Ruim een jaar zingend veel plezier Verregaande bezuinigingen noodzakelijk Publieksdag archeologische opgraving Limmen Stichting hulp voor de Zwerfdieren op Samos zoekt donateurs mm Blusactiviteiten Bonhoeffercollege Castricum brengt nieuw programma uit Kinderkoren Mucicstar en Teenstar: net even anders! Gemeente Castricum haalt de broekriem aan Digitaal jaarverslag Stichting Welzijn Castricum Onderzoek weekendacti viteiten voor senioren Concert in Hervormde Kerk Plaatselijk s uit Lithrtféh wmê Castr Gevonden voorwerpen MeloDisco Night in de Storey Club Limmers krijgen planschadevergoeding Verloren voorwerpen t mm?- CASTRICUM - Het jaarverslag 2003 van de Stiching Welzijn Castricum is nu ook digitaal beschikbaar. Belangstellenden kunnen een verkorte versie of het complete jaarverslag downloaden van de website www.wel- zijncastricum.nl. In dit jaarverslag staan de resultaten van de sectoren Opbouwwerk, Ouderenwerk, Jongerenwerk, Vrijwilligers Centrale en Serviceverlening. Instellingen die bij voorkeur een gedrukt exemplaar willen hebben, kunnen deze afhalen bij de balie van de Stichting Welzijn in ont moetingscentrum Geesterhage, Geesterduinweg 5 in Castricum. Wie hem liever toegezonden krijgt, kan bel len naar tel. 0251-673793. De balie van de Stichting Welzijn Castricum is van maandag t/m donderdag geopend van 09.00 tot 16.00 uur en op vrijdag tot 14.00 uur. Vrijdag 21 mei is de stichting de hele dag gesloten en in de week van 24-28 mei zijn zij geopend van 09.00 tot 13.00 uur. CASTRICUM - Het Opbouwwerk van de Stichting Welzijn Castricum onder zoekt momenteel middels een enquête of er behoefte bestaat aan weekendacti viteiten voor senioren in de kern Castricum. Het Opbouwwerk heeft een enquête verspreid over dit onderwerp in samenwerking met de samenwerken de ouderenbonden de ANBO en KB O, het Rode Kruis, de Zonnebloem en het Mantelzorgcafé. Wanneer u niet betrok ken bent bij één van de bovengenoem de organisaties maar toch uw wensen op het terrein van weekendactiviteiten kenbaar wilt maken neemt u dan con tact op met de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 Castricum, tel. 0251-657998. Een enquê teformulier wordt dan toegezonden. LIMMEN - Zondagmiddag 23 mei vindt er in de Nederlands Hervormde Kerk te Limmen een uniek concert plaats, aanvang 14.30 uur. De beroem de panfluittiste Liselotte Rokyta speelt werken van Handel, Mozart, Bizossi, Morricone e.v.a. Zij wordt bijgestaan door de Zaanse organist Dub de Vries en Arie Horst op piano en synthesizer. Dit trio treedt regelmatig op in binnen- en buitenland, waaronder een concert tournee door Zuid-Afrika. Ook zijn zij bekend door de vele instrumentale cd's met geestelijk en populair klassiek repertoire. Er is een veelzijdig pro gramma samengesteld voor dit concert, waarin iedere muziekliefhebber aan zijn trekken komt met virtqoos pan- fluitspel en hoogstaand orgel- en pia nospel. De entree is E5,- mitlimm CASTRICUM - De Politie Noord- Holland Noord afdeling Castricum geeft de volgende voorwerpen op als Gevonden: portemonnee: 45 euro; 2 KPN-pasjes voor telefoon (gevonden in Schoorlse duinen); sleutelbos met veel sleutels (ligt op bureau Heemskerk, gevonden station Castricum); dames horloge zilver recht hoekige wijzerplaat; rode nylon rugtas merk Bonita. CASTRICUM - Ruim 30 opgewonden kinderen op een podium in ontmoe tingscentrum Geesterhage. We zijn bij de repetitie van kinderkoor Mucicstar. Ruim een uur later zullen de tieners aantreden, die hun zangtalenten ten toon spreiden in Teenstar. Een gedre ven, maar evenzo enthousiaste dirigent en een oplettende drijvende motor en oprichtster aan het roer. Een aantal ouders in de zaal die alles met veel ple zier gadeslaan en zichtbaar genieten van hun kind op het toneel. 'Ik wil het niet', het eerste nummer, knalt de zaal uit. Mucicstar (geen spelfout, maar een anagram van Castricum) is ontstaan eind 2002. Teenstar is daarop gevolgd in september 2003 om ook de Mucicstars die te oud worden door te kunnen laten stromen. Initiatiefnemers en drijvende krachten achter dit geheel zijn Heidi van Weenen en Bart Loerakker. Ze worden bijgestaan door geluidstechni cus Maurice van de Berg en choreogra fe Danny Deschy Debrichy. Niet zomaar iets, zult u begrijpen. Maar hoe start je nou zoiets? Heidi legt uit: „Mijn dochter Esmee wilde graag op een koor. De mogelijkheden waren toen in Castricum beperkt en niet het genre liedjes dat mijn dochter leuk vond. Dus bedacht ik zelf een kinderkoor op te richten", zo vertelt Heidi, zelf 15 jaar zangervaring rijker. „Ik heb toen een advertentie gezet op muzikanten- bank.nl en daar reageerde Bart op. Onze bedoeling is het om kinderen vooral plezier te laten beleven aan het maken van muziek en te zingen. En natuurlijk treden we ook op. De klein tjes vaak voor ouderen of op een mani festatie. De tieners meer op festivals. We maken hippe muziek met een orkestband en een volledige zanginstal latie. De kinderen maken zelf hun keuze voor de liedjes en dan bekijken we wie het beste de solo's kunnen doen. Maar we letten er goed op dat iedereen wel aan de beurt komt." Kinderen voor Kinderen en eigen ideeën Dat blijkt wel als bij een van de vrolijke nummers zelfs de allerkleinsten hun eerste microfoonervaring hebben tij dens de repetitie. Nog wat schuchter, maar aangemoedigd door Bart brengen ze het er goed van af en stralen bijna het podium af. Bart heeft al de nodige ervaring met koren. Hij heeft een heel Het plezier straalt van de kinderen hun gezichten af tijdens hun repetitie in Geesterhage. (foto MSP) klein linkje naar het bekende VARA Kinderen voor Kinderenkoor en staat als dirigent voor nog een koor in zijn woonplaats Schagen. Mucicstar bestaat momenteel uit 54 jongens en meisjes in de leeftijd van 6 tot ongeveer 11 jaar. Het repertoire bestaat voornamelijk uit Kinderen voor Kinderen nummers. Maar er wordt ook met ander nummers gewerkt en het repertoire blijft zich maar uitbreiden. Teenstar bestaat uit 26 meiden vanaf 11 tot ongeveer 15 jaar. Teenstar zingt allerlei populaire muziek, zoals Loud, Fame, I will survive, We are the world. Ook hier wordt het repertoire weke lijks uitgebreid. Temer omdat ook hier eigen ideeën welkom zijn. Zo schalt tij dens de repetitie van Teenstar Let me entertain you van Robbie Williams uit de speakers. Kosten Bart en Heidi stoppen veel tijd (mini maal zo'n 20 uur in de week) geheel belangeloos in de beide koren. Maar er wordt dan ook professioneel en bijna uniek gewerkt. „De meeste koren bren gen toch vooral christelijke muziek. Hippe muziek met een orkestband is eigenlijk zeldzaam", zo vertelt Bart in de pauze. „We kunnen werken met die orkestbanden, omdat we aangesloten zijn bij Buma Stemra.Tja, en de tijd die het me kost heb ik er graag voor over. Alles uit liefde voor de muziek!" Natuurlijk gaat voor niks de zon op en kost ook dit gebeuren geld. Lidmaatschapskosten bedragen E 8,50 per maand. Hier wordt de repetitie ruimte van betaald, wat drinken en een snoepje in de pauze. Maar ook de Buma Stemrakosten, sparen voor nieu we apparatuur en eigen showkleding. Optredens worden zo veel mogelijk beperkt tot 1 keer in de maand, maar dat lukt niet altijd. Problemen levert dat niet op, want de kinderen zijn stuk voor stuk razend enthousiast. Wanneer een nummer zangtechnisch 'staat', komt de choreografe eraan te pas. Met name de Teenstarmeiden krijgen dan choreografieles in de spiegelzaal van de sporthal op zondagmiddag. Web-site Professioneel als ze zijn is er een websi te te bezoeken: www.mucicstar-teen- star.nl. Daarop vindt u alle informatie en de laatste nieuwtjes, maar ook kunt u uw kind/tiener via de website aan melden als lid of kunt u een optreden boeken. Bij het afscheid na een gezelli ge en muzikale zaterdagmiddag roepen de tienermeiden nog even na: „Wel een leuk stukje schrijven, hè! En we kun nen ook wel wat jongens gebruiken!" Dus: neem eens een kijkje op de site of liever tijdens een repetitie en meld je ook aén bij Mücicstar of Teenstar! AKERSLOOT - Vrijdag 21 mei is het MeloDisco Night in de Storey Club te Akersloot. Deze avond is er een optre den van de MeloManics en staat DJ II Disco achter de draaitafel. De MeloManics hebben al aardig wat optre dens op hun naam staan, zoals in de Melkweg en zelfs bij een modeshow in Parijs. Ook Paradiso staat hen te wach ten. Deze avond wordt compleet gemaakt door DJ II Disco, hij draait onder andere Electro, Italo Disco, New Wave, Acid en Chicago House. Kijk voor meer over de Melomanics op www.store- yclub.nl. De deuren van de Storey Club, aan het Wilhelminaplein 1, gaan om 21.00 uur open. De entree is gratis. CASTRICUM - Het nieuwe Plusactiviteiten Programma 2004-2005 wordt op 26 mei gratis huis-aan-huis bezorgd in de gemeenten Akersloot, Beverwijk, Castricum, Egmond, Heemskerk, Heiloo, Limmen, Uitgeest, Velsen-Noord en Wijk aan Zee. Het cur susboekje bevat informatie over het uit gebreide cursusaanbod op gebied van: cultuur, dans, educatie, gezondheid, hobby en vrije tijd, kunstzinnige vorming, mens en samenleving, muziek, recreatie, sport, talen, computertypen, Word, Windows en vele andere cursussen. Dit jaar worden weer vele nieuwe cur sussen in het programma aangeboden. Zo kunt u veel te weten komen over Aardbevingen, vulkanen en gebergten of cursussen volgen over Afslanken, Geneesmiddelen of Natuurgenees kunde. Naast computercursussen Windows XP, Internet, Digitale fotobe werking, Word, Excel en Website maken kan men diverse talen leren (Duits, Engels, Frans, Grieks, Italiaans, Spaans, Portugees, Pools en Hebreeuws) of crea- Luuk van Raalte geeft een les in fiets onderhoud aan zijn cursisten. CASTRICUM - In een toelichting op de presentatie van de Voorjaarsnota 2004 liet wethouder Van Gosliga (financiën) weten dat van de gemeente Castricum geen rooskleurig beeld kan worden weergegeven. Doordat het Rijk de gemeenten op de algemene uitke ring kort, zijn verregaande bezuinigin gen noodzakelijk. Over het jaar 2004 wordt rekening gehouden met een tekort van bijna 2,3 miijoen euro. Het college van B&W heeft in eerste instantie een bezuiniging op de eigen organisatie doorgevoerd. Op personeel en organisatie wordt een bedrag van zo'n E 500.000,- bezuinigd. Er zullen geen gedwongen ontslagen vallen, maar door natuurlijk verloop, efficiën tere inzet van middelen en een gedwongen vermindering van taak- en dienstverlening kan dit bedrag worden bereikt. Op het terrein van de sociaal-maat schappelijke voorzieningen wordt E 800.000,- bezuinigd. Het gaat daarbij om verminderde uitgaven ten aanzien van onderwijs, welzijn, bibliotheek, zwembad, kunst, voorzieningen gehan dicapten, peuterspeelzaal en jongeren werk. De uitgaven in het kader van de open bare ruimte worden eveneens gekort. Het gaat daarbij om een bedrag van E 300.000,-. De verminderde uitgaven zullen hun effect hebben op het gebied van wegen, groenonderhoud en ver keerszaken. „De bezuinigingen zullen merkbaar worden", liet wethouder Van Gosliga doorschemeren. „In de welzijnssector en openbare ruimte zal minder kunnen. Ook de burger krijgt een 'kleine aan slag' in de portemonnee. Naast de door het college voorgestelde belastingver hoging is het nu een kwestie van beper ken van de uitgaven. De bestaande voorzieningen willen wij graag in stand houden, maar we zullen zuinig aan moeten doen." Om toch noodzakelijke activiteiten te ontwikkelen stellen B&W voor de Onroerend Zaak Belasting (OZB) met 5% te verhogen (naast de inflatiecor rectie). Dit levert een bedrag op van plusminus E 300.000,-. De zorgelijke financiële positie van de gemeente Castricum heeft niet alleen te maken met de lagere inkomsten, maar is ook een gevolg van prijsstijgingen waaraan niet valt te ontkomen (materiaal, dien sten van derden, deelname aan gemeenschappelijke regelingen en uit voering van taken die de gemeente ver plicht is te doen. „Wanneer deze uitga ven niet worden gedaan, dan zou de kerntaak van de gemeente in het gedrang komen", aldus de wethouder. De heer Van Gosliga liet tevens weten dat sinds in 2002 de nieuwe gemeente Castricum (na de fusie met Limmen en Akersloot) enthousiast van start is gegaan. „Het nieuwe collegeprogram ma is vol ambitie. Het is echter jammer dat juist in die periode de economie versomberd is en wij daar dus ook last van hebben. Het is wat kort door de bocht om te veronderstellen dat er sinds de fusie een zooitje van is gemaakt op het gemeentehuis, daar deugt echt niks van! We hebben al het mogelijke gedaan om de versoberingen tegen te gaan. Wat dat betreft zit hier een strijdbaar- en geen verslagen colle ge. Samen met de raad zullen we mou wen moeten opstropen om net zo ambi tieus verder te gaan." Een verhoging van de OZB is daarbij onontkoombaar. „Het economische tij is nog lang niet ten goede gekeerd. Rijksoverheid financiert nog niet dus danig dat alles weer als vanouds functi oneert. Voor 2005 kunnen wij gelukkig wel een sluitende begroting presente ren. Met name door in de eigen organi satie te bezuinigen besparen we veel geld. Formatieplaatsen zullen worden gewijzigd en vacatures zullen niet altijd meer worden ingevuld. Het werk zal in dat geval over anderen worden ver deeld. Ook het inhuren van dure exter ne bureaus is voorlopig uit den boze." Het tekort van 2,3 miljoen is 5% van de totale begroting van de gemeente, die 45 miljoen euro bedraagt. Door te bezuinigen op de eigen organisatie (500.000,-), sociaal maatschappelijke voorzieningen (800.000,-), openbare ruimte (300.000,-), een lagere storting van 200.000 euro in de onderwijsreser- ve en een boekhoudkundige verande ring van 200.000,- aan kapitaallasten kan 2 miljoen worden bespaard. De overige 3 ton komt uit de verhoging van de OZB belasting. Ondanks de verplichte uitgaven en ombuigingen vindt het college van bur gemeester en wethouders dat toch nog een aantal zaken moet worden aange pakt. Voorgesteld wordt extra geld uit te geven aan baggeren, kleine (ver keersmaatregelen waardoor het scho ner, helder en veiliger wordt, en aan de uitvoering van het gemeentelijk cul tuurhistorisch beleid. LIMMEN - Het college van B&W van de gemeente Castricum stelt voor om een planschadevergoeding toe te ken nen aan enkele bewoners aan de Middenweg, Dusseldorperweg, Kerkweg en Visweg. De bewoners dienden een verzoek tot vergoeding in vanwege de realisatie van de wijk Kerkweg Noord te Limmen. Voor de bewoners is een totaalbedrag van E 345.000,- gereserveerd. „De nu toege kende planschadevergoeding is overi gens nog niet helemaal compleet", liet wethouder Van Gosliga weten. „Nog bijna de helft van alle aanvragers zit nog in de procedure, dus dit bedrag kan nog oplopen." In de toekomst wil de gemeente het toekennen van planscha- de afwentelen op de projectontwikke laars. „Het is eigenlijk van den zotte dat zij er met het geld vandoor gaan, en de gemeente de 'getroffen bewoners' maar tegemoet moet komen." De gemeente laat bij verzoek om planscha- de de omliggende woningen taxeren zowel voor- als na de bestemmingsplan wijziging. Een planbureau geeft vervol gens advies aan de gemeente of er moet worden overgegaan tot betaling. CASTRICUM - De Politie Noord- Holland Noord afdeling Castricum geeft de volgende voorwerpen op als verloren: blauwe schoudertas portefeu ille/agenda/paspoort; zilver kinderrin getje met marmotje; gehoorapparaat Resound in doosje Widex; sleutelbos, 4 sleutels; sleutelsbos 4 sleutels met onbe kende hanger; sleutelbos 3 sleutels aan olifanten en key-cord geel; donkerbrui ne portemonnee, incl. Bankpassen ver loren in Akersloot; donkerbruine porte- monnne incl. Pasjes en 70 euro; jeans portemonnee incl. Rijbewijs en pasjes; zilverkleurige portemonnee, incl. Pasjes en geld vermist in trein; kentekenplaat 35-GN-NN; ov kaart tnv Gerritse; gou den trouwring Ria 04-05-'57 in trein van Beverwijk-Alkmaar; geel/rood kinder fietsje; gouden halsketting; mobiele telefoon Siemens SL; step/rode plank. LIMMEN - Op donderdag 20 mei van 10.00 tot 17.00 uur wordt de archeolo gische opgraving in Limmen voor publiek opengesteld. Net als vorig jaar graven archeologen van de Universiteit van Amsterdam op privéterrein 'De Krocht', hoek Rijksweg/Zeeweg in Limmen. De opgraving wordt uitge voerd in opdracht van de provincie Noord-Holland. Limmen bevindt zich in het Oer-IJ- gebied (grofweg tussen Amsterdam, Haarlem en Alkmaar). Veel archeolo gisch waardevolle terreinen, de enige informatiebron over de vroege geschie denis van Noord-Holland, worden vaak ongemerkt langzaam maar zeker ver nietigd. Via de opgraving in Limmen wil de provincie Noord-Holland onder meer aan belangstellenden laten zien dat schijnbaar doodgewone weilanden sporen van oude beschavingen in zich dragen maar dat deze door onoplet tendheid voor altijd verloren kunnen gaan. De sporen en vondsten liggen namelijk ondiep onder hét weiland en worden bedreigd doordat bij moderne ploegmethodes de overblijfselen ver stoord worden. Na de opgraving kan land weer gewoon bewerkt worden. De archeologen hebben in de eerste twee weken al sporen gevonden van vijf middeleeuwse boerderijen gevon den, inclusief erfgreppels, elf waterput ten en opslaggebouwtjes. Verder zijn aardewerken potten, twee dierbegra- vingen en een benen schaats gevonden. Het terrein is toegankelijk vanaf 10.00 uur. Er is beperkte parkeergelegenheid en bezoekers worden verzocht met de fiets of te voet te komen. Elk half uur wordt er door archeologen een rondlei ding langs de opgravingsputten gege ven. Op werkdagen kan tijdens kantoo ruren een kijkje genomen worden in de zogenaamde 'Kijkdoos' waar een ten toonstelling is ingericht.. Drukte tijdens de publieksdag archeologische opgraving (archieffoto MSP) tief bezig zijn. Nieuwe creatieve cursus sen zijn onder andere Groendecoraties, Sieradenset maken en Tiffany naast het vertouwde aanbod op gebied van schil deren, tekenen, beeldhouwen (spek steen), scrapbooken, glas in lood enzo voort. Professionele docenten leren u haarknippen, meubel stofferen of fiets- onderhoud. Nieuw is de cursus Techniek in en om het huis. In de cursussen Vijvers, Tuinieren, Tuinontwerpen en Snoeien leert u veel wat u kunt toepas sen in de praktijk. Meer theoretische kennis doet u op in de cursussen Psychologie, Filosofie, Kunstgeschie denis en Vaarbewijs. De laatste wordt afgesloten met een ANWB-examen. Bijzonder is het aanbod van de proef-' avonden Whisky en Port en kaas en de cursus Wijnen. Wilt u lekker bewegen dan kan dat in de cursussen Move your body, Bodyshape, Power Yoga of Tai Chi. U hoeft niet op tv om in de cursus Metamorfose te leren wat u met uw uiterlijk en kleding kan bereiken. Nol van Oss verzorgd reisverslagen voorzien van veel informatie en dia's over o.a. Bolivia, Colombia, Mexico, Peru, Tibet, Yemen, Equador, Iran. Op muziekgebied wordt de Johannes Passion, Matthaus Passion en Messiah naast lezingen over klassieke muziek aangeboden. U kunt zelf muziek leren maken bij Gitaarspelen of Percussie. Heeft u het programmaboekje niet thuis ontvangen, dan kunt u het halen bij de bibliotheken van bovengenoemde gemeenten, boekhandel Laan in Castricum en het Bonhoeffercollege. Ook kunt u alle informatie over het cur susaanbod vinden op de vernieuwde website www.plusactiviteiten.nl. Op zon dag 5 september houdt de Plusactiviteiten in het Bonhoeffercollege te Castricum, Pieter kieftstraat 20 een open dag van 11.00 tot 14.00 uur. U kunt daar kennismaken met de docenten. Informatie: 0251-659119 maandag t/m vrijdag 10.00-16.30 uur. REGIO - In 2001 heeft de regering van Samos (Griekenland) een opvang voor honden gerealiseerd. De reden hiervoor was dat de toeristen klaagden over de zwerfhonden die zich in roedels rond de toeristencentra ophielden. De honden achtervolgden de toeristen en bedelden om voedsel en aandacht. Heel begrijpe lijk, want er wordt door dierenliefheb bers vaak gevoerd. Het kan echter als heel bedreigend ervaren worden. Hiernaast speelde de angst voor ziektes die de honden bij zich dragen en agres sie een grote rol. Er werd naast de vuilstortplaats van het eiland een kleinschalige opvang gebouwd met 13 kennels. Op het eiland leven naar schatting zo'n 1200 zwerfhonden, dus dit bleek al snel niet toereikend. De aangestelde beheer der had zijn eigen oplossing hiervoor. Vele honden werden door hem opgeslo ten zonder eten en drinken en bij gebrek aan ruimte werden de overige honden domweg dood geslagen met een schop. Voor hem ook nog een hele lucratieve bezigheid, gezien hij voor elke gevangen hond een fors bedrag kreeg uitbetaald. Grote massagraven naast de opvang zijn hier de stille getuigen van. Deze beheer der is ontslagen nadat een aantal alloch tone inwoners van Samos, na een bezoek aan de opvang, hebben geklaagd. Het contact Via een van deze klagers kwam dit ver haal terecht bij de huidige voorzitter, die al sinds jaren haar vakantie op Samos doorbrengt. Er werd vervolgens contact gelegd met de ambtenaar die verant woordelijk was voor de opvang. Daaruit bleek dat men behoefte had aan kennis, ervaring en geldelijke middelen om de verzorging van de honden op een ade quate manier op te pakken. Het eerste werkbezoek vond plaats in september 2002. Samen met de verant woordelijke ambtenaar is de situatie in de opvang besproken en bekeken. In de opvang werd erbarmelijke huisvesting; een schaduw of beschutting, zeer slechte hyiene aangetroffen. Overvolle kennels waardoor gedragsstoornissen ontston den, ernstig zieke, gewonde en onder voede honden vol met parasieten, geen medische zorg en geen water of elektri citeit. Ook was er onvoldoende toezicht, en bovendien werden de honden tijdens Carlo is een van de opgevangen zwerfhonden op Samos. de weekends en feestdagen onverzorgd achtergelaten. Het oprichten van de Stichting Door het oprichten van een Stichting werd de mogelijkheid gecreeerd om de nodige ondersteuning te bieden ten einde het dierenleed op Samos een halt toe te roepen. Zo is de Stichting HZS ontstaan, die zich in Nederland is gaan bezig houden met de werving van vrij willigers, sponsors en donateurs. Om aan de Griekse wetgeving te kunnen vol doen is er door het bestuur van HZS een aparte werkvereniging opgericht op het eiland Samos onder de naam HAS/SAS. Daarnaast is er een plan van aanpak gekomen wat geresulteerd heeft in een beleids pl^n waarmee de Stichting zijn doelstellingen heeft vastgelegd. HZS staat voor Hulp voor de Zwerfdieren op Samos, HAS staat voor Help Animals Samos. Hieruit komt de Griekse afkorting SAS voort. Dit is nodig voor het registeren van de Vereniging in Griekenland. De beide Stichtingen zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Doelstelling van beide Stichtingen is het zwerfdierenprobleem op lokaal niveau op te lossen door middel van: 1. Het voorlopig zo nodig ondersteunen van de Weinig vet op de botten is het ook lot van deze hond. Gelukkig krijgt hij tegenwoordig hulp van de stichting Hulp voor Zwerfdieren op Samos. bestaande gemeenteopvang op het eiland Samos. 2. Het inzetten van vrij willigers op de bestaande opvang en waar nodig ter bevordering van het Dierenwelzijn op Samos. 3. Het organi seren van castratieacties v oor de hon den in de opvang en de zwerfhonden. Dit zo nodig in samenwerking met ande re organisaties. 4. Het uitzetten van roe dels honden onder toezicht van een vaste vrijwilliger die deze roedels in de gaten houdt. De honden zijn voor uitzetting gecastreerd en geidentificeerd, behandelt tegen parasieten en gecontroleerd door de dierenarts. 5. Het uiteindelijk realise ren van een Dierenopvangcentrum in eigendom van de Stichting HAS/SAS. 6. Het gaan geven van voorlichting richting burgers en toeristen. 7. Herplaatsing van dieren op het eiland onder voorwaarden van de Stichting. 8. Bescherming van de volksgezondheid en milieu. 9. Samenwerking met elk denkbare instan tie (overheid, gemeente, particulieren en andere Dierenbeschermingsorganisties)- ter verwezénlijking van bovengenoemde doelen. Telefonische informatie over de Stichting Hulp voor de Zwerfdieren op Samos: 0223-619576 Gezocht De honden in de opvang hebben vaak intensieve verzorging nodig. Vaak zijn deze dieren ziek, ondervoed en verma gerd. De kosten voor de speciale voe ding en medische zorg zijn juist voor deze dieren erg hoog. Dieren die in nood verkeren worden door vrijwilligers opgehaald, opgevangen en zonodig naar de dierenarts gebracht. Hiervoor is een auto noodzakelijk wét hoge kosten met zich meebrengt. De initiatiefnemers wil: len graag doorgaan om deze dieren te helpen. U kunt ook meehelpen döot; donateur te worden. Als u donateur wordt, krijgt u vier keer per jaar£de£ Nieuwsbrief, zodat u op de hoogte blijft: U steunt de Stichting Hulp voor dé Zwerfdieren op Samos voor minimaal B; 15,- per jaar, of middels een eenmalige' donatie. Schrijf uw naam, adres erf; woonplaats op een briefje naar Stichting Hulp voor de Zwerfdieren op Samos; p/a Stationsweg 6a, 1521 DT Wormerveer, dan krijgt u informatie; Uw donatie kunt u overmaken op; Rabobankrekeningnummer 370167759 t.n.v. bovengenoemde stichting in Wormerveer.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10