Stationsplein Heiloo krijgt markant appartementencomplex Musicalvereniging Hans wijekers Witte Kerk zet 's woensdags haar deuren wagenwijd open J ■4^% Introductiebijeenkomst in Bibliotheek Heiloo Jongenskoor van de Rochester Cathedral met Choral Evensong in de Witte Kerk BRIEVEN X i Feest in Onze Lieve Vrouwe Ter Nood UITKIJKPOST - 26 MEI 2004 - PAGINA 12 Vernietiging bomen succesvol in de Beun INGEZONDEN Streekradio Excellence over nieuwe golfbaan Bedrijven viswedstrijd Hongaarse schotel (vegetarisch) Zaterdag geen oud papier FSH Rommelmarkt Overkerck Ypedisco Inbraak in bestelbus Zakkenrollen Inbraak in bestelbus Diefstal tuinset Dino-fluit cursus muziek- en dansschool Heiloo Luilak in Ypestein HEILOO - Op initiatief van Rotteveel M4 Bouw- en Vastgoedmanagement verrijst er aan het Stationsplein van Heiloo het markante appartementen complex De Blinken. De appartemen ten, die verkocht worden via makelaar Ouwejan Vastgoed Advies, bieden de mogelijkheid om te wonen op een prachtige locatie in Heiloo. Op de begane grond komt ruimte voor een supermarkt en meerdere kleine win kels. Onder het complex en het plein is er parkeergelegenheid voor circa 190 auto's. Creëren van een echt plein Nog niet zo lang geleden was het sta tionscentrum van Heiloo een gezellig en bruisend deel van Heiloo. Op en rond het Stationsplein werden tal van activiteiten georganiseerd, zoals de kermis, zeepkistenraces, beddenraces, geranium- en rommelmarkten en de braderie. Met het verdwijnen van een deel van de middenstand zijn deze activiteiten teruggelopen. Tot 1999 waren op de hoek van het Stationsplein en de Heerenweg boek handel Avis, Zoon Gashandel en Het Porceleyn Huys gevestigd. Na de sloop van deze panden heeft de grond vier jaar braak gelegen. Het laatste jaar diende het terrein als parkeerplaats. Deze zomer gaat eindelijk de spade in de grond. Bert Rotteveel, directeur van Rotteveel M4: „De woningen van De Blinken hebben vele pluspunten. De kamers zijn zeer ruim; de woonop- pervlakten zijn groter dan in deze klas se gebruikelijk is. Op de begane grond is er ruimte voor een supermarkt en een aantal kleinere winkels en onder het complex komt een tweelaagse par keergarage voor bewoners en winke lend publiek. Het complex zelf kent een eigentijdse architectuur, waarbij de vele terrassen het meest opvallend zijn." De gemeente Heiloo heeft een beeld kwaliteitsplan voor het stationscen trum ontwikkeld. Hierin staan alle randvoorwaarden om er een aantrek kelijk en levendig woon- en recreëer- gebied van te maken met alle denkba re voorzieningen. Een belangrijke randvoorwaarde is dat het Stationsplein een echt plein wordt. Rotteveel: „De open ruimte aan de kant van de spoorbaan wordt binnen kort gesloten, omdat ook daar bebou wing komt. Hierdoor ontstaat er een echt plein. De bewoners van De Blinken zullen hier volop van profite ren, want wonen aan een dergelijk plein is meestal alleen mogelijk in een stad. Nu kan dit ook in de groene gemeente Heiloo." HEJLOO - Op dinsdag 1 juni heeft presentator Bob van Unnik in een live uitzending een gesprek met Henk van der Ham en Bert Goedegebuure over het ontstaan van, en alle perikelen er omheen, van de bij velen inmiddels bekend Golf en Country Club Heiloo. Excellence is tussen 20.00 tot 21.00 uur te ontvangen op de kabel 96.5 of FM 106.3. HEILOO - De alom bekende jaarlijk se terugkerende bedrijvenviswedstrijd voor bedrijven en verenigingen wordt dit jaar gehouden op zondag 13 juni. Er wordt ook dit jaar weer gevist in de vij vers in Plan Oost. Verzamelen om 07.15 uur op de parkeerplaats bij De Loet. De viswedstrijd is van 8.00 tot 10.30 uur, waarna de prijsuitreiking zal plaatsvinden in de sporthal, waarna er ook een grote verloting wordt gehou den. U kunt zich laten inschrijven met een ploeg van drie personen. Inschrijfgeld is E 10,- per ploeg op een van de volgende adressen Harry Frans, De Waard 41, Heiloo, tel. 072-5330111, Niek Stuifbergen, Abdijlaan 12, Egmond-Binnen, tel. 072-5072132 of Jan Walta, Luiiaantje 18, Egmond- Binnen, tel. 072-5063111. Afwisselend uitzicht De naam De Blinken is diep geworteld in de geschiedenis van Heiloo. De Blinken was een klooster dat geduren de anderhalve eeuw op de huidige grens van Alkmaar en Heiloo heeft gestaan. Het klooster lag aan de. west zijde van de Westerweg, iets ten zuiden van de randweg rond Alkmaar. De Blinken werd gesticht in 1420 als het St. Willibrordusconvent, maar werd in de volksmond 'De Blinken' genoemd. Blinken is afkomstig van het werk woord 'blencken', wat blinken of schit teren betekent. Het klooster had een wijds uitzicht. Zo kon men vanuit het klooster met gemak de duinen van Egmond zien. Ook appartementencomplex De Blinken heeft een mooi uitzicht. De meeste appartementen hebben zowel aan de voor- als aan de achterzijde grote terrassen met een uitstekende zonligging. Makelaar Rolf Ouwejan: „Aan de pleinzijde genieten de bewo ners van de reuring van het Stationsplein en de Heerenweg, veelal te zien vanaf het terras aan de voorzij de. Aan de achterzijde genieten ze van de rust van het besloten terras op het zuiden of westen. Daar heeft men uit zicht op de aantrekkelijk aangelegde daktuin, die ligt op de eerste verdie ping. Een leuk en afwisselend uitzicht is gegarandeerd, want alle 29 wonin gen bevinden zich rondom de dak tuin." Comfortabel wonen Bij de ontwikkeling van De Blinken is ingespeeld op een nieuwe trend: com fortabel wonen. Comfortabel wonen gaat veel verder dan het maken van een goed plan en bouwen onder G.I.W.-garantie. Rotteveel M4 speelt op alle mogelijke manieren in op de woonbehoeften van de toekomstige bewoners van De Blinken. Hierbij is het rapport 'Met succes inspelen op de woonbehoefte van 50-plussers' van prof. dr. D.L. Knook een belangrijke bron geweest. Rotteveel: „Bij het ont werp van De Blinken zijn de belang rijkste uitkomsten en aanbevelingen overgenomen. Zo heeft De Blinken verschillende woonoppervlaktes en flexibel in te delen appartementen. Bewoners kunnen kiezen uit vele opties en hebben de beschikking over een gezamenlijke sociale ruimte en twee ruime entrees. Vanuit de parkeer garage kunnen de bewoners via één van de twee liften snel naar hun woning gaan. Daarnaast zijn er diverse mogelijkheden om individueel een zorg- en servicecontract af te sluiten." Uniek wooncomplex De Blinken ligt midden in het centrum van Heiloo, direct aan het Stationsplein. Dit plein zal binnen afzienbare tijd een sfeervolle uitstra ling hebben met bomen, passend straatmeubilair, gezellige terrassen en een mooie bestrating. Winkels, horeca en voorzieningen als de nieuwe biblio theek en het NS-station liggen op loopafstand. Dit alles maakt van De Blinken een uniek wooncomplex. Op www.deblinken.nl vindt u meer details over appartementencomplex De Blinken. siipp- w- HEILOO - In de drie zomermaanden is de Witte Kerk, die in het hart van het mooie dorp Heiloo staat te pronken, op woensdagen voor een ieder van binnen te bekijken. Doorgaans komen niet alleen Heilooënaren maar ook veel toeristen af op de weekmarkt, die aan de voet van de kerk wordt gehouden. Dat bracht het kerkbestuur op het idee belangstellenden, al dan niet met een gevulde boodschappentas, een kijkje te laten nemen in deze eeuwenoude kerk. Op dezelfde plek zou waarschijnlijk al rond 700, in de tijd dat de bekende katholieke prediker Willibrord zich in onze regio vestigde, een kerkje zijn gebouwd. In de elfde eeuw kwam er een tufstenen kerk voor in de plaats. Deze is later uitgebreid en vervolgens in 1573 door de bende van Sonoy weer grotendeels verwoest. In de tuin ziet u aan de oostkant nog de contouren van het verwoeste deel van de middeleeuw se kruiskerk. In 1630 was het in protestantse han den, kreeg het z'n huidige vorm en kon den er weer kerkdiensten worden gehouden (met de laatste wekelijkse dienst in 2001). Bij diverse restauraties is het monumentale gebouw zowel van binnen als van buiten 'gemoderni- Je hoeft geen vegetariër te zijn om toch eens vegetarisch te eten. Veel niet-vegetariërs beperken zich in het eten van vlees of vis en dan is een vegetarisch gerecht toch een uit komst. Voor hen en voor de vegeta riërs het onderstaande (eenvoudige) recept dat al decennia oud is. Benodigd voor 4 personen: 1? kilo aardappelen, 400 gram champig nons, ca. 750 gram uien, 3 tomaten, 5 eieren, 2 of 3 paprika's (liefst in verschillende kleuren), boter of margarine (of naar verkiezing olijf olie), 1 bekertje creme fraiche, bloem, paneermeel, zout en.peper Bereiding: Aardappels wassen en in de schil koken; na het koken van de schil ontdoen. Intussen de eieren koken (ca. 6 minuten, moeten hard zijn). De bereiding van het mengsel gaat als volgt. De champignons van de steeltjes ontdoen en in plakjes snijden. Tomaten ontvellen (kruis lings boven en onder inkerven en dan even in kokend water laten staan, vervolgens laten schrikken in koud water, waarna het vel kan worden verwijderd) en in stukjes snijden. De paprika's doorsnijden en ontdoen van de zaadlijsten en vervolgens eveneens in kleine stukjes snijden. Uien in dunne ringen snijden en in wat olijfolie of boter laten fruiten (pas op: niet bruin laten worden) en vervolgens de champignons en toma ten toevoegen. Het mengsel laten garen en binden met enkele eetlepels bloem en op smaak brengen met zout en peper. Indien u van wat pittig houdt, kan er ook wat sambal aan toe worden gevoegd. Een ovenschaal invetten en met paneermeel bestrooien. Vervolgens de bodem bedekken met plakjes gesneden aardappel, dan een laagje mengsel, 1 laagje plakjes ei, weer een laagje aardappel en zo kunt u verder opbouwen. Maar de bovenste laag moet aardappel zijn. De bovenkant afdekken met de creme fraiche en het geheel bestrooien met paneermeel. De schaal in een voorverwarmde oven plaatsen en op ca. 150 graden 20 minuten goed warm laten worden. De bovenkant bruin laten worden, maar als deze te bruin dreigt te wor den, dan afdekken met aluminium folie. Hongarije maakt ook best lekkere wijn. Van de Oost-Europese landen is dit land eigenlijk het wijnland. Ga eens bij uw slijter op zoek naar een lekkere rode Hongaarse wijn en uw maaltijd is compleet. U heeft ook een recept voor ons? Stuur het dan op aan: redactie Uitkijkpost, postbus 68 1850 AB Heiloo of per E-mail aan: redac- tie@uitkijkpost.nl seerd': de ingang kwam onder de toren, de preekstoel ging van de oostmuur naar de zuidmuur en de galerij ging richting westkant. De luidklok is in de oorlog tijdens het transport naar Duitsland in het IJsselmeer terechtge komen, na de oorlog opgevist, gerestaureerd en opnieuw geplaatst. U kunt verder de kroonluchters bekijken met wapenschildjes die in de zeventien de eeuw geschonken zijn door de fami lie Van Cats, bewoners van het toenma lige Huis Ter Coulster. In de kerk zijn tal van grafstenen te zien, waaronder die van de eerste predikant, ds. Curtius, die in 1636 overleed. Ook enkele pastoors zijn later in de kerk begraven. Vergeet niet een blik te werpen op het tegenover de kerk liggende witte pand, waarin sinds 1982 de Oudheidkamer is gehuisvest. Dat was eeuwenlang de woning van de predikant. Het huis kreeg vooral grote bekendheid door dominee-dichter Hasebroek, die er van 1836 tot 1843 woonde. Zijn huis werd een ontmoetingsplaats voor jonge dich ters, de 'Kring van Heiloo', waartoe ook Nicolaas Beets (van de Camera Obscura) behoorde. En hij was weer getrouwd met een dochter van het echtpaar Van Foreest, dat op de nabij gelegen Nijenburg woonde. Deze en veel meer bijzonderheden zijn te vin den in een stencil dat u mee kunt nemen. Ook is er uitgebreide informa tie over de beide orgels. Het front van het hoofdorgel dateert uit 1783 het binnenwerk (van orgelbouwer Flen- trop) stamt uit 1966. Verder is er nog een historisch 'kabinetorgel', dat omstreeks 1830 zou zijn vervaardigd. De kerk is op woensdagen- van 2 juni tot en met 25 augustus - open van 11.00 tot 16.00 uur. Van 12.00 tot 13.00 uur wordt ook het orgel bespeeld. Enkele leden van de kerk treden op als gast heer of gastvrouw en vertellen u graag fneer over dit in kerkelijk en cultureel opzicht historische gebouw. Verdere informatie (onder meer betreffende de activiteiten in de Witte Kerk) is ook te vinden op website: www.wittekerkhei- loo.nl. HEILOO - Zoals gewoonlijk heeft de Fanfare Showband Heiloo op de vierde zaterdag van de maand het oud papier weer opgehaald in de wijken Zuid, Ypestein en West. Nogal wat mensen waren (en zijn) in de veronderstelling, dat FSH een week later zou komen (op 29 mei dus). Deze mening wordt nog eens versterkt door een storende fout in het overzicht, dat de muziekvereni ging ook dit jaar weer huis-aan-huis heeft bezorgd. Hoewel deze fout al snel na bezorging- middels een artikel in de Uitkijkpost- werd gecorrigeerd, hecht de Fanfare Showband Heiloo er grote waarde aan, de mensen er nogmaals aan te herinneren, dat zij aanstaande zaterdag 29 mei dus GEEN oud papier zal ophalen. Zij vertrouwt erop dat de inwoners van de betreffende wijken het oud papier willen bewaren tot zaterdag 27 juni, de dag waarop de muziekvere niging haar oud papierronde weer zal maken. HEILOO - De gemeenteraad heeft bij meerderheid van stemmen op 17 maart j.l. het beeldkwaliteitsplan Holleweg en het inrichtingsplan Holleweg/De Kreek goedgekeurd. N.a.v. de publicatie in de Uitkijkpost dd. 5 mei inzake de herin richting van de parkeerplaatsen, waar reeds een begin mee gemaakt is, wil ik hierbij alsnog reageren op de daarmee gepaard gaande vernietiging van bomen. Voor de flat aan de Kreek zijn er al 13 bomen weggehaald waarvan er 8 volgens de gemeente verplant zijn naar een plek elders in de gemeente. Vijf bomen zijn echter gerooid en ver nietigd. De in het najaar opnieuw te planten boompjes zullen een groeipro ces van vele jaren hebben. Dit droeve lot van vernietiging wacht ook de 9 monumentale populieren op het parkeerterrein tussen de Holleweg en de spoorlijn. Deze schitterende beeldbepalende bomen moeten behou den blijven. Ze zijn nog een laatste tegenwicht tegen de steeds meer voortsluipende verstedelijking met zijn foeilelijke hoge nieuwbouw in het oude Stationscentrum. Deze kolossale bomen zorgen voor zuurstof en filteren de vervuilde atmo sfeer. De boomdeskundige Jos Bos uit Limmen heeft ter plekke geconstateerd dat deze populieren door goed onder houd en vakkundig snoeien nog eens zo'n 40 jaar kunnen leven. Je gaat toch niet 9 van die prachtige bomen opoffe ren voor zo'n 10 parkeerplaatsen meer! De gemeente hanteert toch de slogan Fijn wonen in het groen! Het zou prachtig zijn wanneer vele inwoners van ons dorp zouden protesteren bij de gemeente tegen deze vernietiging van schitterende gezonde oude bomen. Door massale aktie kan dat kapbesluit dan worden teruggedraaid. Ik werd door diverse plaatsgenoten geattendeerd dat er bij de aan de oost kant van de voetgangers- en fietsover- gang bij het Station staande waardevol le vier rode beuken een gleuf van 15 meter is gegraven waardoor de wortels voor een deel zijn bloot komen te lig gen. Na Els Swart van Milieu Contact Heiloo hierover te hebben verwittigd, heeft zij telefonisch van ambtenaar Harold Bekker vernomen dat hier alleen gekeken zal worden naar de wijze waarop wortelgesteld zich heeft vertakt, en dat er geen enkel reden is bevreesd te zijn dat deze bomen wor den vernietigd. We zullen het college aan deze uit spraak houden. Willem Gomes - Heiloo HEILOO - Op zaterdag 5 juni wordt er een rommelmarkt gehouden bij Woon- en Zorgcen-trum Overkerck in Heiloo, van 09,30 tot 13.00 uur. Naast de rommelmarkt is er onder andere verkoop van handwerken, kaarten, de naam van de pop kan worden geraden en niet te vergeten het rad van avontuur en een terras waar men gezellig kan zitten. Het is echter niet gratis, overal wordt een kle-ine bijdrage voor ge-vraagd. De op-brengst hiervan komt ten goede voor activiteiten van de bewoners. Heeft u nog spullen of meubelen voor, de rommelmarkt? U mag dit dan komen brengen bij zorgcentrum Overkerck, het kan helaas niet wor den opgehaald. HEILOO - Musicalvereniging De Hanswijckers uit Egmond, traden 14 en 15 mei op in theater de Beun. Alle acteurs, regisseurs, begeleiders en vrij willigers kunnen met een voldaan gevoel terugkijken op de voorstelling want alles verliep uitstekend. De acteurs speelden goed, er was live muziek vanuit de orkestbak en vooral de kleding was ontzettend mooi. Het verhaal Aladdin (Remco Duinmeyer) is een flierefluiter die meer om zijn vlieger geeft dan om serieuze zaken in het leven. Hij heeft geen vader meer en zijn moeder maakt zich grote zorgen over Aladdin. Als de vlieger van Aladdin in de tuin van de keizer terechtkomt, ont moet hij prinses Mei-ling (Malou Labrijn). Het is liefde op het eerste gezicht. Na twee minuten met elkaar gesproken te hebben is het duidelijk dat ze met elkaar willen trouwen. Klein probleempje is dat Mei-ling alleen met de rijkste man van China mag trouwen. De taak aan Aladdin is het nog voor het eind van de musical te schoppen van arme kleermakerszoon tot rijkste man van China. Aladdin gaat een paar dagen op reis met een man die beweert zijn oom (Hidde Mencke) te zijn. Ze komen terecht in een berg, waar Aladdin een toverlamp vindt. Hieruit komt een geest (Rishi Mooij) die al zijn wensen ver vuld. Aladdin hoeft geen drie keer na te denken over zijn wens en krijgt voor elkaar dat hij de rijkste man van China wordt en dus met Mei-ling kan trou wen. Na hun huwelijk is iedereen geluk kig behalve de nep oom van Aladdin. Die nep oom blijkt een tovenaar te zijn die het voorzien heeft op de toverlamp. Op een dag weet de tovenaar de tover lamp te bemachtigen. Mei-ling en Aladdins moeder zijn opgesloten en als Aladdin ze niet snel vindt dan zal de keizer hem laten onthoofden. Ze komen weer in de berg en daar vindt Aladdin een ring met een nieuwe geest. Deze weet voor elkaar te krijgen dat Aladdins moeder en Mei-ling weer vrij komen. Hierna gelukkig geen ellende meer voor het verliefde stel. Iedereen leefde nog lang en gelukkig... Mooie decors en kleding De musical wordt begeleid door de zeer enthousiaste Jeroen Schuitenmaker. Hij HEILOO - Zondag 30 mei wordt het patroonsfeest van Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo en tevens de slui ting van de Meimaand, de Mariamaand bij uitstek, van 2004. In de Grote Kapel begint om 19.00 uur het rozenkransge bed en om half acht is de feestelijke eucharistieviering, waarin vicaris Geukers voorgaat samen met deken Wanna en andere pastores van het dekenaat,terwijl het dames- en heren koor de gezangen verzorgt. Daarna wordt de feestelijke lichtprocessie door het park naar de Genadekapel en de put gehouden, waar de vicaris de aanwezigen onder Gods zegen huis waarts zendt. Voor genodigden is er dan nog een gezellig samenzijn in de pastorie bij de pas geridderde zuster Humilia. HEILOO - Zaterdag 29 mei is er weer een Ypedisco voor alle kinderen van de basisschool, van 19.00 tot 20.30 uur in de Ypsalon aan de Hucht. Entree en consumpties 0.50 euro. HEILOO - In de nacht van zondag op maandag 16-17 mei werd in een bestelbus ingebroken die op de E.J. Potgieterweg geparkeerd stond. Nadat een achterruit van de Toyota Hiace werd ingeslagen werd een hoe- veelheid gereedschap ontvreemd. HEILOO - Een 78-jarige inwoonster van Heiloo deed woensdag 19 mei aangifte van diefstal van haar port - monnee uit haar jaszak. De diefstal werd maandagmiddag 17 mei rond 16.00 uur gepleegd terwijl zij een aan koop deed in een winkel in het win kelcentrum 't Loo. In de zwarte por temonnee bevonden zich enkele pas jes en een geldbedrag. HEILOO - In de nacht van donder dag op vrijdag 20-21 mei werd in een bestelbus ingebroken die op de Paardeweijdt stond geparkeerd. Door het inslaan van de achterruit van de witte Citroen Jumper wist men zich toegang te verkrijgen tot het voertuig. Uit de auto werden twee koffers met gereedschap gestolen. HEILOO - Uit de tuin van een woning aan de Fontein Verschuirlaan werd in de nacht van vrijdag op zater dag 21-22 mei een tuinset ontvreemd. De tuinset bestond uit 4 stoelen en een ronde tafel. De stoelen en tafel waren van smeedwijzer en waren groen van kleur. De tuinset werd zaterdag in de omgeving teruggevon den. Gevonden voorwerpeji: enkele sleu tels; bruin geblokt colbertje; groen tasje inhoud blauw-zwart regenpak; rose-paarse leesbril; kinderhorloge; 2 toegangskaarten; lichtblauw jack met capuchon; mobiele telefoon merk Sony Ericsson; kinderfiets merk Loekje; dameshorloge merk Lorus met goudkleurige wijzerplaat; houten plank behorende bij schommel; alu minium step merk City Runner. HEILOO - Op woensdag 9 juni houdt Bibliotheek Heiloo van 10.00 tot 12.00 uur een introductiebijeenkomst voor iedereen, die meer wil weten over de achtergronden van het bibliotheek werk en over de mogelijkheden, die de biblio-theek van vandaag biedt. Het programma bestaat uit een blik achter de schermen (onder andere een uitleg over de wijze waarop de collectie wordt samengesteld), een rondleiding door de bibliotheek, een instructie van het gebruik van de geautomatiseerde cata logus en de inname- en uitleenappara- tuur en een korte eerste kennismaking met internet en naslagbestanden. De groep deelnemers aan deze intro ductiebijeenkomsten wordt bewust klein gehouden (10 a 12 personen) zodat er volop gelegenheid is voor het stellen van vragen over de apparatuur, de collectie enzovoort. Het bezoeken van de introductiebijeenkomst is gra tis. Opgave vóór 6 juni, telefonisch (072-5330670) per e-mail (biblio- theek@bibliotheekheiloo.nl) of bij de klantenservice in de bibliotheek. De volgende introductiebijeenkomsten vinden plaats op 11 augustus en 8 sep tember. HEILOO - In de maand juni start de muziek- en dansschool Heiloo een korte cursus Dino-fluit, verzorgd door dwarsfluitdocente Anke Buringa. De cursus omvat een viertal lessen van ieder 40 minuten, met name geschikt voor kinderen vanaf circa 7 jaar die op een niet al te moeilijk te leren blaasin strument redelijk snel in staat zijn om enkele eenvoudige melodieën te spe len. De Dino-fluit is een soort dwars fluit zonder kleppen en vaak gemaakt van kunststof, de speelwijze is wel gelijk aan de dwarsfluit. Ook is dit instrument geschikt als 'opstap'-instru- ment voor de dwarsfluit. De kosten (inclusief gebruik van een Dino-fluit en materiaal) zijn 27,50. De lessen worden bij voldoende deel name gegeven op vrijdag 4,11,18 en 25 juni van 16.30 tot 17.10 uur in de muziekschool aan het Veld 1 te Heiloo. Voor meer informatie, tel. 072- 5332460. is de verhalenverteller/ toneelmeester en hij loodst samen met twee assistentes het publiek door het verhaal. Hij geeft voor scènes uitleg over de situatie. Zijn kleding maakt al meteen indruk. Hij draagt en lange rode Chinese jas en heeft ook de bijbehorende Chinese lange vlechten op de kin zitten. Ook het decor is.geheel in stijl. Twee grote Chinese draken sieren het toneel. Het decor wordt bij veel scènes gewisseld door een echte 'Hanswijckers crew'. Het huis van Aladdin was er, de tuin van het paleis en een grote trap stelde de berg voor. Allemaal erg mooi en vooral creatief. Na drie scènes is het overduidelijk dat ze bij Hanswijckers niet alleen aandacht besteden aan het toneelspel van de kin deren. Naast de decors ziet vooral de kleding er ontzettend mooi uit en alles past perfect bij de musical. Zo draagt de keizer een lange gladde oranje jas(oili- ly) en heeft hij een grijze baard. Of je nu de hoofdrol hebt of een rol zonder tekst, iedereen ziet er mooi aangekleed uit. De vier dames die zich met de kle ding bezig hebben gehouden, zijn daar ongetwijfeld heel wat uurtjes aan kwijt geweest. De acteurs zongen niet mee met een bandje maar de muziekschool uit Heiloo verzorgde vanuit de orkest bak de muziek. De zang was goed al was soms de tekst niet zo goed te verstaan omdat er dan heel erg veel woorden in een zin zaten. Alle liedjes waren erg vrolijk en aanste kelijk. Een liedje had zelfds zo'n aanste kelijk deuntje dat alle bezoekers het minstens drie dagen geneuried moeten hebben. Bij het verlaten van de Beun zijn er in ieder geval al meerdere bezoe kers gespot die het aan het zingen waren! HEILOO - Met het Pinkster- weekeinde voor de deur weten de kinderen weer dat ze dit weekend de ouders extra vroeg mogen wakker maken, sterker nog: ze mogen ieder een wakker maken en nog wel met extra veel herrie. Met andere woor den, het is weer 'Luilak'. En zoals de laatste jaren gebruikelijk wil de Wijkvereniging Ypestein in samen werking met de Fanfare Showband Heiloo de kinderen weer een handje helpen. Gezamenlijk wordt er een rondje door de wijk gemaakt, dus bind alles wat lawaai maakt achter je fiets of neem het mee en zorg dat je om iets voor zeven uur bij de Ypsalon bent. Om precies zeven uur zal de Fanfare Showband vertrekken met luide trom om iedereen in Ypestein te wekken. Aan de kinderen de eer om achter de fanfare aan te fietsen en die luilakken die nog niet wakker- zijn geworden van de muziek, te wekken met blikken toeters of fluit jes. Om ongeveer half acht is ieder een weer terug bij de Ypsalon waar de kinderen nog een lekkere kren tenbol krijgen voor het prachtige lawaai dat zij ten gehore hebben gebracht. Zaterdag 29 mei om 7.00 uur, voor aanvullende informatie: Joost de Wijs, tel. 06-53496980. HEILOO - Op zaterdag 29 mei, de zaterdag voor Pinksteren, zal in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) naar Anglicaanse traditie een Choral Evensong plaatsvinden, ver zorgt door het beroemde jongenskoor van de kathedraal van Rochester (Engeland). Dit koor is bezig met een kleine tournee door Nederland en is in een aantal Evensongs of concerten (Kampen, Zwaag, Leiden, Dordrecht en Heiloo) te beluisteren. Het koor staat onder leiding van Roger Sayer (master of music van de Rochester Kathedraal). Tijdens de Evensong wordt onder meer uitgevoerd het Magnificat en Nunc Dimitis van Adrian Batten en Listen Sweet Dove van de componist Grayston Ives. Interessant zijn ook de naar Anglicaanse traditie gezongen psalmen. Vooral in de fraaie akoestiek van de Witte Kerk zullen deze liederen zeer 'goed tot hun recht komen. Liturg in deze Evensong is Ds F.J. van der Wind. Aanvang 19.00 uur en de toegang is gratis. Verdere informatie over de activiteiten van Stichting Cultuurbevordcring Witte Kerk Heiloo (zoals de komende zomeravondconcer ten en verdere informatie) is te vinden op de website: www.wittekerkheiloo.nl. Op zaterdag 29 mei zal in de Witte Kerk naar Anglicaanse traditie een Choral Evensong plaatsvinden, verzorgt door het beroemde jongenskoor van de kathedraal van Rochester (Engeland).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12