Ruud Peerdeman onderscheiden Oud-dirigent van de Fanfare Showband Heiloo krijgt een lintje Platform Heiloo Wereldwijd was te gast bij Streekradio Excellence Toneelgezelschap t Trefpunt speelt drie eenakters i Twee lintjes uitgereikt in Heiloo Flessenpost en bericht van René Veldt vanuit Nepa UITKIJKPOST - 05 MEI 2004 - PAGINA 12 Kinderen Paulusschooi exposeren bij dieren artsen Schaap en de Jong Vruchten- chocoladecake ANBO en KBO sluiten seizoen Viswedstrijden voor uitkeringsgerechtigden WAO en bijstand Heiloo 29 EHBO-ers rijker Vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo Zomeryoga in het Open Huis Spreekuur PvdA, afdeling Heiloo Verslag van Marijke Kat Verslag van familie Jonker Het laatste nieuws uit kinderhuis Hamro Niwas Mei... Houdt u ook zo van mei? En kunt u nog wel zonder? Nee, ik ben niet eenkennig, en heb het ook niet fout geschreven. Al is het wel van mij. Maar laat mij maar buiten beeld, kijk liever naar mei. Want bent u ook zo blij in en met mei? Ja zelfs verliefd op mei? En heeft u dat zelfde met mei wat ik met u heb, oké, dan mag u mei volgen! Neem nu de vakantie in mei. Er wordt al maanden over gepraat. 'Joh, wat doe jij met de mei-vakantie?Geen mens heeft het over maart of april, terwijl daar toch ook een paar pittige feestdagen in val len met de nodige vrije tijd. En ooit gehoord van een juni- of juli-vakantie? We gaan dan wel, zelfs met z 'n allen, maar we zeggen het niet, in mei wel. Zou het door die eieren komen? Niet van de kippen, want die hebben zich al uitgesloofd voor de paasdagen. Van de vogels dan, en welke? Denkt u soms aan het gezegde 'in mei leggen alle vogels een ei Dan moet ik u toch even snel terecht wijzen, want deze regel riekt naar een ver verleden. Naar een tijd dat er nog niet over gesproken werd. Wel gedacht en stiekum gehoopt, maar meer niet. Mocht toen niet, nu wel. Want ik wil toch wel even vaststellen dat niet iedere vogel een partner heeft. Nee, dat is niet kinderachtig, en ook niet vergezocht. Want ik houd het dicht bij huis. Kijk eens naar de mus. Ja. Kijk maar goed, want je ziet ze niet veel meer. Vroeger wel, toen verbleven ze in de groene heggen en onder dakpannetjess. Maar die zijn allebei verdwenen. Denk met weemoed aan die gezellige huismus, die in de morgen braaf zat te wachten op broodkruimels. Maar zelfs dat laatste is er niet meer, want met het gesneden en verpakte brood valt er niks te kruime len. En door de warmte vallen ze ook nooit meer dood van het dak af want ze zijn er niet. Je hoeft er iemand dus ook niet meer blij mee te maken. Dat is jammer, voor de mus, de kat en voor ons. Dat geldt trouwens ook voor die andere fleurige tweepoot, weet u het nog: 'kom mee naar buiten allemaal, dan zoeken wij de wielewaal...!'Doe het maar met lange uithalen, bind de wandelschoenen onder, en pak de berg stok erbij. Maar mooi dat u voor niets loopt te galmen, want hij is onvindbaar. Dus die 'vogels zijn geen goed excuus voor de mei-vakantie. De vrije dagen wel. Hoe inventief zijn wij als Nederlanders als we een stapje-over maken. De vrije achter de verplichte plakken, van weinig opeens heel veel maken. Kijk, en dat kan alleen in mei. Dus geniet er de hele maand van. Maar JèYgèët móéder niet, want zij houdt extra veel van u en mei, denk daar maar het fijne van! Dick Borst HEILOO - De kinderen van de groe pen 3 van de Paulusschooi hebben de afgelopen weken heel hard gewerkt aan het thema kunst. Er werd geschil derd, getekend, gekleid, etcetera. Dit harde werken heeft heel wat bijzonde re werkjes opgeleverd. Enige tijd gele den werden diverse kunstwerkjes te koop aangeboden op de presentatiea vond en afgelopen maandag konden de ouders de rest van de resultaten bekij ken op school. Voor de kinderen van groep 3 a resul teerde dit bovendien tot een uitnodi ging voor een heuse expositie. De hele maand mei kunnen de werkjes worden bekeken in de praktijk van de dieren artsen Schaap en de Jong. De ope ningstijden van de praktijk zijn van 08.30 tot 19.00 uur, Commandeurslaan 1 Heiloo. HEILOO/STEDEBROEC - Met name voor alles dat hij heeft betekend voor 'zijn' Fanfare Showband Heiloo (ruim 23 jaar was hij dé drijvende kracht ach ter deze muziekvereniging), maar ook voor alle inspanningen voor Muziekvereniging Crescendo uit Bovenkarspel, is Ruud Peerdeman vori ge week onderscheiden in zijn woon plaats Stedebroec. Donderdag 29 april was Ruud Peerdeman naar het gemeentehuis 'gelokt', onder het voorwendsel dat hij getuige zou moeten zijn van de onderte kening van de Erkenningsverklaring van zijn, op komst zijnde, kleinkind. Daar kreeg hij uit handen van burger meester Eggermont (oud-wethouder van de gemeente Alkmaar) een fraaie onderscheiding uitgereikt, behorende bij zijn benoeming tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Allereerst roemde de burgermeester alle vrijwilligers in zijn gemeente: van ongekend belang voor het sociale karakter in deze gemeenschap. Hij was er dan ook trots op dat hij drie mensen mocht decoreren, die deze groep van vrijwilligers zo fraai vertegenwoordigden. Zonder vrijwilli gers zou elk dorp als 'een kaartenhuis in elkaar storten', daar waar het gaat om de sociale samenhang. Natuurlijk werd de nodige aandacht geschonken aan al het werk dat Ruud Peerdeman voor de muziek in zijn woonplaats Bovenkarspel (20 jaar de opleiding van de jeugd; 23 jaar het A-orkest), voor al zijn (bij komstige) werkzaamheden aan de muziekschool) én daarbuiten (23 jaar dirigentschap van de Fanfare Showband Heiloo) heeft betekend. Ook zijn muziekschrijvende talenten, met name voor de Jazz-liefhebbers, kwamen uitge breid aan de orde. Kijkende naar de lijst van Ruud's activiteiten, meende burger meester Eggermont dat Peerdeman minimaal 36 uur per etmaal ter beschik king zou moeten hebben. Trots keek de gedecoreerde toen ook nog enkele hoogtepunten bij de Fanfare Showband Heiloo werden genoemd: deelname aan het Wereldmuziek concours in Kerkrade, aan het Bloemencorso Aalsmeer én aan de Nederlandse speelfilm Ja Zuster, Nee Zuster. Na afloop werden de genodig den (waaronder uiteraard een delegatie vanuit Heiloo) door de gemeente Stedebroec getrakteerd op een kopje koffie, een drankje en een hapje. Natuurlijk werd 's avonds in Bovenkarspel door de Fanfare Showband Heiloo nog een feestelijke serenade aan de gedecoreerde gebracht. Dat vreugde en verdriet vaak samen gaan, bleek wel uit het trieste bericht dat Carel Henning - jarenlang vrijwilli ger bij FSH - in de daaropvolgende kon inginnenacht plotseling was overleden. Zowel tijdens de optocht in Boekenstein als bij de optocht in Plan Oost hadden de bandleden rouwbanden om, uit respect voor al hetgeen hij de vereniging heeft gebracht en gegeven. Ruud Peerdeman neemt de felicitatie in ontvangst van burgemeester Eggermont van Stedebroec HEILOO - Dinsdag 20 april had pre sentator Bob van Unnik een gesprek met de heer Jan Rood van het Platform Heiloo Wereldwijd. De heer Rood gaf uitvoerig uitleg over doelstelling en acties van de Stichting een Hart voor Polen. Deze heeft tot doel het bieden van materiele en im-materiele hulp aan kinderen, zieken en ouderen uit de meest ongezonde streek van Polen namelijk in de stad Swietochlowice. De woon- en leefomstandigheden in deze streek zijn slecht door de enorme lucht en bodemverontreiniging, hetgeen wordt veroorzaakt door de zware industrie onder andere door kolenmij nen. Vooral kinderen, zieken en ouderen ondervinden hiervan de nadelen. Men tracht nu het een andere te bereiken door kinderen die het nodig hebben in staat te stellen een gezonde, ontspannen en leerzame vakantie in Heiloo door te brengen. De heer Rood beklemtoonde verder als nevenproject het instandhouden van een zorghuis voor langdurig zieken en oude ren via landelijke en regionale steun. Als taken memoreerde de heer Rood onder andere het volgen van de ontwikkelin gen in Polen, het regelen van de over tocht heen en terug van de kinderen die voor vakantie zijn uitgenodigd. Het onderdak bij gastgezinnen en de geza menlijke activiteiten tijdens het verblijf in Heiloo. In het gesprek werd speciaal aandacht besteedt aan een thans lopende actie van het Platform namelijk een onderwijs ini tiatief, het project Actie Calcutta India. Ook hier ging de heer Rood uitvoerig op in. Negen organisaties in Heiloo doen mee aan dit project. Het jaar 2003-2004 is gekozen als uitvoering van dit geza menlijke project, met een landelijke opzet. Het werk van deze landelijke Stichting is voortgekomen uit het werk van de welbekende Moeder Teresa. De Stichting zet zich in voor kansarme kin deren in Calcutta en wijde omgeving. Het project van dit moment betreft de bouw van een school voor kinderen van de Paharia stam. De Paharia's behoren tot een van de armste bevolkingsgroe pen van India. Thans is er een school van bamboe en gras, een tijdelijke oplossing en brandgevaarlijk. De school zal ook tijdelijk dienst moeten doen als hotel voor circa 500 Paharia kinderen, gezien de grote afstanden die ze moeten afleg gen. Vanwege het grote benodigde bedrag doet de Stichting Actie Calcutta een beroep op subsidies en sponsoring. Het project houdt in dat er een vol waardige school moet komen met gelij ke behandeling voor jongens en meisjes met goed onderwijs om zich later verder te ontwikkelen. De heer Rood stelde verder dat het Platform Heiloo Wereldwijd activiteiten ontwikkelt waarin aandacht wordt besteed aan het project door naast gel den voor het project te werven, maar ook om mensen bewust te maken van de slechte omstandigheden van mensen op de aarde die van ons allen is. De heer Rood hoopt met de inzet van burgers en geinteresseerde organisaties in Heiloo dat het Platform slaagt in een succesvol le uitvoering van het project. Met toege zegde ondersteuning van de gemeente Heiloo hoopt het Platform hierdoor een gedeelt evan de benodigde E 7.000,- te verkrijgen. De rest zal binnen moeten komen via publiciteit en georganiseerde actitviteiten. Ook via de scholen in Heiloo organiseert het Platform voor het Calcutta-project een quiz voor leer lingen. De heer Rood hoopt dat velen zich voor deze quiz willen inzetten. Voor meer informatie kan men terecht bij J. De Vries, tel. 5338185, of J. Rood, tel. 5335297. Het bankrekeningnummer van het Platform is 1205.13.455. Willem Gomes bij Streekradio Excellence Willem Gomes. De man die naast zijn sociale gedrevenheid, niet alleen als poli ticus, een kunstzinnig leven leidt. Al vele jaren is hij werkzaam als acteur en zan ger bij de Nederlandse Opera, maar ook bij het toneel, film en de reclame. U kunt het een en ander beluisteren in een open hartig gesprek met presentator Bob van Unnik op dinsdag 11 mei van 20.00 tot 21.00 uur. Streekradio Excellence is te ontvangen op de kabel 96.5 of FM 106.3 Na een reeks recepten van vlees, vis en vegetarisch nu weer eens een recept voor een lekkernij. Uiteraard te gebruiken als nagerecht. En denk erom, het is niet zomaar een recept. Het is een recept ingezonden door de wereldwinkel en verband houdende met de wereldwinkeldag op 8 mei a.s. Dan moet u echt eens een kijkje nemen in de wereldwinkel. Er is van alles verkrijgbaar en wat het allerbe langrijkst is, u steunt daarmee de 3e wereldlanden. Natuurlijk, uw uitgave is maar een druppel op een gloeiende plaat, maar het gaat vooral om de gedachte daarachter. Om menta liteitsverandering. Terug naar het recept, het is echt genieten van deze heerlijke cake waarvoor de ingrediënten als ge droogde mango's, rietsuiker, pure chocolade en cappucino-instant koffie bij de Wereldwinkel te verkrijgen zijn. De bereiding van de cake vraagt 30 min. en dan nog één uur in de oven. Ingrediënten: 250 gr. roomboter, 4 eieren, 250 gr. rietsuiker, 1 zakje vanil lesuiker, 250 gr. cakemeel, 1 theelepel bakpoeder, 100 gr. gedroogde mango 's, 100 gr. pure chocolade, 200 gr. rozijnen, rum en 5 eetlepels cappuci no-instant koffie. Voorbereiding: Laat de rozijnen in de rum wellen. Bereiding: Oven voorverwarmen op 180 °C. Rasp de chocolade en snijd de mango's klein. Laat de rozijnen uit lekken. Zachte roomboter mixen met rietsuiker en vanillesuiker. Ei na ei er doorheen kloppen. Cakemeel zeven en samen met het bakpoeder door het beslag mixen. Roer de mango, de rozijnen, geraspte chocolade en cap- pucino-poeder door het beslag. Vul een cakeblik dat op de bodem bedekt is met bakpapier. 30 minuten in de oven bij 180 °C en vervolgens 30 minuten bij 150 °C. Cake laten afkoe len en uit de springvorm halen. En omdat het zaterdag 8 mei Wereldwin keldag is (u komt toch ook?) kunt u deze cake ook op deze dag eerst komen proe ven in de Wereldwinkel aan de Stations weg 105 in Heiloo. En kijk dan ook eens naar de 'wereldwinkelwijnen HEILOO - Het ouderen toneelgezel schap speelt op donderdag 13 mei drie eenakters. Voor de pauze zijn dat twee eenakters van Herman Heyermans. (1864 - 1924 Deze eenakters zijn ernstiger van aard dan wat men tot nu gewend is van dit gezelschap. Het is een uitdaging voor het gezelschap om ook dit soort repertoire te kunnen spelen. De eerste eenakter 'het Lot' wordt door Harrie Hesp, Riet Stevens en Gerard Bakker gespeeld. De tweede eenakter 'Kwelling' wordt door Jac Brattinga en Tinie Croon gespeeld. Na de pauze speelt het gezelschap een komische eenakter waar de overige acteurs u mee hopen te vermaken, namelijk 'de Nachtmerrie van een Toneelschrijven Deze eenakter neemt een verrassende wending. Een rare snuiter verstoort het spel en vervol gens Regie: van Jaap Schuuring. Decor: Kees Kuiter en Piet Baltus. HEILOO - De Activiteitencommissie van A.N.B.O. en K.B.O. sluit het sei zoen 2003-2004 af op donderdag 13 mei om 14.00 uur in het Trefpunt met medewerkingvan Toneelgroep Het Trefpunt, die onder leiding van de heer Schuuring, regisseur, drie een acters ten tonele zal brengen. Voor de pauze zien wij twee stukken: het eerste genoemd Het Lot, het tweede De Kwelling. Na de pauze waarin we thee of koffie schenken zien wij het stuk De nachtmerrie van een toneelschrijver gespeeld door de bekende speelsters en spelers. Hierna volgen nog twee rondjes bingo. De prijs van dit alles is E 4,-. Zaal open om 13.30 uur. HEILOO - De competitie bestaat uit 7 wedstrijden waarvan er^zes mee tellen. Eenmaal in de veertien dagen wordt gevist, te beginnen op donderdag 13 mei van 13.30 tot 17.00 uur. De kosten bedragen E 1.50 per keer per persoon, inclusief koffie. Verzamelen en vertrekken om 13.00 uur vanaf De Bergeon aan de Bergeon- straat 30 te Heiloo. Aanmelden bij Jan Bakker, tel. 072-5334003 of Ton Bijkman, tel 072-5333215. De avond en het seizoen worden door de activiteitencomité afgesloten met een gezellige Bingo. De entree prijs is E 4,- aanvang 14.00 uur. De zaal gaat open om 13.15 uur in het Trefpunt Abraham du Boishof 2. HEILOO - Veertien weken kregen de leerlingen van groep 8 van de St. Radboudschool op de dinsdagmiddag EHBO les van Juf Mieke Brink, meester Kees Mol en juf Saskia. Op 22 april werd het examen afgenomen en behaalden alle 29 leerlingen hun jeugd EHBO-A diploma. HEILOO - Vogelvereniging Kleuren pracht Heiloo houdt dinsdag 11 mei weer een contactavond voor haar leden. Het onderwerp is deze avond De Europeese Cultuurvogel. Hiervoor is de heer Arets uit Alphen aan de Rijn uitgenodigd, welke met een diaserie een boeiende avond zal verzorgen. Ook niet-leden zijn dinsdag 11 mei vanaf 20.00 uur welkom in het vereni gingsgebouw aan het Zevenhuizen 50. HEILOO - Op 4 donderdag-ochten den, 27 mei, 3, 10 en 17 juni, aanvang 10.00 uur (lesduur ongeveer 1 uur) worden in het Open Huis yogalessen gegeven. De lessen zijn los van elkaar te volgen en er is geen yoga ervaring nodig. Bij mooi weer wordt vanuit het Open Huis verkast naar een mooie bui- tenplek. Voor matten wordt gezorgd. Meer informatie bij Ineke Meester, tel. 072-5335389 of bij Anne Faber, tel. 072- 5818404. HEILOO - De fractie van de PvdA, afdeling Heiloo houdt donderdag 6 mei om 19.30 uur spreekuur in het gemeen tehuis. Wilt u iets met de fractie bespre ken, meld dit dan bij Gré Ris, tel. 072- 5332429 of Hil Peperkamp, tel. 072- 5338172 Vandaag even een speciale aflevering van Flessenpost uit Nepalmet ver slagen van de Piet en Annie Jonker, de ouders van Maaike, (de HSV-ver- zorgster) die hier voor ons werkt en van Marijke en Linda Kat, de moe der en zus van Yolande uit Heiloo, die ook via ons aan het werk is hier. Twee weken om een hoekje kijken bij mijn dochter Yolande in Kathmandu. De sfeer proeven in deze stad met zoveel kleurrijke mensen, overal han deltjes op straat, het verkeer een chaos en vooral de kakofonie aan geluiden. Alles toetert en belt, een onderdompeling in een totaal andere wereld! Maar vooral kijken waar mijn dochter deze 3 maanden als vrijwillig ster woont, waar ze werkt en met- én voor wie. En dat ik niet alleen kom, maar ook haar zus Linda als verras sing heb meegenomen... We wisten al dat het niet helemaal goed was gegaan daar in Nepal, Yolande had in eerste instantie geko zen voor een grote Nepalese organi satie, het zag er gedegen uit, leuke introductieweken en goede aanbeve lingen op de website! Maar als dan blijkt dat vooral je geld welkom is en dat het houden van weeskindjes voor al een lucratieve bezigheid is voor de organisatoren zelf en dat de kindjes er niet veel mee opschieten, dan stap je met je mede vrijwilligers op en ga je alsnog naar René Veldt van Stichting Veldwerk! René had 2 projecten waarvoor men sen nodig waren, een opvanghuis voor kinderarbeid slachtoffertjes waar zo'n 65 kinderen geplaatst zijn (onderdak en intern onderwijs) en een basis school met 11 klassen en 120 leerlin gen, opgezet door een heel idealisti sche Nepalees (Rabin, zelf arm en met weinig onderwijs groot gebracht), met ook de zorg voor een achttal weeskindjes. René kende Yolande al, ze had al veel spullen uit Heiloo (zoals "Gered Gereedschap" voor zijn school in Pokhara) naar hem toe gebracht. René zette het hele span aan het werk op dit bouwvallige en armoedige schooltje in een buitenwijk van Kathmandu: opknappen, schoon maken ("voel me net Assepoester!") en verven (poeder mengen met water en met een grote "bezem" opbrengen, gegarandeerd dat alles onder zit). Ze besluiten dat het zo toch nog niet kan, en gaan op strooptocht naar platen en wandkleden om de grootste gaten te bedekken en tot slot toch ook maar voor deuren, een beetje privacy bij de lessen. De dankbare Rabin, die zelf met zijn gezin in het kleinste kamertje woont, nodigt de jongelui uit voor een soort re-openingsfeestje met de befaamde Dhal Bhat maaltijd, voor dat de lessen weer gaan beginnen. René gaat zijn fantastische initiatief ook nog sponsoren met 10 nieuwe (en betaalde) leerlingen! En als grootste verrassing installeert René die avond een 2e hands laptop computer met printer (geschonken door een bedrijf uit NL) voor Rabin's administratie, met als gevolg een heel emotionele Rabin! En nu zijn de jongelui gestart met het geven van engels aan de leer lingen én aan de leerkrachten. Maar ook het kindertehuis Hamro Niwas van Stichting Veldwerk hebben we uiteraard bezocht. We mochten die avond meeëten, maar 'op zijn Nepalees'. Met onze rechterhand (lin kerhand is voor andere dingen!) en genieten van de lieve, enthousiaste kindjes daar in het kinderhuis, van de meditatie voor de maaltijd, waarbij de kleinsten slapend omvallen en door de grootste naar bed worden gebracht, maar vooral van het gewel dige werk dat hier wordt verzet! Maar natuurlijk zijn Linda en ik, naast de prachtige tempels in Kathmandu, ook het land zelf gaan bekijken. Bijvoorbeeld een 4-daags bezoek aan het Chitwan jungle gebied. Maar we hebben ook samen met Yolande een 3-daagse trekking gelopen in de Kathmandu vallei. Even de chaos van de stad ontvluch- ten en naar de prachtige, authentieke dorpjes gewandeld, met hun aardige bewoners in de prachtige heuvels, alleen helaas...een door wolken onzichtbare Himalaya! Bepakt met souvenirs, gekocht in de wijk Thamel, maar ook met door René meegegeven spullen voor de Veldwerkkraam 15 mei a. s. in 't Loo (opbrengst natuurlijk voor het goede doel) en vooral diep onder de indruk zijn we ondertussen weer terug in Heiloo! Het toeval wil dat onze dochter Maaike ook in Kathmandu als vrijwil ligster via Stichting Veldwerk aan het werk is. Geprikkeld door nieuwsgie righeid, het verlangen naar haar, én te zien waar zij werkt, hebben wij ook een 14-daagse reis naar Nepal gemaakt. René vraagt ons om ook een stukje te schrijven met indrukken van het Kinderhuis Hamro Niwas. Op dit verzoek willen we graag ingaan.Zoals elke toerist, laten we ons door een taxi vervoeren. Na wat onderhandelen, vertrekken we naar het Kinderhuis. De chauffeur weet het niet precies te vinden, maar Maaike leidt hem door de stoffige straten naar het huis. We komen er slingerend en luid toeterend aan, wat overigens elke taxi en motor doet. In het huis worden we door de kinde ren en de leiding enthousiast ont haald. De kinderen willen alles van ons weten en willen ons van alles laten zien. We voelen ons er welkom en gelijk thuis. We krijgen een rond leiding. Wat valt je dan zoal op buiten de heerlijke geuren die uit de keuken komen. Dat zijn de slaap vertrekken op de le verdieping van de meisjes en op de 2e verdieping de jongens. Het zijn kleine ruimten waarin net aan 14 stapel bedden van verschillende leng te passen. Onder de bedden staan sta len kisten met daarin de privé spullen van de kinderen. Ja, al hun spullen passen ruim in één kist. Op de over loop vallen de keurig op rij geplaatste schoenen op. Tegenover het slaap vertrek is de badkamer met 1 toilet, 1 douche en 1 wastafel met 14 tanden borstels. Hoe zal dat gaan als ze alle maal tegelijk naar bed gaan? Want gelijk naar bed gaan ze van 21.00 tot 5.00 uur slapen de kinderen. Dat is voor sommige niet genoeg, zal later blijken. Er is een afgesloten kamer, dat is de trots van het huis. In deze ruimte staan 7 RC.meubels met een comple te uitrusting. Er wordt veel gedaan in het kinderhuis om de kinderen een goede opleiding en ontwikkeling mee te geven. Tijdens onze rondleiding gaat de gong voor het avondritueel. Als we in de kamer komen zitten de kinderen op hun mat op de grond. Ze zijn allemaal stil om hun gebed te doen, ieder kind vanuit zijn of haar eigen opvoeding of geloof. Of ze zijn gewoon stil met hun eigen gedachten. Zij doen dit zo geconcentreerd dat zij niet merken dat we fotograferen en filmen. En een enkel kleintje valt daarbij in slaap. Na het gebed volgt er een Nepalees lied, dat uit volle borst wordt meegezongen. Na het lied wor den we door elk kind welkom gehe ten. Nu is het etenstijd en de kinderen gaan op volgorde van grote in de rij staan voor de keuken. Met hun bord gaan ze weer op hun mat zitten alleen nu gezellig door elkaar. Handig wer ken ze met hun rechter hand de Dhal Bhat naar binnen. Wij eten ook zo mee, maar .dat valt nog niet mee om uit je hand te eten. Een voordeel, je kunt je mond tenminste niet verbran den. Na het eten is er tijd voor ont spanning en wordt er naar een afle vering van Tarzan gekeken. Na de aflevering gaat de televisie uit en wordt er een cassette bandje met muziek gedraaid, de kinderen tonen hun dans talent. Anderen kinderen maken hun huiswerk of neuzen in de boêken en ze willen graag dat je helpt met engels. Een kind komt bij me op schoot en valt inslaap. Op zijn rug leg ik een Engels leesboekje waaruit een meisje me voorleest. Ze vraagt me of ze het goed uitspreekt, maar ik denk dat ik van haar meer kan leren dan zij van mij. Een troost voor me is, dat ze veruit de beste van de klas is. Het begint te onweren en gelijk valt het licht uit. Er komt direct een zaklamp, kaarsen en een olielamp te voor schijn. Ze zijn dit gewend zo te zien. Wij genieten van de ontspannen sfeer en de fijne manier waarop de kinde ren met elkaar omgaan. Het is een groot gezin en je ziet gelijkenis met je eigen gezin. Dit alles ontroert ons en wij vinden het een geweldig initiatief. Dat bedenk je vooral ook als je vs avonds over straat loopt en je komt overal bedelende en tussen het straat- vuil naar eten zoekende kinderen tegen. Later op de avond praten we wat na met René. Goed is dan om te horen wat hij allemaal nog wil. En dat de Nepalese leiding in het huis zonder te klagen 24 uur per dag en zeven dagen in de week aanwezig is. René wil dat ze een of twee Yrije middagen nemen, maar daar willen ze nog niet van weten. René kan het werk dan ook volledig uit handen geven en zich met de andere kinderen met problemen bezig houden. Hij zal altijd proberen om de kinderen zoveel mogelijk in hun eigen omgeving te laten opgroei en. René, je enthousiasme vinden we geweldig en we wensen jou en Stichting Veldwerk veel succes met alle plannen. Annie en Piet Jonker. Twee weken geleden hebben wij een van onze kinderen, Bim (Laden) met zijn zusje en oom herenigd, in zijn geboorteplaats ergens in de bergen. Maar wel onder het beding van goede zorg en dat hij naar school blijft gaan, wat wij dan ook nog blijven betalen voor hem, want- daar is geen geld. Maar familie reünie staat hoog in ons vaandel, dus Bim is naar huis. Daarmee creëren wij ook ruimte voor andere kinderen in nood. En dat is nodig want één weesjongetje en één meisje, beiden 4 jaar, kwamen een dag na Bim's vertrek bij ons binnen. Het meisje Puja kwam met haar moeder die ernstig ziek was van Leukemie, bloedkanker. Deze jonge moeder van 24 jaar heeft ook nog een zoontje van 11, maar die werkt al in een tapijtfa briek hier buiten de stad. Haar aan alcohol verslaafde echtgenoot vertrok met de noorderzon toen hij hoorde dat zijn vrouw ongeneeslijk ziek was De moeder bleef achter met haar kleuter en zocht radeloos opvang voor haar. Puja is nu bij ons en de moeder kwam nog 3x op bezoek om te zien of het goed ging met haar kind, waar bij ze mij op het hart drukte, 'Het is nu jouw dochter, zorg goed voor haar!' De lieve kleine Puja weet het nog niet, hoe vertel je dit een kleuter, maar haar moeder is eergisteren in alle vroegte overleden. Meer info over ons werk in Nepal vindt u op onze website; www.stich ting-veldwerk.org Gironummer: 8289522 of Bank: ABN-Amro 543703266, t.a.v. Stichting Veldwerk, p/a Egmond Binnen Met voor nu de groeten uit Nepal, René Veldt, Stichting Veldwerk, Kathmandu, Nepal. HEILOO - Op donderdag 29 april 2004 heeft burgemeester A.H. den Boon een Koninklijke onder- schei ding uitgereikt aan twee inwoners van Heiloo. De heer S.H. Kaandorp De heer S.H. Kaandorp kreeg het ver siersel opgespeld in het gemeentehuis. In de kapel van Onze Lieve Vrouwe ter Nood is de Koninklijke onderschei ding uitgereikt aan Zuster Humilia Bierman. De heer S.H. Kaandorp (61) is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Hij ontving deze onderscheiding onder andere op grond van zijn werkzaamheden als voorzitter van de E.H.B.O. Vereniging Heiloo. In september 2003 heeft de heer Kaandorp na 25 jaar de voorzittersha mer van deze vereniging neergelegd. Daarvoor was de heer Kaandorp vanaf 1967 lid van de vereniging en in 1973 is hij toegetreden tot het bestuur in de functie van penningmeester. Buiten het penningmeester- en voorzitter schap heeft de heer Kaandorp ook al die jaren de nodige vrije tijd gebruikt om als hulpverlener bij diverse evene menten zijn vaardigheden in te zetten. Sinds de oprichting in 1971 is de heer Kaandorp bovendien actief in het Actie Comité Hartstichting. Hier han teert hij nog steeds de voorzittersha mer. Daarnaast is hij zelf actief als col lectant voor de Nederlandse Hartstichting. De heer S.C. Kaandorp heeft met inzet van veel vrije tijd, enthousiasme en plezier zijn werk als voorzitter en de uitvoerende werk zaamheden van de E.H.B.O. Vereniging Heiloo gedaan. Zuster Humilia Bierman Zuster Humilia Bierman (79) is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij ontving deze onderscheiding op grond van de acti viteiten als gastvrouw van Onze Lieve Vrouwe ter Nood. Op verzoek van pater Van de Asdonk, rector van de kapel, kwam zuster Humilia op 65-jari ge leeftijd in 1989 tijdelijk als gast vrouw naar de pastorie van Onze Lieve Vrouwe ter Nood om hem te vervangen. Dit tijdelijke duurt nu al bijna 15 jaar. Na het vertrek van de paters Montfortanen heeft het bestuur van de stichting haar gevraagd in de pastorie de organisatie van de bede vaarten en de dagelijkse zorg van de vieringen in de beide kapellen op zich te nemen. De bisschop van Haarlem heeft dit ondersteund door haar toe stemming te geven om het sacrament van het Doopsel toe te dienen. In 1942 is zuster Humilia ingetreden bij de congregatie van de zusters van Onze Lieve Vrouwe in Amersfoort en in 1948 heeft zij daar haar eeuwige gelof te afgelegd. Zij heeft enige jaren als kleuterleidster voor de klas gestaan in Huizen, Assen en haar geboorteplaats Alkmaar. Zij raakt daar vooral betrok ken bij de opleiding tot kleuterleidster, waar zij hele generaties katholieke meisjes heeft opgeleid voor dit vak. Haar onderwijscarriere eindigde toen zij werd benoemd tot overste van het klooster aan de Oudegracht te Alkmaar. Zuster Humilia geeft vanaf 1989 al haar tijd en haar liefde aan de dagelijkse gang van zaken op de pasto rie van Onze Lieve Vrouwe ter Nood. Zij is bijna altijd bereikbaar een heeft aan talloze mensen haar pastorale zorg gegeven. Zij slaagt er steeds in ook andere mensen te motiveren haar als vrijwilliger bij dit wqrk te assisteren.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12