Zonovergoten Limmen Bloemendagen Koninklijk onderscheiden Castricum In memoriam Pastoor Ruiter Jazz Session Club Vredeburg presenteert Bigband Heiloo Wethouder vraagt meer tijd voor naleving nieuwe regelgeving ni Twee topbands in JC de Bakkerij Fietsvernielers aangehouden Gemaal 1879 op moederdag dicht Conquistanieuws Open Huis Perspectief Gratis rondvaart op moederdag adverteren WWW. hoe laad WWW Open dag Kits Oonlie Limmen Raad tikt college op de vingers inzake uitvoering strandbeleid Nationale Molen en Gemalendag CASTRICUM - Jongerencentrum De Bakkerij heeft een naam hoog te hou den waar het het programmeren van live-muziek betreft. Het jongerencen trum heeft in den lande dan ook een reputatie die er niet om liegt - alleen al in de eerste vier maanden van dit jaar maakten tientallen bands hun opwach ting op het Castricumse podium. Zaterdag 8 mei worden weer twee namen toegevoegd aan de toch al indrukwekkende lijst van groepen die er, in de bijna drie decennia dat het jon gerencentrum bestaat, in het licht van de schijnwerpers stonden. Al gebiedt de eerlijkheid te zeggen dat een van de bands al eerder aantrad in het Castricumse: het Groningse Lawn. Lawn deed dat een kleine twee jaar geleden ter promotie van hun indruk wekkende debuutalbum Lawn-dro-mat en doet dat het komende weekend om naast hun oudere werk de magistrale songs van hun tweede,door critici in binnen- en buitenland jubelend ont vangen tweede plaat Backspace, ten gehore te brengen. Het spits echter wordt deze avond afge beten door Suntripper. Dit Amsterdamse gitaarrocktrio dat vorig jaar debuteerde met het album Apology Business Centre tourt nu in het kader van het promoten van dat en zeer recentelijk opgenomen materiaal door het Vaderlandse clubcircuit. In vorige levens waren de bandleden actief in bands als Painting, Over Picasso en Pleasure Heads. In hun hui dige stonden ze met hun intense en dynamische rockmuziek al in de finale van de Amsterdamse Popprijs in de hoofdstedelijke Melkweg. Om de avond en het feest compleet te maken treedt voor, tussen en na de bands DJ DXTR aan, die zal laten horen waar de optredende artiesten hun mosterd (en meer) vandaan halen. Alle ingrediënten voor een memorabe le avond zijn dus aanwezig. Wie dan ook wil weten tot welke grote hoogten de kwaliteit van de Nederlandse gitaa- runderground is gestegen, die maakt zaterdagavond de gang naar jongeren centrum De Bakkerij. De Bakkerij is te vinden aan Bakkerspleintje 1 te Castricum. Vanaf 21.30 uur is iedereen welkom, de entreeprijs voor al dit moois bedraagt 3 euro. Voor meer informatie kun je contact opnemen met JC de Bakkerij, tel. 0251-654877 of 679112 of info@jcdebakkerij.nl. CASTRICUM - Zondag 2 mei rond 02.15 uur zijn aan de Sationsweg twee fietsvernielers aangehouden. Het betreft een 15- en 17-jarige jongen uit Castricum. Ze schopten tegen de fiet sen en een van hen stak banden lek en prikte zadels kapot. Beide heren krij gen een proces-verbaal. LIMMEN - Afgelopen zaterdag open de Burgemeester Emmens-Knol van de gemeente Castricum de 52ste editie van de Limmer Bloemendagen. In het bij zijn van circa vijftig genodigden sprak de burgemeester haar enthousiasme uit over de jaarlijkse happening, waarna alle aanwezigen in een touringcar door Limmen de mozaïeken mochten gaan bewonderen. De Limmer Bloemen dagen tellen dit jaar 74 mozaïeken en met versierselen erbij meer dan hon derd creatievellingen. Burgemeester Emmens-Knol had de donderdag ervoor al een rondje gemaakt langs de route en in haar ope ningswoord zei ze het boeiend te vinden om te zien hoe alle mozaïeken werden gemaakt, met alle verschillende technie ken. De burgermoeder van Castricum vond de Bloemendagen belangrijk voor de Limmer gemeente. „Het is ontzet tend arbeidsintensief, maar ook sociaal en gezellig. De Bloemendagen zijn belangrijk als uithangbord voor de gemeente." Het openingswoord werd besloten met het uitreiken van een gou den speldje aan Henk Wachter, vanwege zijn vijfentwintigjarige inzet. Na de officiële opening werden de aan wezigen met een touringcar door Limmen gereden om zo de schitterende staaltjes bloemenkunst te mogen aan schouwen. De creativiteit was ook dit jaar weer van hoog en origineel niveau. Zo was uiteraard Mabel Wisse Smit een populair onderwerp, maar werd ook stil gestaan bij het 750 jarig bestaan van Alkmaar. Dit werd zelfs opgeluisterd Ook dit jaar weer unieke mozaieken langs de route, (foto's MSP) met een bezoekje van vijf schitterend uitgedoste meisjes, die bij het passeren van een mozaïek van de waagtoren, een creatie van de Alkemadeprikkers, de touringcar rondgingen met een stukje kaas. De diversiteit was dit jaar ook weer groot. Naast Mabelgate en Alkmaar werd er ook aandacht geschonken aan onder andere Koningin Juliana, Finding Nemo, het Europees Kampioenschap voetbal, ruimtevaart, Kuifje, realityso- aps en een bommelding. Alle kunstwerken werden verdeeld in verschillende categorieën. Deze catego- CASTRICUM - Donderdagochtend 29 april reikte burgemeester Emmens- Knol in het gemeentehuis van Castricum Koninklijke onderscheidin gen uit in het kader van de Algemene Gelegenheid 2004 (Koninginnedag). Deze inwoners van Castricum werden allen onderscheiden: De heer H.A. Boot Lid in de Orde van Oranje Nassau Voor zijn bestuurlijke activiteiten (periode 1970-2001) voor de woning bouwvereniging Castricum (een fusie tussen Goed Wonen en r.k. Woningbouwvereniging Sint Joseph), de Bond voor Ouders van Spastische Kinderen (BOSK), de plaatselijke voetbalvereniging (F.C. Castricum) en de werkgroep Oud Castricum. De heer C.G.M. Louter Lid in de Orde van Oranje Nassau Voor zijn bestuurlijke activiteiten voor de politiek (vanaf 1965 actief lid CDA), Groot-Limmerpolder (Secretaris/pen ningmeester), de voetbalvereniging Vitesse'22 (jeugdleider), Castricum- polder (secretaris/penningmeester), Charitas (armenbestuur) de collecte van de Sint Pancratiuskerk en de sup portersvereniging Blauw-Zwart (van Vitesse'22). De heer J. Lind Lid in de Orde van Oranje Nassau Voor zijn lidmaatschap en inzet voor de Castricumse Vrijwillige Brandweer gedurende 22 jaar (als hoofdbrand wacht). Hij verzorgde en onderhield brandweermaterialen als kleine blus middelen en slangen. Ook was hij soci- LIMMEN - Deze bijdrage ontving de Uitkijkpost van pastor J. Oiling: In de sterren Als je tijdens de bloemendagen door de Kerkweg fietste, waande je je even helemaal in de sterren. Een hemels gezicht al die gele sterren en verlichting in de Kerkweg. Terwijl heel Limmen en ook de bewoners van de Kerkweg druk bezig waren met de afwerking van de mozaïeken en straatversiering, bereikte ons het bericht dat pastoor Ruiter was overleden. 'Ook hij is nu in de sterren' hoorde ik iemand zeggen. Tijd om voor hem nog een mozaïek te maken was er niet meer, maar een foto van een moza ïek die gemaakt was in 1992, toen pastoor Ruiter afscheid nam van de Corneliusparochie en zijn 40 jarig priesterschap vierde, was gauw gevon den, vergroot en een mooi plekje gege ven in de Corneliuskerk. De Corneliuskerk die met de bloemend agen toch al zijn deuren geopend heeft. Een passend eerbetoon aan een pastoor die 21 jaar de liefde van Jezus Christus voor allen in Limmen in woord en daad gestalte heeft gegeven. 21 jaar pastoor van Limmen In december 1971 kwam Pastoor Ruiter naar Limmen. Hij heeft 21 jaar verant woordelijkheid gedragen, maar bovenal verantwoordelijkheid gegeven. Het was de tijd van de veranderingen in de kerk. Als priester stond je niet langer 'boven' maar 'tussen' de mensen. Hij ging dan ook niet meer alléén de Liturgische vie ringen opdragen, maar samen met lec toren, koren, misdienaars en misdienet- tes en acolieten. Ook het priesterkoor, moest daarbij worden aangepast aan de liturgische veranderingen van die tijd. Zo verdween de communiebank, waar van de beelden ervan nog steeds te bewonderen zijn in het mortuarium. Er werd een Parochieraad opgericht naast het Kerkbestuur en weer later werd een meer democratische Parochiever gadering en Parochiebestuur geïnstal leerd. Werkgroepen en vrijwilligers op allerlei gebied werden onder het inspi rerend herderschap van Pastoor Ruiter betrokken bij de geloofsgemeenschap. Samen kerk Met Pastoor Ruiter ontvalt ons een vriend die maar één gedachte had: de 'Kerk' is het waard om alles voor te doen, en die 'Kerk' dat 'zijn wij samen'. De laatste jaren woonde Pastoor Ruiter in Limmen op Thalia 32. Hij werd daar liefdevol verzorgd door zijn huisgenote Anneke Pater. We wensen Anneke en de familie Ruiter heel veel sterkte toe. Pastoor Ruiter is 79 jaar geworden. Mag hij rusten in Gods vrede. Pastor Johan Oiling De foto die ik meestuur is een afbeel ding van de mozaiek die in 1992 werd gemaakt ter gelegenheid van zijn afscheid van de Corneliusparochie als pastoor en ook omdat hij dat jaar zijn 40-jarig priesterfeest vierde. aal actief in de hoedanigheid van pak jespiet rond de Sinterklaastijd. De heer W.M. Noordover Lid in de Orde van Oranje Nassau Voor zijn lidmaatschap en inzet voor de Castricumse Vrijwillige Brandweer gedurende 32 jaar (hoofdbrandwacht). Secretaris brandweervereniging Castricum. Verzorgen (met zijn fami lie) vanuit de kazerne (de familie Noordover woonde aan de kazerne) van de alarmering van het personeel bij brandmeldingen. De heer prof.dr. E. Drent Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw Voor zijn verdiensten als research che micus bij de Koninklijke Shell Groep. Als senior research scientist/consultant chemical and Homogeneous Catalysis bij het Shell Research and Technology/Centre in Amsterdam. Nationaal en international een auto riteit op het gebied Van chemische katalyse in grote industriële processen. Heeft een groot internationaal aanzien. Bracht in Sheel verband 237 octrooien op zijn naam, een recordaantal op che- miegebied in Nederland. Stond aan de basis van de ontwikkeling van de super kunststof Carilon, die in de autoin dustrie wordt toegepast. Is vanaf 1995 bijzonder hoogleraar Industriële aspec ten van homogene en heterogene kata lyse aan het Leids Instituut voor Chemisch onderzoek van de Universiteit Leiden. Mevrouw A.J.T. Peters-Noussen Lid in de Orde van Oranje Nassau Voor haar bestuurlijke en organisatori sche activiteiten die zij vanaf 1959 ont plooide en ontplooit op uiteeen lopen de terreinen, vooral in het kader van de activiteiten van de plaatselijke kerken- gemeenschap. Daarnaast heeft zij zich ondermeer ingezet als vrijwilliger voor het Nederlandse Rode Kruis, de plaat selijke EHBO, de werkgroep Gemeentecontacten Erfurt-Castricum en de Recreatiecommissie van Sans Souci. Mevrouw K.H. Reuse-van Dongen Lid in de Orde van Oranje Nassau Voor de door haar verleende mantel zorg die zij heeft verleend aan bewo ners van de Coöperatieve Serviceflat Sans Souci sinds 1988. Als vrijwilliger heeft zij zes dagen per week patiënten uit bed gehaald, geholpen bij het was sen en aankleden, het ontbijt verzorgd en boodschappen gedaan. Tevens nam zij de totale verpleging op zich. Ook heeft zij intensieve zorg verleend aan de oudste bewoonster tot aan haar overlijden enkele uren per ochtend). rieën beslaan: mozaïek/prikstuk, werk stuk, bloemsierkunst, traditioneel moza ïek, jeugd 4-7 jaar, jeugd 8-10 jaar, jeugd 11-13 jaar en junioren 14-18 jaar. Deze laatste categorie was nieuw. De catego rieën werden beoordeeld door een kun dige jury van vier leden, allen woonachtig buiten Limmen. De fleurige kunststukken worden beoordeeld op algemene indruk, kleurcombinatie, ori ginaliteit en de mate waarin een breed publiek wordt aangesproken door het object. De winnaar ontvangt de felbe geerde Antoon Valkering wisseltrofee De Zilveren Tulp. Uitslag tuinkeuringen 23 april 2004 Grote tuinen EERSTE PRIJS: T. Zijlstra, Uitgeesterweg 17, 55 (met lof van de jury). A.J. Huijsmans, Kapelweg 1 54. TWEEDE PRIJS: C.G Groot, Vaartkant 6,51, C.A. Kuiper Schoollaan 1 51, J.J.M. Berkhout Westerweg 150 51, Th. C. Laan, Dusseldorperweg 125-127 50, A. KootDusseldorperweg 123, 49. DERDE PRIJS: G.A. Oosterveer, Pagenlaan 11, 48. J. Valkering Hogeweg 88, 48. L.C.P. Meyland, Hogeweg 144, 47. M.T. Boef, Zuidkerkenlaan 18, 46. IJ.C. Dirkson, Uitgeesterweg 4a, 46. H.A. Verver, Pagenlaan 6, 46. B.H. van Beek, Westerweg 27, 46. EERVOLLE VERMELDINGEN: N. Haaster/R.Schefferlie, Koningsdam 53- 55, 45. F. Kramer, Westerweg 106, 45. De Cameren, Vredeburglaan 1, 44. D.J. Boon, Dusseldorperweg 28, 44. C.J. Mooij, Dusseldorperweg 29, 44. J.B.M. Dirkson, Westerweg 148, 44. C.A. Stutenheim, Rijksweg 33, 44. Mw. Pronk, Rijksweg 90A, 42. Middelgrote tuinen TWEEDE PRIJS: S. Koot, Theebos 5-7, 50. DERDE PRIJS: A.N.J. Pater, Hogeweg 36,46. EERVOLLE VERMELDINGEN: J. Bos, Westerweg 80, 45. G. Glas, Burg. Nieuwenhuijsenstr. 45, 44, J.S.J. Koot, Vogelmelk 5, 42. Kleine tuinen EERSTE PRIJS: C.M. Kroon, Middenweg 24, 53. T. Dirkson, Rietorchis 39, 53. DERDE PRIJS: J. Castricum, Ratelaar 1, 48. A.H. Vos, Kerkweg 28, 47. P. van Kessel, Rooinap 16, 47. W.C. van Vlimmeren, Rietorchis 25, 46. EERVOLLE VERMELDINGEN: T. Dorrestijn, Vislaantje 3, 45. H. Lindeman, 't Kieftenland 14, 45. W. Kraakman/B. Sassen, Rooinap 3-5, 44, C.J.M. van Beek, Zeewinde 11, 44. P.G.J. van Kesssel, Schoolweg 4, 43. J.P. Dekker, Rijksweg 73, 43. S. Koot, Middenweg 63, 42. P. Zonneveld, Hogeweg 48,42. u NIEL IWSI ïl AO V OOR HEILOO EN OMSTREKEN AKERSLOOT - Uit de afgelopen jaren is gebleken dat moederdag nog steeds uitbundig wordt gevierd. Mag het Gemaal 1879 in Akersloot elke zondag veel bezoekers krijgen, in de voorbije jaren is moederdag altijd een zeer rustige dag in het Gemaal 1879. Daarom is besloten om op deze dag de deuren gesloten te houden. In plaats hiervan is het gemaal op de Nationale Molen- en Gemalendag in Nederland, zaterdag.8 mei, geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De familie Kramer, waaronder een zus en vijf broers, exposeren in het gemaal. LIMMEN - Het programma voor woensdag 5, vrijdag 7 en zaterdag 8 mei bij JC Conquista is: Conquista kids 4 t/m 11 jaar Zaterdag 8 mei is Conquista kids gesloten. Dit in verband met de vakantie. Volgende week is er natuurlijk wel weer veel knutsel en speelplezier! Tieners 11 t/m 15 jaar Zaterdag 8 mei presenteert Conquista weer een topfilm op groot doek! Je kunt je voorkeur mailen, dus check www.conquista.nl om mee te bepalen welke film zal draaien. Je kunt natuurlijk ook computeren, flip peren of muziek luisteren. De tiener avond begint om 19.00 uur en Conquista sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gratis. Conquista Café Bottle Night! De tap dicht? Jazeker! Maar... de flessen gaan open...en de nootjes op de bar! Zaterdag geen normaal bier tje uit de tap maar een flesje...en deze van verschillende merken natuurlijk! Kom samen met een lekker hapje je favoriete bottle proeven op 8 mei tij dens Bottle Night! Conquista café is geopend van 20,30 tot 01.00 uur, de entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag Voor iedereen van 8 t/m 12 jaar, is Conquista open op de woensdag. Vanaf 14.00 tot 17.00 uur staan de zes spelcomputers klaar en de muziek aan. Je kunt tafeltennissen, sjoelen, poolbiljarten, computerspelletjes spe len, internetten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen! Er is dus heel veel te doen in Conquista op de woensdagmiddag! Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. CASTRICUM - De amateur-kunste naarsvereniging Perspectief uit Castricum houdt in de week van maan dag 10 tot en met zaterdag 15 mei open huis. In de oude Duinrandschool kun nen belangstellenden op deze dagen even rondkijken, maar er is ook mate riaal aanwezig om zelf aan de slag te gaan. Er zijn verschillende werkgroe pen waar men kan schilderen, tekenen, model tekenen, met textiel werken, etsen, beeldhouwen en keramiek maken. Bij Perspectief worden de leden indivi dueel en niet groepsgewijs begeleid door ervaren beroepskunstenaars, zodat iedereen het beste tot zijn recht komt. Beginnende en ervaren leden kunnen zo naast elkaar in een groep zitten en ook van elkaar leren. Voor beginners die een duwtje in de rug willen, is er twee maal per jaar een opstapcursus van veertien lessen waar in de basis van het tekenen en aquarel leren wordt behandeld. De openingstij den zijn 's morgens tussen 10.00 uur en 11.30, en 's middags tussen 13.30 en 15.30, 's avonds tussen 20.00 en 22.00 uur. Bel voor het programma naar Perspectief, Oude Duinrandschool, Van Oldenbarneveldtweg 37, Bakkum, secretariaat:W. Driessen, tel. 0251- 651289. AKERSLOOT - Bijna is het weer zover, de dag dat alle moeders weer in het zon netje gezet zullen worden en wel op zon dag 9 mei, want dan is het moederdag. Ook bij 't Hoorntje vindt men dat er aan de moeders iets aangeboden mag wor den. Daarom worden er op 9 mei twee rondvaarten gratis aangeboden op par tyschip Claes Horn. Gevaren wordt om de West- Wouderpolder langs het kleine plaatsje De Woude om vervolgens weer terug te varen naar de Jachthaven van 't Hoorntje. De eerste afvaart is om 10.30 uur, u bent dan terug om 12.00 uur. Aansluitend kan deze eerste vaart gecombineerd worden met een moeder dag verrassingsbrunch. De kosten voor deze brunch zijn 14,50 p.p. en voor kin deren is het half geld. De tweede afvaart is om 12.30 uur, u bent terug in de haven om 14.00 uur. Een leuk idee om met moeder een rond je om te gaan, reserveren is gewenst om teleurstelling te voorkomen. Bingoboot Helemaal nieuw is de Bingoboot. Ook op deze zondag 9 mei vaart om 17.00 uur de Claes Horn opnieuw af met aan boord D.J., Entertainer Bassie die aan boord een spetterende bingo zal verzorgen. Kosten voor de rondvaart en bingo zijn E 12,50 p.p., hierbij staat een klein hapje voor u klaar. De Bingoboot zal om ca. 19.30 uur weer retour zijn aan de haven van 't Hoorntje. Er zijn nog enkele plaat sen beschikbaar, ook hier geldt dat op tijd reserveren gewenst is. Horeca- en recre- atiebedrijf 't Hoorntje is gevestigd aan de Kerklaan 20 in Akersloot, tel: 0251- 312120, e-mail hoorntje@snel.net Zie ook: www.hoorntje.nl. LIMMEN - De vestiging van Kits Oonlie in Limmen bestaat alweer twee jaar en is inmiddels ook alweer 4 maanden ISO/HKZ gecertificeerd. Reden genoeg om een klein feestje te geven voèr jong en oud. Op zaterdag 8 mei zijn de deuren van Kits Oonlie óp de Middenweg 26A te Limmen geopend van 10.00 tot 13.00 uur. Voor de kinderen zijn er verschillende acti viteiten zoals blikken gooien, koe- khappen en schminken. Ouders en belangstellenden kunnen een rondlei ding krijgen op het kinderdagverblijf en al hun vragen stellen. Natuurlijk staat er voor iedereen iets lekkers te drinken en te eten klaar! Voor vragen en informatie kunt u kijken op de geheel vernieuwde internetsite www.kits-oonlie.nl of bellen met tel: 072-5323578. LIMMEN - Het was weer zeer verras send en afwisselend tijdens de sessie op 18 april. Maar liefst vier verschillende orkesten begeleidden de zanger en zan geressen tijdens deze speciale Singers Session. En het blijkt dat het peil elk jaar hoger ligt. Het weer talrijke publiek was dan ook zeer enthousiast en had het geweldig naar de zin. En nu zijn we alweer aan het einde van het vijfde seizoen. Een seizoen, dat we traditiegetrouw afsluiten met de Bigband Heiloo. Dit orkest, dat onge veer negen jaar geleden is opgericht vanuit de Muziekschool Heiloo, wordt jaarlijks beter en is zo langzamerhand een zeer vaste waarde in de bigband- muziek. Dat het orkest zo goed is geworden, is voor een zeer belangrijk gedeelte te danken aan de bezielende leiding van Jack Kat, die werkelijk geweldig veel tijd en energie in het orkest steekt. De opbouw van het orkest en de door Jack Kat geschreven arrangementen zorgen voor een zeer aparte klankkleur, zeg maar een unieke sound. De Bigband Heiloo is voor zover bekend de enige bigband met als basis een muziekschool, en die dan ook al zoveel jaren bestaat. Het zal weer zeer de moeite waard zijn om dat swin gende orkest met zijn vele goede muzi kanten te komen beluisteren in die schitterende ambiance, die Vredeburg heet. Zondag 9 mei, van 16.00 tot 20.00 uur in Cultureel Centrum De Vrede burg te Limmen. De toegang blijft gra tis, maar u kunt lid worden voor E 7,- per persoon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414 of e-mail: timmer, limmen- @worldonline.nl. REGIO - Zaterdag 8 mei is het Nationale Molen Gemalendag. Hoogheem raadschap Hollands Noorderkwartier, dé waterbeheerder in Noord-Holland, werkt hier ook aan mee door tussen 10.00 en 16.00 uur molens en gemalen open te stel len voor het publiek. Bij de gebouwen zijn medewerkers van het hoogheem raadschap aanwezig en in sommige geval len worden er demonstraties gegeven. Gemaal Meldijk vindt u in Uitgeest op Meldijk 52-54. Bij het gemaal worden rondvaarten door de polder georgani seerd. Ook vinden er demonstaties van de werking van schutsluizen plaats. De vol gende molens worden op 8 mei in deze regio opengesteld: De Dogmolen, Geesterweg 18 in Uitgeest. De Geest molen, Hoeverpad 10 te Alkmaar (in het Hoefplan nabij het winkelcentrum aan de Van Ostadelaan). De Viaan, Having- hastraat 18 te Alkmaar. Naast het bezich tigen van de gemalen en de molens geeft waterschapshistoricus Diederik Aten een lezing over Revolutie in de polder De Schermer (1795-1834). Elk uur (van 10.00 tot 15.00 uur) De lezing wordt duurt circa een half uur en vindt plaats in het Noorderpolderhuis aan de Molendijk 11 ten noordwesten van Schermerhorn. CASTRICUM - Wethouder Veldt moest woensdag 28 april alle zeilen bij zetten om de raad te overtuigen van zijn goede bedoelingen inzake de regel geving van de plaatsing- en opening van de strandpaviljoens in Castricum. De VVD diende zelfs een motie van afkeuring in om de wethouder aan zijn afspraken te houden. De partij vond de antwoorden van de heer Veldt, die hij op een eerder interpellatieverzoek van de WD gaf, onvoldoende. De motie werd door geen van de andere partijen ondersteund, maar kritisch waren zij wel. Zo moest de wethouder beloven binnen afzienbare tijd met concrete voorstellen en een tijdspad te komen rond het oplossen van de problemen van het beleid op het strand. Aanleiding voor alle drukte was de vervroegde openstelling van een of twee paviljoens, waarvoor de gemeente echter geen toe stemming zou hebben gegeven. „In 2003 heeft de gemeenteraad menig maal gesproken over het strandbeleid. Daarbij zijn uitgangspunten voor het beleid 2003-2008 vastgesteld en zijn de uitgangspunten voor een partiele herzie ning van het bestemmingsplan vastge steld", zo het woordvoerster Christel Portegies namens haar partij de WD weten. „Mijn fractie is er vanuit gegaan dat uw college de uitvoering van deze uit gangspunten voortvarend ter hand zou nemen en daarnaast hard zou werken aan het nieuwe bestemmingsplan. Helaas lijkt het er op dat er niets is gebeurd!" Per 1 april is het nieuwe strandseizoen gestart, dat loopt van 1 april tot 1 okto ber. In deze periode mag er bebouwing zijn op het strand. Voor de strandpavil joens heeft de gemeente een uitzonde ring gemaakt, deze mogen tot 31 okto ber blijven staan. „Ondanks deze dui delijke afspraak van de gemeenteraad waren er al voor 1 april strandexploita- ties aanwezig", liet Portegies weten. „Daarnaast heeft de gemeenteraad bepaald dat er geen uitbereiding van strandvakken wordt toegestaan buiten de exploitaties. Inmiddels is gebleken dat minimaal twee exploitaties wel bui ten die strandvakken hebben gebouwd; er zijn meters toegevoegd aan het oor spronkelijk te bebouwen strandvlak." De WD vond dat waar de gemeente uitgangspunten vaststelt die door gebrui kers van het strand moeten worden nagekomen, de gemeente zelf ook een verantwoordelijkheid heeft, met name op het gebeid van de handhaving. Ook waren op 1 april, de start van het sei zoen, geen vlonders en prullenbakken aanwezig op het strand, iets waarvoor de gemeente wel zorg moet dragen. Portegies vroeg daarom ook maatrege len aan wethouder Veldt. Zo vroeg zij zich af welke maatregelen zijn genomen rondom handhaving van regels, voorko men van verkeersoverlast Zeeweg, par keerbeleid en evenementen op het strand. Daarnaast vroeg de WD zich af hoe het kan dat van sommige exploitan ten het huurcontract per 14 maart 2004 is afgelopen, maar er nog geen nieuwe huurcontracten t/m 2008 zijn getekend. Ook sprak de partij haar bezorgdheid uit over de horecavergunningen. Slechts vier van de paviljoenhouders zijn vol gens de vergunning gerechtigd drank te verkopen, maar toch verkopen de ande re exploitanten het ook. Ook wilde Portegies weten waarom het college wel een lastgeving heeft gezonden naar Strandpaviljoen Zeezicht wegens een (te) vroege openstelling, maar niet naar Strandpaviljoen Albatros en Zeebad Castricum, die de deuren eerder dan 1 april hadden geopend. Actie ondernomen De wethouder liet weten dat op alle genoemde gebieden actie is onderno men, er is een horecaplanning gemaakt en het evenementenbeleid is in ontwik keling. „Het omschakelen van oud beleid naar nieuw beleid kost echter wat tijd, die u het college dan ook moet gunnen", sprak hij uit. „Wat betreft het verkopen van alcohol staat voor mij buiten kijf dat hiervoor een vergunning noodzakelijk is. Dat gaan we binnen kort ook controleren. Zeezicht is als enige paviljoen te vroeg geopend. Wat betreft het eerder opbouwen van de paviljoens spreken we als het ware over een 'gewoonterecht'. Als je op 1 april opent wilt zul je eerder moeten begin nen met bouwen, zo'n paviljoen staat nu eenmaal niet binnen een dag over eind." Toch was de WD niet tevreden over het antwoord van de wethouder. Het diende een motie in, die mede door de PvdA werd ondertekend. Ook GroenLinks liet weten het erg jammer te vinden dat de wethouder het zover liet komen en vond een ernstige waar schuwing wel op zijn plaats. De partij eiste keiharde afspraken met de strand- houders en duidelijke normen, zodat sancties kunnen worden opgelegd. Te ver De motie ging GDB te ver. Een laatste waarschuwing wilde de partij nog geven; de uitvoering van het strandbe leid schiet volgens de partij ernstig tekort en in de volgende commissiever gadering wilde de partij een helder plan van aanpak voorgelegd zien door de wethouder. Deze zegde dit ogenblikke lijk toe, en gaf aan 'zelf ook behoefte te hebben aan enige discussie'. PvdA sprak namens de heer Hommes van een déja vu-gevoel. „Het gedoog beleid begint weer, waar haalt het col lege de bevoegdheid vandaan om het advies en beleid van de raad naast zich neer te leggen? Fer Wilms liet namens CDA weten dat de wethouder niet heeft aangegeven dat het beleid moet \yorden gewijzigd omdat hij er niet mee üit de voeten kan. Dan moet het plan wat hem betreft ook uitgevoerd worden. „De wethouder voert het feitelijke raadsbesluit niet uit", waarschuwde ook hij het college. Hans van Schoor namens D'66 was wat milder in zijn betoog. „Mijn partij begrijpt dat de uitvoering van een nieuw beleid niet binnen een half jaar geregeld kan zijn, maar ik zie de wet houder wel graag een tijdpad aangeven wanneer hij denkt de zaken op orde te hebben", sprak hij uit. Plan van aanpak De wethouder liet weten in de commis sie AZM van 11 mei een hoorzitting over het concept evenementenbeleid te houden en op 6 mei controles uit te voeren op de drank- en horecawet. In dezelfde commissievergadering beloof de hij een helder plan van aanpak te presenteren wat betreft de uitvoering van het strandbeleid.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 14