Politieke partijen positief over Plan Maalwater Zaalvoetbal toernooi Woestijn zand, vies hè Wer ca"! t BRINK SHOWROOM UITVERKOOP &Kees l VERS 2oo O?5 krant I Een nieuw bedrijf tffci Vos Makelaardij Definitieve locatie gevonden voor huisartsen m Sinnige's Fruit, munt uit! 1 1 S 't Loo zondag in teken van de soundmix-playbackshow Heiloo moet geen 'themapark voor welgestelde seniorenworden BORDEN Deze week bij de Uitkijkpost de Yoorj aarsbij lage Eindelijk oplossing voor kwestie Vinkenbaan A P E L L A* FALKLAND yy TONEEL (072) 535 10 00| m 1/ Runder- €^rn gehakt 1 kg Kokosbolletjes 4 Varkens- ennn oesters DYU irk Oer- Informeer naar ons STARTERSPAKKET: 30% KORTING op normale bestelling (500 vel briefpapier, 500 vensterenveloppen, 250 visitekaartjes.) vanaf 320,- NIEUWSBLAD N/OOR HEILOO EN OMSTREKEN zaterdag 27 maart Spectaculair PRESENTEERT: '40-Love' (Joking Apart) adverteren WWW. VAN DER Maroc sinaasappelen 3 kiio2,99 Klasse 1 Jonagold 3 kiio2,99 Klasse 1 witlof Verse Broccoli €0,89 €0,89 Ambachtelijke slagerij Botermalse Biefstuk 3 stuks6,25 Schouderham Brunchsalade Lasagne Tot 70% korting op alle keukenapparatuur KITCHEN AMBACHTELIJK 1/2 pond 2,60 Nu voor slechts Bij 100 gram runderrookvlees brOOÓjeS 100 gram FILET AMERICAIN GRATIS W,t' bruin mimm S Redactie, acquisitie en administratie: I De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo I Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 I e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl I e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl 1 Openingstijden kantoor: I ma t/m do: 8.00 -17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. I Geen Uitkijkpost ontvangen? I Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 24 MAART 2004 - 69e JAARGANG NO. 13 Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo Ook op internet: HEILOO - Ondanks de kritiek van drie insprekers lijkt de politiek in Heiloo erg positief gestemd over het initiatiefvoorstel van de partijen CDA, GroenLinks en Heiloo2000 over woningbouw voor starters aan het Maalwater. Door de partijen die niet bij de initiatiefgroep zaten werd zelfs jalousie uitgesproken. Het plan werd afgelopen donderdag, voor een volle tribune, besproken tijdens een verga dering van de commissie Maat schappelijke Zaken en Openbare Ruimte. Toch zijn er nog wel enkele vraagstukken die openstaan. Zo is een belangrijke vj-aag wat een eventuele uitvoering van het Plan Maalwater gaat betekenen voor de her schikking van HSV, de sportvereniging aan de Bayershoffweg. De locatie voor de 88 starterwoningen die het Plan Maalwater omvat, ligt pal n^ast de locatie waar- na de herschikking- de voetbalvelden van HSV zullen liggen. De vraag is of er wel genoeg ruimte is om beide projecten uit te voeren. Ook op financieel gebied waren er vra gen. Zo vroeg WD-commissielid Calf zich af of HSV niet de dupe zal worden van het financiële gat dat ontstaat bij het Plan Maalwater. Calf is bang dat de herschikking niet door zou kunnen gaan en vroeg dan ook om een kosten- batenanalyse. Initiatiefneemster mevrouw Beens-Woudenberg (CDA) gaf in ieder geval de garantie dat HSV en de herschikkingplannen geen scha de zullen ondervinden van het plan. Een tweede obstakel, waar alle partijen zich zorgen om maken is het feit dat alle starters uit de regio op de wonin gen zullen kunnen reageren. De partij en willen graag de (jongere) starters in Heiloo helpen, maar tegelijkertijd wordt ook starters vanuit de regio de mogelijkheid geboden om op de woningen te reageren. Mevrouw Beens-Woudenberg zei dat de regio afgelopen jaren voortdurend de Heilooer jongeren moest opvangen en dat dat nu ook andersom zal zijn. Buiten dat staat het regionaal reageren op woningen vast in Europese wetge ving en de huisvestingsverordening. Themapark Een ander (financieel) punt is het feit dat de gemeentegrond, die voor het Plan Maalwater beschikbaar moet komen voor een prijs van één miljoen euro, zal worden verkocht aan de Woningstichting Heiloo, terwijl het vol gens commissielid Calf zo'n drie mil joen waard is. Volgens Calf ontstaat met de overige kosten erbij een gat van zo'n drie miljoen euro en hij vroeg zich af hoe dit gat opgevangen dient te wor den. „Het begrotingstekort stijgt." Ton van Dril, initiatiefnemer van GroenLinks, verweerde zich hiertegen door zich af te vragen waarom grond in Heiloo altijd getaxeerd dient te worden alsof er dure appartementen moeten komen. „Niet alle grond moet worden gewaardeerd naar parken en golfbanen In deze editie van de Uitkijkpost vindt u de kleurrijke voorjaarsbijlage, een heerlijke krant vol leesplezier en aan trekkelijke advertenties. De krant bevat allerlei leuke tips en wetenswaardigheden, een echte bewaar-editie derhalve. De medewer kers van de Uitkijkpost wensen u veel leesplezier! Georganiseerd Üs.m. Team de Haas in Sporthal "Het Vennewater". aanvang: 14.00 uur aankondiging aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED www.vosmakelaardij.nl et cetera", aldus Van Dril. Hij bevestig de het gat van enkele miljoenen maar zei:,, De gemeente Heiloo is geen pro jectontwikkelaar, maar moet investe ren in onze jongeren en mensen die in Heiloo willen komen wonen. Niet om van Heiloo een 'themapark voor welge stelde senioren' te maken." Commissielid Klaassen (Heiloo2000) herinnerde de partijen nog eens aan de belofte die gedaan werd bij het forum vórig jaar in de Buk Buk, toen jongeren in Heiloo met de politiek in discussie gingen over jongerenhuisvesting. Ton van Dril voegde daar even later nog aan toe:,, Het vooruitschuiven voor deze doelgroep zijn we zat." Woonkazerne Raadslid Calf vindt dat het gebouw dat voor het Plan Maalwater is ontworpen te massaal is. Eerder noemde een inspreker het gebouw een 'Oost- Europese, Russische woonkazerne'. Deze inspreker kreeg van NCPN- raadslid Gomes een veeg uit de pan, die die omschrijving betitelde als bescha mend en een typisch geval van 'egoïsme uit de rijke klasse'. Het gebouw dat 88 woningen omvat (50 x 50m2, 20 x 100m2 en 18 x 80m2) krijgt vier woonlagen, waarvan de bovenste laag ietwat is teruggetrokken (de penthouses). Het zicht vanaf de weg, zo legde architect Martin van Wilsum bij de tijdens de vergadering gegeven presentatie uit, zal voorname lijk groen zijn. Het gebouw wordt een 'object in het groen' waarvan de ber gingen intern zijn verwerkt. Om het gebouw moeten minimaal 88 parkeer plaatsen komen. De vorm van het gebouw is te omschrijven als 'een grote en een kleine boemerang weerspiegeld aan elkaar en verbonden door een trap penhuis'. Ondanks de obstakels en de vragen die nu nog resten lijkt het plan goede toe komstperspectieven te hebben. Willem Gomes sprak van 'grote waardering voor de drie partijen' en noemde het 'hoog tijd' dat er voor deze doelgroep zo'n initiatief werd genomen. Ook Gré Ris (PvdA) sprak van een 'mooi plan'. En eerlijk is eerlijk, het plan ziet er goed uit en heeft een nobel doel. Nu is het de taak van de politiek om het plan inderdaad tot een mooie uitvoering te brengen en te zorgen dat HSV niet de dupe gaat worden van het financiële gat van drie miljoen euro. Gezien de eensgezindheid over het ini tiatief, lijkt de realisatie alleen nog een kwestie van tijd. HEILOO - Oud plaatsgenoot Stijn Kroonen is op 27 februari afgestudeerd in de Bedrijfseconomie, richting Strategisch Management en Organisatie, aan de Universiteit van Amsterdam. Zijn afstudeeronderzoek verrichtte hij tijdens een stageperiode bij Achmea Inkomensverzekeringen. HEILOO Op 16 maart 2004 hebben de huisartsen Van Bruggen en Voskuil over eenstemming bereikt met GGZ Noord- Holland voor de vestiging van hun prak tijk in het gebouw De Smet op het ter rein van Willibrord aan de Ken- nemerstraatweg/Kanaalweg. Momenteel houden de huisartsen prak tijk in een tijdelijk onderkomen aan de Vinkenbaan. De huisartsen waren al geruime tijd in gesprek met vertegenwoordigers van GGZ Noord-Holland om te bezien of vestiging van hun praktijk op de terrei nen van Willibrord mogelijk was. Deze gesprekken bleven tot nu toe echter zon der resultaat. Op verzoek van de huisart sen heeft burgemeester H. den Boon de afgelopen periode een bemiddelende rol gespeeld bij de gesprekken met ver tegenwoordigers van GGZ Noord- Holland om te kijken of een principe overeenstemming tussen de partijen mogelijk was. Aanvaardbare en goede oplossing Deze bemiddeling heeft er uiteindelijk toe geleid dat op dinsdagmiddag 16 maart jongstleden een voor alle partijen aan vaardbare en goede oplossing is gevon den. De huisartsen vestigen hun praktijk definitief in het gebouwencomplex dat op het Willibrord aanwezig is en dat de komende maanden zal worden aangepast aan het programma van eisen zoals dat door de huisartsen is ontwikkeld. De gemeente heeft in dit vervolgtraject slechts een faciliterende rol. Units na zomermaanden verplaatst Hoewel een definitieve planning nog moet worden gemaakt is het streven er op gericht de nieuwe praktijkruimten in de zomermaanden in gebruik te nemen. Zo spoedig mogelijk daarna zullen de units aan de Vinkenbaan worden verwij derd. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de huisartsen een definitief onderkomen zouden realiseren aan het Slimpad. Bij de verdere uitwerking van dit plan werd echter duidelijk dat de locatie Slimpad bij een eenlaagsbebouwing een steden bouwkundig niet ideale situatie zou opleveren. Verder bleek dat de financië le randvoorwaarden voor de huisartsen op onoverkomelijke bezwaren stuitten. Onderwerp van zorg nu afgerond Het vinden van een geschikte, definitie ve locatie voor de huisartsenpraktijk is geruime tijd een onderwerp van zorg geweest binnen de gemeente. Naar aan leiding van de raadsvergadering van 1 december 2003 is de voortgang van deze zaak opgedragen aan de burgemeester. Onder zijn leiding zijn de laatste maan den vele gesprekken gevoerd, ideeën en plannen ontwikkeld en is er nader onderzoek gedaan. Met de vestiging van de huisartsen op het terrein van Willibrord kan de zaak worden afge rond. I B HEILOO - Tevredenheid is af te lezen op het gezicht van Frank van Schooten, eigenaar van Tegelzet- bedrijfVan Schooten. En tevredenheid bij de dienstverlener is een direct gevolg van tevredenheid bij de klant. Het gaat goed", zegt Frank, van Schooten aan de Runxputteweg te Heiloo. Het bedrijf zou zich na de directieovername door Frank van zijn vader meer gaan richten op particu lieren en dat lukt erg goed. Met nog één nieuwbouwproject, een nieuwe bedrijfsbus en de goedlopende show room aan de Scheldestraat in Alkmaar is Frank hard op weg de par ticuliere wereld te veroveren en daar in veel tevreden klanten achter te laten. Ervaring Tegelzetbedrijf Van Schooten werd door Gerard van Schooten, de vader van Frank, in 1985 opgestart. Vorig jaar nam Frank, die al wat ervaring had opgedaan, de werkzaamheden over van Gerard. Gerard bleef nog een tijdje aan als adviseur en staat nog steeds zo nu en dan zijn zoon bij. Maar inmiddels heeft Frank de touw tjes in handen en streeft hij zijn visies na. Ervaring sinds zijn achttiende en een studie bij Espeq in Heerhugowaard, het Damland College te Zaandam en vakkennis opgedaan bij Bovatin heeft Frank met zijn tegelzetbedrijf veel te bieden. Bedrijfswagen Een andere factor die zorgt voor een betere service is de nieuwe bedrijfs- In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5,1851 PZ/ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. wagen die Frank heeft aangeschaft. In het busje kan alles wat hij nodig heeft wat tijdbesparend werkt voor de klant. Met de vorige wagen wilde het nog weieens voorkomen dat er iets niet inpaste en het betreffende gereedschap tijdens het werk moest worden opgehaald. Nu is dat anders. „In de nieuwe wagen past echt gigan tisch veel. Ik neem nu alles mee. Ideaal voor de klant." Showroom Hij geniet van het vak en het per soonlijk contact met de klanten in de particuliere sector. Het compleet opbouwen van een badkamer vindt Frank geweldig. De klant hoeft er weinig voor te doen. Alles wordt geregeld. Loodgieters, stukadoors, sanitair en het tegelwerk. De showroom in Alkmaar begint ook zijn vruchten af te werpen. Gelegen aan de Scheldestraat, ondergebracht in het gebouw van Sanitair Tegelcentrum Alkmaar (STC) op het industrieterrein Oudorp nabij de Friesche brug, is 1200 m2 aan tegel werk te bezichtigen en uit te kiezen, maar ook complete badkamers. Tegelzetbedrijf Van Schooten geniet tevens de erkenning van Bovatin, het kwaliteitskeurmerk van de onderne- mersbond en tevens een leerschool van Frank. Tegelzetbedrijf Van Schooten is te vinden aan de Runxputteweg 3 te Heiloo en te bereiken op 0725323799/0622804764. De showroom is gevestigd aan de Scheldestraat 8 te Alkmaar bij Sanitair Tegelcentrum Alkmaar. •i.fe! 1 Fmrnm ss» Frank van Schooten verovert de particuliere markt, (fotoMSP) 'Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Henny Stoop tel, 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo FALKLAND TONEEL van Alan Ayckbourn in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Heerenweg 44 072 5338487 DONDERDAG t/m ZATERDAG Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 DONDERDAG t/m ZATERDAG 100 gram0,99 150 gram0,99 TltcuiCttyl vlet cveek 500 gram4,50 Kijk bij de Uitkijkertjes voor meer informatie Kennemerstraatweg95, Heiloo T 072 532 32 56 www.kitchentechnics.nl TIC H j ICS m K 0 k S t ij C Autowassalon SuperClean Industrieterrein Oosterzij 2 Heiloo tel 072 533 60 84 open: ma t/m vrij 8.00 -18.00 uur, zaterdag 8.00 -17.00 uur. HEILOO - Winkelhof 't Loo maakt van de aanstaande koopzondag (28 maart) een groot festijn voor kinderen. Buiten het centrum staat traditiege trouw de minikermis van Klaas Braak opgesteld met de draaimolen, de sui kerspin, oliebollen en het brandweer- spuitspel. Binnen kunnen oud en jong genieten van de soundmix-playbacks how voor kinderen tot en met 12 jaar. Aan het eind van de dag, rond 15.30 uur is de finale, waarbij de twee beste artiesten nog een keer hun act ten gehore brengen. De jury wordt geleid door niemand minder dan 'idol' Fardoe Swaanswijk, zij wordt bijgestaan door Lieke Vollers. Inmiddels hebben twee groepen en 15 individuele deelnemers zich ingeschreven, een zeer gevarieerd deelnemersveld, waarbij ook live gezongen wordt. De jury zal het zwaar krijgen een keuze te maken tussen al dit aankomende talent. Er zijn nog enkele plaatsen over voor deelname. Wie mee wil doen kan zich rechtstreeks aanmelden bij Imagine, tel. 072-574552 of per e-mail imagi- ne@ovmsales.nl. De maximum leeftijd is ongeveer 12 jaar. Regio Noord- Kennemerfand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoop - Winkelhof 't Loo - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1