ii*ff Onkruidbestrijding op verharde bestrating Kies eens voor een andere oplossing! ZOA Vluchtelingen reizen altijd last minute AUTO 'MARTIN RAJK' B.V. HH11 072-5336202 m IN- EN VERKOOP van Mti er HEILOO mmm UITKIJKPOST -10 MAART 2004 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Raad en (raadscommissies Commissie Maatschappelijke Zaken Commissie Bestuurlijke Zaken Commissie Openbare Ruimte Gezamenlijke vergadering commissies Maatschappelijke Zaken en Openbare Ruimte Welstandscommissie Bouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Verleende bouwvergunningen Afval en milieu Melding in het kader van de Wet Milieubeheer M ededelingen Verleende collectevergunning Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 Giro 550 VW AUDI SEAT SKODA rvABAv Nationale Auto Pas kfometsriéÉ*? Certificaat Onkruid vergaat niet. Dus ook niet in Heiloo. Moeder natuur blijft zich vin dingrijk tussen stoeptegels, straat stenen en asfalt omhoog werken. Tot nu toe werd onkruid in Heiloo mecha nisch bestreden. Vanaf dit jaar wordt het onkruid 'afgestraft' met chemische middelen. Bij de bespreking van de voorjaarsnota 2003 op 5 juni 2003 is een voorstel van de raad (amendement) overgenomen dat inhoudt dat de gemeente gebruik maakt van bestrijding met chemische mid delen. Hiermee wordt jaarlijks een aanzienlijke kostenbesparing gereali seerd van 60.000. De gemeente past nu alleen nog chemi sche bestrijding toe om onkruid in de bestrating te bestrijden. Grote bestra tingoppervlakken worden met een machine aangepakt die met sensoren speurt naar bladgroen van onkruid. Alleen daar waar onkruid staat, geeft de machine onkruidbestrijdingsmiddel af. Hiermee wordt 65-70% minder bestrij dingsmiddel gebruikt. Het middel dat gebruikt wordt, heet Roundup Evolu tion. Dit is volledig afbreekbaar en mag wettelijk tot zeker 2012 worden gebruikt. Voor kleinere oppervlakken wordt een kleinere handmachine ingezet. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. De inwoners van ons dorp benaderen de gemeente geregeld omdat zij problemen hebben met hun buren. Hierbij gaat het bijvoorbeeld om de (te) vroeg startende auto van de buurman, een te luid spelende radio, overhangende takken, voetbal lende buurtkinderen, de erfscheiding, visite die op luidruchtige wijze 's avonds laat afscheid neemt, de hond die luidkeels laat weten dat hij de hele dag alleen thuis is, etc. Waarschijnlijk kunt u het rijtje zelf nog met diverse voorbeelden aanvullen. Dit zijn echter vormen van overlast waaraan de gemeente niets of zeer weinig kan doen. Ingrijpen is pas moge lijk als overtreding van wettelijke voorschriften plaatsvindt, bijvoorbeeld op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening. Dit is bij dit soort klachten gewoonlijk niet het geval, maar dat wil niet zeggen dat bovengenoemde zaken geen ergernis of overlast kunnen bezorgen. Wij doen daarom een beroep op u om dit soort problemen op te lossen als buren die bereid zijn met elkaar te praten, eikaars klachten serieus te nemen en begrip voor elkaar op te brengen. Met een klein beetje aanpas sing en inschikkelijkheid van beide kanten zijn eenvoudige problemen ook eenvoudig te verhelpen. Kortom: kies eens voor een andere oplossing! Maandag 15 maart a.s. vergadert de com missie Bestuurlijke Zaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: - Inspreekrecht - Presentatie resultaten onderzoek IHP onderwijshuisvesting - Eerstelijns gezondheidszorg in de toe komst in Heiloo (op verzoek van de commissie) - Mondelinge toelichting voortgang analyse hoge energiekosten van de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo - Voortgang geluidsoverlast 't Trefpunt Haalbaarheidsonderzoek locatie Trefpunt (op verzoek van de commissie) - Ter kennisname stukken Dinsdag 16 maart a.s. vergadert de com missie Bestuurlijke Zaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: - Inspreekrecht - Voteren krediet voor onderzoek dienstver lening en doorlichting organisatie - Evaluatie actieplan aanpak ziekteverzuim - Bespreking notitie offerteronde accoun tantskeuze - Meldingscriteria bij bestuursrapportages (buraps) en formats voor kwartaalrappor tages, buraps en kaderbrief - Vergelijking actiepunten en planning uit raadsprogramma 2002 - 2006 met collegeprogramma en bestaand beleid (op verzoek van Groenlinks) - Ter kennisname stukken - Ingekomen stukken en voorstel van afdoening Woensdag 17 maart a.s. vergadert de com missie Bestuurlijke Zaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: - Inspreekrecht - Vaststellen milieubeleidsplan - Instemmen met het voeren van een zelf standige projectprocedure ex artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO), lid 1, voor een extra bedrijfswoning voor Sauna Vennewater en de mogelijke aanleg van een voetpad - Zandzoom - voorontwerp-bestemmings plan 'Zuiderloo' - Ontwikkeling Stationsomgeving a. Bouwplannen Stationsomgeving met oog op te voeren art. 19 lid 2 WRO procedure b. Participatie van de gemeente Heiloo in de bouw van de parkeergarage in de Stationsomgeving c. Bijstelling beeldkwaliteitsplan Holleweg en inrichtingsplan Holleweg De Kreek d. Omgaan met beeldkwaliteitsplan Stationsweg als toetsingskader (op verzoek van de PvdA) - Ter kennisname stukken - Ingekomen stukken en voorstel tot afdoening Donderdag 18 maart a.s. vindt een gezamen lijke vergadering plaats van de commissies Maatschappelijke zaken en Openbare Ruimte. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raad huisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: - Inspreekrecht - Inleiding door de voorzitter - Presentatie door Woningstichting Heiloo en Timpaan van hun bijdrage in het in voorbereiding zijnde initiatiefvoorstel voor een woningbouwproject aan het Maal water van CDA, Groenlinks en Heiloo2000 - Bespreking initiatiefvoorstel Op maandag 15 maart a.s. vergadert de Wel standscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeen tehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notul'en vergadering d.d. 1 maart 2004. 3. Ingekomen stukken: 4. Ingekomen bouwplannen: - De Blomhof 7, vergroten woning; - De Brink 28, plaatsen dakkapel; - De Hoefsmid 9, plaatsen tijdelijk gebouw voor kinderdagverblijf; - Kennemerstraatweg 408 t/m 414, bouwen f4 appartementen; bespreken materialisering gebouw; - Kennemerstraatweg 480, vergroten woning; - Laan Eindeloos 9, plaatsen raamkozijn (keuken); - Oosterzijweg 53, bouwen woning; - Stationsplein Heerenweg, bouwen 29 appartementen, winkels en parkeer kelder; bespreken materialisering gebouw (kleur- en materiaaltoepassing); - Vierakkers 11plaatsen dakkapel; - Ypesteinerlaaïi 79, vergroten woning; 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. - Concept jaarverslag 2003 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet-openbaar zijn, op vrijdag 12 maart a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur, telefoon (072) 535 66 66. Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. De Brink 28 - plaatsen dakkapel achterdak- vlak woning (reg.nr. 2004/0089) Stationsweg 53 - veranderen winkelgebouw apotheek (reg.nr. 2003/0402) Vierakkers 11 - plaatsen dakkapel (reg.nr. 2004/0086) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw en sloopvergunningen verleend. Kennemerstraatweg 269 - plaatsen reclame bord in de voortuin (reg.nr. 2003/0094) Nijverheidsweg 4 - veranderen kantoorge bouw in peuterspeelzaal/babyopvang (reg.nr. 2004/0018) Pauwweijdt 10 - vergroten woning voorgevel (reg.nr. 2003/0404) Vredenoord 149 - plaatsen berging (reg.nr. 2003/0317) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Van het volgende bedrijf is op grond van een besluit milieubeheer een melding ontvangen. Het betreft het volgende besluit en bedrijf. Besluit voorzieningen en installaties: Ken- nemer Wegen en Waterbouw, voor het van toepassing worden van het besluit op de reeds aanwezige bovengrondse propaanreser- voirs aan de Zeeweg in Heiloo. Ter inzage Deze melding ligt vanaf 11 maart 2004 tot en met 8 april 2004 gedurende 4 weken ter inzage in het gemeentehuis Raadhuisplein 1, 1851JL Heiloo. Openingstijden maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. v.d. Horst van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer (072) 548 84 61. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nationaal Reuma Fonds van 14 tot en met 20 maart a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. (locale tarief) VOQft GOCOEDOÏUN VLUCHTELINGEN NIEUWE en GEBRUIKTE AUTOMO BIELEN met BOVAG g!aRANTIE. Ruime keuze OCCASIONS, in div. prijs- klassen. Serviceonderhoud, APK. Reparatie en Accessoires. Gespecialiceerd in Nijverheidsweg 3,1851 NW Heiloo LID BOVAG AFDELING AUTO BEDRIJVEN ASSOCIATIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4