s<vd© 15.000 euro prijzengeld beschikbaar voor natuur in de rand van stad en platteland fa 151 Bezoek van Alkmaarse burgemeester aan De Loet Nieuwe tentoonstelling in Galerie de Kapberg Verkiezingen Europees Parlement op 10 juni Subsidie voor houtwallen, hakhoutbosjes, hagen, moerasstroken en erfbeplanting. Actuele informatie over zwemwater via website Heiloo 29 EHBO-ers rijker Vijfentwintigste avondvierdaagse in Egmond aan den Hoef PWN en IVN organiseren Vogel Dag Uitslagen TV Het Vennewater Diplomauitreiking bij gymnastiekvereniging WWSV U komt toch ook? UITKIJKPOST - 26 MEI 2004 - PAGINA 14 Bridge Club Sans Atout Ingezonden mededeling Activiteiten Iederwijs Limmen Fietsen met LIA door Bergen en omgeving Inschrijving tweede 'catantoernooi' van start Live Jazz met Edoardo Righini in Atlantis Rondwandeling Stichting Historisch Egmond adressen heiloo I WWW, IVN-wandeling HEILOO - Tennisvereniging Het Vennewater heeft als volgt gespeeld: District, vrijdag 14 mei Heren 50-k 1- De Hulk 1 1-3 Zaterdag 15 mei Heren 1 - Dijkzicht 1 1-5, Heren 2 - LTZV 1 1-5. Heren 3, - Bakkum 1,5-1, Heren 4, - Limmen 6, 1-5, Heren 5- Hogedijk 7,1-5, Heren 6 - HSV 1 0-6. Heren D 35+ 1 - Heiloo 1 1-3, Westerkogge 1- Heren 45+.4 3-3, Gem. 1- Groetincke 11-4, Gem. 2- Alkmaar 1 1-4, Gem. 3- Twiske 1 2-3, Jeugd gem. 1 t/m 16 - Zaandam 1 1-5 Zondag 16 mei Dames 1 Hogedijk 2 0-5. Landelijk, zondag 16 mei Gem.l- Poelstars 1 7-1. Heren 1 - Kikkers 3 4-2. Dames 1- Alkmaar 1 6-0. Jongens 1- Naarden 1-0-6. Gem. jun. 1- Neckslag 2-0-8. Vrijdag 21 50+1, 4-0, HHW. 1, 0- District, dinsdag 18 mei Dames 1- Castricum 1, 1-5, Mei, Heiloo 1 - Heren Zaterdag 22 Mei, Heren 2 - 6, Heren 45+1 - Hulstenaar 2, 4-2, Heren 45+2 - Bergen 1,3-3, Heren 45+3 - Gieteling 1,1-5, Heren 45+4 - Limmen 1,5-1, Heren 50+1 - Forbo 1,2-2, Gem.l - Hoorn 1,0-5, Gem.4 - Limmen 1,2-3, Gem.35+2 - KZTV 4,0-4. Zondag 23 mei Dames 1 - HSV 3,0-5. Landelijk zondag 23 mei Heren 2 - Zeswielen 4, 5-1, Gem.l - Poseidon 1,6-2, Jongens 1 - Ursem 1,5- 1, Gem. Jun. 2, - Langedijk 2, 1-7, Dames 2 - Buitenveldert 4,5-1, Kring, Dames 1 - Hogedijk 1, 2-2, Dames 2 - HHW.2, 2-2, Dames 3 - Koedijk 2,2-2, Dames 9 - Akersloot 5, 2-2 BERGEN - Op zondag 30 mei organi seren het PWN en het IVN van 11.00 uur tot 16.00 uur een grote publieksdag met veel informatie en activiteiten over vogels rondom het IVN-natuurcentrum Pyrola aan de Uilevangersweg in het Noordhollands Duinreservaat te Bergen. Jong en oud zijn van harte welkom bij alle activiteiten. Het Noordhollands Duinsreservaat rondom Bergen is rijk aan bijzondere vogels. Op deze dag zijn er veel acti viteiten. Binnen in de werkschuur exposeert de kerkuilenwerkgroep met een tentoonstelling over kerkuilen. Hier heeft u met uw kinderen de unie ke kans om uitleg te krijgen over het bijzondere leven van deze roofvogels door vrijwilligers van de Werkgroep. Er worden korte lezingen en presentaties over kerkuilen gegeven. Rondom de werkschuur zijn verschil lende kramen geplaatst. Vrijwilligers van het Landschap Noordholland zijn aanwezig met een boekenmarkt. Er kunnen vogelhuisjes getimmerd wor den. Medewerkers van bezoekerscen trum De Hoep verkopen leuke vogel- Akersloot - Gymnastiekvereniging W.W.S.V. hield weer de jaarlijkse eisen- kaartenproefjes. De jongste kleuters lieten hun ouders, grootouders en andere belangstellenden zien hoe goed ze al kunnen duikelen, klauteren, lopen op de evenwichtsbalk en springen. De kinderen die voor het eerst meededen met de proefjes gingen voor het A diploma. Wie al een A-diploma heeft deed de wat moeilijkere oefeningen voor het B-diploma. Voor het A-diplo ma slaagden: Jules Higgens, Dave Koelman, Amber Schouten, Tirza Deijlen, Mirte van Vliet, Sten Elsworth en Silke Rameloo. Het B-diploma werd behaald door: Desi Krom, Joy van der Willegen en Tom Knowles. Onderlinge wedstrijden Vorige week werden in Akerloot weer de jaarlijkse onderlinge wedstrijden gehouden bij gymnastiekvereniging W.W.S.V. De kinderen werden afhanke lijk van leeftijd en niveau in groepjes verdeeld en streden op ongelijke brug, meisjes evenwichtbalk/ jongens ringen, lange mat en kastsprong om de prijzen. Afhankelijk van de groepsgrootte waren dat er 1 of 2. De uitslagen, begin nend bij de jongsten waren: Vrijdag 17.00 uur. groep 1: eerste Lynn Koelman, tweede Emma Zeestraten, groep 2: eerste Maaike Mossinkoff, tweede Dana Ruijter. Vrijdag 18.00 uur. groep 1: eerste Shannytha Tinga, groep 2: le Vincent Swart. Dinsdag 16.30 uur. meisjes: eerste Robin Deylen, tweede Manon de Ruijter. Jongens: eerste Tijmen Seignette. Dinsdag 17.30 uur. Groep 1: eerste Lot v.d. Eng, tweede Jet v.d. Eng. Groep 2: Lynn van Sikkelerus, tweede Lieke Mossinkoff. groep 3: eer ste Rosa Nolden, tweede Suze Melker. Donderdag 18.30 uur. eerste Marjolein Ruhl, tweede Kiki de Lange. Donderdag 19.30 uur. groep 1: eerste Aranca Wiering. Groep 2: eerste Jeanette Laan. Omdat de vereniging dit jaar haar 50 jarig jubileum viert kregen alle deelnemers een herinneringsme daille. HEILOO - Het competitieseizoen 2003/2004 werd op 3 mei afgesloten met een gezelligheidsdrive in het Open Huis, waarna diverse prijzen werden uitgereikt. De heren H. de Groot en C. Laan werden clubkampioen met 1566 punten, gevolgd door het echtpaar Wil en Tom van Diepen met 1555 punten. De Willem de Zwijger-trofee, een inter ne afval-competitie over zes avonden gedurende het hele jaar voor alle paren, werd gewonnen door het koppel G.Kuiper en D. Zijp, die nipt de dames Bakker/Toby de baas bleven. Het pun- tenkampioenschap werd veroverd door de heren J.Slob en G. van der Klis, die met 1579 punten de Fam. Witting 13 punten voorbleven. Het was voor Sans Atout, en meer in het bijzonder voor de heren J. Slob en G. v/d Klis, trouwens toch een goed siezoen, want deze pro moveerden samen met B.Brouns en R. Ruijter de Wildt met het viertallen team naar de eerste klasse! Op 13 september start het nieuwe brid- geseizoen in geheel rookvrije ruimten. Er is nog plaats voor vier paren om deel te nemen (ook voor mensen die niet over een partner beschikken heb ben we mogelijkheden). U gelieve dan, het liefst nog voor de zomervakantie, contact op te nemen met de secretaris Coen Laan, tel.072-5338553 of met Paul van Toornburg, tel. 5330903. REGIO - Landschap Noord-Holland organiseert een projecten wedstrijd om de natuur in de rand van stad en plat teland een extra zetje in de rug te geven. Iedereen die zich met stads- randnatuur bezig houdt en ideeën heeft om het groen in die omgeving meer kansen te geven, kan meedoen. Tot 15 september kunnen buurtbewo ners, vrijwilligers, maar ook gemeen ten een projectplan indienen. Voor het winnende project is 15.000,- beschikbaar uit de subsidie van LNV en de Nationale Postcode Loterij. Buurtbewoners en vrijwilligers die betrokken zijn bij de natuur in hun omgeving hebben vaak ideeën over hoe die natuur een extra zetje in de rug kan krijgen. Zo is op initiatief van omwonenden in de omgeving Haarlem een vogelplasje aangelegd en een vogelkijkhut geplaatst. En zijn in de afgelopen jaren enkele vergeten stuk jes grond in diverse gemeenten door vrijwilligers omgetoverd tot fraaie heemtuinen. Toch lukt het vaak niet om dit ook werkelijk voor elkaar te krijgen. Want hoe zet je een idee om in een concreet plan? Deze wedstrijd biedt mensen gelegen heid om daadwerkelijk met hun ideeën aan de slag te gaan. Landschap Noord- Holland biedt de deelnemers een stap penplan waarmee zij hun idee kunnen omzetten in een projectplan. In het projectplan moeten zij een aantal zaken aangeven, zoals welke werk zaamheden nodig zijn, welk resultaat het moet opleveren en hoe zij het plan willen financieren. Er zijn een aantal voorwaarden aan de deelname ver bonden. Van belang is dat een deelnemer samenwerking zoekt met anderen (bij voorbeeld met de gemeente, een wijk- comité, een waterschap of agrariërs). Een andere voorwaarde is het genere ren van geld met geld. Deelnemers weten van tevoren dat als zij winnen er een fors bedrag op tafel ligt. Dit prij zengeld is de inzet om andere geld schieters zover te krijgen ook mee te doen. Kortom, hoe breder het plan gedragen wordt, hoe beter het beoor deeld wordt. En hoe meer er samengewerkt wordt, hoe meer kans men heeft om te win nen. Een beoordelingscommissie beoordeelt de ingezonden plannen en kiest een winnaar. De winnaar moet het project ook echt uitvoeren. Wat de overige deelnemers betreft, zij hebben hun projectplan niet voor niets gemaakt. Zij beschikken immers over een kant en klaar plan en hebben waarschijnlijk ook andere geldschie ters gezocht. Het gat in de projectbe groting kunnen zij dichten door met hun plan verder de boer op te gaan. Mogelijk kan Landschap Noord- Holland hierbij van dienst zijn. De sluitingsdatum van inzendingen is 15 september. De prijsuitreiking is in oktober. De projectenwedstrijd sluit aan op de estafette Aan Elkaar Knopen', waarin 15 vrijwilligersgroepen samen met Landschap Noord-Holland in mei allerlei activiteiten in de stadsrandna- tuur van 13 gemeenten op touw heb ben gezet. Kijk voor meer informatie over het project, de voorwaarden (cri teria) en het stappenplan op de websi te www.landschapnoordholland.nl. Burgemeester van Rossum werd van harte welkom geheten door Sandra Schoon en Marjon Seeklesstudenten activiteitenbegeleider, en natuurlijk door alle bewoners van De Loet. HEILOO - Vorige week wrden de bewoners van Zorgcentrum De Loet vereerd met een bezoekje van mevrouw van Rossen, de burge meester van Alkmaar. Ze kwam op de koffie om een vaas in ontvangst te nemen met als thema Alkmaar 750 jaar. De vaas werd gemaakt naar aan leiding van een schoolopdracht van Sandra Schoon en Marjon Seekles, stu denten activiteitenbegeleider op InHolland in Alkmaar. Omdat de opdracht ook was om zo goedkoop mogelijk te werken kozen ze voor gerecycled materiaal. De vaas is gemaakt van oude kranten, dozen, tape en behangplaksel. Als decoratie voor de vaas werden knipsels gebruikt uit de speciale uitgave, van de Alkmaarsche Courant Alkmaar 750 jaar' LIMMEN - Op 28 mei, 11 en 25 juni van 9.30 - 11.00 uur: open ochtenden Bezoekers krijgen een introductie over Iederwijs Limmen en een rondleiding door de school. De school is open, dus men kan Iederwijs Limmen in de prak tijk zien en ervaren. Na de rondleiding is er de mogelijkheid om vragen te stel len. Graag telefonische opgave vooraf: 072- 5071830. Op 5 juni tussen 14.00 en 16.30 uur een Open Informatie-middag. De middag bestaat uit een introductie in het Iederwijs-concept, videomateri aal, een rondleiding door de school, en de mogelijkheid om met Iederwijzers en ouders in gesprek te gaan. En uiteraard een 'vragenronde'.Voor deze gelegendheid is de school éénmalig open op zaterdagmiddag. Opgave niet nodig. Iederwijs Limmen is een school voor kinderen tussen de 4 en 18 jaar. We hebben Basis Iederwijs voor kinderen tussen 4 en 12, en Voortgezet Iederwijs voor leerlingen vanaf 12 jaar. De basis voor Iederwijs is het hele vakkenpak ket van het reguliere onderwijs, plus daarnaast andere interessante vak spullen. Ook kunnen de kinderen but tons maken. Er zijn vogel-excursies in de omgeving. In het natuurcentrum kunnen de kinderen meedoen aan een quiz over vogels. De gehele dag zijn er gratis vogelexcursies in het duingebied. Elk uur starten IVN-natuurgidsen en leden van de Roofvogelwerkgroep met kleine groepjes een vogelexcursie. De gehele dag is er koffie, thee en fris drank verkrijgbaar. Kortom een dag waar jong en oud veel kunnen beleven en genieten. De Vogeldag is bij voor keur te bereiken op de fiets. Bezoekers die met de auto komen, kunnen gebruik maken van de parkeerplaats bij Duinvermaak aan de Breelaan in Bergen of de parkeerplaats Uilenvangersweg, gelegen aan de Zeeweg naar Bergen aan Zee. Vanaf de parkeerplaats volgt u de borden. REGIO - LIA staat voor Landschappen ontdekken In een Aantrekkelijke vorm. Lia is ook de geograaf die onder andere excursies organiseert en begeleidt. Bergen, gelegen op een west-oost georiën teerde oude kustlijn, bevat een aan tal oude buurtschappen die gelegen waren bij de geesten akkers) op de hogere zandgronden. Vanuit het zuiden werd in de vroege middeleeu wen het gebied bedreigd door het water van de uitlopers van het oude OerIJ dat door het verzanden van het zeegat van Bergen geen uitweg naar zee meer had. Het Bergermeer ontstond en de bewoners van de geesten waren genoodzaakt hun akkers en huizen te beschermen tegen de hoge waterstanden door dijken aan te leggen. (Nesdijk en Wiertdijk) Ten oosten liep de rivier de Rekere, (waar nu het Noordhollandskanaal loopt) die voor de afwatering van het omliggende moeras zorgde.Toen in de late middeleeuwen de Rekere contact maakte met de Zijpe kon het zeewater vanuit het noorden onder bepaalde omstandigheden dit gebied binnendringen. Ook hier was toen bedijking noodzakelijk. In de 16e eeuw is de Bergermeer drooggema len en werd zo een van de eerste droogmakerijen van Nederland. Door de grote variatie aan land schappen in en rond Bergen zijn hier veel overgangsgebieden die ecolo gisch zeer waardevol zijn. Er zijn hier dan ook diverse natuurontwik kelingsprojecten, onder andere in de Damlandpolder. In De Kerf tussen Bergen en Schoorl krijgt de oor spronkelijke kustdynamiek weer de ruimte. Startpunt: Achterkant Station Alkmaar, bij fietsverhuur, om 10.00 uur. Kosten: E 12,50 (inclusief excur sieboekje). Zelf Lunchpakket mee nemen. Aanmelding: per mail LIA^pntdeknoprdholland.nl. LIMMEN - Op zondag 27 juni zal in café 'de Lantaarn' in Limmen het twee de KolonisteN van de CAL-toernooi gehouden worden. De inschrijving, via www.catantoernooi.nl, gaat aanstaande zaterdag van start. Vorig jaar werd het toernooi rond het populaire bordspel 'de KolonisteN van Catan' voor het eerst gehouden, met groot succes. Vanwege de enthousiaste reacties van de tachtig deelnemers én aanhang heeft de organisatie alles op alles gezet om een tweede toernooi van de grond te krijgen. Let op: er is slechts ruimte voor 80 deelnemers. Deelnemers kunnen meedingen om in de voetsporen van Jelle de Wit te treden als 'Kolonist van de CAL', een titel die niet alleen eeuw ige roem, maar ook een mooie prijs met zich meebrengt. Omdat niet iedereen kan winnen kan de organisatie met een gerust hart stellen dat ook de gezellig heid van 80 catannende mensen én meegebrachte fans een erg goede reden is om mee te doen met het tweede toer nooi 'de KolonisteN van de CAL ALKMAAR - Elke laatste zondagmid dag van. de maand kunt u in Atlantis aan de Breedstraat Alkmaar gaan kij ken en luisteren naar live jazz. Onder het genot van een kopje koffie, een glaasje fris, of iets sterkers kunt u in het bovencafe kijken naar Jazzmusici die het beste van hun kunnen tonen. Zondag 30 mei om 16.00 uur is Edoardo Righini te gast in Atlantis. Op zijn debuutalbum Eividence wordt hij bijgestaan door Mike Mainieri, Bob Malach en de beste Nederlandse jazz muzikanten zoals Hans Eikenaar, Jeroen Vierdag en Tineke Postma. EGMOND - Op 7 juni start alweer de vijfentwintigste editie van de avond vierdaagse in Egmond aan den Hoef. De avondvierdaagse wordt vijf avon den georganiseerd, zodat ook mensen die één avond verhinderd zijn vier avonden kunnen wandelen. De start is elke avond tussen 18.30 en 19.15 uur bij Dorpshuis Hans wijk te Egmond aan den Hoef. Na afloop van de laatste avond op vrij dag 11 juni is daar vanaf circa 20.00 uur direct de uitreiking van de herinnering. De wandelaars kunnen kiezen tussen vijf en tien kilometer. De organisatie van deze sportieve wan- EGMOND - Op zondag 30 mei houdt de Stichting Historisch Egmond haar eerste rondwandeling van het seizoen. Onder leiding van een deskundige gids wandelt u door het oude gedeelte van Egmond aan den Hoef waarbij stil wordt gestaan bij oude panden en bij zondere plekjes. De gids geeft tekst en uitleg en beantwoordt uw vragen. Aan het eind van de rondwandeling gaan we naar de fundamenten van het oude slot. Al dwalend over de restanten kunt u zich zelf een indruk vormen over dit eens machtige kasteel. Na de rondleiding kunt u tevens de expositie over de natuurherstelprojec- ten in het Noordholland Duinreservaat bekijken. De expositie laat, in samen werking met de beheerder van het gebied (PWN) aan de hand van foto's en teksten, de ontwikkelingen van de laatste jaren zien. Deelname aan de rondwandelingen kost 2,- voor volwassenen en 1,- voor kinderen tot 12 jaar. Verzamelpunt is het bezoekerscentrum van de Stichting Historisch Egmond aan de Slotweg 46 te Egmond aan den Hoef. Aanvang van de rondwandeling is om 14:00' uur. Parkeergelegenheid is vol doende aanwezig. deltocht voor jong en oud, door de mooie omgeving van Egmond berust bij Jeugdbelangen uit Egmond aan den Hoef. Jeugdbelangen draagt al 25 jaar zorg voor de avonvierdaagse die elk jaar in het voorjaar met veel succes wordt gehouden. Eenmaal op weg, treffen de de deelne mers op verschillende plaatsen de goed herkenbare controleposten aan waar de stempelkaarten worden afgestem peld. Op de stempelkaart staat verder een vraag die men kan beantwoorden; hiermee maakt de deelnemer kans om een leuke prijs te winnen. Oversteekhulpen zorgen voor een vei lige oversteek om verkeersonveilige situaties te voorkomen. Verder krijgen de deelnemers onderweg een traktatie bij de snoeppost. Op vrijdag 11 juni worden dè wande laars bij binnenkomst muzikaal onder steund door muziekvereniging Lamoraal van Egmont. Na inlevering van de volle stempelkaart ontvangen de deelnemers een fraaie herinnering. Tenslotte vindt na binnenkomst van de laatste wandelaar de prijsuitreiking van de prijsvraag plaats Voorinschrijving voor 3,- is mogelijk op woensdag 2 juni tussen 18.30 uur en 20.30 uur en op zaterdag 5 juni tussen 14.30 uur en 16.30 uur in het Dorpshuis te Egmond aan den Hoef. Inschrijving bij de start is mogelijk vanaf 18.30 uur voor 4,- in het Dorpshuis. Meer infor matie tel. 072-5063851/ 06-24202285. EGMOND - In Galerie de Kapberg exposeren Francien Valk met beelden, Paul Albers met schilderijen en Alexander Titarenco met schilderijen, van 22 mei tot 27 juni. Francien Valk heeft na haar opleiding aan de Rietveld haar sporen in binnen- en buitenland nagelaten. In zekere zin is ze een klassiek beeldhouwer. Ze hakt in steen en hout. Uitgangspunt is de menselijke gestalte of het dier. Kenmerkend is het gesloten beeld, waarin de uitgangsvormen herkenbaar blijven. De beeldhouwer laat weg, ver vormt en abstraheert om tot haar doel te komen: een beeld dat een eenheid vormt. Paul Albers maakt kleine schil derijen in olieverf op paneel. Hij vindt zijn inspiratiebronnen buiten, in de natuur: de Hollandse duinen, pittores ke plekken in de Provence. Met vaardi- EGMOND - Gedurende de zomer wordt door het IVN elke laatste woensdag van de maand een avon dwandeling gehouden over De Westert en De Bleek. De wandeling is op 26 mei en start op het parkeerterrein aan de Middenweg in Egmond-Binnen voorbij restaurant De Boerenwagen om 19.00 uur en eindigt om 21.00 uur. ge, losse hand schildert hij wat het oog ziet, een rasschilder. Alexander Nicolaevich Titarenco studeerde in Moskou en Amsterdam. Hij laat schil derijen zien van een tot twee vierkante meter, in olieverf op doek. Hij werkt abstraherend, zoals veel schilders in de twintigste eeuw.Hij voert je mee in 'een fantastische wereld, vol licht, win den, voortjagende wolken, gezien door een klein raam, vanuit een benauwde ruimte met rechte wanden. Het zijn composities, waarin atmosfeer en geometrie kontrasteren en samenhan gen. De expositie is te bezichtigen van 22 mei tot en met 27 juni in Galerie de Kapberg Slotweg 17 1934 CM Egmond aan den Hoef, tel. 072- 5062645. Openingstijden: zaterdag en zondag 13.30 tot 17.00 uur en op afspraak De wandeling voert door PWN-gebied waar paarden en runderen grazen. De Westert en De Bleek zijn oude duinen waar de invloed van de mens nog goed zichtbaar is. Het is een open duinland schap met een eigen flora en fauna. Aantal deelnemers: maximaal 12 per sonen, daarom aanmelding vooraf via tel. 072-5066186. Er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd van 1,50. REGIO - Europa wordt steeds belang rijker: steeds meer wetten en regels worden in Brussel opgesteld en gelden voor alle landen van de Europese Unie. Beslissingen over bijvoorbeeld milieu, criminaliteit en voedselveilig heid overstijgen de nationale grenzen. De 'regering' van Europa, de Europese Commissie, doet wetsvoor stellen op deze en andere gebieden. Het Europees Parlement bespreekt die voorstellen en neemt een beslis sing. Het Europees Parlement doet zijn werk namens alle inwoners van de lidstaten. Sinds 1 mei 20Q4 zijn dat 450 miljoen mensen in 25 landen. Op donderdag 10 juni mogen Nederlanders vanaf 18 jaar bepalen hoe de Nederlandse afvaardiging in het Europees Parlement eruit ziet. De Nederlandse kiezers stemmen voor 27 Nederlandse vertegenwoordigers in het Europees Parlement. Net zoals in het Nederlandse parlement, zijn ook in het Europees Parlement de leden aan gesloten bij een fractie. De Europese fracties bestaan uit samenwerkende nationale politieke partijen. De geko zen Europarlementariërs beslissen de komende vijf jaar mee over Europese wetten en regels. Nederlanders boven de achttien jaar mogen stemmen. U ontvangt minstens twee weken voor de verkiezingen een oproepkaart met het adres van het stembureau bij u in de buurt. Deze kaart is persoonlijk. U heeft de kaart nodig om te mogen stemmen. Heeft u de kaart twee weken voor de verkie zingen niet ontvangen, neemt u dan contact op met de afdeling Burgerzaken. U bent niet verplicht om te stemmen, maar wie niet stemt laat een kans lopen om invloed te hebben op hoe ons dagelijks leven in Europa er uit ziet. De verhoudingen in het Europees Parlement worden bepaald door uw stem. Meer informatie Met de Europese StemWijzer kunt u bepalen welke Nederlandse partij, die meedoet aan de verkiezingen van het Europees Parlement, het best bij u past. Kijk voor de StemWijzer op www.ukomttochook.nl of op www.stemwijzer.nl. Voor meer informatie over het aanvra gen van een volmacht, machtigen van een ander of het indienen van een ver zoek om te stemmen in een ander stembureau, kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, tel. 072-5356720. REGIO - De subsidieregeling voor herstel en aanleg van landschapsele menten is opnieuw opengesteld. Tot 1 september kunnen particulieren, boe ren en verenigingen in het buitenge bied van Noord-Holland een subsidie aanvraag indienen bij Landschap Noord-Holland. Het accent van de regeling ligt dit jaar op achterstallig onderhoud van hakhoutbosjes, reali satie fijnmazige ecologische verbin dingszones en herstellen van de beplanting na verwijdering van zieke iepen. Landschap Noord-Holland voert de Subsidieregeling Landschaps elementen uit in opdracht van de pro vincie Noord-Holland. Veel land schapselementen hebben in de loop van de tijd hun oorspronkelijke functie verloren en zijn verwaarloosd of zelfs verdwenen. Het landschap is daardoor een stuk een toniger geworden. De Subsidieregeling Landschapselementen, die nu drie jaar bestaat, is bedoeld om het karakte ristieke landschap van Noord-Holland te versterken en te behouden. Elk jaar stelt de provincie een aantal speerpunten vast die dat jaar extra aandacht krijgen. Deze elementen maken in dat jaar een grotere kans om gesubsidieerd te worden dan andere elementen. Een van de speer punten van dit jaar is de realisatie fijn mazige ecologische verbindingszones. Het gaat daarbij om lijnvormige (streekeigen) landschapselementen, zoals rietkragen, moerasstroken, natuurlijke oevers, hagen en houtwal len. De andere speerpunten zijn: achterstallig onderhoud van hakhout - bosjès en iepenbeplantingen in gemeenten waar iepziekte een groot probleem is. Laatstgenoemd speerpunt betreft het herstellen van de beplanting na ver wijdering van de zieke iepen. Ook andere elementen komen voor subsidie in aanmerking, zoals knotbo- men, windsingels, fruitbomen, leibo men, poelen, duinrellen, tuinwallen en bomenrijen. Agrarische natuurverenigingen weten de weg inmiddels wel te vinden naar Landschap Noord-Holland. Individuele boeren hebben tot nog toe minder belangstelling voor de regeling. Landschap Noord-Holland roept hen dan ook op om een aan vraag in te dienen. Belangstelling van individuele particuliere eigenaren voor de regeling is er zeer zeker. Zij maken echter meer kans op subsidie wanneer zij in groepsverband een aanvraag indienen. Een voorbeeld is het houtwallenpro- ject in Zijpe dat door de regeling is gehonoreerd. Zo'n 18 buurtbewoners hebben gezamenlijk een deel van de houtwallen langs de Korte Ruigeweg in ere hersteld. Wilt u informatie over de regeling, kijk dan op de website www.landschapnoordholland.nl of bel Landschap Noord-Holland, tel. 0251- 662244. Het eindresultaat was zo leuk dat de gebieden en onderwerpen, afhankelijk vaas een mooie plek verdiende in van de belangstelling van de leerlingen. Alkmaar, wel te verstaan het gemeen- Naast de 'gewone 'vakken leren kinde tehuis. Daarom stuurden de studentes ren op lederwijs dat ze zelf verant- een brief naar de burgemeester die woordelijk zijn voor hun leven en leer- daarop aangaf graag de vaas op te proces, en voor de gemeenschap waar komen halen en met de bewoners een ze deel van uitmaken. Dat betekent dat kopje koffie te komen drinken. leerlingen hun eigen leerweg kunnen Het werd een gezellig uurtje waarbij gaan vanuit hun eigen interesse en de burgemeester allerlei dingen vertel- nieuwsgierigheid. Dit alles in een sfeer de over Alkmaar. Het lied van van vrijheid, respect, en met afspraken Alkmaar werd gezongen en ze had en gebondenheid, voor onze bewoners een leuke attentie Het adres van Iederwijs Limmen is: meegenomen; een kalender met mooie Oosterzijweg 8,1906 AX Limmen, tel: aquarellen over Alkmaar. 072-5071830. HEILOO - Veertien weken kregen de leerlingen van groep 8 van de St. Radboudschool op de dinsdagmiddag EHBO les van jufMieke Brink, meester Kees Mol en hun leerkracht juf Saskia. Op 22 april werd het examen afgenomen en behaalden alle 29 leerlingen hun jeugd EHBO-A diploma. Gefeliciteerd allemaal! REGIO - De provincie Noord- Holland geeft via de website en de zwemwatertelefoon (0800-9986734) actuele informatie over de kwaliteit van het zwemwater. Tijdens het recrea tieseizoen (1 mei tot 1 oktober) wor den de officiële zwemplaatsen in Noord-Holland regelmatig bezocht en gecontroleerd op waterkwaliteit. Hierdoor is het zwemmen bij officiële zwemplaatsen een veilige vorm van recreatie. De bewoners van Noord- Holland zwemmen veel, zowel in binnen- en buitenzwembaden als in oppervlaktewater (circa 60 van de nederlanders zwemt wel eens in natuurwater). Vooral tijdens dagtoch ten en vakanties wordt er veel gezwommen in plassen, meren en in zee. In Noord-Holland zijn in totaal 67 officiële zwemplaatsen in oppervlakte water. Op deze 67 locaties kunnen bezoekers, naast zwemmen, verschil lende recreatieve activiteiten onderne men. Het water bij de officiële zwem plaatsen wordt eenmaal in de twee weken gecontroleerd door de Waterschappen en Rijkswaterstaat. De informatie over de kwaliteit van het water is bij de provincie Noord- Holland via de website en de zwemwa tertelefoon op te vrqgen. De kwaliteit van het zwemwater zit in een stijgende lijn. Vorig jaar, tijdens de lange en warme zomer, bleef het aantal meldingen van onveilig zwemwater laag. De provincie informeert de bewo ners van Noord-Holland over de kwa liteit van het zwemwater via regionale dagbladen, de kabelkrant en NOS tele tekst pagina 725. Via de website, gemeentehuizen, bibliotheken, de plaatselijke VW en het gratis tele foonnummer van de zwemwatertele foon is het mogelijk de folder 'Veilig zwemmen' op te vragen. In de folder staat meer informatie over de officiële zwemplaatsen, het voorzieningniveau, de kenmerken van bacteriën die de kwaliteit van het zwemwater aantasten en wat de zwemmer kan doen bij ziek te door onveilig water.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 14