Presentatie MER-studenten over gemeente en communicatie IMMEN ILOO MOND Zaterdag 8 mei nationale Molen en Gemalendag m ou maal Recordbedrag voor Hospice dankzij cabaretière Henny Weel Nieuwe dienstregeling NS: uitbreiding vervoerscapaciteit in Heiloo Activiteiten Activiteiten Adressen Activiteiten Kane, Van Dik Hout, Eric de Man en The Glimmer Twins op Indian Summer Festival KQfc op UITKIJKPOST - 21 APRIL - PAGINA 12 Plaatselijke Wandelcommissie Heiloo zoekt hulp liters Mensen bezoeken, blij maken, helpen... Is dat geen mooie besteding van een paar uur vrije tijd? Competitie-uitslagen TVHSV Moederdagcadeautje maken Groei Bloei adressen heijoü WWW Lotgenotencontact voor hartpatiënten afwan as uaatipMiuamjrftii «RMT ALKMAAR - Tweedejaars Management, Economie en Recht stu denten presenteerden vorige week woensdag in de Rabobankzaal op de Hogeschool Inholland de beste aanbe velingen die zij hadden gedaan aan vijf gemeentes, met betrekking tot de com municatie naar de burger. De aanbeve lingen stonden in vijfentwintig rappor tages die zij voor hun studie opstelden. De presentatie ging gepaard met een uitreiking voor het beste advies door een jury met vier burgemeesters. Heiloo De gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Heerhugowaard en Heiloo verleenden allen hun volledige mede werking met het onderzoek van de stu denten en de burgemeesters spraken hun bewondering uit over het hoge niveau van de inhoud van de rappor ten. Voor gemeente Heiloo werden twee aanbevelingen genomineerd voor de hoofdprijs. Zo adviseerde de groep die een onderzoek had gedaan in Heiloo Noordwest het College van Burgemeester en Wethouders het afleggen van wijkbezoeken met daar aan gekoppelde spreekuren. Een tweede groep die onderzoek had gedaan in Heiloo naar de communica tie tussen burgers en gemeente advi seerde het uitbrengen van een infor matiefolder waarin de gemeente dui delijk maakt op welke wijze de burger kan participeren bij ontwerp- en besluitvormingsprocessen binnen de gemeente. Burgemeester Den Boon van Heiloo noemde dit advies een 'briljante aanbeveling'. Wijkgericht De aanbeveling die uiteindelijk met de eer ging strijken was afkomstig van een onderzoeksteam die hun bevindin gen baseerden op hun onderzoek in Bergen. Volgens deze groep kan het vertrouwen tussen burger en gemeente herwonnen worden door wijkgericht werken. De gemeente moet burgers hierbij zelf laten meedenken over de vormgeving van hun wijk en gebied. Om dat vertrouwen te herstellen zal er volgens de studenten een extra kracht inspanning móeten worden geleverd door de burgers nog nadrukkelijker bij planvorming te betrekken. De studen ten willen hierbij onder andere gebruik laten maken van een vertegen woordiger die de communicatie tussen de wijk en de gemeente in stand houdt en bevordert. Communicatiemiddelen Verder kwamen in de onderzoeken naar voren dat traditionele mediamid- delen als weekbladen goed scoren als informatievoorziening van de gemeen te naar de burgers toe. Waar volgens de studenten, en onder andere ook vol gens de Heilooër burgemeester Den Boon de toekomst ligt, is internet. Hierbij dient volgens de studenten wel rekening gehouden te worden met de leeftijd van de burger. Ouderen willen anders worden geïnformeerd dan jon geren. Een ander punt waar aandacht aan besteed dient te worden is het gebrek aan vertrouwen over geleverde inspraak en onvoldoende basis voor participatie, die de studenten consta teerden. Tijdens de onderzoeken kwam ondubbelzinnig naar voren dat burgers sterke twijfels hebben over het nut van inspraak. Het blijkt dat veel burgers het gevoel hebben dat er al een beslissing is genomen nog voordat zij een mogelijkheid hebben tot inspraak en dat de gemeenten daar mee de burgers een gevoel wil geven dat de het bestuur op een democrati sche en legitieme wijze opereert. De studenten concludeerden tevens dat veel bestaande communicatiemid delen onvoldoende of helemaal niet bekend zijn bij de burgers. In veel gevallen beschikken gemeenten wel over de juiste middelen maar dat deze bij het publiek onbekend blijven. Gemeenten mogen dit volgens de onderzoekers niet verwarren met des interesse van de burger. Burgemeester De Winter van Bergen durfde evenwel te beweren dat hooguit vijf a tien pro cent van de burgers geïnteresseerd is in het politieke bedrijf. Student en woordvoerder Jos van de winnende groep had daar een oplossing voor: „Als je je erin gaat verdiepen is het best wel interessant", sprak hij nadat zijn groepje tot winnaar was uitgeroe pen. REGIO - Nationale Molen-en Gemalendag vindt plaats op zaterdag 8 mei. Het evenement wordt voor de vierde maal in samenwerking met de Nederlandse Gemalen Stichting geor ganiseerd. Dat betekent dat naast de ongeveer 600 molens ook zo'n 30 gemalen voor het publiek worden opengesteld het Molentje in Heiloo, Varnebroek/Maalwater in Heiloo. Molens hebben een eeuwenlange geschiedenis en werden voor vele doeleinden ingezet. Zo werden zij gebruikt voor onder meer het malen van graan, het zagen van hout, het slaan van olie uit zaden en het maken van papier. Ook hadden zij nog tot in de 20e eeuw een belangrijke rol in de regulering van de waterhuishouding in ons land. Vanaf het begin van die eeuw namen stoom-, diesel- en elektrische gemalen deze laatste taak steeds vaker over. De watermolens werden hier door overbodig met als gevolg dat vele honderden exemplaren werden gesloopt. Ook de gemalen en dan in het bijzonder de stoomgemalen wer den vervolgens het slachtoffer van de voortschrijdende technische ontwikke ling. Zij raakten buiten gebruik en werden afgebroken. Slechts enkele tientallen gemalen overleefden en een aantal daarvan is op 8 mei te bezoe ken. Molens die zijn opgesteld tijdens Nationale Molen- en Gemalendag zijn te herkennen aan de blauwe wimpel die dan uithangt. Ook als de wieken of waterraderen rondgaan is de molen in de meeste gevallen te bezoeken. Veel molens zijn gedurende het hele jaar geopend, vaak op een zaterdag. Informatie daarover is te vinden op de website van De Hollandsche Molen: www.molens.nl Op dezelfde site is vanaf medio april een overzicht te zien van de molens en gemalen die mee doen aan de Nationale Molen- en Gemalendag. HEILOO - De avond(wandel)vier- daagse in Heiloo, die dit jaar van 8 tot en met 11 juni wordt gehouden, is een fantastisch wandelevenement dat niet meer weg te denken is uit de weinige grootschalige activiteiten in Heiloo. Tientallen vrijwilligers zet ten zich ieder jaar in om ervoor te zorgen dat de avondvierdaagse goed en vooral veilig verloopt op drukke en onveilige oversteekpunten in Heiloo. Zonder vrijwilligers (man nen en vrouwen) is het niet mogelijk dit wandelfestijn te organiseren. Daarom zoekt de Plaatselijke Wandelcommissie Heiloo enkele vrijwilligers. Het gaat er vooral om dat de wandelaars bijgestaan wor den tijdens het oversteken op druk ke en onveilige punten in de route. Hiervoor is wel de minimum leeftijd van 16 jaar vereist en tevens dat de jaarlijkse instructieavond van de politie wordt bijgewoond. Ook zijn controleurs van harte welkom; zij worden op de route ingezet om de deelnamekaarten van een contro leknipje te voorzien. U kunt zich als vrijwilliger bij de avondvierdaagse opgeven via het emailadres: bendhbos_hlo@hot- mail.com. Natuurlijk is ook telefoni sche aanmelding mogelijk onder nummer 072-5337426, aanmelding graag voor 1 mei. Ï;i|Ï Het project Watergymnastiek van de Unie van Vrijwilligers afdeling Heiloo is een activiteit voor 65- plussers die wordt gehouden bij zwembad Loos. Het is bedoeld voor mensen die tijdens de oefenin gen in het water of bij het omkle den hulp nodig hebben en deze wordt geboden door de vrijwilli gers van de UW. Projectleidster is Pank Horsting, die dit werk al sinds een jaar na de oprichting in maart 1988 met zeer veel plezier doet. Ze vindt het heerlijk om van de mensen te horen dat ze het gevoel hebben zich beter te kunnen bewegen door de training in het water. De instructies worden gege ven door een zweminstructrice van Loos en de vrijwilliger ziet er op toe dat alles over de oefeningen goed wordt verstaan en begrepen door de aan hem of haar toegewe zen cliënten. Als dat nodig is ondersteunt de vrijwilliger de cli ënt. Dit alles vindt plaats in een gezellige sfeer en na afloop is er gelegenheid om onder het genot van een gratis consumptie even uit te rusten en m^t elkaar van gedachten te wisselen. Een nieuwe deelnemer kan altijd eerst komen kijken en vervolgens een les mee- REGIO - In het paasweekend is de competitie weer van start gegaan. Zeven weken achtereen zal er om de punten gestreden worden. Onder rede lijke weersomstandigheden zijn ook de teams van Tennisvereniging H.S.V. hieraan, met wisselend succes, begon nen. De uitslagen van de eerste twee speeldagen zijn als volgt: Dames kring competitie: Koedijkl-HSVl 2-2 HSV3-Ursem3 2-2; Gemengd jeugd (t/m 12 jaar): Hogedijk2-HSVl 3-3; Gemengd jeugd (t/m 14 jaar): Heerhugowaard2-HSVl 4-2; HSV1- Wimmenum2 6-0; Gemengd senioren zaterdag: HSVl-Julianal 3-2; De Maaierl-HSVl 1-4; Heren zaterdag: HSVl-Hogedijk8 6-0; HSV2- Hogedijk7 2-4; DEM8-HSV2 2-4; Heren dubbel 35+: HSVl-Assumburg2 0-4; Santanal-HSVl 2-2; Heren 45+: HSVl-Limmenl 3-3; Westerkoggel- HSV1 4-2; Heren dubbel 50+: DEM1- HSV1 2-2; Drieban2-HSV2 2-2; Monnickendam2-HSV3 4-0; HSV1- Oudorpl 0-4; HSV2-Warmenhuizenl 0-4; HSV3-Bakkuml 2-2; Dames zon dag landelijk: HSVl-Amstelhofl 0-6; Assumburgl-HSVl 1-5; Dames zon dag: HSVl-Dijkzichtl 0-5; HSV2- Limmen3 3-2; De Rijpl-HSV3 2-3; Elckerlycl-HSV1 0-5; HSV3-Limmen5 2-3;Heren zondag: Koedijkl-HSVl 2-4; HSV2- Sluis-Il 3-3; HSVl-Beem Starl 2-4 Warmenhuizen2-HSV2 2-4. HEILOO - Ook dit jaar gaat Groei Bloei, afdeling Heiloo en omstreken met moederdag bloemstukjes maken voor de liefste moeders van de wereld. Kinderen vanaf zes jaar zijn welkom. Zaterdag 8 mei om 10.00 uur, (klein)kinderen van leden betalen E 8.50. Niet-leden betalen E 10,50. Er kan aan de zaal betaald worden. Plaats: wijkgebouw de Ypsalon de Hucht 4 in Ypenstein, Heiloo. Leiding is in handen van Mercedes Docter (072-5336827) en Lucia Admiraal. Aanmelden tot 1 mei bij Hely van Ladesteijn, tel. 0251- 654177 of per e-mail: joop-hely@pla- net.nl. doen, voordat hij of zij beslist om in een groep te worden ingedeeld. De activiteit vindt plaats op dins dagmiddag van 15.00 tot 15.30 uur en op vrijdagochtend van 11.30 tot 12.00 uur. Pank is coördinatrice van beide groepen en verzorgt de aanname van nieuwe deelnemers. De financiële administratie is in handen van de Stichting Ouderen werk Heiloo. Als de mensen niet zelf naar het zwembad kunnen komen kan het Vrijwilligers Autovervoer worden ingeschakeld. Op dit moment zijn er wat plaatsen voor 65-plussers vrij op de vrijdag ochtend. Ook enthousiaste vrijwil ligers heten wij van harte welkom. Twee keer per jaar is er een werk bespreking in het UVV-kantoor in de Loet en ieder jaar wordt er een uitstapje georganiseerd voor en door de vrijwilligers van beide groepen. De doelstelling van de UW is: het bevorderen en verle nen van maatschappelijke hulp door vrijwilligers met menselijk contact en continuïteit in het werk als voornaamste kenmerken. Voor vragen of aanmelding kunt u bellen 072- 5330574 of 072- 5338319. ALKMAAR - Woensdagavond 14 april ontving zorgmanager Ellis Jonker het recordbedrag van E 4000,- op de clubavond van de Soroptimisten in het Gulden Vlies uit handen van de caba retière Henny Weel. Maar liefst 450 vrouwen waren aanwezig op de Ladies Night in Grand Café 't Lido in Egmond aan Zee op 31 maart j.l. voor een benefietvoorstelling van de caba retière en soroptimist Henny Weel die de bomvolle zaal tot het eind wist te boeien met haar show Voorstellen. Ervaren, energiek en prachtig spel, afgewisseld met humoristische en gevoelige liedjes. In Voorstellen word het verleden, het heden én de toekomst van een vrou wenleven belicht op een herkenbare, ontroerende en geestige wijze. Na de pauze bracht het enthousiaste Egmonds Shantykoor een ode aan het zeemansleven met hun vrolijke reper toire en sloten daarmee deze zeer geslaagde avond af. De avond werd georganiseerd door leden van de Soroptimistclub Alkmaar - die in 2006 haar 50-jarig bestaan viert - en die 35 leden telt afkomstig uit Alkmaar, Heiloo en Bergen. Soroptimist is een samenvoeging van Sorores (latijn voor zusters) die het optimum (het beste) nastreven en bestaat uit vrouwen die beroepsmatig werken of werkten. Wereldwijd zijn meer dan 100.000 vrouwen lid en daarmee is dit de groot ste serviceorganisatie van vrouwen. De fondsenwerving voor 2004 is volle dig bestemd voor het Hospice Alkmaar, dat totale zorg biedt aan mensen in de laatste levensfase. In sep tember wordt nog een charitatieve actie op touw gezet, nl een sportief evenement waaraan alle sportvereni gingen in Alkmaar en omgeving kun nen deelnemen. ALKMAAR - De patiëntenvereniging Hartezorg - regio Alkmaar - organi seert samen met het Medisch Centrum Alkmaar voor zaterdag 24 april een ochtend voor (ex-) hartpatiënten en hun naasten over de Automatische Externe Defibrillator (AED). AED is een apparaat dat door een leek kan worden gebruikt voor het toedienen van een stroomstoot bij bepaalde har tritmestoornissen. De heer H. Duijn, IC-verpleegkundige van het MCA en instructeur Nederlandse Reanimatie Raad, geeft een demonstratie van het AED-apparaat. Daarbij geeft hij uitleg over de mogelijkheden van de AED en wanneer het apparaat het beste kan worden gebruikt. Aansluitend is er gelegenheid om vragen te stellen. De bijeenkomst vindt plaats in de Pieter van Foreestzaal (huisnummer 015), ingang Metiusgracht, van 10.00 tot 12.00 uur. De toegang is gratis. Om deze bijeenkomst bij te wonen is aan melding noodzakelijk. Belangstel lenden kunnen hiervoor contact opne men met de Balie van Patiëntenvoorlichting van het MCA, tel. 072-5483500. REGIO - De voorverkoop van het Indian Summer Festival is inmiddels in volle gang. Op 19 juni wordt dit festival gevierd in het recreatiegebied Geestmerambacht in Langedijk. Op de Dance Stage staan Gene Farris, Benny Rodrigues, Eric de Man, The Glimmer Twins, Roog, Matthew Dekay,Tom Stephan, Julian. Op de Pop/Rock Stage treden Kane, Van Dik Hout, Nas Drovje, splen- did*69, The Sheer, OLaBOLA en Band Zonder Banaan op. Dè Wereld Stage wordt geveuld door Dj Eagle I (Sutra Funk), Bari Koral (Singer,songwriter - NYC), Didge Jam (Lies Menne), Big City Indians (Native Indian Power Groove - Vienna) Cecile Djembe (Afrikaanse trommeldans) en Boudyou. Kaarten kosten 30,- (exclusief administratiekosten) en zijn te ver krijgen bij TicketBox, Free Record Shop en natuurlijk met Extrema's e- ticketing via Extrema.nl. HEILOO - Eind 2003 heeft de NS zoals elk jaar gebruikelijk een nieuwe dienstregeling ingevoerd. Voor trein reizigers van en naar Heiloo heeft dit een aantal consequenties. Na een jarenlange lobby van onder meer reizi gersorganisatie ROVER en de gemeente Heiloo heeft de NS besloten een rechtstreekse treinverbinding te realiseren op het traject Heiloo- Haarlem-Den Haag. De overstap in Uitgeest is komen te vervallen en dit levert voor een grote groep reizigers uit Heiloo een behoorlijke tijdsbespa ring op. Op het traject Den Heider- Amsterdam zijn door de NS maatrege len genomen om het aantal treinen per uur te verhogen en de reistijden korter te maken. Deze aanpassingen komen ten goede aan de allergrootste groep reizigers. Om dit mogelijk te maken moest geschoven worden in de dienst regeling. Dit uit zich vooral in feit dat de intercity richting Amsterdam- Utrecht-Nijmegen niet meer stopt op station Heiloo. De 2 sneltreinen op dit traject (naast de 2 stoptreinen) kunnen in de nieuwe situatie beter worden benut. Gaven de reizigers in de oude situatie veelal de voorkeur aan de intercity, nu zijn zij genoodzaakt de andere treinen te gebruiken. Met een handtekeninge nactie hebben meer dan 700 inwoners van Heiloo hun ongenoegen hierover laten blijken. De NS heeft ROVER de toezegging gedaan dat ondanks het wegvallen van de intercity in de spits, meer reizigers een zitplaats zullen hebben. ROVER houdt de komende tijd de ontwikke lingen scherp in de gaten en roept rei zigers op melding te doen als er gebrek aan capaciteit is. ROVER heeft perio diek overleg met de NS en zal de NS op de afspraken blijven wijzen. Standpunt gemeente Heiloo De gemeente ziet de nieuwe dienstre geling van de NS als een verbetering. Met name de nieuwe aansluiting Heiloo-Haarlem-Den Haag. Verder is het aantal treinen dat Heiloo per uur aandoet, toegenomen. In de daluren overdag is sprake van een verbetering van de dienstregeling naar Amsterdam met de twee sneltreinen per uur in plaats van een intercity. De snelle ver binding met Utrecht is helaas verval- Johwin Expositie van aquarellist Cor Sturkenboom bij Johwin aan de Rijksweg te Limmen. De schilderijen zijn te bezichtigen tot eind mei 2004, gedurende de openingstijden. Toonbeeld Wisselende exposities bij Toonbeeld, Jan van Nassaustraat 6, Castricum, tel. 0251-659012 of e-mail: toonbeeld- wil@hotmail.com. Gemaal 1879 Het poldergemaal aan de Fielkerweg 4. In de expositieruimte (voorheen de ketelruimte) wordt een doorlopende tentoonstelling gehouden van heden daagse kunst. Tevens is het gebouw en de technische installatie te bezichtigen. Toegang E 1,- en kinderen tot 12 jaar gratis. Buiten de openingsuren tel: 0251-313286 of 0251-313253 voor groe pen en/of scholen. Bezoekerscentrum De Hoep Bezoekerscentrum De Hoep is alle dagen van de week geopend, tussen 10.00 en 17.00 uur. Er zijn doorlopend allerlei activiteiten, excursies, filmpro gramma's en exposities te zien en te beleven. Bezoekerscentrum De Hoep, 0251-661066, informatie over en boe ken van excursies: 0800-7966288. Tineke's Atelier Wisselende exposities in Tineke's ate lier aan de Rijksweg 176, in Limmen. Ateliers 'De Duinrand' Wisselende exposities. Openingstijden 14 tot 17 uur, van Oldenbarneveldtweg 37 te Bakkum. len, maar daarvoor in de plaats heeft Heiloo nu twee maal per uur een rechtstreekse verbinding met het Gooi en Amersfoort. De gemeente is van mening dat er vol doende alternatieven staan tegenover het verdwijnen van de intercity naar Amsterdam. Op dit moment lijkt er volgens ROVER sprake te zijn van een (lichte) verbetering in de ver voerscapaciteit. Het verschil in reistijd tussen de sneltrein en de intercity bedraagt ook niet meer dan vijf minu ten. De gemeente heeft vertrouwen in de rol en de werkzaamheden van ROVER. De belangenvertegenwoor diger van reizigers van NS blijft scherp toezien op de toezeggingen van NS wat betreft vervoerscapaciteit. Bibliotheek Heiloo De expositie van Rina Snel is in april en mei te zien. Wie geïnteresseerd is om werk te exposeren in de bibliotheek, kan contact opnemen met: Ger van der Neut, tel. 072-5333043 of Karin van Schaik, tel. 072-5320113. Of stuur een e- mail naar: ger@vanderneut.myadsl.nl of Karinvanschaik@quicknet.nl Galerie Van Lubeck Henry Pennings en Jan Saarloos tot en met 25 april bij Galerie Van Lubeck, Kanaalweg 6 in Heiloo. Geopend op vrijdag, zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur, tel: 072-5039905. Hema Met Jos Apeldoorn haalt de Hema in Heiloo na Erik Baart de tweede schil der van het Hallem Genootschap uit Egmond de koffieshop binnen. De expositie is te bezichtigen tot half april, waarna het derde Hallemlid Huug Zentveld zijn schilderijen zal tonen. Centraal Bureau Horizon College Wisselende exposities in het Centraal Bureau Horizon College aan de Rechte Hondsbosschelaan 24a. Het Centraal Bureau Horizon College is geopend op weekdagen van 9.00 tot 17.00 uur. Open Huis Wisselende exposities in Cultureel Centrum het Open Huis, gevestigd boven het winkelcentrum 't Loo. Brasserie Wildschut Wisselende exposities. Brasserie Wildschut is dinsdag t/m zondag geo pend van 12.00 tot 24.00 uur en te vin den aan de Stationsweg 82 te Heiloo. Zorgcentrum De Loet Expositie van Jelle Haansta, te bezich tigen tijdens openingstijden in Zorgcentrum de Loet in Heiloo tot 16 april. Wie interesse heeft om te expose ren in Zorgcentrum De Loet, neemt contact op met mevrouw L. Bijlhout, 072-5330744. Oudheidskamer de Oude Pastorij Wisselende exposities in de bovenzaal van de Oude Pastory. Daarnaast is een permanente tentoonstelling ingericht die een beeld geeft van de historie van Heiloo. Openingstijden: za 14.00 tot 17.00 uur en di 19.00 tot 21.00 uur. Atelier Lucia Admiraal Wisselende exposities bij Atelier Lucia Admiraal, Pastoor van Muyenweg 98, Heiloo, of na telefonische afspraak, tel: 072-5339490. Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Open elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur of na tel. afspraak op 072-5336266 aan de Westerweg 182. Trefpunt Wisselende exposities in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2. GGZ Noord-Holland-Noord Wisselende exposities in de GGZ Noord-Holland-Noord (voormalig Willibrord), aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Klerks Open Keuken Wisselende exposities in Klerks Open Keuken, in het Golden Tulip hotel. U vindt het hotel aan de Kennemerstraatweg 425, tel: 072- 5051049. Atelier TP Geopend elke woensdag van 10.00 tot 16.00 uur of na telefonische afspraak. Termijen 189 Heiloo, tel. 072-5334596. Noordergeestkerk Wisselende exposities, naast werken van Wim Diepenveen en Peter Huijzer die in de kerk een tijdelijk atelier bezit. De Bergeon Wisselende exposities aan de Bergeonstraat 30. Theo Boots Het werk van kunstschilder Theo Boots is op afspraak te bezichtigen, tel. 072- 5331120. Ab van Wijhe Het werk van beeldhouwer Ab van Wijhe is op afspraak te bezichtigen, tel. 06-51491411. Maandag t/m donderdag is hij van 10.00 tot 16.00 uur in zijn ate lier in de Kapellaan. Casa Design Expositie van Rina Snel, Winkelhof 't Loo 45. Beeldentuin Ditta Engel Expositie beeldende kunst, bronzen en gietstenen beelden. Open elke zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur of na tel. afspraak op 072-5336266 aan de Westerweg 182. Gemeente Heiloo Algemeen: tel. 5356666, fax 5356788. PWN Waterleidingbedrijf Noord- Holland Voor storingen in de waterlevering: 0800-0232355 (dag en nacht). Voor alle overige informatie: 0800-2025 (op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur). RIMA Regionale Instelling Maatschappelijke Dienstverlening, Slimpad 16, tel. 5330984. Spreekuur op ma, woe en vrij, 9.00-10.00. Terminale Thuiszorg Vrijwilligersorganisatie, die belange loos de helpende hand wil bieden. Info: tel. 5334383,5334828 of 5338850. Telefonische Hulpdienst Voor een gesprek van mens tot mens, dag en nacht bereikbaar: tel. 0900-0767. Unie van Vrijwilligers Heiloo Info: J.H.J. Overmeer, Oudburgerlaan 40,1852 KP in Heiloo, tel: 5331654. Rode Kruis Heiloo Rode Kruisgebouw: Slimpad 16c, 1851 LB Heiloo, tel. 5333399. Secretariaat: T. Bakker-Bos, Het Zandstuk 50,1851 RS Heiloo, tel. 5338883. De Zonnebloem Vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, voor bezoek thuis, ziekenhuis of ver pleeghuis. Secr. A. Hoedjes, Holleweg 119, Heiloo, tel. 5335268. Rolstoelbus Heiloo Dagelijks beschikbaar, inlichtingen en afspraken: tel. 5333695. O.V. (openbaar vervoer) taxi Noord- Kennemerland Elke dag beschikbaar van 06.00 tot 24.00 uur. Iedereen kan van de taxi gebruik maken, in het bijzonder oude ren en gehandicapten. Minimaal een uur van tevoren bestellen, tel. 0900- 8878. Stichting Uitkeringsgerechtigden Bergeonstraat 30, tel. 5339885, open maandag de hele dag, dinsdag tot en met vrijdag 13.30 tot 17.00 uur. Stichting Ouderenwerk Heiloo Activiteiten en voorzieningen voor 55- plussers. Abraham du Bois-hof 2,1852 EZ Heiloo, tel. 5331297. De Gezelschapsbank Voor vriendschappelijke activiteiten. Inschrijving gratis op do 10.30-11.30 of op 5331297, Abraham du Boishof 2/ www.ouderenwerkheiloo.nl ANBO Belangenbehartiging en sociaal-cultu rele activiteiten voor 50 plussers. Inlich tingen: van Aalst-Ruiters, Vrieswijk 11, 1852 VA Heiloo, tel. 5331451 (secr.) KBO Belangenbehartiging voor ouderen. Inlichtingen: mw. J. Kleene Verbeek (secr.), Boekenstein 29, 1852 WS Heiloo, tel. 5340097 of 5331458. Woningstichting Heiloo Kennemerstraatweg 380, 1851 BK Heiloo, tel. 5338536. Technische dienst: tel. 5330430. Bereikbaar op werkdagen van 9.00 tot 11.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo Westerweg 250,1852 AR te Heiloo, tel. 5330670 (algemeen), 5337845 (ope ningstijden), e-mail: bibliotheek@bibliotheekheiloo.nl. Openingstijden: Maandag gesloten Dinsdag 10.00-12.00 en 14.00-20.30 Woensdag 14.00-17.00 Donderdag 10.00-12.00 en 14.00-20.30 Vrijdag 10.00-12.00 en 14.00-20.30 Zaterdag 10.00-12.30 Uitleenpost Ypestein (tot 12 jr) woens dag open van 14.00 tot 16.30 uur Uitleenposten De Loet en Overkerck, ook bestemd voor oudere bewoners uit de omgeving, geopend op dinsdag en vrijdag van 09.30 tot 11.30 uur. Uitleenposten in Zorgcentra De Loet en Overkerck dinsdag en vrijdag 9.30 - 11.30 uur. Politiebureau Heiloo Tel. 0900-8844, maandag t/m zaterdag geopend van 09.00 tot 17.00 uur. Zondags is het bureau gesloten. Voor spoedeisende meldingen: 112. Politiebureau Limmen tel. 0900-8844, geopend maandag van 09.00 tot 12.00 uur en donderdag van 14.00 tot 17.00 uur. Voor spoedeisende meldingen: 112. Politiebureau Akersloot tel. 0900-8844, geopend maandag van 14.00 tot 17.00 uur en donderdag van 09.00 tot 12.00 uur. Voor spoedeisende meldingen: 112 Galerie De Kapberg Wisselende exposities. Galerie De Kapberg, Slotlaan 17 Egmond aan den Hoef. Open op zaterdag en zondag van 13.30 - 17.00 uur en na telefonische afspraak. Telefoon tijdens openingsu ren 072-5062645. Hotel Golfzang In Holland hotel Golfzang, Boulevard Ir. De Vassy 19 te Egmond aan Zee zijn tot begin september schilderijen te zien van Hilde Belleman - De Coene, sinds 23 jaar wonend in Egmond. Conny van Kasteel Wisselende exposities. Galerie Conny van Kasteel, Noorderstraat 4-5, Egmond aan Zee, tel. 072-5067151 of www.galerieconnyvankasteel.nl of e- mail: info@galerieconnyvankasteel.nl Abdijkaarsen Wisselende exposities. De openingstij den zijn maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot en met 16.30 uur en de toegang is gratis. Zondags gesloten, tel. 072-5062786/ www.abdijkaarsen.nl. De Bikkerij Christina Scharlewi, in Duitsland béter bekend onder haar meisjes naam Christina Ahlhauser, is een veelzijdig kunstschilder. Naast een diversiteit aan onderwerpen, zoals portretten, figuren, dieren, bloemen, objecten, landschap pen, Molens en dergelijke, hanteert zij diverse technieken. In restaurant/hotel De Bikkerij heeft zij een deel van haar olie verf collectie tentoongesteld. U vindt De Bikkerij aan de Egmonderstraatweg 34 te Egmond ad Hoef. Voor meer informatie: christi- na.scharlewi@freeler.nl. Stichting Historisch Egmond De expositie over de berging van de Duitse mini-onderzeeër laat tal van voorwerpen, foto's en ander archief materiaal zien. Het bezoekerscentrum van de Stichting Historisch Egmond vindt u aan de Slotweg 46 te Egmond aan den Hoef. Huisartsenpraktijk Egmond aan Zee Aan de Admiraal de Ruyterweg in de Huisartsenpraktijk te Egmond aan Zee worden tot eind november 24 foto's geëxposeerd over Mali welke in oktober 2002 zijn gemaakt door Agnes Kager en Theo van Gend, beiden lid van De Egmondse Foto Amateur. Ze maakten een rondreis door dit fas cinerende land gelegen ten zuiden van de Sahara met aansluitend een wan deltrektocht door de Dogon vallei. Hoeve Overslot In de historische hoeve Overslot te Egmond aan den Hoef is heden werk te zien van Ans Post en Harry Draaisma. Post komt met werk waarbij zij wederom met nieuwe technieken geëxperimenteerd heeft en waarbij met name 'vreemde vogels' centraal staan. Daarnaast toont zij haar keramische beelden van mensfiguren en zal zij haar schilderijen tonen. Meubelmaker/ kunstenaar Draaisma toont vooral abstract werk in de vrom van sculptu ren en schilderijen. Hoeve Overslot vindt u aan de Slotweg 42, geopend op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur, entree is vrij. Prins Hendrik Stichting Bij de Prins Hendrik Stichting zijn wisselende exposities zien. Tevens museum. Te bezichtigen van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur, Prins Hendrik Stichting, Voorstraat 41 te Egmond aan Zee. Galerie De Kapberg Wisselende exposities in Galerie De Kapberg, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef, geopend op donderdag t/m zon dag van 13.30 - 17.00 uur en na telefo nische afspraak: (tijdens openingsu ren) 072-5062645. Ateliers Hallem Schildersgenootschap Hallem uit Egmond-Binnen: Jos Apeldoorn schil dert levendige, soms bijna abstracte landschappen en dorpsgezichten, Huug Zentveld zet een breed scala aan onderwerpen op doek in een gedragen expressionistische stijl en Erik Baart tracht de stilte in zijn werk te vangen. Atelier de Hoop Wisselende exposities aan de Julianaweg 23 te Egmond aan den Hoef. Galerie Om de Noord Wisselende exposities aan de Prinses Marijkestraat la in Egmond aan Zee. Openingstijden: do t/m zo 12.00 tot 18.00 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12