Platform Heiloo Wereldwijd slaat handen ineen voor Actie Calcutta M Nieuw werk van Shunyam bij Wildschut AlediaWIAarkt k APEJ^A Sinnige's Fruit, munt uit! BRINK SHOWROOM UITVERKOOP krant mmmmm Voor jezelf begonnen? edrij Nóg meer Redenen om naar Media Markt te komen! BORDEN i v 2/ X elicht Nu open! Nu kopen! Media Markt - Noorderkade 1027 Blader snel verder voor spectaculaire epeningsaanbiedingen! ..,1(072) 5351000 H Magere Runder lappen kilo Lasagne Roomboter boerencake 2.75 Pikant gekruid Duivels- broodje el00 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO El^t OMSTREKEN Informeer naar ons STARTERSPAKKET: 30% KORTING op normale bestelling (500 vel briefpapier, 500 vensterenveloppen, 250 visitekaartjes.) vanaf 320,- Ook op internet: HEILOO - Zaterdag 15 mei staat het Platform Heiloo Wereldwijd met een aantal stands in winkelhof 't Loo, om het project van de Stichting Actie Calcutta onder de aandacht te brengen. Eenmaal per jaar slaan de negen orga nisaties, die samen het Platform Heiloo Wereldwijd vormen, de handen ineen om te werken aan een ontwikkelings project voor de Derde Wereld of Oost Europa. Dit jaar heeft men gekozen voor een project van de Nederlandse Stichting Actie Calcutta, waarbij men werkt aan de bouw van een nieuwe school voor kansarme kinderen van de Pahariastam. De Paharia's behoren tot een van de armste bevolkingsgroepen in India, met een alfabetiseringsgraad van 4 tot 6% De huidige school is gemaakt van bam boe en gras, waardoor deze zeer brand gevaarlijk is. Er is dan ook grote behoefte aan een volwaardig en perma nent gebouw, dat behalve als school ook, gezien de grote afstanden, voorlo pig dienst zal doen als hostel voor plus minus 500 Paharia kinderen. Vanwege de hoogte van het benodigde bedrag doet de Stichting Actie Calcutta een beroep op subsidies en giften. Platform Heiloo Wereldwijd hoopt door ver schillende activiteiten de financiering van de school een flinke impuls te geven. Naast de opbrengsten van de dag in 't Loo, waar onder andere pro ducten van de Wereldwinkel, Stichting Sarana en Stichting Veldwerk worden vérkocht, wordt de actie ook gesteund door de Willibrordusschool en OBS De Duif in Heiloo en door de verschillen de kerken. Genoemde scholen willen met de kinderen stilstaan bij onze rijk dom hier en de armoede en het gemis van velen in andere delen van de wereld. Om geld bijeen te krijgen voor de nieuwe school in India, zijn de groe pen 1 tot en met 4 aan het sparen en de kinderen van de groepen 5 tot en met 8 zamelen geld in door middel van een speciale kwis gemaakt door Platform Heiloo Wereldwijd. Elke vraag kan tegen betaling van een euro worden beantwoord: hoe meer mensen ant woord willen geven des te meer geld voor de school in India! In de Bibliotheek Heiloo is verder momen teel een bijzondere tentoonstelling ingericht, waar informatie over de doel stellingen van het Platform, eerdere acties en andere achtergrondinformatie is te zien en te lezen. Door deze acties hoopt het Platform in totaal ongeveer 3600 euro te verkrijgen. Dit bedrag wordt verdubbeld door de gemeente Heiloo. Indien u zich verbonden voelt met het werk van het platform, een club van mensen uit Heiloo die zich inspannen voor mensen in armere stre ken van onze wereld, waar veelal spra ke is van ongelijke kansen en achter stelling van met name vrouwen en kin deren, dan kunt u ook een financiële bijdrage storten op het rekeningnum mer van het Platform. Platform Heiloo Wereldwijd Het Platform Heiloo Wereldwijd is een samenwerkingsverband tussen negen organisaties, te weten: Het Lichtbaken, het Interkerkelijk Vredesberaad, Kerk en Samenleving, Stichting Hart voor Polen, Stichting Sarana, Stichting Stedenband Heiloo- Swietochlowice, Stichting Veldwerk, Wereldwinkel Heiloo en ZWO, die zich allen inzetten voor een bepaald goed doel. Dit plat form is in 1996 opgericht door de gemeente Heiloo, in het bijzonder door wethouder Roelof Bos, Ton ten Hoope van Heiloo 2000 en Cor Duyn van de Wereldwinkel Heiloo, in samenwerking met het COS Noord-Holland-Noord Om de Actie Calcutta onder de aandacht te brengenheeft het Platform Heiloo Wereldwijd een tentoonstelling ingericht in de Bibliotheek Heiloo. (centrum voor internationale samen werking). Vóór de oprichting van het platform vroegen de organisaties onaf hankelijk van elkaar de gemeentelijke subsidie aan. Door het platform wor den de krachten gebundeld, en hoeft de gemeente slechts eenmaal een geza menlijke subsidie te verschaffen. Elke afzonderlijke organisatie heeft zijn eigen doel en daar wordt in hoofdzaak aan gewerkt. Maar ieder jaar wordt, in platformverband, gewerkt aan één gezamenlijke actie. Elk jaar kiest het platform voor één project dat extra financiële steun krijgt, waarvoor er dat jaar diverse (inzamelings)acties wor den georganiseerd. De uitverkoren stichting organiseert de acties en voert deze uit, terwijl de andere organisaties ondersteunende taken op zich nemen. Een belangrijke taak is daarbij wegge legd voor de gemeente Heiloo, die het jaarlijkse project financieel onder steunt. Het bedrag dat het platform middels de inzamelingsacties ophaalt, wordt door de gemeente verdubbeld, met een maximum van 3600 euro. Dit jaar heeft het platform dus gekozen voor een project van de stichting Actie Calcutta, die zich inzet voor de bouw van een school in India. Actie Calcutta Actie Calcutta is een landelijke organi satie die zich inzet voor kansarme kin deren in Calcutta en wijde omgeving. Het werk van de stichting is voortgeko men uit het werk van de welbekende moeder Theresa. Deze Nederlandse stichting is al meer dan twintig jaar actief in India en met name in de gebie den rond Calcutta. Met succes heeft deze stichting al een aantal projecten via sponsoring in deze streek uitge voerd. Het nu onderhavige project betreft de bouw van een school voor kinderen van de Paharia stam. Het ver strekken van volwaardig onderwijs aan een van de armste bevolkingsgroepen van India met een continuïteit naar de volgende generaties. In dit onderwijs HEILOO - Wie nu Brasserie Wildschut binnenloopt wordt overvallen door 'lentekriebels'. Een oase aan warmte, en kleuren in ontzettend vrolijke beel den. Oftewel: een wereld geschapen door Shunyam. Deze indrukwekkende kunstenares schildert al jaren de mooiste vrolijkste kunstwerken. Haar schilderijen zijn verre van oppervlak kig, want om tot die ogenschijnlijke oppervlakkigheid te komen heeft Shunyam alles moeten afleren wat zij zichzelf in de voorafgaande vijfendertig jaar had aangeleerd. Voorheen werkte zij met een Willink-achtige precisie. Het moest altijd beter; streven naar perfectie. Door een rigoureuze stijlom wenteling creëerde Shunyam een geheel nieuwe wereld, vol met de aller mooiste afbeeldingen van de wereld waarin we leven. Binnen haar kunst vind je alles; schoonheid, vrolijkheid, genegenheid, troost. Tot eind juni wordt een aantal origine le werken van Shunyam in Brasserie Wildschut geexposeerd. Wie meer werk van haar wil zien kan haar galerie bezoeken in Amsterdam aan de Nieuwe Spiegelstraat 72, tel. 020- 4215130. Of haar site bezoeken: www.shunyam.nl. Brasserie Wildschut is van dinsdag tot en met zondag open van 12.00 tot 24.00 uur, Stationsweg 82, 100 meter vanaf het station in Heiloo. Tel. 072-5321391. Voor meer informatie kunt u ook terecht op www.artberry.nl. zal ook aandacht geschonken worden aan behoud en verdieping van de cultu rele identiteit en aan bewustwording van het milieu. Daarbij speelt ook de gelijkheid van man en vrouw een grote rol. In dat kader wordt het project opgezet om te komen tot een vol waardige school met gelijke behande ling voor jongens en meisjes. Het is van belang dat deze kinderen goed onder wijs krijgen om zich daarmee later ver der te ontwikkelen. Dit zal tevens een positieve bijdrage leveren aan het armoedevraagstuk en gezien de gelijke deelname van de meisjes zal dit ook de positie van de vrouw versterken. Morgenavond is Jan Rood van het Platform Heiloo Wereldwijd te gast bij radio Excellence, van 20.00 tot 21.00 uur op de kabel 96.5 en op FM 103.6. Als u niet in de gelegenheid bent om de stands in 't Loo te bezoeken, mag u, zoals eerder vermeld natuurlijk ook een financiële bijdrage storten op de bankrekening van het Platform: 120513455 te Heiloo. Voor meer infor matie kunt u bellen naar Jaap de Vries, tel. 072-5338185 of Jan Rood, tel. 072- 5335297. Vernieling personenauto HEILOO - Op dinsdag 13 april werd aangifte gedaan van het vernielen van een personenauto. Vernield werd een buitenspiegel van een Fiat van het type Punto. De vernieling werd in de nacht van vrijdag op zaterdag 9 op 10 april gepleegd terwijl de auto in Trompen burg stond geparkeerd. Diefstal portemonnee HEILOO - Een onbekende zag dins dag 13 april kans een portemonnee met inhoud weg te nemen uit de perso neelsruimte van een winkel aan de Kennemerstraatweg. De diefstal werd tijdens de openingstijden gepleegd. De inhoud van de rode portemonnee bestond onder andere uit een geldbe drag, bankpas en rijbewijs. Inbraak in woning HEILOO - Op woensdag 14 april werd aangifte gedaan van de diefstal van een tas met inhoud uit een woning aan de de Geestakker. De diefstal werd gepleegd op vrijdag 2 april tussen 22.00 en 23.30 uur. Een insluiper zag kans de tas met inhoud tussen die tijdstippen uit de keuken weg te nemen. De achterdeur was op dat moment niet afgesloten. De volgende dag werden enkele goederen teruggevonden in een sloot in Mariënstein. Diefstal tuinset HEILOO - In de nacht van vrijdag op zaterdag 16-17 april werd uit de tuin van een woning in Hoog en Laag een tuinset ontvreemd. De tuinset bestond uit een tafel met vijf rieten stoelen. Drie van deze stoelen waren met een ketting met een slot vastgezet aan de tafel. Gevonden: enkele sleutels, gsm Samsung zilverkleurig, gebreid vestje blauw, donkerblauw, kinderjack Salty Dog maat 140. HEILOO - Op een van de mooiste plekken van Heiloo bevindt zich het agrarisch bedrijf van de familie Meijer. Gelegen tussen de weilanden en omringd door plassen en sloten heeft de boerderij een prachtig weids uitzicht. Het is dan ook niet verwon derlijk dat de familie Meijer besloot iets met die bijzondere ligging te gaan doen tijdens de rustige zomer maanden. Tineke Meijer vertelt: ,,Dit voorjaar zijn we begonnen met de verhuur van kano s, naast onze agra rische activiteiten. Om de zomer maanden, die in onze sector door gaans erg rustig zijn, te overbruggen is dit een ideale activiteit. Andere agrariërs stellen hun terrein bijvoor beeld beschikbaar voor kampeerders, maar dat vinden wij persoonlijk teveel gedoe. We zijn zelf ook enthou siaste kanoërs, zo hebben we zelfs nog in november een tocht gemaakt met de kano, en zijn toen helemaal naar Alkmaar gevaren. Daar hebben we lekker gegeten en toen zijn we weer terug gekanood. Dat was zo ontzettend leuk dat we dachten: dit moeten meer mensen doen!" Vanaf aankomende zomer kan dat dus, bij de familie Meijer aan Het Maalwater 10 in Heiloo. Inmiddels hebben ze 16 kano's, waarvan zes eenpersoons-, drie tweepersoonska no's, en 5 zogenaamde Canadese kano's. De laatste zijn gezinskano's die geschikt zijn voor twee kinderen en twee of drie volwassenen. Wie wil kanoën hoeft alleen maar een kano te huren, voor de rest mag u hele maal zelf weten waar u naar toe gaat en hoe u daar komt. Gerrit legt uit: „We hebben inmiddels wel een rou tebeschrijving gemaakt, ook in het Duits voor de campinggasten, zodat mensen een beetje kunnen uitstippe len waar ze naar toe gaan. We heb ben zelf gekeken waar je op kunt ste ken, en vervolgens een aantal leuke routes uitgezet. Een aanrader vind ik richting Alkmaar, al is dat best een pittig endje kanoën. Maar je kunt per kano helemaal tot in het centrum komen, om daarna op het Waagplein lekker uit te rusten." Picknicken tussen de koeien Wat mensen onderweg willen gaan doen, laat de familie Meijer helemaal aan hen over. „Ik kan me voorstellen dat het leuk is om onderweg ergens te gaan picknicken, en je kunt bij voorbeeld kiezen voor een hele rusti ge route door het polderlandschap, waar je alleen maar koeien tegen komt", zegt Tineke. „Vooral rondom Heiloo vaar je dan door prachtige natuurgebieden, die je vanaf de weg niet eens kunt zien. Maar als je een andere kant op peddelt zit je zomaar in de drukte van de stad." Ook de tijdsduur mag men zelf bepalen. „Mensen kunnen de kano een hele dag huren, en ondertussen bijvoor beeld op diverse plekken aan wal gaan om te terrassen, te eten of iets anders te gaan doen. Maar ook voor een verloren uurtje tussendoor zijn de kano's beschikbaar, voor een klein tochtje of als onderdeel van een dagprogramma. Om maar wat sug gesties te geven!" Ook voor kinderfeestjes Ook voor kinderfeestjes is het een goed idee om een kano te huren. Zo is het heel makkelijk om per kano speeltuin De Batavieren te bereiken. Op de vraag of kanoën voor kinde ren niet gevaarlijk is, antwoordt Gerrit resoluut: „Veel mensen den ken dat een kano snel omslaat, maar dan moet je toch echt heel gek doen. Daarom sturen we rustig kinderen op het water hoor. We stellen wel als voorwaarde dat kinderen hun zwem diploma hebben. En we raden ze aan om een zwemvest dragen, die kunnen ze hier dan ook huren." Maar ook voor bedrijfsfeestjes, familiebijeen komsten of andere gelegenheden is kanoën een gezellig sportieve acti viteit. Het mag duidelijk zijn: zowel de fanatiekelingen, als mensen die meer op zoek zijn naar een ontspan nen dagje uit kunnen een hoop ple zier aan het kanoën beleven. In principe loopt het seizoen van 1 april tot 1 oktober, maar afhankelijk van het weer duurt dit korter danwel langer. U kunt dagelijks de kano's huren, van 10.00 tot 18.00 uur, aan Het Maalwater 10 a (links van Het Maalwater loopt een zijweg/fietspad, daar vindt u de boerderij aan het einde). Wilt u na 18.00 uur kanoën? Dan graag vooraf reserveren, net als groepen. Voor meer informatie, tel. 072- 5336505, of e-mail: meijervw@wan- adoo.nl. Kanoën door het polderlandschap in en om Heiloo? Het kan sinds kort bij de familie Meijer aan het Maalwater(foto: MSP) VAN DER A/laroc sinaasappelen 3 kilo2,99 Klasse 1 Jonagold 3 kilo2,99 Verse witlof per kilo0,69 Hollandse Bloemkool Ambachtelijke slagerij Filetlapjes Kalfssteak 3 stuks, (heerlijk gemarineerde kalfsbiefstuk 4,99 Runderrollade Hammousse 150 gr €0,99 Tot 70% korting op alle keukenapparatuur WÉmMmmtiÊÊmr" AMBACHTELIJK 400 gr Hele Runder- ()8 metworst voor deze week deze week I 2 apr. Nieuwe menukaart Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 532 1392 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 21 APRIL 2004 - 69e JAARGANG NO. 17 Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo B m mm In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ/ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens ver melden. DVD KTV VIDEO HIFI COMPUTER FOTO CD TELECOM WITGOED Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Heerenweg 44 072 5338487 I# DONDERDAG t/m ZATERDAG per stuk0,49 Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 DONDERDAG t/m ZATERDAG 4 stuks4,70 150 gram1,95 Kijk bij de Uitkijkertjes voor meer informatie Kennemerstraatweg 95, Heiloo T 072 532 32 56 www.kitchentechnics.nl TECHNICS K 6 k, t> A Si ij l Regio Noord' Kennemeriand Als bijlage In dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huls-aan-huls verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't too - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1