Expositie Guus Terwijn in De Clinghe in Castricum A CAL musiceert voor CAL j Castricum sluit zich aan bij monumentenadviescommissie Avondvierdaagse Akersloot Nieuw aanbod najaarscursussen voor vrijwilligers CAL Vier gemeentes en Unietax Groene Valck 2004 uit: nieuw Jaarboek van tekenen raamovereenkomst Historische Vereniging Akersloot Leerlingen 'langs de deuren' voor Peru CAL musiceert voor CAL Vrijdag 28 mei 2004 Corneliuskerk Verloren en gevonden in Castricum CASTRICUM - De politie Noord- Holland Noord afdeling Castricum geeft de volgende voorwerpen op als gevonden en verloren: Verloren in Castricum: diverse sleu telbossen; paarse zakagenda; bruine portemonnee pasjes en geld; gouden armband; postbank pasje; horeca por tefeuille; gouden schakelarmband klein formaat. Gevonden in Castricum: mobile tele- naam foon ov kaart op Leyendekker; 5 x sleutels; fietstas inhoud sleutels en damestas; oranje herenjack V&D; gouden kinderarm band; pasjes t.n.v P. Mooy. Alcoholcontrole CASTRICUM - Op zondag 23 mei omstreeks 02.35 uur zag de politie een personenauto met hoge snelheid rijden over de Zeeweg in Castricum. In de auto zat een 18-jarige jongen uit Castricum. Hij bleek alcohol te heb ben gebruikt. Hij blies 485 ug/1. Dat is ruim twee maal het wettelijk toege stane maximum van 220 ug/1 (micro gram alcohol per liter uitgeademde lucht). De jongen bleek bovendien niet in het bezit te zijn van een rijbe wijs. Hij had de auto van zijn moeder weggenomen toen deze niet thuis was. Tegen de verdachte wordt pro- ces-verbaal opgemaakt. Inbrekers overlopen CASTRICUM - Op zondagmorgen 23 mei omstreeks 04.10 uur zag een beveiligingsbeambte dat er personen liepen op het dak van het winkelcen trum aan de Geesterduin in Castricum. Bij het zien van de bewa kingsdienst gingen de drie inbrekers er vandoor. Onderzoek leerde dat de verdachten het dak van het winkel centrum hadden geforceerd en via de bovenkant sigaretten uit een super markt hadden gestolen. Een zak met sigaretten bleef op het dak achter. De verdachten konden niet meer worden achterhaald. Inbraak woning CASTRICUM - Op zondagmorgen 23 mei tussen 00.30 en 05.15 werd ingebroken in een vrijstaande woning aan de Duindoornlaan in Castricum. De inbraak vond vermoedelijk plaats tussen vier en vijf uur toen een van de bewoners de slaapkamerdeur even open hoorden gaan. Toen de bewo ners later gingen kijken bleek een slaapkamerraam te zijn geforceerd. Om bij het raam te komen hadden de inbrekers een ladder gehaald uit de (afgesloten) garage. Voor zover bekend, hebben de inbrekers niets meegenomen. CASTRICUM - Van 29 mei tot en met 28 juli exposeert Guus Terwijn uit Heiloo schilderijen in de De Clinghe in het psychiatrisch ziekenhuis Dijk en Duin in Castricum. Ruim vier jaar gele den exposeertde Guus Terwijn ook op deze locatie samen met Esther van Tilburg uit Limmen, Annelies Vessies- Aardenburg uit Heemskerk en Dory Dekkers uit Castricum onder de naam Toonbeeld Collectief. Zij waren toen bij Toonbeeld in Castricum leerling van Gemma van Gelder. Intussen hebben zij zich ieder op eigen wijze, kunstzinnig ontwikkeld en zijn een eigen richting ingeslagen. Ook Terwijn heeft intussen niet stil gezeten en na een tentoonstel ling samen met Margreet Schiermann uit Castricum in december 2001 in "Toonbeeld, waar hij tekeningen en aquarellen exposeerde die buiten op locatie waren gemaakt, wil hij nu opnieuw naar buiten treden met schil deringen en tekeningen in diverse materialen van voornaihelijk modellen, aangevuld met ander werk dat hij als leerling van Marcella van Zanten in, en in de omgeving van het 'Kunstencentrum' in IJmuiden maakte. Vooral waar het modellen betreft houdt hij ervan om snel en met brede kwast zonder veel nadenken de sfeer en karakteristiek van het onderwerp vast te leggen zoals hij die op dat moment voelt. Op die manier wil hij het schilde rij levendig en aantrekkelijk houden en deze werkwijze is ook min of meer noodzakelijk, want zelfs een makkelijk lijkende stand kan door het model nooit lang worden vastgehouden. Na de feestelijke opening op 28 mei voor genodigden zal de tentoonstelling vanaf 29 mei tot en met 28 juli geopend zijn voor publiek van maandag tot en met vrijdag van 12.00 tot 16.30 uur en op zaterdag en zondag van 12.30 tot 16.30 uur. Door een ingrijpende verbouwing van de de Clinghe werd een lange traditie van wisselende kunst exposities op deze locatie onderbroken. Terwijn is blij dat hij met deze eerste tentoonstelling in de vernieuwde Clinghe hier opnieuw kan exposeren en het zou goed zijn wanneer dit het begin is van een nieuwe reeks exposities op deze bijzondere locatie. Niet alleen mooi voor de kunstenaars, maar ook voor het imago van Dijk en Duin, voor hun clienten en hun bezoe kers. AKERSLOOT - Voor het derde Nieuw clubgebouw opeenvolgende jaar organiseert scou- Scouting Akersloot is al enige tijd bezig ting Akersloot de avondvierdaagse. Dit met plannen voor een nieuw clubge- jaar wordt de avondvierdaagse gesponsord door de Ondernemings Vereniging Akersloot (OVA). In totaal worden er meer dan 250 deelnemers verwacht. De avondvierdaagse begint dinsdag 1 juni en eindigt op vrijdag 4 juni. De deelnemers kunnen zich bij de start inschrijven op de eerste dag van de vierdaagse. Van jong tot oud, iedereen is welkom. Op de laatste avond zullen er zelfs bejaarden uit Strammerzoom, die in een rolstoel zitten, deelnemen aan de vierdaagse. Alle dagen starten de wandelaars tussen 18.00 en 18.30 uur vanaf het scoutingcomplex aan de Koningsweg. Iedereen wordt opgeroe pen om met de fiets of lopend te komen, bij het scoutinggebouw is nau welijks parkeerruimte. De deelnemers kunnen kiezen uit 2 afstanden: 5 of 10 kilometer. Vier dagen lang brengen verschillende routes de wandelaars langs de mooiste plekjes in en rond Akersloot. „De laat ste avond wordt afgesloten met live muziek. Wie er komt wordt nog even geheim gehouden, maar gezellig wordt het zeker", aldus een enthousiaste Hennie Verduin, die samen met Pieter Fluitman de organisator van de vier daagse is. Na afloop van de vierdaagse ontvangen alle deelnemers een medail le, mits zij hun stempelkaart netjes vol- gestempeld inleveren. Deelnemers die al eerder hebben meegedaan krijgen een aparte onderscheiding. Sponsoring OVA Dit jaar heeft de Ondernemings Vereniging van Akersloot de sponso ring op zich genomen. Hierdoor kun nen de wandelaars onderweg genieten van diverse lekkernijen, zoals een appel van de groenteboer of een ijsje bij de snackbar. „Wij zijn erg blij met de sponsoring van de OVA, dit scheelt ons een hoop kosten en toch hebben we de wandelaars iets extra's te bieden", zegt een tevreden Pieter Fluitman. bouw. „We hopen dat het gebouw er binnen 2 jaar staat", vertelt Hennie. „De avondvierdaagse is een van de acties waarmee we geld in zamelen voor het nieuwe clubgebouw. We zijn dit gaan organiseren na een tip van André Koelman, dat er in Akersloot nog geen avondvierdaagse was. Van iedere E 4,- inschrijvingsgeld is 1 euro voor de nieuwbouw. Maar we organise ren de vierdaagse ook omdat we iets leuks willen doen voor het dorp." Vrijwilligers De avondvierdaagse is voor een groot deel afhankelijk van vrijwilligers. Zo zijn er bijvoorbeeld vrijwilligers nodig voor de posten onderweg en als klaar- overs. Dit jaar zullen de klaar-overs een korte instructie krijgen van een ver tegenwoordiger van de gemeente. Wilt u als vrijwilliger meehelpen aan de vierdaagse, dan kunt u contact opne men met Pieter Fluitman, 0251-314745. De organisatie kan alle hulp gebruiken. Programma Conquista LIMMEN - Programma voor woensdag 26, vrijdag 28 en zaterdag 29 mei - Conquista kids: 4 tot en met 11 jaar. Zaterdag 29 mei is Conquista kids helaas gesloten in verband met Pinksteren. - Tieners: luilak en après-ski party. Zaterdagochtend 29 mei is het lui lak! Om 06.30 uur verzamelen bij Conquista en daarna op de fiets, achter een kar met muziek, heel Limmen door! Natuurlijk is er ook een avondactiviteit: Après-ski party! Conquista wordt een echte après-ski tent, dus muts op, wanten aan en feesten maar! De tieneravond begint om 19.00 uur en Conquista sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 tot en met 15 jaar. - Conquista Café Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internetcomputers en zithoek. Dus heb je zin om lekker een avondje bij te kletsen, een bier tje en goeie muziek? Dan is Conquista the place to be! De entree is gratis en vanaf 16 jaar. - Club op woensdag: voor iedereen van 8 tot en met 12 jaar staan vanaf 14.00 tot 17.00 uur de zes spel com puters klaar en de muziek aan! Je kunt tafeltennissen, sjoelen, poolbil jarten, computerspelletjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen. Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl CASTRICUM - Onlangs is door de Stichting Welzijn Castricum, sector Opbouwwerk, het nieuwe cursusboekje uitgebracht voor vrijwilligers in Castricum, Akersloot en Limmen. In het boekje zijn acht nieuwe cursussen opgenomen die vrijwilligers een steun tje in de rug kunnen geven bij de uit voering van hun werkzaamheden. De volgende cursussen worden georgani seerd: Plezierig overblijven, Verga deren en onderhandelen, Conflict hantering, Website bouwen, Omgaan met ouderen, Positief leidinggeven, Fondsen werven en EHBO aan kinde ren. De cursussen worden in het najaar gegeven, zijn kortdurend: twee, drie of vier bijeenkomsten en worden door gaans gehouden in de avonduren op een locatie in Castricum.Voorts zijn de cursussen laag geprijsd en sluiten goed aan bij de dagelijkse praktijk van de verschillende soorten vrijwilligerswerk in Castricum.Het cursusboekje kan worden afgehaald bij de Stichting Welzijn Castricum Geesterduinweg 5 in Castricum. Telefonisch een cursusboek je bestellen kan ook via tel. 0251- 673793. Een boekje wordt dan toege zonden. Gezamenlijke Europese aanbesteding leerlingenvervoer Rotaryclub Castricum Een initiatief van de Rotaryclub Castricum Akersloot Limmen In samenwerking met Muzikaal en vocaal talent uit deze gemeente Dusseldorperweg te Limmen Tijd: 19.30 uur zaal open 20.00 uur aanvang concert Kaarten zijn verkrijgbaar bij: Gall Gall - Vuurbaak 7, Limmen Trendleder - Winkelcentrum Geesterduin, Castricum Esclusivo - Torenstraat 52, Castricum Van den Boogaard - Westerwerf22, Uitgeest AKERSLOOT - Het nieuwe jaarboek 2004 van de Historische Vereniging Akersloot is weer verschenen. De Groene Valck verschijnt al sinds 1981 met de regelmaat van de klok en ook dit jaar is er weer het nodige werk geleverd. Het genealogisch onderzoek verdient dit keer extra vermelding. Keer op keer weten de speurders door langdurig en intensief archiefonderzoek de stamboom van een Akerslootse familie op te die pen, ditmaal die van de familie Putter. Verder in deze aflevering ondermeer een octrooi op droogmaking van het Alkmaardermeer ("de meer") uit 1632. Van Aad Putter is er een levensverhaal naast de genealogie van zijn familie. Uit 1850, "..verdrijving der ganzen in den Limmerpolder..". De dierenbescherming kijkt daar nu anders tegenaan. Vondsten in De Overtuin: ooit stond hier een schuil kerk, in 1995 werd er een nieuw kerk hof aangelegd. Manufacturenhandel en Modemagazijn De Magneet ofwel "de winkel van Van Vliet" met veel afbeel dingen! Toen stoomboten nog op turf voeren: brandgevaar op het Noord- Hollands kanaal. Voor 12 euro per jaar ontvangt u het jaarboekje en twee nieuwsbrieven en bent u welkom op onze jaarlijkse ledenavond. U kunt het boekje ook los verkrijgen. Informatie, PfË boekjes en aanmelden: familie Louwe, Buurtweg 33,0251- 311081 CASTRICUM - Vanmorgen, 26 mei om 10.30 uur, ondertekenden de burge meesters van Beverwijk, Castricum Heemskerk, Uitgeest en Unietax B.V. in het gemeentehuis van Castricum een raamovereenkomst met betrekking tot de Europese aanbesteding van leerlin genvervoer in betreffende gemeenten. Hierbij gaat het om het aangepaste ver voer van kinderen naar school die daar volgens bepaalde wetten recht op heb ben. De bundeling van krachten heeft grote voordelen, het levert voor de participe rende gemeenten een efficiente route planning en daardoor lagere vervoers kosten op. Ook wordt flink bespaard op advieskosten. Door de aanwezige expertise op het gebied van inkoop en Aanbesteding bij de gemeente Bever wijk hoefde geen extern adviesbureau te worden ingehuurdd, waardoor 20.000 kan worden bespaard. Voor de openbare Europese aanbesteding schreven vijf firma's in. Na de eerste selectieronde hebben twee aanbieders de gelegenheid gekregen hun offerte mondeling toe te lichten waaronder Unietax B.V. Dit vervoersbedrijf kwam als beste uit de laatste selectieronde. Met Unietax B.V. wordt een raamover eenkomst gesloten voor drie jaar met een optie tot verlenging van maximaal 2 maal 1 jaar. Het gaat om een miljoe nencontract waarbij ten opzichte van de huidige kosten E 190.000 per jaar kan worden bespaard. Unietax B.V. streeft ernaar de kinderen zo snel en veilig mogelijk te vervoeren naar de plaats van bestemming zonder dat zij lang moeten wachten. Voor de uitvoe ring van een gedeelte van de werk zaamheden werkt Unietax B.V. samen met Taxi Zwart in Heiloo. Vader, moeder en dochter Van Vliet Voor de oude winkel van Van Vliet CASTRICUM - In de Corneliuskerk aan de Düsseldorperwerg te Limmen vindt op 28 mei een uniek concert plaats. Om 20.00 uur begint een uitvoe ring die laat horen en zien welk talent er in Castricum voor handen is. Het is een initiatief van de Rotaryclub Castricum om gelden te werven voor de Stichting 'Vrienden van de Woonvorm Lichamelijk Gehandicap ten IJmond' te Castricum (Het Klaverland) en de Stichting 'Vrienden van Kardeel' (Medisch Kindertehuis Antonius). Het Koperkwintet van de muziekvereniging Emergo en het musi calkoor Music Train uit Castricum, Het Liturgisch Koor van de Corneliuskerk, Camerata Musica en de Harmonie Excelsior uit Limmen staan borg voor een kwalitatief hoogwaardige avond. Allen zullen pro deo hun bijdrage aan deze avond geven. Voor de pauze een rustig en stijlvol gedeelte en na de pauze zal een populair en luchtig pro gramma worden gebracht. CAL musiceert voor CAL geeft op deze muzikale wijze de samenvoeging van de voormalige gemeenten weer om zich gezamenlijk in te zetten voor goede doelen in de lokale gemeen schap. De kaarten kosten 10,-, zie voor de voorverkoopadressen de advertentie. CASTRICUM - Gemeente Castricum heeft zich voor advisering aangesloten bij de monumentenadviescommissie van de Stichting Welstandszorg Noord- Holland. Op 28 april hebben de gemeente en de monumentenadvies commissie de samenwerking officieel bekrachtigd met het ondertekenen van een contract. Peter Könst (wethouder cultuurhistorie) zette de handtekening namens de gemeente. Op grond van de Monumentenwet 1988 dient de gemeenteraad een verordening vast te stellen waarin tenminste de inschake ling wordt geregeld van een commissie op het gebied van de monumentenzorg, die burgemeester en wethouders advi- Aantasting bomen met spinselmot CASTRICUM - Bewoners van de Gobat -en de Marshallstraat hebben deze week een brief van de gemeente in de bus gehad, waarin zij worden geïnformeerd over aantasting van bomen in hun straten door de spinsel mot. Omdat de betreffende bomen (Prunussen) al 40 jaar oud zijn en zij in een slechte gezondheidstoestand ver keren, is besloten om te kiezen voor een noodoplossing. Deze oplossing houdt in dat de bomen op donderdag 27 mei worden gerooid en afgevoerd. Autobezitters uit beide straten is ver zocht om auto's die onder bewuste bomen staan geparkeerd vóór 8.00 uur 's morgens weg te halen. Informatie over deze rooiactie en aantasting van bomen door de spinselmot kan worden gekregen bij de afdeling Gemeentewerken, tel. 0251-661317 of 661147. Bedrijfsauto's voor De Wonerij CASTRICUM - Op donderdag 13 mei overhandigde de heer Fedor van Oostveen van Martin Schilder de sleu tels van vier Volkswagen Caddy's aan De Wonerij. Martin 'Schilder onder steunde de aanschaf van deze mooie en praktische bedrijfswagens door een steentje bij te dragen aan de opdruk met het logo van De Wonerij. De auto's zullen voornamelijk worden gebruikt door de huismeester en de opzichters voor het bezoeken van de klanten en de 'woningen van De Wonerij. Samen met de woonadviseurs die wer ken vanuit de drie woonwinkels in Akersloot, Uitgeest en Castricum, vor men de opzichters en de huismeester het gezicht van De Wonerij en zijn zij een belangrijke schakel tussen de klan ten en De Wonerij. seert over de toepassing van de Monumentenwet 1988, de monumen tenverordening en het monumentenbe leid inclusief de archeologie,. De gemeenteraad van de (voormalige) gemeente Castricum heeft hierom ruim 10 jaar geleden besloten tot het instel len van een monumentencommissie. Drie jaar later werd ook in de gemeen te Akersloot een monumentencommis sie ingesteld. Deze beide monumenten commissies hebben zich in de afge lopen jaren zeer verdienstelijk gemaakt voor wat betreft de instandhouding van de cultuurhistorische waarden. Zo is er voor Akersloot en De Wóude een register van beschermde gemeentelijke monumenten tot stand gekomen en bestaat er voor Castricum en Bakkum een indrukwekkende lijst van beeldbe palende panden. Beide monumenten- commissies hebben dan ook in belang rijke mate het gezicht bepaald van het monumentenbeleid zoals dat tot voor kort in de (voormalige) gemeenten Akersloot en Castricum is gevoerd. Continuïteit gewenst Desondanks is het toch al vanaf de fusie van de (voormalige) gemeenten Akersloot, Castricum en Limmen dui delijk dat er mede vanwege de gewen ste uniformiteit van beleid voor de gehele gemeente Castricum één monu mentencommissie is gewenst. Onder meer vanwege de gewenste continuï teit, onafhankelijkheid, deskundigheid en integraliteit in beleidsadvisering is er daarbij gekozen voor aansluiting bij de monumentenadviescommissie van de Stichting Welstandszorg Noord- Holland (Stichting WZNH). Deze pro vinciale monumentenadviescommissie is in september 2003 geïnstalleerd. Deze onafhankelijke en deskundige commissie bestaat naast een gezagheb bend voorzitter uit vier leden van wie er telkens twee zitting hebben in de vergadering en wordt ondersteund door een commissie-coordinator. De commissieleden, architectuurhistorici en restauratiearchitecten, vertegen woordigen alle voor de monumenten- advisering relevante kennisgebieden en hebben inzicht in de laatste ontwikke lingen in (de praktijk van) het vakge bied: kennis van architectuur- en cul tuurgeschiedenis, tuin- en landschaps architectuur, stedenbouw, restauratie- en bouwtechniek. Bij de monumenten adviescommissie van de Stichting Welstandszorg Noord-Holland zijn 19 gemeenten aangesloten voor de monu- mentenadvisering, waaronder enkele grotere gemeenten. De monumentenadviescommissie ver gadert in beginsel één keer per maand. Indien nodig wordt er een extra verga dering ingelast. De vergaderingen vin den plaats in het kantoor van de Stichting WZNH aan de Emmastraat 111 te Alkmaar. De vergaderingen zijn openbaar. Voor de eigenaar van een monument kan het interessant en nut tig zijn de planbehandeling bij te wonen. Het besluit om gebruik te maken van de diensten van de monu mentenadviescommissie op 28 april 2004 is bekrachtigd met het onderteke nen van een contract tussen de monu mentenadviescommissie en de gemeen te Castricum.Het contract is namens de Stichting WZNH ondertekend door de directeur, de heer dr. ir. N. de Vreeze, en namens de gemeente Castricum door de wethouder Cultuurhistorie, de heer P.A.M. Könst. CASTRICUM - Afgelopen week hebben middelbare scholieren, die in februari als 'journalisten' verschillende onderwijs projecten in Peru hebben bezocht, een spetterende presentatie gegeven aan de eerste- en tweedeklassers van het Bonhoeffer College en het Jac. P. Thijsse College. Dit was voor de leerlingen de inleiding voor de gezamenlijke actie De straat op voor Peru, die op vrijdag 4 en zaterdag 5 juni zal worden gehouden om geld bijeen te brengen voor de nieuw bouw van een school in Callanca, Peru. Het startschot voor het verzamelen van sponsorgeld werd gegeven op woensdag 19 mei om 12.00 uur, want vanaf dat moment konden de leerlingen met hun sponsorlijst langs de deuren in Castricum en omstreken. De officiële sponsorlij sten zijn te herkennen aan het originele brief papier van de scholen. De leerlingen zul len vragen om het sponsorbedrag direct contant met hen mee te geven. Op vrij dag 4 juni zullen de brugklassen een sponsorloop houden over het strand tus sen Egmond aan Zee en Castricum, en de tweedeklassers zullen een unieke stoepkrijttekening maken van bijna 2,5 km. lang - met als thema natuurlijk Peru - op een uitgezette route tussen de twee scholen, die ook loopt over een stukje Dorpsstraat en Raadhuisplein en langs Winkelcentrum Geesterduin. Er zijn prijzen te winnen door leerlingen die de wedstrijdloop over het strand win nen, die het leukst verkleed aan de spon sorloop meedoen, de klas die de origi neelste stoepkrijttekening maakt, en de leerling en de klas die het meeste spons orgeld bijeenbrengen! Het actieprogramma voor de activiteiten op de Brink op zaterdag 5 juni zal nog bekend worden gemaakt. Deze actie wordt gehouden in samenwerking met Stichting Edukans die kleinschalige onderwijsprojecten in ontwikkelingslan den steunt met geld van acties als deze. Zoals eerder vermeld zal het Ministerie van Ontwikkelingssamenwerking de opbrengst verdubbelen. Publieksdag archeologische opgraving Limmen LIMMEN - Op donderdag 20 mei werd de archeologische opgraving in Limmen voor publiek opengesteld. Net als vorig jaar graven archeologen van de Universiteit van Amsterdam op privé- terrein 'De Krocht', hoek Rijksweg/ Zeeweg in Limmen. De opgraving wordt uitgevoerd in opdracht van de provincie Noord-Holland. De archeolo gen hebben in de eerste twee weken al sporen gevonden van vijf middeleeuwse boerderijen gevonden, inclusief erf- greppels, elf waterputten en opslagge bouwtjes. Verder zijn aardewerken pot ten, twee dierbegravingen en een benen schaats gevonden. Elk half uur werd er door archeologen een rondleiding langs de opgravingsputten gegeven. Daar naast kan op werkdagen tijdens kantoo ruren een kijkje genomen worden in de zogenaamde 'Kijkdoos' waar een ten toonstelling is ingericht. Opgraving Limmen (foto MSP) Het Klaverland De opbrengst conce^I j Toegangsprijs 10,- ten goede aan j (Programmaboekje/entreebewijs) bovengenoemde medisch kindertehuis ANTONIUS instanties

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 11