Wethouder brengt zwemmers in buurtbus naar het Baafje Golden Tulip Heiloo ontvangt begeerde verbruiksvergunning edrijf HOPMAN SHOWROOM UITVERKOOP collectie Zoek JiJ woning Kipfilet «500 WcmJP Huurdersvereniging spreekt tijdens raadsvergadering Veel materiële schade bij ongeluk op de Kennemerstraatweg drukkerij Uitkijkpost elicht !APE L LA Grillworst *2?° Voorzitter AnnéAmsterdam: „Geen twijfel over noodzaak" BORDEN ,..1(072)535 10 00 4 Oranje Gehaktballen JL. Oranje €125 Gebak per stuk I Appeltaartje Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 -1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 28 APRIL 2004 - 69e JAARGANG NO. 18 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN zijn GESLOTEN OP: vrijdag 30 april Koninginnedag donderdag 20 vrijdag 21 mei Hemelvaartsdag maandag 31 mei Pinksteren Ook op internet: B| HEILOO - De Huurdersvereniging van Woningstichting Heiloo gaat voor de bouw van 88 starterswoningen aan Het Maalwater in Heiloo. Voorzitter Anné Amsterdam is overtuigd van de noodzaak en wil dat ook graag duide lijk maken. De Huurdersvereniging heeft tot doel om de belangen van bewoners en toe komstige huurders van woningen van Woningstichting Heiloo te behartigen. Dat betekent dat deze vereniging zich ook inzet voor initiatieven die leiden tot het realiseren van betaalbare huur woningen. Zoals nu bij de plannen voor 88 starterswoningen aan Het Maal water. Anné Amsterdam vertelt over de noodzaak hiervan. „In Heiloo zijn momenteel achthon derd actieve woningzoekenden (bron: jaarrapportage woonruimteverdeling 2003 SVNK). Er kan geen twijfel bestaan over de noodzaak van bouwen. Afgelopen voorjaar was er een gemiddelde van 140 aanmeldingen per sociale huurwoning. Te gek voor woor den eigenlijk." De druk op de woningmarkt is groot in Heiloo en de Huurdersvereniging juicht het initiatief toe van Woning stichting Heiloo en politiek, zijnde CDA, GroenLinks en Heiloo 2000, om snel 88 betaalbare huurwoningen voor starters te gaan bouwen. Anné Amsterdam: „Woningstichting HEILOO - Woensdagochtend 14 april vond een ongeluk plaats ter hoogte van Golden Tulip Heiloo aan de Kennemerstraatweg. Het betrof een kop-staart-aan- rijding, met veel materiële schade als gevolg. De bestuurster van de achterste auto is door de brandweer Heiloo uit haar auto gehaald, nadat het dak van de auto werd verwijderd. Het slachtoffer is vanwege mogelijk nek- en/of rugletsel met behulp van de wervelplank uit de auto gehaald. HEILOO - Het zwemseizoen is in aan tocht. Aanstaande zaterdag 1 mei om 10.00 uur opent zwembad het Baafje de poorten. Dit keer niet alleen met een duik van wethouder Rob Opdam als openingshandeling. Als service aan de groep trouwe zwem mers zal hij vanaf 09.00 uur met de Buurtbus door Heiloo rijden om een aantal zwemmers op te halen. De vere niging Buurtbus Heiloo was graag bereid om de reservebus voor dit doel uit te lenen. Overigens is het niet alleen op 1 mei mogelijk om met de Buurtbus naar het zwembad te reizen. In de regu liere route is het Baafje als halte opge nomen. Om circa 10.00 uur zal het gezelschap bij het zwembad arriveren en zullen zij gezamenlijk de eerste duik in het verwarmde zwemwater nemen. Na afloop worden de genodigde zwem- gasten weer netjes door de wethouder met de Buurtbus thuisgebracht. Uiter aard zijn alle abonnementhouders en overige zwemmers van harte welkom om samen met de wethouder en zijn gasten een eerste duik te nemen. Dat het Baafje nog steeds in een behoefte voorziet, blijkt wel uit het feit dat in de voorverkoop maar liefst 894 abonnementen zijn verkocht: een stij ging van 12% ten opzichte van 2003. Ook dit jaar is er een aantal verbeterin gen aangebracht. Naast noodzakelijke investeringen in de machinekamer zal het publiek gebruik kunnen maken van gerenoveerde toiletten en douches. Aan een nieuwe tegelvloer in het peu- terbad wordt nog hard gewerkt. Als gevolg van de vertraging in de werk zaamheden zijn deze peuterbaden pas vanaf zaterdag 8 mei voor bezoekers beschikbaar. Heiloo is zelfs bereid om onrendabel te investeren in dit project. Hiermee moge duidelijk zijn, dat het bij betaal bare huurwoningen niet gaat om hui zen en grondopbrengsten, maar om mensen en leefbaarheid." Op 3 mei zal tijdens de raadsvergade ring in het gemeentehuis de beslissing vallen. Anné Amsterdam zou, bij goed keuring, de eerste sleutel willen laten overhandigen door minister Dekker van VROM. „Dat lijkt mij een prachtig moment", besluit Amsterdam. Amsterdam zal op 3 mei gebruik maken van de mogelijkheid de gemeenteraad toe te spreken en pleiten voor de goedkeuring van het project. Man valt van dak HEILOO - Dinsdag 20 april viel omstreeks 15.45 uur een 60-jarige man van het dak van zijn woning aan de Oudburgerlaan. De man was op 8 meter hoogte bezig met werkzaamheden aan een dakkapel. Toen hij een schuifraam hiervan open wilde maken verloor hij zijn evenwicht en viel naar beneden. De man brak ondermeer zijn linkerpols en zijn heup. Hij werd per ambulance gebracht naar het ziekenhuis. Diefstal portemonnee HEILOO - Dinsdagmiddag 20 april werd tijdens het doen van inkopen in een winkel aan de Stationsweg een por temonnee gestolen. De portemonnee zat in een rugtas die in het winkelwa gentje lag. De eigenaresse liet de win kelwagen even onbeheerd staan waarna een onbekende kans zag in dit korte tijdsbestek de portemonnee te stelen. De inhoud bestond uit enkele (bank) pasjes en een rijbewijs. Er zat heel wei nig geld in. De portemonnee werd later in Alkmaar teruggevonden. Het weinige geld en de pasjes zaten er niet meer in. Diefstal uit boodschappentas HEILOO - Woensdag 21 april werd tij dens het doen van boodschappen in een winkel aan het Rosendaal een boodschappentas uit een winkelwagen ontvreemd. In deze boodschappentas bevond zich onder andere een dame stas. De plastic tas werd in de winkel teruggevonden maar de inhoud van de damestas bleek ontvreemd te zijn. Diefstal portemonnee HEILOO - Op donderdag 22 april werd aangifte gedaan van diefstal van een portemonnee. De diefstal werd vrijdag 19 april gepleegd tijdens het doen van inkopen in een winkel in het Hoekstuk. De portemonnee bevond zich in een tas die aan de haak hing van het winkelwagentje. De tas werd in de winkel teruggevonden maar de porte monnee bleek ontvreemd te zijn. De inhoud bestond uit een geldbedrag en enkele (bank)pasjes. Waarschuwing voor het winkelend publiek Zwemvierdaagse De jaarlijkse zwemvierdaagse is van maandag 21 juni tot en met vrijdag 25 juni. Voor abonnementhouders is deel name aan de zwemvierdaagse gratis. Overige deelnemers betalen 11,-. Er wordt bij de politie van Heiloo een groeiend aantal aangiftes opgenomen van de diefstal van tassen die aan win kelwagentjes hangen of in de wagen staan. De diefstal is met name gericht op portemonnee's die in deze tassen wor den bewaard. Het winkelend pubhek wordt verzocht hier alert op te zijn. HEILOO - Sinds de vuurwerkramp in Volendam is er veel veranderd op het gebied van brandveiligheid. Zo moeten bedrijven tegenwoordig aan veel en strenge eisen voldoen om een ver bruiksvergunning van de brandweer te verkrijgen. Deze vergunning wordt pas uitgegeven als het bedrijf kan aantonen dat het qua brandveiligheid aan alle eisen voldoet. Daarbij moet worden gedacht aan voldoende nooduitgangen, het aanbrengen van brand- en rook melders, brandvertragende deuren, etcetera. De gemeente Heiloo heeft zich, samen met de brandweer, de afge lopen jaren intensief beziggehouden met deze verbruiksvergunningen, waar van er inmiddels 160 in Heiloo zijn ver leend. Laatste in deze reeks- Heiloo is overigens een van de eerste gemeenten in Nederland die de lijst van vergunnin gen compleet heeft- is Golden Tulip Heiloo. Eigenaar Hiemstra van Het Golden Tulip, oftewel Kwartje Koffie aan de Kennemerstraatweg, kreeg de verbruiksvergunning uit handen van burgemeester den Boon, en Stefan Burgering van de brandweer Heiloo. Ook mevrouw Hiemstra was bij de uit reiking aanwezig, alsmede comman dant van de Heilooër brandweer, de heer Lambert. Aangezien er behoor lijke obstakels waren- zo moest Hiemstra behoorlijk investeren in de brandvoorzieningen, en waren de oor- gangen niet in kaart kon brengen- was spronkelijke tekeningen kwijt zodat de de heer Hiemstra uitermate content brandweer onder andere de nooduit- met de begeerde verbruiksvergunning. mlï HEILOO - 'Maak je ook graag zelf je kleding, maar.staat het patroon in jouw maat nooit op het radarblad, heb je geen standaard maat, wil je graag wat veranderen, kun je geen leuk patroon vinden, of heb je zelf een bijzonder idee: laat dan een patroon op maat tekenen!', zo staat in de fol der van F!TZ te lezen. Degene die dit allemaal waar maakt is Petra Berende. Coupeuse van oor sprong, is zij sinds eind 2000 gestart met haar eigen atelier. Wat ogen schijnlijk een schuur in de achtertuin is, herbergt het keurig verzorgde ate lier. Een grote werktafel, paspop met avondjurk in de maak, lapjes stof en heel veel ordners met patronen, idee ën en materialen. De vrolijke eigena resse Petra vertelt enthousiast hoe het allemaal gekomen is. „We waren op vakantie in New York. Daar merkten we dat er daar veel vraag is naar patronen in aparte maten en ik dacht: dat is ook wel wat voor mij. Mijn man deed er nog een schepje bovenop en zei: 'waarom begin je niet iets voor jezelf. Ik had tenslotte ook in '98 mijn coupeusedi ploma gehaald. Mijn man heeft toen een mooie website gemaakt en toen is het gaan lopen. Inmiddels telt deze gemiddeld 50 bezoekers per dag uit alle delen van de wereld." Ideeën en plaatjes Aan de naam F!TZ is heel wat gepuz- zel voorafgegaan, maar heeft, heel toepasselijk, te maken met de Engelse uitspraak 'it fits!'." Klanten kunnen bij F!TZ terecht voor het laten teke nen van patronen. Er is dan altijd wel een moeder, tante, buurvrouw die daarna het kledingstuk kan maken. „Mijn klanten komen uit heel Nederland, ja, zelfs uit België", vertelt Petra, terwijl ze een ordner openslaat om haar werkstukken, te laten zien, „De klanten geven ideeën aan, komen zelfs met plaatjes. Kijk, dit is een plaatje van een bruidsjurk (een klein fotootje van hooguit 5xl0cm) en daar teken ik dan in hooguit 2 weken het patroon voor. Ik geef ook wel eens advies, bijvoorbeeld dat ik een sluiting niet zo mooi of handig vind. Dat bespreek ik dan en zo kunnen de klant en ik een idee nog naar wens aanpassen." Grote kracht achter het patroonteke nen is dat Petra meestal patronen tekent voor mensen met aparte maten of bijzondere ideeën. Omdat er maar weinig mensen zijn die de ideale maten hebben, en eenmaal een goed patroon is dan erg handig. Maar wat kost een en ander? Voor een patroon van een bruidsjurk betaalt men 75,- tot 150,-. Een broekpatroon kost rond de 20,- en voor patronen van jasjes en colberts wordt ongeveer 50,- in rekening gebracht. Prijzen zijn afhankelijk van het model. De klant krijgt het patroon aangeleverd op een mooie kwaliteit patroonpapier, zodat een patroon meerdere keren gebruikt kan wordeh. Ook zet F!TZ de nodige aanwijzingen bij het naaien op papier, want met kleine weetjes is het handiger een kle dingstuk te vervaardigen. Patronen kunnen aan de hand van een maten- formulier getekend worden, maar voor speciale opdrachten als een trouwjurk is het wenselijk als de aan staande bruid zelf komt passen en meten. Lesavonden Naast het tekenen van patronen, geeft Petra ook les. „Men maakt gewoon de eigen kleding en ik help daarbij. De lesavonden duren 2 uur en zijn op maandag, dinsdag en donderdag vanaf 20.00 uur. Er is ook nog plaats voor een groep overdag. We werken in een klein groepje van maximaal 4 personen. Dat is prettig, want dan kun je cursisten veel persoonlijke aan dacht geven. Maar het is ook heel gezellig, echt een avondje uit." Alle informatie over F!TZ is terug te vinden op de website www.fitz.nl.Via de site kunt u zich opgeven voor de lessen of contact leggen als u een patroon getekend wilt hebben. Maar u kunt ook bellen met 06-54606655. Naailes bij F!TZ is, naast zeer leerzaam, ook heel gezellig(foto: MSP) Dodenherdenking in Heiloo HEILOO - Dinsdag 4 mei worden in heel Nederland de gevallenen van de Tweede Wereldoorlog herdacht, maar ook van alle andere gewapende con flicten die sindsdien hebben plaatsge vonden en nog steeds plaatsvinden. In Heiloo gebeurt de herdenking door een stille tocht naar het monu ment van de gevallenen aan het Frederica's Hof, 2 minuten stilte en een kranslegging. Voorafgaand aan de stille tocht is er in de Ter Coulsterkerk een oecomenische bij eenkomst van gebed, zang, meditatie en stilte, om alles wat er deze avond in ons omgaat aan de Heer voor te leggen. Voorgangers in deze dienst zijn ds R. Blaauw en pastor H. Helsloot. De dienst duurt ongeveer 30 minuten, zodat men zich kan aan sluiten bij de stille tocht, die begint op de kruising Bergeonstraat/ Holleweg (bij de Ter Coulster). MAKELAARS ERA ERA verkóópt huizen! Ook uw huis? Tot 7 o% korting op alle keukenapparatuur Kijk bij de Uitkijkertjes voor meer informatie Burgemeester den Boon overhandigt samen met Stefan Burgering van de brand weer Heiloo de verbruiksvergunning aan de heer Hiemstra van het Golden Tulip Heiloo. Kennemerstraatweg 95, Heiloo T 072 532 32 56 www.kitchentechnics.nl KITCHEN technics jZONDt VAN DER www.vanderborden.nl Henny Stoop tel. 532 0345 £J. Potgieterweg 27 Heiloo Raadsvergadering Forumdiscussie maandag 3 mei dinsdag 18 mei Zie onze advertentie elders in dit blad. Tijdelijk bij uw C1000: C1000 Ypestein gaat verbouwen. We zijn gesloten van zaterdag 24 april vanaf 18.00 uur t/m dinsdag 4 mei. Onze excuses voor het ongemak. kilo r* a soezen/tompoucen 28 of>t$ t/dc 4 fm van 7,50 voor maar U Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't loo - Heiloo «rserspemb -VJekeUiks wisselend oWE-CM»CIN-«ENU «IW» 9me\'spedM*Moe,le,üa9 20 mei Hemelvaartsdag B W In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs- M mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. W Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. m In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO KJ Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon072 - 533 40 95 nvm Internet www.hopman.nu Makelaar sinds 1933 Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." bh'tioo e,o Huurdersvereniging Heiloo Vanaf woensdag 5 mei bent u weer van harte welkom in onze vernieuwde C1000 supermarkt. Tijdens onze sluiting verwijzen wij u naar C1000 de Bruin, het Hoekstuk 6, 1852 KX in Heiloo. C100Q Ypestein Rosendaal 95 Geen fratsen. Dat scheelt. CKXX) 1851 RK Heiloo K i. k f K> f t b j t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1