IM Strategische visie Heiloo Heiloo in 500 woorden Brandweer Heiloo zoekt vrijwilligers11 Leuke hobby en verschrikkelijk interessant Niet alleen bij brand in de weer I' UITKIJKPOST -19 MEI 2004 - PAGINA 4 1&2.* &M. ï.M Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Hoe wilt u dat Heiloo er over tien jaar uitziet? En wat denkt u dat de realiteit zal zijn? Wilt u alles het liefst houden zoals het is, of lijkt een fusie met Alkmaar u ideaal? Moeten er meer huizen worden gebouwd? En hoe kijkt u tegen de stand van de voor zieningen aan? Om een antwoord te krijgen op deze vragen nodigen wij u uit om in maximaal 500 woorden te beschrijven hoe u denkt dat Heiloo er over tien jaar uit ziet. Uw mening en die van andere inwoners van Heiloo neemt de gemeente mee in de externe analyse voor de nieuwe strategi sche visie op Heiloo. Deze externe analyse is het onderdeel van de vorming van de strategische visie waarbij wordt gekeken naar de omgeving van Heiloo. Dus wat verwachten organisaties en inwoners van Heiloo en wat zijn landelijke en regionale trends en ontwikkelingen? Al deze gege vens samen leiden tot een externe visie op de toekomst van Heiloo. Deze weegt vervolgens samen met de interne ana lyse mee bij het maken van keuzes voor de uiteindelijke strategische visie op Heiloo voor de komende tien jaar. De mening van de inwoners van Heiloo halen wij deels uit recente onderzoeken voor het burgerjaarverslag en de omnibusenquête. Daarin is onderzocht hoe u de gemeente op diverse terreinen waardeert. Maar uit deze onderzoeken kunnen we niet afleiden wat uw beeld is van Heiloo over tien jaar. Vandaar de vraag aan u om dit op papier of op de mail te zetten. U kunt uw visie op Heiloo sturen aan de gemeente Heiloo, mevrouw E. van der Ham, Postbus 1 1850 AA Heiloo of aan info@heiloo.nl. Inzendingen kunnen tot 28 mei a.s. worden ingestuurd. De uitkomsten van de externe analyse worden gepubliceerd in Heiloo Contact en op www.heiloo.nl. Brandweer Heiloo zoekt vrijwilligers. Daarom organiseert de brandweer binnen kort twee informatiebijeenkomsten in de brandweerkazerne aan het Rosendaal 2a. Op maandag 7 juni van 20.00 tot 22.00 uur en op zaterdag 12 juni van 10.30 tot 12.30 uur kunt u kennismaken met het werk van de brandweer en een aantal vrijwillige brandweermensen. Tijdens de bijeenkomsten leggen de brandweermensen uit wat zij allemaal doen en kunt u al uw vragen stellen over de brandweer Heiloo. In dit artikel vertellen twee vrijwilligers van brandweer Heiloo over het brandweerwerk. Patrick Kuijper-Ribberink (30) is van beroep milieu-incidentmedewerker en daarnaast vrijwilliger bij de brandweer Heiloo. Voor zijn baan draait hij 24-uurs diensten. Rode auto's, loeiende sirenes en blauwe zwaailichten is vaak het eerste beeld dat het woord 'brandweer' oproept. Maar hoe vaak staat u echt stil bij het werk van de brandweer? Als er een brandweerpieper afgaat, kan er namelijk van alles aan de hand zijn. Bijna de helft van alle alarmoproepen die de brandweer ontvangt, heeft niets met brand te maken. Naast het blussen van branden ruimt de brandweer ook gevaarüjke stoffen op of maakt ze onschadelijk, ze bevrijdt mensen of dieren die bekneld zitten en helpt als mens of dier te water zijn geraakt of op een andere manier in nood verkeren. In geval van wateroverlast kan de brandweer ondergelopen ruimten leegpompen. Ook ruimt de brandweer de ergste stormschade op en probeert erger te voorkomen. Al deze 'actieve' vormen van dienstverlening vormen samen de repressieve taken van de brandweer. Preventie en voorbereiding: min stens zo belangrijk Brandweermensen zijn experts; 'brand weren' en hulp verlenen is een vak. Logisch dat de brandweer veel kennis in huis heeft om brand en nare gevolgen van brand en ongevallen te helpen voor komen. Zelf ziet de brandweer dit als haar belangrijkste taak. Zeker bij brand is voorkomen altijd beter. Speciaal opge leide mensen zijn al in het ontwerpstadium betrokken bij de nieuw- of verbouw van woonhuizen, kantoren, fabrieken en niet te vergeten verzorgingstehuizen, theaters en overal waar regelmatig veel mensen samen komen. Bij bestaande gebouwen adviseert de brandweer over het verbe teren van de brandveiligheid. De brandweer heeft ook een controlerende functie, met name bij druk bezochte eve nementen als circusvoorstellingen en popconcerten. Hierbij letten de brand weermensen vooral scherp op de aanwezigheid van voldoende en vooral veilige vluchtwegen. Tevens heeft de brandweer een prepara- tieve taak. Daaronder vallen activiteiten die de brandweer voorbereid op de repressieve taken. Denk maar aan oplei dingen, oefeningen, voorlichting, controle op de blusmiddelen en bluswa tervoorzieningen, het opstellen van rampenbestrijdingsplannen en de routes: voor gevaarlijke stoffen. Opleiding en oefening De kennis van de brandweermensen komt niet zomaar uit de lucht vallen. Er is wekelijks een oefenavond en de brand weermensen volgen allerlei benodigde opleidingen. Wat tijdens de opleiding behandeld is, wordt tijdens de weke lijkse oefenavond onder leiding van' de oefencoördinator in praktijk of theorie gebracht. Organisatievorm Iedere brandweer beschikt over een eigen organisatievorm. Het korps van Heiloo bestaat uit vrijwilligers en beroepsbrand weermensen, zowel vrouwen als mannen. De beroepsbrandweermensen hebben een ondersteunende taak voor het korps en nemen een deel van de preparatieve en preventieve werk- zaamheden voor hun rekening. Zij adviseren de comman dant/ gemeente- bestuur op allerlei gebieden. Naast deze beroepsbrand- weer-mensen is er administratieve ondersteuning aanwezig. Meer informatie Voor alle zaken die met brandveiligheid te maken hebben, is de brandweer van Heiloo uw aanspreekpunt. Wilt u meer informatie dan kunt u contact opnemen met een medewerker van brandweer Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 50. Veel mensen denken datje voor de brand weer ook 24 uur per dag paraat moet staan. Dit is niet waar. De vrijwilligers (36 in totaal) zijn verdeeld over vier ploegen. De ploegen worden in volgorde opge roepen; afhankelijk van de aard van de oproep wordt er één of worden er meerdere ploegen opgeroepen. En uiteindelijk geldt datje komt als je kunt komen. Andere ver plichtingen, zoals de zorg voor je gezin, gaan uiteindelijk voor. Ik vind dat vooral de plezierige sfeer bij de brandweer het werk aantrekkelijk maakt. We hebben een hoop lol samen. We moeten ook op elkaar kunnen vertrouwen. Het mooie van de brandweer is dat we met z'n allen voor één doel staan. Daar gaan we voor! Soms linksom, soms rechtsom, maar hoe dan ookwe komen d'r. Zoals de meeste kinderen was ik onder de indruk van die rode wagens met blauwe lichten, maar eigenlijk ben ik in dit werk gerold. Wel ben ik vanaf jonge leeftijd betrokken geweest bij o.a. de kerk, later ben ik ook actief geworden bij de Scouting, de Reddingsbrigade, de wijkvereniging Ypes- tein en als EHBO-er. Op het ene volgde het andere. Mensen weten je te vinden als er iets moet gebeuren en het ligt niet in mijn aard om door te lopen als ik kan helpen. Zo'n 5 jaar geleden wist een familielid mij enthousiast te maken voor het Heilooër brandweerkorps. Inmiddels ben ik bezig met een opleiding tot onderbrandmeester, dat is de bevelvoerder van een bluséénheid. Stephan Burgering (35) is begonnen als vrijwilliger bij de brandweer van Heiloo en werkt inmiddels ook als medewerker Preventie in vaste dienst bij de brand weer. Hij heeft letterlijk van zijn hobby zijn beroep kunnen maken. Ik heb het brandweerwerk niet van huis uit meegekregen, maar ik ben ongeveer 10 jaar geleden via een vriend bij de brand weer gekomen. Ik heb eerst veel vragen gesteld over wat het werk nu precies inhoudt en uiteindelijk heb ik een paar avonden meegedraaid om het werk echt te ervaren. Eigenlijk direct na de eerste avond wist ik dat het brandweerwêrk iets voor mij was. Het werk bij de brandweer spreekt me aan, omdat je iets voor een ander kunt doen. Het geeft heel veel voldoening dat je mensen letterlijk uit een benarde situatie kunt halen. Ook het teamwerk vind ik erg belangrijk, je moet samen met je ploeg een klus klaren, waarbij je soms echt wordt uit gedaagd. Omdat het werk technisch en emotioneel veel van je vraagt, moetje goed voorbereid zijn en zeker weten dat je op elkaar kunt rekenen. Met dat laatste zit het wel goed, want de brandweer is een heel sociale organisatie. Er bestaat een groot saamhorigheidsgevoel en iedereen staat altijd voor elkaar klaar. Of ik nu een korps uit Friesland of Limburg bel, ze zijn altijd bereid om mee te denken over zaken of om me te helpen. Sinds juli vorig jaar werk ik ook als mede werker Preventie voor de brandweer Heiloo. Vakinhoudelijk vormen die twee functies natuurlijk een ijzersterke aanvulling op elkaar. Als ik aan een schoolklas voorlich ting geef dan kan ik veel voorbeelden uit de praktijk geven. En tijdens inzetten gebruik ik natuurlijk kennis die ik met het preven tiewerk heb opgedaan. Daarom kan ik iedereen aanraden om als vrijwilliger bij de brandweer te gaan werken. Tijdens dé opleidingen krijg je als vrijwilliger veel interessante inzichten, waardoor je je kunt ontwikkelen en het werk ook steeds leuker wordt. Meer informatie Wilt u meer weten over de brandweer of het werk als vrijwilliger bij de brand weer Heiloo dan kunt u contact opnemen met de brandweer Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 50. Raad en (raads) commissies Welstandscommissie Op maandag 24 mei a.s. vergadert de Wel standscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeente huis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de Welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht met uitzondering van een planindiener en/of-ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen 2. Notulen vergadering d.d. 10 mei 2004 3. Ingekomen stukken 4. Ingekomen bouwplannen: - Oosterboslaan 14 (kavel 22), bouwen woonhuis - Ringweg 1, vergroten woning. 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand - Welstandscriteria Boekelermeer Zuid 3 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen voor zover deze openbaar zijn ter inzage op vrijdag 21 mei a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur Kent u de raadsleden van Heiloo? Elke twee weken geeft een raadslid antwoord op enkele vragen Gré Ris, PvdA Wat doet u om de bur gers te betrekken bij de lokale politiek? Om burgers te betrekken bij de lokale politiek moetje de over tuigingskracht hebben om burgers duidelijk te kunnen maken dat poli tiek niet een achterbaks spelletje is en dat poli tiek niet alleen het belang is van degenen die politiek bedrijven, maar het belang van iedereen. De burgers die in het verweer komen, omdat zij het niet eens zijn met wat er in him leefomgeving gebeurt, die mensen bereik je gemakkelijker, omdat zij bekend zijn, maar bur gers betrekken bij de dagelijkse politiek is veel moeilijker. Het houdt voor mij in dat ik veel met burgers praat. Heel vaak hoor ik dan in de 'winkelgangen' praten over de politiek: er zou op het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen van maandag tot en met vrijdag van 08.00 totl2.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66. Bouwen en wonen Ingediende aanvraag gebruiksvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 6.1.1 van de Bouwverordening, dat de hieronder ver melde aanvraag om een gebruiksvergunning is ingediend. niets van deugen! Maar als ik dan uitleg dat het meestal wel eens anders ligt en men eigenlijk eens een raadvergadering bij zou moeten wonen om een oordeel te hebben, dan reageert men toch wel positief. Dus gewoon jezelf zijn en proberen je enthousiasme over te brengen. Wat is lastig aan het raadslidmaatschap? Het lastige aan een raadslidmaatschap is dat je de dingen die je graag tot een bevredigend eind zou willen brengen soms halverwege al getorpedeerd worden. Dat is niemand te ver wijten dat komt eenvoudig door het feit, dat wij in een democratie leven en iedereen dus GGZ Heiloo Poli Dagkliniek, Ypesteinerlaan 2 (reg.nr. 2004/0005). Informatie Voor meer informatie over de genoemde aan vraag, kunt u contact opmenen met een medewerker van de brandweer, telefoon nummer (072) 535 68 50. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Commandeurslaan 15 - vergroten woning speelkamer en bijkeuken (reg.nr. 2004/0140) Kennemerstraatweg 464 - ged. veranderen gezondheidszorggebouw gebouw 'De Smet' zijn of haar mening mag hebben. Als jouw mening niet de mening is die het algemeen belang dient, maar de mening van een relatief klein aantal, dan doet jouw mening er niet meer toe en dan heet het "de Raad heeft besloten dat En dat vind ik dus een van de lastige vraag stukken, want als niet iedere raadslidsneus in dezelfde richting staat, hoe bereik je dan je doel? Het blijft dus een uitdaging om raadslid te zijn en al duurt het soms lang, met gezond verstand, inlevingsvermogen en duidelijkheid kom je een heel eind. vestiging huisartsen (reg.nr. 2004/0189) Termij en 132 - vergroten garage (reg.nr. 2004/0150) Van Catsstraat 29 - vergroten woning (reg.nr. 2004/0191) Zeekamplaan 24 - vergroten woning (reg.nr. 2004/0021) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen (vrijstelling bestemmingsplan voorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, K&ü Wat is uw favoriete plek in Heiloo en waarom? Ik heb heel veel favoriete plekken. Toch kies ik voor de "Kromme Laan" Ik ben daar in de buurt opgegroeid en heb daar veel herinneringen. Ik hoop echt dat dit mooie laantje, wat ik altijd het tuinpad van mijn vader noem omdat hij daar elke dag liep met zijn honden en waar ik als kind al fietste en mijn eerste vriendje kuste en waar elk jaar wel een veulentje staat, dat dit laantje intact blijft los van wat daar gebouwd gaat worden. dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor de hieronder vermelde bouwplannen. Wilgenlaan 4 - vergroten woning en berging Zeekamplaan 24 - vergroten woning Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers L -1 Alarmnummer: 112 Brandweer: Politie: 072 5644444 0900 8844 (locale tarief) Hei too contact 4 m

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4