Aantakking A9 mogelijk al in 2010 C orneliusparochianen naar de Zaanstreek Jubileumconcert wegens twee keer tien jaar muziek Vrijwilligers bij de SWOA SWING-workshop met Jaap Blonk in JC de Bakkerij Programma viering Koninginnedag Limmen i Workshop: Tuinplanten kiezen Landschap Noord-Holland brengt handleiding IJsvogelwanden uit ëm i§ AA roeiwedstrijd op Noordhollands kanaal Duinbrand in Castricum Conquistanieuws ersloot, ge Bridgen op Koninginnedag Êi SWOL zoekt voor 55 -plussers voor mozaikenklus Bachhh in de Storey Club Circus Etoille naar Egmond-Binnen Drankrijder Kunst lenen bij de Duinrand Artotheek 'eg\° Inbraken in woningen Wel visgeen nestplaats DVW-Zeevissen Ronde van Noord-Holland Verloren en gevonden Nivon tuinworkshop CASTRICUM - Zaterdagavond rond 18.00 uur moest de brandweer met groot materieel uitrukken naar een duinbrand in de buurt van camping Bakkum. De brandweer kon echter moeilijk de juiste locatie vinden, mede omdat medewerkers van PWN, die de brandweer normaliter zo snel mogelijk naar de brandhaard brengen, zelf bezig waren met het bestrijden van de brand. Na enig zoeken bleek een strook van de duinen bij de strandopgang van camping Bakkum in brand te staan. Circa duizend vierkante meter bosjes had vlam gevat. De blusvoertuigen konden niet over de onverharde paden rijden, daarom bestreden de brand weerlieden het vuur met vuurzwepen. De brand was overigens snel geblust. LIMMEN - Het programma voor woensdag 21, vrijdag 23 en zatefdag 24 april bij JC Conquista is: Conquista kids 4 t/m 11 jaar Mozaïek schilderij maken! In Limmen zijn jaarlijks mozaïeken van bloemen. Dan is er iets nagemaakt van bloemen. Bij de kinderwerkgroep ga je dit in het klein doen. Het Conquista Kids team staat weer klaar om 10.30 en eindigt de ochtend om 12.00 uur. De kosten zijn 1 euro. Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdagavond 24 april: Bubbling avond! Tijdens deze avond kun je bub belen of bobbelen, tot op de grond! How low can you go? Het word dus schudden met die billen zaterdag in Conquista! De tieneravond begint om 19.00 en Conquista sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gratis. Conquista Café Het café is op vrijdag- en op zaterdag avond weer als vanouds geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internetcomputers en flipperkast. Dus heb je zin om lekker een avondje bij te kletsen, of gewoon zin in een biertje en goeie muziek? Kom naar Conquista! De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag Voor iedereen van 8 t/m 12 jaar, is Conquista open op de woensdag. Vanaf 14.00 tot 17.00 uur staan de zes spel computers klaar en de muziek aan! Je kunt tafeltennissen, sjoelen, poolbiljar ten, computerspelletjes spelen, inter netten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen. Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. CASTRICUM - De aftakking vanaf de snelweg A9 richting Heiloo kan mogelijk al in het jaar 2010 worden gerealiseerd Hoewel de provincie de aftakking pas voor het jaar 2025 in de agenda heeft staanwordt gedurende de komende vier maan den een haalbaarheidsonderzoek gehoudendat bij een positieve uitkomst de aanleg aanzienlijk kan versnellen. De aansluiting op de A9 is onderdeel van het project Wonen in het Groen, waarin de gemeenten Heiloo en Castricum en de provincie gezamenlijk zo'n 2000 woningen willen bouwen (Zandzoom). De gemeente Castricum wil daarbij de garantie dat nog voor de bouw de aanleg van de aftakking gega randeerd is. De kosten van het haalbaarheidsonder zoek (E 56.000,-) zullen eerlijk worden verdeeld over de deelnemende partijen. Beide gemeenten betalen een kwart, de provincie financiert de helft. Hoewel volgens wethouder Voulon de afslag A9 geen punt van discussie meer vormt (eerder wilde de gemeente Heiloo vast beginnen met de bouw en desnoods later de aftakking realiseren), is het aantal huizen dat gebouwd gaat worden wel nog steeds onzeker. De gemeente Castricum heeft van meet af aan vastge houden aan de aftakking van de A9, omdat zij vreesde voor een enorme ver keerstoename door het toch al drukke Limmen. De gemeente Heiloo houdt nog immer vast aan het aantal van mini maal 2000 woningen in het Zandzoomgebied, terwijl gedeputeerde H. Meijdam onlangs namens de provin cie liet weten dit aantal niet als een randvoorwaarde te beschouwen. Zoals wethouder Voulon afgelopen woensdag liet blijken is de aftakking van de A9 dat voor de provincie wel. De wethouder beaamde ook dat de 30-30-40 verdeling (30% huurwoningen, 30% koopwonin gen (vrije sector) en 40% sociale woningbouw) gehandhaafd blijft. AKERSLOOT - Op koninginnedag wordt wederom en voor de zesde keer een bridgedrive gehouden. Om 13.00 uur is de aanvang en er worden zes ron den van vier geschudde spellen gespeeld. Onder de vlag van de 'Oranjevereniging' wordt door bridge club Akersloot deze drive georgani seerd. U kunt zich aanmelden bij de Oranjevereniging, tel. 0251-314734 of bij de wedstrijdleiding, N.Beentjes, tel. 0251-313253. Deelname E 6,- per paar. Aan de zaal te voldoen. Per lijn leuke prijzen in natura welke door de Akerslootse ondernemers belangeloos beschikbaar zijn gesteld. De gehele opbrengst komt ten goede aan de boottocht op Koninginnedag met de Claes Horn van Jan Sander over het Alkmaarder- en Uitgeestermeer voor iedereen. De boot is ook voor rol stoelen geschikt. De drive vindt plaats in Café-Restaurant de Vriendschap aan het Wilhelminaplein in Akersloot. LIMMEN - Maandag 26 april start traditiegetrouw de S. W.O.L.-prikploeg met een spectaculair mozaikproject. Er is in de afgelopen maanden veel vergaderd, getekend, gezaagd en getimmerd. De hyacintennagels zijn besteld en worden zondag 25 april ter beschikking gesteld, d.w.z. het grote werk kan beginnen Evenals vorige jaren wordt het vast weer een gezellige steek- en prikweek in het cultureel centrum Vredeburg, waar de mozaiek-koorts zal uitbreken. Het bestuur van de S. W.O.L. doet een dringend beroep op alle 55-plussers om mas saal medewerking te verlenen. Aan koffiehapjes en drankjes zal het niet ont breken. Maandag 26 april vanaf 9.00 uur bent u welkom en vergeet niet naast een goed humeur een schaar mee te nemen. Het motto voor de 52ste editie van de bloemendagen luidt een koninklijke klusdoor de 55-plus. CASTRICUM - Het Bergens Symfonie Orkest heeft al vaker onder leiding van zijn dirigent Arno van Raaphorst met succes en onder grote belangstelling muziek gemaakt in de Ned. Hervormde Kerk van Castricum. De sfeer en de akoestiek van deze laatmiddeleeuwse kerk lenen zich uitstekend voor muziek door een orkest in kleine bezetting (het Concertgebouworkest telt meer dan honderd musici, het BSO nog geen der tig!). De uitvoering die deze muzikan ten dit jaar zullen geven is een heel bij zondere. Want het BSO is in 1994 opge richt en bestaat nu dus tien jaar, en een Haarlems koor dat zich noemt Puisque tout passe - zij zingen o.l.v. dezelfde dirigent Arno van Raaphorst - bestaat óók tien jaar. Om dat te vieren geven ze samen een jubileumconcert, eerst op zaterdag 24 april in Castricum, en de dag daarna in Haarlem. Het programma dat ze zullen uitvoe ren: voor de pauze zingt het Haarlems koor a capella een reeks van negen lie deren, van o.a. Hindemith, Saint-Saëns, Poulenc en Brahms, en daarna, bege leid door het orkest, het 'Cantique de Racinevan Fauré. Na de pauze speelt het orkest de tweede symfonie van Saint-Saëns; koor en orkest samen slui ten het concert af met de uitvoering van vier Slowaakse liedjes, gecompo neerd door Bela Bartok. Het is een zeer afwisselend programma waarin van alles aan bod komt: droeve medita tie, liefdesliedjes, volksdeuntjes, een religieuze hymne, een spannende sym fonie, en tenslotte uitbundige dansmu ziek. Van alles wat gezongen wordt kunt u bij de ingang van de kerk de tekst en vertaling kopen. De kerk is vanaf 19.30 uur open voor het publiek en het concert begint om 20.00 uur.In de pauze wordt u naar keuze een kop koffie of thee aangebo den. De entreeprijs is 7.50 euro; CJP en 65+ 5 euro. LIMMEN - Volop genieten van het voorjaar. Lekker in de tuin bezig zijn. Ge nieten van dat heerlijke lentezonnetje. We kopen weer wat nieuwe planten. Maar kunnen we dat ook gerichter doen? Waar letten we op als we nieuwe planten kopen? Hoe komen we tot mooiere resultaten? U leert het in de work shop tuinplanten kiezen. Gericht met uw tuin aan de slag dus neem het liefst een foto van een stukje tuin mee! Er zijn heel wat handvatten waar u rekening mee kunt houden. Kom naar de workshop tuinplanten kiezen op donderdag 20 april in Limmen. Bel voor info of opgave Jeanine Jonker tuincursussen, tel. 072-5053646 of kijk op www.tuincursussen.nl. LIMMEN - Een bustocht door de Zaanstreek en Waterland met aanslui tend een buffet in De Lantaarn. Het stond op de omslag van het keurig ver zorgde informatie boekje wat de passa giers meekregen. Het stond ook in de catalogus van de afgelopen kerkenvei- ling. Zaterdag stond de bus voor de Cornelius en stroomde vol met deelne mers die indertijd aardig in de porte monnee hadden moeten tasten om mee te mogen met deze tocht. Terwijl Pastor Johan Oiling met een bus vol Limmers op weg was richting Sinaï om de berg Horeb te beklimmen, nam reisleider Bert van Diermen de deelnemers aan deze tocht mee naar de Zaanstreek en Waterland en niet om ze de schil derachtige huisjes te laten zien, hij nam de deelnemers mee naar het verleden. Het verleden waar in onze provincie al zoveel van weg is maar ook nog zo heel veel van te zien is. Als je je ogen maar de kost geeft, zo hield hij zijn gehoor voor. Op boeiende wijze verhaalde hij over hoe de mensen in deze streek het land tot ontginning brachten en wat de gevolgen daarvan waren. Maar ook de industrie die ontstond, o.a. de houtin dustrie, de scheepsbouw. Het moet er ongeveer zwart van de molens zijn geweest. Je moet het zien en je moet het voelen en ruiken was zijn betoog toen de deel nemers door Waterland reden. En hij voegde de daad bij het woord en liet de deelnemers uitstappen. Boorge- reedschap was meegenomen en de deel nemers konden met eigen ogen zien en voelen en ruiken hoe de verschillende lagen veen en klei in de loop der eeu wen zijn ontstaan. Er waren onderweg stops ingebouwd om deelnemers even te laten bijkomen van de van informa tiestroom. In zo'n typische Zaans café waar óók het verleden nog voelbaar en tastbaar was. Bij terugkomst stond bij Hans van Ammers het buffet klaar en konden deelnemers zich tegoed doen en nog even nagenieten van deze bij zonder goed geslaagde tocht. AKERSLOOT - Op vrijdagavond 23 april zal het Bachhh Pop-Collectief N- H neerstrijken in de Storey Club in Akersloot. Het collectief bestaat uit een samenwerking tussen de muziek scholen van Beverwijk, Alkmaar, Castricum (Toonbeeld), Heemskerk, Heiloo, Heerhugowaard en Purmerend. Elk van de scholen organi seert jaarlijks een popconcert op het plaatselijke poppodium waar dan de bands van de aangesloten scholen kun nen optreden. Eerder dit jaar was de Bakkerij in Castricum aan de beurt maar sinds de gemeentelijke herinde ling heeft Castricum twee poppodia en dus wordt ook Akersloot aangedaan. Namens Toonbeeld zullen de bands Pure en Inspired optreden tijdens deze avond. Bands die al verschillende muziekprijzen in de wacht wisten te slepen en vooral opvallen door veel eigen werk te spelen. Voor een actueel overzicht van alle optredende bands kunt u kijken op www.artiance.com/bachhh. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Kortom, voor een ieder die wil weten wat er in de regio aan aanstor mend talent rondloopt dé gelegenheid om eens te komen luisteren. EGMOND-BINNEN - Circus Etoille is een nieuw Nederlands kleinschalig circus van de Ronell Family. Het repertoire is zeer veelzijdig met pony 's, ezels, geitjes, vogels, ganzen en een prachtige poedelschouw, jongleren, acrobaten en niet te vergeten de dol dwaze clown Teddy Klarinetti (bekend van ponypark Slagharen) presenteerd vele muzikale acts en nog veel meer verrassingen. De voorstel lingen zijn op: woensdag 28 april, aan vang 14.00 uur en donderdag 29 april, aanvang 16.15 uur. CASTRICUM - Zondag 18 april is een 28-jarige drankrijder uit Heemskerk aangehouden op de Dorpsstraat rond 01.20 uur. De man viel op door zijn rij gedrag. Hij pleegde verzet bij zijn aan houding. Hij blies 935 ug/1 en kan daar om zijn rijbewijs inleveren. AKERSLOOT - Elke maandagmorgen van 9.30 tot 11.00 uur is men welkom in 't Kruispunt bij de SWOA, Mozartlaan la in Akersloot. Melanie Hollenberg, medewerkster van de Vrijwilligers Centrale is dan aanwezig om mensen te informeren over de mogelijkheden van onder andere de Klussenbank. Handige vrijwilligers zijn bereid ouderen en minder draagkrachtigen te helpen bij het verrichten van kleine klusjes in huis en tuin. Men betaalt E 5 per uur, waarvan de klusser E 0,50 afdraagt aan de Klussenbank voor verzekering e.d. Handige mensen die hun dorpsgeno ten willen helpen, kunnen zich aanmel den als klusser. Voor mensen die een klusje hebben te klaren, wordt een klusser geregeld. Gilde Castricum Veel 50+ers hebben een schat aan ken nis en ervaring op een bepaald gebied. Zij hebben deze opgedaan in de loop van hun leven, in hun werk, gezin, hob by's, studies, reizen etc. Het aanbod van Gilde Castricum (meer dan 200 aanbie dingen) is veelzijdig en staat vermeld in de Gele Gilde Gids, verkrijgbaar bij de SWOA. Iedereen kan gebruik maken van deze gratis aangeboden kennis en ervaring. Mensen die gebruik willen maken van het aanbod kunnen dit mel den. De aanbieder neemt dan contact met hen op. Het Gilde kan altijd nieu we aanbieders gebruiken, dus mensen die hun kennis of kunde met anderen delen willen delen zijn welkom! De Vrijwilligers Vacaturebank De vacaturebank brengt vraag en aan bod in het vrijwilligerswerk bij elkaar. Een ieder die op zoek is naar leuk en zinvol vrijwilligerswerk en alle instel lingen die op zoek zijn naar vrijwilli gers, kunnen langskomen op maandag morgen. Ook voor mensen die wel iets willen doen maar niet te vast, niet te vaak of niet te veel, zijn er vele moge lijkheden via het Uitzendbureau Wel- VRIJ-Zijn! U kunt Melanie Hollenberg maandag ook telefonisch bereiken op nummer 0251-320047. Buiten deze uren is de sector Vrijwilligers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum bereikbaar op tel. 0251-656562. Aquarel van Cor Heeck BAKKUM - Op zondag 25 april kan van 12.00 tot 16.00 uur weer kunst geleend worden in de Oude Duinrandschool in Bakkum. Twee keer per jaar, kunnen mensen uit Castricum en omgeving voor een half jaar, of een jaar een werk uitzoeken bij de Duinrand Artotheek in Bakkum. Om het voor iedereen aantrekkelijk te maken, zijn de kosten bewust laag gehouden. Bevalt het werk niet, dan kan het na een half jaar weer ingele verd worden. Maar is men er zo aan gehecht geraakt dat men het niet meer wil missen, dan kan het ook aangekocht worden. Het is een gemakkelijke manier om kunst in huis te halen. De kunstuitleen van de Duinrand Artotheek bestaat al bijna 10 jaar en heeft inmiddels een vaste plaats ver worven in deze regio. Er is deze keer weer veel nieuw werk te^ zien. De kunstuitleen heeft de beschikking gekregen over een prachtige aquarel van Cor Heeck, ook heeft de Artotheek ieder jaar een aantal werken van Lide Tulp in de collectie. Verder is er keus uit heel gevarieerd werk van leden en docenten van Perspectief. Zo zijn er schilderijen, figuratief of abstract, groot of klein, beelden of etsen te leen. Vaak lenen de mensen eerst een werk voor een half jaar en besluiten ze daarna het werk te kopen, omdat ze er zo aan gehecht zijn geraakt. Duinrand Artotheek vindt u in Ateliers 'De Duinrand'/Oude Duinrandschool aan de Oldenbarneveldtlaan 37 te Bakkum. LIMMEN - Vorige week woensdag werd bekend dat in de nacht van dins dag op woensdag werd ingebroken in twee woningen in Limmen. In de Dampegheestweg kwam men een woning binnen door de garagedeur te forceren. Hier werden uit een koffertje onder meer een gsm, een laptop en bankpassen weggenomen. Op de Keizerskroon kwam men een woning binnen via de voordeur, waarvan het slot werd geforceerd. Hier stal men de videorecorder, twee camera's en bank passen. Ook werden er autosleutels weggenomen. Vervolgens werd ook een personenauto ontvreemd. Het ging hierbij om een grijze Golf TDI 74kw met kenteken 67-NN-KS. REGIO - Op zondag 2 mei houdt de ARZV, de Alkmaarsche Roei-en Zeilvereeniging, voor de 21ste keer de bekende AA race ofwel de Akersloot- Alkmaarrace op het Noordhollands kanaal. Aan deze race nemen traditioneel veel teams van verenigingen uit Noord- Holland, maar ook uit de rest van het land aan deel. Ook uit de zusterstad van Alkmaar, het Engelse Bath, komen traditiegetrouw roeiers en roeisters deelnemen aan deze roeiwedstrijd over LIMMEN - Het Oranjecomité van Limmen heeft voor 30 april weer een flitsend programma in elkaar gezet. Zo wordt 'afgetrapt' met de traditionele vrijmarkt op het noordelijke gedeelte van het park aan de Vuurbaak (van 9.00 tot 12.00 uur). In tegenstelling tot vorig jaar heeft het comité ervoor gekozen om alle activiteiten in en om het park te laten plaatsvinden. Dit betekent dat de eveneens traditionele fietstocht niet zal worden uitgezet. Dit wellicht met het slechte weer van vorig jaar nog in het achterhoofd. Vanaf 12.00 uur kunnen kinderen tus sen de 8 en 14 jaar penalty's afvuren op niemand minder dan Maarten Stekelenburg, keeper van Ajax. Dit onder toeziend oog van een echte scheidsrechter. Opgeven kun je 's och tends doen bij één van de leden van het Oranjecomité. Tevens kun je gratis pof fertjes eten (tot 14.00 uur) en limonade drinken. Ook een lekkere suikerspin mag je zonder betaling meenemen. Om 14.00 uur geeft de vrijwillige brandweer van Limmen een spectacu laire demonstratie op het parkeerter rein bij sporthal d'Enterij. Ook wordt een prinsessen- en ridderverkiezing gehouden. Deze begint om 16.00 uur. Alle prinsessen en ridders worden rond 15.45 uur verwacht in de feesttent. De mooiste winnaars verdienen toegangs kaarten voor de Efteling! Middagprogramma Het middagprogramma wordt muzi kaal omlijst door de Harmonie. Zij zor gen tevens voor een hapje en een drankje. De activiteiten in het park stoppen rond 17.30 uur, maar het feest wordt vervolgens voortgezet in de Burgerij. Daar wordt om 17.30 uur de mooiste prinses en ridder bekendge maakt. Om 18.00 uur barst het Oranjebal los (einde rond 24.00 uur). REGIO - Landschap Noord-Holland heeft de laatste jaren 100 ijsvogelwanden in de provincie aangelegd of daarover geadviseerd in het Gooi, de Vechtstreek, Kennemerland en Alkmaar en omge ving. In het Gooi blijkt dat vijftig procent van de ijsvogelwanden daar is bezet door deze schitterende vogels. Een prachtig resultaat, dat navolging verdient in de rest van de provincie. Om vrijwilligers, terreinbeheerders en andere geïnteres seerden te informeren over het aanleg gen, controleren en onderhouden van nestplaatsen voor ijsvogels heeft Landschap Noord-Holland een handlei ding samengesteld. Ijsvogels zijn schaar se broedvogels in ons land. Ze staan op de Rode Lijst van bedreigde vogelsoor ten. Het aantal paartjes varieert tussen de 50-650 per jaar. De vogels zijn voor hun voortbestaan afhankelijk van helder vis rijk water en voldoende nestplaatsen in een rustige omgeving. Sinds het water op veel plaatsen schoner is geworden zijn er weer genoeg kleine visjes te vinden. Voldoende nestplaatsen zijn echter niet altijd aanwezig. Met het aanleggen van een steile oeverwand is dit probleem goed te verhelpen. De handleiding Ijsvogelwanden van Landschap Noord- Holland biedt vier mogelijkheden om zelf zo'n wand te maken. Ijsvogels gra ven een diepe nestgang in een kale steile oever van minimaal 50 cm hoog. Aan het einde van die gang worden in een nest- kom eieren gelegd en uitgebroed. De moeilijkheid is dat veel oevers niet steil genoeg zijn, begroeid zijn of gewoon te laag. Ijsvogels kunnen daar niets mee. Een mogelijkheid voor een ijsvogelwand is een steile oever recht afsteken. Dit is de snelste manier. Andere mogelijkhe den zijn een boom op de oever omtrek ken, waarbij de omhoog gekomen wor telkluit als broedplaats dient. Een grond- wal opwerpen, al of niet versterkt met kleine wortelkluiten. Of het aanbrengen van een kunstnest. De werkwijze is stap voor stap uitgelegd in de handleiding, ondersteund door hel dere illustraties. De handleiding bevat verder tal van aanwijzingen die van belang zijn bij het maken, controleren en onderhouden van ijsvogelwanden. Het is geschreven door Jelle Harder en uitgege ven met financiële steun van de provincie Noord-Holland en de Nationale Postcode Loterij. De handleiding IJsvogelwanden is te bestellen door overmaking van E 4,50 (incl. porto) op postgiro 2635373 t.n.v. Landschap Noord-Holland te Castricum o.v.v. IJsvogelhandleiding. Gratis downloaden kan ook via www.landschapnoordholland.nl. 6,5 km voor heren en 5 kilometer voor dames en junioren. Er worden twee heats gevaren. De starts beginnen om 11.30. en 15.00 uur, ter hoogte van de betoncentrale aan de Kanaalweg in Heiloo en het pontje bij Akersloot. De eerste boten arriveren, afhankelijk van de wind, circa 20 minu ten later bij de finish bij de Accijnstoren in Alkmaar. De boten starten na elkaar en komen dus ook na elkaar over de finish. Er wordt geroeid in skiffs (1-persoonsroeiboten), twee ën, vieren en achten. Bij de tweeën en vieren kan dat in boten met twee rie men per roeier (scullen) en in boten met één riem per roeier (oarsroeien). De AA-race is in de 21 jaar uitgegroeid tot een aansprekend roei-evenement en telt maar liefst mee in vijf landelijke klassementen. Met name in de num mers voor de dames en heren clubvie- ren en club-achten is het aantal deelne mers dan ook aanzienlijk. De belang stelling voor deelname aan de AA race is ook groot binnen de eigen vereni ging. De Alkmaarse roeiers zijn te her kennen aan de witte shirts met de burcht van het wapen van Alkmaar en de letters ARZV op de rug, rode broe ken én aan de riemen van de boten met het rode blad en de witte ruit. De hele dag zal het aan de Beverdam, waar de roeiafdeling van de ARZV gevestigd is, een drukte van belang zijn. De boten worden hier geprepareerd voor de race en men roeit vandaar via het kanaal Alkmaar-Kolhorn naar de start op het Noordhollands kanaal. Na de finish varen de boten over de Hoornsevaart terug naar de Beverdam, waar vanaf ca. 17.00 uur de prijsuitrei king zal plaatsvinden. Om het voor de deelnemers goed te laten verlopen, houdt de ARZV en de waterpolitie toezicht op het varen van het overige waterverkeer. Ook is er een vaartuig van de provincie Noord-Holland aan wezig om het scheepvaartverkeer tij dens de starts te regelen. Voor meer informatie over de AA-race kunt terecht op de website www.arzv.nl. CASTRICUM - Op zaterdag 24 april bezoekt 's lands enige fulltime schrijver en uitvoerder van klankgedichten jon gerencentrum de Bakkerij. In samen werking met SWING - landelijke stich ting promotie muziekimprovisatie - verzorgt Jaap Blonk een workshop stemkunst. Stichting SWING, uit Alkmaar, richt zich met haar activitei ten op de geïmproviseerde muziek. Een workshop van Jaap Blonk voldoet hier volkomen aan! Jaap Blonk gebruikt zijn stem om muziek te maken. Alle mensen hebben een wangsynthesizer, maar bijna niemand kan erop spelen. Jaap Blonk is dé uitzondering. Eerst laat hij zijn wangen trillen door met flapperende lippen uit te ademen. Dan zet hij een vinger op zijn linkerwang en een op zijn rechterwang. Al meer dan vijftien jaar is Blonk intensief met zijn lippen, tong en strot tenhoofd aan het experimenteren. Een gesprek met hem wordt telkens onder broken door geknepen keelklanken met vibrato, geïnhaleerde klinkers, knetterende medeklinkers en gierende wrijfklanken vanuit de mondhoeken. Blonk is een volbloed stemperformer, met een krachtige uitstraling op het podium en een ongeremde vrijheid in het improviseren. Zijn optredens zijn zowel muziek, poëzie als theater te noemen. Hij schrijft klankgedichten en andere teksten, zowel voor solo-uitvoe ring als met diverse muziekgroepen. Zijn werk is ook voor kinderen aanste kelijk: al lange tijd geeft hij optredens en gastlessen in het basisonderwijs, de laatste jaren ook in het buitenland. Daarnaast leidt hij regelmatig work shops voor volwassenen. De workshop die Jaap Blonk in jonge rencentrum de Bakkerij komt geven kent geen grenzen. Zowel jong als oud is welkom. Iedereen die benieuwd is naar het eigen geluid van de wangsyn thesizer doet er goed aan zich snel aan te melden voor deze workshop. Wie weet ontdek je geluiden uit je eigen mond die je nooit voor mogelijk had gehouden! De workshop vindt plaats zaterdag 24 april van 13.00 tot 17.30 uur. Vanaf 21.00 uur is er een presentatie door Jaap Blonk en de deelnemers gepland. De workshop kost E 12,50 (SWING- donateurs Bakkerij-medewerkers: E 10,-. Inschrijven kan door bovenstaand bedrag over te maken op postbank nummer: 42.51.392 t.n.v. Stichting SWING in Alkmaar onder vermelding van SWING/Blonk. Voor meer informatie over Jaap Blonk kunt u kijken op www.jaapblonk.com, informatie over Stichting SWING is te verkrijgen door te bellen met 072- 5615649 (Jeroen Jesse) of te kijken op www.swingweb.nl. Jongerencentrum de Bakkerij is te vinden aan het Bakkersplein 1 te Castricum. Voor meer informatie kunt u contact opne men met 0251-658477 of mailen naar eefje@jcdebakkerij.nl. Er zijn nog slechts enkele plaatsen beschikbaar! EGMOND - In de vroege ochtenduren van zaterdag 17 april stonden elf zeevis sers van DVW vanaf de Noordboulevard in Egmond aan Zee te kijken of er voor hen nog een plaatsje vrij was tussen de netten. De bedoeling was om de eerste kantviswedstrijd van het seizoen te ver vissen. Met enig passen en meten is dit gelukt. De weersomstandigheden waren prima. Helaas, de vis liet het, waarschijn lijk mede door de weersomstandigheden volledig afweten. Er is door tien heren en een dames zeggen en schrijven een visje gevangen. Hoe dit zandspierinkje van 4 cm zich door een wadpier heeft kunnen laten verleiden zal wel altijd een raadsel blijven. Dit bekent wel dat het record van Hany Klaver nu 0,5 cm scherper gesteld is. Als eerste eindigde Gerrit Ynsen, die als enige een visje wist te verschalken. De rest van de prijswin naars werd door het lot bepaald. De eerstvolgende wedstrijd is op 5 juni, de vissers gaan dan het Wad op. Er is voor liefhebbers nog plaats op de boot. Voor opgave, ook al bent u geen lid van D.V.W. kan men bellen met E. Wijckelsma, tel. 072-5337330 emial: wijc- kelsma@hccnet.nl of bel met R. Blok, tel. 072-5336108. REGIO - Op zaterdag 24 april houdt toerclub Le Champion voor de 32ste keer de Ronde van Noord-Holland. Deelname aan deze toertocht is moge lijk op vier verschillende afstanden. De start vindt plaats vanaf sporthal Oostzaan direct nabij recreatiegebied het Twiske. Vanaf 7.30 uur vindt de start plaats voor de fietsers op de 160 km. De fietsers voor de route van 110 km star ten vanaf 8.15 uur. Deelnemers die aan de kortere afstand deelnemen, starten vans 8.30 960 km) of 9.00 uur (40 km)Inschrijven voor aanvang van de tocht in de sporthal. Alle deelnemers ontvangen een fraaie herinnering. CASTRICUM - De Politie Noord Holland Noord geeft de volgende voor werpen op als verloren en gevonden: Verloren in Castricum: leren mapje met veel sleutels, driehoek sleutelhanger met drie sleutels, bril titaan montuur, zonnebril Ton Taylor, bruin lederen portemonnee geld pinpas, fietstasje met gereedschap, zwart leesbrilletje half model, goudkleurig damesarmband met gondel en blauw balletje, 5/6 sleu tels aan Christoffel hanger en 5/6 sleu tels aan ring. Gevonden in Castricum: AXA spiraal slot, paarse sleutel, grote bos sleutels, 2 sleutels aan ring 1 x AXA, zilveren armbandje met parels en een porte monnee J. Tromp. Verloren in Limmen: 3 sleutels, afstandsbediening caravan. Gevonden in Limmen: beige porte- monneetje met geld. CASTRICUM - Op zaterdag 15 mei houdt Nivon Castricum een tuinwork shop. U kunt een grote paraplu maken om met een pen in de grond te zetten, vol met planten en bloemen. Met een hoogte van 1.10 cm is het een ware blik vanger in uw tuin. Er zijn ook andere ontwerpen te maken zoals een bol op voet bijvoorbeeld. De workshop wordt gegeven door Froukje Bangma van Mem's Atelier. Froukje verzorgt ook al drie jaar de tuincreatie bij het creatieve weekend. De dag begint om 9.30 uur met koffie/thee met wat lekkers, dan wordt er gewerkt tot 15.30 uur. Deze dag kost E 45,- inclusief alle materialen, planten enz.alsmede koffie/thee of fris, lunch. Voor opgave kunt u zich melden, zo spoedig mogelijk i.v.m. aanschaf mate riaal bij W.Harff, tel. 0251-650673 of Froukje Bangma, tel. 670775.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 16