Regiodirecteur NS geeft uitleg over keuzes van de Nederlandse Spoorwegen Hoe gaat Leerlingen Orkesten Festival Heiloo zoekt deelnemers voor Paralympics in Polen Zuid-Franse sfeer proeven tijdens expositie Rina Snel Gemeentelijke heffingen over 2004 BRIEVEN mm UITKIJKPOST - 24 MAART 2004 - PAGINA 7 Het hoe en waarom van de nieuwe NS dienstregeling INGEZONDEN Meer ruimte voor starters in Heiloo Inloopochtend De Duif Doorwerken in het Open Huis Wat zijn uw munten waard Rommelmarkt en fancy- fair bij scouting Victorie Appeltjessoep gemeeritE-info m WWW. Aanvragen voor abonnementen kan door invulling van de persoonsgegevens op onderstaande bestelbon. Voor de aanvraag dient u een recente pasfoto in te leveren voor elk gezinslid die een abonnement wenst. (S.v.p. op de achterzijde van de pasfoto('s) naam en geboortedatum vermelden) en te sturen aan de Gemeente Heiloo, afdeling Welzijn/team COA, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. (S.v.p. in de linkerbovenhoek HET BAAFjE vermelden). kunt uw bestelbon t/m donderdag 15 april 2004 inleveren op het gemeentehuis en uw abonnement(en) afhalen en betalen bij de kassa van Zwembad Het Baafje op woensdag 21 april en vrijdag 23 april 2004 van 16.00 tot 20.00 uur. Vanaf maandag 3 mei liggen de abonnementen bij de receptie van het gemeentehuis, openingstijden: maandag t/m vrijdag 08.00 tot 16.30 uur. Betalen van abonnementen kan ook d.m.v. overschrijving van het verschuldigde bedrag naar rekeningnum mer 28 50 03 658 t/m donderdag 15 april 2004 onder vermelding van "zwemabonnement". U kunt uw abonnement dan afhalen bij de kassa van Zwembad Het Baafje op hierboven genoemde data en tijden. r Knip langs deze lijn~<§^^r 1 BESTELBON voor abonnementen voor Zwembad Het Baafje Heiloo, gedurende de periode van zaterdag I 1 mei t/m zondag 29 augustus 2004 S.v.p. duidelijk invullen Voorverkoop Voor- en achternaam M/V Geboorte datum Gezins- abon. (ouder) Gezins- abon. (overige) Persoonlijk abon. 3 t/m 17 jaar Persoonlijk abon. v.a. 18 jaar 112,00 €8,00 41,00 60,00 Naam: Adres: Postcode:Woonplaats: Telefoonnummer: AMSTERDAM - In een gesprek met De Uitkijkpost heeft regiodirecteur Randstad Noord van de Nederlandse Spoorwegen, Herman Gelissen, uitleg gegeven over de keuzes die de NS heeft gemaakt met betrekking tot de nieuwe dienstregeling die afgelopen december in is gegaan. Eerder bracht Gelissen een bezoek aan Germaine Trigallez en Dymphna Taylor, woordvoersters van een groep ontevreden burgers over de dienstregeling, en gaf hen tot tevreden heid dezelfde uitleg. In het gesprek legde Gelissen uit waarom de intercity Den Helder - Nijmegen niet meer stopt in Heiloo en Castricum en hoe een dienstre geling in elkaar gezet wordt en met welke dilemmays en keuzes de NS worden geconfronteerd worden met het gepuzzel voor een goedlopend spoorboekje. Gigantische puzzel Gelissen benadrukt dat de keuzes die gemaakt zijn de bedoeling hebben om zoveel mogelijk NS-klanten een plezier te doen, maar dat bij een keuzeproces waarbij met verschillende factoren rekening gehouden wordt, niet ieder een het eens zal zijn. Dat is ook wel logisch gezien alle individuele belangen van de reizigers. Bij de keuzes wordt rekening gehouden met de zwaarte van de vervoersstromen. Hoeveel mensen komen waar vandaan, stappen waar over en gaan waar naar toe? Zo liggen de kerncijfers voor Heiloo met betrek king tot in- en uitstappers per dag op 3700. Ter vergelijking: in Castricum zijn dit er 6300, Den Helder 5500 en Alkmaar 19000. Ondanks dat de NS een maatschappe lijke functie heeft, is het wel een com mercieel bedrijf. Gelissen: „We moeten onze eigen broek ophouden." Daarom krijgen bij de NS de grootste groep klanten (lange afstandreizigers) en de stations met de meeste in-Aiitstappers (bv. Alkmaar met 19000) prioriteit als het gaat om het ontwikkelen van een nieuwe dienstregeling. Het opzetten van een nieuwe dienstre geling is een ingewikkeld proces en is het beste te vergelijken met een gigan tische puzzel, waarbij verschillende per sonen de stukjes beheren. Zo moet er niet alleen rekening gehouden worden met waar de meeste reizigers vandaan komen of naartoe gaan, maar ook met punctualiteit met betrekking tot een overstap en heel belangrijk: de beschik bare tijd en snelheden van de treinen. „Soms duurt het op station Heiloo acht minuten voordat er weer een trein voorbij komt", legt Herman Gelissen uit. „Dan lijkt het misschien alsof je daar nog een trein tussen kunt laten rij den, maar door de verschillende snelhe den van de verschillende soorten trei nen, is het blok van acht minuten in Amsterdam al gereduceerd tot mis schien een minuut. Dan is het onmoge lijk om er nog een trein tussen te laten rijden." Ter illustratie: de stoptrein van Heiloo naar Utrecht Centraal vertrekt om twee minuten over het heel en het half en komt 38 minuten later aan in Amsterdam Centraal. De intercity Den Helder - Nijmegen raast 15 minuten later voorbij station Heiloo. Dit verschil is in Amsterdam Centraal nog maar zeven minuten. Keuzes De NS heeft ervoor gekozen om de intercity naar Nijmegen en terug niet meer in Heiloo en Castricum te laten stoppen omdat deze dorpen maar een klein percentage van de reizigers levert. Het grootste deel van de intercityreizi gers komt uit Den Helder, Schagen, Heerhugowaard en Alkmaar. Om deze reizigers een snellere verbinding te geven en naar Amsterdam zijn Heiloo en Castricum geschrapt uit de route van de intercity. Ter compensatie kon de NS nu voldoen aan de marktwens die er bestond in Heiloo, door de sneltrein naar Haarlem, Leiden en Den Haag te laten stoppen en kwam er een extra trein bij (die voorheen alleen in de spits reed) naar Amsterdam en Amersfoort. Deze trein rijdt wegens een financieel tekort voorlopig tot 19.30 uur. Het gevolg is dat Heiloo per uur een trein extra kan verwelkomen op het station, maar dat men voor bestemming Amsterdam iets meer tijd kwijt is (4 minuten) en dat voor bestemming Utrecht moet worden overgestapt of gekozen moet worden voor de stop trein. Gelissen betreurt het wel dat de infor matieverstrekking over de nieuwe dienstregeling niet helemaal aan de wensen voldeed. „We hebben een fol der laten verschijnen. Het was mis schien wat te weinig en hadden het beter moeten uitleggen. Bijvoorbeeld via de gemeentes." De communicatie tussen de NS en de gemeentes is wel goed, meent Gelissen, ondanks dat wethouder Voulon van de gemeente Castricum eind 2003 in een vergadering opmerkte dat de informa tieverstrekking van de NS aan de gemeente over de nieuwe dienstrege ling in gebreke was gebleven. „In die brief die de gemeentes hebben gekre gen zal zeker hebben gestaan dat de intercity niet meer zou stoppen op beide stations", zegt Gelissen. Bij gemeente Heiloo was overigens niets bekend over gebrekkige informatie van de NS naar de gemeente toe. Buiten dat hebben de NS en de gemeentes zeker twee keer per jaar contact. Parkeerterrein Nog een project waaruit de samenwer king tussen de NS, gemeentes en de provincie blijkt is het parkeerterrein wat nu in Heiloo is vernieuwd. De par keerplaats is nu overzichtelijker, heeft meer capaciteit en de sociale veiligheid is verbeterd. Hetzelfde geldt voor de fietsenstallingen. Zo zorgt de gemeente voor het beheer, zorgde de NS voor de grond en hebben de provincie en part ners gezorgd voor de financiën. De uitleg van de NS is ook door Herman Gelissen persoonlijk verstrekt aan Germaine Trigallez en Dymphna Taylor, die opkwamen voor de bena deelde Heilooer reizigers. De uitleg heeft hen meer inzicht gegeven over wat een ingewikkeld proces het maken van een spoorboekje is en met hoeveel factoren en mensen er rekening moet worden gehouden. Ook is het hen nu duidelijk waarom de NS bepaalde beslissingen hebben genomen. Hoe het ook zij, uiteindelijk zijn heb ben een hoop reizigers baat bij de nieu we dienstregeling, maar waar keuzes worden gemaakt zullen ook altijd 'benadeelden' zijn. Zeker bij zoveel verschillende belangen als bij de reizi gers in het openbaar vervoer. Met belangstelling heb ik afgelopen donderdag de raadsvergadering ge volgd over de Jongerenhuisvesting aan het Maalwater. Ik ben bijzonder blij dat er eens wat initiatieven worden genomen om de 1000 'dakloze jonge ren' te proberen onderdak te verschaf fen. Dit project is een mooie zet in die richting. Hulde. Dankzij de brochure met onder andere de financiële onderbouwing van het geheel schoot mij een idee te binnen: sociale koopwoningen. Iedereen weet dat een gemiddelde jongere 8 jaar kan wachten op een woning van de Woningstichting, dat vrije sector huur onbetaalbaar is en dat een koopwo ning in Heiloo een volslagen onbereik baarheid is: onder de E 200.000,- valt er niet veel te vinden. Wie schetst mijn verbazing als ik lees dat er voor een kleine 10 miljoen 88 appartementen kunnen worden neergezet. Reken even mee en je komt op E 110.000,- per appartement. Volgen we het plan ver der en maken we er 44 grote en 44 kleintjes van met prijzen van E 125.000 resp. E 93.000, dan is het geheel 'bud get neutraal' en dat willen we graag in Heiloo. Voor zulke bedragen kun je met een jongeren-loonstrookje nog wel bij een bank aankloppen zonder vierkant te worden uitgelachen. Het is dus blijkbaar mogelijk om goed kope woningen te bouwen. Een plekje vinden om dit te bouwen moet ook niet al te veel problemen opleveren als men maar wil. Als het haalbaar is om in het broedseizoen een half bos om te hakken voor een eersteklas senioren flat, dan kan een stukje omzoomd gras land met wat verweerde kalkstrepen geen probleem zijn dacht ik zo. En in Heiloo zijn best wel wat meer locaties te vinden die voor E 380 de meter uiterst rendabel gemaakt kunnen wor den. Een beetje boer die met pensioen gaat zal zich in zijn handen wrijven als ie zulke prijzen kan pakken voor zijn akkertje, maar ook hier geldt: waar een wil is, is een weg (om een bestem mingsplan om te klussen). Tot slot een hart onder de riem voor de blazers aan de buitenrand: met een plan als dit krijgt u geen slechtgema- nierde huurders naast u, maar keurige kopers. Net als u. Hans Spoelstra Heiloo. HEILOO - Op zaterdag 27 en zondag 28 maart wordt het Leerlingen Orkestenfestival gehouden. Dit festi val wordt sinds 1985 georganiseerd door het Heilooër Harmonieorkest Caecilia en heeft zich ontwikkeld tot een uniek festival met een grote bete kenis voor de jeugd van de harmonie- en fanfareorkesten en brassbands in Noord-Holland en daarbuiten. Het speelniveau van de leerlingenor kesten is van groot belang voor de kwaliteit van de 'volwassen' orkesten. In de jeugdorkesten wordt met veel enthousiasme gewerkt aan het niveau van de individuele leden en natuurlijk aan dat van het hele orkest. De orkesten die aan dit festival meedoen bestaan alleen uit leerlingen in oplei ding. Het Leerlingen Orkesten Festival speelt in de provincie een belangrijke rol. Aan het festival nemen 20 orkesten deel en in totaal zo'n 700 muzikanten en er staan zelfs een aan tal op de wachtlijst. Ter gelegenheid van de 20ste editie van het festival heeft de organisatie de deelnemende orkesten gevraagd hun optreden aantrekkelijker te maken met een eigen presentatie en creatieve aankleding. Alle stukken die worden gespeeld hebben een raakvlak met een zelf gekozen thema, dat bovendien creatief is uitgewerkt. Dat kan bijvoor beeld zijn in de vorm van een solo, zang, dans, of ondersteuning met virtu ele beelden. Op deze manier wordt het festival voor het publiek visueel aan trekkelijker. Natuurlijk laat men deze extra inspanningen niet onbeloond; naast de gebruikelijke wisselbeker voor het orkest met de beste beoorde ling op muzikaliteit is er een creati- viteitsprijs te winnen. Een vakkundige jury, bestaande uit Theo Jansen en Atie Lust, schrijven voor elk orkest een kritisch opbou wend rapport over ieder optreden. Dit rapport bevat zoveel mogelijk advie zen, die het de dirigent en de muzikan ten mogelijk maken de kwaliteit van het orkest verder te verbeteren. Een van de juryleden zal vooral letten op de creatieve uitwerking van het thema. Welke orkesten dit jaar de wisselbeker en/of de creativiteitsprijs mee naar huis zullen nemen wordt op zondag rond 17.00 uur bekend gemaakt Deze prijzen worden uitgereikt door de wet houder van cultuur van Heiloo, de heer R. Bos. Publiek is welkom op zaterdag 27 maart en zondag 28 maart, in de muziek- en dansschool Heiloo, 't Veld 1 in Heiloo. Beide dagen vindt het festival plaats van 11.00 tot 17.00 uur. Toegang E 1.50. Derde van vier bijdragen van Bibliotheek Heiloo waarin na de verhuizing de stand van zaken wordt aangegeven en antwoord wordt gegeven op veel voorko mende vragen bij het publiek. Op een aantal punten gaat het er in de nieuwe bibliotheek in De Egelantier anders aan toe, dan u in de oude Vestiging aan Het Malevoort gewend was. In deze bijdrage informeert Bibliotheek Heiloo u over de drie belangrijkste veranderingen. Verlengen Objecten verlengen gaat heel eenvou dig. U levert ze niet in bij de inname- brievenbus in de hal. U leent deze objecten samen met eventueel nieuw te lenen materialen opnieuw aan uzelf uit bij de uitleenschermen. Het beste is om objecten die u wilt verlengen eerst aan uw pas uit te lenen en vervolgens de nieuwe materialen er bovenop te leggen (max. 5 materialen tegelijk). U kunt objecten maximaal 2 keer ver lengen. Op het moment dat u deze voor de derde keer wilt verlengen wordt dat niet geaccepteerd door de uitleenschermen. Na 3x3 weken 2 maanden) uitlening van een bepaald object aan dezelfde lener wil de biblio theek het graag weer in de collectie opnemen ten behoeve van andere leden van de bibliotheek. Betalen van vergoeding voor het te laat terugbrengen van materialen Als u uw materialen te laat inlevert moet u daarvoor een vergoeding beta len. Op het scherm of op de bon van de innamebrievenbus vindt u hierover geen informatie. Dat is helaas - nog niet - mogelijk. U kunt wel op één van de acht catalogus-beeldschermen uw eigen informatie raadplegen, zoals de opgebouwde te-laat vergoeding, de objecten die u nog thuis heeft en wan neer daarvan de uitleentermijn afloopt. U kunt altijd uw bibliotheekpasje aan bieden bij de klantenservice en infor meren naar een eventueel opgebouwd bedrag en dat vervolgens betalen. Ook als u objecten na afloop van de uitleentermijn heeft teruggebracht en - de vergoeding hiervoor niet hebt betaald kunt u nog materialen lenen. Inleveren buiten de openingstijden U kunt uw geleende materialen 24 uur per dag, 7 dagen per week inleveren bij de bibliotheek. Tijdens de openingstij den kunt u hiervoor terecht bij de innamebrievenbus in de hal van de bibliotheek. Buiten de openingstijden kunt u uw materialen in de grote brie venbus aan de rechter zijde van de ingang deponeren. Deze materialen worden op het eerstvolgende ope ningsuur van de bibliotheek door medewerkers van de bibliotheek inge nomen. Levert u dus op zaterdagmid dag na 12.30 uur uw materialen in via de buitenbrievenbus dan worden deze op dinsdagmorgen geregistreerd. HEILOO - Op vrijdag 2 april houdt basisschool De Duif aan de Mariënstein 180 een inloopochtend. Tussen 9.00 en 12.00 uur kan in de ver schillende groepen een kijkje worden genomen, terwijl er onderwijs wordt gegeven. In de aula ligt informatiema teriaal en zullen teamleden en ouders vragen beantwoorden. Om 11.30 uur kan een weeksluiting worden bijge woond. Wie niet in de gelegenheid is deze dag te komen, kan altijd een afspraak maken, tel. 072 5320874. Kom in de Franse sferen met het werk van Rina Snel. HEILOO - Dit jaar zal het 10-jarig bestaan worden gevierd van de ste denband tussen Heiloo en Swietochlowice in Polen. Gedurende al deze jaren worden er tussen beide plaatsen nauwe betrekkingen onder houden en er vinden regelmatig uit wisselingen plaats op het gebied van ondermeer cultuur, onderwijs, muziek en sport. Zoals velen zich herinneren werden vorig jaar in Polen zomerspe len voor gehandicapten gehouden, waaraan ook een delegatie uit Heiloo heeft deelgenomen. De deelnemers en hun begeleiders kwamen na afloop enthousiast terug van deze reis, dit mede dank zij de uitstekende organi satie en de genoten gastvrijheid in Polen. Het grote succes van vorig jaar was aanleiding om dit evenement te herha len en onlangs ontving Heiloo een uit nodiging om ook dit jaar weer deel te nemen aan deze Paralympics die in juni in Swietochlowice worden gehou den. Behalve uit Polen en Nederland worden deelnemers verwacht uit Duitsland, Oostenrijk en Tsjechië. Graag wil de Stichting Stedenband, die de contacten tussen beide gemeenten coördineert, ook dit jaar de deelname door Heiloo organiseren. Zij is daar om op zoek naar gehandicapten uit Heiloo, die graag aan deze zomerspe len willen deelnemen. Gedacht wor den aan lichamelijk gehandicapten in de leeftijdscategorie 10-16 jaar en geestelijk gehandicapten, aan wie geen leeftijdsgrens is gesteld. Aan deze reis van circa zeven dagen met vertrek op 14 of 15 juni zijn voor de deelnemers en hun begeleiders geen kosten verbonden. R. Hardeveld Kleuver zal ook dit jaar weer geduren de het verblijf in Polen als tolk funge ren en bij de heer Oost is het vervoer heen en terug wederom in goede han den. Graag zijn deze beide bestuursle den van de Stichting Stedenband bereid om aan belangstellenden de nodige informatie te verstrekken en voor deelname kan men zich uiterlijk 9 april bij hen aanmelden. R. Hardeveld-Kleuver, tel. 072-5336143 of C. L. Oost, tel. 072-5333834. HEILOO - In het kader van de Boekenweek, die dit jaar over Frankrijk in al zal zijn facetten gaat en de toepasselijke titel gare du Nord mee kreeg, is de Heiloose schilderes Rina Snel uitgenodigd te exposeren in de Zuid-Franse sfeer in bibliotheek Heiloo. Frankrijk is een land dat Rina Snel bijzonder boeit, ze gaat er graag naar toe, vooral met er te schilderen en om inspiratie op te doen. In sommige delen van Frankrijk lijkt het wel of de tijd heeft stilgestaan en van die omge ving houdt ze zoveel. Toch heeft ze ook haventjes en markten erg sfeervol weergegeven in haar werk. j3e schilde rijen stralen warmte uit met vrolijke kleuren en leuke taferelen. Ze zegt daarom: "Ook in de winter word je er blij van". Rina wil zich niet op één bepaalde manier van schilderen vastleggen. De spontaniteit moet ook in haar werk blijven bestaan. Haar voorkeur gaat uit naar toepassing van de primaire kleuren. De technische mogelijkheden lijken bij haar haast onuitputtelijk. Het is belangrijk datje de materialen waar mee je werkt, door en door kent. Rina vindt schilderen van landschap pen een rit tegen het uurwerk. Wie is de baas? Ben ik sneller in het vastleg gen of is het landschap nog sneller met het veranderen? Ze neemt meestal een canvas van 50 x 60 cm omdat bij dit formaat het opvullen nu eenmaal relatief minder tijd vraagt dan bij een doek van 90 x 120 cm. Wees ook geen slaaf van de werkelijk heid, durf te liegen. Jarenlange erva ring als docent heeft Rina geleerd dat dit voor haar cursisten het pioeilijkste facet is. Haar manier van werken is tijdrovend en vergt veel strijd. Voordat ze de juiste draad te pakken heeft, moet ze heel veel en heel hard werken, anders gebeurt er niets. Dat geldt voor iedereen en voor al het werk. Als je niet toegewijd bent en je alleen iets doet omdat het je plicht is, wordt het nooit wat. De expositie in de bibliotheek van Heiloo is vanaf begin april tot eind mei. Rina is te bereiken, Frederica's Hof 1 te Heiloo, tel. 072-5340223 of e- mail; hansnel@planet.nl. HEILOO - In het Open Huis te Heiloo vindt u de expositie van Schildersvereniging Doorwerken tot 5 april. De openingstijden zijn van 9.00 tot 12.00 uur van 14.00 tot 16.00 uur en 20.00 tot 22.00 uur (op werkdagen). De schildersvereniging Doorwerken is opgericht in 1986 door bekende geworden schilders zoals Koos Stikvoort, Jaap Wolf, Hein Heerties, Wim Koster. Ook nu nog leeft de schil dersclub. De leden komen een avond in de week bij elkaar en werken aan een opdracht zoals portret, of naakt, stilleven, iets abstracts, op muziek of gedicht. In de zomer trekt men naar buiten. De leden hebben ieder voor zich een expositie. Elk jaar heeft Doorwerken als groep een expositie. Zo is er onder andere in de Grote kerk te Alkmaar, Medisch Centrum, Alkmaar en Open Huis, Heiloo. HEILOO - Zondag 4 april is er in het Golden Tulip Hotel een kosteloze taxatiebijeenkomst op het gebied van munten, penningen en bankbiljetten. Een gezamenlijk initiatief van drie beroepsnumismaten, die in navolging van soortegelijke activiteiten op ander terrein, bijvoorbeeld kunst en kitsch, vastgesteld hebben dat deze taxatie bijeenkomsten op het gebied van mun ten, penningen en bankbiljetten in een behoefte voorzien. Dankzij dit samen werkingsverband kan het publiek pro fiteren van een uitgebreide kennis op het gebied van de numismatiek en kunt u onafhankelijke en betrouwbare adviezen krijgen. U bent welkom deze taxatie-bijeen komst bij te wonen, met de vraag: Wat zijn mijn munten waard. De bijeen komst duurt van 13.30 tot 17.30 uur in het Golden Tulip Hotel, Kenne- merstraatweg 425 te Heiloo. HEILOO - Waterscoutinggroep Victorie in Heiloo houdt op 27 maart (Nationale Scoutingdag) een rommelmarkt en fancy- fair. Er wordt begonnen met de rommel markt om 10:00 uur en de fancyfair begint om 11:00 uur. De dag is om 16:00 uur afgelopen. Iedereen is welkom. Voor de kinderen worden er verschillende activiteiten gehouden, zoals het bakken van broodjes boven houtskoolvuur, een speurtocht, en de kinderen kunnen zich laten schmin ken. Voor volwassenen is er een rommel markt, waar natuurlijk ook de kinderen van harte welkom zijn. Verder is er een Stand waar informatie te vinden is over de scoutinggroep. Scoutinggroep Victorie is ook op zoek naar leidinggevenden bij verschillende speltakken, dus als het je leuk lijkt om in een gemotiveerd team lei ding te geven aan kinderen, kom dan langs. Twee jaar geleden is eveneens een fancy fair gehouden en de opbrengst daarvan is naar de te bouwen botenloods gegaan. De afgelopen twee jaar zijn er veel men sen heel hard bezig geweest om deze loods te realiseren, zodat de leden de boten die ze hebben bij hetclubgebouw kunnen onderhouden. De bouw van deze loods is nu afgerond en dit moet natuurlijk gevierd worden met een opening. Deze vindt ook plaats op 27 maart, om 12:00 uur door wethou der Rob Opdam. Elke speltak beschikt over prima leiding gevenden die hun sporen hebben ver diend binnen de organisatie van de scou ting. Het troepenhuis De Bolder van de Victorie is gelegen in het Heilooërbos, op de hoek van de Westerweg en de Kerkelaan. Voor informatie kunt u bellen naar,Thea Bruin tel. 072- 5053651. Zuid-Limburg is een mooie streek. Verrassend en veelzijdig. Met veel hotels, pensions e.d. Een streek met ook het meest Bourgondische karak ter van Nederland. Wat heeft deze mededeling nu met appeltjessoep te maken? Wel, kortgeleden stuurde Landhotel Alberts uit Heyenrath/ Slenaken (www.hotelalberts.nl) aan de mensen uit hun adressenbestand een voorjaarsfolder en in déze folder stond (een greep uit hun menu's) een recept voor 'appeltjessoep'. Een heel verrassend recept en dat willen wij graag aan u doorgeven. Appeltjessoep voor 4 personen. Ingrediënten: 2 boskopen, 2 sjalotjes, 0,2 liter droge witte wijn, 60 gram boter, 2 blaadjes oregano fijngehakt, 1 liter kippenbouillon, 30 cc gin, 250 ml. slagroom, 1 koffielepel suiker, 2 klei ne aardappeltjes en bindmiddel. Bereidingswijze: Fruit de sjalotjes aan in de boter zonder te kleuren. Blus dit af met de witte wijn. Voeg de oregano toe en laat het even aan de kook komen. Voeg de kippenbouillon toe. Snij de boskopen in blokjes en voeg deze toe. Laat dit geheel 15 minuten doorkoken. Blender de hele massa en bind af tot de gewenste dikte. Klop de slagroom met de suiker en de gin tot een lobbi ge massa. Was de aardappeltjes en snij deze op de snijmachine in flinterdun ne schijfjes. Dep deze droog in een theedoek en frituur ze. Schep de soep in een soepkom, doe de slagroom erop en garneer af met de aardappel- chips. Tot zover het recept. U begrijpt dat boskopen een appelsoort is. Het zal ook wel lukken met een andere (stevi ge) appel. Het is natuurlijk leuk om alles zelf te maken, maar een klein portie aardappelchips maken is toch nog een heel karweitje. Kant en klare naturel aardappelchips uit de winkel lijkt in dat geval een goed alternatief. De wijnkeuze is een beetje moeilijk, maar afgaande op het recept zal een milde Duitse witte wijn een prima begeleider zijn. Ook uw recept willen we graag publi ceren. Stuur daarom uw lievelingsre cept op aan: redactie Uitkijkpost, postbus 68,1850 AB Heiloo of per E mail aan. rpdartie@nitlrijkpnst.Tll HEILOO - Deze week (tot en met zaterdag 27 maart) verzendt de gemeente Heiloo de aanslagen gemeentelijke heffingen 2004. U ont vangt één aanslagbiljet voor de onroerend-zaakbelastingen, riool recht, afvalstoffenheffing, reinigings recht en hondenbelasting. Voor de meeste huishoudens en bedrijven zijn dat alle gemeentelijke heffingen voor 2004. De aanslagen grafrechten, toeristenbelasting, reinigingsrechten voor 1100-liter containers en correc ties worden apart verzonden. Lokale lastenvermindering In 2004 is de lokale lastenverminde ring, ook wel 'de Zalmsnip' genoemd, weer van toepassing. Dit betekent, dat alle huishoudens, die op 1 januari 2004 over zelfstandige woonruimte beschikten, in aanmer king komen voor een korting van a 35,00 op de gecombineerde aanslag. De lokale lastenvermindering staat apart op de aanslag vermeld. Bedrijven komen niet voor deze ver mindering in aanmerking. Het gaat hier om een Rijksmaatregel voor vermindering van de lokale belastin gen en behoud van koopkracht. Als u zelfstandig een ruimte bewoont, die wel als woonruimte is geregistreerd, maar waarvoor geen aparte aanslag wordt opgelegd, (zoals bij verzorgingstehuizen en kamerbewoning) dan kunt u in som mige gevallen ook aanspraak maken op de E 35,00 lastenvermindering. In alle bekende gevallen gaat de gemeente over tot uitbetaling. Als u denkt dat u ook recht heeft op deze uitkering, maar u heeft geen aanslag ontvangen of de vermindering is niet op de aanslag vermeld, dan kunt u dit schriftelijk melden bij Bureau Belastingen. Belastingkrant Binnenkort ontvangt u de belasting krant 2004. Hierin informeert de gemeente Heiloo u over de gemeen telijke belastingen, onder andere over waarom u de aanslag ontvangt, wat de tarieven zijn en hoe u (gespreid) kunt betalen. Mocht u de krant niet hebben ontvangen, dan kunt u er een aanvragen bij de gemeente. Automatische incasso Als u nog geen gebruik maakt van de mogelijkheid tot het betalen via een automatische incasso, dan kunt u de gemeente hiervoor machtigen. Bij de receptie van het gemeentehuis kunt u een machtigingskaartje invullen. De machtiging is geldig voor de gecombineerde aanslag. Voor dege nen die reeds via een automatische incasso betalen geldt dat de reeds afgegeven machtiging geldig is voor de gecombineerde aanslag. Maandelijks wordt er dan in negen termijnen een bedrag van uw bank- of gironummer afgeschreven. Meer informatie Voor meer informatie over de gemeentelijke belastingen kunt u van 29 maart tot en met 2 april 2004 terecht bij publieksbalie 3 in de cen trale hal van het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur. Ook kunt u telefonisch contact opnemen tussen 08.00 en 16.30 uur op telefoonnummers 072-5356619 en 072-5356613. 150.00 seizoen 8.00 seizoen 54.50 seizoen 75.00 seizoen

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 7