Wat heb ik nou aan m 'n fiets hangen Handhaving en milieu: wat is dat? Voor niets gaat de zon op %Iokaa\*£ HEILOO <5i. UITKIJKPOST - 24 MAART 2004 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De afgelopen tijd is er door gemeente en politie al hard gewerkt om de Stations omgeving veiliger en aantrekkelijker te maken. Uit de reacties van ondernemers en bewoners van het gebied is gebleken dat de situatie inmiddels is verbeterd. Ook in de toekomst bbjven gemeente en politie zich inspannen voor een verbetering van de Stationsomgeving. Nu hebben de gemeente en de pohtie Noord-Holland Noord een actie op touw gezet in samenwerking met de fietsenhandelaren in Heiloo. De actie heeft als doel het aantal fietsdiefstallen en het aantal foutgestalde fietsen te verminderen. De foutgestalde fietsen geven het sta tionsgebied een slordig gezicht, ze hinderen passanten en fietsvandalen krijgen vrij spel om fietsen te bescha digen. We willen fietsers in het stationsgebied ervan overtuigen dat fietsen die in de stalling staan met een dubbel slot een minder makkelijke prooi vormen voor fietsendieven. Ook vragen we fietsers om hun fiets behoorlijk te parkeren. In de periode van 29 maart tot en met 29 april gaat de politie in het stationsge bied vijf maal controleren of fietsen goed of fout geparkeerd staan. Zowel goed- als foutgeplaatste fietsen krijgen een label. Op de verschillende labels kan worden aangegeven dat een fietser zijn goede gedrag zal houden of dat hij zijn slechte gedrag zal verbeteren. Bij het inleveren van dit goede voornemen en adresgegevens bij één van de rijwielhan delaren in Heiloo, maken fietsers kans op hele leuke prijzen. Zo worden er o.a. fietstassen, een fietscomputer, een zadeltasje en reparatiesetjes verloot. En als klap op de vuurpijl verloten we een splinternieuwe fiets, een Gazelle Impala ter waarde van 649! Wanneer fietsers het label inleveren om mee te dingen naar de prijzen dan ont vangen zij ook een kortingsbon die gebruikt kan worden om een kettingslot ('Cyclops red chain') aan te schaffen. De huidige winkelwaarde voor een 'Cyclops red chain' is 45,- en gedurende de actie is dit slot te koop voor slechts €17,50 (met kortingsbon). De 'Cyclops red chain' wordt aanbevolen door de Consumentenbond en de Nederlandse Fietsersbond. Voorwaarden actie De actie loopt van 29 maart tot en met 29 april 2004. Per persoon mag slechts één label worden ingeleverd. Deelnemende rijwielhandels: - George Vlaar TWeewielers, Stationsweg 2,1851 LK Heiloo - Boersen Fietsenhandel, Stationsweg 79, 1851 LJ Heiloo - Bosman Tweewielers, Westerweg 295,1852 AH Heiloo De fietslotenactie (korting op de aan schaf van een 'Cyclops red chain') geldt zo lang de voorraad strekt (op=op). •De trekking van de prijswinnaars vindt plaats op 6 mei 2004. De uitslag wordt op 12 mei 2004 bekendgemaakt op de gemeentelijke informatiepagina in de Uitkijkpost. De winnaars krijgen ook persoonlijk bericht. Campagne Verbetering Stations omgeving Heiloo De fietsdiefstalactie is de derde actie van een totaalcampagne ter verbetering van de leefbaarheid van de Stationsomge ving. In de komende maanden richten de acties zich o.a. nog op het fietsen en brommen in het voetgangersgebied van het stationscentrum. Het tegengaan van wildplassen en het drinken van alcohol op straat was een eerste actie die in de maanden juli en augustus van 2003 heeft plaatsgevonden. In januari van dit jaar vond een actie plaats om het foutparkeren van auto's tegen te gaan. Tevens voert de gemeente op dit moment samen met de Fietsersbond het project Fietsdiefstalscan uit. De bedoe ling is fietsdiefstal in kaart te brengen en maatregelen te nemen om fietsdief- stal te verminderen. Wilt u ook dat er iets gedaan wordt tegen fietsdiefstal? Is er wel eens een fiets van u gestolen en zo ja, waar en wanneer? Vul de enquête op de site www.fietsersbond.nl in. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw P.M. van der Last, veiligheidscoördinator, telefoon nummer (072) 535 66 44. De milieudeskundigheid van onze gemeente is voor een groot gedeelte onder gebracht bij de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA). Diverse medewerkers zoals bodem- en geluidspecialisten, handhavers, vergunningverleners en beleidsmede werkers voeren daar onze milieutaken uit. In dit artikel kunt u meer lezen over de taken van onze milieu-handhavers. Bedrijven en milieu In de gemeente Heiloo staan niet alleen woningen maar ook bedrijfspanden. Bedrijven bestaan in verschillende soorten en afmetingen. Bijvoorbeeld een bakker, een vuurwerkhandel, een benzi nepomp. of een groothandel. Deze bedrijven worden door de Milieudienst Regio Alkmaar gecontroleerd op de naleving van de milieuwetgeving. Daarbij kan het bijvoorbeeld gaan om een bakker die teveel vet naar het riool afvoert, een autospuiterij zonder goede luchtfilters of een snackbar met veel zwerfvuil in de directe omgeving. Ook andere instanties controleren bedrijven op de naleving van de milieuwetgeving. Bijvoorbeeld de politie, de provincie en V '4^ het ministerie van VROM. De milieu dienst werkt nauw samen met deze instanties. In sommige situaties gaan de verschillende handhavingsinstanties gezamenlijk op pad om bedrijven te con troleren. Dit kan de ondernemer veel tijd besparen, doordat alle milieu-aspecten in één keer gecontroleerd worden. Milieu-handhaving in de praktijk De MRA heeft een team van handhavers in dienst die regelmatig bedrijven in onze gemeente bezoeken. Een goed con tact met de ondernemer is belangrijk zodat de handhaving optimaal kan verlopen. Wanneer overtredingen geconstateerd worden, kan de handhaver direct optreden. Het opmaken van een proces verbaal of het onmiddellijk stopzetten van een activiteit binnen een bedrijf behoort dan tot de mogelijkheden. Voorbeelden in de praktijk Tijdens een bezoek aan een ondernemer maakt de handhaver een bedrijfsronde. De resultaten van de controle worden met de ondernemer besproken en vast gelegd. Daarbij geeft de handhaver aan hoe de eventuele overtredingen onge daan kunnen worden. Zo kan bij de controle van een tankstation sprake zijn van een overtreding. Het blijkt dat het bedrijf meer dan de toegestane hoeveel heid olie in het riool loost. Na goed overleg neemt de eigenaar stappen om dit op te lossen. Binnen een afgesproken termijn controleert de handhaver het resultaat tijdens een tweede bedrijfsbe zoek. De handhaver verwerkt vervolgens alle resultaten van de bedrijfsbezoeken in een computersysteem. Een ander voorbeeld waarbij de hand haver in actie komt is de verkoop van vuurwerk. Een verkooppunt voor vuur werk is gebonden aan regels waar op gehandhaafd wordt. Is er bijvoorbeeld een goede brandblusinstallatie aan wezig en is de opslag van het vuurwerk volgens de voorschriften gebouwd. De taken van een handhaver zijn door de veelheid van bedrijven gevarieerd. Voorop staat dat een goede handhaving de veiligheid, gezondheid en duurzaam heid voor mens en milieu waarborgt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer M. van Vugt van de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA), afdeling Bedrijven, telefoonnummer (072) 548 84 65. Raad en (raads) commissies Welstandscommissie Op maandag 29 maart a.s. vergadert de Wel standscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeen tehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 15 maart 2004. 3. Ingekomen stukken: 4. Ingekomen bouwplannen: - Butterlaan 5, vergroten woning; - Haesackerlaan 53, vergroten woning; - Kennemerstraatweg 408 t/m 414, bouwen 14 appartementen; bespreken details en materialisering gebouw; - Oosterboslaan 26, oprichten woning; - Zeekamplaan 24, vergroten woning. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. - Conclusie jaarverslagen 2003 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, op vrijdag 26 maart a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, openings tijden maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maandagavond 18.00- 20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66. Bouwen en wonen Nieuwe bouwplannen in het Stationscentrum ter inzage (artikel 19 lid 2 Wet R.O.) De gemeenteraad heeft het doel te komen tot een vernieuwing van het Stationscentrum. Al in 2000 is er een beeldkwaliteitsplan voor dit gebied vastgesteld. Afgestemd op dit plan zijn er inmiddels bouwplannen ingediend door Savaho Exploitatie bv te Alkmaar voor de locatie Stationsplein/Heerenweg 209-215 en Meijer projectontwikkelingsmaatschappij bv te Beverwijk voor de locaties Stationsweg 88 en 89. Het college heeft na bespreking van deze plannen in de raadscommissie Openbare Ruimte in principe besloten medewerking te verlenen aan deze bouwplannen. Het eerstgenoemde plan aan het Stations plein/Heerenweg 209-215 behelst een woongebouw van 29 appartementen, een supermarkt en overige winkelruimte als mede een parkeerkelder in twee lagen aan het Stationsplein/Heerenweg. Voor wat betreft de bouwpercelen aan Stationsweg 88 gaat het om de bouw van 17 appartementen, een grandcafé, winkels en parkeerkelder. De genoemde parkeerkelders onder de beide bovengenoemde bouwprojecten zullen worden voortgezet in openbaar gebied, met name onder het Stationsplein, waarbij de toe gang tot de in- en uitrit van de totale parkeergarage plaatsvindt vanaf de Hee- renweg. Voor het bouwperceel aan de noordzijde van de Stationsweg 89 gaat het om het realiseren van 13 appartementen, winkelruimte en een kelder. Omdat deze plannen niet passen in het bestemmingsplan Stationsomgeving (1995) moet er voor realisatie van deze nieuwbouw- plannen een artikel 19 lid 2 procedure van de Wet op de Ruimtelijke Ordening gestart worden. Het college van burgemeester en wethouders heeft de bevoegdheid om deze vrijstellingsprocedure verder uit te werken. De voorgenomen nieuwbouwplannen vormen een belangrijke bijdrage aan de ont wikkelingen in de stationsomgeving. Gezien de voorgenomen ruimtelijke plannen in dit gebied en de particuliere initiatieven die ken baar zijn gemaakt bij de gemeente, heeft de gemeenteraad zoals eerder gesteld al een beeldkwaliteitsplan vastgesteld met als doel een toetsingskader te scheppen. Plannen in dit gebied worden getoetst aan dit beeld kwaliteitsplan om de kwaliteit in de stations omgeving te verbeteren, maar ook om de samenhang tussen diverse initiatieven te waarborgen. De ingediende bouwplannen zijn zowel uit stedenbouwkundig als uit architec tonisch oogpunt een goede inpassing in zijn omgeving en vormen een goede aansluiting op de toekomstige ontwikkeling in dit gebied. Bouwplannen ter inzage Vanaf donderdag 25 maart 2004 liggen de bouwplannen gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Bijbeho rende stukken, zoals een opgestelde ruimtelijke onderbouwing zijn ook in te zien. De openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder vanuit de betrok kenheid bij de ontwikkeling van de Stationsomgeving tegen het voornemen om aan bovenvermelde plannen medewerking te verlenen, schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Belieslaan 22 - veranderen garage voorgevel (reg.nr. 2003/0395) De Hoghe Weijdt 34 - vergroten woning woonkamer en keuken (reg.nr. 2004/0109) Frederica's Hof 1 - vergroten woning uitbouw linkerzij gevel (reg.nr. 2004/0059) Groenelaan 5 - vergroten woning na sloop stallingsruimte (reg.nr. 2004/0074) Het Zandstuk 98 - vergroten woning (reg.nr. 2004/0008) Het Zevenhuizen 24 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0406) Kennemerstraatweg 357 - vergroten woning serre (reg.nr. 2004/0076) Kennemerstraatweg 464 - bouwen gezond heidszorggebouw, huisvesting voor 28 zelfstandig wonende cliënten (reg.nr. 2004/0107) Kerkelaan 18 - ged. vernieuwen woning her stel brandschade aan dak (reg.nr. 2004/0104) Pauwweijdt 5 - vergroten woning badkamer, slaapkamer voorgevel (reg.nr. 2003/0305) Rosendaal 77 - vergroten woning entreehal (reg.nr. 2003/0359) Rosendaal 79 - vergroten woning entreehal (reg.nr. 2003/0358) Stationsweg 73 - veranderen horecagebouw (reg.nr. 2004/0093) Wilgenlaan 4 - vergroten woning (reg.nr. 2004/0099) Vrijwilligers gezocht. Zie artikel op pagina 6, onder de rubriek welzijn. ft Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw en sloopvergunningen verleend. 't Loo 36 - ged. slopen winkelgebouw verwijderen asbesthoudende leien van het dak (reg.nr. 2004/0064) Belieslaan 22 - veranderen garage voorgevel (reg.nr. 2003/0395) Heerenweg 125 - bouwen garage (reg.nr. 2004/0038) Kennemerstraatweg 380 - ged. slopen kantoorgebouw asbesthoudende beplating boven verlaagd plafond (reg.nr. 2004/0103) Stationsweg 3 - vergroten woning twee dakopbouwen (reg.nr. 2003/0319) Stationsweg 73 - veranderen horecagebouw (reg.nr. 2004/0093) Vossenakkers 15 - vergroten woning dakopbouw (reg.nr. 2004/0035) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Verleende uitritvergunningen Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende vergunning voor het maken van een uitrit op de openbare weg verleend ten behoeve van het perceel: - Westerweg 49A Ter inzage De uitritvergunningen met de bijhorende stukken liggen ter inzage in het gemeente huis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Wanneer deze vergunning gereed is, krijgt de aanvrager van de uitrit bericht van de afdeling Ingenieursbureau over de kosten. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de vergunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitrit. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitrit vergunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact op nemen met de heer J. Koster van het Inge nieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 68. Inwerkingtreding wijziging Huisvestingsverordening Burgemeester en wethouders maken bekend dat het college in haar vergadering van 8 maart 2004 een wijziging in de Huisvestings verordening 2000 gemeente Heiloo heeft Lees verder op pagina 6 r t Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Heiloo contact ACTIEF iftl 77 v -V .1 J] Internationaal Jaar van Vrijwilligers J

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4