Late winst Zeevogels De Egmonden Honkbalseizoen officieel ingeluid bij DSH Donateuravond Stichting Historisch Egmond Tae Kwondo wedstrijden bij Dojo 't Loo Koen Kramer kampioen bij SV Vredeburg \<\d© Laura Quinten rayonkampioene Dimtronic Meervogeis i Cor Schaap grijpt naast derde titel UITKIJKPOST - 21 APRIL 2004 - PAGINA 14 Clubkampioenschap AMAK Bridgeclub Fumez Pas Heilooër Bridge Club Sportieve jongens en meiden gezocht Ronald Kuin loopt clubrecord Trias Limmen/Heiloo eindigt op de derde plaats Tweedehands paardenspul Avondwandeling met IVN Ouderenochtend Nieuwe Geestgronden is uit uMM adverteren WWW Achtste koninginnewandeltocht Zomercompetitie HSV Kennemerland José Fortes Rodriguez (AZ) veilt voor de Roparun AKERSLOOT - De Akersloter Marathon Klub houdt zondag 25 april zijn zesde en tevens zijn laatste clubkampioenschap. Dit keer wordt er in een wedstrijd over 14 kilo meter om de clubtitel gelopen. Het kampi oenschap heeft plaats tijdens de Polderloop. De start is om 10.30 uur. Info: 0251-313738. HEILOO - De uitslagen van de Butler wedstrijd van bridgeclub Fumez Pas van 15 april zijn: Lijn A: 1 H. Hoogland T. de Vries 43 IMP, 2 E. Haafkens R. Kunst 30, 3 M. G. Jacques 25, Lijn B: 1 M. Rozemeijer C. Zwart en R. J.Turk 39, 3 Koenis Joop Vink 28, Lijn C: 1 M. K. van Went 50,2 T. Bras T. Geerling 43, 3 M. van der Horst C. van Wensen 13. Onder het toeziend oog van Bart van der Horst, Henkjan Thoes en Ron Melcher gooit Bram Blokker de eerste officiële bal van het seizoen'(foto Gerard Peters) HEILOO - Het honkbalseizoen is bij Honk-en softbalvereninging Double Stars Heiloo (DSH) weer officieel geo pend verklaard. Onder het toeziend oog van alle spelers en sponsors is afge lopen zondag de eerste bal min of meer over de thuisplaat gegaan. Bram Blokker mocht, als jongste lid van de vereniging, deze eerste worp voor zijn rekening nemen. De vijfjarige peanut werd door Bart van der Horst (The Barrel), Henkjan Thoes van Sportinstituut het Vennewater en Ron Melcher vergezeld op de pitcherplaat. Hoewel de afstanden op het officiële veld van DSH voor Bram nog wat groot waren, belooft zijn eerste echte worp in het eerste team nog veel voor de toekomst. Met die toekomst is DSH druk bezig. De sportclub zag de afgelopen jaren het aantal nieuwe leden enorm toene men, terwijl landelijk gezien de interes se in teamsporten juist afneemt. De jeugd is door DSH actief benaderd middels ledenwerving op scholen, instroom kortingen en aanwezigheid op jaarlijkse sport evenementen. En met succes. Maar deze toestroom van leden vraagt vanzelfsprekend ook om meer begeleiding, coaching en trainers. Om alle talenten binnen de club een kans te geven het hoogst haalbare te bereiken, heeft DSH een zogenaamde A-lijn' gelanceerd. De training en coa ching van de hoogste teams in iedere leeftijdscategorie wordt opgepakt door ervaren trainers en coaches die regel matig met elkaar overleggen. Dankzij deze A-lijn heeft het eerste honkbalteam de beschikking over veel getalenteerde junioren. Deze groep is afgelopen winter gestart met een pro fessioneel krachttrainingsprogramma, onder leiding van Henk Jan Thoes in Sportinstituut het Vennewater, en heeft Ron Melchers diverse conditietrainin gen verzorgd. Voor deze veelbelovende spelers is bovendien een uitwisselings programma met het tweede team opge zet, om zo het opdoen van speelerva- ring te garanderen. De eerste competitiewedstrijd maakte direct duidelijk dat het nieuwe trai ningsprogramma de ploeg geen windei eren heeft geleid. Onder leiding van trainer/coach Henk-Jan van der Horst liet DSH letterlijk geen spaan heel van het Purmerendse Flying Petrels 2. Met onder meer drie homeruns van respec tievelijk Bas Nolta, Ryan Miner en Arjan Duinmeijer boekte Double Stars Heiloo een zeer overtuigende maar vooral veelbelovende 19-0 overwinning. Overige uitslagen: Honkbal: Senl-FlyingPetrels2 19-0, Pirates4-Sen2 23-6, Sen3-Rooswijkl 4-9, Sllivansl-Sen4 3-10, BanTopa-Jun 10-0, Adsp-TIW 10-11 en 11-8, Pup2- Urbanus 2-17. Softbal: DSC 74-Damesl 8-1, Flying Petrels2-Dames2 14-5, Dames3-Bears 20-9, DSSl-Herenl 6-13, Herenl-Roos- wijk 12-3, Heren3-Heren2 13-8, Flying Petrels2-Heren4 26-7, Herons-Pup 27-5, Peanuts-Herons 16-5 en 17-11. CALLANTSOOG - Zeevogels heeft het laag geklasseerde v.v. Callantsoog pas in de slotfase op de knieën gekre gen. Op het moment dat de thuisclub dacht dat er mogelijk meer dan één puntje te halen viel sloeg Zeevogels aan de andere kant toe. Door drie treffers in de laatste 10 minuten kwam er toch nog een uitslag op het scorebord die nor maal gesproken bij deze wedstrijd zou passen: 1-4, De Hoevers mochten met de drie punten in de tas, na een redelijke eerste en een zwakke tweede helft, de beide handen flink dichtknijpen. Zeevogels lijkt na het verlies in de laat ste wedstrijd tegen Con Zelo en ongun stige uitslagen van de overige ploegen in het paasweekeinde deze competitie tus sen wal en schip te belanden. De ploeg kan geen kampioen meer worden, de tweede periode lijkt verloren en de vijf de plaats in de competitie geeft ook geen recht op de nacompetitie. Als dan ook nog eens een uitwedstrijd tegen laagvlieger Callantsoog op het program ma staat moge het duidelijk zijn dat die ontmoeting niet het predikaat topper zal krijgen. Toch begon Zeevogels goed aan het treffen. De gastheren waren zeer gastvrij en gaven de bezoekers alle tijd en ruimte om iets te bedenken. Als Zeevogels in de beginfase wat meer kil- lersinstinct had getoond zou de ploeg een makkelijke middag tegemoet zijn gegaan. Na twee keer de lat te hebben getroffen en diverse andere mogelijkhe den om zeep te hebben geholpen kreeg Callantsoog de eerste mogelijkheid en moest doelman Walta zijn ploeg redden. De toeschouwers met een zwart-wit hart mochten hopen dat Zeevogels in de tweede helft het verschil in kwaliteit wel in doelpunten zou gaan uitdrukken. Callantsoog gaf na de hervatting de bezoekers veel beter partij. Zeevogels speelde voornamelijk tegen zichzelf en de scheidsrechter. De leidsman maakte veel fouten en bestrafte aanmerkingen op zijn leiding met een gele kaart maar liet vele overtredingen onbestraft. Op het moment dat Daan van der Werf voor Zeevogels 0-1 scoorde dachten de Hoe vers een gewonnen wedstrijd te spe len maar in dezelfde minuut was de stand alweer in evenwicht. Doelman Walta kon, in de eerste de beste aanval, de bal niet voldoende keren; 1-1. De wedstrijd leek geen winnaar te krijgen tot Frank Jong tien minuten voor tijd, uit een onoverzichtelijke situatie, de bal het laatste zetje over de lijn kon geven; 1-2. Het verzet bij de thuisclub was nu defi nitief gebroken waardoor Niels Eijlander (1-3) en nogmaals Frank jong (1- 4) in de slotfase de score konden opvoeren. Programma: Zeevogels-Alkmaarsche Boys donderdag 22 april 19.00 uur Zeevogels-B KC zondag 25 april 14.00 uur HEILOO - De uitslagen van HBC van dinsdag 13 april zijn: A-lijn: 1. Huting /Huting 65,4,2 Kramer/Turk 60,0, B-lijn: 1. Starink/De Jong 58,8, 2. Schaaper AVamper 57,9. Donderdag 15 april: A-Hjn: 1. De Bruyckere/Stark 60,8, 2. Arnold /Huting 54,6, B-lijn: 1. Neefjes /Berkman 62,5, 2. Van Linden/Visser 61,3, C-lijn: 1. Nieuweboer/De Ruiter 60,4, 2. Haan /Hurkmans 56,3, D-lijn: 1. Olgers/Schram 65,1,2. Fam. Kuijper 62,5. EGMOND - Op vrijdag 23 april houdt de Stichting Historisch Egmond haar jaarlijkse donateuravond. Het thema van deze avond is De Verbindingen tus sen Egmond en Alkmaar. De avond bestaat o.a. uit een lezing van Jan Schouten uit Alkmaar. Dit jaar staat Alkmaar volop in de belangstelling vanwege het 750-jarig bestaan als stad. Dat Egmond een niet onbelangrijke invloed op de groei van Alkmaar heeft gehad en anders om Alkmaar invloed had op de ontwikke ling van Egmond, is minder bekend. Aan de hand van lichtbeelden vertelt Jan Schouten op humoristische wijze over deze banden en verbindingen. Tevens zal er mogelijk een kleine expo sitie zijn. Dat zich in de loop der eeu wen in de contacten tussen stad en dor pen veel meer heeft afgespeeld dan we hebben kunnen vermoeden zal aan het eind van de avond duidelijk zijn. De Stichting Historisch Egmond zal ook een toelichting geven op haar acti viteiten en werkgroepen. Mensen die zijn geïnteresseerd in geschiedenis en zelf hiermee bezig willen zijn worden van harte uitgenodigd aanwezig te zijn. Zij kunnen kennis maken met de medewerkers en zich eventueel aan melden voor een van de activiteiten. Wanneer u vragen heeft over de Egmondse geschiedenis, of uw eigen familiegeschiedenis, is dit een unieke kans om meer te weten te komen. U kunt wellicht op verrassende wijze een nieuwe hobby ontdekken... De donateuravond begint om 20.00 uur en vindt plaats in het dorpshuis Hanswijk, Hanswijk 1, te Egmond aan den Hoef. Ook niet-donateurs zijn wel kom. De entree en het kopje koffie zijn gratis. Tevens vindt er een verloting met aardige prijzen plaats. Rond het dorps huis is parkeergelegenheid aanwezig. Voor meer inlichtingen: 072-5062469 of 072-5067856. HEILOO - Heb je altijd al eens ken nis willen maken met basketbal is dit de unieke kans. Voor jongens en meisjes tussen de 7 en 9 jaar is er aanstaande vrijdag om 17.00 uur gratis basketballes in de Sporthal het Vennewater. Geef je op bij Bart Dalenberg, tel. 072- 5332627 of06-51241866 of mail naar b.dalenberg@planet.nl. Frank Knegt, tel 072-5340001 of frank.knegt@xs4all.nl. Flashing Heiloo is nog op zoek naar meisjes van de leeftijd 7 t/m 9 jaar om het mini meidenteam te versterkendus kom sportief genieten in de Sporthal het VennewaterBasketballen in het nieuwe seizoen? (september 2004). Voor meer info Frank Knegt tel 072-5340001 of kijk op www.flashingheiloo. nl. CASTRICUM - Afgelopen weekend heeft een hele delegatie Triasleden meegedaan aan wedstrijden bij Hera in Heerhugowaard. Hierbij wist B-junior Ronald Kuin zo vroeg in het seizoen reeds een clubrecord te verbeteren. De 400 m won hij 51.5, waarmee hij het oude record wat op 51.6 stond uit de boeken liep. Jilles Wittebrood bewees met een heel sterke solo-800 m in een tijd van 2.01.7 dat het ook voor hem een heel mooi seizoen kan worden! Persoonlijke records waren er te note ren bij het discuswerpen voor Ron Apeldoorn (hij wierp de discus naar 35.82), Arie-Jan Vennik (31.34). Jasper van Baar wierp net geen persoonlijk record, maar was met zijn 41.20 wel de beste Triasser. Enkele andere Trias atle ten wisten ook al goede prestaties neer te zetten in het nog zo prille seizoen. Dat belooft nu al veel onder andere voor de traditionele en goed bezette Hemelvaartwedstrijden op de thuis- baan bij Trias! REGIO - De voorjaarscompetitie 2004 zit er op. Er is door de tafeltennissers van Limmen/Heiloo behoorlijk gespeeld al zouden enkele resultaten zeker nog beter hebben gekund. Afwezigheid was hiervan veelal de oorzaak. Het eerste team heeft bewe zen best mee te kunnen in de hogere klasse sinds vorig jaar. Een derde plaats is het eindresultaat. De laatste wedstrijd werd gespeeld in Boven- karspel tegen Treffers.L.H. haalde daar nog een mooie 7-3 overwinning van daan. Giovanni Bakker, Henk-Jan den Ouden en Mark Stoop waren allen goed voor 2 punten waar nog een winstpunt van het dubbel aan toege voegd werd. Het was een ontspannen wedstrijd daar geen promotie of degra datie meer op het spel stond. Wel wer den vele sets in drie games afgewerkt. Voor het tweede team was degradatie ook in de laatste wedstrijd niet meer te ontkomen. Het derde team won de laatste wed strijd met 10-0 maar komt net 2 punten tekort voor het kampioenschap. Het vaste dubbel Jaap-Cor bleef ongesla gen. Cor haalde het hoogste PR in deze competitie, 88%. Het eerste jeugdteam deed tot het einde mee aan de strijd om het kampioenschap maar kwam daar voor net iets te kort al had Arjan Barendse dan ook een PR van 81%. Het gepromoveerde ABTTB eerste team handhaafde zich uitstekend in de hoofdklas, dit vooral door een groot aandeel van Joris Keuning die regelma tig de volle winst naar zich toetrok. Uitslagen: Treffers 3 - L/H 1:3-7; L/H 2 - Polisport 2: 3 -7; Typhoon 4 - L/H 3: 0-10; L/H 4 - Spoetnik 5: 7 -3; DOV 13 - L/H 5: 6-4; L/H 6 - HDB 2: 6 - 4. JEUGD: L/H 1 - Disnierats 5: 8-2; Treffers 4 - L/H 2:n.o. PUPILLEN: Spirit 2 - L/H 1:8-2;L/H 2 - A Merk 2:2-8; ABTTB: L/H 1 - Gem.Alkmaar 1:4-6; Nuon 3 - L/H 2:3 - 7. resultaat in het eerste wedstrijdjaar van deze meisjes. In de tweede wedstrijd kwamen Ilse Koot en Sanne Pepping op de wed- strijdvloer. Ilse startte goed op brug ((8.95) en balk (7.10). Bij de sprong behaalden Ilse en Sanne hetzelfde cij fer (8.80). Ilse kwam op een puntento taal van 31.50 en dat leverde haar een mooie zesde plaats op. In de laatste wedstrijd mochten Lisa Deijlen, Joyce Mous, Debbie van de Peet en Dorien Lap laten zien wat ze konden. Lisa was foutloos op de brug en kreeg de hoog ste score die mogelijk is, een 10.0! Joyce deed een oefening van een hoger niveau op de mat en kreeg een 9.15. Sanjen met haar andere cijfers leverde haar dit een zesde plaats op. Één plaatsje onder Lisa die op de vijfde plaats geëindigd was. Met maar één- tiende punt meer kwam Debbie op de vierde plaats terecht en wie naar het erepodium mocht, was Dorien. Zij kreeg de bronzen medaille overhan digd. In het totaalklassement was er ook nog een prijs voor een TlOSmeisje. Een zil veren medaille dit keer en deze werd bij Debbie omgehangen. Een mooie afsluiting van een zeer geslaagde dag. LIMMEN - Afgelopen zaterdag vond in sporthal d'Enterij in Limmen de finalewedstrijd plaats van het LOS B turnniveau. Gymnastiekvereniging TIOS deed hieraan mee met 12 meisjes. In de eerste wedstrijd kwamen de 9- jarigen aan bod. Maud Burgering en Laura Quinten lieten een zeer fraaie balkoefening zien en werden beloond met het hoogste cijfer, een 9.15. Ook bij de vloer scoorde Maud het hoogste cijfer, dit keer met Aileen Boersen en zij behaalden een 9.00. Bij de sprong ging het bij alle TIOS meisjes geweldig. Alle cijfers waren hoger dan de 9.00. Jamie Bakker haalde een 9.10, Manon Min een 9.30, Silvie Kaandorp een 9.60 en Maud een 9.70! Bij het laatste onderdeel, de brug, wer den een paar kleine foutjes gemaakt. Een zwaaitje teveel, een borstwaartsom met één been, maar toch waren de cij fers weer rond de 9.0. De grote klapper kwam bij de prijsuitreiking. Maud werd eerste met maar liefst 36.95 punten, op de voet gevolgd door Laura(36.40). Silvie bereikte een mooie vijfde plaats. Bij de prijsuitreiking van het totaal van de competitie kwam als rayonkampioe ne Laura naar voren. Tweede in de totaalscore werd Maud. Een heel mooi EGMOND - Op Koninginnedag is er wel een hele speciale markt bij manege Groot, namelijk een markt in tweede hands paardenspullen. De markt wordt op het terrein van Manege Groot in Egmond a/d Hoef georganiseerd. De paardenvlooienmarkt gaat om 13.30 uur van start en is voor iedereen vrij toegankelijk. Dus nog oude paarden spullen op zolder? Of juist op zoek naar tweedehands spullen? Dan vindt u hier alles wat u zoekt. Manege Groot vindt u aan de Herenweg 154 in Egmond a/d Hoef. Voor meer informa tie kunt u bellen met Manege Groot, tel. 072-5061907 of kijk op de website www.manegegroot.nl. EGMOND - Deze zomer wprdt door het IVN elke laatste woensdag van de maand een avondwandeling gehouden over De Westert en De Bleek. De eerste wandeling is. Op 28 april en start op het parkeerterrein aan de Middenweg (voorbij restaurant De Boerenwagen te Ègmond-Binnen) om 19.00 en eindigt om 21.00 uur. De wandeling voert door PWN-gebied waar paarden en runde ren grazen. De Westert en De Bleek zijn oude duinen waar de invloed van de mens nog goed zichtbaar is. Het is een open duinlandschap met een eigen flora en fauna. Aantal deelne mers: 12 personen; daarom aanmelding vooraf. Tel. 072-5066186 of 072-5334948. EGMOND - Woensdagmorgen 28 april is alweer de laatste ouderenochtend voor het zomerseizoen. De deelnemers willen er graag een gezellige morgen van maken door zelf verhalen of oude gedichten, liefst zelf geschreven, voor te dragen. Ook interessante anekdotes zijn welkom. Alle 55-plussers worden weer verwacht om 10.00 uur in Het Gebouw naast de NH-kerk aan de Trompstraat in Egmond aan Zee. De koffie staat klaar en bent u slecht ter been, bel G. Prins, tel. 072-5062055. EGMOND - De nieuwe aflevering van Egmonds historisch tijdschrift Geestgronden (Jrg. 11 nr. 1) is uit. Deze jongste uitgave opent met een artikel over de Sammerhoeve, een van de grootste boerderijen in de Egmonden. Het artikel is een vervolg en aanvulling op het artikel dat in het vorige nummer verscheen. Ook het tweede artikel gaat over een pand in Egmond. De auteurs Piet Groen en Rob Leijen belichten in een uitvoerige bijdrage alle aspecten van de oude pastorie aan de Voorstraat in Egmond aan Zee. Het artikel bevat een aantal opmerkelijke foto's en opmerkelijke archiefstukken. Dat niet zoals vandaag de dag de bouwwereld, maar de opdrachtgever de uitvoering bepaalde wordt in het stuk aan de hand van oude brieven duidelijk gemaakt. Zeer verrassend is de bijdrage van Jos Hof. Tijdens het lézen van een krant afgelopen zomer, stuitte hij bij toeval op een Duitse nazaat van het roem ruchte geslacht Egmont. Via naspeurin gen ontdekte de auteur dat deze nazaat kinderen heeft met de namen Isabella en Lamoraal (naar de beroemde ont hoofde graaf). De Egmondse namen blijven dus tot ver in de tijd en over de grenzen voortleven en dat in het jaar waarin ook de gelijknamige muziekver eniging Lamoraal van Egmont 100 jaar bestaat. Herma Out-de Waard, bekend van een reeks genealogisch boekwer ken over de Egmondse familie De Waard, beschrijft herinneringen uit haar jeugd in het Derp van net na de tweede wereldoorlog. Verder wordt met ingang van deze jaar gang een fotorubriek geïntroduceerd bij de hulp van de lezer wordt ingeroe pen om te achterhalen wat en wie er op oude foto's staan. Wellicht herkent u familieleden of bekenden. De redactie houdt zich nadrukkelijk aanbevolen voor uw inzendingen van oude opna men of prenten. Wie weet schuilt achter uw foto nog een opmerkelijk verhaal. Geestgronden sluit af met kort nieuws en uitvoerig bestuursnieuws. De nieu we editie van Geestgronden is verkrijg baar bij fotohandel Jonker en boekhan del Dekker Dekker beiden aan de Voorstraat te Egmond aan Zee. Tevens is Geestgronden verkrijgbaar bij de firma Apeldoorn, Herenweg 47 te Egmond-Binnen. Voor verdere inlich tingen en Geestgronden kunt u contact opnemen met mevrouw Hannie de Vries, Graaf Dirkplein 10 te Egmond aan den Hoef, tel. 072-5061817. -v .pa AKERSLOOT- Op zondag 2 mei houdt de wandelafdeling van de AMAK, Akersloter Marathon Klub, haar jaarlijkse wandeltochten door het prachtige Noord-Hollandse landschap. Opnieuw is de organisatie er in geslaagd om op de lange afstanden nieuwe parkoersen uit te zetten. Gevarieerde mooie routes door weilanden, parken, bossen en langs de oevers van het Alkmaardermeer. De afstan den zijn 5-10-15-25-40 km. Startplaats: Handbalkantine, Boschweg 3 Akersloot. De starttijden zijn: 40 km- 7.30-9.00 uur, 25 km- 9.00-10.30 uur en de 5-10-15 km- tussen 10.00-13.00 uur. Sluiting 16.30 uur. Inschrijfgeld: met herinnering E 2,50. Tegen administratiekosten E 1,50. Reductie voor leden op vertoon lidmaatschap- kaart E 0,25. Dit jaar wilt de organisatie wederom een goed doel steunen, het Timmerdorp Akersloot 2004. De Akersloter jeugd, die deelneemt op de één van de drie korte afstanden, betaalt bij inschrijving Ex0,50 en de AMAK honoreert één euro voor het Timmerdorp 2004. Bovendien ontvangen de wandelaartjes een vaan tje als herinnering. Voor informatie bel 0251-310272/313886/314295/314756 of kijk op amak.myweb.nl en timmerdorpakersloot.nl. HEILOO - Regelmatig leest u versla gen over de prestaties van de judoka's van sportvereniging Dojo 't Loo. Minder bekend is dat bij Dojo 't Loo ook een aantal andere vechtsporten wordt beoefend. Eén daarvan is Tae Kwondo. Wekelijks trainen zo'n 30 leden (junioren en senioren) onder lei ding van Felix Bourret. Sinds kort is Dojo 't Loo ook aangesloten bij de Tae Kwondo Bond Nederland. Om de sport wat meer te promoten werd er afgelopen zondag in de dojo een tae kwondo wedstrijd voor de jeugd gehouden. Samen met tae kwon do verenigingen uit Alkmaar en Uitgeest lieten zo'n 35 jeugdleden van deze clubs in wedstrijdverband zien wat ze inmiddels kunnen. In totaal waren er vijf poules, ingedeeld op leeftijd en niveau. Diverse elementen van de sport kwamen aan bod. Er werd begonnen met de traptechnie- ken. De trappen van de enthousiaste jeugdleden tegen de stootkussens wer den door een vakkundige jury beoor deeld op de uitvoering van de techniek. Daarna kwamen de stijloefeningen (Poemsee) aan de orde waarin volgens een vast patroon diverse aanvals- en verdedigingstechnieken tegen een denkbeeldige tegenstander worden uit gevoerd. Ook bij dit onderdeel werd de uitvoering door de jury beoordeeld. Tot slot mocht een deel van de jeugd ook breektechnieken (Kyokpa) laten zien. Voor het publiek is dit een spectaculair onderdeel waarbij een plank met een trap- of stoottechniek doormidden wordt gebroken. Ook hierbij wordt de techniek door een jury beoordeeld. In de pauze mochten de juryleden/docenten laten zien wat ze zelf in huis hadden. Tijdens een spette rende demonstratie werden de diverse tae kwondo onderdelen op een uiteraard veel hoger niveau getoond. Naast de onderdelen die de jeugd eer der hadden laten zien, werden hier ook de zelfverdedigingtechnieken (Hosinsul) getoond waarbij aanvallen met messen en stokken moesten wor den afgeweerd. Er was tevens een indrukwekkende solo demonstratie op muziek waarbij technieken met diverse 'wapens' (stok, zwaard en drietand) werden getoond. Een andere minder bekende vecht sport van Dojo 't Loo is Nanchakudo. Docent Arno Kuyper liet met zijn groep in een mooie demonstratie zien dat het bij deze sport vooral draait om de behendigheid met zogenaamde wurgstokjes. Na de pauze waren alle punten geteld en kon worden overgegaan tot de prijs uitreiking. Voor alle onderdelen waren per poule parijzen te verdelen. Mocht u meer willen weten over de mogelijkhe den van deze minder bekende sporten bij Dojo 't Loo, bel dan voor meer informatie uur naar 072-5337533 (tus sen 11.00 en 17.00). AKERSLOOT - Afgelopen zondag speelden de dames uit Akersloot, uit komend in de tweede klasse B, thuis tegen Havas uit Almere, de koploper in de competitie. In het vorige duel liepen de handbalsters van Dimtronic Meervogeis in de allerlaatste minuut tegen een gelijkspel aan dus het beloof de een spannende wedstrijd te worden. Havas opende de score via hun gevaar lijke rechteropbouwspeelster waar coach Jos Post voor de wedstrijd voor gewaarschuwd had. Meervogeis scoor de via afstandschoten omdat Havas een defensieve opstelling had en de stand ging gelijk op naar 4-4. In de periode die volgde wist Meervogeis veelvuldig te scoren en liep uit naar 11-5. Een hoofdrol was daarin weggelegd voor de zusjes Kerssens. Helaas wist Meervogeis deze voorsprong niet vast te houden en kwam Havas dichterbij. De ruststand was 11-8. Na rust verkleinde Havas de voor sprong van Meervogeis nog meer door dat zij regelmatig hun goaltjes meepik ten terwijl de productie van Meervogeis stokte en bleef het deze hele tweede helft spannend. Meer vogeis wist wel steeds aan de goede kant van de score te blijven tot Havas de gelijkmaker maakte; 16-16. Bij deze stand kreeg Meervogeis een penalty mee en stond het weer 17-16. Helaas verspeelde Meervogeis in de laatste minuut de bal en scoorde Havas uit een break-out wederom de gelijkmaker. In de korte spannende tijd die restte werd er niet meer gescoord en verspeelde Meervogeis, net als in de uitwedstrijd tegen Havas, een punt. Volgende week spelen de dames uit tegen Geel-Zwart om 13.00 uur in 't Zand. REGIO - Hengelsportvereniging Ken nemerland heeft de eerste zomercom petitiewedstrijd gevist in de Ringvaart van de Haarlemmermeer te Zwanen burg. In de zomercompetitie wordt er gevist in twee klasse, waarbij de A-klas se in het midden wordt geloot en aan weerskanten de B-Klasse. De wedstrijd werd gekenmerkt door een koud windje. De vis was ruim schoots aanwezig, maar zeer moeilijk tot azen aan te zetten. Het waren de vissers die visten met de vaste stok, die op de hoogste plaatsen zijn geëindigd. Het was Willem Doove die de wedstrijd met ruim 15 kilo wist te winnen. Op het hele parcours was oijdanks het slecht azen van de vis sprake van redelijke vangsten. Alleen degene die aan de overzijde hadden gegokt met de feeder konden slechts enkele kilo's vis binnen halen. Uitslag: A-Klasse: Ï.Teun Kanon 11.450 gram, 2. Theo Breedijk 7.850 gram, 3. Nico Schouws 6.350 gram. B-Klasse: 1. Willem Doove 15.400 gram, 2. Cor Martens 13.625 gram, 3. Dolf Rijs 9.200 gram. De volgende wedstrijd is de tweede wedstrijd van de zomercompetitie op zondag 2 mei. DELFT - In Delft werden afgelopen weekend de Nederdelandse Kampioen schappen tafeltennis voor veteranen gespeeld. Cor Schaap van TTV Limmen/Heiloo bereikte na een moei zame halve finale in zijn klasse voor 50 plussers tegen de Amsterdammer Gerard van der Meulen in 5 games de finale. Voor de derde achtereenvolgen de maal de titel in de wacht slepen zat er evenwel niet meer in. De ongeveer 15 jaar jongere Arther Frid, eveneens van AGT Amsterdam wist hem in 4 games op de knieën te krijgen. De conditie bleek na een hele dag tafeltennissen zijn tol te eisen. Een tweede plaats is evenwel best genoeg om heel tevreden mee te zijn. Volgend jaar worden de kampioenschappen gehouden in de Ahoy hallen van Rotterdam met aan sluitend de Europese kampioenschap pen. Cor blijft dus nog even in training. Jammer voor Cor, in de finale. maar hij strandde HEILOO - Op 24 april start de ver koop van toegangsbewijzen voor een unieke veiling. Op 5 mei om 19.30 uur zal José Fortes Rodriguez als veiling meester spullen van spelers van de AZ- selectie te koop aanbieden. Hierbij moet gedacht worden aan; gesigneerde shirts, voetbalschoenen, ballen en nog veel meer. De opbrengst zal ten behoe ve zijn van de Stichting Roparun. Deze stichting zet zich in om de kwaliteit van het leven van kankerpatiënten te ver beteren. Tevens moeten de deelnemers aan de Roparun in estafettevorm de loop van Parijs naar Rotterdam zo snel mogelijk zien te volbrengen. Team GGN Richting Parijs, die de vei ling organiseert, doet dit jaar voor de zesde maal mee. In dit team nemen vijf Heilooërs deel. Peter Burger gaat als loper mee en in de begeleiding gaan mee; Irna Kramer, Rob Kramer, Frans Endel en Edith Corts. Het team kwam vorig jaar als tweede over de eindstreep in Parijs. Dit jaar wordt er voor de eer ste keer van Parijs naar Rotterdam gelopen. Toegangsbewijzen voor de vei ling zijn op zaterdag 24 april en 1 mei van 10.00-12.00 voor 1 euro te verkrij gen bij speelderij de Batavier, Bergerweg 100 te Alkmaar. Het aantal kaarten is beperkt! LIMMEN - Vrijdag 16 april speelde schaakvereniging Vredeburg ronde 23 van de interne competitie. K. Kramer en J. Admiraal speelden als ex-kampi oenen een bijzonder strijdlustige partij tegen elkaar met aan beide kanten een gevecht om aanval en initiatief. Kramer trok hierbij met scherp spel aan het langste eind en kan met deze overwin ning niet meer worden ingehaald zodat hij zich voor de tweede achtereenvol gende keer kampioen mag noemen. E. Stolp en B. Stolp kozen voor remise en doen nog duidelijk mee voor de ere plaatsen. H. Ebels had grote moeite met K. Keijzer, die echt 'tot het gaatje' ging en zich pas in het verre eindspel gewonnen gaf. B. van Diermen profiteerde van zijn mooie open lijnen en bombardeerde onhoudbaar de stelling van M. Voorwalt, die kreunend bezweek onder dit geweld. K. Aafjes liet zich argeloos verleiden door zijn geraffineerde tegenstandster M. Sturk en moest ver bijsterd constateren dat hij haar pat had gezet. In groep B wonnen alle kop lopers zodat Thijs Beentjes nog steeds aan de leiding gaat gevolgd door Micha van Buuren en Mathijs Hendriks. Uitslagen Groep A. K. Kramer-J. Admiraal 1-0, E. Stolp-B. Stolp remise, K. Keijzer-H. Ebels 0-1, R. vd Storm-J. Limmen 1-0, G. de Graaf-R. Termes remise, D. Keijzer-D. Aafjes 1-0, H. Levering-J. Levering remise, R Zw^rt-G. Pouw 1-0, B. van Diermen-M. Voorwalt 1-0, T. Witkamp-P. vd Heijdt remise, T. Al-J. de Graaf 1-0, B. Kerkhof-B. Blekemolen 0- 1, K. Aafjes-M. Sturk remise, N. Pepping-M. Krom 1-0, M. van Rees-C. Korving 1-0, W. Mijnsbergen-E. van Duin 1-0. T. Castelein-S. $ofan 0-1 Groep B. Thijs Beentjes-Joep van Zanten 1-0, Micha van Buuren-Jorinda Metselaar 1-0, Laura Aafjes-Mathijs Hendriks 0-1, Bert Hollander-Bart Pepping 1-0, Nutte van Belzen-Thomas Voorwalt 0-1, Fabienne Mijnsbergen- Hidde Ebels 0-1.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 14