Ingezonden IMS ft mededo/, urgerzaken eefomgeving ededelingen Leve-de-lens weken bij Het Huis Opticiens Kind mag 'kind' zijn bij Kinderopvang Limmen Fietstocht Lions Club Alkmaar Goed bezochte Open Dag Stichting Peuterspeelzalen Heiloo Annie MG Schmidt week bij Boekhandel Deutekom UITKIJKPOST - 19 MEI 2004 - PAGINA 06 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. vervolg van pagina 4 Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 20 mei 2004 gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maan dagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, tele foon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het adres De Blomhof 7. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 20 mei 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maan dagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, tele foon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te ver lenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk gemoti veerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethou ders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Burenweg 21 - vergroten woning uitbouw rechter zijgevel (reg.nr. 2003/0388) Egelenburg 11 - ged. vergroten woning (reg.nr. 2003/0385) Kennemerstraatweg 408 t/m 414 - slopen win kelgebouw en woningen (reg.nr. 2004/0085) Stationsweg 53 - veranderen winkelgebouw apotheek (reg.nr. 2003/0402) Zeeweg 46 - veranderen woning plaatsen kozijn in achtergevel (reg.nr. 2004/0183) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Tijdelijke woon-unit op Westerweg 51b, art. 17 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om op grond van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening de in april 2002 tijdelijk verleende bouwvergunning met een instandhoudingster mijn van twee jaar te verlengen met maximaal driejaar. Dit in verband met de geplaatste tijde lijke noodhuisvesting (woon-unit) op het perceel Westerweg 51b vanwege de voorgenomen res tauratie/renovatie van de grote stolpboerderij. Ter inzage Het verzoek ligt met de daarbij behorende stukken vanaf 20 mei 2004 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeen tehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 alsmede iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een mede werker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften 'Landelijk Gebied' schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wijziging stembureaus Verkiezingen Door verhuizing van de Bibliotheek zijn de stern- districten in het westen van de gemeente gereorganiseerd. Het stembureau 'De Hofdijk' in Mariënstein is ook komen te vervallen. Dit betekent dat u de komende verkiezingen op 10 juni 2004 voor de leden van het Europese Parlement kunt worden opgeroepen op een ander stembureau. De kiezers in het betreffende stemdistrict worden nu opgeroepen in één van de volgende locaties: - RK Basisschool 'Willibrord', Boekenstein 47 óf - Basisschool "De Zuidwester", Boekenstein 43 Wij verzoeken u met nadruk attent te zijn wan neer de oproepingskaarten bezorgd worden en goed te kijken op welk stembureau u bent uitge nodigd om uw stem uit te brengen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Burger zaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. Paarden en bun souvenirs De natuur in en om onze gemeente is ook bij ruiters erg geliefd. Terecht, want een paard is een zeer natuurlijk vervoermiddel. In de recreatiegebieden in ons dorp zijn speciale ruiterpaden aangelegd, waarlangs de dieren en hun berijders ongehinderd htm weg kunnen vinden. Maar er zijn niet overal rui terpaden; paard en ruiter moeten dan over de openbare weg, fietspaden of in bermen lopen. Wanneer paarden over de weg moeten lopen, ontstaan er soms vervelende situaties. Aan de ene kant kan het overige verkeer enigszins opgehouden worden door paarden op de weg. Maar aan de andere kant worden paarden zelf onrustig van het drukke gemoto riseerde verkeer. Ondanks dat het gebruiken van bijvoorbeeld de openbare weg soms nodig is om daar te komen waar u als ruiter moet zijn, vragen wij u dringend alleen de daarvoor bestemde ruiterpaden te gebruiken. Dit voorkomt de klachten die we nu ont vangen. Zwakke bermen Paarden hebben een behoorlijk lichaamsge wicht en de bermen kunnen daaronder te lijden hebben. De route van de ruiters ver zwakt de berm, die bijvoorbeeld na regenval kan gaan verzakken. Daarnaast gebruiken de ruiters in de recreatiegebieden soms de ver keerde paden, waardoor er veel schade ontstaat aan deze paden. Dit veroorzaakt weer ergernis bij andere gebruikers. Oplet tendheid onder de ruiters kan de schade en de bijbehorende kosten voorkomen- Souvenirs Paarden verschaffen plezier, maar niet altijd. Bij de gemeente komen regelmatig klachten van inwoners binnen over de uitwerpselen van deze dieren. Wij vragen de ruiters in Heiloo dan ook om optimaal gebruik te maken van de ruiterpaden. Als dit niet kan, dan vragen wij u erop te letten dat eventuele paardenpoep niet midden op het voet- of fietspad of op de weg terecht komt. Er zijn voldoende bermen waar zon 'ongelukje' minder overlast veroorzaakt. De bereidheid van de ruiters is het belang rijkste middel dat ingezet kan worden en daar vertrouwen we dan ook op. Paarden en hun souvenirs (zie tekst elders op deze pagina) Verleende collectevergunningen Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Prins Bernhard Cultuur Fonds van 16 tot en met 22 mei a.s. - Nationaal Epilepsie Fonds/De Macht van het Kleine van 23 tot en met 29 mei a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Gewijzigde openingstijden gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen In verband met Hemelvaartsdag en Tweede Pinksterdag zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosendaal op donderdag 20 mei en maandag 31 mei a.s. de gehele dag gesloten. Voor de goede orde: het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen zijn de dag na Hemel vaartsdag (vrijdag 21 mei a.s.) wél geopend. Geen avondopenstelling Op maandag 31 mei is er ook geen avondopenstelling. c erk in uitvoering Verbetering fietspaden Kennemerstraatweg Vanaf maandag 24 mei a.s. worden onderhouds werkzaamheden uitgevoerd aan de geasfalteerde fietspaden langs de Kennemer straatweg tussen van Foreestlaan en de Laan van Zeeman. Ter verbetering van het comfort worden de fietspaden hier voorzien van een nieuwe asfaltlaag. De werkzaamheden duren, afhankelijk van het weer, ongeveer een week. Gedurende deze periode wordt het fietsverkeer door middel van borden omgeleid langs één zijde van de Kennemerstraatweg. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P.B. Cornelissen, telefoonnummer (072) 535 67 61. Werkzaamheden parkeerterrein Vinkenbaan aan de Vinkenbaan te Heiloo voorzien van nieuwe (parkeervak)beüjning. Vanwege de werkzaam heden wordt het parkeerterrein vanaf maandagochtend 09:00 uur afgesloten voor alle verkeer. Wij verzoeken u vanaf maandag 31 mei a.s. uw auto elders in de wijk te parkeren, zodat op dinsdag juni het parkeerterrein volledig auto-vrij is. Omdat de werkzaamheden alleen bij droog weer zaamheden in geval van regen uitgesteld tot dinsdag 8 juni a.s., waarbij op maandag 7 juni het terrein wordt afgesloten. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met de heer P.B. Cornelissen, tele foonnummer (072) 535 67 61. HEILOO/CASTRICUM- Het Huis Opticiens organiseert van week 20 tot en met week 26 de 'Leve-de-lens weken van Het Huis Opticiens'. Tijdens deze weken komt Het Huis Opticiens met extra aantrekkelijke oplossingen en veel aanbiedingen op het gebied van lenzen. Zo kunnen klanten gratis daglenzen en Night Day lenzen proberen, maken ze kans op een gesigneerde tennisbal van de nummer 1 van de wereld Justine Henin, en krijgen ze gratis lenzenvloei- stof bij een set maandlenzen uit de Colletie van Het Huis. Veel voordeel dus tijdens de Leve-de-lens weken. Gratis een dagje daglenzen. Ideaal om te proberen Veel mensen dragen al jaren en met veel plezier een bril. De bril is allang niet meer een middel om scherp te zien, maar ook een modieuze gezichtsbepa- ler. Toch zijn er veel dingen om door die andere bril te bekijken: lenzen. Zoals sporten, vakantie en uitgaan. Tijdens de Leve-de-lens weken ligt een gratis test- paar klaar. De manier om een dag lang te zien en te voelen wat lenzen kunnen doen. De drager ervaart meteen hoe comfortabel lenzen zijn. Om ze 's avonds weer lekker weg te gooien. De kans is overigens groot dat het de vol gende dag niet meer bij proberen blijft. Het Huis Opticiens heeft verschillende soorten daglenzen. Allereerst is er natuurlijk de Collectie van het Huis, topkwaliteit in daglenzen voor een vaste lage prijs. Het Huis presenteert ook Dailies Daglenzen van Ciba Vision, waarbij de koper kans maakt op een gesigneerde tennisbal van de nummer 1 van de wereld: Justine Henin. De actie geldt alleen tijdens de Leve-de-lens Een mooi silhouet met de Body Creator! weken. Andere lenzen met ongekend draagcomfort zijn Night Day lenzen. Deze unieke lenzen laten meer zuurstof door, waardoor ze dag en nacht gedra gen kunnen worden. Night Day len zen zijn een maand lang gratis te probe ren tijdens de Leve-de-lens Weken. Van alle lenzen wordt de maandlens het meest gedragen. Daarom zijn de maand lenzen altijd verrassend scherp geprijsd. Daarbij krijgt de klant altijd de lenzen- vloeistof cadeau. Het Huis Opticiens is een landelijke keten met 144 opticienszaken die garant staan voor een perfecte kwaliteit in oog- zorg. Met de grootst mogelijke aandacht wordt gezocht naar de beste medische of modische oplossing. Van een (zonne)bril of lenzen tot een ooglaserbehandeling. Met een hele scherpe kijk op uw modieuze look. Bij u in de buurt kunt u terecht bij Het Huis Moen Opticiens, Geesterduin 37 te Castricum of Winkelhof 't Loo 49 te Heiloo. HEILOO - Een slank lichaam met een mooie stevige huid prijkt voor veel vrouwen bovenaan het verlang lijstje. En sinds de introductie van Shiseido's Body Creator is dit ideaal ook beter te verwezenlijken dan voorheen. De technologie die hieraan ten grondslag ligt, gaat namelijk een stapje verder dan die van gebruike lijke afslankcremes en anticellulite producten. De Body Creator van het Japanse merk Shiseido combineert de beken de aanpak van afslankende werkstof- fen (zoals cafeine) met aromacholo- gie. Deze wetenschap houdt zich bezig met het effect van geur op de geestelijke en lichamelijk functies van het lichaam. Zo werd speciaal voor de Body Creator een geur ont wikkeld die de sympatische zenuwen aanzet tot het afscheiden van nor adrenaline, een stof die de afslanken de werking van de ingrediënten op aantoonbare wijze sterk ondersteunt. De geur is een mengeling van peper olie, grapefruitolie, dragonolie en venkelolie. Deze oppeppende geur in combinatie met de vloeibare (en dus makkelijk aan te brengen en zuinig in gebruik) textuur, doet wonderen voor de lichaamshuid. De contouren worden aantoonbaar slanker en steviger en cellulite vermindert. De Body Creator was al een ware hype in Japan, vond de weg naar vele beroemdheden en is inmiddels al weer enige tijd te koop in Europa. Ook in Nederland is de Body Creator inmiddels zeer geliefd. Gewoon omdat het werkt. Voor meer infor matie: Schoonheidsinstituut Potharst, Kennemerstraatweg 269, Heiloo, tel. 072-5330458. LIMMEN - Rina is moeder van Daan van bijna 7 en Bart van 4 jaar, ze woont met haar man en twee kinde ren in Heiloo maar maakt al jaren gebruik van opvang bij Kinderopvang Limmen. „Wij zijn bij Kinderopvang Limmen terecht gekomen via het toenmalige gastouderbureau. Nadat Daan ongeveer 1 jaar was merkten wij dat het niet meer klikte tussen de gastouder en Daan en zijn wij samen met Kinderopvang Limmen op zoek gegaan naar een oplossing. Wij had den daarbij het geluk dat er een extra groep geopend werd waar Daan in kon worden opgevangen. Dat was in juli 1999." Rina was toen al zwanger van haar tweede kind. „Omdat Daan het, na een weliswaar lange wenperi- ode, reuze naar zijn zin had op de crè che, kwam Bart, onze tweede zoon, in januari 2000, bij zijn grote broer op de groep. Dit ging meteen geweldig. Nu, alweer 5 jaar later bevalt het ons nog steeds uitstekend bij Kinderopvang Limmen. Inmiddels zijn beiden over gegaan naar de buitenschoolse op vang. De overgang van kinderdagver blijf naar buitenschoolse opvang is heel geleidelijk verlopen. Omdat beide opvangvormen gehuisvest zijn in hetzelfde gebouw kon Daan regel matig even wennen op de buiten schoolse opvang en kon Bart later steeds even bij zijn grote broer gaan kijken en meespelen en zo prima wennen." Voor Kinderopvang Limmen is dit ook een ideale situatie. De kinderen kennen het gebouw al en ook de leid sters, dus het wennen gebeurt eigen lijk spelenderwijs. Dit vindt Kinder opvang Limmen ook belangrijk want zoals Miris Reuver, het hoofd van de vestiging, zegt: „Kinderen moeten op de leeftijd van 4 jaar al zo verschrik kelijk wennen aan het nieuwe basis schoolleven en laten wij dan maar de constante en bekende factor zijn en veiligheid en rust geven in die, voor kinderen, roerige tijden. Een groot deel van de kinderen van het kinder dagverblijf stromen ook na hun vier de jaar door naar de buitenschoolse opvang. Kinderen die van het kinder dagverblijf komen garanderen wij ook vervolgopvang op de buiten schoolse opvang", aldus Reuver. Volgens Rina hebben haar kinderen het uitstekend naar hun zin bij Kinderopvang Limmen. „Wat wij ook belangrijk vinden is dat het kind vooral 'land' mag zijn en niet wordt gedwongen tot activiteiten waar het op dat moment geen zin in heeft." Rina is enthousiast over het pedago gisch handelen bij Kinderopvang Limmen. „Er is grote vrijheid voor de kinderen in wat zij willen doen", ver telt zij. „Maar er gelden wel degelijk regels en er wordt aandacht besteed aan normen en waarden. Ik heb het idee dat de benadering aansluit bij de thuissituatie. Ook de leidsters zijn allemaal leuke enthousiaste vrouwen. De leidsters nemen bij het ophalen van de kinderen voldoende tijd voor de overdracht en bespreken ook uit gebreid met ons wat er soms mis is gegaan en hoe het is opgelost. Ook kondigen zij speciale gebeurtenissen goed aan en worden moeilijke erva ringen nog met de kinderen na besproken." Volgens Miris Reuver is er bij Kinderopvang Limmen sprake van een open communicatie cultuur, onderling, maar ook zeker met de ouders. Dit is essentieel want je kind overlaten aan een ander kan alleen als er vertrouwen is zodat ouders met een gerust hart naar hun werk kun nen." Wanneer u ook geïnteresseerd bent in opvang bij Kinderopvang Limmen of wanneer u een afspraak wilt maken voor een rondleiding dan kunt u informatie inwinnen bij het Centraal Bureau, tel. 0251-658058 (dagelijks bereikbaar van 8.30 tot 16.00 uur) of even binnenlopen bij kinderdagverblijf 'Eigen Wijs' en/of buitenschoolse opvang 'On Wijs' aan de Sportlaan 25 in Limmen. REGIO - De Lions Club Alkmaar organiseert voor alle inwoners in de regio de 'Pinkster fietstocht Lions Alkmaar' ten behoeve van Hospice Alkmaar. Deze Pinkster fietstocht biedt een uitgezet parcours van ca .35 km door de mooiste gebieden van Alkmaar, Heiloo, De Egmonden en Bergen op tweede Pinksterdag, 31 mei. Er zijn vier start- en finishpunten in de deze route. In Alkmaar bij cafe de Ooievaar, Ritsevoort 40, in Heiloo bij restaurant Las van Bennekom, Restaurant Wildschut, Stationsweg 82/84, in de Egmonden bij restaurant Herberghe De Boerewagen, Oude Schulpweg, in Bergen bij Grand cafe Gusto, Plein. Start tussen 9.00 en 13.00 uur, aankomst tot uiterlijk 17.00 uur. U passeert een aantal bezienswaardig heden beschreven in het routeboekje dat u bij deelname wordt overhan digd. Onderweg zijn voldoende rust punten met gelegenheid voor versna peringen en andere voorzieningen. Geld inzamelen voor 'Hospice Alkmaar'. Het Hospice opgericht in 2000 is bedoeld voor mensen waarvoor het niet mogelijk is om de laatste levens fase in eigen huis door te brengen. Hospice Alkmaar maakt het mogelijk om deze mensen, ongeacht hun levensovertuiging of financiële draag kracht, op waardige wijze te sterven in een huiselijke en zorgzame sfeer, omringd door een team van verpleeg kundigen en geschoolde vrijwilligers. Hospice Alkmaar krijgt slechts een beperkte financiële bijdrage van ziek tekostenverzekeraars en is dienten- gevolgde afhankelijk van sponsoring door maatschappelijke instellingen, relaties en particulieren. Betaling van het startgeld van E 7,50 per persoon, is bestepd voor Hospice Alkmaar (kinderen tot 12 jaar gratis). De betaling vindt plaats op de dag zelf bij een van de startpunten. HEILOO - Afgelopen zaterdag was het een drukte van belang bij de peu terspeelzalen Brammetje en Olleke, Pippeloentje en De Teddybeer. Thssen 10.00 en 12.00 uur konden kinderen in de leeftijd van 0 tot 3 jaar samen met hun ouders een ochtend in een van de zalen van de stichting meema ken. Even na tienen stroomden ouders, broertjes en zusjes druppels gewijs de zonnige ruimtes binnen, ver welkomd door aanwezige leidsters en bestuursleden van de SPH. In de speelzalen werd getoond wat er zoal op een gewone speelochtend met de kinderen wordt gedaan. Ouders konden uitgebreid het spelmateriaal bekijken en informatie ontvangen over het reilen en zeilen van de betreffende peuterspeelzaal. Bij ver trek kreeg ieder gezin een leuke SPH- -sleutelhanger of bellenblaas mee. Voorafgaand aan het kindergedeelte was er een speciale bijeenkomst voor politiek Heiloo. De aanwezige politici werden door stichtingvoorzitter Pieter Postma bijgepraat over het nut van peuterspeelzalen, het werk van de stichting, de huidige projecten van de stichting en haar beleidsvisie ten aanzien van plaatselijke en landelijke ontwikkelingen. Vervolgens schetste coördinator Ellen Jorna een helder beeld van de concrete werkzaamhe den, pedagogische begeleiding en relaties tussen ouders en leidsters. De stichting kan terugkijken op een zeer geslaagde ochtend. Voor vragen en informatie over de SPH kunt u terecht bij Ellen Jorna op dinsdag en vrijdag tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 072-5331008. HEILOO - Ieder jaar wordt op 20 mei de verjaardag van Annie M.G. Schmidt gevierd. Dit jaar loopt de Annie M.G. Schmidt week van 17 tot en met 22 mei en staat in het teken van Pluk van de Petteflet. Aan deze themaweek heeft Boekhandel Deutekom een prijsvraag verbon den. In de Annie M.G. Schmidt eta lage hebben ze een aantal Pluk pop petjes (zie bijgevoegde afbeelding) verstopt. Kinderen kunnen op zoek gaan en tellen hoeveel Pluks er in de etalage staan. Bij de toonbank ligt een formulier waarop het juiste aan tal ingevuld kan worden. Uit de goede inzendingen worden drie gelukkige winnaars gekozen die het nieuwe boek 'Pluk redt de dieren' winnen. De prijsvraag loopt tot en met 29 mei en is voor kinderen tot en met 10 jaar. Tevens ontvangt iedere klant die een boek koopt van Annie M.G. Schmidt een leuke boe kenlegger met Pluk en een bouw plaat met een kraanwagentje van Pluk. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Marlies Grippeling, 072 5331483 of e-mail info@deute- kom.nl. I i«sl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6