Laatste kans inschrijving RABO Dubbele Lus Beker bekroning voor goed seizoen dames 1 Meervogels Opmerkelijke prestatie van 5 Foresters E-puppillen Meiden Dojo 't Loo scoren op internationaal toernooi De Egmondse Visserij dag op 19 juni Zomercompetitie HSV Kennemerland TAnNES 2004, ook nieuw net even anders Stratentoernooi Meervogels'31 wederom groot succes UITKIJKPOST - 9 JUNI 2004 - PAGINA 12 CASTRICUM -De inschrijving voor de stratenloop van de Dubbele Lus van Castricum loopt tot en met don derdag 10 juni. Het loop- en wielereve- nement wordt donderdag 24 juni voor de 25ste keer gehouden. Het inschrijf formulier is te vinden op de website van de atletiekvereniging Castricum, www.avcastricum.nl of via www.inschrijven.nl De start en finish van de Dubbele Lus is op de Cieweg, tussen het Strengh en de Dr. De Jonghstraat. Het parcours loopt vervolgens verder over de Jacob Rensdorpstraat, de Breedeweg en de Rietkamp weer terug naar de Cieweg. De wielerkoers voor Amateurs B begint om 16.45 uur. De stratenloop start om 17.50 pur met een loop van 1500 meter voor de jeugd van 5 t/m 7 jaar. Daarna is het de beurt aan kinde ren van 8 t/m 11 jaar en 12 t/m 15 jaar. Zij lopen 3000 meter. Om 19.15 uur staan de volwassenen (vanaf 16 jaar) aan de start voor een wedstrijd van 6000 meter. Het evenement wordt afgesloten door de wielerronde voor de categorie Elite om 20.15 uur. Voor de jeugd van 8 t/m 11 jaar en van 12 t/m 15 jaar die meedoen aan de stra tenloop is er ook een ploegenwed- strijd. De teams bestaan uit minimaal 3 en maximaal 5 personen. De deelne mers moeten zich eerst individueel inschrijven. Daarna kunnen ze zich aanmelden als team bij organisator Peter Burger via het E-mailadres: peterburger@quicknet.nl De tijdre gistratie gebeurt dit jaar via een chip. Het huren van de chip is gratis. Wie niet beschikt over internet kan een inschrijfformulier ophalen bij het BP tankstation Kooijman, Soomerwegh 3 in Castricum. Het for mulier kan worden ingeleverd bij de familie Mous, Deurganck 17 in Castricum of bij Peter Burger, Het Zandstuk 48 in Heiloo. De kosten om de Dubbele Lus te kun nen organiseren nemen toe. Daarom vraagt de organisatie een beperkte bij drage van 1 euro, zodat het loop- en wielerevenement een mooi festijn kan blijven. Op woensdag 16 juni kunnen deelnemers aan de Dubbele Lus alvast hun conditie testen tijdens een loop van 3000 meter. De wedstrijd begint om 18.30 uur bij de atletiekvereniging Castricum. Burgemeester Emmens- Knol zal het startschot geven. Meer informatie hierover is te vinden op www.avcastricum.nl. DVW-Zeevissen HEILOÓ - Zaterdag 5 juni hebben de vissers van DVW voor het eerst op het Wad gevist. Bij het aan boord gaan kon de schipper op de vraag of er goed gevangen werd geen woord uitbrengen maar alleen met een dieptrieste blik in zijn ogen meewarig met zijn hoofd schudden. Ondanks dit treurige gebaar begonnen de22 vissers enthousiast hun hengels op te tuigen. Dit enthousiame is beloond want iedereen wist tenmin ste een visje te verschalken. Aan het einde van deze uitermate plezierige vis dag telde Rene toch nog in totaal 81 visjes, waarvan ongeveer de helft netjes is teruggezet. Omdat er onderling maar kleine ver schillen waren bleef het tot het eind van de wedstrijd spannend wie dit keer kampioen zou worden. De prijzen wer den als volgt verdeeld, op de eerste plaats Jan Stoop, tweede Marcel Herber, derde Johan de Caluwe, vierde Jerry de Jong en op de vijfde plaats Gerrit Ynsen. De eerstvolgende wed strijd is op 28 augustus. De vissers gaan dan weer het Wad op. In tegenstelling tot wat in het jaaroverzicht staat blijkt dit een avondwedstrijd te zijn. Je weet wel zo'n wedstrijd waarbij je als het weer meewerkt, kunt genieten van zo'n sfeervolle opkomst van een bijna volle maan. Je kunt je voor deze wed strijd nog opgeven, maar... wacht daar niet te lang mee. Wie het eerst komt, die het eerst maalt! Voor opgave of nadere informatie, ook al ben je geen lid van DVW, bellen met E. Wijckelsma, tel. 072-5337330, email: wijckelsma@hccnet.nl of met R. Blok, tel. 072-5336108. Wereldmuziekavond in JC de Bakkerij CASTRICUM - Vrijdag 11 juni staat jongerencentrum de Bakkerij geheel in het teken van livemuziek. Maar liefst vier bands zullen een optreden verzor gen in het jongerencentrum: het Zwolse Combo di Conjo, Suspicious Noise uit Heerhugowaard, Hnatiw uit de Verenigde Staten en Engelsman Keith John Adams. Jongerencentrum de Bakkerij is te vinden aan het Bakkerplein 1 te Castricum. Zaal open om 21.30 uur, entree E 3,-. Voor meer informatie kan men bellen met JC de Bakkerij, tel. 0251-654877/679112. HEILOO - Afgelopen zaterdag 5 juni vond in Uithoorn het kampioenschap 4 tegen 4 straatvoetbal van de provincies Noord-Holland en Utrecht plaats. Het team 'High low for ever', bestaande uit vijf spelers van Foresters El had zich geplaatst voor deze finale door de voorrondes in Castricum en vervolgens in Schagen te winnen. Na een goed gespeeld toernooi werd een tweede plaats en een beker met grote oren in de wacht gesleept. Helaas speelt alleen de win naar van deze dag het Nederland kampioenschap op de Dam. TV Limmen 6 kringkampioen LIMMEN - Met de aspiraties dit jaar kampioen te worden, begonnen de ten nissers van TV Limmen 6 begin april aan de kringcompetitie. De wedstrijden tegen Alkmaar, Tblp,en Hogedijk won nen zij met 4-0. De wedstrijden tegen Daalmeer kostte een grotere inspan ning, maar werd evengoed 3-1. Daarna kwam de competitie tegen Langedijk in Langedijk. Ondergrond kunstgras, en Langedijk was gebrand om te winnen, het team staat op de tweede plaats. Hier lukte het niet om de zegereeks voort te zetten; de Limmers verloren met 3-1. De laatste twee wedstrijden waren span nend. TV Limmen trof het Vennewater eerst, en vervolgen^ Akersloot. Langedijk, die inmiddels 1 punt onder hen stond, trof het omgekeerde pro gramma, eerst Akersloot en daarna Vennewater. Tegen Vennewater werd twee keer met 6-0,6-0 gewonnen. Prima uitgangspunt voor de laatste competitie dag, temeer daar Langedijk weer een puntje had laten liggen. Akersloot maakte het Limmen niet gemakkelijk, maar de eindstand 3-1 was voldoende voor het kampioenschap, wat natuurlijk op gepaste wijze werd gevierd met een borreltje en lekker uit eten. Volgend jaar speelt TV Limmen 6 in de derde klasse. Double Stars Honkbal: OWOl-Senl 5-14, Sen2- Pirates4 3-5, Sen2-Alcmaria2 11-6, Bearsl-Sen3 22-12, Sen4-0W03 3- 21, Adsp-VennepFlyers 4-12 en 3-4, Pupl-Thamen 5-7 en 13-11, Urbanes- Pup2 3-9. Softbal: Damesl-DSC74 4 0- 11, Dames2-Dames3 15-16, Bears- Dames3 3-24, Adsp-Kinheim 0-30, Hilversum-Pup 6-17, OnzeGezellenl- Herenl 8-18, Heren2-Heronsl 13-12, Urbanesl-Heren3 14-12, Heren4- FlyingPetrels2 16-20. Trias Heren derde in Lelystad CASTRICUM - Op een mooie derde competitiedag werden er heel veel per soonlijke records gebroken door de leden van Trias. Door deze recordregen eindig de de Triasploeg voor Hera als derde. Sven Ootjers sprong een hele mooie 2.05 hoog (eerste) en liep ook nog 22.71 op de. 200m (tweede). Jilles Wittebrood liep een p.r. op de 1500m (4.13.00) en Dennis ten Bruggecate (zoon van...) liep op zijn debuut op de 400m heel mooi naar 53.67. Remco van Hove liep sterk op de 800m (2.00.81) en Nick Wester liep een p.r. op zijn competietiedebuut op de 200m (24.71). Jasper van Baar werd tweede met de discus (37.92) en Ron Apeldoorn derde met de kogel (12.96). Symen Liefting liep zelfs een dubbel p.r. op de 400horden (63.14) en het verspringen (6.14).'Lennert van der Zee ten slotte kwam tot een vertesprong van 5.94. Wegens organisatorische problemen kan er nog geen totaalstand en puntentotaal worden doorgegeven. AKERSLOOT - Afgelopen zondag speelden de dames van het eerste elftal van handbalvereniging Dimtronic Meervogels de finale van de bekercom petitie. Deze wedstrijd vond plaats in de Niedorperhal in Winkel tegen DTS '48 1 uit Westwoud. DTS was een onbeken de tegenstander dus het kon een wed strijd vol verrassingen worden. In de sporthal, die gedomineerd werd door het DTS publiek, begonnen de dames licht nerveus maar geconcen treerd aan de wedstrijd. De openings score was dan ook logischerwijs voor Dimtronic Meervogels dat direct kon uitlopen naar een 0-4 voorsprong. Na deze flitsende start begon ook DTS te scoren. In een evenwichtige eerste helft waarin DTS voornamelijk van afstand en Meervogels vanaf alle posities scoor de liep Meervogels uit naar een 7-14 ruststand. Na rust probeerde het aan wezige DTS-publiek de ploeg naar een hoger niveau te tillen wat aanvankelijk leek te lukken doordat ze 4 penalty's achter elkaar kregen. Meervogels wist in deze periode echter ook 3 keer te scoren dus DTS kwam maar 1 punt dichterbij. Vervolgens bleef het spel over een weer golven met fraaie combi naties en schoten van afstand. Hoewel de stand anders deed vermoeden moest Meervogels ook deze tweede helft vol uit spelen om te zorgen dat DTS niet dichterbij zou komen. Dit lukte en de eindstand was 15-23 in het voordeel van Meervogels wat verdiend won. Ook in deze wedstrijd bleek de aanwe zigheid van Mirjam Stuifbergen van doorslaggevend belang. Ze is in 1993 bij Meervogels komen handballen en was bezig met de laatste wedstrijd van haar handbalcarrière. Zij zal node gemist worden in het team van volgend jaar. Op de foto de prijswinnaars: van links naar rechts, Jasmijn Lesterhuis, Karen Stevenson en Gaby de By. Op de foto v.l.n.r. Achterste rij: coach Wijnand Krom, Monique Kerssens, Marjolein Zoon, Yvonne Krom, Karin Broersen, Jeanette Kerssens, Marieke Veldt, coach/trainer Jos Post. Voorste rij: keepster Kim van Kessel, Gitta Lute, Monique Kerssens, Carina Veldt, Ilse Hellinga, Wendy Kerssens, Mirjam Stuifbergen. Vrijwillig Wel Vrij Zijn CASTRICUM - Voor mensen die wel wat willen doen in het vrijwilligerswerk, maar niet te veel, niet te vaak en niet te vast, is het uitzendbureau in het vrijwilli gerswerk, met de toepasselijke naam WEL-VRIJ-ZIJN, een oplossing. Bij WEL-VRIJ-ZIJN zijn leuke, zinvolle, interessante, uitdagende korte vrijwilli- gerstaken vergaard, waaruit een keuze kan worden gemaakt. Op dit zoekt men onder andere baancommissarissen voor de Dubbele Lus, het wieier- en loopeve nement in Castricum die op 24 juni kun nen helpen, Stichting Odion zoekt een vrouwelijke valide partner voor rolstoel- dansen, Vakantie Kindervreugd zoekt mensen die goed met kinderen om kun nen gaan, creatief zijn en mee willen hel pen/denken over het welslagen van enke le ochtenden. De RODEB, omroeporga nisatie van het Provinciaal Ziekenhuis Dijk en Duin, zoekt naar een vrijwilliger voor het ophalen van de verzoekjes bij de cliënten van het ziekenhuis. Bent u geïnteresseerd in een van deze of andere korte taken, neem dan contact op met het Uitzendbureau WEL-VRIJ- ZIJN, Geesterduinweg 5 (ontmoetings centrum Geesterhage), in Castricum. Het uitzendbureau is geopend van maandag t/m vrijdag van 09.00 - 12.00 uur, tel. 0251-656562. U kunt ook een kijkje nemen op www.welvrijzijn.nl om u aan te melden als vrijwilliger, een vacature te plaatsen of het totale bestand in te zien. AKERSLOOT - Ook het vierde Stratentoernooi van Meervogels in Akersloot was wederom een groot suc ces. Circa 400 sporters gaven met fraaie uitdossingen en jokers invulling aan het thema Typisch Hollands. Schaatsers, kaasdragers, haringen, koeien, bierblikken en de familie Flodder ontbraken niet bij dit kleurrij ke schouwspel, maar ook de Nachtwacht was te bewonderen. Zelfs een móskèe werd getoond aan de vele aanwezigen. Het festijn werd met veel lawaai geo pend door wethouder Veldt en vervol gens openden de deelnemers knallend hun "wedstrijd. Ondanks de tegenval lende weersomstandigheden was de sfeer opperbest. Vol overgave werd er gevoetbald, maar de meeste aandacht trokken de spellen, zoals kratklimmen, spijkerbroekhangen boven water en de zeephelling. De overall-prijs werd gewonnen door Van Herman, die een speciale reden hadden om voor de eer ste prijs te strijden. De kleinste kinderen konden 2 dagen gratis met de draaimolen mee, zodat de ouders ongestoord konden meespelen en later toeven op het terras. De avon den waren uitermate gezellig in de Meerhal met onder andere The Sting. Op tweede pinksterdag kon op het ter ras volop van de zon worden genoten. Enige dissonant was de vernieling van een aantal fietsen van bezoekers. De prijs voor de beste joker/uitdossing ging naar de blikjes met h&frlijlc, hel der Bier, die de Nachtwacht en familie Flodder net achter zich wisten te hou den. Op de tweede dag werden ook de prijzen van de Superloterij getrokken en de eerste prijs was voor Hans van der Eng. Op het einde werd direct het thema voor volgend jaar bekend gemaakt en de deelnemers kunnen zich nu al bui gen over Hollywood. De foto's van het Pinksterevenement zijn te bezichtigen op Meervogels.nl. Herdenking kamp Schoorl 11 juni SCHOORL - Op vrijdag 11 juni om 13.30 uur vindt de jaarlijkse herdenking van voormalig Kamp Schoorl plaats. De herdenking wordt gehouden bij het gedenkteken, nabij bezoekerscentrum Het Zandspoor, Oorsprongweg 1 te Schoorl. Na afloop is er gelegenheid om in het dorpscentrum De Blinkerd, Heereweg 1.50 te Schoorl een kopje koffie te drinken. HEILOO - Voor zonsopgang vertrok afgelopen zaterdagochtend een groep van elf wedstrijdjudoka's van Dojo 't Loo naar Venray. Daar werd zaterdag en zondag voor de dertigste keer een groot internationaal judotoernooi gehouden. Aan dit enorme evenement doen op de twee dagen 1200 judoka's mee van 192 judoverenigingen uit meer dan 20 landen. Een uitgesproken kans voor de jeugd om eens tegen Engelse, Poolse, Deense of zelfs Russische tegenstanders te judoën. Uiteraard is het niveau op dit toernooi zeer hoog, zodat het uitgangs punt voor de judoka's was, 'meedoen is belangrijker dan winnen'. Er werd gejudood volgens het systeem van de dubbele eliminatie. Dit betekent dat je na een verliespartij meedraait in de verliezerpoule. Verlies dan nog een keer, dan is het toernooi voor jou afge lopen. 's Ochtends hielden Tim Kuipers, Nils Bouwman en Thijs Lesterhuis zich knap staande in hun partijen. Ze kon den echter geen partij winnen, zodat ze de andere judoka's konden gaan aan moedigen. Jasmijn Lesterhuis en Gaby de By zaten in dezelfde poule. Beiden stonden vol overgave te judoën. De eerste plaats in de poule werd opgeëist door een meisje uit Engeland, de twee de door een meisje uit Wales en een mooie gedeelde derde plaats was weg gelegd voor Jasmijn en Gaby. Jasper Henselmans maakte na een verloren beginpartij een hele mooie serie van vier gewonnen partijen. Toen hij daar na een partij nipt verloor was ook voor hem het toernooi helaas over. Karen Stevenson verloor één partij en won vervolgens de rest van haar partijen. Een hele fraaie tweede plaats in dit sterk bezette deelnemersveld was het resultaat. Tiemen de By, Kars Zoon, Rens de Jong en Timo Lesterhuis, allen 12 jaar,^ deden mee in de zware categorie van jongens onder de 15 jaar. Het geduld van Tiemen de By werd zwaar op de j proef gesteld. Zijn poule werd keer op keer uitgesteld, zodat hij uiteindelijk 3 uur moest wachten voor hij 'aan de bak kon'. Helaas werd het wachten niet beloond voor Tiemen. Met twee verlo- J ren partijen kon ook hij gaan omkle- den. Kars Zoon begon ook met een verliespartij, maar vocht zich in de ver- -• liezerronde knap terug met drie gewonnen partijen voordat hij het uit- eindelijk moest afleggen tegen een Engelse judoka. Rens de Jong en Timo J Lesterhuis zaten beiden in een hele grote poule met totaal meer dan 100 judoka's. Rens mocht de eerste ronde gelijk tegen de Nederlands kampioen onder de 15 jaar aantreden. Rens ver loor en wist helaas ook zijn tweede 'l partij niet te winnen. Timo verloor eveneens zijn eerste partij tegen een Engelse judoka. In zijn tweede partij kwam hij met een waza ari knap voor tegen een Russische tegenstander. Hij moest de partij jammer genoeg opge- ven door een blessure en was hiermee ook uit het toernooi. Ondanks het lange wachten en de verre reis konden alle judoka's terugr J kijken op een bijzondere ervaring. Mét dit toernooi is het wedstrijdseizoeri voor de judoka's afgelopen. Na d£ vakantie zal coach Sander Groefsema weer alle zeilen bijzetten om zijn pupil- len wedstrijdklaar te maken. Dolle pret tijdens het vierde stratentoernooi bij Meervogels in Akersloot. REGIO - Hengelsportvereniging Kennemerland heeft de vierde Zomercompetitiewedstrijd gevist op zondag 30 mei in de Markervaart te Marken-Binnen. Zoals verwacht lag de vis aan de overzijde van het ruim 75 meter brede water. De vissers die kozen voor de overzijde maakte de juiste keuze. Alleen in het laatste uur was het vissen aan de overzijde zeer moeilijk door de toename van wat ze noemen plezierjachten. Het was Nico Schouws in het midden van het par cours die de wedstrijd met ruim 21 kilo wist te winnen, door het brengen van veel geknipte mestpieren in de tweede helft kreeg hij de vis optimaal aan het azen. In het andere vak was het Cor Martens die met ruim 19 kilo de volle winst wist te pakken. En de vakwin naars waren niet de enige met goede vangsten, de meeste deelnemers wisten vandaag veel vis te vangen. Waren de weersomstandigheden minder dan ver wacht, de vangsten maakten veel goed. Uitslag Vak A 1. Cor Martens 19.600 gram, 2. Bert Groot 18.200 gram, 3. Hendrik Moolevliet 16.400 gram. Vak B: 1. Nico Schouws 21.250 gram, 2. Jack de Vries 16.875 gram, 3. Hendrik Delbrugge 16.400 gram. De volgende wedstrijd van de zomer competitie is op zondag 13 juni. HSV Limmen Nieuws LIMMEN - De eerste jeugdwedstrijd zit erop en er werden uitstekende vangsten behaald. In de A-klasse de volgende top 3 notering: 1 Coen Hoogeboom 17 st, 2 Rik Beers 13 st, 3 Britt Beers 11 st. In de B-klasse (de jongere vissers t/m 11 jaar), waren de vangsten nog beter: 1 Luke Levering 19 st, 2 Simon Schouws 18 st, 3 Niels Zwertbroek 16 st. Deze wedstrijd werd bezocht door 25 vissers. Zij vingen in totaal 186 vissen. De tweede wedstrijd staat gepland voor zaterdag 5 juni. Het verzamelpunt is de parkeerplaats van voetbalterrein Dampegheest en het vertrektijdstip is 18.30 uur. Het viswater wordt op deze zaterdagochtend-bekend gemaakt op de website: www.hsvlimmen.nl. De ouderen gaan een dag later aan de slag. Zij vissen zondagochtend 6 juni in de Delft te Assendelft. Verzamelpunt is de parkeerplaats bij Albert Heijn om 7.00 uur. Men kan zich tot vrijdag avond opgeven bij Co Bakker: 06- 10357451. Kunst begint niet met 'mooi!' AKERSLOOT - Kunst begint niet met 'mooi!' maar bij bezieling inspiratie/ kij ken en wordt vervolgd met vormgeven tastbaar maken. Met deze explosie open de dochter Christine Bangert de toe spraak bij de opening van de expositie van haar vader, Frits Bangert in het Gemaal 1879 te Akersloot. Onder grote belangstelling en met muziek omlijst door de zoon van de exposant sprak Christine lovende en filosoferende woorden over haar vader die bewogen deze stroom van loftuitingen en de tot op het bot geanaly seerde kunstuitingen aanhoorde. De kunstenaar is de schepper van wat hij wil. De kunstenaar creëert zijn eigen schepsels. De kunstenaar maakt schoon heid. Alles lijkt eenvoudig, maar een kunstwerk (gedicht, object, melodie) moet voldoen aan zuiverheid, balans en vreugde. Dan wordt het een eiland. Symbolisch hief Christine het glas en ver klaarde vol trots de expositie van haar vader voor geopend. Frits sprak een dankwoord en de zoon sloot aan met Afrikaanse muziek. Frits Bangert expo seert in het Gemaal 1879 te Akersloot in juni en juli. Elke zondag van 13.30 tot 16.30 uur. Deze expositie vindt u in Gemaal 1879 te Akersloot. Tevens is het gebouw en de technische installatie etc. te bezichtigen en op elke eerste zondag van de maand is er maaldemonstratie met de installatie. Toegang E 1,-. kinderen tot 12 jaar'gratis. Buiten de openingsuren tel. 0251-313286 of 0251-313253 voor groe pen en/of scholen. EGMOND - Egmond aan Zee en aan verwante beroepen is het thema dat u tijdens de komende Visserijdag verder kunt uitdiepen. De Visserijdag, die dit jaar zijn negende verjaardag viert, is een onderdeel van de Egmondweek, die wordt gehouden van 11 t/m 20 juni in de drie Egmonden. Dit evenement dat zich over de hele dag uitstrekt, wordt weder om besloten met een openlucht vis maaltij d. Het organiserend comité van de Stichting Egmondse Visserij dag ver wacht weer duizenden bezoekers. De Egmonders hebben altijd al in de visserij gezeten. Van oudsher zijn er tal loze verhalen bekend over de heldenda den van de vissers, maar we moeten ook zeker niet vergeten dat er onder hen grote armoede voorkwam. Kleine jongens van 11 of 12 jaar oud moesten mee op zee om de grootste nood te leni gen. Om in de moeilijke periodes toch het hoofd boven water te kunnen houden, werd er ook - zoals wij het tegenwoor dig zo mooi noemen - bijgeklust. Zoals bijvoorbeeld in winterperiodes en slap pe tijden. Alleen was het toen bittere noodzaak. We kennen allemaal de schelpenvissers en de nettenboetsters, want ook de vrouwen en kinderen moesten hun handen goed uit de mou wen steken. De Egmondse Visserijdag zal weer vooraf worden gegaan door een her denking aan de op zee gebleven vissers. Deze wordt gehouden in de Oud Katholieke kerk aan de Voorstraat op vrijdagavond 18 juni, aanvang 19.30 uur. Deze herdenking zal opgeluisterd worden door shantykoor de Zaalnêelden" en het KNRM koor i.s.m. het vissersvrouwenkoor Naomi met aangepaste liederen. U kunt dan ook al een voorproefje nemen van een exposi tie in deze kerk met ö.a. foto's die alle maal betrekking hebben op de visserij en reddingswezen en aanverwante beroepen. De Visserijdag zelf gaat in alle vroegte, om 08.00 uur, van start met een viswed strijd van botenclub de Werf. Podium Het programma van zaterdag 19 juni is doorspekt met veel humor die de hele dag tot uitdrukking komt in voordrach ten en het optreden van de shantyko- ren. De opening van de nautische markt wordt om 10.30 uur aangekondigd door een dorpsomroeper op het Pompplein, die door het duo Ab Glas en Ger Gravemaker op hun accordeons bege leid wordt. De KNRM zal een demon stratie geven in het reddingswerk. De Egmondse reddingsbrigade houdt op het strand de touwtjes in handen. De markt biedt veel verrassende stallen. Niet alleen visroken, maar ook model bouw, scheepsantiek, vis, Oudhollandse spelletjes en kinderschminken, een informatiestand van de Egmondse Duikvereniging met een demonstratie in een duiktank, het vervaardigen van een authentieke platbodemschuit, enz. enz. Ook de shantykoren zijn weer goed vertegenwoordigd; de Zaalnêelden, de Skarrebekken, Dwars Getuigd, het KNRM koor en vissersvrouwenkoor Naomi. Ook staan er een aantal deuren voor u open: de vuurtoren, het KNRM boothuis, het museum van Egmond en dan natuurlijk de Oud Katholieke kerk aan de Voorstraat met de foto tentoonstelling. Deze is ook op zon dag opengesteld van 13.30 tot 17.00 uur. Ook de Prins Hendrikstichting heeft op deze 9e Visserij dag vanaf 11.00 uur zijn deuren weer voor u geopend met de tentoonstelling "Zicht op Zee" van Joost Krab en Toos Blom en gedurende de hele dag rondleidingen door het gebouw. U kunt dit jaar genieten van een rit door het dorp in een paardentram. Deze rijdt van 11.00 tot 15.00 door het dorp. De opstapplaats is bij het botenhuis van de KNRM en gaat onder meer langs de vuurtoren, het vissersmonument, de Prins Hendrikstichting en doet ook een echte visrokerij aan van Visrokerij Ab Dekker. Deze is voor het publiek opengesteld van 11.00 tot 15.00 uur.. De Pinckbouwplaats naast het boten huis van KNRM is gedurende de hele dag voor belangstellenden toeganke lijk. Het 500ste aandeel in de Egmonder Pinck wordt om 13.00 uur op het podium per opbod verkocht. Voor meer informatie kunt u het pro gramma raadplegen elders in deze krant. Ook op internet kunt u het pro gramma bekijken: www.egmort daanzee.nl, www.pinck.nl. Verder wordt u continue op de hoog te gehouden door Radio 80 en deze feestelijke dag zal op video worden vastgelegd door Frits van Eek. De vis serijdag zal worden afgesloten met dé traditionele vismaaltij d op het Pompplein. Maaltijdbonnen zijfi gedurende de hele dag verkrijgbaar op het Pompplein. Dit alles wordt muzikale begeleid door Edwin Glas.% HEILOO - Zaterdag 19 juni is het zover. Dan begint voor de zestiende keer het open tennistoernooi van tennis vereniging Het Vennewater in Heiloo: WP Sport Media 2004. Niets is aan het toeval overgelaten: het hele park is gerenoveerd en twaalf nieu we kunstgrasbanen liggen met smart te wachten op deelnemers en toeschou wers. Net als vorig jaar is de zon besteld voor een traditionele week vol (tennis)spektakel en gezelligheid. Al 15 jaar komen vele (top)spelers en speelsters van heinde en verre om met veel plezier mee te doen aan dit inmiddels legendarische toernooi. Zo werd het zeer sterk bezette heren enkel spel 3 vorig jaar gewonnen door Perry Meijer en was Marinka Blom de win naar van de dames enkeltoernooi. Ook dit jaar belooft het een spannend toer nooi te worden. Voldoende aanleiding voor een bezoek aan het vernieuwde tenniscomplex aan de Vennewatersweg te Heiloo. Traditiegetrouw gaan tennis en gezellig*1 heid hand in hand bij TAnNES. De hele week staat in het teken van Holland T (klompen, molens, tulpen, Oranje en natuurlijk live muziek). Voor de voetbal- liefhebbers: er staat een groot scherm j dus je hoeft niets te missen van het EK C voetbal. Tijdens de wedstrijden van het Nederlands elftal is spelen overigens j; niet verplicht. Donderdagavond 24 juflP en zaterdagavond 26 juni is zijn er feest- avonden met (live) muziek en kan iedereen helemaal los gaan. Op zondag 27 juni worden de finales gespeeld en zal het toernooi worden afgesloten met prijsuitreiking. Iedereen die TAnNES zelf eens wil meemaken is welkom. Meer weten over TAnNES?: bezoek dan www.tannes.nl. Vragen per mail via informatie@tan- nes.nl. Kijk voor een i routebeschrijving ook op bovenstaande site. De tennis Kampioenen van Limmen o.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12