13v;0- i mm i <4 r- s m m IIISs 200k VMM, glwüt Al WÊÊÊÊ UITKIJKPOST - 5 MEI 2004 - PAGINA 8 Koninginnedag 2004 in Heiloo was een groot succes. Met het fantastische weer als basis, en een boordevol en gezellig pro gramma van de diverse oranjeverenigingen, kijken veel Heilooers terug op een zeer geslaagde Koninginnedag. Bij het Oosthonk in Plans Oost werd gestart met de traditionele fietsoptocht, voorafgegaan door de Fanfare Showband Heiloo. Daarna konden de kinderen zich op het grasveld voor het Oosthonk uitleven met allerlei spelletjes zoals kop spijkers waterschieten, en een springkussen. Ypestein beloof de het al: de wijk zou bruisen op Koninginnedag. En dat is gelukt. Zoals gebruikelijk werd begonnen met de kinderspel letjes, waarbij dit jaar ook de ouders meegenoten, terwijl die vorig jaar liever binnen bleven bij de centrale verwarming. Daarna was het weer tijd voor Het Oranjebal, in de ver trouwde feesttent op het grasveld in Ypestein. Onder het genot van een koude consumptie en lekkere muziek van Blue Tree, de Skatjes en Just Joey werd er volop gedanst, gesjanst en gepraat. De wijken Baetenburg en Boekenstein vierden donderdag hun 25-jarig jubileum. Koninginnedag begon daar met het fanfarekorps die ervoor zorgde dat iedereen een beetje op tijd op zou staan. Om 10.00 uur moesten de kinderen namelijk wel klaar staan voor het spelletjesparcours! Vanaf 11.00 uur konden de kooplustigen hun hart ophalen op de vrijmarkt waar weer voor weinig soms superhandige, grappige of 'zo goed als antieke' dingen te koop waren. Speciaal ter ere van het 25-jarig bestaan was er een springkussen geregeld, konden de kinderen een gratis suikerspin ophalen en stond er voor de volwassenen een oranjebittertje klaar. De dag werd hier afgesloten met de traditionele voetbal wedstrijd voor kinderen, tussen de wijken Baetenburg en Boekensteinjong en oud kijken terug op een erg gezellige dag: Koninginnedag zoals Koninginnedag hoort te zijn! Afgelopen vrijdag, 30 april was het weer een fantastische dag in Nederland en in Ypestein in het bijzonder. Geholpen door fan tastisch weer, kon het niet anders dan dat er weer volop genoten zou worden door iedereen in Ypestein, van zowel de spelletjes als het Oranjebal Reeds op donderdag zijn een stel enthousiaste vrijwilligers begonnen met het opzetten van alle noodzakelijke benodigdhe den, zoals de tent, het podium en alle spelletjes. Na een enigs zins moeizame start, de tent kwam enkele uren later dan gepland, stond op donderdagavond het grootste gedeelte toch weer klaar en konden op vrijdag alle verdere bereidingen worden afgerond. Op Koninginnedag begonnen om 12.00 de spelletjes, met enkele klassieke onderdelen zoals de steppenrace, het spijkerpoepen, chips vissen en het schminken. De 300 kinderen hebben in de stralende zon met volle teugen kunnen genieten op het plein voor de Ypsalon. Om 17.00 uur begon het Oranjebal. Het publiek werd opgewarmd door DJ's Ruud en Dick die met hun 7 inch plaatjes het toegestroomde publiek vast in beweging zette waarna de bands het overnamen. De vier verschillende bands waren dui delijk uit verschillende stromingen afkomstig, dus er was voor elk wat wils. De muziek varieerde van harde pop funk door Blue Tree, oude covers van de Creedance door de CCR-band, ska muziek door de Skatjes en covers voor lekkere dansmuziek door Just Joey. Op 1 mei is in de Ypsalon ook nog de miniplayback show gehouden. Het was erg leuk om te zien hoe de kinderen in de wijk keihard hebben geoefend om een echte performance neer te zetten. De jury was onder de indruk van de prestaties van de deelnemers en had ook moeite om een winnaar te kiezen, uitein delijk zijn Evi, Malou en Lisa de gelukkige winnaars geworden (wie weet wel'de idols van de toekomst). Zij wonnen met het nummer Hey Mama van de Black Eyed Peas. In totaal waren er acht deelnemende inzendingen, variërend van solo tot een com plete groep 8 van de Meander. AKERSLOOT - De wandelcommissie van de Akersloter Marathon Klub werd afge lopen zondag verrast met een recorddeelname van 537 wandelaars. Met dit aantal werd het topjaar van 2000 met Voor meer foto's zie: www.msp-persfotografie.net 534 deelnemers overtroffen. Morgens voor zevenen kwamen de eerste wandelaars zich al melden. Uit alle delen van het land kwamen de wandelaars naar Akersloot. Een grote groep uit Almere, in voorbereiding voor de Vierdaagse in Nijmegen. Ook een groep militairen, die hun eigen verzorgingsposten langs de route hadden. De 40 km. ging om 7.30 uur van startde 25 km. vanaf 9.00 uur en de overige afstanden 15-10-5 km. vertrokken vanaf 10.00 uur. De nieuw opgezette routes op de 40 en 25 km. gingen dit jaar richting Heiloo en Alkmaar. Wandelingen door de polders, Heilooërbos, Westerhout Hout, de parken in Alkmaar o.a Daalmeer-Zuid, Oudorperhout en de Oosterhout. De laatste kilometers werden afgelegd langs de oevers van het Alkmaardermeer. Na afloop enthousiaste reacties over de prachtige en gevarieerde routes. Opvallend dit jaar een grote deelname op de 15 km. Deze route ging door en rondom Akersloot en er moest een groot gedeelte afgelegd worden door de weilanden. Enigszins teleurstellend was de deelname van De Akersloter jeugd, op de 5 of 10 km. De organisatie had toegezegd bij deelname een bedrag toe te zeggen voor het Timmerdorp in Akersloot. Na afloop toch alom tevredenheid, zowel bij de deelnemers als de organisatie. Mede door het ideale wandelweer was de achtste editie een succes. REGIO - Ook in Limmen en Bakkum/Castricum was het groot feest op 30 april. In Limmen vermaakten jong en oud zich in het Dorpspark, waar talloze spellen, schmink en penalty's schieten op niemand minder dan Maarten Stekelenburg, keeper van Ajax, voor de hoogtepunten zorgden. Mede door het schitterende weer was het een drukke boel op het grasveld aan de Vuurbaak. Hoewel de fietstocht dit jaar niet door ging, was er toch genoeg te beleven in Limmen. Ook in Bakkum en Castricum was het een gezellig samenkomen van jong en oud. Tijdens de traditionele vrijmarkt, ditmaal gehouden in Bakkum, probeerde menigeen van zijn overtollige speelgoed of huisraad af te komen. Ook de karaoke-show vond gretig aftrek in de feesttent. De beentjes konden 's middags in de Dorpsstraat van Castricum van de vloer, waar in- en om de kroegen diverse bandjes hun muzikale kunnen vertoonden. Zowel Bakkum als Castricum waren vrijdag geheel oranje gekleurd door de vele mensen die op de been waren. Gesterkt door het mooie weer werd Koninginnedag 2004 voor velen een heel gezellige dag. 73 rt%' ««bv «w»" «Pip ■SgpM A Y;;'X lOÖfy 77 i I MfufJÈtoiw flUto JSk»-' Aft»» Jitefc. fobm t HÉ! i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8