Internationaal Danstheater treedt op voor basisscholen 5 Heilooër Hans Laduc brengt bijzonder boek Guitar Travel uit Boetóew®» Willibrord en Springschans schoolvoetbalkampioen van Heiloo 10,00 DEUTEKOM DIEREN Debat op Dag van de Leerplicht tussen wethouder Bos en leerlingen PCC m MEDISCHE DIENSTEN Ypedisco Programma Streekradio Excellence ABC-werkgroep verrast jeugd met spetterende dansvoorstelling BENK PUKKELS Afwijkende openingstijden Bibliotheek Denkprikkels door Graham Higgin Boek van de week: Denkprikkels- Filosofie in fragmenten Jovink en de voederbietels Alzheimer inloop Kindervoorstelling in het Open Huis Tweedehands boekenmarkt in Heiloo Luisteren naar vogelzang in de avond Adviesbureau NCPN BESCHERMING Agenda Sporthal Het Vennewater 24-04-2004 25-04-2004 26-04-2004 UITKIJKPOST - 21 APRIL 2004 - PAGINA 2 E Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 09.15 uur en De Smetkliniek (Willi- brord), Kennemerstraatweg 464, maan dag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Thuiszorg Regionale Thuiszorg, tel. (072)5127127 (dag en nacht bereikbaar) verzorgt o.a. huishoudelijke-, verzorgende- en ver pleegkundige diensten, jeugdgezond heidszorg, diëtetiek, uitleen verpleegar- tikelen en gezondheidsvoorlichting Stichting De Dillenburg, tel. (072) 512 1280: stichting ten behoeve van zorg, welzijn en dienstverlening, tevens maaltijdservice aan huis De Thuiszorgwinkel Tel. (072)5199265: lenen, huren en kopen van verpleeg- en hulpartikelen Kraamzorg Parenta Kraamzorg, tel. 0900 - Parenta (0900 - 7273682) (dag en nacht bereik baar): assistentie bij de bevalling en kraamzorg op maat, van de meest uit gebreide 8-uurs dagverzorging tot 3- uurs kraamzorg. Gezondheidswijzer Koorstraat 33-35, 1811 GM Alkmaar, tel. 5143384. U it vaart verzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. Uitvaartverzorging Heiloo, tel. 072- 5115238. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur op werkdagen van 10.30 tot 11.30 uur en van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Ridder, Runxputteweg 24, Heiloo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Westerweg 125, Heiloo. Spreekuur uit sluitend op afspraak. Het afhalen van voer en medicijnen kan op,maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag uitsluitend volgens afspraak. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur op tel. 072-5340550. Dokter WILLEBOORDSE en Dokter KRUIZE Praktijk GESLOTEN 26 t/m 30 april. HEILOO - Zaterdag 24 april is er weer een ypedisco voor alle kinderen van de basisschool, van 19.00 tot 20.30 uur in de Ypsalon aan de Hucht. Entree en consumpties 0.50 euro. Samen Op Weg Gemeente Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds. R.J. Blaauw. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds. R.G.J. Timmers uit Castricum. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: voorganger M.J. van Bolhuis. Rooms-katholieke kerkdiensten Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met jongerenkoor New Rhythm, voor ganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: viering van de eerste Communie, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood Vrijdag 08.30 uur: eucharistieviering. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: aanbiddingslof. Woensdag 08.30 uur: eucharistievie ring. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met liturgisch koor, voorge gaan door pastor J. Oiling. Zondag 10.00 uur: eucharistieviering met gemengd koor, voorgegaan door pastor Sj.Minnema. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur in het Open Huis, 't Loo 22 Heiloo. Info 072- 5113535. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5333396. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Elke zon dag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. Kerkdiensten Egmond H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur. Zondag 10.30 uur. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zondag 09.00 uur. Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur. Zondag 10.30 uur. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond aan Zee. Zondag 10.00 uur: voorganger ds P. Verhoef. Evangelische Kringgemeente Vriend schap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger D. de Haan. Engelse vertaling aanwezig, tevens zondagsschool voor de kinde ren. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5324530/ www.ekvriendschap.nl. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Uitgeest. Zondag 10.00 uur: voorganger ds M.J. Luijk, m.m.v Cantorij. HEILOO - Door een technische sto ring is het muzikale programma over het bekende Amerikaanse duo Paul Simon en Art Garfunkel op 13 april niet doorgegaan. Dit programma, samengesteld door Alfred Cahn en gepresenteerd door Alfred Cahn en Dini van Sluis, wordt nu uitgezonden op dinsdag 27 april van 20.00 tot 21.00 uur, uur op de kabel 96.5 en op FM 103.6. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm is E 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag van 9.00 tot 17.30 uur, dinsdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, woensdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Adres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Foto's en kopij, Kunnen tot uiterlijk maandag 17.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. U kunt eventueel een aan uzelf geadres seerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. HEILOO - Spetterend en heel indruk wekkend, zo mag de dansvoorstelling 'Met handen en voeten' van het Internationaal Danstheater voor de Jeugd volmondig genoemd worden. Een voorstelling om stil van te worden en zo was het ook op de laatste voor stelling in een serie van drie. De boven bouwleerlingen van basisscholen Willibrord, De Meander en St.Radboud genoten op woensdag 14 april in theater de Beun. Dit alles was geregeld door de Activiteiten Basisonderwijs Cultuurwerkgroep, kortweg de ABC-werkgroep. Werkgroep voor muziek, dans en theater Coördinator/voorzitter Nel Wagenaar, 4 uur per week in dienst bij de Muziek en Dansschool Heiloo, is in haar nopjes wanneer ze voorafgaand aan de voor stelling vertelt over de ABC-activitei- ten. „De werkgroep is opgericht in augustus '92. Alle besturen van de basisscholen zijn toen een samenwer kingsverband aangegaan. De bedoeling was om gezamenlijk activiteiten te organiseren in het kader van culturele educatie in de basisschool." Een hele mond vol, maar Nel weet waar ze het over heeft en vervolgt haar verhaal. „We hebben een heel actieve werk groep bestaande uit leerkrachten en ouders van de basisscholen. Zo'n 3 tot 4 keer per jaar komen we bij elkaar. Ik doe de coördinatie, financiën en maak voorstellen voor programmering voor het komende schooljaar. Ieder jaar bezoekt de werkgroep kijkdagen van diverse impressariaten. Dat is altijd erg leuk, we bekijken dan voorstellingen op gebied van muziek, dans en thea ter." Nel heeft in het geheel een spilfunctie. Ze ziet het meest, heeft het meest zicht op kwaliteit. En kwaliteit staat bij de ABC-werkgroep hoog in het vaandel. Ook maakt zij deel uit van het bemiddelaaroverleg van de Stichting Kunstzinnige Vorming Alkmaar. Uit verschillende gemeenten komen daar vergelijkbare werkgroepcoördinatoren bijeen en wisselen informatie uit. „Dan maak ik een voorstel voor de werkgroep, die mogelijk al een aantal dingen gezien hebben. Voor de leden van de groep geldt dat betrokkenheid en eigen vorming erg belangrijk zijn. We streven een cyclus na van dans, muziek, theater. Mits er natuurlijk vol doende kwaliteit in het aanbod is." Workshop vooraf De voorstelling 'Met handen en voe ten' beschouwt Nel echt als 'Top of the Bill'! Nel heeft alles in het werk gesteld om de groepen zes, zeven en acht van het basisonderwijs voorafgaand een dansworkshop aan te bieden. Ze heeft het voor elkaar gekregen met extra subsidie van de gemeente een docent van de organisatie 'Dans in school' de kinderen in de school al kennis te laten maken met dans. 'Dans in school' werkt nauw samen met het Internationaal Danstheater. „Echt een cadeautje, ook voor de leer krachten. Normaal krijgen de leer krachten les van een dansconsulent van de SKV Alkmaar. Samen met een les brief kunnen de leerkrachten de kinde ren dan weer voorbereiden op de voor stelling. Dat is belangrijk en maakt ook dat bijvoorbeeld bij een opera het gegiechel in de zaal er al een beetje af is. De les behorende bij deze voorstel ling ging over: hoe beweeg ik me. De leerlingen zijn er zelf mee bezig geweest en pikken daardoor veel meer op van de voorstelling. En het is zo leuk datje later hoort dat de leerlingen hele maal beduusd in de rijen blijven zitten na afloop" zo besluit Nel Wagenaar haar verhaal. De voorstelling zelf is er een beschreven als 'Opzwepende rit men, stampende stokken, tap en rap, roffelende voeten... Dansmateriaal uit de gehele wereld. Ontmoetingen in dans tussen mensen van verschillende origine, (non-)verbale communicatie als leidraad. Handen en voeten spelen een essentiële rol als communicatie middel en zijn als dansgereedschap het meest verhalend en het minst verhul lend'. We zullen vast nog veel horen over de activiteiten van de ABC-werk groep. Want voor volgend schooljaar heeft Nel de plannen al klaar. Ze wil zich dan richten op een nieuw onder werp: Beeldende Kunst in de basis school. Hans Laduc (links) krijgt hier het eerste exemplaar van zijn boek uitgereikt door Simon Tijsen van de firma Spanjaard. HEILOO - Heilooer Hans Laduc heeft onlangs een bijzonder boek op de markt gebracht, onder de titel Guitar Travel. Laduc is sinds 1980 actief als gitarist in de popmuziek, waarbij hij onder andere mede oprich ter was van coverband The Change uit Heiloo. Momenteel is hij actief in het amusementscircuit met een zogeheten allround repertoire. Daarnaast is hij sinds 1979 gitaardocent, momenteel verbonden aan de Muziekschool Oostelijk West Friesland, een streek- muziekschool met ruim 600 leerlingen. Aan zijn leerlingen doceert hij popmu ziek met de bekende nummers uit de top 100 aller tijden, en van rock op elektrische gitaar tot akoestisch geba seerd op een goede methode. Daarnaast houdt hij zich als docent bezig met de theorie van het instru mentale gitaarspel van de laatste 500 jaar, waarbij hij leert hoe de vingers het best kunnen worden gebruikt om bepaalde melodiën te kunnen spelen, en een begeleidende bas gespeeld met de duim. Uit dit laatste deel is bij Hans Laduc het idee ontstaan voor een boek. HEILOO - Onder het motto 'Leerplicht, neem het niet te licht' wor den in verschillende gemeenten door het hele land acties ondernomen om aandacht te vragen voor het handhaven van de leerplicht. De gemeente Heiloo besteedt aandacht aan de Dag van de Leerplicht door het organiseren van een flyerwedstrijd en op 22 april een debat over leerplicht tussen Roelof Bos, de wethouder van onderwijs en leerlingen van het PCC. Roelof Bos: „Het is de taak van de gemeente om de leerplicht te handha ven. Uiteraard is het belangrijk dat we dat doen, maar daar houdt de verant woordelijkheid van de gemeente niet op. Wij proberen leerlingen tijdens de Dag van de Leerplicht duidelijk te maken waarom er leerplicht is. En ik vind het vooral van belang dat leerlin gen zelf gaan nadenken over leerplicht en spijbelen." Net als bij het Lagerhuis op televisie gaan de leerlingen van de het PCC in Heiloo aan de hand van stellingen met de wethouder in gesprek. Er worden twee discussievormen gehanteerd. Ten eerste wordt er gediscussieerd tussen een 'voor'- en een 'tegen'-groep per stelling. Vervolgens vindt het debat tel kens plaats tussen een leerling (met support van zijn/haar groep) en de wet houder. Het debat wordt geleid door Aukje Brouwer, vervangend leerplicht ambtenaar van de gemeente Heiloo. Aan de leerlingen is gevraagd om stel lingen over de leerplicht te verwerken in een flyer. Deze stellingen zijn de voe ding voor de debatten. Na afloop van het debat worden aan de drie beste ont werpen prijzen toegekend in de vorm van cadeaubonnen. Van het beste ont werp wordt ook nog eens een poster gemaakt, deze worden opgehangen op diverse plaatsen in Heiloo, waaronder uiteraard het PCC. De middag wordt afgesloten met een terugblik door de wethouder en de jury, bestaande uit i/i//'((y/Hc/tle/i xQvr/mnt Het viel hem op dat er de laatste 25 jaar een repertoire is ontstaan dat tijd loos is en voor jong en oud geschikt om te leren gitaarspelen. Deze stukken staan echter verspreid over verschil lende lesmethodes, waardoor er in de praktijk vaak gewerkt wordt met kopi- ën. Ook zou het volgens hem leuk zijn als de originele stukken meteen zou den kunnen worden beluisterd als begeleiding bij het leren spelen. Hans besloot zelf een dergelijk boek samen te stellen, met daarbij een begeleiden de cd. Na een lang proces van stukken selecteren, een hoes laten ontwerpen, een uitgeverij vinden, stukken arrange ren, een cd opnemen en financiering regelen, is Guitar Travel het resultaat. Het boek bevat naast bekende stukken ook 12 nieuwe arrangementen en een aantal geheel nieuwe stukken. Vanaf vandaag is het boek a 16,95 verkrijg baar bij Muziekhandel Spanjaard in Alkmaar, en bij de firma Borstlap in Castricum, vanaf mei zal het boek lan delijk verkrijgbaar zijn bij diverse muziekwinkels. Voor meer informatie: guitartravel@quicknet.nl of tel. 072- 5337668. voor Heeremveg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhort Loo, 072 5331483 IBRIS. Uw Complete Boekhandel «-mail: info.deutekom@Hbrls.nl Roelof Bos, wethouder Onderwijs, Hanny Kok, waarnemend directeur van het PCC en Leontien Zuurbier, com municatie-adviseur van de gemeente Heiloo. Handhaven op Niveau De Dag van de Leerplicht is een initia tief van het ministerie van OCenW en het actieprogramma 'Handhaven op Niveau', naar een idee van de gemeen te Rotterdam. Rotterdam heeft op 3 maart 2003 het startschot gegeven voor, wellicht een traditie, een dag van de leerplicht. De landelijke Dag van de Leerplicht is de overkoepelende naam voor alle activiteiten die op 22 april door heel Nederland plaatsvinden en die te maken hebben met leerplicht en de handhaving ervan. De handhaving van de leerplicht speelt een belangrijke rol bij het terugdringen van spijbelen en voortijdig schoolverzuim. HEILOO - Bibliotheek Heiloo is op vrijdag 30 april, zaterdag 1 mei en woensdag 5 mei gesloten. Dinsdag 4 mei is de bibliotheek tot 18.00 uur geopend. In de maanden mei en juni is Bibliotheek Heiloo, in tegenstel ling tot voorgaande jaren, op zater dag normaal geopend (uitgezonderd zaterdag 1 mei). De zaterdagsluiting wordt dit jaar beperkt tot de maan den juli en augustus. Bibliotheek Heiloo leent weer puz zels uit Met ingang van 20 april hebben puz zels weer een plaats gekregen in de Bibliotheek Heiloo. Ze staan rechts achterin de bibliotheek bij de afde ling met Grote Letterboeken. HEILOO - Op vrijdag 16 april werd onder fantastische weersomstandighe den het schoolvoetbalkampioenschap van Heiloo gespeeld. Op de velden van Foresters en de Terriërs zagen de talloze toeschouwers twee superspannende finales. Straf schoppen moesten de beslissing bren gen en uiteindelijk waren het de meis jes A van de Willibrord en de jongens A van de Springschans die zich voor een jaar schoolvoetbalkampioen van Heiloo mogen noemen. De Springschans versloeg het team van Paulus A en de meisjes van de Willibrord versloegen het B team van de Willibrord en zoiets komt natuurlijk niet ieder jaar voor. 9 MMS (eigen foto) Zoals dansers niet de enigen zijn die dansen, zo hebben filosofen geen monopolie op het filosoferen. Jouw gedachten bij de citaten in dit boek zijn misschien je eerste aarzelende passen in de filosofie. Denkprikkels zet aan tot denken en nodigt uit tot verder lezen in de werken van de filosofen zelf. Het biedt een fraai overzicht van de diverse stijlen en onderwerpen uit 2500 jaar westerse filosofie en maakt deze door goedgekozen citaten snel bereikbaar. Citaten zijn bijvoorbeeld: 'Wanneer onze toestand werkelijk gelukkig was zouden we geen verstrooiing nodig hebben om er niet aan te denken' - Pascal, 'Ken uzelf' - Thales van Milete en 'Verdeeldheid is de grote kwaal van het mensdom, en verdraagzaamheid is de enige remedie' - Voltaire. De werkwijze van het boek is als volgt: Neem zomaar een uitspraak uit dit boek. Kijk ernaar. Sluit de geluiden uit de omgeving even buiten. Laat het patroon van woorden in je geest een indruk vormen. Laat de uitspraak je hersenen binnendringen en gedachten opwekken. Mogelijk flitsen er beelden bij je op die de uitspraak illustreren, of heb je argumenten om haar aan te val len of te verdedigen. Misschien komen herinneringen aan bepaalde ervaringen boven. De «reeks van associaties die het resultaat is van je ontmoeting, is jouw commentaar op de uitspraak. Dat com mentaar is een beginpunt in de filosofie Graham Higgin studeerde geschiedenis in Cambridge en filosofie aan Yale University. Hij schrijft poëzie en fictie, organiseert tentoonstellingen van moderne kunst en verzamelt filosofi sche fragmenten. door Graham Higgin HEILOO - Op vrijdag 23 april wordt er een achterhoeks feestje gebouwd als Jovink en de Voederbietels optreedt in de Buk Buk. Deze formatie heeft al vele feesttenten volledig laten schud den en is onder andere bekend van hits als 'brommers kieken' en Noadost. De bandleden zijn Hendrik Jan Lovink op gitaar, Gijs Jolink op basgitaar, Richard Jansen op gitaar en Hans Bouman op de drums. Ooit begonnen Hendrik Jan (Cohen) en Gijs (Goliath) als duo, toen REGIO - Woensdag 21 april houdt de Alzheimer afdeling Noord-Kennemer- land een bijeenkomst voor eenieder de geconfronteerd wordt met dementie; partner, familie, belangstellenden en verzorgenden. Een deskundige houdt een inleiding over het onderwerp: Is een familieconflict rond dementie te voor komen. Muzikale intermezzo's doen de avond, ondanks het beladen onderwerp, sfeervol verlopen. Een stand met aller lei informatiemateriaal is aanwezig. De bijeenkomst voor de hele regio wordt gehouden in Wijkcentrum Overdie aan de Ruusbroechof 97 te Alkmaar. Inloop is vanaf 19.00 uur, aanvang 19.30 uur. De avond duurt tot 21.30 uur. De toe gang, inclusief koffie/thee, is gratis. Voor meer informatie M. Blijleven, tel. 072- 5334893 of J. Rood, tel. 072-5335297. HEILOO - Woensdag 28 april om 14.00 uur presenteert Pierewaai, theater voor kinderen, de familievoorstelling Verhuizen. Maartje wil niet verhuizen. Ze verstopt zich in een doos. Vogel, die ook is meeverhuisd, daagt haar uit om op onderzoek te gaan in haar nieuwe kamer. Tijdens deze tocht ontmoet ze Clown, Boekenwurm, Droomfee en Kledingmonster. Deze figuren wonen in kleurige dozen en krijgen een mooie plek in haar nieuwe kamer. Als alles is opgeruimd, krijgen de nieuwe bewoners echter ruzie. Boekenwurm houdt van stilte, terwijl Vogel lekker kabaal wil maken. Clown wil blijven slapen en tot overmaat van ramp gaat Kleding monster zich met de ruzie bemoeien. Tot alle spullen van de plank af tuime len. Zal Maartje, samen met de kinde ren, een oplossing weten te vinden, zodat alle bewoners tevreden zijn? Uitgangspunt voor deze voorstelling is het prentenboek 'Het kleine-kamertjes- kasteel' geschreven door KatrienThant. Toneel, afgewisseld met poppenspel, zang, dans en dwarsfluit maken van dit verhaal een afwisselend schouwspel. De voorstelling vindt plaats in het Open Huis en is bedoeld voor kinderen van 3 tot 10 jaar en hun ouders. Kaarten a 3,- per persoon zijn vooraf verkrijgbaar op werkdagen van 13.30 tot 17.00 uur bij theater De Beun in Heiloo. f/firtff //tfft/f/i Pastoor van Muijenweg 12,1852 EH Heiloo, tel 5321048 is de bandnaam ontstaan uit een samensmelting van hun achternamen. De 'Voederbietels' is de naam van de vriendengroep uit Hummelo die de band trouw volgen bij ieder optreden. De fanclub heeft ook een eigen lijfblad, het BietenBlad. Als Jovink op het podi um staat is het altijd feest. De kaarten worden verkocht in de Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg 12 (open donderdag en zondag van 20.00 tot 00.00 uur en vrijdag en zaterdag van 21.00 tot 02.00 uur) en bij Centerdisc aan het Slimpad in Heiloo. De prijs in de voorverkoop is 10 euro en aan de deur is de entree 12,50. De zaal gaat open om 21.00. Kijk ook op www.buk- buk.nl. HEILOO - Op zaterdag 24 april wordt van 10.00 tot 13.00 uur weer de bekende tweedehands boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo gehouden. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Vrienden Ouderenwerk georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doe len. Wie nog boeken en platen heeft, kan deze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 9.00 uur tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarlijk zijn, dan kan een afspraak worden gemaakt om ze op te halen, via tel. 072-5331297. Zaterdag Radboudschool, Slimpad 18. Tussen 09.00 en 12.00 uur. Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huis-actie, in plan Ypestein (noord), plan Zuid en plan West tussen Ewisweg- Het Zevenhuizen- Het Malevoort (incl. De Ronge en Boswijk) en Pastoor van Muijenweg Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmerverzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Maandag Meander/Paulusschool, De Hucht 2, huis-aan-huis-actie, plan Ypestein, zui delijk gedeelte. Dozen en/of bundels gereed zetten op de rolemmmerverza- melplaatsen langs de weg, vóór 19.00 uur. Ook is dan brengen mogelijk tus sen 18.00 en 19.00 uur naar de par keerplaats bij de school. Zie voor alle vaste acties: www.uitkijkpost.nl HEILOO - De mannen zijn er weer: de tjiftjafs, de fitissen en de nachtegalen! En dat willen ze laten weten ook! Aan elkaar: 'Dit is mijn gebied, dus maak dat je wegkomt!', en aan de dames: 'Ik ben een hele goeie!'. En ook: 'Ik heb een fijn plekje veroverd voor een nest, met genoeg voedsel voor de jongen'. De andere vogelmannen die hier al waren, de merels, zanglijsters en winter koninkjes, laten zich ook niet onbe tuigd en voegen hun stemmen in het vogelkoor. Dat koor zingt het heftigst in de vroege morgen, maar dan slapen de meeste mensen nog. Gelukkig doen ze het in de avond nog eens dunnetjes over. Daarom houdt de natuurgidsen- groep Heiloo van het IVN, de vereni ging voor natuur- en milieueducatie, speciale luisterwandelingen in de avond. We doen dat twee keer, steeds vanaf de parkeerplaats van het zwem bad Het Baafje, De Omloop 11 in Heiloo: op woensdagavond 28 april en op donderdagavond 13 mei, steeds om 19.00 uur. De wandelingen duren anderhalf a twee uur. Als u een verre kijker heeft is het goed om die mee te nemen. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van 1,50 ver wacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast!). Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 072 532 5110 of mailen naar ptenhave@hccnet.nl. HEILOO - Voor advies over sociale en maatschappelijke problemen kan iedereen terecht bij het adviesbureau van de NCPN. Het bureau is dagelijks telefonisch te bereiken tussen 19.00 en 20.00 uur onder nummer 072-5334588. Kantoor: 072 5150071 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5090234 Dierenambulance Nrd. Kennemerland (Heiloo en de Egmonden): 072- 5150085 Dierenambulance Akersloot en Limmen: 0251-215454 Asiel: 072-5114861 Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Inspectie: 072-5337280/072-5150071 Vakantie advies en Kids for animals: 072-5336180. Vermist Rode ongec. kater met witte onder kant, 11 maanden, Samenweid, Egmond-Binnen. Rode langharige gec. kater, wit befje en sokjes, 4 jaar, Raterlaar, Limmen. Grijszwart cyperse ongec. kater, witte bef en achterpoten, voor sokjes 2 jaar, Heerenweg/Stationsweg, Heiloo. Roodcyperse poes met wit, zwart band je met koker, 5 jaar, Heerenweg/ Stationsweg, Heiloo. Gevonden Zwartbruin cyperse ongec. kater, grijze kin, witte vlek op de keel, Den Burglaan, Limmen. Goed tehuis gevraagd Voor 2 cyperse poesjes van 6 maanden. Ze hopen op een geduldige baas/bazen. Info: tel. 0251-658504. Het Zevenhuizen 48 -1852 JC Heiloo - tel 5333152 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072) 5333152 Gemeente, afd. Weizijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 Voor de huur van losse uurtjes" (o.a. op woensdag en donderdag van 18.00-19.00 uur) en/of de verhuur voor het gehele seizoen 2004/2005 kunt u terecht bij de afdeling Welzijn/GOA van de gemeente Heiloo, tel. 5356681 of tel. 5356682. Woensdag 21-04-2004 Donderdag 22-04-2004 Vrijdag 23-04-2004 18.00-19.00 14.00-15.30 08.30-12.30 19.15-23.00 Zaalvoetbal Sportinstuif Schoolgym 17.00-18.30 19.15-23.00 Basketball Zaalvoetbal 27-04-2004 Woensdag 28-04-2004 Donderdag 29-04-2004 Vrijdag 30-04-2004 Zaterdag 01-05-2004 02-05-2004 03-05-2004 04-05-2004 Woensdag 05-05-2004 Donderdag 06-05-2004 17.00-20.00 Zaaivoetbaitoemooi Zondag Maandag Dinsdag Zondag Maandag Dinsdag Vrijdag Zondag Maandag Dinsdag 07-05-2004 08-05-2004 09-05-2004 10-05-2004 11-05-2004 08.45-15.30 Schoolgym 08.30-15.30 Schoolgym 18.00-19.00 08.00-13.30 Sportdag gesloten Koninginnedag gesloten Bevrijdingsdag 13.00-17.00 Zaalvoetbal 17.00-22.30 Volleybal 19.15-23.00 Zaalvoetbal 14.00-15.30 Sportinstuif 08.45-12,30 08.30-15.30 Schoolgym Schoolgym Woensdag 12-05-2004

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 2