Johan van Zelfst krijgt 'gedragen hart' Moeders zitten goed met geschenken uit 't Loo Echtpaar Berger-vd.Velden 60 jaar getrouwd HOPMAN n» Zate Sinnige's Fruit, munt uit! BRINK collectie VERS 275 500 44° -ïKSK boom APEL LA OPEN HUIZEN ROUTE 15 mei 2004' BORDEN Brusselse koeK nu maar Kipfilet Cevapcici enQO Speklapjes ^90 ^°°rmaar NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Vrijwilliger 35 jaar hartstichting geëerd GIJ (072) 53510 00 w Goedkoop kopiëren dat kan bi| ons (vanaf 500 exemplaren) Informeer naar de VOORDELIGE CONTRACTPRIJZEN Muziek in beweging MAKELAARS ERA ERA verkóópt huizen! Ook uw huis? Omcm iêdi kijk op www.era.nl Super Maroc sinaasappelen 3 kilo 2,99 Klasse 1 jonagold 3 kilo 2,99 Hollandse Trostomaten per kilo .€1,49 Hollandse Bloemkool Ambachtelijke slagerij Tiroler kipfilet Tortilla Runderrollade Ei-bieslooksalade Open dag Stichting Peuterspeelzalen Heiloo j) AMBACHTELIJK Bij 150 gram ACHTERHAM—BotemOten- 250 aram LEVERWORST GRATIS 7 4 st. 4 voor O 6 naar 5 saucijzenbroodjes halfjes brood €A85 aar keuze .De hete maand me VERSE ASPERGES 20 mei Hemelvaartsdag DRUKKERIJ UITKIJKPOST Wij zijn GESLOTEN OP: Donderdag 20 vrijdag 21 mei i.v.m. Hemelvaartsdag Maandag 31 mei i.v.m. Pinksteren Voor ie Uitkijkpost vm It mei aéferfenlies eaTedöctlefco|?f| svp mfeve?e?i UITERLIJK VRIJDAG U MEI. Se krmt «rit 'v.. maandag 17 mei gedrukt. Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 12 MEI 2004 - 69e JAARGANG NO. 20 Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo Ook op internet: HEILOO - Na 35 jaar van grote inzet op vrijwillige basis gaat Johan van Zeist er langzaam een punt achter zetten. Afgelopen vrijdag werd hij in het zonne tje gezet door het comité, waar hij de onderscheiding 'Het gedragen hart' uit gereikt kreeg. Johan was actief als bestuurslid in het comité voor hartstich ting Heiloo en stak samen met zijn vrouw Carla heel wat tijd in de organisa tie, die mede door hen nu goed in elkaar steekt. Vrijgevig Heiloo In 1969 begon Johan met zijn werkzaam heden voor de hartstichting. Samen met de heer Kaandorp en mevrouw Balm, die elkaar kenden van de EHBO. Het comité breidde zich verder uit en de hartstichting in Heiloo groeide uit tot wat het nu is: „In het begin haalden we zo'n 6500 gulden op. Nu 35 jaar later is dat 20000 gulden. Heiloo is één van de vrijgevigste gemeentes", vertelt Johan. Carla vult aan: „Ook wat de giro betreft. Als mensen in Heiloo zeggen dat ze via de giro betalen, doen ze dat ook meest al." Afgelopen jaar werd er wel minder opgehaald dan normaal. Dit kwam vol gens Johan door alle ophef die er is ont staan over het salaris van de directeur: „Dat was een misstap van de organisatie. Er wordt nu aan gewerkt. De volgende directeur zal voornamelijk pro deo aan de slag gaan." Het is jammer dat dit invloed heeft op de vrijgevigheid van mensen. Carla: „Het gaat tenslotte toch om mensen die ziek zijn." Vrouw en kinderen Ook Carla kan meepraten over het rei len en zeilen binnen de hartstichting. Johan: „Mijn vrouw werkt al net zolang mee, sinds we getrouwd zijn. Volledig. Ze regelt van alles, collecteert. Deze onder scheiding beschouw ik dan ook voor ons beiden." En naast Carla zijn ook de drie kinderen betrokken bij de organisatie. Rudolf, Gelinda en Dick zijn alledrie opgegroeid met het vrijwilligerswerk van de hartstichting. Johan beschouwt het ook als een goede les voor kinderen: „Kinderen leren daar het meeste van. Bang Olufsen haalt het beste uit uw muziek. De magie van glazen deurtjes die openglijden en de cd-speler die zich opent. CD's afspelen is vanaf nu niet slechts luistergenot, maar ook een fascinerend schouwspel. De BeoSound verenigt een radio met RDS en een schrandere cd-speler in zich, die tot wel 200 cd's kan herkennen en bovendien de namen ervan laat zien. Als u dat wilt, speelt de BeoSound 3000 van uw lievelingsmuziek alleen de nummers die u wilt horen en slaat uw minder favoriete nummers over. Geschikt voor alle Bang Olufsen actieve luidsprekers. CHALLENGE YOUR SENSES kijken en luisteren in stijl Heiligeweg 183, Krommenie Telefoon 075-6284103 Eigen technische dienst. www.boonkrommenie.nl BANG OLUFSEN Na 35 jaar van grote inzet op vrijwillige basis zet Johan van Zeist er langzaam een punt achter (foto MSP). Door iets voor anderen te doen. Iets voor het goede doel." In zijn tijd heeft Johan onder andere een compleet telsysteem opgezet, waar bijna alle statistieken in verwerkt worden. „Een duivelse klus" zegt hij, maar het systeem bleek goed te werken. Per col lectant wordt alles geteld, tot op de cent nauwkeurig. De collectanten worden altijd bedankt voor hun inzet en daarbij krijgen ze dan, dankzij het telsysteem, te horen wat hun inspanningen hebben opgeleverd. Inmiddels is Johan al drie jaar aan het afbouwen. Hij collecteert nog wel en organiseert de logistiek van het collecte ren. Zijn overige werkzaamheden zijn overgenomen door Bernadette Mastenbroek. Het huidige comité zet zich voor driehonderd procent in. Toch kunnen we nog wel wat collectanten gebruiken." Het lopen van een wijkje voor de hartstichting kost ongeveer een uurtje, misschien twee. „En wat is nou een uurtje per jaar op een mensenle ven?" vraagt Johan zich af. In elk geval een heel stuk minder dan de tijd die hij en zijn vrouw en de kinderen in de hart stichting hebben gestoken. Hulde. Kunt u ook een uurtje missen per jaar om de hartstichting in Heiloo te helpen? Bel dan naar Bernadette Mastenbroek, tel. 072-5332701 of stuur een brief naar: Bayershoffweg 24,1852 BB Heiloo. HEILOO - Afgelopen zater dag hebben maar liefst 150 kinderen uit Heiloo hun moeder kunnen verrassen met een zelfgemaakte taart, aangeboden door de winkeliers van Winkelhof't Loo. Onder leiding van bakker John en meisjes van het promotieteam wer den de meest schitterende exem plaren gemaakt. Het meisje en de taart voor moeder op de foto is daar van een overtui gend bewijs. HEILOO - Met een geschiedenis van 92 jaar is Bol ten Verf en Wand een gevestigde naam in Heiloo en omstre ken en zelfs daarbuiten. Chris 'Bolten' Asma (35) is sinds 2000 de eigenaar van het bedrijf aan de Westerweg. Samen met zijn drie collega's: Monique MolenaarCharel van Dooren en Joke Bolten vormt Chris het gastvrije gezicht van Bolten Verf en Wand Chris zelf komt oorspronke lijk uit Haarlem en woont daar nog steeds. En wie weet mogen ze daar in de toekomst ook een vestiging van Bolten Verf en Wand verwelkomen want dat is één van de dromen die Chris heeft. Een andere droom heeft hij inmiddels tot waarheid zien worden. Inmiddels heeft hij zijn eigen verflijn opgestart: Bolten Color. „Dat is uniek voor deze streek," vertelt Chris. „Bolten Color is een goed buitenproduct en ik kan het aanbieden voor een goed tarief. Ik ben ook erg blij met de kwaliteit." Uiteindelijk is het de bedoeüng dat de eigen lijn wordt uitgebreid: Ik streef naar een totaalpakket." Chris, die heel vaak Bolten wordt genoemd, maar in werkelijkheid luistert naar de achternaam Asma, nam de zaak over van Hans en Joke Bolten. Joke is dus nog steeds werk zaam en daarmee is een stuk ervaring binnen het bedrijf gebleven. Chris zelf, die inmiddels zo gewend is aan de naam Bolten dat hij daar ook naar luistert, heeft ook een brok ervaring. Hij werkte al twaalf jaar in de branche, maar dan in Haarlem. Dat hij Bolten overnam was een gevoelskwestie: „Ik was er pas een paar keer geweest en had er direct een goed gevoel bij." En het goede gevoel is gebleven en terecht zo blijkt wanneer je het assor timent ziet als je de bijna 700 m2 grote winkelvloer betreedt. Het assortiment is breed met onder andere vloerbe dekking, gordijnen, laminaat, binnen- zonwering, behang, glas en natuurlijk verf, waaronder het eigen merk 'Bolten Color'. Een greep uit het assortiment is onder andere te vinden In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. tn de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. in de advertentie van Bolten Verf en Wand elders in deze krant. Service Ook het assortiment is in ontwikke ling. Wat begon als decoratie van de winkel is inmiddels door grote interes se uitgegroeid tot een nieuw onder deel van het assortiment: woonacces soires. „De woonaccessoires zijn uit hun jasje gegroeid. De kleinere meu belen, vaasjes en dergelijke begonnen als decoratie. Nu is het onderdeel van het assortiment. Niet uit nood, maar uit gezelligheid." In de toekomst staat er ook een stuk ruimte gepland voor de woonaccessoires. De gezelligheid waaruit dit deel van het assortiment is gegroeid is ook tekenend voor de win kel. Zo worden de klanten ontvangen met een lekker kopje koffie en krijgen een gastvrije service van Chris, Joke, Monique of Charel. Ook een extra service is dat Chris zelf de klanten bedient met het afmaken van de klus. „Ik meet zelf en maak het ook af. Doe een hoop zelf. Dat is een prettige ervaring en de mensen vinden dat ook leuk. Er zit niet nog een tus senpersoon tussen." Dat de Wanten de werkwijze van Bolten Verf en wand prettig vinden is te merken aan alle streken waar de klanten vandaan komen. Zo spreekt er veel vertrouwen uit het aantal klanten dat uit Haarlem met Chris is meegekomen naar Heiloo. En ook mensen die uit Heiloo verhuizen naar elders blijven terugke ren naar Bolten Verf en Wand. In de toekomst droomt Chris van een tweede winkel in Haarlem. Hij hoopt dit binnen twee jaar te kunnen realise ren. Tot die tijd en daarna natuurlijk ook nog, is Bolten Verf en Wand te vinden aan Westerweg 259 te Heiloo en te bereiken op 072-5321990. Op 29 mei (luilakmorgen) is er bovendien een luilakontbijt van 6.00 tot 8.00 uur voor de vroege vogels. Alleen voor deze '2 uur hebben is een gigantische actie met 25 korting op het gehele assortiment uit voorraad. Koffie broodjes, jus' d orange, eitjes staan uiteraard klaar voor de liefhebbers. fH£ fi HEILOO - Afgelopen maandag was het echtpaar Berger- vd. Velden precies 60 jaar getrouwd. Donderdag ontving het totaal verbouwereerde echtpaar uit handen van burgemeester Den Boon een fraai boeket bloemen en een prachtig handgeschilderd bord van de Witte Kerk, behorend bij een 60-jarig huwelijk. „Ik dacht dat we met mijn dochter naar Beverwijk gingen", sta melde Maria Anna vd Velde bij het zien van de burgemeester en de pers. De heer Den Boon grapte daarop dat het misschien wel een hele teleurstelling was dat dit uitstapje nu niet door ging, maar met een gezamenlijke glimlach werd het tegendeel bewezen. Nicolaus Berger en Maria vd Velde leerden elkaar kennen tijdens de ker mis in Oudorp. „We zaten in het café van Guurtje Mors (nu café Meerenboer)", laat de heer Berger weten. „Dankzij de geboorte op die dag van prinses Margriet mocht de kermis een dagje langer blijven staan", vult zijn vrouw hem aan. „En tja, toen zagen we elkaar wel zitten!" Zo goed als het echtpaar zich de dag van de kennismaking herinnert, zo goed weten zij ook nog de dag van hun trouwfeest. De heer Berger: „Ik ging om 8.00 uur op weg met een paard met koets. Maar die wilde niet langs de ere- boog lopen, daar was hij kennelijk bang voor. Het werd een hele toer om het paard weer op weg te krijgen. Het feest zelf was prachtig, ondanks de oorlog. Maar ik was wel pas de volgende mor gen om 8.00 uur weer thuis, omdat ik natuurlijk niet tijdens de spertijd over straat mocht!" De heer Berger werd geboren op 20 mei 1916 in Heerhugowaard. Op 2-jari- ge leeftijd verhuisde hij naar de Heilooërdijk. Op 9-jarige leeftijd begon hij met het melken van koeien, iets waar hij op latere leeftijd veel plezier van had toen hij melkboer werd in Alkmaar. „Tijdens de oorlog pachtte ik een winkeltje in de Lindenlaan. Ik moest er wel f 5,- per week voor beta len, in die tijd een gigantisch bedrag! Ik begon om altijd om 4.00 uur. Ik ben zelfs nog eens bij de gevangenis aange houden wat ik op dat vroege tijdstip met een fiets voor de poort moest!" Mevrouw vd Velde werd op 19 februari 1921 geboren en was woonachtig in Egmond aan den Hoef. „Inmiddels wonen we al 28 jaar hier in Heiloo", vertelt zij. „We hebben zes kinderen, vier dochters en twee zonen, twaalf kleinkinderen en twee achterkleinkin deren. De geboorte van mijn eerste dochter weet ik nog als de dag van gisteren. Zij werd op 2 mei geboren, om 7.50 uur. Om 10.00 uur scheerden de vliegtuigen over ons huis die voedsel pakketten dropten. Wil je wel geloven dat ik lag te bibberen in mijn bed! Achteraf konden we de levensmidde len natuurlijk goed gebruiken, maar angstig was het wel." Huwelijksfeest Afgelopen maandag vierde het echtpaar het 6Ö-jarig huwelijksfeest. „We gaan naar Akersloot, varen met de boot", voegt mevrouw Berger-vd Velde de bur gemeester toe. Op zijn vraag of het echt paar nog een beetje actief is veert ze onmiddellijk op en laat weten nog dik wijls met haar man te klaverjassen. „Maar ook voor een rondje wandelen naar Ypestein draai ik mijn hand niet om." Nadat de burgemeester het echt paar een gezellig feest heeft toegewenst en zonder kleerscheuren de Werkendelslaan heeft verlaten keert de rust weer terug in huize Berger-vd Velde. Elckerlyc Basisschool te Heiloo OPEN DAG 25 MEI 20:00 uur Zie ook www.elckerlvc-heiloo.nl HEILOO I ERA Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072- 533 40 95 Internet www.hopman.nu VAARVV BHZONDEi 'Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." tel. 532 0345 27 Heiloo Henny Makelaar www.vanderborden.nl DONDERDAG t/m ZATERDAG Heerenweg 44 072 5338487 per stuk 0,69 Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 ^^ONDERM^/mZMERPA^ 4 stuks 5,00 3 stuks 5,00 150 gram d,95 150 gram €0,99 Burgemeester Den Boon heeft zich tijdelijk in een goed huwelijk gemengd. Hij overhandigde het echtpaar een beschilderd bord namens de gemeente, (foto UKP) HEILOO - De gemeenteraad van Heiloo heeft op 3 mei in meerderheid gestemd voor de bouw van starterswo- ningen aan het Maalwater. Een amende ment van Heiloo 2000 zou wel eens tot gevolg kunnen hebben dat er minder woningen worden gebouwd dan in het oorspronkelijke plan was voorzien. Reden voor de Huurdersvereniging Heiloo om op dinsdag 18 mei in het Trefpunt te Heiloo (21.00 uur) een dis cussieavond te houden met vertegen woordigers van alle politieke partijen in de gementeraad. Directeur van de Woningstichting Heiloo en de architect van het oorspronkelijke bouwplan zullen ook aanwezig zijn. Anne Amsterdam, voorzitter van de Huurdersvereniging Heiloo, betreurt het dat de ernstige woningnood ondergeschikt wordt gemaakt aan partijpolitieke belangen. HEILOO - Zaterdag 15 mei zet de Stichting Peuterspeelzalen Heiloo de deuren wijd open bij haar drie locaties. Alle kinderen in de leeftijd van 0-3 jaar kunnen samen met hun ouders, broertjes, zusjes, opa's en oma's een kijkje komen nemen in een van de speelzalen. Tussen 10.00 en 12.00 uur is er volop gelegenheid om gezellig te spelen met alle materiaal, te verven, te plakken of te knutselen. Ook zijn er per speelzaal twee peuter leidsters en een bestuurslid van de stich ting aanwezig voor informatie over de speelochtenden of de hele organisatie. Wil je lekker spelen terwijl je ouders rustig koffie drinken? Kom dan zaterdag 15 mei naar een van de volgende locaties: Peuterspeelzal De Teddybeer; Holleweg 149a, Peuterspeelzaal Brammetje; Mariënstein 179 of Peuterspeelzaal Pippeloentje; De Hucht 2a te Heiloo. Zie ook de advertentie op pagina 7. Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo .WeKeHiKs «issevend DWE-GRNCEN-WENU€ 16,50

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1