Kindervoorstelling Het verhalen-magazijn Nieuwe expositie van Tine Poelsma Avond-expositie in de Noordergeest kerk Politie lost 19 woninginbraken op met aanhouding inbreker Open dagen Laan, groot succes! Met Sparta Ion altijd de wind mee UITKIJKPOST - 14 JANUARI 2004 - PAGINA 06 Expositie keramiekbeelden Kabeljauw in tomatensaus Dankzij gezelschaps- bank samen op vakantie Activiteiten AVVH Bewegen met plezier Muziekpodium Theatercafé Diefstal portemonnee Creatieve week in Frankrijk Cursus Kartonnage Thema-avond opvoeden: regels en grenzen Jaarvergadering Nivon Heiloo Hogere eigen bijdrage thuiszorg hel" weer vandaag..* i WWW. Vijf bijzondere avonden bij De Nieuwe Wereld Inbraak in bedrijfsauto Verkeerscontrole Diefstal fiets Voorjaar bij Plus Vert Kits Oonlie opent nieuwe groep en een groot buitenspeelterrein Keer op Keer, kringloop voor het goede doel Internet op maat biedt gemak aan woonconsument IPüm HEILOO - Oud-plaatsgenoot Ralf Op de Weegh is op 27 februari geslaagd aan de Hogeschool voor Economische Studies in Amsterdam voor de afstu deerrichting Bank en Verzekerings wezen. HEILOO - Bij Dompvloet Opleid ingen Heiloo slaagden voor de in janu ari en februari gehouden examens voor het examen computertypen van de VSLM: Floris Boogaard, 145 aansla gen per minuut (apm); Roy Duineveld, 150 apm; Bo Groefsema, 115 apm; Marloes von Hebei, 130 apm; Anouk Kareis, 115 apm; Jessica Poelsma, 155 apm; Melissa Slaap, 100 apm; Nick Smit; Ralph Walsarie, 100 apm; Kim van Weering, 220 apm; Lisanne Witlam, 140 apm; Marjet Witlam, 100 apm; Tim Kramer, 105 apm; Daphne Bleekemolen, 170 apm; Merel Boterman, 220 apm; Maja Kamenica, 140 apm; Safiera Kho, 220 apm; Iris Kloots, 110 apm; Vincent Laduc, 220 apm; Laura Manshande, 130 apm; Beau op de Weegh, 115 apm; Xander Rzepka, 225 apm; Hannah Schouwenaar, 150 apm; Matthijs Vogel. Jerome J. Le Belle 120 apm (aanslagen per minuut); Eske. Klamer 110 apm; Danny W.J.M. van Schooten 150 apm; Tijmen Slikker 195 apm; Robin Kat 130 apm; Nienke Smit 110 apm; Stèphanie C.M. Opdam 140 apm en Rick Scholte 155 apm. HEILOO - Zondagmiddag 14 maart is het weer zover. PapaverÏKidz speelt voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar weer een 100% nieuw verhalenmaga- zijn. Immers, doordat alle verhalen en liedjes geïmproviseerd worden weet niemand vooraf welke verhalen dit keer uit het verhalenmagazijn komen! Toch is het voor de kinderen die al vaker geweest zijn ook weer een feest van herkenning. Kinderen mogen weer voorwerpen kiezen uit het magazijn en dat vormt de aanleiding voor een leuke, spannende of raadselachtige scène. En natuurlijk mogen weer een aantal kinderen meespelen. Kom kij ken dus en beleef het mee! Maar kijk uit, het verhalenmagazijn is versla vend. De entree bedraagt 4,50 euro inclusief ranja achteraf. De voorstelling is in het nog onbekende maar of zo knusse minitheater Sierhuis. De zaal is open vanaf 14.15 uur. Het theater is te vin den aan de Nijverheidsweg in Heiloo. Aan de Kennemerstraatweg ligt in Heiloo (aan de kant van Limmen) een rotonde. Volg bij die rotonde het bord Oosterzij. 50 meter verderop is links de Nijverheidsweg. Het theater ligt 200 meter de straat in en is te herkennen aan het grote rode bord Mini-theater Sierhuis. Parkeren is geen probleem. Reserveren aanbevolen via tel. 072- 5331406 (Sylvia Sierhuis door de week op werktijden) of 072-5126584 (Henk Noorman in het weekeinde). Informa tie via internet: www.papaver.info. Werk van Tine Poelsma. HEILOO - Vanaf 10 maart heeft Tine Poelsma weer een expositie aan huis aan de Termijen 189 in Heiloo. Deze expositie noemt zij stenen lezen in Frankrijk, waar zij de stenen met de meeste lijnen en figuren vindt. Haar fantasie kan zijn gang gaan en zo zijn onder andere deze schilderijen ont staan. Kleurrijk omdat zij dit zo ervaart in Frankrijk. De expositie is elke woensdag vanaf 10.00 tot 16.00 uur te bezichtigen, of op afspraak, tel. 072- 5334596. HEILOO - Momenteel is er een kleine expositie keramiekbeelden van Trudy Hansen-Desaunois in de bibliotheek van Heiloo. In haar atelier maakt zij handgevormde en/of gedecoreerd keramiek,sculpturen, beelden etcetera. Het basismateriaal is klei (verschillen de soorten). Daarna wordt het hoog gestookt, waardoor de beelden ook buiten kunnen staan. De inspiratie voor haar werk haalt ze onder andere vanuit de natuur. Organische vormen en lijnen, als decoratie maar ook als ruimtelijk werk. Ook door het reizen is zij geïnspireerd. Een aantal werkstuk ken die naar aanleiding van haar Egypte reis zijn gemaakt, zijn nu te zien in een vitrine van de bibliotheek te Heiloo. Jarenlang heeft ze ervaring in het les geven en begeleiden van groepjes volwassenen en/of kinderen op creatief gebied. Tevens heeft ze ver schillende malen geëxposeerd onder andere te Utrecht, Woerden, Apeldoorn, Gelselaar en Amsterdam. Wie interesse heeft om met een groep je mensen een keramiek werkstuk of beeldje te maken, misschien ook geïn spireerd door een vakantie in een land met een andere cultuur, kan voor informatie bellen naar 072-5339801 (liefst 's avonds na 19.00 uur). Volgens deskundigen hoort er eigen lijk (want dat is gezond) een paar keer per week vis op tafel te komen. Dat vinden liefhebbers van vis geen ramp. Integendeel zelfs. Maar ja, je hebt ook mensen die helemaal niet van vis hou den. En dan wordt het moeilijker. Maar misschien heeft u dan nooit de juiste vis gegeten. Of beter gezegd, niet op de juiste manier klaar gemaakt. Misschien moet je vis wel leren eten. Hoe het ook zij, deze week staat er vis op het programma. Een recept van kabeljauw in tomatensaus. Benodigde ingrediënten (voor 4 per sonen): 6 a 8 ons kabeljauw filet, olijf olie, 1 sjalotje, 1 flinke teen knoflook (of 2 kleine teentjes), 6 8 ons toma ten, zout, peper en 3 eetlepels fijnge sneden peterselie Bereiding Doe de olie in een pan (wok) en doe daarin de fijngesneden sjalot. Even laten bakken (niet te hard) en vervol gens de ontvelde u weet het al: kruislings insnijden, even in kokend water, laten schrikken in koud water en dan ontvellen) en stukgesneden tomaten, samen met de knoflook (in kleine stukjes gesneden), een snuifje zout en peper toevoegen. Laat het geheel garen in ongeveer 10 minuten. Laat vervolgens op hoger vuur de saus wat 'inkoken' (circa 10 minuten). U kunt de saus nog wat milder maken door er een scheutje koksroom aan toe te voegen. Snij de vis in stukken op de gewenste grootte en laat alles nog circa 10 minuten koken totdat de vis gaar is. Aan het eind kunt u de peterselie toevoegen. Verdeel de vis op de borden en geef er bijvoorbeeld krielaardappeltjes, aardappelkroketten of puree bij. Maak ook een lekkere frisse salade. Als wijn kunt u er het beste een 'strak- droge' witte wijn bij schenken (bij voorbeeld een Muscadet, maar er zijn uiteraard nog heel veel andere lekke re wijnen). Ook u heeft nog een leuk recept? Stuur deze naar ons toe: redactie Uitkijkpost, postbus 68,1850 AB Heiloo of E-mail aan redactie@uitkijkpost.nl HEILOO - De Gezelschapsbank bestaat ruim anderhalf jaar. In 2003 zijn er via de Gezelschapsbank een aantal leuke blijvende contacten ont staan. Mensen zijn erg blij met het geboden initiatief van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Er is nu ook de mogelijkheid om een kosteloze advertentie te plaatsen indien u iemand zoekt om samen mee op vakantie te gaan. Wilt u als 55+ er graag nieuwe mensen leren kennen om samen leuke activiteiten te onder nemen of op vakantie te gaan? Geef u dan eens op bij de gezelschapsbank. Een inschrijving is kosteloos en beslist de moeite waard! Ga gewoon eens langs tijdens het inloop uur bij Monique van Ling, coördinator. Dit vindt elke donderdagmorgen plaats tussen 10.30-11.30 uur op de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. U kunt ook bellen voor meer informatie naar tel. 072-5331297. Tevens kunt u de website bezoeken op www.oude- renwerkheiloo.nl. HEILOO - Op dinsdag 16 maart houdt de AVVH voor haar leden en belangstellenden om 14.00 uur in het Open Huis de dialezing 'Liefde, lust en lijden, de pijler van Amor in de beeldende kunst'. Deze lezing zal worden gegeven door drs. A. Kalis. De Nieuwe Kerk in Amsterdam presen teert opnieuw een prachtige tentoon stelling. Deze keer met schatten die allemaal als thema De Liefde hebben, ooit verzameld en nu bewaard in het museum De Hermitage in Sint Petersburg. Zorgvuldig geselecteerde schilderijen uit alle landen van Europa maar ook beelden, groot en klein, Egyptische en Griekse vazen, Chinees en Perzisch porselein en majolica. Alles met afbeeldingen over de liefde, over Venus en Amor. Maar Amor, of Cupido, komt niet alleen als gevleugelde knaap met pijl en boog harten in vuur en vlam zetten. In deze lezing gaat mevrouw Kalis in op de duistere intriges van Venus en Amor en hoe deze verbeeld zijn in de kun sten door de eeuwen heen. Toegang leden gratis; niet-leden betalen 3 euro. Hierbij is een consumptie inbe grepen. HEILOO - Er start weer een korte cursus voor grootouders en peuters. Samen met oma, opa (of oppas- oma) bewegingsspelletjes doen, liedjes zin gen, muziek maken, dansen en nog meer leuke dingen ontdekken: op reis gaan in een trein van dozen, op een spinnenweb van elastieken balance ren, het reuzendoek laten vliegen... Wil je in een gezellige groep van elkaar genieten en leren? Dat kan! Van 31 maart tot en met 28 april, vijf keer op woensdag van 10.00 tot 11.00 uur. Kosten: E 12,50 per grootouder en kind Onder leiding van Evi Velders. Locatie: Open Huis (boven winkelcentrum 't Loo) in Heiloo. Opgeven kan tot 29 maart in het Trefpunt, tel. 072-5331297. ALKMAAR - Op zaterdag 13 maart speelt de band Last Minute in het Theatercafé Verdronkenoord 12 (bij Provadja) in Alkmaar. Last Minute laat zich inspireren door het rijk geva rieerde materiaal uit de jaren '50-' 60, waarbij namen als Robert Johnson, the Stones, Bob Marley, Jimi Hendrix de revue passeren. De bandleden Erik, Max, Jelle en Peter zijn jong, mèt veel talent en vol humor. Zij heb ben samen in een musical van het Willem Blau gespeeld. Het podium is hum meest geliefde plek. Ze hebben ondanks hun leeftijd veel ervaring met optredens.Toegang vrij. Aanvang 22.00 uur. HEILOO - Op maandag 1 maart werd aangifte gedaan van diefstal van een portemonnee. De diefstal van de porte monnee werd vrijdagmiddag 27 februa ri gepleegd tijdens het winkelen in het winkelcentrum 't Loo. Waarschijnlijk werd de diefstal gepleegd door een handlanger van een vrouw die de eige naresse vaii de portemonnee in een winkelen in 't Loo aan de praat hield. De inhoud bestond uit twee bankpas sen, een rijbewijs en een geldbedrag en diverse paperassen. HEILOO - De Noordergeest de kunst- kerk in Heiloo houdt de komende tijd diverse tentoonstellingen. In de week van 8 tot en met 13 maart is er een bij zondere avondexpositie met nieuw werk van Wim Diepeveen. Hiervoor is de schatkelder opnieuw ingericht en in de grote zaal worden werken getoond met speciale licht- en schaduweffecten. De tentoonstelling aan de Noordergeeststraat is alleen 's avonds geopend van 20.00 tot 23.00 uur. In april is het dan de beurt aan de Amsterdamse kunstenaarsvereniging Stuwing voor een project waarbij de kunstenaars zich laten inspireren door het gebouw zelf. Meer informatie hier over volgt nog. HEILOO - Trudi Buis, docente bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, geeft een beeldhouw en schilderweek in Le Vigan (tussen Gourdon en Rocamadour) van 26 juni tot 3 juli en/of van 10 tot 17 juli. De cursus wordt gegeven in een prachtig huis met zwembad en vrijstaand gastenverblijf. Deze week kost inclusief logies, lessen, ontbijt, lunch en diner 400 euro. Op vrijdag 19 maart is er van 14.00-16.00 uur over deze week een informatiemid dag in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Voor verdere informa tie Stichting Ouderenwerk Heiloo tel. 072-5331297. HEILOO - In twee wekelijkse lessen wordt door het Nivon Heiloo een mini cursus Kartonnage aangeboden. Onder leiding van docente Joke Mooij wordt een vierkante doos met Japans handge schept papier, boekbinderslinnen en een met origami/motief ingelegd deksel gemaakt. Kosten: niet-leden E 12.85 excl. kosten materiaal. Niyonleden genieten korting. Deze cursus zal star ten op donderdagavond 25 maart en vindt plaats in het Cultureel Centrum Het Open Huis, boven winkelcentrum 't Loo te Heiloo van 19.30 tot 22.00 uur (rolstoeltoegankelijk). Voor inlichtingen en opgave: Reina Mulder: tel. 072- 5333127, Lineke Muller tel. 072-5334576, Astrid Oudhoff, tel. 072-5336259. ALKMAAR - De afdeling Jeugdge zondheidszorg van de GGD Noord- Kennemerland houdt op woensdag 17 maart van 20.00 tot 22.00 uur een thema-avond over regels en grenzen. De avond is bedoeld voor ouders van kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar die op de basisschool zitten. In het eerste gedeelte van de avond wordt een inleiding gegeven waarom regels en grenzen belangrijk zijn voor kinde ren. Ook worden tips gegeven bij het stellen van regels en grenzen. In het tweede deel wordt in kleine groepjes gewerkt. Discussievragen Aan de hand van discussievragen wor den ouders dan bewust gemaakt van hun eigen regels en grenzen en van het feit dat deze wel eens kunnen of moe ten verschuiven. Locatie van de bijeen komst Bibliotheek de Mare, Laan van Straatsburg 2, Alkmaar. Deelname kost 3 euro. Er kunnen maximaal 40 perso nen deelnemen aan de bijeenkomst. Voor opgave kan gebeld worden naar de administratie van de jeugdgezond heidszorg GGD, tel. 072-5662661, op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. HEILOO - Op woensdagavond 17 maart houdt de afdeling Heiloo van het Nivon de jaarlijkse algemene ledenver gadering. Het bestuur geeft een over zicht van de activiteiten in het afge lopen seizoen en vertelt iets over de plannen voor het volgend jaar. Er is natuurlijk ook gelegenheid eigen idee ën en suggesties naar voren te brengen. Dia's van Ierland Na de pauze zal Piet Postma, bestuurs lid en contactpersoon van de geologie- groep, dia's vertonen van het 'groene eiland' Ierland. Dit tweede deel van de bijeenkomst is, zoals gebruikelijk, ook voor niet-leden toegankelijk. Belang stellenden zijn welkom. Plaats: Open Huis aanvang vergadering 20.00 uur; aanvang tweede gedeelte (dia's Ierland) 21.15 uur. Toegang vrij, ook voor niet-leden. REGIO - Van 8 tot en met 12 maart kunnen mensen op een speciaal tele foonnummer hun ervaringen melden met de hogere eigen bijdrage thuiszorg. De meidactie wordt georganiseerd door de Nederlandse Patiënten Consumenten Federatie (NPCF) in samenwerking met Stichting De Ombudsman. De resultaten worden medio april aangeboden aan minister Hoogervorst van Volksgezondheid. Het meldpunt is te bereiken op telefoon nummer 035-6722777 op werkdagen van 10.00 uur tot 16.00 uur. Via de web site www.stichtingdeombudsman.nl kan ook elektronisch een klachtenfor mulier worden ingevuld. De meidactie is niet bedoeld om individuele proble men te verhelpen. De NPCF bundelt de klachten en zal deze onder de aandacht van de regering brengen. ALKMAAR - De maand maart staat geheel in het teken van de eerste lustrumviering bij spirituele stichting De Nieuwe Wereld. De afgelopen 5 jaar hebben de vele bezoekers en de donateurs het bestuur laten ervaren, dat De Nieuwe Wereld het antwoord is voor allen die zich met spiritualiteit in bredere zin bezig houden. De basis die in de?e eerste 5 jaren is gelegd zal in de komende jaren worden uitgebreid. Het programma voor de feestmaand geeft daar al een aanzet toe. Opl5 maart komt Else Marianne weer langs met 'woorden van de Andere Wereld' en ook Martin Reul, met helderziende waarnemingen en bloemengroet, en Marga van Etten, met gidstekeningen in pastelkleur zijn aanwezig. Op 22 maart is het thema 'Het Oosterse pad en De Nieuwe Wereld', door Hans Straeter. De lustrumviering wordt afge sloten op 29 maart met 'De astrologi sche kijk op De Nieuwe Wereld, door Ineke Bergman Aanvang 20.30 uur, zaal open 20.00 uur aan het Fnidsen 33 te Alkmaar. Voor meer informatie: www.de-nieuwe- wereld.nl. REGIO - Op 8 februari heeft een oplettende buurtbewoner een woning inbreker op heterdaad betrapt in de omgeving van de Stalpaertstraat in Alkmaar. Deze buurtbewoner zag dat de inbreker zich de toegang verschafte tot de woning van de buren. Hij belde direct de politie. Die was snel ter plaat se en kon de inbreker na een korte achtervolging door de buurt aanhou den in de Koelmalaan. De verdachte gooide op zijn vlucht voor de politie nog allerlei spullen in de bosjes weg. Met deze aanhouding zijn in totaal 19 woninginbraken opgelost. Door het adequaat reageren van deze buurtbewoner en na uitgebreid onder zoek heeft de politie in totaal 19 woninginbraken in Alkmaar Zuid en in Heiloo kunnen oplossen. Van de buit (onder andere televisies, laptop com puters, fotoapparatuur) is, behalve na de inbraak op de Stalpaertstraat op 8 februari in Alkmaar, niets teruggevon den. Bij deze 19 woninginbraken is een buit weggenomen met een waarde van 26.720 euro. Naaf de heler(s) van deze buit wordt een nader onderzoek inge steld. De inbreker is een bekende van de politie die zich de laatste jaren ver moedelijk veel bezig heeft gehouden met het inbreken in woningen. Het gaat om een 32-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats die zich ophoudt in het drugscircuit. De opbrengst van de buit werd gebruikt voor het kopen van verdovende middelen. Lichte terugval inbraken Ondanks dit succes blijven Alkmaar en omgeving kampen met veel diefstallen uit auto's en woningen. Door hier gericht op te surveilleren is op dit moment een lichte terugval in dit soort delicten waar te nemen. Maar de hulp van oplettende personen zoals hierbo ven al omschreven, doet het oplos singspercentage van dit type zaken stij gen. Daarnaast is het van groot belang dat slachtoffers inbraken in woningen en auto's melden. Bij woninginbraken stelt de recherche onderzoek in naar sporen en werkwijze van de dader(s). In het geval van deze zaak is aan de hand van onderzoek (onder andere voetsporen en DNA) bij eerdere inbra ken, een verband zichtbaar geworden. Project woning- en autoinbraken De politie werkt op dit moment aan een project om het aantal woning- en autoinbraken in Alkmaar op te lossen. De politie vraagt om verdachte situa ties te melden via tel. 0900-8844. HEILOO - Tussen maandagmiddag 1 en dinsdagmorgen 2 maart werd in Vredenoord in een geparkeerde bedrijfsauto ingebroken. Door het inslaan van een achterruit wist men in de auto te komen. Een aantal elektri sche gereedschappen werden ont vreemd. HEILOO - Op de Zeeweg werd woens dag 3 maart van 13.30 tot 15.15 uur een verkeerscontrole gehouden 8 bestuur ders werden bekeurd voor het niet dra gen van de autogordel. Een automobi list werd bekeurd voor het overschrij den van de maximumsnelheid van 50 km per uur; een bromfietser bleek nog geen 16 jaar te zijn. Hij kreeg ook een procesverbaal. HEILOO - Uit een inpandige schuur van een woning aan de Oesdommer- veen werd woensdagavond 3 maart een fiets gestolen. De deur die toegang gaf tot de inpandige schuur was niet afge sloten. In de schuur stonden 6 fietsen. De fiets die ontvreemd werd was een bruine damesfiets van het merk Giant type Adelaide. Gevonden voorwerpen: enkele sleutels, telefoon oplader, grijze muts, zwarte plunjezak met inhoud. HEILOO - In het voorjaarsweekein- de heeft Plus Vert weer open dagen. Vrijdag 19 maart van 17.00 tot 21.00 uur en zaterdag 20 maart van 14.00 tot 17.00 uur is een ieder welkom om ideeen op te doen voor het voorjaar. Er zijn workshops voor binnen en buiten en er kunnen sieraden wor den gemaakt. kunt uw eigen groepje samenstellen (de gastvrouw krijgt een aantrekkelijke korting) of u zich aansluiten bij een andere groep. Tevens is er een verkoop van leuke accessoires, boeketjes, mooie vazen en sieraden. Plus Vert is gevestigd aan de Groenelaan 25 te Heiloo, tel. 072-5321011/ 5336275. HEILOO - Al langere tijd kampte Kits Oonlie Heiloo met lange wacht lijsten, die na het behalen van het ISO certificaat alleen maar langer werden. Voor Kits Oonlie is dit dé bevestiging dat ouders voor kwaliteit kiezen. Dit heeft er toe geleid dat Kits Oonlie Heiloo het aantal kind plaatsen gaat uitbreiden. In de maanden juni/ juli start het kin derdagverblijf een derde groep, Deze nieuwe verticale groep zal gehuisvest worden in een prachtig nieuwbouw onderkomen aan de achterkant van het huidige kinder dagverblijf. De nieuwbouw voldoet natuurlijk aan alle moderne eisen die aan een kinderdagverblijf gesteld worden. Natuurlijk ontbreken de slaapkamers en de kindertoiletjes niet. Op de verticale groep worden kinderen opgevangen in de leeftijd van 0 tot 4 jaar. Dit heeft als voor deel dat broertjes en zusjes de kans krijgen om bij elkaar in de groep opgevangen te worden. De Kits Oonlie vestiging in Heiloo wilde ook al heel lang een groter speelterrein, met gras en een flinke zandbak. Eind 2003 is er achter de vestiging zo'n speelterrein aange legd. De kinderen gaan minimaal een keer per dag naar buiten bij Kits Oonlie, ook als het wat kouder wordt. Al gaan de kinderen maar een kwartiertje naar buiten, frisse lucht is voor kinderen niet alleen heerlijk maar ook erg gezond. Wanneer u informatie wilt ontvan gen kunt u contact opnemen met Kits Oonlie, tel. 072-5323578 of kij ken op www.kits-oonlie.nl. HEILOO - Half november is het kringloopcentrum keer op keer aan de stationsweg in Heiloo van start- gegaan. Ruim 30 vrijwilligers zetten zich in om nog goed bruikbare spullen tegen een geringe vergoeding aan de man te brengen. En dat allemaal bestemd voor het goede doel. Het is de bedoeling dat ongeveer vier keer per jaar bijdragen zullen worden uit gekeerd aan -streng geselecteerde instellingen met een sociaal-maat schappelijk doel. Binnenkort zullen de eerste bedragen, gebaseerd op de opbrengst van het laatste kwartaal van 2003, worden 'verstrekt aan Kardeel, Hart voor Polen en pater Borst. Kardeel is een woongroep voor kinderen van 6-14 jaar die wegens omstandigheden in de thuissituatie langdurig voor verzorging, opvoeding en begeleiding zijn aangewezen op een leefgroep genaamd de Hobbits. Zij zullen een bijdrage van 1000 euro ontvangen "voor de aankleding van hun verblijf met speelwerktuigen. Daarnaast ontvangen zij speelgoed uit het kringloopcentrum. Het zorghuis voor zorg-en verpleeg- behoevende ouderen in Swieto- chlowice (zusterstad van Heiloo in Polen) heeft dringend behoefte aan ziekenhuismeubilair. Aan de Stichting zal voor dit doel 3000 euro worden uitgekeerd. De van oorsprong Heilooëf pater Theo Borst doet al jaren zeer goed werk in de sloppenwijken van Santiago (Chili). Hij heeft daar ook een school onder zijn hoede die drin gend behoefte heeft aan moderne leermiddelen. Hiervoor zal een bijdra ge van 4000 euro worden gegeven. Het is de eerste keer dat door Keer op Keer, dankzij de inbreng van de inwo ners van Heiloo en het vele werk van de vrijwilligers, bedragen kunnen wor den uitgekeerd. De stichting Keer op Keer hoopt dat u nog meer wordt gestimuleerd om het kringloopcentrum te bezoeken, spullen in te brengen en misschien zelfs als vrijwilliger te komen werken. Informatie: bestuur stichting Keer op Keer: 0725331914. HEILOO - Het internet is een zegen, maar tegelijkertijd een oerwoud aan informatie. De makelaarsketen Era heeft dat voor zijn eigen woningsite, www .era.nl, ook onderkend. De func tionaliteit Era voor mij moet daar dan ook verandering in aanbrengen. Era makelaar Rick Hoogervorst vertelt: „Era voor mij is een functionaliteit met vele mogelijkheden. Zo kan een bezoeker een account aanmaken en zijn zoekprofiel invoeren, zodat woningen op maat naar hem toe wor den gemaild. Niet alleen de woningen die helemaal aan zijn zoekeisen vol doen, maar ook woningen die daar min of meer aan voldoen worden naar de accounthouder toegestuurd. Hij bepaalt uiteindelijk zelf welke wonin gen hij interessant vindt. Daarnaast kan hij zijn eigen woning tegen de database aanhouden, waarmee hij een indruk krijgt van hoe gewild zijn woning is bij de groep die een zoek profiel hebben achtergelaten. Iemand die zijn woning via een Era-makelaar verkoopt, kan ook via zijn eigen account zien hoe vaak de woning is opgevraagd door bezoekers van de website. Daarnaast kan ons kantoor makkelijk via het 'Era voor mij account' met de consument communi ceren. Teksten voor advertenties, bro chures en de koopakte kunnen wij parkeren in een zogeheten datakluis, die alleen toegankelijk is voor de ver koper. Daardoor krijgt hij sneller inzage in zijn documenten en krijgen wij sneller antwoord op mogelijke vragen. Natuurlijk vervangt dit niet de persoonlijke communicatie, maar het vergemakkelijkt het contact enorm. Voor ons als Era-makelaars is het van cruciaal belang om ons niveau van dienstverlening voortdurend scherp te houden." Fietsenfabrikant Sparta heeft in 2003 de Ion geïntroduceerd- een nieuwe fiets met trapbekrachtinging waarbij de motor, de interactieve elektronica en het batterijpakket zijn weggewerkt in het design van de fiets. Daarmee komt Sparta tegemoet aan de vraag naar een comfortabele en vooral ele gante fiets met een modern uiterlijk en vol met innovatieve snufjes zoals een startonderbreker en een gemo derniseerde dynamo. Dit alles heeft er toe geleid dat een deskundige jury van onder andere RAI Stichting fiets E.N.F.B. en medewerkers van het vak blad tweewielers unaniem de Ion tot fiets van het jaar 2004 bekroonde. De ontwikkeling van de Ion heeft meer dan drie jaar geduurd. Verschillende partijen hebben met Sparte samengewerkt, waaronder TNO. Het resultaat is een stille, com fortabele fiets met een zeer sportief uiterlijk die krap 25 kilo weegt. De Ion is uitermate geschikt voor het woon-werkverkeer. Dankzij de gea vanceerde elektromotor van de Ion, kunnen ook langere afstanden moei teloos worden overbrugd, zonder transpiratievlekken bij aankomst op het werk. Daarnaast is deze fiets ook interessant voor de toerfietser en bij voorbeeldbewoners van buitenwijken van steden. Bosman tweewielers aan de Wester- weg in Heiloo is dealer van de Ion. U kunt op een demomodel vrijblijvend een proefrit maken. HEILOO - Op vrijdag 5 maart en zaterdag 6 maart heeft Laan VOF voor het eerst open dagen gehouden. Deze vonden plaats op de nieuwe locatie aan De Hoefsmid 35 te Heiloo, deze plek is sinds 1 jaar de nieuwe thuisbasis. Het doel van deze open dagen was klanten, collega's en geïn teresseerden, kennis te laten maken met de locatie alsmede het assorti ment. In de nieuwbouwloods en het kantoor van Laan werden diverse demonstraties gegeven. Er was een demonstratie van fruitsnijden waarbij van bijvoorbeeld meloenen en appels zeer fraaie creaties gemaakt werden. De heren Jan Hemmer en Peter Wolfsen gaven uitleg over het opma ken van ijstaarten en het decoreren van ijscoupes. Verder waren er diverse vitrines gevuld met schitterend opge maakte bakken met allerlei smaken ambachtelijk zelf gemaakt Italiaans ijs. Voor dit doel waren meedere leveranciers uit Italië naar Heiloo gekomen. Laan presenteerde in diverse stands haar artikelen onder het genot van een drankje en met een Italiaans muziekje op de achtergrond. Voor geïnteresseerden was het mogelijk een stukje historie van Laan, de nieuwbouw of van de Italiaanse ijsbe- reiders in Nederland te bekijken middels diverse audio-visuele presen taties. Beide dagen werden zeer goed bezocht en dit maakte deze Open Dagen tot een groot succes, wat zeker leiden tot een herhaling van dit eve nement in de naaste toekomst. KMI SIS BIS SIS IBS SIS III SS

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6