Voorjaar! Grof huis- en tuinafval Gratis compost voor inwoners Heiloo c. wmmmmmmpa r UITKIJKPOST - 7 APRIL 2004 - PAGINA 4 tl 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Tuinafval In het voorjaar knappen veel mensen hun tuin weer op. Dit betekent onder andere dat er tuinafval afgevoerd moet worden. Klein snoeiafval en bladeren kunt u in de groene rolemmer depo neren. Het liefst met zo min mogelijk zand, omdat dit minder goede compost oplevert. Als het afval te groot is voor de rolemmer, kunt u dit wegbrengen naar de Afvalbrengplaats of het laten ophalen door de gemeente. U kunt niet alles als tuinafval aanbieden, er is een aantal spelregels: Oude schuttingen, verhardingen, bielzen, graszoden, overtollige grond, boomstronken en -stammen en mate rialen afkomstig van groot onderhoudswerk zijn géén groftuin- afval, maar 'bouw en sloopafval'. Gooi geen bloempotten (steen of plastic), kartonnen dozen, klein puin en dergelijke in de groene rolemmer. •Gooi geen tuinafval in de grijze rolemmer. Als er tuinafval in de grijze rolemmer wordt gevonden, wordt deze niet geleegd. De verwerkings kosten voor het afval uit de grijze rolemmer zijn namelijk aanzienlijk hoger dan voor de groene rolemmer. Bundels grof snoeiafval kunt u tot 2 kuub en niet zwaarder dan 12 kilo als grof tuinafval aanbieden via telefoon nummer (072) 535 68 88 van maandag tot en met woensdag van 08.00 tot' 12.00 uur. U kunt dit grof tuinafval ook zelf brengen naar de gemeente lijke Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2. Grof huisafval Ook het normale grof huisafval kunt u brengen naar de Afvalbrengplaats of laten ophalen door de gemeente. U kunt dit op maandag-, dinsdag-, en woens dagochtend tussen 08.00 en 12.00 uur aanmelden op telefoonnummer (072) 535 68 88. De afdeling Beheer Openbare Ruimte zorgt er vervolgens voor dat het wordt weggehaald. Nog bruikbare spullen kunt u bij een kringloopwinkel aanbieden. Ook is bijna elke vereniging of school blij met uw oude eethoek, bankstel, potten, pannen en kleine huisraad voor een rommel markt. Verder komt de vrijmarkt op Koninginnedag er weer aan. Wat is géén grof huisafval? Bedrijfsafval, bouw- en sloopafval, grond, graszoden, puin, asbest en mate rialen afkomstig van groot onderhouds werk is géén grof huisafval. Ook al het huishoudelijk afval wat in een rolemmer past wordt niet door de grof huisafval ophaaldienst meegenomen. Bouw- en sloopafval U kunt gratis 0,5 kuub bouw- en sloop afval per maand bij de Afvalbrengplaats brengen. Grotere hoeveelheden kunt u, tegen betaling, aanbieden bij de Regio nale Stortplaats, Boekelerdijk 13a te Alkmaar, telefoonnummer (072) 541 35 50. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 07.00 en 16.00 uur en iedere eerste zaterdag van de maand van 08.30 tot 12.30 uur. Puin U kunt alleen 'schoon puin', straat stenen en/of straattegels, tot maximaal een kuub gratis brengen naar de Afval brengplaats. Ook hier geldt, géén bouw en sloopafval. Wit- en bruingoed Met wit- en bruingoed worden grofweg alle elektrische apparaten bedoeld, ook de kleinere. Deze kunnen gratis worden afgegeven aan de winkelier die u de nieuwe apparatuur verkoopt. Zij zijn verplicht het oude apparaat weer in te nemen. U heeft er namelijk voor betaald via de verwijderingsbijdrage. Wanneer géén nieuwe apparatuur wordt gekocht, kan men het brengen naar de Afval brengplaats. Wilt u wit- of bruingoed laten ophalen, meldt u dit dan op telefoonnummer (072) 535 68 88 op maandag-, dinsdag- of woensdagochtend, tussen 08.00 en 12.00 uur. Afvalbrengplaats gemeente Heiloo Rosendaal 2 (hoek Kanaalweg), Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 68. Openingstijden Maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Als u uw afval komt brengen op de Afvalbrengplaats kan naar uw legitimatie worden gevraagd! Het voorjaar staat weer voor de deur. We gaan met zijn allen hard aan het werk om de tuin weer mooi te maken voor het zomerseizoen. Dat betekent snoeien, blad verwijderen en het eerste onkruid verwijderen. Al dit tuin afval wordt verwerkt tot compost. De inwoners van Heiloo kunnen die compost nu weer terugkrijgen om de tuin in het voorjaar extra voeding te geven voor het nieuwe seizoen. Op dinsdag 13 april 2004 wordt er op de Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 een container met compost geplaatst. Vanaf woensdag 14 april staan er voor de huurders van een volkstuin ook con tainers bij de drie volkstuincomplexen in Heiloo. Inwoners van Heiloo kunnen van 13 tot en met 17 april 2004 gratis compost afhalen bij de Afvalbrengplaats. De compost wordt los geleverd en moet door de afhalers in zelf meegenomen zakken of op een aanhanger worden geschept. Legitimatie is verplicht. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mede werkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Raad en (raads) commissies Commissie Bestuurlijke Zaken Dinsdag 13 april a.s. vergadert de commissie Bestuurlijke Zaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Vaststellen van de Databankverordening WOZ (Wet waardering onroerende zaken) Heiloo - Instemmen met verklaring van geen bezwaar op de eerste begrotingswijziging 2004 van het Samenwerkingsverband Noord-Kennemerland - Afvaardiging voor bezoek aan Swietochlowice - Gespreksnotitie met als vraagstelling 'wat zou de gemeente Heiloo voor burgers kunnen doen die geconfronteerd worden met een procedurefout' - Stukken ter kennisname Commissie Maatschappelijk Zaken Donderdag 15 april a.s. vergadert de com missie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Kaderstellende notitie Onderwij shuisves- ting gemeente Heiloo - Stukken ter kennisname Commissie Openbare Ruimte Woensdag 14 april a.s. vergadert de com missie Openbare Ruimte. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Vaststellen nieuwe Afvalstoffenverordening - Instemmen met het verzoek de SAOZ advies uit te laten brengen m.b.t. verzoek om planschadevergoeding Warmoezier- slaan 16 - Notitie bouwvoornemens met stedenbouw kundige impact - Informeren omwonenden bij artikel 19 lid 3 WRO bouwplannen (op verzoek van het CDA) - Veiligheid oversteekplaats Kennemer- straatweg ter hoogte van Ypestein (op verzoek van Heiloo2000) - Stukken ter kennisname Welstandscommissie Op dinsdag 13 april a.s. vergadert de Wel standscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeente huis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 29 maart 2004. 3. Ingekomen stukken: 4. Ingekomen bouwplannen: - Butterlaan 5, vergroten woning; - De Blomhof 7, vergroten woning; - Het Maalwater; woningcomplex voor starters (88 woningen); - Hoek Kanaalweg/Rosendaal, plaatsen halfpipe/skateboardbaan; - Kennemerstraatweg 33, vergroten woning; - Kennemerstraatweg 408 t/m 414, bouwen 14 appartementen; bespreken details en materialisering gebouw; - Kerkelaan 18, veranderen en vernieuwen woning; Kent u de raadsleden van Heiloo? Elke twee weken geeft een raadslid antwoord op enkele vragen. Lonneke Kemper, raadslid voor Heiloo 2000 Wat heeft u bewogen om raadslid te worden? Net zoals een ieder ander constateer ik problemen in de samenleving en ik wil graag invloed uitoe fenen op het realiseren van goede oplossingen voor die problemen. In de politiek heb ik de kans om probleem oplossend bezig te zijn en om veranderingen te bewerkstelligen. Ik zie het als een belangrijke taak vertegenwoor digend op te treden voor alle inwoners uit Heiloo, die met een probleem geconfron teerd worden. Daarnaast signaleer ik dat veel mensen de weg niet kunnen vinden in de complexe regelgeving. Ook voor deze - Westerweg 218, plaatsen dakkapel aan voorzijde; - Ypesteinerlaan (tussen polikliniek en St. Paulusgebouw), bouwen van een gezondheidszorggebouw (28 woningen); 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, op donderdag 8 april a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bijvde Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maan dagavond 18.00-20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66. Bouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Havercamplaan 13 - plaatsen dakkapel ach- terdakvlak woning (reg.nr. 2004/0130) Kanaalweg 38 - vergroten woning aanbouw achtergevel (reg.nr. 2003/0347) Oosterzijweg 53 - bouwen woning met aan gebouwde garage/berging (reg.nr. 2004/0056) Rosendaal 95 - ged. veranderen winkelge bouw lichtreclame geldautomaat ABN AMRO (reg.nr. 2004/0136) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. De Laghe Weijdt 36 - vergroten woning uitbouw woonkamer (reg.nr. 2004/0017) Vierakkers 11 - plaatsen dakkapel (reg.nr. 2004/0086) Havercamplaan 4 - vergroten woning garage (reg.nr. 2003/0407) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Feestelijke opening nieuwe seizoen - 't Beestenboetje op 9 april a.s. van 11.00 tot 16.00 uur mensen kan ik als raadslid meer doen dan als privé-persoon, ik kan helpen door iets voor hen uit te zoeken, ze naar de juiste ambtenaar te verwij zén of door iets aan de orde te stellen. Waar heeft u zich de afgelopen maand erg boos om gemaakt? Om de manier waarop mensen in opstand komen als er iets in hun omgeving gebeurt. Uiteraard heeft iedereen het recht ergens tegen te protesteren en voor zijn eigen belangen op te komen, maar de manier' waarop door sommige mensen wordt gere ageerd op de plannen van een aantal fracties, zoals voor de bouw van starterwo ningen aan het Maalwater, vind ik te ongenuanceerd. Ook jongeren en éénouder gezinnen met een laag inkomen hebben recht op behoorlijke huisvesting. Ik zou graag willen dat mensen wat meer begrip voor elkaar zouden kunnen opbrengen en dat er meer bereidheid zou zijn om zich in te leven in de situatie van een ander. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen: Egelenburg 11 - vergroten woning; Stationsweg 53 - veranderen apotheek. Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 8 april 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Burgerzaken Vreemdelingenloket Per 13 april 2004 worden de taken in de regu liere toelatingsprocedures van vreemdelingen uitgevoerd door de afdeling Publiekszaken van de gemeente Heiloo. De Burgemeester maakt bekend, dat hij voor de uitvoering van deze taken mandaat heeft verleend aan de ambtenaren Burgerzaken met ingang van 13 april 2004. Ter inzage Het besluit ligt voor eenieder ter inzage bij het Informatiecentrum in de publieksruimte van het gemeentehuis, dagelijks geopend van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Leefomgeving Honden in Heiloo De vervuiling van straten, trottoirs, plant soenen en dergelijke zijn veel inwoners van Heiloo een doom in het oog. Ook het loslopen van honden veroorzaakt overlast, bijvoor beeld door het opjagen van vee, maar ook voor andere - wel aangelijnde - honden. Graag willen wij alle hondenbezitters herin neren aan de hondenmaatregelen die gelden in onze gemeente: - aanlijngebod in de gehele gemeente, behalve in de losloopgebieden; - opruimplicht in de gehele gemeente, behalve in de losloopgebieden; - hondenpoep dient in de zogenaamde drollinettes gedeponeerd te worden; Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Lr _J Alarmnuimner: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) HBÜHHI Wat is uw favoriete plek in Heiloo en waarom? Dat is een moeilijke keus.zoveel mooie plekken in Heiloo... Ik kies voor het Zanderslootlaantje. aan de rand van het bos... smal watertje... prachtig. Hei loo contact -;-r'"-S'V'.;'.'i'-J-rj

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4