil zich daar van harte voor inzetten en haar bijdrage aan leveren. Wij zijn dan ook gaarne bereid invulling te geven aan de overeenkomst en zullen daarbij zeker moeilijkheden moeten overwinnen. Hoewel onze samenwerking soms aan een zijden draadje hing moet ik de heer Meijdam een groot compliment maken. Dankzij deze daadkrachtig bestuurder is de zaak weer vlotgetrokken en gaan we er nu voor om het project te laten slagen!" Zo, die staat! Met vereende krachten plaatsten Henry Meijdam, Henk den Boon en Aaltje Emmens-Knol de 'samenwerkingsboombij OLV ter Nood. meester Aaltje Emmens-Knol (ge meente Castricum) en burgemeester Henk den Boon (gemeente Heiloo) ondertekenden de verklaring, in de hoop er 'samen iets goeds van te maken'. Vervolgens werd in de nabijheid van de kapel gezamenlijk een boom geplant. De kastanjeboom, die bij de renovatie van het Stationscentrum niet werd gekapt maar netjes was weggehaald, vond een mooi plaatsje nabij de par keerplek van de kapel. Hoewel de gemeente Heiloo de boom al netjes in het gegraven gat had geplant, moest de kuil nog wel even worden gedicht. De mouwen werden door de drie bestuur ders opgestroopt, en eendrachtig werd de kuil gedicht. Wanneer er net zo eendrachtig wordt samengewerkt aan de uitwerking van de intentieverklaring Wonen in het Groen/Afslag A9, dan zal de ontwikke ling van het integrale plan vast net zoveel vruchten afwerpen als de kastan je dat zal doen... i&è0§i m M./l REGIO - Werken aan het spoor. Afgelopen weekeinde vonden werkzaamheden plaats aan het spoor tussen Alkmaar en Uitgeest. Reizigers konden zich met NS- bussen tussen de twee stations laten rijden, waardoor vele reizigers vertraging opliepen. De NS heeft de werkzaamheden zondag 6 maart afgerond, zodat de rei zigers maandag weer met de trein naar het werk konden 'treinen(foto MSP) Burgemeester Den Boon moest in zijn komisch getinte betoog tenslotte toege ven dat Henry Meijdam 'best meeviel': Ik heb een traditioneel vijandsbeeld tussen de gemeente en provincie. Maar nog nooit is door een gedeputeerde zo goed verwoord wat er binnen een gemeente speelt. We hebben valkuilen overwonnen en de stappen genomen die nodig zijn. We zullen ook onze vriendschappelijke relatie met Castricum herstellen, want een goede buur is beter dan een verre vriend. Dit project past uitstekend binnen onze visie 'Fijn wonen in het groen'. Ook sluit het aan bij ons Structuurplan Zandzoom en Beleidsplan Wonen, zodat Heiloo kan voorzien in de lokale en regionale woningbehoefte de komende 30 jaar." Vervolgstappen De drie partijen streven ernaar om het planconcept Wonen in het Groen en aansluiting A9 Heiloo/Limmen medio mei 2004 definitief te maken. Het uit eindelijke planconcept wordt dan voor gelegd aan de gemeenteraden en Provinciale Staten. In 'het planconcept worden vijf verdiepingsslagen opgeno men. Om deze verdiepingsslagen uit te werken wordt er een procesmanager aangesteld door de drie partijen. De verdiepingsslagen zijn: Wonen in het groen; Woningbouwopgave; Proces A9- aansluiting; Gezamenlijk Financieel Exploitatiemodel; Samenwerkingsvorm. Het streven is om de bestuursovereen komst voor dit project in de zomer van 2004 vast te stellen. Ook deze planfase wordt ter goedkeuring voorgelegd aan gemeenteraden en Provinciale Staten. Gedeputeerde Henry Meijdam (namens Provincie Noord-Holland), burge- B ranM m In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ/ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Castricum - Wanneer je de Dorps straat in Castricum doorrijdt valt ie op: Kinderwinkel NOES op nummer 50. Een kleurrijk geheel en verfris sende aanblik die uitnodigt om een kijkje te gaan nemen. Eenmaal binnen komt de klant ogen te kort, want er is veel te koop op het gebied van kinderkamers. Maar dat is niet het enige volgens de eigenaressen Esther Biesterbos en Sandra Moot. Beide dames runnen NOES sinds november 2001 met veel plezier en vertellen vol overgave over hun onderneming. Kleurrijk en vrolijk „Het idee kwam vanuit Amsterdam" zo vertelt Sandra, „Ik wilde een kin derwinkel beginnen en had daar zoiets gezien. Ik wist dat er een oud pand leegstond op de Dorpsstraat en ben gaan informeren van wie het was. Het bleek van een vriend, gebruikt te kunnen worden voor mijn plan en ik kon starten. Mijn vriendin en buurvrouw Esther wilde ook graag meedoen. Samen zijn we toen gestart met NOES. Het is een oud pand zonder toilet en water, maar gelukkig kunnen we terecht bij onze buurman Marco van herenmo de Mul", vertelt Sandra lachend. „We zijn 4 dagen in de week open en richtten ons eerst op de inrichting van kinderkamers. Alles behalve stoffering, dus vloerbedekking, gor dijnen, behang. Van lieverlee is daar van alles bijgekomen." Niet alleen voor het aanschaffen van het kinderbed, de kast of een leuke stoel kan men terecht bij NOES. Maar ook beddengoed, een schilderij of net dat leuke lampje. Wat het alle maal zo apart maakt is dat de stijl zeer kleurrijk en vrolijk is. „Niks is beige!", volgens de initiatiefneem ster. En de meubels kunnen zelfs beschilderd worden. „We hebben meestal eigen ontwerpen of kleuren. Ook geldt: hoe meer kleuren, hoe duurder het wordt. En soms moet je niet te veel kleuren nemen, want menig kinderkamer is al vol en kleur rijk genoeg." Cadeau-ideeën en kledinglijn Ook voor leuke cadeau-ideeën kan men terecht. Van portemonneetjes, tassen (van het merk Kid's Kitchen), boekjes, hoedjes, pennen, spelletjes tot fotolijstjes. Voor elk wat wils en niet onbelangrijk: ook voor elke por temonnee. „Het is leuk dat je ook vaders en moeders, opa's en oma's en jonge meiden in de winkel ziet. Zo langzamerhand begint men ons ook al te kennen. Uit de regio komen al veel klanten en dat gaat vaak van mond tot mond." De eigenaressen steken ook veel tijd en energie in het zoeken naar leuke, aparte spullen voor de winkel. Zo zijn zij regelmatig op beurzen te vin den op zoek naar de nieuwste gad gets en hebben zij zo hun vaste adres jes om aan de wensen van de klanten tegemoet te komen. Een kledinglijn is hierbij ook nieuw. Zo is er babykleding van de merken Petit Bateau (t-shirtjes, pyama's)en Imps Elfs (basic en kleurrijk). Bent u dus op zoek naar een origine le kinderkamereen blitse babytrui of een grappig cadeau? Een kijkje in Kinderwinkel Noes is zeker de moei te waard!! Noes vindt u aan de Dorpsstraat 50 in Castricum en is geopend van woensdag t/m zater dag. Telefoon: 06-22569337 of 06- 10125454. Makel www.vanderborden. "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Henny Stoop tel. S32 0345 E.J. Potgïeterweg 27 Heiloo HEILOO - Door wegwerkzaamheden aan het Zevenhuizen en de Ewisweg, komen de beide haltes van de buurtbus aan de Ewisweg tijdelijk te vervallen. De werkzaamheden zullen vermoede lijk tot eind mei duren. De haltes aan het Zevenhuizen bij de sporthal en win kelcentrum Het Hoekstuk blijven voorlopig wel bereikbaar. Naar aanleiding van verzoeken, die het bestuur van de Vereniging Buurtbus Heiloo hebben bereikt, is de dienstre geling nu ook in braille en in groot let- terformaat te verkrijgen. Secretariaat van de buurtbus: M. Drenth, De Karremel 8,1851 GE Heiloo, tel. 072- 5331955. HEILOO - De wedstrijd tussen Foresters en HSV kreeg een uitslag waarmee beide teams gezien het spel- beeld tevreden konden zijn: 1-1. In een bijzonder matig duel wist HSV als eer ste het net te vinden en bracht Patrick Molenaar tijdens de eerste fatsoenlijke aanval meteen de 0-1 op het bord. Vlak voor de rust scoorde Foresters de gelijkmaker 1-1 (kopbal Dennis Karté) in de touwen en daarmee zijn de hoog tepunten van de eerste helft ook meteen genoemd. De tweede helft had den beide teams diverse kansen om de score uit te bouwen, maar de spitsen hadden het vizier niet op scherp staan. De teams, die beiden veel balverlies leden en daardoor nauwelijks uitge speelde kansen wisten te creëren, ble ven daardoor wel gewaagd aan elkaar. De eindstand was daarom een terechte uitslag. sternen b v. '''VNr'V- Een van de weinig spannende momenten voor het doel, (foto MSP) Regio Noord- Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Esther Biesterbos en Sandra Moot hebben alles voor een leuke kinderkamer. broodje met suiker/kaneel^ NU per stuk 0,68 T j Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkethof 't too - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1