Dojo 't Loo jeugd promoveert naar de eerste klasse Limmen/Heiloo weerstaat koploper SV Oppossitie De Egmonden SV Vredeburg Horizon speelt Jesus Christ Superstar \<\de ©g\° Open Les karate bij Funakoshi R Afscheid dames 1 HZV De Witburger dames Keijserlijke Carrousel boekt opnieuw winst Schaatsen met de Limmer IJsclub Ledenvergadering en slotwedstrijd HSV UITKIJKPOST - 24 MAART - PAGINA 8 HEILOO - Zaterdag 27 maart is er van 9.30 tot 10.30 uur een open les karate voor jeugd in de gymzaal aan de Kerkakkers te Heiloo. De les wordt gegeven door Johan Doesburg, zesvou dig Nederlands Kampioen en vier jaar lang bondstrainer van Nederland. Jongens en meisjes vanaf 6 jaar zijn welkom voor deze kennismaking met karate. Het beste kun je de les volgen in een gym- of trainingsbroek en een T- shirt. Tijdens de open les leer je een aantal technieken van het karate, die je daar na met andere deelnemers uit kunt pro beren. De les wordt afgesloten met een demonstratie door jongens en meisjes die al langer aan karate doen. Funakoshi is één van de grootste kara- teverenigingen van Nederland met bijna 400 leden en zeer succesvol bij wedstrijden. In verschillende categorie ën heeft de vereniging Nederlands Kampioenen een aantal ervan kun je deze dag aan het werk zien. Meer infor matie over Funakoshi 072-5616979 of neem een kijkje op de website www.funakoshi.nl. HEILOO - De Westfriese judocompe titie is een initiatief dat een aantal clubs in West-Friesland ongeveer 25 jaar geleden hebben ingezet. Dit om op een leuke en gezellige manier met wedstrij den in teamverband mee te kunnen doen. Dit bleek zo'n groot succes dat de Westfriese competitie West- Friesland allang is ontstegen, omdat er tegenwoordig bijna 30 scholen uit heel Noord-Holland meedoen. De competi tie kent 3 klassen en een hoofdklasse. De jeugd van DoJo 't Loo doet naast een seniorenteam ook mee met een jeugdteam in de 2e klasse. Afgelopen zondag was dit jeugdteam de vierde en tevens slotronde en werd gehouden bij dojo Cees Veen in de Goorn. Het team van Dojo 't'Loo begon deze laatste ronde vanuit een koppositie na 3 rond es, er waren nog vier wedstrijden te gaan. De eerste en tevens belangrijkste wed strijd moest tegen Yamaguchi worden afgewerkt. .Tijdens deze wedstrijden komen de teams met 9 judokas in de diverse gewichtsklassen uit oplopend van -24 tot -55 kg op de mat. Tim Kuipers beet het spits af en won de eer ste wedstrijd met een houdgreep waar na Gaby de By met een mooie been worp haar tegenstander wist te vloeren. Nils Bouwman verloor zijn wedstrijd maar Kars Zoon zette zijn ongeslagen serie in de competitie voort en won met een binnenwaardse beentechniek. Jasper Henselmans en Rens de Jong wonnen beide met een fraaie uchi mata. Timo Lesterhuis en Martijn Dirkson verloren hun wedstrijd maar Jan Erik Guit sloot de eerste wedstrijd winnend af eveneens met een uchi mata. Deze wedstrijd werd gewonnen met 12 matchpunten. De tweede wedstrijd tegen Balance werd eveneens overtuigend gewonnen met 14 matchpunten. Tim won met een mooie overnametechniek. Gaby won haar wedstrijd en Nils verloor. Daarna wonnen Kars, Jasper, Rens en Timo allen binnen de twee minuten met een houdgreep. Martijn won door afwezig heid van zijn tegenstander en Jan Erik verloor zijn wedstrijd. In de derde wedstrijd tegen Philipoom was het wederom spannend. Sacha Bos won zijn wedstrijd met een houdgreep en Jim Tervoort verloor met een houd greep. Nils zette dit keer de wedstrijd naar zijn hand en won met een prachtige overname. Kars en Jasper wonnen beiden met een houdgreep. Karen Stevenson won met twee keer een fraaie heupworp. Timo en Martijn wonnen beiden hun wedstrijden met respectievelijk uchi mata en o soto gari (beentechniek). Jan Erik moest helaas afkloppen omdat zijn tegenstander een verwurging inzette. Gewonnen werd er met 14 matchpunten. De laatste wedstrijd tegen Hajime werd met 15 matchpunten nog overtuigender gewonnen. Tim won en Gaby ook omdat er geen tegenstander was. Nils verloor maar Thijs Lesterhuis scoorde ippon met een kubi nage (heuptech niek). Tiemen de By bleef op gelijke hoogte met zijn tegenstander in een spannende wedstrijd. Rens won zijn wedstrijd met een fraaie voetveeg en Timo won zonder tegenstander. Martijn won met een mooie beenworp en Jan Erik sloot de laatste wedstrijd binnen 10 seconden winnend af met een spetterende makikomi techniek. Een fantastisch resultaat, een beker van 40 cm rouleert tussen de judoka's onderling, en zal daarna een fraaie plek in de prijzenkast van Dojo 't Loo krij gen. Volgend jaar naar de eerste klasse. Er moet heel wat getraind worden om dan weer een mooi resultaat te boeken, maar coach Sander Groefsema ziet het wel zitten! Eveneens op 21 maart vonden in Beverwijk de Open Noord-Hollandse Kampioenschappen Jiu Jitsu plaats. In deze wedstrijden worden het karate, judo en jui jitsu gecombineerd. Judotrainer en jiu jitsuka Bernd Winkelbeiner deed hieraan net als vorig jaar mee. Hij ging explosief van start, scoorde in elk onderdeel een volle ippon met een achterwaardse draaitrap, loepzuivere heupworp en een houdgreep en won hiermee de eer ste wedstrijd. De tweede wedstrijd werd eveneens gewonnen maar dan met een stoottechniek, heupworp en een armklem. Helaas werd de derde wedstrijd verloren. Tijdens de laatste wedstrijd om de derde en vierde plaats kon Bernd geen vat krijgen op zijn tegenstander en eindigde tenslotte op een knappe vierde plaats in een sterk deelnemersveld. Darttoernooi De Darterij LIMMEN - Het gezelligste darttoer nooi van de omgeving 'De Darterij' staat weer voor de deur. Op 11 april zullen 120 deelnemers gaan strijden om de meest begeerde titel van de regio. Mensen die aan deze strijd mee willen doen kunnen zich inschrijven op vrijdagavond in sport hal de Enterij te Limmen, en wees er snel bij want vol vol. Dit toernooi is voor tweede, derde en vierde divi siespelers en recreanten. De muziek wordt geregeld door dj's Rene de Swart en Ferry Zomerdijk. Dus als je niks te doen heb eerste paasdag schrijf je in of kom gezellig kijken, want het wordt sowieso feest! Tevens kun je elke vrijdagavond komen oefenen in sporthal de Enterij. VInr staand: Peter Meijer, Wiets v.d. Kamer, Anita Jonker, Nicole Nuijens, Danny Minkema en Jose Visser Vlnr zit: Astrid van Duivenvoorden, Sandy Ruiter, Esther Oostrom, Anniek Merkuur en Elly Meijer HEILOO - Woendag 17 maart speel den de dames van dames 1 van HZV de Witburger de laatste wedstrijd in het groen-witte shirt. Na 15 seizoenen zaal voetbal houden ze het voor gezien. Anita Jonker-Baltus en Anniek Merkuur zijn de enige die er vanaf het begin bij geweest zijn. Het eerste sei zoen, '89-' 90, werden ze meteen kampi oen in de laagste klasse. De jaren daar na zijn ze steeds verder gepromoveerd door regelmatig tweede te worden. Uiteindelijk draaide het team al weer een aantal jaren mee in de middenmoot van de hoofdklasse, het hoogst haalba re voor de dames. Het afgelopen jaar was voor coach Peter Meijer een moei lijk jaar door de vele blessures, zwan gerschappen en ziektes. Er moesten zelfs wedstrijden verzet worden wegens een tekort aan speelsters. Een aantal meiden gaf aan ermee te stoppen en helaas waren er geen nieuwe dames te vinden die het team konden aanvullen in de hoofdklasse. Als gevolg hiervan was vorige week woensdag de allerlaat ste wedstrijd tegen Volendam. De wed strijd werd gewonnen met 8-2! Natuurlijk werden na de wedstrijd de coach Peter Meijer en zijn vrouw Elly in het zonnetje gezet en bedankt voor hun jarenlange tijd en inzet. EGMOND - Het wedstrijdseizoen van de Keijserlijke Carrousel Club kan niet mooier beginnen. In voorbereiding voor de Nederlandse Kampioen schappen in mei heeft de groep tijdens twee oefenwedstrijden in Waarland en Nieuwe Wetering de eerste plaats gehaald. De Keijserlijke is aangesloten bij Manege Groot waar zij elke dins dagavond trainen o.l.v. hun comman dant Dirk Jan Dekker. De carrousel- groep bestaat uit zestien ruiters en amazones die te paard een manoeuvre uitvoeren; in deze manoeu vre worden een keur van figuren syn chroon gereden in stap, draf en galop. Maar op een wedstrijd komt er meer bij kijken. Zo worden de paarden tot in de puntjes verzorgd en losgereden door een vast team grooms die de ruiters veel werk uit handen nemen. Bridgeclub Fumez Pas HEILOO - De uitslagen van bridge club Fumez Pas van 18 maart zijn: Lijn A: 1 B. Lind H. Krieger 67,08, 2 T. Kunst T. Rosier 60,00, 3 T. Chr. van Riemsdijk 59,58, Lijn B: 1 M. N. Mons 60,42, 2 G. Starink G. Meuleman 54,69,3 T. J. Oudhof en I. E. Smakman 53,13, Lijn C: 1 J. Vink Mw Nijssen 64,58, 2 P. Bruin A. Dekker 61,67, 3 J. J. Knegt 59,17, Lijn D: 1 C. Borst J. Zwaan 61,25, 2 D. Wegeweis C. van Wensen 60,42,3 C. M. de Jong 60,00. Bridgeclub Limmen LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 17 maart als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Min-Valkering 62.05, 2. Bom-Kruyswijk 60.27, 3. Keyzer- Keyzer 59.82, B-lijn: 1. Fam.de.Nijs 57.86,2. Fam.Jelsma 56.07,3. Boom- Verhoeven 53.21, C-lijn: 1. Gelsing- Stolp 58.57, 2. Blommert-Kruyswijk 57.86, 3. Valkering-v.Charldorp 56.43, D-lijn: 1. Fam.Duykersloot 56.50,2.Wieffering-Zwitselaar 56.07, 3. v.d.Horn-Kops 55.00, E-lijn: 1. Nijman-Hulsebosch 64.73, 2/3. Fam.Segerius en Hageman-Ligthart 52.23. Heilooër Bridge Club HEILOO - De uitslagen van H.B.C. van dinsdag 16 maart zijn: A-lijn: 1. Brinkhuis/Meuleman 64,6,2 Van der Laan/Klop 61,3, B-lijn: 1. Stark/De Jong 73,4,2. Kramer/Kloots 58,3. Donderdag 18 maart: A-lijn: 1. Haan/Grootjen 62,5, 2. Huting/Huting 60,4, B-lijn: 1/2. Fam. Neefjes 57,9,1/2. Pohley/Post 57,9-, C- lijn: 1. Fam. De Jong 58,3, 2. Haan/Hurkmans 55,2, D-lijn: 1. Fam. Sprenkeling 64,6, 2. Fam. Kuijper 62.0. Bridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van bridge club Sans Atout van maandag 22 maart: A-lijn: 1. Laan-de Groot 57.3, 2. Haafkens-Schipper 55.2. B-lijn: 1. Slob-v.d. Klis 63.5 2. Rootjes-Roozen 53.6. C-lijn: 1. Kat-Smit 65.6, 2. Fam. Kaashoek 59.4. D-lijn: 1. Kuiper-Valkering 61.5, 2. Giratema-Intema 57.3. E-lijn: 1. Fam. Toby 64.6, 2. Folmer-Rootjes 59.1. F-Lijn: 1. Fam. Giliam 62.5, 2. Blitzblum-Molenaar 54.9. Klaverjassen bij Dimtronic Meervogels AKERSLOOT - Vrijdag 26 maart wordt er weer geklaverjast in de handbalkantine van Dimtronic Meervogels aan de Boschweg. De zaal is open om 19.30 uur. Het kla verjassen start om 20.00 uur. Er zijn leuke prijzen voor de winnaars. Voor inlichtingen bel 311 355. Maar ook de kleding van de ruiters is keurig in orde, terwijl de uitgebalan ceerde muziekkeuze tijdens de manoeuvre het geheel compleet maakt. De Keijserlijke wist dus voor een schit terend schouwspel te zorgen waar zowel jury als publiek zichtbaar van genoot. Ook staat gezelligheid hoog in het vaandel op een wedstrijddag gezien de grote aantallen supporters die altijd meereizen. Op 18 april is er nog oefenwedstrijd in Houten en op 23 mei zijn er de Nederlandse Kampioenschappen in Capelle a/d IJssel waar de Keijserlijke Carrousel Club in de hoogste poule voor de landstitel zal strijden. Wilt u meer informatie over carrouselrijden dan kunt u terecht op de website www.manegegroot.nl of www.vcncar- rousel.nl. Rabo Polderloop Akersloot AKERSLOOT - Voor de start werd het overlijden van voormalig voorzitter en erelid Tinus Kerssens herdacht door middel van 1 minuut stilte. Hij was ook jarenlang nauw betrokken bij de trim- loop als speaker. Tevens werd op deze manier stilgestaan bij het overlijden van Prinses Juliana. De weersomstandigheden waren stormachtig, maar droog en zonnig. Dit leverde in de polder een uitdagend par cours op. De uitslagen: 4 km jeugd: Jelle van der Eng 20.07, Rens van der Eng 24.22. 8 km: Fridthjof Koomen (Trias) 32.38, Wim Revers (AV Castricum) 33.00, Frans Remmers 35.56. Dames: Ingrid van Weerden 38.31. 14 km: Cock Rijnders 59.01, Jeroen v.d. Voort 1.02.07, Laurens Koopman 1.02.55. Dames: Bianca Wessel 1.16.12. Ledenvergadering De Vroegte Wint HEILOO - Het bestuur van Hengelsportvereniging De Vroegte Wint opent het nieuwe seizoen op maandag 5 april met de jaarlijkse alge mene ledenvergadering. De vergade ring vindt plaats in het Open Huis en begint om 20.00 uur. De verslagen en financiële stukken liggen een half uur voor aanvraag ter inzage. De verschil lende commissies hebben voor het sei zoen 2004 weer een gevarieerd wed- strijdprogramma opgesteld, zij nodigen u uit om eens een keer een kijkje te komen nemen en de gezellige, sfeer te proeven. Koninginnen- wandeltocht AMAK De wandelcommissie van de AMAK houdt dit jaar op 2 mei haar achtste Koninginnewandeltocht over de afstan den 5-10-15-25 en 40 km. Vorig jaar schonk de Akersloter Marathon Klub, na afloop van haar wandelevenement een bedrag voor eeh goed doel. Dit jaar wilt de organisatie de jeugd van Akersloot, die dit jaar meedoet in de vakantie met het Timmerdorp, sti muleren om op 2 mei aan één van de drie korte afstanden 5-10-15 km deel te nemen. Als de jongens en meisjes de wandeling hebben volbracht ontvangen zij niet alléén een vaantje, maar gaat er ook van elke E 0,50 inschrijfgeld, één euro naar het Timmerdorp. Informatie via tel. 0251-313886/310272 of 0251- 3142?5/314756. Website:amak.myweb.nl,timmerdorpa- kersloot.nl. sportverenigingen www.tótó^.nl LIMMEN - Vrijdag 12 maart mochten 280 kinderen van de groepen 6, 7 en 8 van de Pax Christi school en de Sint Maarten school in Limmen, op uitnodi ging van de Limmer Ijsclub, een mid dagje schaatsen op Ijsbaan de Meent. Omdat er dit jaar niet op natuurijs geschaatst kon worden verzorgt de Limmer IJsclub traditiegetrouw een schaatsmiddag voor de Limmer jeugd. Met twee bussen werden de kinderen gebracht en weer opgehaald. Bij aan komst kregen zij een kaart, waarop 10 internationale ijsbanen getekend ston den. Na elke ronde schaatsen kregen ze een stempel op een van de ijsbanen. De meesten deden hun uiterste best om de stempelkaart vol te krijgen. Degene die rondjes schaatsen niet zo leuk vonden, konden lekker schaatsen in de ijshal. Het was een geslaagde middag met enthousiaste kinderen. Als er kinderen zijn, die naar aanleiding van deze mid dag beter willen leren schaatsen; vanaf volgend seizoen (oktober 2004) start de Limmer IJsclub weer met het jeugd- schaatsen op zaterdagochtend op De Meent in Alkmaar. Hiervoor dient al tijdig (in het voorjaar) te worden opge geven. Meer informatie is te verkrijgen bij Paul Mink, tel. 0251-656434. RÉGIO - De tafeltennissers van Heiloo/Limmen hebben deze week op bezoek bij het Langedijker Spirit 2 een huzarenstukje afgeleverd. Bij een 2-8 nederlaag zou Spirit reeds nu het kam pioenschap behalen maar dat ging even mooi de wachtkamer in. Limmen/Heiloo was zeer goed op dreef en haalde alles uit de kast om hun gelijkwaardigheid te bewijzen. Henk- Jan den Ouden had vooraf reeds drie nederlagen tegen de sterke Coenraads ingecalculeerd maar juist hij wist in zijn eerste partij, en in twee games nog wel, deze partij in winst om te zetten. Giovanni Bakker en Mark Stoop start ten eveneens met een overwinning in twee games. Het dubbel was de enigste partij die in drie games werd gespeeld maar ook hierin zegevierde Limmen/Heiloo. Toen daarna Giovanni Bakker ook zijn tweede partij in winst omzette was de voorsprong dus al opgelopen tot 5-0. Verrassend was het verdere verloop van de wedstrijd want Kennemer Damkring AKERSLOOT - Op de slotavond van de KDK won het team van De Broeikas de uitwedstrijd overtui gend met 13-7 van DCH Heiloo. De gedetailleerde uitslag was: M. Out-R. Veenstra 0-3, A. Valkering-G. Oud 0- 3, C. van Lieshout-W. Broersen 1-1, F. Schouten-G.J. Zonneveld 1-1, G. Jansen-C. de Wit 1-1, R. Koch-M. TWaalf-hoven 3-0, J. Kraakman-R. Boelens 0-3, P. Heijne-P. van Diepen 1-1. Eindstand: De Broeikas 6-15, DOS 6-9, DDD 2 6-9, DCH 6-3. De Broeikas is dus overtuigend kam pioen geworden en wel voor de derde maal in successie, zodat de wisselbeker nu definitief in Akersloot blijft. Beker (Cor Broersentrofee) De bekerfinale op 30 maart zal wor den gespeeld tussen R. Veenstra en de winnaar van de partij A. Broersen-W. Broersen. R. Veenstra heeft dus wederom kans op de 'dub bel', want hij is reeds clubkampioen 2003/2004. Spirit wenste niet meer te capituleren en sleepte er met een alles of niets offensief toch nog een gelijkspel uit. Het kampioenschap zal hen in reste rende 2 wedstrijden niet ontgaan maar Limmen/Heiloo werd in dit duel de morele overwinnaar en verankerde als debutant in deze klas de tweede plaats. Knap werk. Het tweede team verloor in Hoorn de wedstrijd tegen Disnierats met minimale cijfers 4-6 Team 3 bond de strijd aan tegen De Victors. De Obdammers werden met een nederlaag naar huis gestuurd want met 7-3 bleven de punten in Limmen. De jeugdteams doen het nog steeds prima. Het eerste team stuurde Spirit met 8-2 naar huis en het tweede versloeg met dezelfde cijfers het team van De Roemer uit Medemblik. Beide teams hebben nog enig uitzicht op de titel. Uitslagen: Spirit 2 -L/H 1: 5-5; Disnierats 11 - L/H 2: 6-4; L/H 3 - De Victors 4: 7-3; Olympia 6 - L/H 4: uit- gest. L/H 5 - Spoetnik 3: 1-9; Duintreffers 8 - L/H 6: 6-4; Jeugd: Spirit 4 - L/H 1: 2-8; L/H 2 - De Roemer 2: 8-2; L.H 3 - De Roemer 1: 0-10; Pupillen: L/H 1 - L/H 2: 10-0; ABTTB:De Burcht 1 - L/H 1:5-5; L/H 2 - Postiljon 1: 6-4; L/H 2 - Postiljon 1: 6-4. HEILOO - De 22ste ronde van de interne competitie startte met slechts tien partijen op het programma, dat vanwege de uiterst belangrijke bonds wedstrijd van het eerste achttal tegen concurrent Caissa. Het Heilooër team, dat nog volop in de race is voor promo tie, kwam goed uit de voeten, want de gasten werden met een ruime nederlaag (5,5-2,5) teruggestuurd, richting Hoorn. Speaking-leader Folkertsma was na afloop zichtbaar blij, maar wees alvast naar de volgende en laatste ronde op 6 april die gewoon gewonnen moet wor den. In de competitie deed Manni goede zaken door Woudstra alweer op een nederlaag te trakteren. De winnaar, die de laatste weken een fraaie reeks winst partijen behaalde, heeft daarmee zijn reputatie weer wat weten op te poetsen. De winst kwam eigenlijk makkelijk tot stand, omdat Woudstra teveel gefixeerd was in een idee, dat elke vorm van slag vaardigheid miste. Naarmate de partij vorderde ontstond voor hem dan ook een bedenkelijke situatie. Twee ver dwaalde, schimmige paarden konden niet meer bijspringen in een stelling die niet meer voor reparatie in aanmerking kwam. De Jager speelde wederom een sterke partij, want tegenstander vd Brink keek tegen een moeilijk middenspel aan. Hij moest uit pure noodzaak pionnen prijs geven om nog tegenspel te kunnen bie den. Even later vond de kennelijk in een milde stemming zijnde De Jager het welletjes, en werd tot remise besloten. Hassing verloor onnodig van Rump. In een sterk gespeelde opening moest Rump de laatste linies goed bewaken om de opmars van de witte troepen niet verder toe te laten. Hassing dacht de punten in de knip te hebben, maar lette even niet op toen hij een op het eerste gezicht onschuldige torenzet uitvoerde. Dat bleek twee zetten later stukverlies tot gevolg te hebben, waarna Hassing met de moed der wanhoop nog een venijnige aanval uitvoerde, die de alerte Rump goed had doorzien. Jongerius maakte korte metten met Huffnagel, die de laatste weken helemaal van slag is, en daarom ook dit keer verloor, in elf zetten nog wel! Kraayenbrink-de Lange, tenslotte, was een interessante confrontatie met prachtige combinaties en origineel positiespel. Vooral de oogstrelende actie waarmee Kraayenbrink de partij afrondde, dwong niet alleen bij de toeschouwers, maar ook bij De Lange bewondering af. De uitslagen: Manni-Woudstra 1-0; Maas-v.Roemburg 0-1; de Jager- vdBrink rem; Hassing-Rump 0-1; Jongerius-Huffnagel 1-0; Horninge- Blom 0-1; de Jong-Sauer rem; Kraayenbrink-de Lange 1-0; Niehaus- Vlaar 1-0; Zeilstra-Korse 1-0. LIMMEN - Vrijdag 26 maart is de jaar lijkse ledenvergadering van de HSV Limmen. Aanvang 20.00 uur in café De Lantaarn, Dusseldorperweg 56 te Limmen. Voor wie geen agenda heeft ontvangen kan contact opnemen met Peter van der Heijdt, 072-5051056. Zondag 28 maart wordt de slotwed strijd gehouden van de wintercompeti tie. Viswater is het Stet te Limmen, alwaar om 9.00 uur verzamelen. De wedstrijd duurt deze keer niet 1,5 uur, maar 2 uur. Tegen 12.00 uur zal dan in café De Uitkomst bekend worden' gemaakt wie zich winterkampioen van de Limmerpoldercup 2004 mag noe men. Opgeven voor deze wedstrijd tot zaterdag avond 19.00 uur bij Peter van der Heijdt, 072-5051056. De wedstrijd is voor vissers van de HSV Limmen, De sander DVW en HV castricum, alsme de leden van Samen beet vanaf 10 jaar. Er mag deze wedstrijd nog WEL met wormen gevist worden, alle vis dient in een ruim leefnet bewaard te worden en er wordt gevist op aantal. Inleg is E 2,-. Er is nog veel mogelijk, maar Rien Faasse zit in een riante stoel op weg naar het kampioenschap. De strijd om de tweede plaats ga.at tussen Marcel Kok en Peter van der Heijdt, die onder zeer gunstige omstandigheden nog aan het kampioenschap kunnen raken. Als het weer een beetje meewerkt, zijn er deze keer zeer goede vangsten te ver wachten, en ook meer grotere vissen. De brasems en karpers beginnen alweer behoorlijk actief te worden en kunnen tijdens deze wedstrijd weieens het klassement op zijn kop zetten. LIMMEN - Vrijdag 19 maart speelde schaakvereniging Vredeburg ronde 21 van de interne competitie. E. Stolp vloerde J. Limmen op zijn bekende langzame, maar dodelijk nauwkeurige manier. Rustig opbouwen naar een sterke positie en de tegenstander tot wanhoop en verzwakkingen leiden tot de fouten vanzelf komen. R. Rommel probeerde een openingsnieuwtje tegen J. Admiraal, die glimlachend de weer legging in no-time op het bord toverde, er een heerlijke aanvalspartij van maakte en met een paardoffer de partij afrondde. H. Ebels genoot van zijn vd Weide Siciliaan tegen G. Hafkamp, ondanks enige zwalkende manoeuvres in het middenspel wist hij de winst feil loos in de wacht te slepen. B. Stolp krijgt de reputatie van een taaie overlever, ook nu tegen G. vd Graaf kreeg hij in een slechte stelling materiaal cadeau, waarna de winst niet moeilijk meer was. J. Levering strafte het vroege remiseaanbod van J. de Graaf koel en genadeloos af. M. Kos lijkt niet te kunnen winnen in een gewonnen stand, met een overmacht van materiaal raakte hij wellicht onder de indruk van de strenge blikken van M. Sturk en liet de partij in eeuwig schaak verzanden. Met nog 5 ronden te gaan begint de top zich af te tekenen bestaande uit K. Kramer, E. Stolp en J. Admiraal. Groep A. K. Kramer-R. vd Storm 1-0, E. Stolp-J. Limmen 1-0, J. Admiraal-R. Rommel 1-0, G. de Graaf-B. Stolp 0-1, H. Ebels-G. Hafkamp 1-0, D. Aafjes-R. Termes 1-0, G. Pouw-K. Keijzer 0-1, H. Levering-C. Dinkla 0-1, J. Levering-J. de Graaf 1-0, P. vd Heijdt-B. van Diermen 0-1, M. Voorwalt-K. Aafjes 1- 0, M. Sturk-M. Kos remise, T. Witkamp- B. Kerkhof 0-1, E. van Duin-B. Blekemolen 0-1, N. Pepping-M. Wester 0-1, M. Krom-M. Koot 1-0, W. Mijnsbergen-T. Castelein 1-0. Groep B. FlorisJan van Zanten-Thijs Beentjes 0-1, Bert Hollander-Mathijs Hendriks 1-0, Joep van Zanten-Nutte van Belzen remise, Hidde Ebels- Jorinda Metselaar 1-0, Thomas Voorwalt-Fabienne Mijnsbergen 1-0, Laura Aafjes-Jeffrey vd Wagen 0-1, Irene Klaver-Bart Pepping 1-0. I Benefietvoorstelling EGMOND - Op woensdag 31 maart wordt in Grand-Café Restaurant het Lido, naast de hoofd strandafgang in Egmond aan Zee een Ladies Night- benefietvoorstelling gegeven, uitsluitend toegankelijk voor dames. Cabaretière Henny Weel zal haar programma Voorstellen spelen en. het Egmonds Shantykoor de Zaalnêelden zal daarna hun liederen ten gehore brengen. De avond wordt georganiseerd door de Soroptimistclub Alkmaar e.o. en de opbrengst gaat volledig naar het Hospice in Alkmaar. Kosten voor de voorstelling zijn E 10,-. De zaal is open vanaf 19.30 uur voor een kopje koffie of thee en het optreden begint om 20.30 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de leden van de Soroptimistclub Alkmaar e.o., bij Bagels Beans in de Koorstraat in Alkmaar, bij Foto Jonker in de Voorstraat in Egmond aan Zee, Bij Boekhandel Thomas in Bergen en bij Bruna warenhuis Leijsen in Schoorl. Voor verder inlichtingen alk- maar@soroptimist.nl of naar Ida van Aller, tel. 072-5323525. Lij densmeditatie Egmond aan Zee EGMOND - Lijdensmeditatie de 40- dagentijd in de Egmonden. Woensdag 31 maart 19.00 uur is de laatste medita tie in de Ned.Herv.Kerk, Trompstraat 1 te Egmond aan Zee. Thema: Moeder onder het kruis. Pastoor Harald Munch en Petra van Treuren zullen voorgaan in deze meditatieviering. EGMOND - Naar aanleiding van het overweldigend succes van vorig jaar zal theatergroep Horizon uit Egmond aan den Hoef op 17 en 18 april drie reprise voorstellingen geven van Jesus Christ Superstar in Theater de Vest in Alkmaar. Deze rockopera wordt op de planken gebracht door een groep enthousiaste spelers die hun rol met heel hun ziel en zaligheid vervullen. Al eerder speelde zijn menig de zaal tot ontroering en ook dit jaar zullen zij deze missie tot een goed einde brengen. De vereniging heeft echter nog meer te bieden. De hoofdrolspeler, Oscar Koch, zal binnenkort te zien zijn in het bekende tv-programma Una Voce Particulare, gepresenteerd door nie mand minder dan Ernst Daniël Smit. Een programma waarbij onder het wakend oog van een vakjury gestreden wordt om een finaleplaats. Andrew Lloyd Webber en Tim Rice kij ken met hun rockopera op een ander manier naar de laatste dagen Jezus van Nazareth. Jesus Christ Superstar, dat het verhaal verteld door de ogen van Judas Iscariot, is een gehumaniseerde kijk op de laatste dagen van Jesus, waarbij veel inspriatie is gehaald uit de vaak verbloemende passages van de christelijke overlevering. Boven alles is Jesus Christ Superstar een krachtig stuk theater, dat een ander blik geeft van een man die het aardse bestaan moest opgeven om zijn lot te accepte ren. De regie is in handen van Bert Schuiling en de musicale leiding valt onder de verantwoording van Ton Rombout. De kaarten voor deze voorstelling zijn 15,- euro en kunnen via de website www.theatergroephorizon.com of via tel. 072-5062304 worden besteld. Ouderenochtend EGMOND - Woensdag 31 maart kunt u weer eens ouderwets in de weer tij dens de ouderenochtend, die deze mor gen over het thema handwerken zal gaan. U kent ze wel, de merklap en nog meer van die zaken die vroeger of op school, of in eigen tijd geborduurd wer den. Als u er nog een heeft, of een ander borduurwerk, neem dit dan mee. Alle 55-plussers zijn welkom in Het Gebouw naast de NH-kerk in Egmond aan Zee. Vanaf 10.00 uur staat de koffie klaar. Slecht ter been? Bel dinsdag 30 maart met G. Prins, tel. 072-5062055.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8