(Dan) examens voor judoka's Dojo 't Loo Moerastocht langs het Cromme IJ Stratenvoetbaltoernooi VY Limmen groot succes Journaal Dimtronic Meervogels Stratentoernooi Meervogels'31 krijgt thema Typisch Hollands Kinderen van de Paulusschool biljarten in het Trefpunt Zeeman kampioen bij SV Oppositie 'rijv/j lijvers Willem Gomes, politiek dier en kunstenaar, te gast bij Streekradio Exellence UITKIJKPOST -19 MEI 2003 - PAGINA 9 Competitie-uitslagen TV HSV Jeugdvisclub start nieuw seizoen Mensen bezoeken, blij maken, helpen... Is dat geen mooie besteding van een paar uur vrije tijd? Het project Theeschenken Asperges met aardappelmousseline en gepocheerde grietfilet Borstvoeding geven in de praktijk B-juniorencompetitie Lycurgus Zonnig en geslaagd toernooi bij HSV Regionale voorronde NK typen 2004 HEILOO - Hoewel het einde van het judoseizoen nadert was daar deze week nog absoluut niets van te merken, integendeel zelfs. Het was een week vol spanning voor zowel alle judoka's als wel voor één van de trainers zelf. Afgelopen woensdag en zaterdag stond voor prak tisch alle junioren en senioren judoka's, 185 in totaal, in het teken van de gradu aties. Na het juist tonen van de vereiste worpen en grepen behalen de judoka's een hogere zogenaamde kyu graad (band). Graduaties zijn zichtbaar aan de kleuren van de band en lopen van wit (beginner), via geel, oranje, groen, blauw tot bruin en uiteindelijk de zwarte band. Voor de jeugdjudoka's bestaan er tussen stapjes in de vorm van slippen. Tientallen gespannen judoka's legden de examens met goed gevolg af. Sommige examens waren zo goed dat één of meer slippen werden overgeslagen. Zaterdagavond moest de judoleraar Bernd Winkelbeiner zelf'vol aan de bak'. In Zaandam ging hij op voor zijn zwarte band, tweede dan (nidan) examen. Een drie man sterke examencommissie van de JBN (Judo Bond Nederland) beoor deelde de prachtige serie kata's en het eigen programma positief. Bernd is daar mee geslaagd voor zijn tweede dan, een hele knappe prestatie. Zondag trok een legertje wedstrijdjudo ka's erop uit om zoveel mogelijk prijzen te behalen op het veertiende Brug toer nooi georganiseerd door Zeemacht in Den Helder. Er werden mooie wedstrij den getoond. In de -21 kg. was er een le plaats voor Levi Ferweda, in de -24 kg een 2e plaats voor Tim Kuipers en een 3e plaats voor Ton Vilters. Jasper Henselmans en Martin Brouwer bezet ten in de - 42 kg een respectievelijke le en 3e dezelfde podiumplaats, en Rens de Jong in de -42 kg. een verdiende 3e plaats. De overige judoka's vielen ondanks goede partijen met veel inzet net naast de prijzen. Bernd Winkelbeiner tijdens de uitrei king van de tweede dan. AKERSLOOT - Afgelopen zondag traden de dames van Dimtronic Meervogels voor de laatste wedstrijd van de veldcompetitie aan tegen de kampioen van de tweede klasse B, Van IRooyen/VVW 1 in Wervershoof. Uiteraard waren de dames erop *ge1brand om te winnen van deze kampi- oën al lieten ze dat in de eerste helft niet zien. De openingsscore kwam van WW en Meervogels antwoordde hier meteen op via een strafworp. Daarna wist WW uit te lopen naar 7-1, o.a. door drie break-outs achter elkaar omdat Meervogels te zwak of te voor spelbaar op doel schoot en de keepster ipakkelijk haar wegstartende mede speelsters wist aan te spelen. Voor rust wist Meervogels de achterstand met 1 plint te verkleinen, het was toen 11-5. Na rust was het Meervogels dat begon met scoren, 11-7. Hierna werd er om en om gescoord naar een tussenstand van 17-12. De tweede helft zat de verdedi ging van Meervogels goed dicht en wist Y-VW moeilijker tot scoren te komen. Meervogels daarentegen schoot nu beter op doel in plaats van op de voe ten van de keeper. De tweede helft kreeg Meervogels ook meer strafwor- pen die er allemaal goed ingeschoten werden door Gitta Lute, ook werden een aantal break-outs succesvol afge rond. Meervogels wist langzaam maar zeker dichterbij te komen tot 18-16. Na nog een break-out werd via een afstandsschot de gelijkmaker gescoord, 18-18. In de daaropvolgende aanval Van WW werd het schot op doel geblokt, helaas viel de terugkomende bal precies in de handen van de cirkel speelster die ook scoorde. Meervogels wist helaas niet nogmaals de gelijkma ker te scoren en heeft de winst laten lig gen in de eerste helft. Hoewel na een hele goede tweede helft een gelijkspel terecht was geweest. De dames van Dimtronic Meervogels zijn nog in de race voor de beker en dinsdag 25 mei spelen ze de halve fina le tegen Tornado. De wedstrijd wordt om 20.15 gespeeld in 't Zand. HEILOO - Komend weekend staat voor alle teams de laatste wedstrijd alweer op het programma. Zowel het gemengd senioren team als Heren 1 strijden aanstaande zaterdag op het eigen park om het kampioenschap, ter wijl ook een aantal teams de punten nog goed kan gebruiken in de strijd tegen degradatie. De uitslagen van de teams van Tennisvereniging H.S.V. van afgelopen week zijn als volgt: Dames kring competitie: HSVl-Oudorp3 4-0; HSV2-Hogedijk4 2-2; Oudorp7-HSV3 0-4; Gemengd jeugd (t/m 12 jaar): HSVl-Bakkuml 1-5; Gemengd jeugd (t/m 14 jaar): HSVl-Hogedijkl 1-5; Gemengd senioren zaterdag: Hoorn2- HSV1 2-3; Heren zaterdag: Vennewater 6-HSV1 0-6; Monnickcndam9-HSV2 1- 5; Heren dubbel 35+: Hulstenaarl- HSV1 1-3; Heren 45+: Spattcrl-HSVl 0-6; Heren dubbel 50+: HSVl-Sint Pancrasl 0-4;HSV2-Pettenl 1-3;HSV3- Spatter2 0-4; Dames zondag: IIS VI- Assendelftl 2-3; Broek in Waterlandl- HSV2 2-3; Heren zondag: Waarland2- HSV1 4-2. LIMMEN - Zaterdag 22 mei vist jeugdvisclub Samen Beet de eerste van een serie wedstrijden. Verzamelpunt voor de wedstrijden is de parkeerplaats bij het voetbalveld. Vanaf deze plek vertrekken de vissers om 18.30 uur per fiets naar een viswater in de nabije omgeving. Dit water wordt op zater dagochtend bekend gemaakt op de website van de visclub: www.hsvlim- men.nl. Een wedstrijd duurt anderhalf uur en hierna volgt gelijk de prijsuitrei king. Leden in de B-klasse krijgen allen een prijsje, in de A-klasse vist men min of meer voor geldprijzen. Deze worden niet na de wedstrijd uitgereikt, maar worden opgespaard en aan het einde van het seizoen in de vorm van waardebonnen uitgekeerd. Wil je mee doen maar ben je nog geen lid, kom dan evengoed naar het verzamelpunt en neem E 5,75 mee. Het bestuur zorgt dan voor je vergunning en een jaarlid maatschap. Voor meer info kijkje op de website of bel je naar Rob Jak, tel. 072- 5053858. Nog een opmerking: Het is wettelijk nog niet toegestaan om met de worm te vissen. Dit mag pas vanaf de laatste zaterdag van mei. Houd hier rekening mee! In dit UW-journaal is Ria Rozing aan het woord. Ria is projectleid- ster van het project Theeschenken in Overkerck, een initiatief dat twee jaar geleden op deze locatie is gestart. Het project Theeschenken De Loet bestaat al veel langer en daar is zij dertien jaar geleden aan gaan deel nemen toen haar twee dochters de deur uitgingen. Vanaf die tijd runde ze eveneens het in Heiloo gevestigde VVV-kantoor, zes halve dagen per week in het zomersei zoen en boog zich het hele jaar door over het secretariaat. Jammer genoeg is dit kantoor gesloten; zij deed het werk met veel plezier en vond het adviseren van allerlei vakantiegangers een gezellige job. Het omgaan met mensen is ook een belangrijke drijfveer bij haar werk in Overkerck. Vanaf halfzeven na de avondboter ham krijgen de bewoners koffie en thee ingeschonken door vrijwilli gers, die voor die avond zijn inge roosterd. Bij het serveren van de drankjes is er altijd wel even tijd voor een praatje, waar de bewo ners altijd erg naar uit zien, niet te (4 personen) Het is nog steeds volop aspergetijd. Daar maken we gebruik van en dus krijgt u weer een overheerlijk asper gerecept. Een recept van Hans Kok van restaurant de Loocatie. Dat moet weer goed zijn. Ingrediënten: I bos groene asperges, bos witte asperges, 500 gr aardappels, room, roomboter, eidooiers en melk, 500 gr grietfilet, witte wijn, blanke azijn, sja lot, knoflook, laurier en peperkorrels, noilly prat, zout, peper, foelie en nootmuskaat, 4 eieren Bereidingswijze We beginnen met de aardappels te schillen en in een pan met wateren zout te doen. Dan gaan we de asperges schillen, de groene alleen .het onderste gedeelte, de witte geheel. E>e schillen van de witte asperges doen we in een pan en trekken er een bouillon van met water, na een half uur halen we de schillen eruit en bren gen het vocht op smaak met zout en een paar blaadjes foelie. Hierin koken wij de witte asperges beetgaar. De groene asperges blancheren we daar na in hetzelfde vocht, om de kleur te 'Behouden. (Blancheren- in kokend vocht garen en daarna in koud water Jaten schrikken). De gegaarde asper ges in mooie stukjes snijden. In een tJruime pan boter en gesnipperde sjalot dp de bodem doen en hierop de asper- Iges verdelen, peperen en iets nazou- fasn en met een scheut water wegzet ten. Nu gaan we de voorbereiding .maken voor de Hollandaise. ldeel witte wijn, 1 deel azijn, laurier en gekneusde peperkorrels (castric), indampen tot reductie van 2 eetlepels, zeven en af laten koelen. Grietfilet zouten, in een beboterde pan leggen met gesnipperd sjalot en met een scheut noilly prat. Klein pannetje met boter smelten en klaren (de vaste bestanddelen eruit halen). Alles is nu voorbewerkt, we gaan nu beginnen met de aardappelpuree, gegaarde aardappels door de puree- knijper en met een houten lepel, hete room en hete boter erdoorheen roe ren. De griet op het vuur zetten en tevens de asperges verwarmen. Ondertussen in een bekken de eidooi er mengen met de eetlepels castric, op heet water (au bain marie), opklop pen tot een stevige massa Pas op te heet gaat schiften. Dan de geklaarde boter erdoor roeren en op smaak brengen. Hierna de borden opmaken als alles gaar en warm is. Serveertip: Lekkere frisse gemengde salade en halfdroge, sierlijke witte wijn. Als het stratentoernooi van 2004 net zo gezellig wordt als de voorgaande edi tiedan zit het wel snor met het succes. lang anders gaat dat ten koste van de andere bewoners. Samen met Petra Pieters maakt Ria een rooster voor twee maanden. Er zijn op dit moment in Overkerck negentien vrijwilligers beschik baar voor dit project. In de Loet zijn dat er meer, omdat daar ook in het weekend thee geschonken wordt, terwijl dat in Overkerck nog niet het geval is. Wel is er het verzoek van Overkerck om het ook daar in de weekenden door te laten lopen. Wij zoeken dus circa acht nieuwe vrij willigers, die ook bereid zijn om een keer in de maand in het week end ingedeeld te worden. Bovendien wordt erover gedacht om een keer in de maand een gezel lige tv-avond in de recreatiezaal te houden, waarbij enkele vrijwilli gers nodig zijn. De doelstelling van de UVV luidt: het bevorderen en verlenen van maatschappelijke hulp door vrij willigers met menselijk contact en continuïteit in het werk als voor naamste kenmerken. Als u zich wilt aanmelden of vragen heeft over het UW belt u dan 072 - 5330574 of 072 - 5335588. REGIO - De Vereniging Borstvoeding Natuurlijk (VBN) houdt op woensdag 26 mei van 20.00 tot 22.00 uur in Alkmaar een informatieavond over het geven van borstvoeding. Informatie avonden als deze worden elke laatste woensdag van de maand gehouden (De volgende zijn 30 juni, juli niet en dan weer 25 augustus). Tijdens deze avon den wordt er actuele informatie over het voeden aan de borst gegeven, er is volop gelegenheid om vragen te stellen en er zijn folders te koop en boeken te huur. De avonden zijn bedoeld voor voedende moeders, hun partners en andere belangstellenden. Ook baby's zijn welkom. Er wordt een bijdrage gevraagd van één euro per persoon ter ondersteuning van dit (vrijwilligers) AKERSLOOT - Tijdens de Pinkster dagen houdt Meervogels'31 alweer het vierde Straten-Familietoernooi. De drie voorgaande edities zijn een groot succes gebleken en de organisatie is vast van plan om het toernooi in elk geval tot het 75-jarig bestaan van de vv Meervogels'31 in 2006 te blijven orga niseren. Het thema van vorig jaar Sprookjes en strips zorgde voor een kleurrijk schouwspel door de fraaie uit dossingen en originele jokers. Het mui terijschip van de Speenkruidlaan moest met een telekraan uit de tuin worden getakeld en de Flinstones-cars waren van een zeer hoog niveau. Op Meervogels.nl kunt u de foto's nog een keer bekijken. Het thema voor dit jaar, Typisch Hollands, zal wederom bij menig deelnemer de nodige creatieve gedachten losmaken en zal leiden tot oerhollandsche schaatspakken en moderne housekledij. De verrassings- acts zijn jaarlijks zeer de moeite waard. Was het in 2002 de Kamelenrace die opzien baarde, in 2003 moesten de deelnemers het Alkmaarderrneer op om in drakenboten een wedstrijd te varen tegen de opponent. Een enorm onweer boven het Alkmaarderrneer, net op het moment dat de vaarwed- strijd zou starten deed het ergste vre zen, maar gelukkig klaarde het na een half uur op en kon het festijn met enige vertraging toch van start. De teams streden verder op allerlei onderdelen een felle strijd om de bekers. Ook de overige spelen waren van een bijzonder niveau, hetgeen je aan spelletjeskoning KROMMENIE - Vorig weekend is er door een meisjes en jongens ploeg deel genomen aan de eerste competitiewed strijd bij Lucurgus in Krommenie. Beide ploegen eindigden niet voorin, maar toch waren er individueel enkele goede prestaties te melden. Lars Groot meldde twee maal een persoonlijk record: verspringen (5.66) en 100 m (12.57). Sander Zwaan liep ook een p.r. op de 1Ó0 m (12.67). Mare Barnhoorn sprong 1.60 hoog (p.r.). Sebastiaan Sprenkeling (58.73) en Lianne Kaptein (65.73) liepen beiden een p.r. op de 400 m. Johan Haringhuizen wierp de speer met 31.33 naar een persoonlijk record en Maarten Gouda was met zijn goede 4.30 op de 1500 m vierde. Nico Adrichem wel over kan laten. Het toernooi zou echter niet af zijn als spreekstalmeester Peter Velzeboer niet van de partij zou zijn. Als Obelix was hij zeer herkenbaar binnen het thema en met zijn ongeëvenaarde humor kreeg hij alle lachers weer op zijn hand. Tijdens een rondtoer met de Streetband Caecilia maakte hij op tweede Pinksterdag op ludieke wijze het hele dorp weer alert op het komen de spektakel op de tweede dag. Groots waren en worden ook weer de feest avonden, waar met medewerking van diverse entertainers tot in de kleine uurtjes wordt feestgevierd. Aardig is het om te constateren dat het dorpsge- voel binnen Akersloot ook na de gemeentelijke herindeling zo hecht is blijven bestaan. Het complex van de voetbalvereniging heeft onder impuls van het toernooi weer de jaarlijkse opknapbeurt gehad met medewerking van velen. Dit jaar zal op eerste Pinksterdag de hoofdact worden gevormd door The Sting uit Alkmaar, terwijl Klaas Kesselaar op tweede Pinksterdag als geen ander het thema typisch Hollands kan vertolken. Ook dit jaar is men er met de hulp van een groot aantal sponsoren en de medewer king van vele vrijwilligers in geslaagd een aantrekkelijk programma samen te stellen. Voor de neutrale toeschouwer is er veel te zien en als u niet op de cam ping zit tijdens de Pinksterdagen, schroom dan niet om, bij voorkeur per fiets, een bezoek te brengen aan sport park Cloppenburgh te Akersloot. HEILOO - Afgelopen weekend stond het Willem van de Maattoernooi bij voetbalclub HSV weer op het programma. Een groots evenement voor alle jeugd elftallen van de jongste F pupillen tot en met de C junioren. Een activiteit dat nu alweer 19 jaar terug is opgezet door Willem van de Maat. Met vele clubs uit de regio werd er gestreden om de 1 eerste plek die voor iedere speler een beker opleverde. Dankzij het prachtige weer en de inzet van vele vrijwilligers, supporters en de spor tieve voetballertjes werden het goed geslaagde dagen voor iedereen. werk. Opgeven kan bij Annemarie Weerman: 072-5125810 of Esther Driest: 072-5627794. HEILOO - In 2004 worden de NK van Interinfo voor het eerst op andere wijze georganiseerd. Er worden nu in mei regionale voorronden toetsenbord vaardigheid gehouden. Deze worden georganiseerd door leden van Interinfo, die als regiocoördinator optreden. Er kan aan worden deelge nomen door kandidaten uit de desbe treffende regio's in drie categorieën: deelnemers van basisscholen, deelne mers van de eerste fase van het voort gezet onderwijs (12 tot en met 16 jaar) en deelnemers van de tweede fase van het voortgezet onderwijs (17 jaar en HEILOO - In de slotronde van de interne competitie heeft Gerrit Zeeman het kampioenschap op zijn naam geschreven. Hij moest het in de laatste ronde opnemen tegen van Ham, die de eerste competitiehelft aan kop heeft gestaan en als een van de grote favorieten voor de titel werd beschouwd, maar door een aantal min der goede resultaten wat wegzakte. Zeeman speelde uiterst geconcen treerd en vermeed, zoals te begrijpen, risicovolle akties. Schijnbaar niet geplaagd door zenuwen wist hij gaan deweg een eindspel te bereiken, dat goed voor hem stond, maar nog lang niet gewonnen was. Met technisch inzicht wist hij zijn stukken naar de juiste posities te plaatsen om daarna de partij knap uit te maken. Met de geluk- status van een ware schaakkampioen liet Zeeman zich feliciteren. Helaas ontbrak de champagne, en werd het bier. Dat kan toch wel anders volgend jaar Oppositie! Naaste belager van der Wal, die bij verlies van Zeeman zijn titel zou prolongeren, trof ook geen makkelijke tegenstander. Woudstra is een creatieve, impulsieve aanvallende speler, die tot grote verrassingen in staat is. Natuurlijk volgde van der Wal het verloop op het bord van Zeeman, en toen duidelijk werd dat die partij voor hem zich in ongunstige zin ont wikkelde, kon hij zijn eigen partij niet meer zo gedreven vervolgen. Door een kleine onnauwkeurigheid gaf hij Woudstra de kans om de partij win nend af te sluiten. Van der Werff heeft zich in het eindklassement niet bij de REGIO - Een avontuurlijke tocht door rietvelden en moerasbos, over trilveen, planken en vlonders op zondag 23 mei. De wandeling gaat door het oer- Hollandse natuurgebied Ham en Crommenije, dat normaal is afgesloten voor publiek. De boswachter vertelt u onderweg over ontstaan en beheer, over ratelaars en zonnedauw en over de vele moeras- en rietvogels. Voor ver trek is er koffie en Uitgeesterkruid koek en als u moe en hongerig terug komt, staat er een heerlijke lunch klaar. Onderweg leert u veel over de natuur en het ontstaan van het landschap. Een avontuur wordt de tocht zeker, daarom zijn laarzen onmisbaar op deze tocht. De boswachter vertelt over mossen, bloemen, bomen, vogels en het leven in en rond het water in dit afgesloten natuurgebied. Het begint om 09.00 uur met koffie en Uitgeesterkruidkoek. Na de natuurexcursie krijgt u om 13.00 uur een lunch aangeboden. Het einde van de excursie is om 14.00 uur. De kosten zijn euro 16,-, incl. koffie en lunch. Het is verstandig om een lange broek en een verrekijker mee te nemen, laarzen zijn onmisbaar. Voor aanmelden tel. eerste tien weten te plaatsen, tegen stander Jongerius deed dat, heel knap, wel. Van der Werff speelde nogal tam, en dat strafte Jongerius winstgevend af. Langereis snoepte de punten af bij van Etten, dit tot zijn eigen verbazing, want winnen van van Etten is voor Langereis geen alledaagse klus. Van Etten, die als vierde is geeïndigd, had de partij voor het uittikken, maar maakte helaas een foutje wat de fortuinlijke Langereis de winst opleverde, en een zevende plaats in het eindklassement. Bosma wist in een gekke partij tegen de Jager de tien de plaats te bereiken. De Jager struikel de bijna over het pionnenoverschot van zijn tegenstander en kon, ondanks een materiële voorsprong, daar niets meer tegen doen. Nieuwkomer Veelen van wie de club hoge verwachtingen heeft, vloerde Huffnagel in een klassieke par tij. Weliswaar verzette Huffnagel zich dapper, maar zijn stelling liep averij op toen Veelen met een paardsprong doordrong om vervolgens een fraaie combinatie uit te voeren. Hassing wist dankzij winst op Sauer vier plaatsen te klimmen, en Blom tenslotte, uit balans geraakt door metaalmoeheid van een stoel (hij zakte er doorheen kon geen vuist maken tegen Lindsey Vlaar. De uitslagen: van Ham-Zeeman 0-l;vdWal-Woudstra 0-l;vEtten-Langereis 0-l;vdWerff- Jongerius 0-l;de Jager-Bosma 0- l;Hassing-Sauer l-0;Rump-Maas 0- l;Veelen-Huffnagel l-.0;Prins- Horninge rem;Koenders-Niehaus 1- 0;Blom-L.Vlaar 0-l;Kraayenbrink- Roodbol 0-l;S.Vlaar-Korse rem. ouder). De best geklasseerden uit de regionale voorronden worden uitgeno digd deel te nemen aan de NK van Interinfo, die kort voor of kort na de zomervakantie plaatsvinden. Bij deze NK zijn er ook wedstrijden in tekstver werking en notuleren. Voor de regiona le voorronde in Noord-Holland is Joeke Spierings contactpersoon. Je kunt haar bellen onder nummer 072- 5332458 voor meer informatie of e-mai- len: hdbosman@xs4all.nl. De regionale voorronde wordt gehouden op 29 mei 2004. Meld je tijdig aan om teleurstel ling te voorkomen. De kosten zijn a 5,00 per persoon. Elke deelnemer ont vangt, bij voldoende resultaat, een cer tificaat en een herinneringsvaantje. Tip: test je typvaardigheid on line op www.typera.tk (kosteloos). Bezoek ook regelmatig de website van Interinfo om op de hoogte te blijven: www.interin- fo.nl. Volop actie tijdens het rode draadspel. (foto MSP) LIMMEN - Afgelopen donderdag, vrij dag en zaterdag is bij voetbalvereniging Limmen het traditionele familie -stra tenvoetbaltoernooi gehouden. Voor de veertiende keer is het de organisatie van de supportersvereniging gelukt het drie daagse toernooi te laten slagen. Vriendschap, sportiviteit en gezellig heid stonden centraal tijdens dit evene ment. Maar liefst 80 teams deden dit jaar mee aan onder andere volleybal, voetbal en een tweetal rode draadspe- len. Er werd gestreden in poules om.de eerste plaats, maar ook om de FairPlay cup en de Cor Metzelaar Trofee. De laatste prijs is voor het meest origineel geklede team. Deelnemers en organisatie kunnen terugkijken op- een zeer geslaagd toer nooi dat mocht rekenen op een prima bijdrage van de weergoden. Het evene ment werd zaterdagavond afgesloten met een spetterend optreden van de formatie Synergie. HEILOO - De kinderen uit groep 8b van de paulusschool zijn maandagmor gen 10 mei naar het trefpunt geweest. De eerste dag na een heerlijke vakantie gingen de kinderen niet meteen aan het saaie reken- en taalwerk maar eerst gezellig biljarten! En dat biljarten is nog best moeilijk hoor! Gelukkig waren er een hoop gezellige, fanatieke mensen om ze daarbij te helpen. Wouw wat waren ze goed in het biljarten! Ze wisten er erg veel van en hebben ons goede trucs geleerd om de bal de precies de goede kant op te laten rol len! De kinderen werden verdeeld in groepjes en het was erg gezellige och tend! Tussendoor was er nog even een kleine pauze met een lekker koud glas limonade en een zakje chips. En daar- naAc weer lekker verder met het bil jarten! Bij iedere biljarttafel was een speciaal spelletje bedacht en klaarge zet. Ook stond er overal een fanatieke meneer bij die ons met het biljarten hielp. Het was erg leerzaam en erg gezellig. Na afloop gingen de kinderen als heuse biljartsterren op huis aan. Alle mensen die hebben geholpen met de organisatie van deze fantastisch och tend biljarten: heel erg bedankt! Ook hebben we de puntentelling bijgehou den en aan het eind bekeken wie er had gewonen. De gelukkige werd Mike de Lange! Misschien later ook helpen bij biljartochtenden in het Trefpunt? Nou ja in ieder geval van harte gefeliciteerd hoor! Van Irene Schneider en Stephanie de Boer 0251-313937. Startpunt van de excursie is: Havenpaviljoen 't Havenrijk, Lagen dijk 41, Uitgeest. HEILOO - Op dinsdagavond 11 april had presentator Bob van Unnik in zijn programma Intermezzo een openhartig met muziek omlijst gesprek met de heer Willem Gomes, gemeenteraadslid en politiek activist in Heiloo. In dit gesprek kwam ook zijn leven als artiest en toonkunstenaar ter sprake. De heer Gomes werd bij de inleiding door de presentator aangekondigd als de klokkenluider van Heiloo, door zijn veelal opmerkelijke en rake uitspraken van door hem geconstateerde onrecht vaardigheden. Zijn vaak ingezonden kritische opmerkingen in de media lie gen er niet om. De heer Gomes (oor spronkelijk van Portugese afkomst) is geboren en opgegroeid in IJmuiden vlak bij de haven. De zee ligt hem dan ook na aan het hart. Hij raakt al gauw betrokken bij acties in Velsen. Sinds 1975 is hij met zijn gezin in Heiloo woonachtig, alwaar hij ook aan diverse acties heeft deelgenomen, onder ande re tegen de medicijnknaak en later als voorzitter van het anti-diftar comité dat zich verzet heeft tegen het hoge tarief voor dit door de gemeentegeplande project voor huis- en tuinafval. Dit pro ject heeft de gemeente 1,5 miljoen gul den gekost. Mede door de vele protesten vanuit de burgerij ging dit project uiteindelijk niet door. Op de vraag hoe hij het werk als gemeenteraadslid ervaart en dan in het bijzonder als eenmans-fractie, gaf Gomes toe dat het niet gemakkelijk is als je alles alleen moet doen. Je kunt niet delegeren. Het wordt nog moeilij ker als je voor persoonlijke informatie bij het ambtenaren-apparaat moet zijn. Op de vraag wat de moeilijkheden zijn antwoordt Gomes dat hij voor monde linge informatie bijvoorbeeld niet bij sectordirecteuren of hoofden van dienst terecht kan, het is hem niet toe gestaan. Hij moet zijn vragen telefo nisch hetzij schriftelijk voorleggen bij mevrouw Kager, die indien nodig de zaak voorlegt aan de gemeentesecreta ris, mevrouw van de Meent. De overige raadsleden hebben volgens Gomes wel toegang tot het amtenaren-apparaat, volgens hem een voor hem geldend geval van discriminatie. Bij navraag over het waarom werd verondersteld dat hij dat wel zou weten. Niet dus. Hij stelde dan ook dit niet te accepteren en deze zaak verder uit te laten zoeken. Over zijn leven als toonkunstenaar werd uitvoerig stil gestaan. Hij heeft veel optredens gehad met het koor van het Concertgebouw Orkest, wat niet meer bestaat. Verder veel uitvoeringen in het muziektheater Amsterdam met het Nederlands Opera Koor. Ook heeft Gomes aandeel in Tv.-commercials en de film. Voor zowel opera als ook voor toneeluitvoeringen heeft Gomes niet alleen in Nederland, maar ook in het buitenland opgetreden. Momenteel is hij druk bezig met repetities voor de Opera Don Carlos van Verdi, in ver band met het Holland Festival in juni.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 9