Stond je fiets GOED en op SLOT? Gefeliciteerd! De winnaars Computers en geld voor goede doelen mededeling ?fomgeving *:fval en milieu ededelingen erk in uitvoering UITKIJKPOST - 26 MEI 2004 - PAGINA 06 HEILOO Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. vervolg van pagina 4 wordt betaald bij inlevering van het aanvraag formulier op het gemeentehuis. De gemeente neemt de aanvraag in ontvangst en zendt de gegevens vervolgens (digitaal) naar het Ministerie van Justitie. Een beslissing volgt binnen vier weken na ontvangst van de aan vraag. De Verklaring omtrent het gedrag wordt vervolgens toegezonden door het Ministerie van Justitie. Als de beslissing negatief is wordt altijd eerst schriftelijk het voornemen tot weigeren kenbaar gemaakt. Ingevolge de bepalingen van de Algemene Wet bestuursrecht kan daartegen bezwaar worden gemaakt. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met medewerkers van het Centraal Orgaan Ver klaring omtrent het Gedrag (COVOG), Postbus 16115,2500 BC Den Haag, telefoonnummer (070) 370 72 34 of e-mail: frontdesk.dbz@minjus.nl. U kunt met vragen ook terecht bij medewerkers van de afdeling Publiekszaken op het gemeente huis, geopend maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 67 22. Ruimactie (brom)fietswrakken NS Station Heiloo In en rondom de stallingen bij het NS-Staüon Heiloo worden regelmatig (brom)fietswrakken aangetroffen. Dit geeft een slordige aanblik en werkt verloedering in de hand. Bovendien nemen deze wrakken onnodig stallingsruimte in beslag. Deze situatie is niet gewenst en daarom heeft de gemeente Heiloo zich voorgenomen wrakken van fietsen en bromfietsen periodiek te verwijderen. Op grond van artikel 5.1.11, lid 1 en 2, van de Alge mene Plaatselijke Verordening is de gemeente gerechtigd foutief geplaatste (bromjfietsen en (brom)fietswrakken weg te halen. Er is sprake van een (brom)fletswrak, als het: in onvoldoende staat van onderhoud verkeert (er is niet meer mee te rijden) in verwaarloosde toestand verkeert (er is lang niet meer op gereden, de voormalige eige naar heeft er kennelijk afstand van gedaan) een geringe economische waarde heeft (er moeten meer kosten worden gemaakt voor het opknappen dan de waarde van de (brom)fiets is) In week 23 van 31 mei tot en met 4 juni 2004 gaat de gemeente (brom)fietswrakken voorzien van een sticker met de waarschuwing dat het wrak binnen enkele dagen wordt verwijderd. De eigenaren hebben dan nog de gelegenheid hun bezit zelf mee te nemen. Staan de (brom)fietswrakken er na enkele dagen nog, dan haalt de gemeente ze weg. Gedurende een periode van 14 dagen na het verwijderen van het wrak kan de eigenaar deze tegen betaling van een boete van 12,00 ophalen bij de afdeling Beheer Openbare Ruimte van de gemeente aan het Rosendaal 2 in Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met mevrouw H. Butter, (interim) veiligheidscoördinator, afdeling Bestuurszaken, telefoonnummer (072) 535 66 44. einigingsdienst Let op! Wijziging datum legen Tweede Pinksterdag De grijze rolemmers die normaliter op maandag 31 mei a.s. zouden worden geleegd, worden nu op donderdag 3 juni a.s. geleegd. Grof huisafval Op maandag 31 mei en donderdag 3 juni a.s. wordt er géén grof huisafval opgehaald. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Inwerkingtreding nieuwe Afvalstoffenverordening Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 3 mei 2004 een nieuwe Afvalstoffenverordening heeft vastge steld. Dit ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet Deze verordening regelt het beheer van huishoudelijke en andere afval stoffen en treedt in de plaats van de afvalstoffenregeling, zoals die in hoofdstuk 4 en enkele andere bepalingen van de Algemeen Plaatselijke Verordening 2000 (APV) was gere geld. De afvalstoffenbepalingen uit de APV komen bij de inwerkingtreding van de nieuwe Afvalstoffenverordening te vervallen. Wet milieubeheer De vaststelling van nieuwe afvalstoffenbepa lingen is noodzakelijk in verband met wijzigingen in de Wet milieubeheer, die thans de'verplichte inhoud van de afvalstoffenverorde ning voorschrijft. In de nieuwe verordening zijn o.a. extra bepalingen over zwerfafval, de opslag van afvalstoffen en de afgifte van autowrakken toegevoegd. Voor de -uitvoering en handhaving van de verordening moeten nog nadere regels door burgemeester en wethouders worden vast gesteld. De nieuwe verordening treedt, behoudens het hieronder bepaalde met betrekking tot een mogelijk referendum, zes weken na de datum van bekendmaking in werking op 7 juli a.s. Ter inzage De verordening ligt voor iedereen ter inzage in het informatiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis/Tegen betaling van de verschul digde leges kunt u een afschrift van de verordening verkrijgen. Referendabel besluit Het college heeft besloten dat over dit raadsbe sluit een gemeentelijk referendum kan worden gehouden. Dit is mogelijk indien binnen drie weken na deze bekendmaking, derhalve vóór 16 juni a.s., 125 geldige inleidende verzoeken tot het houden van een referendum worden inge diend en daarna in de volgende fase van deze procedure nog eens 1.250 ondersteuningsverkla ringen worden ingediend. Tegen dit besluit van het college dat een referendum mogelijk is, kan binnen zes dagen een beroepschrift worden ingediend bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Kiesgerechtigden in Heiloo die willen dat er een referendum over het hier bekend gemaakte raadsbesluit wordt gehouden, moeten binnen drie weken na deze bekendmaking persoonlijk bij de publieksbalie in het gemeentehuis het voorgedrukte inleidende verzoek ondertekenen en daarbij een geldig identiteitsbewijs tonen. Indien er minder dan 125 geldige verzoeken zijn ingediend, stopt de procedure en komt er geen referendum. De verordening treedt dan op de hierboven genoemde datum in werking. Het gemeentebestuur maakt in deze krant bekend of er wel of geen voldoende geldige inlei dende verzoeken zijn binnengekomen om te starten met de volgende fase van de referen dumprocedure voor het indienen van ondersteuningsverklaringen. Indien er vol- doende geldige inleidende verzoeken zijn binnengekomen, vervalt de hiervoor genoemde datum van inwerkingtreding van de Afval stoffenverordening en volgt de tweede fase van de referendumprocedure, het definitieve verzoek. Meer informatie Voor meer informatie over het gemeentelijk referendum en het indienen van inleidende verzoeken en ondersteuningsverklaringen, kunt u contact opnemen met de heer K. Mosselaar, afdeling Publiekszaken, telefoonnummer (072) 535 67 20. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Nationaal Epilepsie Fonds/De Macht van het Kleine van 23 tot en met 29 mei a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Sluiting gemeentehuis en gemeentelijk onderkomen In verband met Tweede Pinkersdag zijn het gemeentehuis en het gemeentelijk onderkomen aan het Rosendaal op maandag 31 mei a.s. de gehele dag gesloten. Geen avondopenstelling Op maandag 31 mei is er ook geen avondopen stelling. De eerstvolgende avondopenstelling is op maandag 7 juni a.s. van 18.00 en 20.00 uur. Verlenging sluitingsuur Brunogebouw De burgemeester van Heiloo verleent aan de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo ontheffing tot verlenging van het sluitingsuur van 02.00 tot 06.00 uur voor het gehele Brunogebouw, dat inhoudt de grote zaal, café BukBuk en Tendenz aan de Pastoor van Muijenweg 12. Dit op grond van het bepaalde in artikel 2.3.1.4. van de Algemene Plaatselijke Verordening 2000. De verlenging van het sluitingsuur geldt voor de nacht van vrijdag 28 op zaterdag 29 mei 2004 ter viering van Luilak. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Tervoort van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoonnummer (072)535 66 45. Werkzaamheden parkeerterrein Vinkenbaan Op dinsdag 1 juni wordt het parkeerterrein aan de Vinkenbaan te Heiloo voorzien van nieuwe {parkeervak)belijning. Vanwege de werkzaam heden wordt het parkeerterrein vanaf maandagochtend 09.00 uur afgesloten voor alle verkeer. Wij verzoeken u vanaf maandag 31 mei uw auto elders in de wijk te parkeren, zodat het parkeerterrein dinsdag 1 juni a.s. volledig auto-vrij is. Omdat de werkzaamheden alleen bij droog weer kunnen worden uitgevoerd, worden de werk zaamheden in geval van regen uitgesteld tot dinsdag 8 juni a.s., waarbij het terrein op maandag 7 juni a.s. terrein wordt afgesloten. Meer informatie Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met de heer PJB. Comelissen, telefoonnummer (072) 535 67 61. De fietsactie die enige weken lang werd gehouden om het netjes te houden rond het station, heeft ons de volgende winnaars opgeleverd: De fietspompen: L.J. van der Wal, Heiloo J. Wouters, Heiloo Het Axa fietsslot: T.C.M. van Diepen, Heiloo De zadeltas: Monique Kuijper, Heiloo De stuurtas J.S. van de Steen, Limmen De fietstas L.T.A. van Veen, Heiloo De fietscomputers G. van der Blom, Heiloo I.T. Hemminga, Heiloo Milo Slijper, Heiloo De schitterende spiksplinternieuwe Gazelle fiets: Naïm de Groot, Heiloo Gefeliciteerd! En bedankt namens alle bewoners van Heiloo. We hopen natuurlijk dat het station in de toekomst nét zo netjes blijft als in de afgelopen weken. De winnaars hebbei hun prijs op dinsdag 25 mei van burgemeester A.H. den Boon] op het gemeentehuis in ontvangst genomen. VERBETERING STATIONSOMGEVING HEILOO ie Fit Massage Voor gezondheid, fitness en blessurepreventie HEILOO - In een geheel gemoderni seerde ruimte biedt Be Fit massage voor iedereen. Massage is voor jong en oud om de gezondheid te onder houden en te verbeteren. Waarom juist een massage? Het wordt nog wel eens onderschat, het belang van pre ventieve massages. Niet alleen bij sporters maar ook bij de gezonde mens of bij ouderen. Het is heel goed voor de doorbloeding en afvoer van afvalstoffen uit het bloed. Dit voor komt veel klachten. Bij sporters kan het blessures voorkomen en bevor dert het herstel wanneer er wel een blessure is. Voor de 'gezonde mens' is een preventieve massage belangrijk om het lichaam in goede conditie te houden. Laten we ook diegene niet vergeten die onder hoge spanning werken. Massage verkleint de kans op migraine en andere stress klachten. Voor ouderen is massage een manier om fit te blijven en op een zo'n prettig mogelijke manier te blijven genieten. Een ander belangrijk punt van Be Fit massage is de deskundigheid. Diegene die komen met klachten, krijgen naast een diagnosestelling een advies. Als een blessure te zwaar is of er is twijfel over de klacht dan volgt er een verwijzing naar een arts of een fysiotherapeut Tevens hoort de klant altijd in het begin of de klachten kan worden verholpen en hoe lang daar voor nodig zal zijn. Deskundigheid staat dan ook hoog in het vaandel. Tegenwoordig is er ook samenwer king met een erkende fysiotherapeut waardoor ook daarmee ruggespraak mogelijk is. Laten we echter vooral niet vergeten dat massage ook een duidelijke preventieve werking heeft en dus een goede investering in je gezondheid is. Be Fit kunt u vinden op de Breedelaan 17, Heiloo, tel. 072- 5337985. ING Heiloo reikt flat panel uit De heer van de Lippe is de gelukkige winnaar van een geavanceerd plat 17" beeldscherm van Dell. Deze kreeg hij op 14 mei uitgereikt op het ING Bankkantoor Heiloo door directeur M.J. Borst. De heer van de Lippe deed mee aan een speciale actie op www.mijn.ingbank.nl. Door het uitvoeren van tenminste drie transacties via internetbankieren maakten klanten kans op het winnen van een van de beschikbaar gestelde flatpanels. De actie was een groot suc ces, want maar liefst 64.000 klanten deden mee. Directeur Borst merkt op dat in het digitale tijdperk steeds meer klanten van de ING Bank gebruik maken van de mogelijkheden om online hun bankzaken te regelen. Deze manier van bankieren wordt steeds aantrekkelijker omdat je gemakkelijk, snel, voordelig en veilig 24 uur per dag 7 dagen per week je bankzaken kunt regelen. Uiteraard kunt u voor (maatwerk) advies op het ING kantoor terecht of komt uw ING-adviseur bij u thuis. Voor meer informatie over internet bankieren en andere diensten en pro ducten van de ING Bank kijk op: www.ingbank.nl of loop even binnen bij het kantoor aan de Herenweg 46. ING Bank directeur MJ Borst reikt flatpanel uit aan de heer van de Lippe. The Wedding Service Siemons The Wedding Service wil u kennis laten maken met twee Amerikaanse klassiekers, die zij ver huren voor bruiloften. Zoals de advertentie elders in deze krantlaat zien is de oldsmobile Eighty - Eighty uit 1958 wit van kleur en de Cadillac Sedan Deville uit 1954 gebroken wit. De Oldsmobile bevat veel glimmend chroom als decoratie van buiten en van binnen net als de Cadillac. Wanneer u zich nederzet in een van de klassiekers, zult u versteld staan van de ruimte die deze auto's te bie den heeft. Deze klassiekers zijn niet helemaal volledig oud, want als tech nisch snufje zit er in beide auto's een cd speler met audiospeakers onder de motorkap. Hierdoor is het mogelijk om u op te halen met uw eigen favo riete muziek. U krijgt van ons stan daard een mooi boeket en een mooi formulier waar u uw gegevens op staan van uw trouwdag. U kunt dit formulier in uw trouwfoto album plakken. Wij hopen u enthousiast genoeg te hebben gemaakt om eens een keer deze bewuste stap te maken in deze slagschepen op weg naar het stadhuis of kerk. Mocht u interesse hebben voor een van deze twee klassiekers, dan kunt u met de volgende personen contact opnemen. Matt en Sonja Siemons tel. 0255-526032 (bij geen gehoor voic- mail inspreken). Open dag woonwinkels De Wonerij groot succes CASTRICUM/AKERSLOOT - Op donderdagmiddag 29 april heeft De Wonerij belangstellenden de moge lijkheid gegeven om naar de nieuwe woonwinkels in Akersloot en Castricum te komen kijken. Akersloot: hoofdkantoor en woon winkel in één pand In Akersloot aan de Raadhuisweg 28 kon iedereen, naast de woonwinkel, ook het prachtige verbouwde hoofd kantoor bekijken. Wie dat wilde kon een rondleiding door het gehele gebouw krijgen. Medewerkers van De Wonerij vertelden tijdens de rondlei ding over de achtergronden van de verbouwing en lieten de werkplekken zien. Dat werd erg op prijs gesteld en iedereen was enthousiast over het onderkomen van De Wonerij. Castricum: De Wonerij samen onder 1 dak met Hopman ERA Makelaars Ook de woonwinkel in Castricum had over belangstelling niet te klagen. Het was gezellig druk in de geheel nieuwe woonwinkel aan de Torenstraat 2B te Castricum. In deze woonwinkel is De Wonerij gehuisvest samen met Hopman ERA Makelaars. Veel bezoekers van de open dag waren erg enthousiast over de manier waarop de samenwerking met makelaar Hopman vorm heeft gekregen. Jeffrey Weeren hoofdprijswinnaar van de kleurwedstrijd van De Wonerij Met de uitnodiging voor de open dag was een kleurplaat meegestuurd. De kinderen die hun kleurplaat kwamen inleveren kregen een ijsje. Alle kinde ren hadden onwijs hun best gedaan dat was goed te zien aan de mooie kleuren die de kinderen gekozen had den. De hoofdprijswinnaar met een fantastische kleurplaat is uiteindelijk geworden Jeffrey Weeren, De Grote Weid 33 in Uitgeest, 6 jaar. Hij kreeg een prachtig knutselpakket. Ook Bonifiya Visuvasam (3 jaar) en Thomas Kramer (12 jaar) vielen in de prijzen met hun mooie kleurplaten Bonifiya kreeg een tekenpakket en Thomas kan thuis aan de slag met het zelfbouwpakket van een helicopter In de met tekeningen versierde hal van De Wonerij in Akersloot werden op 12 mei de prijzen uitgereikt onder het toeziend oog van meegekomen vaders en moeders. Het werd een gezellig feestje met limonade, ijsjes chips en negerzoenen. En natuurlijk gingen de prijswinnaars op de foto! Maatschappelijke verantwoordelijkheid leeft bij Rabo medewerkers REGIO - Acht verschillende maat schappelijke instellingen mogen binnenkort geldbedragen tot een totaal van bijna 8.000,- in ontvangst nemen. Dit is de opbrengst van de ver koop van overtollig materiaal zoals bureaus en kasten aan medewerkers. Het idee kwam uit eigen rijen naar voren toen de vraag aan de orde kwam 'wat te doen met oude bureaus, kasten en zo voort'. Door de materia len bij inschrijving te verkopen werd geld bijeengebracht voor goede doe len. De acht gekozen doelen zetten zich allemaal in voor het welzijn van kinderen. Het zijn De Vijfhoek in Heiloo en de stichting Puck in Limmen. Ook bekende fondsen als CliniClowns en Warchild staan op de lijst, samen met het Liliane Fonds en Stichting Doe een Wens. Tot slot is er een bijdrage voor de bouw van een klaslokaal in Nangili, Kenya. Op 19 mei zal een feestelijke overhandiging plaatsvinden. Ook nieuwe bestemmingen voor computers Al eerder kon de Castricumse Vrijwilligers Centrale 7 computers meenemen voor de PC Cursus voor 55 plussers. Dit project dat de Vrijwilligers centrale samen met de bibliotheek uit voert, is een voortzetting van een initi atief dat vijf jaar geleden door Rabobank West-Kennemerland werd opgezet. Naast de Vrijwilligers Centrale konden ook een school en de Stichting Belangenbehartiging Uitke ringsgerechtigden in Heiloo een aantal pc's in ontvangst nenlen. Totaal vonden 18 computers een nieuwe bestemming Vernieuwing is een continu proces Rabobank West-Kennemerland is voortdurend gericht op vernieuwing op het gebied van bankdiensten, distri butie via kantoren en virtuele kanalen maar ook van de benodigde automati seringssystemen. Eind vorig jaar werd het huisvestingsbeleid afgerond met de ingebruikneming van een nieuw adviescentrum en een vernieuwd kan toor in Castricum terwijl ook in Heiloo een nieuw kantoor in gebruik werd genomen. Allemaal veranderingen die noodzakelijk zijn om bij de tijd te blij ven en aan de wensen van cliënten tegemoet te kunnen komen. Vanzelf sprekend wordt er dan inventaris en apparatuur vervangen. Door de over tollige materialen zoals pc's, bureaus kasten, tafels etc niet zomaar bij het grove vuil te zetten maar te gelde te maken, kan een aantal instanties reke nen op een extra bijdrage. X

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6