ÖZB-verhoging bedraagt 5 procent Verkeersbrigadiers Limmen in volle actie Jan Driessen onderscheiden met ere-diploma Huifkartocht door de Castricumse duinen Aanmelden Uitmarkt Castricum nog 4 weken Avontuur in het moeras Wfef.nl BRIEVEN Castricum kan zich opmaken voor bezuinigingen Auto's vernielt CASTRICUM - In de nacht van zater dag op zondag werden aan zes auto's dietgeparkeerd stonden op de Geesterduin, Schelgeest, Gobatstraat en tte Mient vernielingen gepleegd. In de fneeste gevallen werden de spiegels van de auto's vernield. Deze waren verbogen of losgetrapt. Van één auto bleek een achterband te zijn lek gesto ken. Vermoedelijk zijn de vernielin- gengepleegd door dezelfde dader(s). INGEZONDEN CASTRICUM - Het werd een span nend avondje afgelopen donderdag in het, gemeentehuis van Castricum, waar deraadsleden zich moesten buigen over de voorjaarsnota. Na de nodige kritiek, waarbij de VVD en PvdA zich als een blok tegen de coalitiepartijen GDB, CDA en Groenlinks vormden, trok de coalitie aan het langste eind en werd de voorjaarsnota 2004 aangeno men: Hoewel alle partijen aangaven de bezuinigingen voor volgend jaar 'geen pretje' te vinden, werd ingestemd met de'beoogde bezuinigingsronde van ruim 2 miljoen euro. De OZB (onroe rend zaak belasting) zal vanaf volgend jaar .met 5% stijgen. VVD en PvdA wezen het college aan als/schuldig' aan het opgelopen tekort binnen de gemeente Castricum. Het college deelt die mening geenszins. Wethouder Van Gosliga wijt de slechte financiële situatie eerder aan de tegen vallende economie en de verminderde bijdrage van het Rijk. Beide partijen probeerden met een motie de nota onderuit te halen, maar zoals te ver wachten viel vormden de coalitiepartij en een front zodat er te weinig mensen 'voor' de motie stemden en deze van tafel konden. GroenLinks stelde voor onderzoek te doen naar de verhoging vaa de belasting waarmee de burgers binnenkort te maken krijgen. Willen zij meer betalen zodat voorzieningen op het; huidige niveau gehandhaafd kun nen; blijven, of wil men juist minder betalen en is men tevreden met een verminderd aanbod aan voorzieningen, versoberd aanbod aan onderhoud, publieke taken en voorzieningen in de gemeente. Hoewel de raad niet instem de ,met deze motie, evenals de motie otn de buurtbus te behouden voor de do»rpen Castricum, Akersloot en Limmen, kreeg GroenLinks wel steun voor de motie met betrekking tot het onderzoeken van de mogelijkheden wat betreft huisvesting van Toonbeeld en wc Geesterduin. Jaarmarkt Limmen LIMMEN - Woensdag 7 juli houdt Star Promotions in samenwerking met de Limmen Ondersnemers Vereniging de Jaarmarkt in Limmen. De markttijden zijn van 17.00 tot 22.00 uur. De markt onderscheidt zich door de versthéiden- hèid' aari branches. Er zal één zéëï breed assortiment worden verkocht verdeeld over 150 kraampjes. Er zal voor ieder wat wils tussen zitten. Er zal worden deelgenomen door diverse ver enigingen, stichtingen en winkeliers. Uiteraard zullen de echte standwerkers niet ontbreken. Er-zullen verschillende activiteiten georganiseerd worden voor groot en klein, er staat een Powerjump waar je 12 meter de lucht in kunt springen met z'n. vieren. Voor de lekkerbekken is er genoeg keuze zoals: kaas, noten, snoep goed, schepijs, Brusselse wafels, vis, shoarma, poffertjes, saté, beenham, hamburgers, braadworst, loempia's, churjos, fruitsalade, ijs, suikerspinnen en andere heerlijke snacks. U ziet het al, de Jaarmarkt in Limmen m.ag u absoluut niet missen! De PvdA vond dat er weinig is onder nomen door het college na de begro tingsbehandeling 2004. 'Het is nog geen winter, maar in Castricum zijn de barre tijden allang aangebroken. Een financieel tekort waar we slechts een paar jaar geleden niet aan hadden durven denken. Het is ook teleurstel lend dat de raad de adviezen van de PvdA en anderen niet ter harte heeft genomen en niet heeft gekozen voor een structurele wijziging in de interne organisatie en een matiging op het gebied van de investeringen. Reeds toen beschouwde de PvdA dat er bij onveranderd beleid een toename van de tekorten zouden ontstaan. En helaas moeten we vaststellen dat we gelijk krijgen', aldus de partij. De WD liet weten de financiën op orde te willen hebben en deed daartoe ook een aantal voorstellen. In de ombuigtaakstelling van 2,3 miljoen voor 2005 is een netto bedrag aan nieuw beleid inbegrepen van E 528.000,-Desondanks sluit de begro ting 2005 met een tekort van 215.000,- oplopend tot zelfs E 832.000,- in 2008. VVD vindt dat er feitelijk geen enkele ruimte is voor nieuw beleid. Hoewel daar een netto bedrag voor is ingevuld maakt het volgens de partij de ombuigtaakstelling er alleen maar zwaarder op. Voordat er sprake kan zijn van een nieuw beleid dient er eerst structureel ruimte binnen de begroting te worden gevonden. Omdat deze er niet is stelde de partij voor het bedrag aan nieuw beleid te schrappen. Daarmee zou de OZB ver hoging van 5% ook van de baan zijn. Deze verhoging die boven de inflatie correctie komt is bovendien geheel in strijd met de vorig jaar aangenomen motie van het CDA. Het college negeert in haar voorstellen die motie volkomen! Alsof de burger voor 2004 met 20% verhoging niet genoeg voor de kiezen heeft gehad, aldus de op positiepartij. De moties en soms lange betogen ten spijt, het haalde niets uit tegen de mening van de coalitiepartijen. Doordat zij een ruime meerderheid vormen werd de Voorjaarsnota rela tief makkelijk aangenomen. VVD en PvdA stemden tegen, de andere par tijen gingen akkoord zodat de inwo ners van de gemeente Castricum vol gend jaar wederom iets dieper in de buidel zullen moeten tasten om 'fijn te mogen wonen in het groen'. Ondanks dat deze verkeersreus maar een dagje voor verkeersbrigadier speel de, hopen de 'echte verkeersouders de veiligheid structureel te verbeteren LIMMEN - Op 1 juni is een groep enthousiaste ouders van de Sint Maartenschool in Limmen van start gegaan met een nieuw initiatief: de ver- keersbrigade. Die ochtend keek ieder een zijn ogen uit, want er stond een enorme verkeersreus bij de school en er stonden twee verkeersbrigadiers in uniform klaar om iedereen veilig over te laten steken. Voor de ouders, lopend, fietsend of met de auto, was dit even wennen. Een zekere orde in de chaos bij het brengen en halen van de kinde ren was al snel zichtbaar. De verkeersbrigadiers hebben aan een opleiding van de gemeentepolitie van Castricum deelgenomen. Samen met de directie van de school zijn de verkeers- ouders ook al een tijd in overleg met de gemeente om ervoor te zorgen, dat er een stopverbod rond de gehele school komt en dat er extra zebrapaden wor den aangelegd. Met al deze maatrege len hopen de verkeersouders en de school de veiligheid van de kinderen te verbeteren en vast te houden. Burgemeester opent Zweinstein AKERSLOOT - Op zaterdag 12 juni om 12.00 uur wordt Zweinstein Hogeschool voor Hekserij en Hocus- Poeus door de burgemeester van Castricum geopend. Alle tovenaars, heksen en dreuzels worden uitgeno digd hierbij aanwezig te zijn en een kijkje te komen nemen in de school van Harry Potter. Er valt van alles te beleven, te doen, te eten en te drinken. Breng deze dag een bezoekje aan Goudgrijp, het Krijsende Krot en de Wegisweg. Neem wat lekkers in 'De Drie Bezems' of de 'Lekke Ketel.' Kijk hoe snel en goed je bent met allerlei magische spelletjes. Iedereen is wel kom. Bovendien kun je prachtige prij zen winnen als je die dag een Harry Potter tekening inlevert. De opbrengst van deze dag komt geheel ten goede aan het schoolplein van de Rembrandt- school, aan de Mozartlaan 65 Akersloot, van 12.00 uur tot 20.00 uur. Programma: 12.00 uur: Feestelijke opening door de burgemeester van Castricum, 16.30 uur: Ballonnenwedstrijd, 17.00 uur: Film: Harry Potter en de Steen der Wijzen 19.30 uur: Prijsuitreiking tekenwedstrijd. Het Rad van Perkamentus draait op ver schillende tijden. Er is de hele dag een rommelmarkt. Om 18.00 uur is de voet balwedstrijd op groot scherm te volgen. Landschap Noord-Holland of. zoekt vrijwilligers CASTRICUM - Bij Landschap Noord- Hqlland worden voor het promotiete am-. enkele enthousiaste vrijwilligers gedocht. Het promotieteam vertegen woordigt Landschap Noord-Holland bijvopen dagen in natuurgebieden, op natuur- en milieumarkten en op beur zit in Noord-Holland. Leden van het promotieteam vormen het gezicht van Landschap Noord-Holland, geven informatie en werven nieuwe bescher mers. Het is de bedoeling dat mensen vooral in hun eigen omgeving werk zaam zijn. Voor nadere informatie en aanmelden: Johan Stuart, 0251-362747 oL-j.stuart@landschapnoordholland.nl Dorpsstraat 65 te Castricum, www.landschapnoordholland.nl. Kom naar de informatieavonden en dorpsgesprekken) CASTRICUM - De gemeenteraad van Castricum heeft in januari 2004 de Verkenningennota Buiten Gewoon Castricum vastgesteld In deze verkenningen zijn negen kwesties benoemd die voorde toekomst van Castricum van groot belang zijn. De kwesties zijn vertaald in verschillende ruimtelijke scenario's. Over deze scenario's en met name over de onderlinge verschillen daartussen vinden op 28 juni en 29 juni informatieavonden plaats. Tijdens deze avonden wordt uitleg gegeven over de wijze waarop de negen kwesties in de verschillende scenario's zijn terecht gekomen. Tijdens de dorpsgesprekken op 5 en 6 juli kunt u mondeling uw inbreng leveren over de verschillende scenario's. De scenario's zijn niet uitputtend of volledig. Elementen uit de diverse scenario's kunnen onderling worden uitgewisseld. Tijdens de dorpsgesprekken kunt u daarover met elkaar van gedachten wisselen.In sep tember heeft u de mogelijkheid om schriftelijk te reageren op de scenario's. De inbreng tijdens de dorpsgesprekken zal een belangrijke bijdrage leveren aan een doelstellingennota. De doelstellingennota zal de raad in oktober vaststellen. Voor alle duidelijkheidde raad zal een besluit nemen op basis van alle opmer kingen en reacties. In deze fase is het nog niet de bedoeling dat het gemeentebestuur op elke reactie individueel ingaat. Het bureau VHP dat dit proces begeleidt, for muleert op basis van de kwesties en de reactie op de scenario's doelstellingen. De doelstellingen geven aan wat de gemeenteraad op langere termijn wil bereiken. Begin volgend jaar wordt een structuurschets opgesteld Deze structuurschets is een omzetting van de door de raad vastgestelde doelstellingen in een kaartbeeld van de toekomstgemeenteVanaf dat moment is er de mogelijkheid om in te spreken op dit kaartbeeld Er wordt dan een inspraakrapport opgesteld waarin de individue le reacties aan de raad worden voorgelegd Daarna stelt de raad de structuurschets vast. Vervolgens zal op allerlei gebied uitvoering worden gegeven aan deze struc tuurschets. Meer informatie is te vinden op www.buitengewooncastricum.nl Man aangehouden na vernieling en diefstal AKERSLOOT - In de nacht van don derdag op vrijdag werd een 30-jarige Pool zonder bekende woon- of verblijf plaats, aangehouden in een kamer van een hotelbedrijf aan de Geesterweg in Akersloot. Medewerkers van het bedrijf werden gealarmeerd door een brandalarm in de betreffende kamer. In de kamer werd de verdachte aangehou den. Er waren verschillende vernielin gen aan het interieur gepleegd. De kraan van het bad liep over doordat de man, zoals hij verklaarde de kraan niet dicht kon krijgen. Kussen van het béd en de stoelen lagen in het bad en de inhoud van de koelkast was voor een groot gedeelte verdwenen. Volgens de administratie van het bedrijf bleek de kamer aan niemand te zijn verhuurd. Het is niet duidelijk hoe de man in de kamer is gekomen. Hij is aangehouden en voor nader onderzoek overgebracht naar het politiebureau. adverteren WWW Aan de skatende jeugd van Limmen Nemen jullie het ons kwalijk dat je geen skatepark krijgt zoals beloofd door de gemeente? Gezien de reacties tijdens luilak lijkt het er wel op. Daarom willen wij als omwonenden van het dorpspark daar graag op deze manier op reageren. De aanleg in het dorpspark werd inder daad door ons aangevochten en de gemeente heeft besloten het park daar niet aan te leggen. De plannen waren ondeugdelijk; tenminste volgens de rechter, de bezwarencommissie en de klachtencommissie. We hebben de gemeente steeds voorge houden dat we niet per sé tegen een skatevoorziening in het dorpspark zijn. Die voorziening moet dan wel passend zijn voor de omgeving. Daarom hebben we de gemeente gevraagd om per loca tie aan te geven welke objecten geplaatst kunnen worden. Afhankelijk van de afstand tot de huizen kunnen namelijk andere skateobjecten ge plaatst worden. Dit o.a. vanwege de geluidsproductie. Vervolgens hebben we de gemeente gevraagd deze voorstellen aan jullie en ons voor te leggen. De gemeente heeft echter een andere weg gekozen, en komt met een oplossing waarmee nie mand echt blij kan zijn. Als de huidige plannen doorgaan krijgt niemand wat hij graag wil hebben. Waarom de gemeente besloten heeft geheel van aanleg van een skatepark af te zien is ons volstrekt onduidelijk. Er waren immers alternatieve locaties beschik baar. Ook wij verbazen ons erover dat de gemeente besloten heeft slechts kleine skatevoorzieningen te willen plaatsen in de dorpskernen van Akersloot en Limmen. Er is jullie immers een prachtig en uitgebreid ska tepark beloofd. Hopelijk kan de verantwoordelijke wethouder dat aan jullie en ons uitleg gen op de inloopavond op 16 juni a.s. en is hij bereid zijn beslissing aan te passen als de burgers met betere alternatieven komen. Hans Gaillard Arie van der Eng Harry Snijder Verloren en gevonden CASTRICUM- De politie Noord- Holland Noord afdeling Castricum geeft de volgende voorwerpen op als gevonden en verloren: Verloren in Castricum: sleutels 4x; geel knuffelhondje; 2 handfietspompen; gouden oorsteker met 3 briljantjes; jon gensjack licht blauw; groene portemon nee; portemonnee pasjes op naam Smoor; gouden armband platte scha kels met hanger; badlaken; zwarte klei ne portemonnee; ID-kaart Grapendaal. Gevonden in Castricum: parelketting; blauw nylon hoedje; sleutelbos zeer groot; sleutelbos groot; huissleutel; fietssleutel aan kleurig touw. Verloren in Limmen: sleutels aan han ger Sportlife licht baluw. Verloren tussen Castricum en Heiloo: bril in rode hoes. Op zoek naar kikkers en padden in de duinen CASTRICUM - Zaterdag 19 juni gaat de boswachter van PWN met u op zoek naar kikkers en padden in de duinen. Want ze wonen niet alleen in slootjes tüssen weilanden. De excursie start om 10.00 bij bezoekerscentrum De Hoep in Castricum aan de Zeeweg te Castricum. Hier vandaan gaat u naar plekken waar de amfibieën voorkomen en waar ze hun eitjes afzetten. Daar begint het boeiende verhaal van de kik kers, padden en salamanders. Als de lente weer aanbreekt, komen de amfibieën uit hun holletjes om zich te gaan voortplanten. Met de boswachter gaat u o.a. naar een paddenpoel waar u alles hoort over het leven in zo'n poel, maar ook over de vele vijanden die de dieren vanaf hun geboorte hebben. En wat de verschillen zijn tussen kikkers en padden en salamanders en waarom ze nuttig zijn. U ziet welke maatregelen er zijn genomen om de dieren te beschermen en hun voortplanting. Dat en nog veel meer! U meldt zich aan via de excursielijn 0800-7966288. De kosten zijn E 3,- voor een volwassene en E 1,- voor een kind van 6 tot 12 jaar. De excursie is geschikt voor alle leeftijden maar gaat alleen door bij voldoende deelname. LIMMEN - Op woensdag 26 mei is de heer Jan G. Driessen, woonachtig te Limmen, oud algemeen directeur, thans commissaris, van het bedrijf Driessen Aerospace, onderscheiden met het ere diploma van de Stichting Generaal Snijders Fonds te Den Haag. De uitrei king van het diploma, verleend op grond van zijn verdiensten t.b.v. de Nederlandse luchtvaartindustrie, vond plaats in het nieuwe Aviodrome te Lelystad. Jan Driessen volgde reeds op jonge leeftijd zijn Vader op binnen het bedrijf. Deze moest wegens gezond heidsredenen zijn werkzaamheden sta ken. Onder de leiding van Jan Driessen, zijn beide broers en hun medewerkers, is het bedrijf, opgericht in 1938, uitge groeid tot een wereldmarktleider op het gebied van vliegtuigkeukens, trolle ys, (cargo) containers en vele andere producten t.b.v. passagiersverzorging aan boord van vliegtuigen. De laatste tien jaar is het bedrijf ook bijzonder actief binnen de sector gezondheids zorg d.m.v. serveerwagens en in trei nen, met name in keukens, buffetten en trolleys. Het bedrijf groeide in personeelsbe stand de laatste twintig jaar van ruim 100 naar wereldwijd ruim 1.700 perso nen. Er werden ook vele vestiging in het buitenland geopend. De uitreiking van het ere-diploma werd verricht door de Staatsecretaris van Verkeer en Waterststaat, mevr. drs. Melanie Schultz van Haegen-Maas Geesteranus. Gelijktijdig werden onderscheiden de heren RJ. (Peter) Legro, voormalig President-Directeur van Transavia en de heer J. (Jan) Schut, voorzitter Stichting Koninklijke Luchtmacht Historische Vlucht. De Stichting Generaal Snijders Fonds is reeds opgericht in 1932 (o.a. door de heer Albert Plesman, grondlegger van KLM) en is vernoemd naar de heer Generaal C.J. Snijders (1852-1939), oud Opperbevelhebber van de land- en zee macht. Jaarlijks wordt een aantal perso nen onderscheiden. CASTRICUM - Zaterdag 26 juni neemt PWN-boswachter Kees Zonne veld u mee voor een exclusieve huifkar tocht door de duinen bij Castricum en Bakkum. Na het grote succes van vorig jaar worden er ook dit jaar weer enkele huifkartochten verzorgd. Deze tocht, waarbij de huifkar getrokken wordt door twee Friese paarden, wordt bij hoge uitzondering georganiseerd. De huifkartocht kost E 8.50 per persoon. U kunt kiezen uit twee starttijden: 10.30 en 12.45 uur. Er is plaats voor een beperkt aantal deelnemers. Wilt u zeker zijn van een plaats, meld u dan snel aan gezien de belangstelling in voorgaande jaren. Dat kan via de PWN-excursielijn 0800-7966288 of met het boekingsfor mulier dat te vinden is op de website www.pwn.nl. Tijdens een twee uur durende rit zorgt de boswachter dat het duingebied tallo ze verborgen kleine en grote geheimen aan u prijsgeeft. Halverwege is er een korte stop waarbij u de benen even kunt strekken en u op een verfrissing wordt getrakteerd. Neem uw verrekij ker mee want er is zeer veel te zien! Het vertrek is vanaf restaurant Johanna's Hot gelegen aan de Zeeweg te Castricum, waar u na afloop op eigen gelegenheid nog iets kunt eten en drin ken. Per rit is er plaats voor 23 personen, dus u moet zich van tevoren aanmelden! Vrouw aangehouden na belediging agenten CASTRICUM - In de nacht van zater dag op zondag werd een 53-jarige vrouw uit Castricum aangehouden op de Beverwijkerstraatweg. De vrouw reed daar als bestuurster van een brom- mobiel. Een agent gaf de vrouw een stopteken omdat twee personen in de kofferbak van dit wagentje zaten. Tijdens een daarop volgende discussie beledigde de vrouw de agent waarop zij is aangehouden. De vrouw is overge bracht naar het politiebureau en na verhoor weer in vrijheid gesteld. Conquistanieuws LIMMEN - Het programma voor woensdag 9, vrijdag 11 en zaterdag 12 juni bij JC Conquista is: Conquista kids: 4 t/m 8 jaar Bij de kinderwerkgroep wordt er een knikkerkat gemaakt! Je kunt natuurlijk met ieder bakje knikkeren maar met deze "kat" wordt het wel erg leuk! Als jullie thuis wel eens Pringles chips eten neem dan de lege chipsbus mee, voor weer heel veel knutselplezier in Conquista! De ochtend begint om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners: Film! Zaterdagavond 12 juni presenteert Conquista weer een topfilm op groot doek! Welke film er gedraaid gaat wor den is nog niet bekend, maar als je een leuke film weet mail dit dan naar: tie- nerwerk@conquista.nl De tieneravond begint om 19.00 uur en Conquista sluit haar deuren om 23.00 uutf De entree is gratis en vanaf 11 t/m 15 jaar. Conquista Café Het jongerencafé is op vrijdag- en op zaterdagavond weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internet computers en zithoek. Dus heb je zin om lekker een avondje bij te kletsen, een biertje en goeie muziek? Dan is Conquista the place to be! De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag Voor iedereen van 8 t/m 12 jaar staan vanaf 14.00 tot 17.00 uur de zes spel computers klaar en de muziek aan! Je kunt tafeltennissen, sjoelen, poolbiljar ten, computerspelletjes spelen, inter netten, knutselen maar ook met de Play-Station op groot scherm spelen! Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. Toekomst Bakkerij CASTRICUM - Na maanden van actievoeren, pannenkoeken bakken, open dagen en andere ludieke dingen is het woensdag 9 juni om 19.30 uur zover. Tijdens de com missievergadering in liet gemeente huis van Castricum zal de raad advies worden gegeven over de toekomstige huisvesting van jongerencentrum De Bakkerij. Er zal duidelijk worden of jongerencentrum De Bakkerij zich naar Enjoy tegeno ver het station of de dansschool in de Dorpsstraat verplaatst. De jongeren hopen het laatste, omdat de ruimte in de Enjoy niet geschikt is om alle acti viteiten voort te kunnen zetten. Met name het culturele podium dreigt in het gedrang ten onder te gaan. Dit zou inhouden dat theater en live muziek in Castricum wordt beperkt. Alle jongeren en medelevenden met de Bakkerij worden dan ook opge roepen om tijdens deze vergadering aanwezig te zijn. Komt allen en laat je stem horen! CASTRICUM - Vorig jaar september organiseerde het Educatief Beraad voor het eerst een Uitmarkt waarop 40 culturele, maatschappelijke en educa tieve organisaties en verenigingen zich presenteerden op informatieve kraam pjes en met wervelende optredens. Ook dit najaar op zaterdag 4 september van 11.00 tot 16.30 uur wordt er opnieuw een grootse Uitmarkt Castricum gehouden. Op die dag wordt het terrein rond Ontmoetingscentrum Geester- hage en de Openbare Bibliotheek omgetoverd tot een gezellig marktplein met vele kraampjes, een gezellig terras en een muziektent waar vele groepen zich kunnen presenteren. Nog tot 1 juli kunnen deelnemers zich aanmelden. De Uitmarkt heeft tot doel om de inwoners van de hele gemeente Castricum te informeren over wat er in het seizoen 2004/2005 te beleven en te ondernemen is op het gebied van muziek, zang, toneel, theater en beel dende kunst. Diverse organisaties hou den zich bezig met cursussen en acti viteiten op creatief, educatief, sportief en natuurgebied. Daarnaast is er aan dacht voor zorg en vrijwilligerswerk. Deze richten zich zowel op volwasse nen en jongeren als op kinderen. Vorig jaar trok de Uitmarkt met vele kraampjes op cultureel, educatief en sportief gebied, rond de tweeduizend bezoekers. De reacties van publiek en deelnemers waren zo enthousiast dat direct besloten werd tot een vervolg. De organisatie hiervan is al in volle gang en het ziet er veelbelovend uit. Door het samengaan van de gemeentes Castricum, Limmen en Akersloot zijn er nog meer interessante organisaties UITGEEST - Een avontuurlijke tocht door rietvelden en moerasbos, over tril veen, planken en vlonders op zondag 13 juni. De wandeling gaat door het oer-Hollandse natuurgebied Ham en Crommenije, dat normaal is afgesloten voor publiek. De boswachter vertelt u onderweg over ontstaan en beheer, over ratelaars en zonnedauw en over de vele moeras- en rietvogels. Voor ver trek is er koffie en Uitgeester kruid koek en als u moe en hongerig terug komt, staat er een heerlijke lunch klaar. Onderweg leert u veel over de natuur en het ontstaan van het landschap. Een avontuur wordt de tocht zeker, daarom zijn laarzen onmisbaar op deze tocht. De boswachter vertelt over mossen, bloemen, bomen, vogels en het leven in en rond het water in dit afgesloten natuurgebied. Het begint om 09.00 uur met koffie en Uitgeesterkruidkoek. Na de natuurexcursie krijgt u om 13.00 uur een lunch aangeboden. Het einde van de excursieus om 14.00 uur. De kosten zijn E 17,-, incl. koffie en lunch. Het is verstandig om een lange broek en een verrekijker mee te nemen, laarzen zijn onmisbaar. Voor aanmelden tel. 0251-313937. Startpunt van de excursie is Havenpaviljoen 't Havenrijk, aan de Lagendijk 41 te Uitgeest. en verenigingen bij gekomen die even zeer de moeite waard zijn. Het Educatief Beraad verwacht dan ook een levendige en gevarieerde Uitmarkt met heel veel aanbod: mooie, speelse, aparte en gezellig ingerichte kramen en een gevarieerd programma met diverse optredens van muziek, zang en dans in aantrekkelijke aankleding. Met name voor de jeugd worden er allerlei leuke en aantrekkelijke kinderactiviteiten georganiseerd. Aanmelden De organisaties en verenigingen die vorig jaar hebben meegedaan, krijgen van de organisatie een brief met aan meldingsformulier. Zij kunnen daarop aangeven wat voor een kraam zij wen sen en wat voor een optreden zij even tueel willen verzorgen. Een halve kraam met luifel kost 20 euro en een hele kraam kost 40 euro. Een borg van 10 euro wordt na het opruimen terug betaald. Bij onverhoopt slecht weer, wordt uitgeweken naar Ontmoetingscentrum Geesterhage. Organisaties en verenigingen die nog geen aanmeldingsformulier ontvingen of die vorig jaar nog niet hebben kun nen meedoen, dus ook uit Bakkum, De Woude, Limmen en Akersloot, worden uitgenodigd om zich telefonisch aan te melden bij Toonbeeld op tel. 0251- 659012 op werkdagen tot 13.00 uur. Dit nummer kan ook gebeld worden voor nadere informatie. Nieuwe deelnemers ontvangen dan alsnog een aanmel dingsformulier. Het aanmeldingsfor mulier en de kraaphuur moeten uiter lijk 1 juli binnen zijn bij Toonbeeld. m Impresessie van de eerste editie van de Castricumse Uitmarkt. Open dag PSZ Klein Duimpje LIMMEN - Op zaterdag 19 juni wordt op Peuterspeelzaal Klein Duimpje een open dag gehouden. Op deze dag kun nen ouders met hun kinderen een kijk je komen nemen bij deze speelzaal. Voor de kinderen zijn er verschillende dingen te beleven, zoals knutselen, spelletjes, schminken, en nog veel meer. Voor de ouders is er informatie te ver krijgen over het wel en wee van deze speelzaal, hoe de leidsters werken met de peuters en ze kunnen hun kind eventueel in laten schrijven. De open dag zal gehouden worden op de Vredeburglaan la te Limmen, van 10.00 tot 12.00 uur. Voorstelling in JC De Bakkerij CASTRICUM - Op vrijdag 18 en zon dag 20 juni presenteert JC De Bakkerij het resultaat van een workshop improvi satietheater in de vorm van een Theatersportwedstrijd. Onder leiding van de Castricumse docente Anja Boorsma hebben negen jongeren elf les sen gewerkt aan allerlei improvisatie technieken. Daarin hebben zij zich met veel lef in het diepe gegooid. De voor verkoop van de twee avondvullende voorstellingen is reeds gestart. Er is plek voor maximaal 60 bezoekers per avond, dus Lefhebbers van theater(sport) wordt geadviseerd er vroeg bij te zijn. Toegangskaarten kosten E 4,- (CJP-hou- ders betalen E 3,-) en zijn verkrijgbaar bij cd-winkel Legends of Music aan de Geelvinckstraat la te Castricum. Aan de kassa zullen nog een beperkt aantal kaarten beschikbaar zijn. In de theater sportwedstrijd nemen de spelers het in twee teams tegen elkaar op. Wie speelt de meest ontroerende, komische of mis schien wel fysieke scène? Twee strenge rechters in toga geven punten en ook het publiek mag meebeslissen over het beste team. Uiteindelijk is er één winnaar! Voor aanvang van elke scène wordt aan het publiek suggesties gevraagd. Op welke locatie speelt het zich af? Wat is de relatie tussen de twee personages? De spelers gaan direct met de suggesties aan de slag en spelen, onvoorbereid, een scène. Zo is elke voorstelling een premi ère! Om het nog interactiever te maken, deelt de presentator voor aanvang rozen en sponzen uit. Met de rozen kan het publiek zijn waardering voor de spelers laten blijken. De (natte!) sponzen zijn voor de rechters, die natuurlijk altijd te lage punten geven...Theatersport wordt over de hele wereld gespeeld en is voor al in Noord-Amerika en Australië een razend populaire theatervorm. In Nederland zijn er ondertussen ook al meer dan 80 groepen en natuurlijk mocht Castricum niet in dit rijtje ontbre ken. De voorstellingen vinden zowel vrij dag 18 als zondag 20 juni plaats om 20.30 uur. De Bakkerij is vrijdag vanaf 15.00 uur en zondag vanaf 20.00 uur geopend. Voor meer informatie kan men contact opnemen met JC de Bakkerij op num mers 0251-654877 679112. Kijk voor meer informatie over improvisatiethea ter op ImproSophie: www.improvisatie- theater.nl. f i S/U tri'T -9-U

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 11