g\° Zeevogels verliest na nederlaag de aansluiting Danique van Dijk opnieuw kampioen Jeugdmarathon van Nederland Kindervoorstelling De Raadselachtige Planeet! Dames Dimtronic Meervogels twee maal succesvol TPG Post en Postbank vestigen servicepunt in Egmond Volledig tenue voor voetbalteam van de plantage Auroraeen m UITKIJKPOST - 10 MAART 2004 - PAGINA 8 Heilooër Bridge Club Bridgeclub Limmen Bridgeclub Fumez Pas Bridgeclub Sans Atout Clubkampioenschap 12 km AMAK Wijkentoernooi Trias-atleten naar WK veteranen Tafeltennissers delen de punten Klaverjassen in De Vriendschap Klaverjasclub EHK Danspaar Griffioen schittert op NK Donateuravond Museum van Egmond Stille Omgang 2004 Derde lijdensmeditatie tijdens 40-dagentijd 25.000 kopjes thee in Egmond Vooijaardonateurconcert Eensgezindheid Judoka's Dojo 't Loo naar NH kampioenschap Kienavond Dimtronic Meervogels HEILOO - De uitslagen van H.B.C. van dinsdag 2 maart zijn: Klerk/Stark 66,7, Grootjen/Hurkmans 62,0, Starink/De Jong 63,3, Reuzenaar/Schaaper 62,5. Donderdag 4 maart: Klerk/Huting 62,1, Bruyckere/Stark 61,3, Haan/Visser 69,2, 2. Sprenkeling/Van Veen 56,7, C-lijn: 1/2. fam. De Winter 61,7, 1/2. Evers/knoop 61,7, D-lijn: 1. fam. Piet 60,4,2. fam. De Graaff 59,9. LIMMEN- De Bridgeclub Limmen heeft op 3 maart als volgt gespeeld: A- lijn: 1. Dolmans-Bollweg 60.71, 2. Fam.Hoogland 58.04, 3. Fam.van der Molen 56.70, B-lijn: 1. Fam.Morcus 61.43, 2. v.Buytenen-Kuiper 61.07, 3. Hulsebosch-Zeeman 54.82, C-lijn: 1. Wagenaar-Roes 60.36, 2. Balkenende- Min 55.00,3. Piersma-v.Splunder 53.57, D-lijn: 1. Vriend-Zwalua 62.86, 2. Andriessen-Noom 60.71, 3. Fam.v.d.Storm 58.21, E-lijn: 1. Hageman-Ligthart 62.50, 2. Fam.Huurman 59.90, 3. Fam.van Wonderen 57.81. HEILOO - De uitslagen van bridge club Fumez Pas van 4 maart zijn: Lijn A: 1 G. Kemmere G. Manshanden 60,00, 2 J. Baas P. de Lange en L. Hoeksema G. Rosier 57,92, Lijn B: 1 A. Koopman G. van Poelwij k en R. J.Turk 61,25,3 L. P. Vendel 54,58,Lijn C: 1 A. H. Settels en C. Koster M. Geels 56,92, 3 T. Koning J. van Loon 55,50, Lijn D: 1 T. Berkhout T. Glas 57,75, 2 M. van der Horst C. van Wensen 57,00, 3 T. Prins M. van der Weijden 55,92. HEILOO - De uitslagen van de maan dag 8 maart gespeelde wedstrijden bij bridgeclub Sans Atout zijn: A-lijn: 1. Van Toornburg-de Vries 56.8, 2. Lute- van der Eng 56.3 .B-lijn: 1. Dijkema- van Heivoort 66.7, 2. Middelbeek- Broens 59.4. C-lijn: 1. Grootjen-Lute 65.6, 2.Fam. Kemper 62.5. D-lijn: 1. Fam. Toby 58.3 2. Fam. Schreiber 56.8. E-lijn: 1. Hansen-de Jong 59.0, 2. Fam. Hutten 50.9. F-lijn: 1. Fam. Krul 62.5, 2. Nijman-Theune 59.7. EGMOND - Zeevogels heeft afge lopen zondag niet alleen de wedstrijd tegen Meervogels verloren maar ook de aansluiting met de top van het klas sement. Het enige doelpunt in het tref fen tegen de ploeg uit Akersloot kwam zéér ongelukkig tot stand. Hoewel de withemden 5 kwartier de tijd hadden voor de gelijkmaker zou de hatelijke 0 op het scorebord blijven staan. Vele goede mogelijkheden liet de thuisclub onbenut. Meervogels doelman Harry Lensen groeide uit tot de man van de wedstrijd. Het slappe eerste kwartier van de wed strijd tegen Meervogels kan voor Zeevogels wel eens grote gevolgen hebben voor het verdere verloop van deze competitie. Meervogels speelde vanaf het beginsignaal van scheidsrech ter Slot agressiever dan de gastheren. Dat de bezoekers de score openden was dan ook geen wonder. De anders zo onverzettelijke Zeevogels aanvoer der Marco Baltus liet zomaar een bal letje onder zijn schoen door glippen met, achteraf gezien, grote gevolgen. De Akersloter spits zag plotseling een vrij veld voor zich en wist doelman Jacco Walta met een strak schot in de verre hoek te verschalken; 0-1. De thuisclub schrok wakker en nam het initiatief over. René Baltus zag een inzet van dichtbij door een prachtige reflex van de Meervogels keeper als nog naast gaan en een kopbal van Daan van der Werf spatte uiteen op de lat. 'Bijna doelpunten' Na de rust ging Zeevogels nog fanatie ker op zoek naar de gelijkmaker. Meervogels kon niet meer onder de druk van de gastheren uitkomen en beperkte zich noodgedwongen tot het verdedigen van de kleine voorsprong. De thuisclub kreeg alle ruimte om te combineren maar liep steeds tegen de geelzwarte muur op die rond het Meervogels strafschopgebied was opgetrokken. De withemden kregen toch nog vele mogelijkheden. Het aan tal 'bijna' kansen en 'bijna' doelpunten stapelden zich op. De gelijkmaker moest haast wel gaan vallen. Zeevogels doelman Walta kwam ook nog één keer in actie. De enige geslaagde uitbraak van de bezoekers wist hij knap onscha delijk te maken. Tot de laatste seconde mocht de aanhang van de Hoevers hopen op een doelpunt van hun favo rieten. De zwart-witte brigade van trai ner Johan van Heel wist deze middag het net niet te vinden. Programma Zeevogels lijkt even afgehaakt te zijn in de strijd om de bovenste plaatsen. De Hoevers zullen zondag, thuis tegen WMC, de punten weer in de eigen tas moeten stoppen. AKERSLOOT - De Akersloter Marathon Klub (Amak) houdt zondag 14 maart zijn zesde clubkampioenschap. Dit keer wordt er in een wedstrijd over 10,5 kilometer om de clubtitel gelopen. Het kampioenschap heeft plaats in Oudendijk tijdens de Beetskoog- kadeloop.. De start is om 11.00 uur en vertrek vanaf Strammerzoom is 9.45 uur. Voor info: 0251-313738. REGIO - Het Alkmaarse schaatstalent Danique van Dijk (12 jaar) heeft, als lid van de Limmer IJsclub, opnieuw een prachtig succes geboekt. Nadat zij drie weken geleden in Groningen al tweede was geworden tijdens het Ned. Kampioenschap Pupillen, heeft zij zaterdag 6 maart jl. het Kampioenschap van Nederland Jeugdmarathon bij de meisjes Pupillen A gewonnen. De wed strijd werd in Thialf Heerenveen verre den en en vormde een onderdeel van de Landelijke Finales K.N.S.B. Jeugdmarathons voor Pupillen B (11 jr) t/m Junioren A (17 jr). Vanuit het gehele land worden de deelnemers geselecteerd en bij de meisjes Pupillen A stonden 37 meisjes (12/13 jr) aan de start voor hun Kampioenschap van Nederland. Onder een grote publieke belangstelling nam Danique direct na de start de lei ding van het grote peloton. Zij was als één van de favorieten gestart omdat zij in het vorige seizoen al Ned. Kampioen bij de Pupillen B was geworden. In dit seizoen mocht zij met dispensatie bij de Junioren t/m 16 jaar in Alkmaar rijden en heeft zij met 5 overwinningen inmiddels ook al het Kampioenschap behaald. De eerste twee ronden' maakte zij al een sterke indruk en haar hoge tempo aan de kop deed het peloton al snel uiteen vallen. In de derde ronde nam Michelle Bodijn, (den Haag) de leiding over en reed Danique in de kop groep mee. De wedstrijd ging over 7 ron den en twee ronden voor het einde was er nog een tiental meisjes, die voor de overwinning in aanmerking kwamen. De sterk rijdende LYC-pupil nam op dat moment weer het initiatief en kwam met een tempoversnelling opnieuw aan de leiding. De finale werd erg spannend en in de laatste ronde sloeg zij alle aan vallen op haar eerste positie af en ging, met de armen omhoog, juichend door de finish. Marita Hut uit Haulerwijk werd op een meter tweede en Anne Carine Danique van Dijk tijdens de derde ronde in het Ned. Kampioenschap Jeugdmarathon. Zij rijdt (20) achter Michelle Bodijn(26). Abeelen uit Tilburg eiste de derde plaats voor zich op. Opnieuw Kampioen van Nederland Jeugdmarathon en dat zij erg sterk rijdt blijkt ook uit haar gem. snel heid van 42,7 km/uur Daarmee was dit 12 jarige schaatstalent sneller dan alle andere Meisjes kampioenen t/m 17 jaar en werd zij alleen door de kampioen van de Jongens Junioren B 43,3 km/uur) op haar gem.snelheid verslagen. Een bevestiging van haar sterke rijden nadat zij eerder in dit seizoen al een opmer kelijk baanrecord in Thialf Heerenveen op de 1500m meisjes pupillen had gevestigd. Zij reed toen voor het eerst een 1500m en met haar uitstekende tijd van 2.23.26 verpulverde zij met 6.5 sec het bestaande record. Het schaatssei zoen 2003-2004 is, net als voor alle ande re schaatsers, voor de LYC-pupil nu bijna voorbij en mede door de prachtige resultaten van Danique kan de Limmer IJsclub op een zeer geslaagd seizoen terugzien. De schaatsen gaan weer in het vet, maar de skeelers en racefietsen staan voor vele leden al weer gereed. In mei begin nen de eerste conditietrainingen, ook bij de Limmer IJsclub begint dan de voor bereiding op het nieuwe schaatsseizoen 2004-2005. Op de website www.limmerijsclub.com) kunnen alle wetenswaardigheden van deze actieve vereniging worden gevonden. HEILOO - Volleybalvereniging Effect nodigt wijken, teams, families, bedrij ven, verenigingen etc uit om zondag 18 april tussen 11.00-16.00 uur in sporthal 't Vennewater in Heiloo het wijken toernooi te spelen. Voorwaarden: -elk team dient uit minimaal 2 dames te bestaan en tijdens het toernooi moet elk team ook een keer fluiten. De kosten bedragen E 20,- per team, te betalen voor de aanvang van het toer nooi op de dag zelf bij het wedstrijdse cretariaat. Inschrijven via e-mail: bas.tervoort@freeler.nl, of telefonisch via 06-20137862. Sluitingsdatum is 1 april. Motto sportiviteit en gezelligheid. CASTRICUM - Deze week worden in het Duitse Sindelfingen de wereldkam pioenschappen indooratletiek voor veteranen gehouden. Daarnaast worden er voor de werpers buitenwedstrijden georganiseerd. In de zestig atleten tel lende Nederlandse delegatie zijn twee atleten van de atletiekvereniging Trias vertegenwoordigd. Jolande Brasser zal in de categorie vrouwen 55-60 proberen om bij het discuswerpen haar prestatie van afgelopen zomer tijdens de WK baan in Puerto Rico te evenaren of wel licht te verbeteren. Toen wist ze een zil veren medaille te behalen. In de catego rie mannen 40-45 zal Arnjan Bakker het op de vijfkamp moeten opnemen tegen zevenenveertig tegenstanders uit zestien landen. Volgende week zullen de resul taten bekend zijn. AKERSLOOT - De door een lekkage afgelaste topper in de overgangsklasse A werd afgelopen dinsdag 2 maart in sporthal De Lelie ingehaald. Na een periode waarin de Dames van Meervogels de punten steeds net niet mee naar huis mocht nemen kwam afgelopen dinsdag de bevrijding. Nota bene tegen het hooggeklasseerde UDSV, tweede in de competitie, werd de negatieve spiraal doorbroken met een 18-15 overwinning. De doordeweekse topper ging in de eerste helft steeds gelijk op. Scoorde UDSV, Meervogels sloot weer aan. Hoewel Meervogels steeds een punt achterstond kwam de ploeg door de goed spelende Monique Kerssens niet in de problemen. Met geplaatste scho ten uit de tweede lijn wist zij de score steeds weer gelijk te trekken. Kort voor de rust leek Meervogels uit te lopen, maar de routine bij UDSV zorgde voor een 8-9 rust stand. Dit ene puntje ach ter bleef het beeld van het eerste kwar tier van de tweede helft. Bij een stand van 10-12 begon Meervogels de schroom van zich af te gooien en kwam via gevarieerd spel tot 12-12. Vanaf dat moment was de ban gebroken en liep Meervogels snel uit naar 15-12. Hoewel UDSV nog probeerde terug te komen kon zij niet echt meer een vuist maken en speelde Meervogels de wed strijd gecontroleerd uit tot de eindstand 18-15. Door de winst van Dimtronic Meervogels is het eveneens uit Noord- Holland afkomstige Geel Zwart een stukje dichter bij het kampioenschap gebracht, zij staan nu twee punten los van UDSV. HCV '90 2 - Dimtronic Meervogels 1 Zondag 7 maart speelden de dames tegen het reeds gedegradeerde HCV '90 uit Velsen-Noord. De eerste con frontatie werd net aan gewonnen door Dimtronic Meervogels, dus het zou een spannende wedstrijd kunnen worden. HCV opende de score en nam een voorsprong met 3-1. Via een penalty en een doelpunt van de cirkel kwam Meervogels weer op gelijke hoogte, 3-3 en daarna 4-4. Daarna wist Meervogels, ondanks een aantal gemiste kansen in de break-out een aantal afstandsschoten op de paal en lat, uit te lopen naar 4-10, ruststand was 6-12. Niet te houden Na rust was Meervogels niet meer te houden. Via snel spel vergrootte Meervogels de voorsprong. Uit de break-outs werd nu wel volop gescoord en ook door in de aanval gezamenlijk de bal snel op te brengen en de vrijstaande cirkelspeelster aan te spelen werd er veel gescoord. Door collectief goed spel werd het via 9-22 uiteindelijk 11-28. De volgende thuiswedstrijd en tevens laatste zaalwedstrijd wordt gespeeld op zaterdag 13 maart om 20.00 uur in De Lelie tegen HSV Wasmeer. REGIO - Het is Limmen/Heiloo niet gelukt de uitslag van de wedstrijd tegen het Helderse Noordkop, die in de uit wedstrijd nog op 6-4 werd bepaald, nu in de thuiswedstrijd te overtreffen. Ofschoon toch niet onverdienstelijk bleef de wedstrijd in evenwicht en werd het uiteindelijk een puntendeling. Met dit resultaat kunnen de mannen van Limmen/Heiloo best leven want de posi tie van de tweede plaats werd door dikke nederlagen van de concurrentie alleen maar verstevigd. Henk-Jan den Ouden en Mark Stoop behaalden elk 2 punten. Giovanni Bakker moest het dit keer met 1 punt doen. Het dubbel werd nipt met 21-18 in de derde games aan de tegenstanders afgestaan waardoor de overwinning net ontglipte. L/H 2 behaalde een keurige 7-3 over winning op Treffers 7. Jos Mulder kwam drie maal tot winst. Met nog 4 wedstrij den te gaan lijkt het toch nog mogelijk degradatie te ontgaan. Knap werk leverde het derde team dat naar koploper Alkmaar 71'6 op bezoek ging. Voor de aanvang waren hier nog 3 spelers in deze competitie ongeslagen. Ondanks flink te hebben voorgestaan sneuvelde Jaap Vasbinder al in de eerste wedstrijd: 21-23 en 23-25. In de tiende en laatste partij pakte Cor Schaap echter op zijn beurt de Alkmaarse 100% af. In 2 games die toch 36 minuten duurde kreeg hij zijn tegenstander letterlijk en figuur lijk op de knieën. 52 jaar ervaring was kennelijk net het beetje verschil dat de Ned.Kamp.50+ een leef tijdverschil van ongeveer 40 jaar deed overbruggen waardoor zijn 100% bleef behouden en de wedstrijd met 6-4 in het voordeel van Limmen/Heiloo eindigde. Beide teams staan nu op gelijke hoogte. Overige uitslagen: L/H 4-A-Merk 2:1 - 9; Disnierats 15- L/H 5: 9 - 1: Backhand 8 - L/H 6: 1 - 9; Jeugd: Julianadorp 1- L/H 1: 3-7; Noordkop 4-L/H 2:4 - 6; Pupillen: L/H 1-Duintreffers 1: 0 - 10; L/H 2 - Duintreffers 2:3 7. AKERSLOOT - Zaterdag 13 maart wordt er klaverjasdrive gehouden in café De Vriendschap. Een geweldige prijzentafel met onder andere draag bare radio cd spelers, koffersets, levensmiddelen, paling en nog veel meer staat te wachten op de winnaars. Mocht je met het klaverjassen niet zo veel geluk hebben dan is de grote super verloting ook een mogelijkheid om mooie prijzen te verdienen. Inschrijfgeld is E 3.50 en de aanvang is om 20.00 uur. Je kunt telefonisch aanmelden onder nummer 0251- 312866 of op de avond zelf. HEILOO - Op 15 maart houdt EHK weer een open drive. U bent allen, met of zonder partner, welkom in het Open Huis in 't Loo. De avond begint om 20.00 en eindigt om plm. 23.00 uur. Inlichtingen bij D. Leurink, tel. 072- 5334366 of bij K. Knegt, tel. 5334056. CASTRICUM - Afgelopen zondag was voor de dansparen van Dansschool Griffioen een spannende dag, er werd namelijk in de Maaspoort in Den Bosch gestreden om het Nederlandse titel bij het NK voor regiovs. Dit houdt in dat in tegenstelling tot het Open Nederlands Kampioenschap je jezelf niet zomaar mocht inschrijven maar dat je een start bewijs kon verdienen door je te plaat sen voor een finale in een regionale wedstrijd. Veel paren van Dansschool Griffioen hadden zich geplaatst dus ging er een grote delegatie van dansers en supporters naar Den Bosch. Er werd gestreden in de disciplines Ballroom en Latin-American, beide weer onderver deelt in drie sterktes, beginnend bij Debutanten 4, en eindigend bij Debutanten 2. In de Ballroom startte alle paren van Griffioen in de Debutanten 3, dit waren Rinaldo Helsdingen met Marga Admiraal, Eric Minneboo met Jacomien van Zon, Richard en Maaike van Tongeren, en Paul den Blanken met Marietje Beemsterboer. Dit laatste paar schitterde door uit een zeer sterk bezet veld de vier de plaats te behalen. De andere paren behaalden de tweede ronde, kwart- of halve finale iets wat op zo een grote wed strijd al een prestatie op zich is. In de dis cipline Latin-American startte dezelfde paren in de Debutanten 3, aangevuld met Jasper van Luijk met Annemarie van Selm, en Pieter de Groot met Monique Gaillard. Paul den Blanken en Marietje Beemsterboer startte dit keer echter op het hoogste niveau v/d wed strijd nl. Debutanten 2. Weer kwamen de paren van Griffioen tot in de tweede ronde, kwart- of halve finale, maar het paar in vorm Paul en Marietje eindig den als dprde in de finale waardoor zij een bronzen medaille werd omgehan gen en als klap op de vuurpijl werden zij, zichzelf verbazende, gepromoveerd! Dit houdt in dat zij voortaan geen regi owedstrijden meer mogen dansen maar alleen Landelijke Amateur wedstrijden, dit in de wedstrijd-kledingklasse, een flinke stap vooruit. 'AT EGMOND - In Dekamarkt Egmond Binnen openen TPG Post en Postbank een servicepunt. Bij het nieuwe service punt kunnen consumenten in de buurt terecht voor hun belangrijkste postza ken en kunnen Postbankklanten con tant geld aan de balie opnemen. Klanten kunnen hier bijvoorbeeld postzegels en briefkaarten kopen. Ook kunnen ze brieven aangetekend verstu ren en pakketten ophalen en versturen. Verder zijn er boncadeaus, telefoon- en strippenkaarten te koop en zijn er ver schillende informatiebrochures beschikbaar. Zo kan de klant tijdens het boodschappen doen ook zijn post zaken regelen. Het Servicepunt stelt TPG Post in staat om in de meeste buurten en dorpen een dienstverleningspunt te handhaven en dus bereikbaar te blijven. Tot en met 2005 opent TPG Post 1.300 TPG Post Servicepunten. Samen met de 800 Postkantoren kunnen klanten altijd hun postzaken in de buurt blijven doen. Zo biedt TPG Post haar klanten een fijnmazig netwerk van dienstverle- ningspunten. Dit betekent dat in vrij wel alle woonplaatsen in Nederland één of meer Postkantoren of TPG Post Servicepunten gevestigd zijn. Ook kun nen klanten op veel locaties postzegels bij hun kaarten kopen. De zakelijke klant kan terecht bij ruim 250 Business Points die volledig zijn afgestemd op de behoefte van het midden- en kleinbe drijf. Postbank heeft gezien dat het aantal baliehandelingen de afgelopen jaren fors is afgenomen. Postbankklanten maken steeds meer gebruik van alter natieven voor de balie. Zo neemt 90% van de mensen geld óp via geldautoma ten en betalen steeds meer mensen in winkels met hun pinpas. Daarnaast bankieren veel mensen via de compu ter of telefoon en Versturen zij overschrijfformulieren via de post. EGMOND - De jaarlijkse donateur avond van het Museum van Egmond zal gehouden worden op donderdag 18 maart van 20.00 tot ongeveer 22.00 uur in de Prins Hendrik Stichting, Voorstraat 41 te Egmond aan Zee. Aan de orde komt de kustontwikke- ling tussen Egmond en Petten. D. Aten zal een inleiding over dit onder werp houden. Tevens zal de voorzitter van het bestuur van het Museum van Egmond kort terugblikken op het jaar 2003. Ook niet leden zijn wel kom. Klusjesman Voor het seizoen 2003/2004 kan het Museum nog een paar vrijwilligers gebruiken voor de functie van beheerder/suppost. Belangstelling? Dan kunt u contact opnemen met W. Wijker, tel. 072-5065260. Tevens wordt gezocht naar een klusjesman voor onderhoudwerkzaamheden aan de buiten- en binnenzijde van het museum. EGMOND - In de nacht van 20 op 21 maart vindt de jaarlijkse Stille Omgang te Amsterdam plaats. Het thema dit jaar is: Ik was vreemdeling en je hebt mij opgenomen. Zeker in de Egmonden is dit een actueel thema in verband met het AZC en de inzet van de kerken om hen geen onderdak meer krijgen, een onderkomen te geven. Ook vanuit de Egmonden wordt dit jaar weer een busbedevaart georganiseerd. Op zaterdag 20 maart kunt u opstappen in de volgende plaatsen: Egmond aan Zee, Pieter Schotmanstraat om 22.00 uur; Egmond a/d Hoef bij de R.K. Kerk om 22.10 uur; Rinnegom om 22.15 uur; Egmond-Binnen na de Aanbidding van het H. Sacrament (begint 22.30 uur). Meedoen? Bel dan 072-5061364 of 5063925 of 5061861. EGMOND - Woensdag 17 maart om 19.00 uur vindt in de Ned. Herv. Kerk te Egmond aan Zee, de derde lijdensme ditatie plaats. Pastoor Nico Knol en Riek Halff zullen stilstaan bij een vrouw die zo dicht bij Jezus stond en hem begreep en verstond, Maria van Magdala. Ook voor deze vrouw was het aanzien van Jezus lijden zwaar. Het thema van de dit jaar te houden medi taties gaan over de vrouwen die op de kruisweg zijn meegegaan. EGMOND - Na de succesvolle premiè re op 2 november vorig jaar en een uit verkochte zaal in theater de Vest op 22 februari jl. brengen Peter Dekker en Lida Winder voor de derde keer De Raadselachtige planeet op de planken. In dit moderne sprookje wordt gezon gen, gesproken en gedanst en ook is er weer alle ruimte gelaten voor de acteer- en improvisatietalenten van Peter, Lida en de jeugdige toeschouwers. Professor Sikkepit is uitvinder en samen met zijn trouwe hulp Willemijn is hij elke dag te vinden in zijn werk plaats. Daar vindt hij van alles uit, maar zijn laatste uitvinding is wel een heel bijzondere. Alles gaat naar wens, totdat door een ongelukje zijn plannen in de war worden geschopt. Er gebeuren vreemde dingen en ze beleven span nende avonturen. Hulp uit de zaal zal zeker nodig zijn om dit tot een goed einde te brengen. De voorstelling vindt plaats op zondag 21 maart om 14.30 uur in Hotel Zuiderduin te Egmond aan Zee. De kaarten kosten 4,- euro en zijn verkrijg baar bij de volgende voorverkoop adressen: receptie Hotel Zuiderduin, Zeeweg 52 Egmond aan Zee, Bakkerij Kerssens, Herenweg 191 Egmond aan den Hoef, Bakkerij Kerssens, EGMOND - Al ruim 5 jaar zijn de Engelsman Richard Creighton en zijn Nederlandse vrouw Angreth gevestigd in Egmond aan den Hoef met Creighton's restaurant en serveren zij naast een uitgebreide kaart met invloe den vanuit de hele wereld, een unieke Engelse High Tea. Mensen uit de wijde omgeving weten hun weg te vinden naar het restaurant om deel te nemen aan deze Engelse traditie. Binnenkort verwacht Creighton's restaurant de 25.000ste High Tea te serveren. Ontelbare sandwiches en scones zijn er door Richard bereid en ontelbare kop jes thee zijn door Angreth geserveerd aan talloze tevreden gasten. Deze mijlpaal wil Creighton's restau rant niet ongemerkt voorbij laten gaan. De 25.000ste reservering wordt feeste lijk onthaald en ontvangt een dinerbon voor twee. Voorafgaand aan een uitste kend verzorgd diner worden de gasten opgehaald door een echte Engelse Bentley en uiteraard ook weer thuis gebracht. De High Tea, ook wel afternoon tea genoemd, bestaat uit diverse sandwi ches, scones geserveerd met jam, specia le Devonshire double cream (room) en kleine zoetige hapjes en dit wordt 's mid dags genuttigd in navolging van de Engelse hertogin Anna van Bedford (rond 1840) die een hongerig gevoel in de middag liet stillen met een blad met thee, sandwiches en scones, waarna nog een glas wijn of sherry werd gedronken. Dit gebruik werd zeer populair in de Engelse kringen en al gauw fladderde men van de ene tea party naar de ande re. Bij Creighton's restaurant kunt u genieten van drie verschillende High Tea varianten en voor de kinderen is er een speciale Kids Tea. Op de website www.creightonsrestaurant.nl kunt u lezen wat dit allemaal inhoudt. Uiteraard kunt u ook contact opnemen met Creighton's restaurant via 072-5070009. Voorstraat 128 Egmond aan Zee, Camelot kinderkleding, Jan Oldenburglaan 6 Bergen, en Chrissies Kinderkleding, Fnidsen 105 Alkmaar. Het is heel bijzonder dat deze kinder voorstelling geheel belangeloos wordt uitgevoerd door een klein groepje enthousiaste mensen. De opbrengst van de kaartverkoop komt ten goede aan de Stichting Puck die als doel heeft het kwalitatief verbeteren van de leef omstandigheden van meervoudig gehandicapte kinderen met een niet aangeboren hersenbeschadiging en het onderzoeken'en bereikbaar maken van alternatieve behandelmethodes (hyperbare geneeskunde) als therapie voor coma vigil patiënten. Uiteraard zijn ook ouders, broers en zussen, opa's en oma's welkom. De muziek wordt verzorgd door Röb van de Sande, de techniek door Sjaak Seignette. Egmond - Op 13 maart geeft de Egmondse muziekvereniging Eensge zindheid een voorjaar donateurcon cert in dorpshuis 'de Schulp' te Egmond-Binnen. Het concert begint om 20.00 uur en is voor donateurs gratis toegankelijk. Niet donateurs betalen een toegangsprijs van E 2,50 per persoon. Het programma is samengesteld uit onderdelen van uit eenlopende aard: klassieke muziek, originele blaasmuziek, musical-' en amusementsmuziek. Het programma is om circa 22.30 uur afgelopen. Tijdens het concert zullen het fanfare orkest, onder leiding van Karei Bruin en hèt opleidingsorkest, onder leiding van Birgitte van Es optreden. Het opleidingsorkest zal onder andere Lord of the Dance (R. Hardiman, bewerkt door Birgitte van Es), Three Bagatelles (André Waignein) en Yo,. Bro! (Darrol Barry) spelen. Het fanfareorkest zal onder andere Rhapsodie in Brass (Dean Goffin), N'andro Lontana (Alfredo Catalane, bewerkt door Karei Bruin) en Romantic Ceremonial (Hardy Mertens, arrangement Joop Wijnen). Elke bezoeker ontvangt in de con certzaal een programmaoverzicht. EGMOND - Ruim twee weken gele den reisden Ward de Groote samen met Gert-Jan Apeldoorn uit Egmond- Binnen naar Guatamala. Tijdens deze rondreis beleefden beiden een onver getelijk moment. Op het programma door dit prachtige land stond o.a. een bezoek aan de kof fieplantage Aurora, 's ochtends bezoch ten de reizigers de school. Ze brachten de kinderen o.a. schriften, schetsboe ken, kleurpotloden en stiften. De kin deren konden hun geluk niet op. „Prachtige momenten om al die kinde ren zo blij te zien", aldus Ward. Later die middag overhandigde Gert Jan Apeldoorn, directeur van bouwbe drijf Gebr. Apeldoorn te Egmond- Binnen, aan het voetbalteam van de plantage Aurora het gehele tenue van Adelbert. De enorme vreugde van de spelers deed niet onder voor de vreug de van de kinderen. Het was een gewel dige ervaring Star Latin Dezelfde middag werd er in Den Bosch een landelijke Latin-American wedstrijd gehouden, één van de drukst bezette van het jaar. In de Debutanten 3 eindigden het paar Jasper van Luijk en Annemarie van Selm als vijfde. De net gepromo veerde Paul en Marietje mochten samen met het paar Piet de Groot en Monique Gaillard de strij aangaan met de andere Debutanten 1 paren, een landelijke kle- dingklasse. Beide paren eindigden in de twee ronde, voor de één een lichte teleurstelling maar voor Paul den Blanken en Marietje Beemsterboer kon de dag niet meer stuk. Moe maar vol daan keerde de dansparen weer terug naar Castricum. Mocht u zelf eens een wedstrijd willen mee maken, Griffioen houdt op 28 maart een regionale dans wedstrijd, de aanvang is om 10.00 uur en iedereen is welkom. AFEiDOORrf üESR «paoooRw GEBR «PELDÖpftyl G"E8R .«6LOOOPS GéBR UOOCrK G:BR Trotse gezichten bij het voetbalteam van de koffieplantage Aurora's. Eerder werden de kinderen al verblijd met schriften, schetsboeken en teken- en kleur- materiaal. Later werden de voetballers ook nog eens blij verrast. HAARLEM - Afgelopen zondag von den in Haarlem de districtswedstrijden plaats voor de B-pupillen (geboorte jaar 1993,1994). Elk van de drie distric ten van Noord Holland vaardigt de beste 5 judoka's af voor de Noord Hollandse kampioenschappen voor aanstaande zondag in Sporthal de Walvis in Beverwijk. In de klasse -41 kilo wisten Karen Stevenson, Jasper Henselmans en Martin Brouwer zich te plaatsen. Martin werd vijfde, Jasper vierde en Karen legde in dezelfde poule knap beslag op de eerste plaats. Ricardo Hernandez (-28 kilo, Thijs Lesterhuis (-34 kilo) en Maarten de Haan (-38 kilo) wisten zich helaas niet te kwalificeren. De week daarvoor was Sporthal de Walvis het decor voor de Noord Hollandse kampioenschappen voor judoka's onder de 17 jaar. Bij Ronald Biersteker (-55 kilo) bleef de teller ste ken op een niet onverdienstelijke zevende plaats, terwijl Ivan Sindhunata een hele knappe prestatie neerzette door in de klasse -73 kilo de derde prijs te veroveren. Helaas gaven alleen de eerste en tweede plaats toegang tot het Nederlands kampioenschap, zodat de mannen volgend jaar 'in de reprise' moeten. AKERSLOOT - Vrijdag 19 maart vindt de jaarlijkse kienavond plaats van hand balvereniging Dimtronic Meervogels. Er zijn drie kienrondes en een loterij met mooie prijzen. De avond begint om 20.00 uur en de handbalkantine aan Boschweg 3 in Akersloot gaat om 19.30 uur open. Kom op tijd want vol is vol.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8