k* De brandweer heeft water nodig n Strategische visie Heiloo Hoe denkt u dat Heiloo er over tien jaar uitziet? Voorontwerp bestemmingsplannen Zuiderloo en Zandzoom mini WÊÊÊBL Cy HEILOO B I BsKbéUmI - iÜtaBi UITKIJKPOST - 5 MEI 2004 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Bij het blussen van een brand is water het belangrijkste hulpmiddel van de brand weer. Als de brandweer Heiloo wordt opgeroepen voor een brand, dan rukt die uit met één of meer bluswagens. In deze bluswagens is een bepaalde voorraad water opgenomen, die bij een flinke brand echter snel kan opraken. Waar haalt de brand weer vervolgens water vandaan? De bluswagens van de brandweer Heiloo kunnen een bepaalde maximale hoeveelheid water meenemen naar een brand. Deze hoeveelheid is 1500 liter water en is vergelijkbaar met 150 huis- houdemmers van 10 liter. Dit lijkt erg veel, maar bij een flinke brand is de bluswagen binnen ongeveer 5 minuten leeg. Dan moet de brandweer het water op een andere manier verkrijgen. Waar haalt de brandweer het water vandaan? Er zijn drie soorten waterwinning: Primaire waterwinning De primaire waterwinning bestaat voor namelijk uit de voorraad in de blus wagens en brandkranen die over de hele gemeente Heiloo verspreid zijn aange legd. Brandkranen zijn aangesloten op het drinkwaterleidingnet. Deze vorm van waterwinning wordt gebruikt voor snelle en vaak korte inzet. Deze bronnen van waterwinning zijn snel op te bouwen en het water uit deze bronnen is in principe direct beschikbaar. Het nadeel is wel dat de bluswagens en brandkranen een (relatieve) lage op brengst hebben. Een bluswagen raakt Links een put voor de brandkraan en rechts een bordje dat aangeeft waar zich een brandkraan bevindt. leeg en op een brandkraan kan maar een beperkt aantal blusslangen aangesloten worden. Er zijn in Heiloo ongeveer 475 brandkranen aangelegd. Secundaire waterwinning De tweede vorm van waterwinning is het gebruikmaken van vijvers, sloten, opvangbassins of geboorde putten. Deze waterbronnen kunnen ingezet worden om grote hoeveelheden water te ver krijgen. Het neemt meer tijd in beslag om het water uit vijvers, sloten etc. te verkrijgen, maar levert meestal een gegarandeerde wateropbrengst om minimaal 8 uur te kunnen blussen. In Heiloo is er één geboorde put, die is gelegen aan de Kennemerstraatweg ter hoogte van Landgoed Nijenburg. Tertiaire waterwinning Een derde manier om bluswater te ver krijgen, is het gebruikmaken van open water, zoals een rivier, kanaal of haven. In Heiloo is dit eigenlijk alleen het Noord- Hollands Kanaal. Er wordt water uit rivieren of kanalen gewonnen als er hele grote hoeveelheden water nodig zijn om dagenlang te kunnen blussen. Deze bronnen hebben een onbeperkte opbrengst. De keuze om een bepaalde bron van waterwinning in te zetten, wordt gemaakt door de bevelvoerder. Hij of zij schat de situatie in en bekijkt daarbij of er bijvoorbeeld kort en hevig of juist langdurig geblust moet worden. Na afloop van iedere brand worden de blus wagens altijd direct bijgevuld, zodat de wagens bij een volgende uitruk direct ingezet kunnen worden. Dit is de vraag die de gemeente aan u als inwoner van Heiloo wil stellen. Zoals eerder is gemeld, wordt op dit moment een nieuwe strategische visie ontwikkeld voor de gemeente Heiloo. Vorige week heeft u kunnen lezen dat organisaties en ondernemingen via een enquête en een interactieve bijeenkomst mee kunnen denken over gewenste en ongewenste ontwikkelingen die de toekomst van Heiloo kunnen beïnvloeden. Ook Inwoners van de gemeente spelen natuurlijk een belangrijke rol bij de visie op de toekomst. U bent immers degene die de gevolgen van eventuele koersver- schuivingen aan den lijve ondervindt. Met behulp van de omnibus-enquête, de enquête voor het burgerjaarverslag en de gesprekken die voor het burgerjaar verslag zijn gevoerd, denken wij een aardig beeld te hebben van zaken die u prettig vindt aan het dorp of waarvan u vindt dat ze moeten veranderen. Wat we nog niet weten, is wat uw beeld is van Heiloo over tien jaar. Hoe zou u willen dat Heiloo er over tien jaar uitziet? En wat denkt u dat de reali teit zal zijn? Wilt u alles het liefst houden zoals het is, of lijkt een fusie met Alkmaar u ideaal? Moeten er meer huizen worden gebouwd? En hoe kijkt u tegen de bestaande voorzieningen aan? Om een antwoord te krijgen op deze vragen, nodigen wij u uit om in maxi maal 500 woorden te beschrijven hoe u Controle en doorspoelen van brandkranen in Heiloo Landelijk zijn er richtlijnen waar water- winplaatsen aan moeten voldoen. Deze hebben betrekking op: opbrengst, bereikbaarheid, zichtbaarheid en afstand tot gebouwen. In Heiloo worden de brandkranen één keer per jaar gecontroleerd op goede werking door de afdeling Beheer Open bare Ruimte. Bekeken wordt of de kranen het nog goed doen en zonodig wordt onderhoud aan de kranen gepleegd. Ook wordt bekeken of de kranen nog goed bereikbaar zijn en niet overwoekerd worden door beplanting. Verder worden de kranen doorgespoeld. Deze controles worden aangekondigd in de Uitkijkpost. Meer informatie Voor alle zaken die met brandveiligheid te maken hebben, is de Brandweer Heiloo uw aanspreekpunt. Wilt u meer informatie dan kunt u contact opnemen met de Brandweer Heiloo, telefoon nummer (072) 535 68 50. denk dat Heiloo er over tien jaar uit ziet. Deze reacties verwerken wij in de rap portage van de externe analyse. De externe analyse is medebepalend voor de strategische visie op Heiloo de komende tien jaar. De uitkomsten van de externe analyse worden gepubliceerd in Heiloo Contact en op internet. U kunt uw visie op Heiloo sturen aan: De gemeente Heiloo, mevrouw E. van der Ham, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. U kunt uw reactie ook via internet geven, kijk hiervoor op www.heiloo.nl. Inzendingen kunnen tot 23 mei worden ingestuurd. In september 2001 is het Structuurplan Zandzoom vastgesteld. Het Structuurplan wordt uitgewerkt in twee bestemmingsplannen. Eén voor het gebied Zuiderloo en één voor het overige gebied, dat Zandzoom wordt genoemd. Een bestemmingsplan is een ruimtelijk plan waarin de gemeente vastlegt wat de bestemming van de grond is, bijvoorbeeld woningbouw, recreatie of kantoren. Het gebied Zuiderloo ligt tussen de Zevenhuizerlaan, de Kennemerstraatweg, de Vennewatersweg en de Westerweg. Het gebied is daarmee iets groter dan eerder aangegeven, in oorsprong werd Zuiderloo begrensd door de spoorlijn. Zandzoom is het gebied tussen de Vennewatersweg, de Ypesteinerlaan, de Oosterzijweg, de gemeentegrens met Castricum en de Lijnbaan. De bestemmingsplannen voor Zuiderloo en Zandzoom zijn op dit moment in voorbereiding genomen om in 2005 met de eerste bouwactiviteiten te kunnen starten, zoals dit ook aangegeven is in het Structuurplan Zandzoom. Procedure Op 17 maart jongstleden is het vooront werpbestemmingsplan Zuiderloo ter bespreking aan de commissie Openbare Ruimte voorgelegd. Reacties die door de fracties en insprekers gegeven werden, zijn zoveel mogelijk verwerkt in zowel het plan voor de Zuiderloo als de Zand zoom. Tijdens de commissievergadering van 12 mei aanstaande wordt aan de commissie Openbare Ruimte om een definitief advies gevraagd over de voor ontwerpbestemmingsplannen voor Zuiderloo en Zandzoom. De vergadering begint om 20.00 uur en vindt plaats in de raadzaal van het gemeentehuis. Inspreken Ook tijdens de aanstaande vergadering van de commissie Openbare Ruimte heeft u de mogelijkheid om in te spreken over de voorontwerp-bestemmings plannen Zuiderloo en Zandzoom. Als u wilt inspreken kunt u dit voorafgaand aan de vergadering melden bij de raads- griffier, telefoonnummer (072) 535 66 43. Alle insprekers krijgen direct aan het begin van de vergadering het woord. De voorontwerpbestemmingsplannen Zui derloo en Zandzoom staan als punt 6 op de agenda. Zie ook elders op deze pagina de rubriek 'Raad- en (raads)commissies'. De verwachting is dat dit onderwerp rond 20.40 uur besproken wordt. Daarna wordt u vanaf 20 mei 2004 zes weken in de gelegenheid gesteld om uw mening over de voorontwerpbestem mingsplannen te geven. Ook deze reacties van inwoners van Heiloo en andere belanghebbenden worden, na afweging en waar mogelijk, verwerkt in het plan. In het najaar worden de offi ciële ontwerpbestemmingsplannen aan de commissie Openbare Ruimte voorge legd. Ook dan volgt een periode waarop u uw reactie op de plannen kunt geven. Over de precieze wijze waarop de inspraak georganiseerd wordt, volgt nader bericht op deze informatiepagina en op de website van de gemeente. Wonen in het Groen De Provincie Noord-Holland en de gemeenten Castricum en Heiloo denken inmiddels ook gezamenlijk na over de manier waarop er woningen gebouwd kunnen worden in het gebied tussen Heiloo en Castricum. Alle partijen zijn het erover eens dat er veel ruimte voor groen moet worden gegeven en dat het verkeer in Castricum en Heiloo in goed banen geleid moet worden. De voor waarden waaronder het gebied volgens Provincie en gemeenten ontwikkeld kan worden, worden verwerkt in de ont werpbestemmingsplannen voor de Zuiderloo en Zandzoom. Meer informatie De voorontwerpbestemmingsplannen liggen ter inzage in het Informatiecen trum op het gemeentehuis Openings tijden zijn van maandag tot en vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur en ieder maan dagavond tussen 19.00 en 20.00 uur. Voor meer informatie kunt u onze web site www.heiloo.nl bekijken of u kunt contact opnemen met mevrouw S.I. Engelhart van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 80. Raad en (raads) commissies Commissie Bestuurlijke Zaken Dinsdag 11 mei a.s. vergadert de commissie Bestuurlijke Zaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: - Inspreekrecht - Wijziging Algemene verordening recreatie schap Alkmaarder- en Uitgeestermeer - Opzet programmabegroting 2005 en najaarsnota 2004 - Instemmen met offerte en opdracht verlening onderzoek dienstverlening en doorlichting organisatie - Ter kennisname stukken Commissie Openbare Ruimte Woensdag 12 mei a.s. vergadert de commissie Openbare Ruimte. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeente huis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: - Inspreekrecht - Vaststellen welstandscriteria inzake het deelgebied '5b Kanaalweg' van de Welstandsnota Heiloo (industrieterrein Boekelermeer Zuid 3) - Zandzoom a. voorontwerp-bestemmingsplan (le fase Zandzoom) 'Zuiderloo' (vervolgadvies) b. voorontwerp-bestemmingsplan (2e, 3e en 4e fase Zandzoom) 'Zandzoom' - Ontwerp-bestemmingsplan 'Stationsomge ving' - Ter kennisname stukken Rekeningcommissie Donderdag 13 mei a.s. vergadert de Rekening commissie. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toe gankelijk. Kent u de raadsleden Elke twee weken geeft een Hans Klaase, Heiloo 2000 Wat is leuk aan raadslid zijn Het antwoord op deze vraag voorbereidend was mijn eerste van Heiloo? raadslid antwoord op enkele vragen gedachte, hoe moet ik leuk in hemelsnaam in dit verband intepreteren. Ik ben nu een jaar raadslid en heb in die periode met veel com plexe zaken te maken gekregen. Het vergde nogal wat tijd en energie om me dat, voor zover mogelijk, eigen te maken. Wat dat betreft kan ik me veel leukere tijdsbeste dingen voorstellen. Als ik 'leuk' echter Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: - Inspreekrecht - Vaststelling Jaarrekening 2003 en Beleids- jaarverslag 2003 - Planning actiepunten collegeprogramma 2002-2006 Commissie Maatschappelijke Zaken Er is geen vergadering van de Commissie Maatschappelijke Zaken. Inspreekrecht, maak er gebruik van intepreteer als 'boeiend' dan is dat de kwalifi catie, die ik aan het woord 'leuk' in dit verband zou willen geven. Want boeiend is het zeker. Mij intrigeert persoonlijk hoe en op welke gronden de raad haar politieke keuzes maakt en wat, op grond van wet- en regelgeving maar ook financiëel gezien en rekening houdend met de sturende invloed van rijk en provincie op het gemeentelijk beleid, de echte ruimte daarvoor nog is. Voor mij van essen tieel belang om met de schaarse middelen de juiste keuzes te kunnen maken en daarom nogmaals: zeer boeiend. Als u één ding in Heiloo mag veranderen, wat zou dat zijn Dat ligt op het terrein van de verkeersveilig heid. Ik zou de inrichting van de Heerenweg tussen de rotonde en de Kerkelaan zodanig veranderen dat deze optimale veiligheid biedt Welstandscommissie Op maandag 10 mei a.s. vergadert de Wel standscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeentehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behandeld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2.Notulen vergadering d.d. 26 april 2004. 3. Ingekomen stukken: 4.Ingekomen bouwplannen: - Goodeslaan 59, vergroten woning; - Kennemerstraatweg 480, vergroten woning. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, op vrijdag 7 mei a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. aan de vele fietsers, die er gebruik van maken, en de automobilist met alle verplichtingen vandien reduceert tot gast op deze weg. Wat is uw favoriete plek in Heiloo en waarom Als autochtone Heilooër, geboren op 15 augustus, er verloofd en getrouwd zijnde: het bedevaartsoord Onze Lieve Vrouw ter Nood. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Hei too contact KJ IILIL.V/V r

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4