H8^ Actie bouwasbest WLTO ook in 2004! Vrijmarkt 2004 op het plein bij Winkelhof 't Loo M II Koninginnedag: n ÖV HEILOO Mé r UITKIJKPOST - 21 APRIL 2004 - PAGINA 4 - m wsmM MJSf* f** - ifc ^NTf Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De Actie Bouwasbest is gestart door de Stichting Asbestverwijdering met mede-wer king van vele gemeenten in Noord-Holland en Zuid-Holland. Deze actie wordt nog in 2004 voortgezet De actie, waarin asbestdaken op agrarische bedrijfsgebouwen ver vangen worden door asbestvrij materiaal, is ook toegankelijk voor particulieren en bedrijven die in het bezit zijn van soortgelijke daken. Samenwerking WLTO en gemeenten In 1998 hebben de Westelijke Land- en Tuinbouw Organisatie (WLTO) en een meerderheid van gemeenten besloten samen het asbestprobleem in de agrari sche sector aan te pakken. Uit landelijk onderzoek is gebleken, dat van het nog aanwezige asbest het overgrote deel zich op agrarische bedrijfsgebouwen bevindt. Door een gezamenlijke aanpak kan het asbest relatief voordelig en verantwoord worden verwijderd. Voor de uitvoering van het project is een plan van aanpak ontwikkeld voor het verwijderen van asbest. Uitsluitend asbestcement golfplaten De actie beperkt zich uitdrukkelijk tot dakbedekking en beschot (meestal golf platen) van asbestcement. Indien er inpandig asbest is wordt wel aanbe volen om dit gelijktijdig mee te laten nemen. Dit om te voorkomen dat er bij sloop in de toekomst opnieuw asbest geïnventariseerd en verwijderd moet worden. Wanneer u ook binnenshuis asbest wilt verwijderen kan de asbest- verwijderaar daarvoor een aanvullende offerte maken. Indien het gekozen nieuwe dak door materiaal en/of kleur afwijkt van het oude dak dient soms een bouwvergunning te worden aangevraagd. Dit dient door de opdrachtgever zelf te worden geregeld. Overleg daarvoor altijd even met de afde ling Bouw- en Woningtoezicht. Particulieren De actie richt zich ook op particulieren met daken groter dan 35 m2 asbest dak platen, zoals eigenaren van voormalige boerderijen waarbij nog met asbest afge dekte schuren aanwezig zijn. Dat betekent dat ook niet-agrariërs kunnen profiteren van de gelegenheid om tegen een scherpe prijs op betrouwbare manier van hun asbestdaken af te komen en te vervangen door een asbestvrij dak. Kosten In de actie worden twee tarieven gehan teerd: voor leden en voor niet-leden van de WLTO. Een inventarisatie van het asbest is bij de prijs inbegrepen als daarna ook daadwerkelijk de opdracht tot verwijdering wordt gegeven. Anders worden de inventarisatiekosten in reke ning gebracht. Men ontvangt hiervoor het door een deskundig bureau opge stelde, beknopte inventarisatierapport. Waarom nu meedoen? Het verwijderen van asbest is een kost bare zaak. Op basis van de huidige regelgeving is de verwachting dat de kosten in de toekomst nog zullen toe nemen. Het is mogelijk dat het in de toekomst verplicht wordt om het asbest te verwijderen. Ook nu al drukt de aan wezigheid van asbest de waarde van uw eigendom bij eventuele verkoop. Heeft u agrarische gebouwen op uw terrein waar asbest in verwekt is, maar bent u geen lid van de WLTO dan kunt u toch deelnemen aan het project. Als u mee wilt doen met een gezamenlijke vergunning, geeft u zich dan zo snel mogelijk op. Informatie Uitgebreide informatie vindt u in de actiebrochure die in het gemeentehuis beschikbaar is. Bij de brochure zijn een prijslijst en een aanmeldingsformulier te verkrijgen. Indien u wilt profiteren van een gezamenlijke sloopvergunning geeft u zich dan zo spoedig mogelijk op. De vergunning wordt aangevraagd als er voldoende aanmeldingen zijn vanuit de gemeente. Wanneer de brochure niet al uw vragen beantwoordt, kunt u terecht bij het Informatiecentrum van de WLTO, tele foonnummer (023) 516 23 60. Ook dit jaar wordt op Koninginnedag vrijdag 30 april a.s. een Vrijmarkt gehouden op het plein bij Winkelhof 't Loo van 09.00 uur tot 12.00 uur. Kinderen tot en met 12 jaar uit Heiloo kunnen vanaf 08.00 uur een mooi plaatsje uitzoeken om hun spulle tjes van zolder of uit hun kamer uit te stallen. Ze kunnen ook gewoon muziek komen maken of him zelfgemaakte etenswaren verkopen en zo een leuk zakcentje voor de vakantie verdienen. Er mogen géén commerciële activiteiten plaatsvinden! De organisatie van de Vrijmarkt is in handen van het Organisatiecomité Vrij markt R.K. Basisschool St. Radboud in samenwerking met de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo. De organisatie zorgt voor koffie, thee en koeken tegen een kleine bijdrage. De kinderen krijgen gratis limonade met een verrassing. Het belooft weer een gezellig feest te worden. Jong of oud; iedereen is van harte welkom rondom Winkelhof't Loo. Wij maken iedereen erop attent, dat' er geen römmel achtergelaten mag worden, graag zélf opruimen in de aan wezige containers óf mee naar huis nemen. De inhoud van de overgebleven dozen graag in de containers deponeren en de doos zelf uitgevouwen in de papiercontainer. Er staan maar liefst acht "losse" containers en één hele grote container over het plein verdeeld. Meer informatie Voor informatie kunt u telefonisch contact opnemen met mw. A. Busso-Besseling van de afdeling Welzijn, team COA, telefoon (072) 535 66 82 bereikbaar op dinsdag en woensdag. B ouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. De Kuilenaar 35 - plaatsen carport (reg.nr. 2004/0151) Havercamplaan 7 - vergroten woning (reg.nr. 2004/0092) Kapellaan 19 - vergroten woning (reg.nr. 2004/0147) Kennemerstraatweg 149 - veranderen woning serre en gevels (reg.nr. 2004/0087) Kerkelaan 18 - ged. vernieuwen woning herstel brandschade dak (reg.nr. 2004/0104) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. Rosendaal 77 en 79 - vergroten beide woningen met entreehal Stationsweg 136 - lichtreclamezuil en lichtreclame aan gevel Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 22 april 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouw plannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor het vergroten van de woning op het perceel Burenweg 21. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 22 april 2004 gedurende 2 weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Kent u de raadsleden van Heiloo? Elke twee weken geeft een raadslid antwoord op enkele vragen, Tijmen Valkering, Heiloo 2000 Hoe bent u met de politiek in aanraking gekomen? Als derde telg uit een politiek gemengd gezin (mijn vader wa£ als Lim- mense bollenboer een overtuigd KVP'er die hand- en spandiensten verrichtte bij "Onze Lieve Vrouw ter Nood" en mijn moeder was als dochter van een Alkmaarse banketbakker verplicht WD'er) kon ik na de rebelse jaren zestig en zeventig te hebben meegemaakt moeilijk een politieke kleur bekennen. Toen ik door Tom ten Hoope in 1990 werd gevraagd om de fractie van Heiloo-2000 te komen ver sterken en plaats te nemen op de verkiezingslijst, voelde ik mij al snel thuis bij deze lokale partij die een smeltkroes bleek te Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. De Laghe Weijdt 23 - vergroten woning keuken (reg.nr. 2004/0057) Het Zandstuk 74 - bouwen garage na sloop schuurtje (reg.nr. 2003/0131) Jan Schuijtlaan 1 - vergroten woning dakopbouw (reg.nr. 2004/0122) Kennemerstraatweg 33 - vergroten woning dakopbouw op plaats balkon achtergevel (reg.nr. 2003/0408) Kerkelaan 18 - ged. vernieuwen woning herstel brandschade dak (reg.nr. 2004/0104) Oosterzijweg 126 - bouwen woning met berging (reg.nr. 2004/0112) Westerweg 113 - bouwen berging (reg.nr. 2003/0394) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voor lopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over Collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren zijn van diverse symphatieke pluimages met verschillende politieke voorkeuren. Dat ik dat jarenlang zou volhouden, kon ik toen niet vermoeden en dat ik in deze raadsperiode ook daadwerkelijk plaats zou nemen op een van de raadsstoelen al helemaal niet. Als u (gekozen) burgemeester zou zijn, wat zou u dan als eerste veranderen? Op deze vraag kan ik een duidelijk antwoord geven, namelijk direct weer afschaffen. En bij benoemingen van burgemeesters moeten de vertrouwenscommisies, die een benoeming binnen een gemeente begeleiden en advi seren, volledig gerespecteerd worden en moeten hun adviezen opgevolgd worden zonder inmenging van de provincie of Haagse partijbelangen. Te vaak komt het voor dat een op een zijspoor belande politicus een burge meesterspost krijgt toebedeeld, waarbij tevens partijbelangen een te grote rol spelen en de belangen van de gemeente worden genegeerd. Dus mijn advies: gelijk met het dualisme afschaffen. Wat is mijn favoriete plek in Heiloo? Door de jaren heen is het Heilooërbos voor mij met zijn Kattenberg één van de fijnste één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Plaatsen skateboardbaan op de hoek Kanaalweg/Rosendaal Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om op grond van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor een instandhou dingstermijn van maximaal 5 jaar vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Zuid- Oost I" in verband met het voornemen een bouwvergunning te verlenen voor het plaatsen van een skateboardbaan (half-pipe) hoek Kanaalweg/Rosendaal op het terrein van deGGZ. Ter inzage Het voorgenomen plan van het gemeente bestuur van Heiloo ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 22 april 2004 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld plan vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften, schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. plekjes van Heiloo. Ik heb daar met mijn ouders beukenootjes gezocht, met de welpen spannende avonturen beleefd, met scholen sportdagen gehad, geschaatst op de ijsbaan, als student bij de ronde O met een ijskarretje een zakcentje verdiend, met menig Heilooër schone gescharreld, aangehouden bij drank controles en nu samen met mijn eigen kinderen opnieuw aan de wandel in het bos. Alleen jammer dat de parkeermogelijkheden ter plekke zo beperkt zijn. Burgerzaken Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot en met 15 april 2004 Geboorten Solana, d.v. M. Di Mattia en D. Drost Elders geboren Feline J., d.v. E.A. Laban en E.M.R. Jong Meivin C., z.v. F.M. van Westerop en N.T.M. Wijskamp Daan B., z.v. T. Jansma en E.P. Smakman Naomi M., d.v. P.M. Meijer en M.C.M. Koopman Joep J.I., z.v. M. Galavazi en S.R. Groot Maud, d.v. D.N.C. Koppes en M. Bolten Senna, z.v. B.G.T. Bel en L.A. Schoorl Sem L., z.v. G.F. Schouten en A.B.M. Ligthart Yelte E., z.v. O.C. van Nooijen en L.M. Nieuwland Ruben, z.v. M. Barka en C.A. de Groot Amber I.T., Lize N.I., d.v. NA. van Duuren en M. Olyrhoek Molenaar Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers ~l Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4