■HfOIV/i POTHAQ&T 3* \e£ O €50,- 10% KORTING °p«"eJ:shirts BioSkinJeiïing choonheidsinstituut DE VOORJAARS- ZOMERCOLLECTIE is volop binnen bij: Pantalons Gebruik van zelfzorggeneesmiddelen: de drogist weet er meer van Het natuurlijke alternatief Tegen inlevering van deze bon ontvangt u en truien Vooriaarsedilie Uitkijkpost uoorjaars Uitkijkpost Voorjaarseditie Uitkijkpost Uoorjaarsodftie BioSkinJetting is een natuurlijke methode voor rimpelcorrectie. Rimpels en kleine littekens kunnen met deze methode zichtbaar worden verminderd. BioSkinJetting is gebaseerd op het vermogen van de huid te regenereren. Door het gebied direct onder de rimpel te activeren, wordt de huid aangespoord nieuw weefsel te vormen. Dit nieuwe weefsel bevat jonge collagene en elastische vezels die de rimpel weer opvullen. De voordelen van BioSkinJetting zijn: 1geen inspuiting of operatie; 2. geen lichaamsvreemde stoffen; 3. niet vervelend om te ondergaan; 4.'snel zichtbaar en natuurlijk resultaat; 5. niet belastend: u hoeft bijvoorbeeld geen vrij te nemen van uw werk. Toepasbaarheid Alle rimpels en kleine littekens in het gezicht kunnen worden behandeld. De methode wordt toegepast bij rimpels op het voorhoofd, rond de ogen, op de wangen, de bovenlip, de kin en de neus-lippenlijn. *tïp>: Gadeawxm COMPLETE HUIDVERZORGING EN HUIDTHERAPIE VISAGISTE, BEHANDELINGEN ZOALS ACNÉ, LYMPHE DRAINAGE ONTHAREN CAMOUFLAGE AZIATISCHE PEELING EN BIO SKIN JETTING, Bij 2 huidverzorgingsproducten van Shiseido: ÉÉN PRODUCT a 30 ml GRATIS Schoutenstraat 26 Alkmaar 072 5116000 «I Een enorme keus in: Truien Vesten T-shirts Blazers Gilets Pantalons, in diverse lengtes Rokken, in diverse lengtes jassen jacks etc. etc. AANBIEDING: o.a. stretch in unï en ruit per stuk 27,50 2 voor Geldig t/m 30 april Pijnstillers, neusdruppels, maagtabletten. Voor zelf zorggeneesmiddelen, die allerlei klachten snel kunnen verlichten en verhelpen, gaan we als vanzelfsprekend naar de drogist. En niet voor niets. De drogist beschikt over uitgebreide kennis van zelfzorggeneesmiddelen en voorkomt daarmee op des kundige wijze gezondheids risico's als gevolg van ver keerd medicijngebruik. Want zelfzorggeneesmidde len lijken misschien onschul dig, en dat zijn ze ook als je ze volgens voorschrift gebruikt, maar er kan ook een hoop mis gaan. de klachten na een paar dagen verdwenen als sneeuw voor de zon. Van kwaad tot erger Er zijn nog veel meer voor beelden te noemen waarbij de drogist een advies geeft bij een ogenschijnlijk sim pele klacht en daarmee ergere gezondheidsklach ten voorkomt. Sandra (23) ging na haar bezoek bij de tandarts naar de drogist voor een pijnstiller met acetylsalicylzuur, de pijnstil ler die zij altijd gebruikte bij hoofdpijn en andere klach ten. De tandarts had haar verstandskies getrokken en De werking van de anticonceptiepil kan door het gebruik van Norit verminderen. Vicieuze cirkel Herman (53) was enorm geholpen met het advies van zijn drogist. Hij had al enige dagen maagpijn en slikte daarvoor ontstekings- remmende pijnstillers. De maagklachten verdwenen maar niet. Herman stapte daarom bij de drogist naar binnen voor een nieuwe verpakking van die pijnstil lers. Het moest nu toch maar eens over gaan. De drogist vertelde hem dat hij beter kon stoppen met het innemen van ontste- kingsremmende pijnstillers, omdat die juist maagklach ten kunnen veroorzaken. De drogist adviseerde hem eén maagmiddel waarmee ze had echt snel een pijn stiller nodig. De drogist vertelde dat acetylsalicyl zuur een bloedverdunnen- de werking heeft en de kans op nabloedingen ver groot. Met paracetamol heeft ze de pijn op een vei lige manier kunnen vermin deren. Een hele geruststelling Ook moeders met jonge kinderen maken graag gebruik van de deskundig heid van de drogist, jacqueline (35) heeft haar eigen drogisterij: „*lk krijg heel vaak moeders met jonge kinderen in de win kel voor wie een deskundig advies heel belangrijk is en vaak een hele geruststelling. Met zelfzorggeneesmidde len voor baby's en kinde ren moet je heel voorzich tig zijn. Een gediplomeer de drogist kan precies het juiste middel aanreiken voor de klachten die de moeder omschrijft. En, ook heel belangrijk, over de juiste dosering en gebruik van het middel adviseren." Zo kreeg Jacqueline onlangs een moeder met een kindje in haar winkel voor paracetamolzetpillen van 500 mg. „Toen ik vroeg voor wie de pijnstil ler bestemd was, ant woordde zij dat het voor haar dochtertje was. Het bleek dat de vrouw deze zetpillen zelf ook gebruikt en ze deze voor haar dochter doormidden sneed voor een lagere dosering. Ik was blij dat ik had doorgevraagd, want de werkzame stof in zetpil len is niet gelijk verdeeld over de zetpil. De dosering kan voor de dochter op deze manier gevaarlijk hoog worden, met alle gevolgen van dien. Er zijn speciale kinderzetpillen die zij zonder problemen voor haar dochter kan gebrui ken." een cardioloog. Voor hart patiënten zijn neusdruppels in het algemeen niet geschikt. Ik heb hem een ander middel meegegeven, die hij met een gerust hart kon innemen en zijn ver stopte neus verlichting kon geven." Er zijn soms ook lastige situaties in de alledaagse Voor hartpatiënten zijn neusdruppels in het algemeen niet geschikt. Praktijkervaring jacqueline kent veel voor beelden uit de praktijk waarbij ze met haar advies over zelfzorggeneesmidde len ernstige klachten heeft kunnen voorkomen. Ze vindt het dan ook echt een mooi beroep. Jacqueline: „Een vaste klant van mij kwam onlangs in de winkel voor neusdruppels. Omdat ik deze man al jaren ken, weet ik dat hij hartpatiënt is en dat hij hiervoor ook onder behandeling is bij praktijk van de drogist. Bij Jacqueline kwam op een gegeven moment heel vaak een dame in de win kel die meerdere pakken laxeermiddel tegelijk kocht. Na doorvragen bleek dat zij op deze manier probeer de af te vallen. Jacqueline heeft haar gewaarschuwd voor de gevaren van veel vuldig gebruik van laxeer middelen en heeft het pro duct daarna niet meer aan haar verkocht. Deze vrouw was misschien niet zo blij met het advies van de drogist. Kirsten (26) wél. Zij ging naar de dro gist om Norit te halen. Ze had iets verkeerds gegeten en had enorm veel last van diarree. De drogist vertelde haar dat de werking van de anticonceptiepil door het gebruik van Norit kan ver minderen en niet meer vol ledig betrouwbaar is. Daar had Kirsten helemaal niet bij stil gestaan. Doorverwijzen naar de huisarts Als de drogist de klachten van de klant niet ver trouwt, verwijst deze altijd door naar de huisarts. Jacqueline heeft ooit een klant met wratjes doorge stuurd naar de huisarts, wat achteraf huidkanker bleek te zijn. Gelukkig waren ze er snel bij en hebben de artsen de huid kanker kunnen genezen. Een klant met verkoudheid- klachten die zij niet ver trouwde, bleek een long ontsteking onder de leden te hebben. En dan zijn zelf zorggeneesmiddelen zeker niet afdoende. Geschoold personeel, deskundig advies Advies van de drogist bij de aankoop van zelfzorg geneesmiddelen kan ver keerd medicijngebruik, met alle gevolgen van dien, voorkomen. Uit onderzoek blijkt dat alle drogisten bij elkaar maar liefst 190.000 adviezen per dag geven over zelfzorggeneesmidde len. Dat zijn er 60 miljoen per jaar. Ook blijkt dat drogisten jaarlijks tenminste 142.000 adviezen geven waarmee ernstige gezondheidsrisico's voorkomen worden. Drogisten zijn speciaal opgeleid om de klanten deskundig te adviseren. Soms stelt de drogist vra gen waarvan de klant denkt: „Wat moet hij of zij met deze informatie?". Deze vragen zijn altijd bedoeld om duidelijkheid te krijgen over de klacht, wat de klant er zelf al tegen gedaan heeft en voor wie het zelfzorgge neesmiddel bestemd is. Met die informatie kan de drogist advies op maat geven. En dat is wel zo veilig. Ma. t/m vrij. zat. ochtend geopend Ook 's avonds Dépositoire HL/TE ID O BAB^R Kennemerstraatweg 269 - HEILOO - 072 - 533 04 58 ,ch - M. °<A maat 38 t/m 54!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 18