Aeg\° Zevende Egmondweek in de Egmonden I 1 Roparunners ondanks tegenslag toch bij eerste tien Terriërs Dames 1 promoveert naar tweede klasse UITKIJKPOST - 9 JUNI 2004 - PAGINA 10 Double Stars HEILOO - De uitslagen van de gespeelde wedstrijden in week 22 bij Double Stars zijn: Honkbal: Cromtigersl-Senl 7-14, Quick2-Sen4 5-2, Jun-Alcmaria2 11-1, Alcmaria-Adsp 10-4 en 13-2, Pupl- FlyingPetrelsl 2-15 en 0-11, Sullivans- Pup2 4-9 en 7-11. Softbal: Damesl-Spaarnwoudel 2-7, Alcmaria5-Dames2 15-5, Dames3- Beaglesl 15-4, Adsp-Hooftdorpl 9-5, Adsp-Heronsl 4-16, Pup-Cromtigersl 10-12, Herenl-Sparks2 14-8, Koedijk 1-Heren2 5-22, Seagulls- Heren4 29-6. Zomercompetitie Hsv Kennemerland Open tuin De Wielenmaker EGMOND - Op 12 juni is er een open dag in heemtuin De Wielenmaker. In het bloemrijke grasland staan o.a. rietorchis sen, ratelaar, grote centaurie en veel kla versoorten. In de beekoever groeit de witte waterkers en het zomp-vergeet-me-nietje. Open van 10.00 tot 16.00 uur. Elk uur is er een rondleiding met een natuurgids. Entree 2 euro, incl. koffie of thee. Adres: Sint Adelbertusweg 38, Egmond-Binnen. REGIO - Hengelsportvereniging Kennemerland heeft de vierde Zomercompetitiewedstrijd gevist op zondag 30 mei in de Markervaart te Marken-Binnen. Zoals verwacht lag de vis aan de overzijde van het ruim 75 meter brede water. De vissers die kozen voor de overzijde maakte de juiste keuze. Alleen in het laatste uur was het vissen aan de overzijde zeer moeilijk door de toename van wat ze noemen plezierjachten. Het was Nico Schouws in het midden van het par cours die de wedstrijd met ruim 21 kilo wist te winnen, door het brengen van veel geknipte mestpieren in de tweede helft kreeg hij de vis optimaal aan het azen. In het andere vak was het Cor Martens die met ruim 19 kilo de volle winst wist te pakken. En de vakwin naars waren niet de enige met goede vangsten, de meeste deelnemers wisten vandaag veel vis te vangen. Waren de weersomstandigheden minder dan ver wacht, de vangsten maakten veel goed. Uitslag Vak A 1. Cor Martens 19.600 gram, 2. Bert Groot 18.200 gram, 3. Hendrik Moolevliet 16.400 gram. Vak B: 1. Nico Schouws 21.250 gram, 2. Jack de Vries 16.875 gram, 3. Hendrik Delbrugge 16.400 gram. De volgende wedstrijd van de zomer competitie is op zondag 13 juni. HSV Limmen Nieuws LIMMEN - De eerste jeugdwedstrijd zit erop en er werden uitstekende vang sten behaald. In de A-klasse de volgen de top 3 notering: 1 Coen Hoogeboom 17 st, 2 Rik Beers 13 st, 3 Britt Beers 11 st. In de B-klasse (de jongere vissers t/m 11 jaar) waren de vangsten nog beter: 1 Luke Levering 19 st, 2 Simon Schouws 18 st, 3 Niels Zwertbroek 16 st. Deze wedstrijd werd bezocht door 25 vissers. Zij vingen in totaal 186 vis sen. De tweede wedstrijd staat gepland voor zaterdag 5 juni. Het verzamelpunt is de parkeerplaats van voetbalterrein Dampegheest en het vertrektijdstip is 18.30 uur. Het viswater wordt op deze zaterdagochtend bekend gemaakt op de website: www.hsvlimmen.nl. D& ouderen gaan een dag later aan de slag. Zij vissen zondagochtend 6 juni in de Delft te Assendelft. Verzamelpunt is de parkeerplaats bij Albert Heijn om 7.00 uur. Men kan zich tot vrijdagavond opgeven bij Co Bakker: 06-10357451. HEILOO - Op 30 mei om 7.31 uur in Parijs klonk voor Team GGN Richting Parijs het startschot voor de langste estafette hardloopwedstrijd ter de wereld. Dit jaar werd er voor de eerste keer, door de acht lopers, van Parijs naar Rotterdam gelopen. Op basis van de verwachtte gemiddelde snelheid (16,7 km/u) startte het team als laatste samen met team 17, de winnaar van vorig jaar. Door de gespreide starttij den zouden alle 190 teams op 31 mei rond 15.00 uur finishen op de Coolsingel in Rotterdam. Het bleek een veel bewogen tocht te worden. De eerste 75 km bleef het team met de Heilooërs Frans Endel, Rob Kramer, Irna Kramer, Edith Corts en loper Peter Burger, bij het eerste team. Daarna kwam in Compiègne een loper op de fiets ten val. Vervolgens reed er een auto over de fiets heen. De loper kwam er gelukkig alleen met lich te verwondingen van af. Vervolgens werd er, door onduidelijkheden in het routeboek, verschillende keren fout gelopen. Inmiddels was team 17 wegge lopen van Team GGN Richting Parijs. Tot overmaat van ramp werd de ploeg door een jurylid inBoussu van de route gehaald en de verkeerde kant op gestuurd. Dit heeft tot een vertraging van zeker een half uur geleid. Het moraal van de teamleden kreeg door alle tegenslagen een flinke dreun. De lopers bleven echter ondanks alles flink door lopen, met gemiddelde snelheden van rond de 17 km/u. Zelfs een aanrij ding van een van de voertuigen tegen een andere auto bracht hun niet van slag. In Nederland kwamen de eerste teams in het vizier. Dit prikkelde om nog har der te lopen en een inhaalslag te begin nen. Ook het enthousiasme in de dor pen Ossendrecht, Steenbergen en Oude Tonge bleek een goede stimulans. Uiteindelijk kwam het team na 32 uur en 30 minuten, onder luid gejuich van duizenden mensen, als achtste over de finish op de Coolsingel. Terug kijkend kunnen de teamleden tevreden zijn dat ze ondanks alles toch een mooie achtste plaats hebben gehaald. Een ander positief punt is dat het team ruim E 30 000,- aan de Stichting Roparun kan overhandigen. Dit geld gaat naar projecten die de kwaliteit van het leven van kankerpati ënten trachten te verbeteren. Op 3 juli wordt in Ahoy het totaal bedrag bekend gemaakt. Op de Coolsingel kunnen de armen omhoogDe loop vanuit Parijs zit er op Bedrijven viswedstrijd HEILOO - Zondag 13 juni wordt weer de traditionele jaarlijkse bedrijvenvis- wedstrijd gehouden. Deelname is nog mogelijke met teams van drie personen (minder mag ook). De kosten zijn E 10,- per team. Er wordt gevist in de vijvers van Plan Oost en het verzamelpunt is de par keerplaats bij De Loet (einde Burenweg) ,én hier worden de plaatsnummers uitge- reikt. Gelieve om 7.15 uur aanwezig te zijn, waarna er van 8.00 tot 10.30 uur wordt gevist op witvis. Dus baars, snoek en aal tellen niet mee. Hierna wordt de vis gewogen en daarna is de prijsuitreiking in de sporthal Het Vennewater, alwaar ook een grote loterij wordt gehouden met mooie prijzen. Inschrijving graag voor vrijdag aanstaande bij een van de volgen de tel. 072-5330111, 5072132 of 5063111. De betaling volgt aan de waterkant. Inschrijven wielerwedstrij d HEILOO - Terriërs heeft zondag 6 juni alsnog een plaats in tweede klasse weten te bemachtigen. Terriërs eindigde dit seizoen als tweede in de poule 3A en dat betekende promotiewedstrijden. In Barneveld werd tegen Almelo en Waalwijk via een drieluik gestreden om een plaats in de tweede klasse. Terriërs kwam hierbij als winnaar naar voren. De dames hebben het zichzelf niet gemakkelijk gemaakt. De eerste tegen stander was Waalwijk, op papier de minst sterke van de drie ploegen. De eerste helft had Terriërs de zenuwen behoorlijk in de benen. De passing was slordig en een aantal kansen werden niet benut. Toen Lucet de Boer voor een kleine overtreding maar liefst tien minuten het veld moest verlaten, werd het even paniek bij Terriërs. Waalwijk kwam steeds dichterbij het doel maar wist niet te scoren. In de tweede helft pakte de Terriërs het spel weer lang zaam op maar dit mocht niet meer baten. Vijf minuten voor tijd maakte Waalwijk de 1-0, dit was ook de eind stand van het duel. Dit was een grote domper voor de dames. Sterkste ploeg Meteen na deze wedstrijd namen Waalwijk en Almelo het tegen elkaar op. Alleen bij winst van Almelo had Terriërs nog een kans om het verlies goed te kunnen maken. Bij een gelijk spel of winst van Waalwijk, konden de Terriërs naar huis. Almelo die op papier de sterkste ploeg was (95 doelpunten voor uit 22 wedstrijden) bleek duidelijk beter dan Waalwijk. Er werd dan ook met 3-1 gewonnen. Terriërs was onder de indruk van het goede spel van hun volgende tegenstan der Almelo. Het was voor aanvang van de wedstrijd niet geheel duidelijk met hoeveel Terriërs zou moeten winnen om nog de beste van de drie te kunnen wor den. Coach Bas van der Laker nam het zekere voor het onzekere en zei tegen zijn meiden dat er met 4-0 gewonnen moest worden om zeker te zijn van pro motie. Dat was geen makkelijke klus om te klaren. Onder controle Vanaf het begin van de wedstrijd had Terriërs de wedstrijd echter onder con trole. Almelo was zichtbaar vermoeid door de eerste wedstrijd en daar maak te Terriërs gebruik van. Barbara Beek maakte uit een strafcorner de 1-0. Enkele minuten later wist Esther Izaks de bal over de doelvrouw heen te krij gen, dat betekende de 2-0. De toeschou wers die het aanvankelijk somber inza gen kregen weer hoop. Na de rust bleef Terriërs de betere ploeg en scoorde via Barbara Beek en Sanne Rodenburg nog twee keer. De stand was nu dus met 4-0 voldoende om te promoveren. Almelo kwam nog een paar keer dichtbij een tegentreffer via een strafcorner maar de bal werd tot drie keer toe van de lijn gehaald. Na het fluitsignaal was de ont lading bij de vrouwen van Terriërs groot. Genoeg Na de wedstrijd bleek dat een 2-0 winst ook al genoeg was geweest voor promo tie. Volgend seizoen wacht Terriërs een uitdagende klus om zich te bewijzen in de tweede klasse. Handen in de lucht, Terriërs promoveert(foto Ben Haeck) LIMMEN - Op zondag 20 juni wordt in de straten van Limmen weer de GoodBookers Ronde van Limmen ver reden. Er is een wedstrijd voor recrean ten waarbij vele premies en waarde bonnen zijn te verdienen. Tijdens deze wedstrijd wordt net als vorige jaar om de Bedrijven Bokaal gestreden. Deelnemers voor deze recreantenron de kunnen zich aanmelden bij Elly Koot Dusseldorperweg 15, tel. 072- 5052898. Ook is er een jeugdwedstrijd voor iedereen tussen 8 en 14 jaar. Het is mogelijk deel te nemen op alle soorten fietsen: mountainbike, gewone fiets en racefiets. De besten op de gewone fiets of mountainbike mogen meedoen aan de Nederlandse Kampioenschappen Dikke banden race dat in september 2003 georganiseerd word door de Rabobank i.s.m. de KNWU. Iedereen die wil deelnemen en die nog geen inschrijfformulier heeft ontvangen kan er een ophalen bij Thijs Punt, Rijksweg 115, Limmen, tel. 072-5054712. Dit is ook het inleveradres. Schaakexamens bij SV Vredeburg LIMMEN - Op woensdag 2 juni sloten 32 Limmer kinderen hun schaakoplei ding van het afgelopen seizoen af. Onder toezicht van de NHSB examina tor deden zij examen in Stap-1, Stap-2, Stap-3 of Stap-4. Het was een spannen de avond waarin iedereen zijn best deed om de opgaven zo goed mogelijk te maken. De instructeurs van Vredeburg te weten N. Pepping, M. Kos en R. Termes (Stap-1), D. Aafjes (Stap- 2), J. Admiraal (Stap-3) en R. Rommel (Stap-4) keken gespannen toe of hun lessen voldoende vruchten zouden afwerpen. Twaalf kinderen van Stap-1 slaagden en mochten trots naar huis met hun eerste schaakdiploma op zak. Acht kinderen ontvingen hun Stap-2 diploma en 4 kinderen slaagden voor het moeilijke Stap-3 examen. Het Stap- 4 diploma lukte dit keer niet, de kandi daten doen binnenkort een tweede poging. Hiermee is dan een eind geko men aan de schaakactiviteiten van SV Vredeburg. In september begint het nieuwe seizoen en in oktober zullen de nieuwe opleidingen van start gaan. Iedereen krijgt hierover persoonlijk bericht. Nieuwe kinderen zullen via de scholen bericht ontvangen. Geslaagd zijn: Stap-1. Remi Aafjes, Thijs Admiraal, Marieke Admiraal, Loek Admiraal, Mats Admiraal, Gzair Dahi, Jelle Min, Tjardo Sassen, Joep van Zanten, Matthijs Smit, Aletta Diaz Madrid en Jerry Huang. Stap-2. Liselotte van Balen, Tom Beentjes, Steven Boon, Bart Pepping, Alex Termes, Allard de Vries, Dylan de Vries, Floris-Jan van Zanten. Stap-3. Thomas Voorwalt, Bert Hollander, Hidde Ebels en Thijs Beentjes. EGMOND - Al voor het zevende jaar zal in de Egmonden (Egmond aan den Hoef, Egmond-Binnen en Egmond aan Zee) weer de Egmondweek plaatsvin den. De Egmondweek duurt van 11 tot en met 20 juni en biedt 10 dagen lang een keur aan evenementen die de histo rie en cultuur van de drie dorpen belichten. Jaarlijks terugkerende evene menten zijn onder andere het Hoeverdorpsfeest en de Kunstmarkt in Egmond aan den Hoef, de Boeren en Bollendag in Egmond Binnen en de Visserij dag in Egmond aan Zee. Daarnaast zijn er nog tal van andere activiteiten die in de onderstaande agen da uitgebreid aan bod komen. Thema 2004: Egmond met toeters en bellen De Egmondweek heeft een jaarlijks wisselend thema dat als rode draad door de gehele week loopt. Dit jaar is geko zen voor het thema Egmond met toeters en bellen dat het muzikale verleden en heden van de Egmonden belicht. Tijdens de diverse activiteiten zal er ook voor de kleinste bezoekertjes genoeg te zien en te doen zijn. Enkele voorbeel den hiervan zijn: schminken en verkle den voor kinderen, een parcours met spelletjes, zelf een muziekinstrument maken en Oudhollandse kinderspellen. Hierdoor wordt de Egmondweek een spetterende week voor alle leeftijden! Een compleet programma van de Egmondweek 2004 vindt u hieronder. Programma Egmondweek 2004 Vrijdag 11 juni Egmond aan den Hoef Uitreiking Cultuurprijs Dit jaar wordt voor de vijfde keer in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef de Egmondse Cultuurprijs uitgereikt. De werkgroep Kunst en Cultuur Egmond (KCE) zal uit een aantal voorgedragen kandidaten de winnaar van 2004 bekendmaken. De prijs bestaat uit een wisseltrofee met geldbedrag. Net als voorgaande jaren luidt de uitreiking van de Cultuurprijs de Egmondweek in. Aanvang is om 20.00 uur in de Slotkapel. Vrij toegang. Zaterdag 12 juni Egmond aan den Hoef Kunstmarkt Het Comité Hoeverdorpsfeest organi seert voor de negende keer de alom bekende kunstmarkt. Op de kunstmarkt zijn kunstenaars vertegenwoordigd die in de kramen hun kunsten vertonen. Uiteraard is er ook" gelegenheid om kunstwerken te kopen. De avond wordt muzikaal omlijst met een concert van het Lamoraal Orkest. Ook speelt er een troubadour. Informatie: Renate Stijl, tel. 072-5067440. De kunstmarkt begint om 16.00 en duurt tot ca. 21.00 uur. Zaterdag 12 juni Egmond aan den Hoef Gluren bij uw buren Weet u wat er allemaal in de gemeente Egmond aan den Hoef aan bedrijvig heid plaatsvindt? Wat gebeurt er alle maal op de Weidjes? Je kunt natuurlijk de Gouden Gids bestuderen, maar is het niet veel leuker op een beurs rond te snuffelen? Op zaterdag vanaf 11.00 uur zal er in Egmond aan den Hoef een bedrijven presentatiebeurs gehouden worden waarbij een aantal Egmondse bedrijven laten zien wat ze waard zijn. Wist u dat er op de Weidjes er een inter nationaal bedrijf actief is dat de aller modernste elektronica ontwikkeld? Behalve veel aandacht voor deze locale bedrijven zullen er veel activiteiten zijn voor de kinderen waaronder pannen koeken bakken met Bertje Doperwtje, suikerspin een groot lucht springkussen en spelletjes op de computer via twee grote projectieschermen. Restaurant Creightons zal culinaire hoogstandjes presenteren en Radio 80 zal de hele dag een rechtstreekse uitzen ding verzorgen. De toegang is gratis en iedereen is welkom! The Strawberry Lane - Beatles 40 jaar geleden in Nederland. In de Oud Katholieke Kerk in Egmond aan Zee wordt herdenkingsdienst voor Locatie: Mosselaan 124, Egmond aan den Hoef (de Weidjes) Zondag 13 juni Egmond aan den Hoef Hoever Dorpsfeest Het Hoeverdorpsfeest speelt zich af in het centrum van Egmond aan den Hoef. Het Hoeverdorpsfeest begint 's mor gens om 10.00 uur met de grote vrij markt. Verder staat de dag bol van muziek, een rad van avontuur, schmin ken en verkleden voor kinderen en een circuit met spelletjes. Kinderen kunnen onder begeleiding zelf een muziekin strument maken waarmee aan het einde van de dag een concert wordt gegeven. Ter afsluiting draait er een DJ op het dorpsplein. Info kraamhuur: 072- 5061468. Maandag 14 juni Egmond aan Zee Poëziewandeling door Egmond aan Zee en het duingebied. De wandeling begint in het dorp en gaat over het strand richting het duingebied alwaar muziek en poëzie ten gehore wordt gebracht. Aan een hapje en een drankje wordt gedacht. Aanmelden kan bij Hotel Golfzang, tel. 072-5061516. Start is om 19.00 uur bij de VW aan de Voorstraat 82a. Dinsdag 15 juni Egmond aan dep Hoef Concert in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef. Voor u speelt Geselscap Goet ende Fyn. Zij brengen middeleeuwse muziek. Aanvang is om 20.00 uur. Voor kaarten kunt u bellen: 072-5065973 (Slotkapel). Woensdag 16 juni Egmond aan den Hoef Wandel- en fietstocht door de Egmonden onder leiding van een gids. Net als voorgaande jaren is er weer een wandeling en fietstocht door de Egmonden onder leiding van de vak kundige gidsen van de Stichting Historisch Egmond. Beide tochten ver trekken vanaf het Bezoekerscentrum aan de Slotweg 46 in Egmond aan den Hoef. De wandeling start om 11.00 uur en de fietstocht start om 13.30 uur. Reserveren noodzakelijk via mw. Wolf, tel. 072-5062344. Kosten wandeling E 2,- per volwassene en E1,- per kind. Kosten fietstocht E 4,50 per volwassene en E 2,25 per kind. Woensdag 16 juni Egmond aan den Hoef Concert Strawberry Lane in de Slotkapel. In navolging van het succes van vorig jaar, en t.g.v. 40 jaar geleden de Beatles in Nederland. De naam zegt waarschijnlijk al genoeg! Strawberry Lane (Henk Haandraads, Remi Beukers, Rene Blom, Jan Morsch, Nico Veeken) speelt nummers van deze beroemde groep uit Liverpool. Tevens met medewerking van the Voices uit Egmond-Binnen. Het concert begint om 20.00 en reserveren kan via tel. 072- 5065973 (Slotkapel) Vrijdag 18 juni Egmond aan Zee Herdenkingsdienst de op zee achtergebleven vissers gehou den. Tevens wordt de foto-expositie Visserij en Aanverwante beroepen geo pend. Deze expositie is nog het gehele weekend te bezoeken. Aanvang 19.30 uur. De Oud Katholieke Kerk bevindt zich aan de Voorstraat 110/112. Zaterdag 19 juni Egmond-Binnen Rommelmarkt Ook dit jaar houdt Muziekvereninging Eensgezindheid weer de jaarlijkse rom melmarkt in Egmond-Binnen. Op de altijd gezellige rommelmarkt aan het Kerkplein vindt u talloze koopjes. De opbrengst komt ten goede aan de Muziekvereniging. Tijd: 9.00-15.00 uur. Zaterdag 19 juni Egmond aan Zee Visserijdag De jaarlijkse visserijdag concentreert zich in de Voorstraat en rond het Pompplein. De Visserijdag kent een aantal vaste elementen zoals de nauti sche markt, oude ambachten, reddings demonstraties, viswedstrijd, netten boe ten, diverse optredens van Shantykoren, openstelling van de vuurtoren en het botenhuis en ter afsluiting de vismaaltijd op het Pompplein. Voor de kinderen zijn er Oudhollandse spelletjes. Het thema van dit jaar is Visserij en Aanverwante beroepen. De visserij dag duurt van 10.30 tot 20.00 uur. Zaterdag 19 juni Egmond aan Zee Openstelling fototentoonstelling Fototentoonstelling in de Oud Katholieke Kerk, Voorstraat 110/112. Entree is vrij. Geopend: 11.00-17.00 uur. Zondag 19 juni Egmond aan Zee Openstelling fototentoonstelling Fototentoonstelling in de Oud Katholieke Kerk, Voorstraat 110/112. Entree is vrij. Geopend: 13.00-17.00 uur. Zondag 20 juni Egmond-Binnen Boeren- en Bollendag In de dorpskern van Egmond Binnen vindt dit jaar weer de Boeren- en Bollendag plaats. Enkele elementen hiervan zijn: de bollenpelwedstrijd, scha pen scheren, volksdansen en oude ambachten. Tevens wordt de dag muzi kaal omlijst door oa. optredens van Bob the Blueband en Muziekvereniging Eensgezindheid. Natuurlijk zijn er vol doende mogelijkheden om een hapje en drankje te nuttigen in een van de hore cagelegenheden. De Boeren- en Bollendag duurt van 13.00-19.00 uur. Zondag 20 juni Egmond aan den Hoef Concert in het Overslot Ter afsluiting van de Egmondweek is er een concert in Overslot aan de Slotweg in Egmond aan den Hoef. Dit concert van de Alkmaarse Bigband is gratis te bezoeken. Aanvang: 17.00 uur. EGMOND - Het openingsconcert van het Hoeverdorpsfeest wordt dit jaar ver zorgd door het jeugdorkest van Lamoraal van Egmont o.l.v. Niels Marchal. Tevens zal ook de blokfluit- groep van Lamoraal samen met het jeugdorkest gaan musiceren. De ope ning vindt plaats om 11.00 uur. In het kader van het thema Met toeters en bellen zal voorafgaand aan dit con cert een optocht plaatsvinden. De muzi kanten van deze optocht zijn de kinde ren met hun instrumenten en vaandels die zij de voorafgaande avond tijdens de kunstmarkt hebben gemaakt. Vanaf circa 10.30 uur zal clown Robbedoes de optocht formeren bij de Slotkapel en deze over de vrijmarkt leiden naar het Hanswijk, waar aansluiting gezocht gaat worden bij het jeugdorkest van Lamoraal en de blokfluitgroep. Verder zal om 12.30 uur de muziekvere niging Ons Genoegen uit Millingen aan de Rijn een concert verzorgen. Deze vereniging is deze dag te gast bij de plaatselijke muziekvereniging Lamoraal van Egmont die dit jaar 100 jaar bestaat. De beide verenigingen hebben de rollen verdeeld, Lamoraal van Egmont speelt op de zaterdagavond tijdens de kunst markt en Ons Genoegen vult de zondag muzikaal in. De muzikanten uit Millingen zullen zondagmorgen arrive ren in Egmond. Zij brengen een popu lair concertprogramma. Nog dezelfde avond zullen zij weer huiswaarts keren. Ons Genoegen uit Millingen brengt ook een aantal slagwerkers mee. Deze zullen samen met de slagwerkgroep Slaghout van Lamoraal een gezamenlijk optreden verzorgen in de loop van de middag op het podium voor Hanswijk. Naast de activiteiten op het podium is er nog meer te doen om het centrale plein van Hanswijk. Zo zal er ook een circuit van spelletjes zijn waar de jeugd zijn behendigheid op kan toetsen. Ook zal de muzikale clown Robbedoes ook aan wezig zijn en knoopt hij van ballonnen de meest uiteenlopende dierensoorten. Met toeters en bellen zal zondagmiddag om ca. 16.00 uur afgesloten worden met een mini-concert in de Slotkapel met alle kinderen die in de loop van de afge lopen twee dagen instrumenten en vaandels hebben gemaakt in hoeve Overslot. Dit miniconcert zal onder lei ding staan van de dirigent van het jeugd orkest van Lamoraal, Niels Marchal. Kleur bekennen bij Abdijkaarsen EGMOND - Op zaterdag 12 juni wordt bij Abdij kaarsen in Egmond- Binnen een expositie geopend met werk van Litauwse kunstenaar Vytautus Kaunus. Hij behoort tot de vaste exposanten bij Abdij kaarsen en dat niet zonder reden. Zijn heel eigen stijl die in de loop der jaren zichzelf trouw bleef, maar tegelijkertijd evelu- eerde naar een veel lichter kleurentoets weet velen te boeien. Vytautus Kaunus was de eerste kunstenaar die in de gale rie van Abdijkaarsen exposeerde. Het was tevens zijn eerste buitenlandse expositie. Inmiddels heeft hij ook reeds meerdere exposities in Duitsland en Denemarken op zijn naam staan. Kroon op zijn werk van de laatste waren was zijn deelname aan het inter nationaal concours te Florence, waar hij met zijn schilderij van de Dom de tweede prijs verwierf. Daar zal de lief hebber van zijn werk niet van opkijken, want monumentale gebouwen en torens behoren tot de geliefde thema's deze Litouwer Het werk dat dit De zee was even overal: tien zonnige dagen lang EGMOND- Van 20 toten met 30 mei vond Week van de Zee 2004 plaats. De organisatie kan terug kijken op een geslaagde week. Meer dan 150 activitei ten van Moddergat tot Sluis hebben bijgedragen aan een bruisende week. Een week waarin de vereniging Kust en Zee aan alle Nederlanders laat zien dat de Noordzee en de kust een van de belangrijkste natuurgebieden is met unie ke waarden die beschermd moeten worden. Het thema dit jaar was schatten uit zee waarbij de onjbekende rijkdom die de zee ons biedt centraal staat. Deelnemers hebben zich hierdoor laten inspi reren door de duizenden bezoekers een schat aan activiteiten te bieden: scha- teilanden, excursies, labyrinten en dijkdoorbraken, rookwedstrijden en speci aal voor kinderen 24-uurskorren om de schatten uit zee boven water te halen. Enkele successen dit jaar waren: De weekopening op het REM-eiland, waarbij Rob de Nijs werd uitgeroepen tot ambassadeur van de Week van de Zee 2004. Midden op zee zong hij zijn nieuwe single Deze Zee. 7 De website werd bekeken door meer dan 300.000 bezoekers. Duizenden mensen testten hun zeekennis met de speciale zeequiz. Tijdens het doolhofdebat bij de Hondsbossche zeewering zijn politiek en publiek met elkaar in discussie gegaan over de toekomst van deze kuststrook. Ad Janssen heeft goede vis gekookt bij de Zoutbus, de Week van de Zee pro motiebus. Ad vertelde het publiek over duurzame gevangen en gekweekte vis tijdens de uitzendingen van middagmagazine vanaf het REM-eiland en Ter land ter zee en in de lucht op Neeltje Jans en bij de feestelijke afsluiting in Noordwijk. Tijdens een spetterende lasershow in Noordwijk zijn vele mensen te water gegaan tijdens de nachtduik Zij beleefden de zee in het donker. Initiatief De Week van de Zee is een initiatief van de vereniging Kust en Zee (Stichting De Noordzee, Stichting Duinbehoud, Kustvereniging EUCC en EcoMare) en wordt mede mogelijk gemaakt door Stichting DOEN, het VSB fonds en het Wereld Natuur Fonds. Volgend jaar II In 2005 valt de Week van de Zee van 19 tot en met 29 mei en het thema is Zand als bouwmateriaal van de Nederlandse kust. Kust en Zee wil hiermee inhaken op de recreatiedruk op stranden en het gebruik van zandsuppleties. Zij zal pleiten voor natuurreservaten op het strand en de ondiepe Noordzee. Creche AZC zoekt vrijwilligers EGMOND - In de creche op het asiel zoekerscentrum (AZC) in Egmond aan den Hoef zoekt men versterking van het team vrijwilligers voor de peuters tussen de anderhalf en vier jaar. De vrijwilligers zetten zich met plezier in voor deze peuters, afkomstig uit ver schillende landen die daarbij hun socia le vaardigheden beter leren ontwikke len. Bent u ook op zoek naar een pret tige manier om uw tijd te besteden? Voor informatie en vragen kunt u beL len met Jos Waagemans of Joyce Wijmenga, afdeling Diensten, tel. 072- 5024200. U kunt ook langskomen op de informatiebalie Diensten, AZC Egmond, maandag tot en met donder dag van 13.30 tot 14.30 uur. Competitie-uitslagen TV HSV HEILOO - Ook de dames van de kringcompetitie hebben afgelopen week hun laatste wedstrijd afgewerkt. Helaas konden zowel het eerste als het derde, team net geen kampioen wor den, terwijl het tweede de competitie goed afsloot met een ruime overwin ning op Oudorp. De uitslagen van de teams van Tennisvereniging H.S.V. van de afge lopen twee weken zijn als volgt: Dames kring competitie: Vennewater7- HSV1 1-3; HSV2-Sint Pancras6 2-2; HSV3-Heerhugowaard8 3-1; HSV1- Oudorp4 0-4; Oudorp9-HSV2 0-4; Langedijk7-HSV3 1-3; van keer bij Abdijkaarsen wordt gepresen teerd draagt heel terecht de titel. Kleur bekennen, want met de jaren is de toets lichter geworden. De karakte ristieke wijze van penseelvoering zorgt samen met het kleurgebruik voor heel expressieve en krachtige taferelen, ook als het formaat van het doek beschei den is. De tentoonstelling Kleur beken nen, olieverf schilderijen van Vytautus Kaunus is van 12 juni tot en met 10 juli te bezichtigen bij Abdijkaarsen, Vennewatersweg 27, Egmond-Binnen, geopend van maandag tot en met zater dag tussen 10.00 en 16.30 uur. Zondags gesloten. Toegang vrij. Info: tel. 072- 5062786, www.abdijkaarsen.nl. Zomerse expositie in Hoeve Overslot EGMOND - In Hoeve Overslot wordt de expositie met als titel Strangt gehouden. Er zijn schilderijen, beelden en objecten te zien. Overslot is te vinden tegenover de slotruïne, aan de Slotweg in Egmond aan den Hoef en is ieder weekend vrij te bezoeken van 14.00 tot 17.00 uur. Lamoraal in concert EGMOND - Tijdens de kunstmarkt van aanstaande zaterdag in Egmond aan de Hoef, zal muziekvereniging Lamoraal van Egmont een concert ver zorgen in het lover van de tuin van de Slotkapel. Het concert begint om 20.30 uur. In deze idyllische omgeving, met als achtergrond de Slotkapel, zal het orkest o.l.v. Marcel Visser een licht populair programma ten gehore bren gen. Deze vorm van toonkunst zal prima passen in de sfeer van de vele kunsten die worden gebracht op deze kunstmarkt en sluit heel goed aan op het thema van dit jaar, Met toeters en bellen. Naast de muzikale activiteiten van het orkest van Lamoraal zal er vanaf 's middags voor de jeugd de gele genheid zijn zelf muziekinstrumenten te maken. Deze activiteit vindt plaats in Hoeve Overslot. Met de gemaakte instrumenten zal de volgende dag de opening van het Hoeverdorpsfeest luister bij gezet worden. C©S$E®D Activiteiten JiGMOND

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10