Een mooie omheining is het visitekaartje van uw tuin mSËm Win.ijiij.ne» jf vooriaarsedilie Uitkijkpost Voorjaarseditie Uitkijkpost VoorjaarsM frMitkijkposl Voorjaarseditie Uitkijkpost voorjaarseditie Uitkijkpost V Bel ons gerust voor verdere informatie. Offertes op Industrieterrein Oosterzij 12 1851 NT Heiloo T 072) 533 33 92 Uw thuis verdient de zorg van deko Schermen en schuttingen Hekken Tips Muren Hagen Prachtige structuur bouclé in 18 kleuren, breed 400 cm, antistatisch, vlamwerend en geschikt voor elk woonvertrek. Met schuttingenschermenhekkenmuren en hagen geeft u de grenzen van de tuin aan. Bovendien creëert u er beschut ting mee en privacy. Ze zijn te beschouwen als de buiten muren en als het visitekaartje van uw tuin. Ook de sier- waarde speelt natuurlijk een rol. Een mooie schuttingeen rustiek muurtjeeen siersmeedijzeren hek en een goed ver zorgde haag zijn een plezier om naar te kijken. Met schuttingenschermenmurenhekken en hagen kunt u ook verschillende tuinonderdelen accentueren. Iedere tuin kan met deze houtensteneni, metalen en levende wanden in tuinkamers worden opgedeeld. Voor u begint Gaat u een schutting, hek, muur of haag plaatsen op de grens met de buren, doe dat dan als het kan samen in goed overleg. U mag alleen op de erfgrens bou wen en planten wanneer de buren u daar toestemming voor geven. Is dat niet het geval, dan moet u minstens 50 cm binnen de erfgrens blijven. Voor de hoogte van muren en schuttingen geldt een maximale hoogte die is vastgesteld in het bestem mingsplan van uw gemeen te. Vraag na wat wel en wat niet mag voor u begint. Tips - Zorg altijd voor een goede verankering van schuttin gen, schermen en hekken. - Deelt u een haag met de buren dan heeft u allebei de plicht om de haag te onder houden. - Zorg voor wat uitzicht op de naaste omgeving om een opgesloten gevoel te voorkomen. Op 40Ö cm breed. Per meter TWister Briljant tweekleurig tapijt in 14 eigentijdse kleurstellingen. Breed 400 of 500 cm. Geschikt voor elk woonvertrek, antistatisch en vlamwerend. Op 400 cm breed. Per meter Bouquette Frisé tapijt van ijzersterke garens. Tapijt geschikt voor elk woonvertrek, breed 400 of 500 cm, antistatisch en vlamwerend, verkrijgbaar in 28 kleuren. Op 400 cm breed. Per meter Heiloo Ken nemerstraatweg 109 telefoon 072 555 66 52 interieurs De variatie in kant-en-klare houten schermen is zo groot dat u eindeloos kunt combineren. Er zijn bijvoor beeld rechte schermen, boogvormige schermen, schermen die schuin aflo pen en schermen die deels gesloten en deels open zijn. De schermen kunnen worden uitgebreid met rechte of ronde pergola's. Kwaliteitsschermen die gemaakt zijn van verduur zaamd, onder druk geïmp regneerd hout hebben een zeer lange levensduur. Naast de houten schermen zijn er ook bamboescher- men, schermen van wil gentenen, schermen van heidetakken en rieten schermen. Deze 'natuur- schermen' zijn per meter of als panelen te koop. Speels gaas Met gaas kunt u halfronde, ronde en golvende wanden in en rond de tuin maken. Zet u er klimplanten tegen dan wordt het een begroei de wand. Gaas is aan de rol en in de vorm van panelen te koop (ook met bijbehorende staanders waar ze zo ingeschoven kunnen worden). Tips - Maak voor natuurscher- men die u per meter koopt een stevig frame om uit zakken te voorkomen. - Ook mooi voor een plan- tenwand: betongaas begroeid met planten. - Wilgentenen schermen kunnen ook ter plekke wor den gevlochten. Kant-en-klare hekken zijn er van hout en metaal. U kunt ook zelf een hek maken van bijvoorbeeld hout, bamboe en gerecycled materiaal. Een hek van ste vig gaas behoort ook tot de mogelijkheden. Neem gaas van een goede kwali teit. Hout Van de bekende tuinhout leveranciers zijn er hekken in vele modellen, compleet met bijpassende poorten. U hoeft ze thuis alleen nog maar in elkaar te zetten en stevig te verankeren in de grond. Maakt u zelf een hek gebruik dan verduur zaamd hout dat jaren mooi blijft. Een houtsoort die al eeuwen gebruikt wordt voor hekken vanwege de duurzaamheid is kastanje hout. Een hek van paaltjes van gespleten kastanjehout geeft de tuin een landelijke uitstraling. Dat geldt ook voor hekken die gemaakt zijn van planken waarin de vormen van stammen en takken nog herkenbaar zijn. Metaal Hekken van smeedwerk hebben allure. Heeft u een tuin in een landelijke omgeving of woont u in het monumentale hart van een dorp of stad, dan zal een hek met een klassieke of romantische vormgeving een goede keuze zijn. Voor de tuin bij een nieuwbouw huis is een modern, strak vormgegeven hek een goede keuze. - Er zijn ook palen en 'plan ken' te koop van gerecy cled materiaal. Dit oerster ke materiaal kan gezaagd en geschroefd worden. - Smeedijzeren hekken kunt u op maat laten maken. - Sierhekken zijn zo mooi vormgegeven dat ze zelfs een extra decoratieve waar de hebben. U kunt ze ook laten begroeien met klim planten. Met vrijstaande muren kunt u de tuin ommuren en in tuinkamers verdelen. Tuinkamers kunnen geac centueerd worden door het aanbrengen van hoogte verschillen. Met muren in de vorm van grondkerin- gen maakt u bijvoorbeeld een verdiept terras of ver hoogde borders links en rechts van het tuinpad. Tips - Een muur van blokken tufsteen raakt snel begroeid met mossen waardoor het snel lijkt of de muur al jaren staat. - U-elementen hoeft u maar naast elkaar te zetten om een laag muurtje te maken. - Muren staan stevig op een fundering van gewa pend beton die twee keer zo breed is als de muur zelf. Betonnen palissadenban- den lenen zich prima voor het maken van lage keer- muren. Ze zijn in meerdere tinten en hoogten verkrijg baar. Hagen worden al eeuwen gebruikt om de grenzen van het erf en de tuin aan te geven. Een dichte haag is een uitstekende windbreker. Met hagen accentueert u de verschillende onderdelen van de tuin. Een bloeiende haag van bijvoorbeeld rozen is mooi om te zien. Met hagen kunt u ook visu ele trucs uithalen. Plant hal verwege een lange, smalle tuin een of twee hagen in de breedte om de lengte te doorbreken. Hagen zijn een eersteklas camouflagemid del. Zet een groenblijvende haag bij het plaatsje met de gft- en afvalcontainer en u ziet er niets meer van. Groenblijvende hagen Groenblijvende hagen ma ken de tuin het hele jaar de moeite waard om te zien. Een goed verzorgde buxus- haag geeft de tuin ook in de wintermaanden struc tuur. Heeft u niet zoveel grond tot uw beschikking, plant dan een haag van heesters die door snoeien smal te houden zijn. Tips - Ook een ligusterhaag kan mooi in vorm gesnoeid worden. - Een Taxushaag of beuken haag met poort vormt een entree met allure. Plant links en rechts heesters die al wat hoger zijn en leid de takken over een metalen boog naar elkaar toe.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 25