„We hebben aardig uitgepakt om aan werving te doen Discussie over platte of schuine daken tijdens raadsvergadering Heiloo 1 Sinnige's Fruit, munt uit! BRINK Zomeravondconcert op Landgoed Nijenburg HOPMAN ia 3 cwmmmm "Sgr Een nieuw bedrijf ALLE SOFTIJS 1 y v A PE L LA BORDEN 1(072)535 10 00 H STEM donderdag 10 juni STEM op de kandidaat uit Heiloo STEM Esther Rommel, lijst 3, plaats var, La7eenshaal1198 Appelmom rollen Saucijzen nn 178 broodjes €j(JU 4 Tartaartjes Lever met of I0iïo$setëe< Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 -1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 9 JUNI 2004 - 69e JAARGANG NO. 24 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN Informeer naar ons STARTERSPAKKET: 30% KORTING op normale bestelling (500 vel briefpapier, 500 vensterenveloppen, 250 visitekaartjes.) vanaf 320,- Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo Ook op internet: Brandweer in vuur en vlam voor wervingscampagne 99 Lees vervolg op pagina 02 DE LAATSTE DAG VAN DE AVONDVIERDAAGSE ll DDI IC ('nclusief i— Hermy Stoop tel, 532 0345 EJ, Potgieterweg 2? Heiloo VAN DER www.vanderborden.nl Vermist! VRIJDAG en ZATERDAG AARDBEIEN/MARKT Grandioze Hollandse aardbeien tegen absolute BODEMPRIJZE N Ambachtelijke slagerij pDONDERDA^/mZjSERDA^ Biefstuk 3 stuks.6,25 Tartaar 4 stuks3,75 Runderrollade 150 gr. €1,95 Oranjesalade 100 gr.€0,99 Nad 500 gr. 2,25 MAKELAAR S ERA Uw huis? Ons ERA Koper Garantie Plan® ma/T l per stuk 0.89 J r<<UU 3 stuks voor J t j per stuk zonder spek pekelvlees 200 gram Om het brandweerkorps van Heiloo en het niveau van de dienstverlening op peil te houden, is nieuwe aanwas hard nodig. HEILOO - De brandweer van Heiloo is een wervingsactie voor nieuwe vrijwilli gers gestart. Op zaterdag 12 juni aan staande organiseert brandweer Heiloo de laatste informatiebijeenkomst in de kazerne aan het Rosendaal 2a. Iedereen die geïnteresseerd is in een zinvolle tijdsbesteding en een uitdagende hobby is bij de brandweer aan het goede adres en van harte welkom om eens een kijk je te komen nemen op de kazerne. Stoere macho's? Maar waarom is dat nou en klopt het beeld dat menig Nederlander heeft van die stoere brandweermannen? Om daarop te antwoorden had de Uitkijk post een gesprek met brandweercom mandant Martin Lambert en admi nistratief medewerkster Marian Groot. Martin: "De komende jaren gaat een aantal van onze collega's van de vrijwil lige brandweer met 'pensioen'. Om het brandweerkorps van Heiloo en het niveau van de dienstverlening op peil te houden, is nieuwe aanwas hard nodig." Op dit moment zijn er 5 beroepskrach ten en 40 vrijwilligers (waaronder 4 vrouwen) werkzaam bij de brandweer Heiloo. „De beroepskrachten noemen wij de 'kouwe kant'. Zij zorgen voor de vergunningen, organiseren de oefenin gen, inspecteren de brandkranen en houden zich bezig met de voorlichting. Voor de vrijwilligers geldt dat het gewo ne mensen zijn met een baan van negen tot vijf of hun handen vol aan het huis houden. Iedereen denkt altijd dat je beroepsmatig "zit te wachten" tot er ergens een brand uitbreekt, maar dat verhaal is al lang achterhaald. We lijken het beeld niet te kunnen doorbreken. We zijn ook geen macho's. Toen ik 20 jaar geleden begon realiseerde ik me dat ook niet, maar werken bij de brand weer is enorm gevarieerd", volgens Lambert. Je komt als je kan Wekelijks zijn de vrijwilligers met de brandweer bezig. Met oefenen, oplei ding, maar ook met gezellig samenzijn. Wanneer het echte werk begint hoeft dat niet altijd een uitslaande brand te zijn. In de praktijk is dat maar de helft van het werk. De brandweer is er om directe hulp te bieden aan mens en dier in nood. De welbekende kat in de boom, verkeersongelukken, stormscha de, wateroverlast. Daarnaast kan de vrijwilliger zich ook verdienstelijk maken in het verenigingsleven, het begeleiden van oefeningen, onderhou den van het materiaal, automatisering of voorlichting geven. „Mensen denken nog steeds: je moet altijd komen als je een oproep krijgt. Maar dat is niet waar: je komt als je kan", zo benadrukt Lambert. In de campagne zijn ook alle bedrijven bena derd met een brief om ze te laten weten dat ze hun werknemers dus niet altijd kwijt zijn. De campagne richt zich op inwoners van Heiloo tussen de 18 en 40 jaar. Er is nu flink uitgepakt om toe komstige vrijwilligers te informeren. Maar het is natuurlijk mogelijk om het hele jaar door aan te melden of om informatie te vragen. Marian Groot, die veel energie heeft gestoken in de campagne, legt uit hoe de komende informatiebijeenkomst eruit ziet: „We hebben 12 juni weer een bijeenkomst op de kazerne. Mensen worden dan rondgeleid, ze krijgen een Power Point-presentatie, materieel en foto's zijn te bekijken en ze krijgen een set met informatie mee." Allemaal niet gering dus. En zo ook de tegenprestatie van de brandweer. Want wie denkt dat de zon voor niks opgaat, heeft het mis. De brandweercommandant:„Men moet niet denken dat je er een dikke porte monnee aan overhoudt, maar alle uren worden wel uitbetaald. Bovendien krijgt men een behoorlijke basisoplei ding, de kleding wordt betaald en men kan gebruik maken van secundaire arbeidsvoorwaarden van de gemeente. Je moet dan denken aan: pc-privérege- ling, spaarloon en belastingtechnisch is het ook gunstig." Afgelopen maandag vond de eerste informatiebijeenkomst plaats. De opkomst was goed en dege nen die rondgeleid zijn, zijn enthousiast. Wie deze kans heeft gemist krijgt zater dag 12 juni een herkansing tijdens de volgende informatiebijeenkomst van 10.30 tot 12.30 uur in de kazerne aan het Rosendaal 2a. Uiteraard is het altijd mogelijk informatie aan te vragen of uzelf aan te melden bij de brandweer. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de brandweer. Adres Rosendaal 2a in Heiloo (bij de afslag naar Akersloot), tel. 072-5356850. HEILOO -Op 1 augustus is het pre cies zeven jaar geleden dat Ramiz Sisanovic eigenaar werd van schoen makerij De Rotonde aan de Heeren- weg. Daarmee nam hij het roer over van de heer Mens, die de ambachte lijke schoenmakerij ooit was begon nen. Sindsdien is Ramiz echt het gezicht van De Rotonde, momenteel samen met zijn neefje Jasmin die stage bij hem loopt. Jasmin volgt net als zijn oom de schoenhersteloplei- ding en hoopt over drie weken zijn examen te halen. Ramiz vindt goede service en vak manschap erg belangrijk, ook omdat meneer Mens dat altijd al hoog in het vaandel had staan. Dat dat wel goed zit, blijkt wel uit het feit dat het inter view voor deze rubriek regelmatig wordt onderbroken door klanten die de winkel binnenkomen. De Rotonde wordt druk bezocht, en niet alleen voor het repareren voor schoenen. HEILOO - Maandagavond werd er in de raadsvergadering gediscussieerd over het feit of schuine daken nu wel of juist niet gewenst zijn voor de te bou wen bedrijven in Boekelemermeer Zuid3. De raadscommissie Openbare Ruimte adviseerde na haar vergadering van 12 mei jongstleden positief om de door de raad vastgestelde welstandsno ta vast te stellen, maar wilde in de raad nog van gedachten wisselen over het wel of niet toestaan van schuine daken op de te bouwen bedrijfspanden. Als reactie op het commissie advies over het wel of niet toestaan wees het colle ge van burgemeester en wethouders de raad er op afwijzend te staan tegen het toestaan van schuine daken. Onder andere omdat dit de samenhang binnen het Heilooër plangebied zou verstoren, maar belanrijker: omdat het goedge keurde bestemmingsplan Boekeler- meer Zuid3 helemaal geen schuine kappen toe laat. Oftewel: volgens de welstandsnota zijn schuine daken geen probleem, maar het bestemmingsplan verbiedt dezelfde schuine daken. Het bestemmingsplan was er een half jaar eerder dan de welstandsnota, dus was deze discussie überhaupt nog wel zin vol? 'procedureel een zootje' Dat was ook de mening van het groot ste deel van de raad, alhoewel de heer Galf van de WD-fractie van mening was dat bedrijven het zelf moeten kun nen beslissen. En als men dan kiest vöor die schuine daken, dan zou het mooi zijn als deze worden voorzien van zonnepanelen, passend in het beoogde duurzame ondernemen in het gebied. Na wat heen en weer gepraat over de zonnepanelen werd wethouder Daas aan het woord gelaten, die samengevat zei dat het toelaten van schuine daken zou betekenen dat er eerst een proce dure zou moeten worden gestart om het bestemmingsplan te wijzigen. Het bouwen van hellende daken zouden alsnog door bedrijven kunnen worden afgedwongen middels het starten van een artikel 19-procedure. Maar of dat wenselijk is vond de wethouder twij felachtig. Hij stelde voor om af te wach ten wat voor bouwaanvragen er de komende maanden zulen binnenko men, tegen die tijd kan er per individu ele aanvraag tenslotte altijd nog een procedure op worden losgelaten. Dit ergerde Ton van Dril van GroenLinks dusdanig dat hij het hele onderwerp kortweg bestempelde als 'procedureel een zootje'. Hij en zijn fractiegenote Coenders weigerden vervolgens te sfemmen en Gomes van de NCPN stemde tegen, omdat hij helemaal geen bedrijventerrein in de Boekelermeer wenst. Maar de rest stemde uiteindelijk toch maar voor waardoor het college voorstel alsnog werd aangenomen. Daas positief over financiële toestand Ook het voorstel om de Jaarrekening 2003 vast te stellen, samengesteld door de Rekeningcommissie, werd aangeno men, al ging het evenmin van harte. Wederom kreeg Daas het zwaar te ver duren omdat er veel onduidelijkheid was over hoe ernstig de financiële situ atie van de gemeente Heiloo nu eigen lijk is. In de Alkmaarsche Courant heeft men, inclusief de gemeenteraad zelf, moeten lezen dat de gemeente het risico loopt om onder curatele van de Provincie te worden gesteld. Dit nam met name de heer Peperkamp van de PvdA nam dat de wethouder kwalijk en adviseerde de aanwezige pers om de volgende keer 'eens een rondje langs alle raadsleden te bellen, zodat het een veel leuker verhaal wordt.' Tevens vroeg hij zich af hoe de pers aan derge lijke informatie komt, terwijl hij van niks wist. Waarop wethouder Daas terecht opmerkte dat de stukken gewoon ter inzage hebben gelegen, waarop de pers het college gewoon om aanvullende informatie heeft kunnen vragen. Volgens Daas moet de pers zelf weten wie om welke informatie wordt gevraagd en hoe dat vervolgens wordt gepubliceerd. Bij hetzelfde agendapunt werden vervolgens nog de kap van beeldbepalende bomen (GroenLinks), en de onverwachte extra kosten van E 500.000 voor de ontwikkeling van het stationsplein (PvdA) door 'amateuris tisch grondaankoopbeleid' (NCPN) gesleept, maar Daas sloot het onder werp af met de hoopgevende prognose dat de gemeente in de komende jaren behoorlijk aan omzet zal genereren, waardoor de budgetreserve in 2007 weer zo'n vier miljoen zal bedragen. Herbenoeming burgemeester Gelukkig was er ook een punt waar de hele raad zich unaniem in kon vinden, namelijk het voorstel om een vertrou wenscommissie in te stellen die de komende herbenoeming van de heer den Boon als burgemeester van Heiloo zal behandelen. De eerste ambtster mijn van de burgemeester eindigt op 1 december, in de raadsvergadering van 5 juli zal deze commissie met een aanbe veling komen die vervolgens wordt voorgelegd aan de commissaris van de Koningin. Burgerjaarverslag 2003 Deze avond werd ook nog het eerste exemplaar van het Burger jaarver slag 2003 uitgereikt aan A.J.M. ten Hoope, vice-voorzitter van de gemeenteraad, door burgemeester den Boon. Het bur gerjaarverslag is een verslag van de burgemeester aan de inwoners van de gemeente, en heeft als doel de kwaliteit van de diensten van de gemeente te toetsen en waar nodig te verbeteren. Verder moet het burgerjaarverslag de relatie tussen inwoners en bestuur van een gemeente versterken. Uit het Burger jaarverslag blijkt dat de dienstverlening van de gemeente Heiloo grotendeels aansluit op de behoefte van de inwoners. Verder zijn de inwoners goed te spreken over de wijze waarop in de gemeente onder houd aan groen en wegen wordt gepleegd; ruim 90% van de responden ten is over deze voorzieningen zeer tevreden. Een punt dat verbetering behoeft is de afhandeling van brieven. Slechts 44 procent van de ondervraag de inwoners vindt dat de gemeente brieven vlot en correct behandeld. Over betrokkenheid en participatie zegt burgemeester den Boon onder meer: „Organisatie en bestuur moeten naar inwoners luisteren, hen betrekken bij planvorming en laten merken dat belang wordt gehecht aan hun mening." Meer dan schoenreparatie Ramiz: „Mensen denken vaak dat ik alleen maar schoenen repareer. Dat is natuurlijk wel het belangrijkste onderdeel. Ik heb ook niet voor niets net een nieuwe machine aangeschaft waarmee ik nog betere kwaliteit kan leveren en waardoor nog meer moge lijk is qua persen (van de zolen), poet sen en repareren. Ook wordt met deze machine het stof en de lijm- resten die vrijkomen tijdens het repa reren meteen weggezogen, waardoor het voor mijzelf gezonder werken is, maar het is ook beter voor het milieu. Maar naast de schoenmakerij ver koop ik ook een prachtige collectie lederen damestassen, portemonnees en riemen, 's Winters verkoop ik mooie en comfortabele pantoffels en 's zomers slippers en waterschoenen. Mensen kunnen hier hun sleutels laten namaken en verder is eigenlijk alles op het gebied van schoenen en voeten te vinden bij De Rotonde, van alle soorten veters tot crème tegen zweetvoeten!" Naast verkopen mag Ramiz ook graag een praatje maken met zijn klanten. „Vooral oudere mensen vin den het gezellig om met me te klet sen, en ik vind dat leuk hoor," lacht de sympathieke Ramiz. „Ik ben open en mezelf en dat wordt gewaardeerd. Ik ben wel altijd bezig met het vergroten van omzet en het verbeteren van mijn zaak, maar dat mag nooit ten koste gaan van mijn klanten. Vakmanschap is belangrijk, maar vriendelijkheid is het allerbelangrijkst." Verhaal Achter de goedlachse Ramiz gaat een heel verhaal schuil. Als vluchteling In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. kwam hij in 1992 vanuit Bosnië naar Nederland. Met vrouw en destijds kind- inmiddels heeft hij 3 zoons- werd hij volgens eigen zeggen gewel dig opgevangen door de gemeente Hedloo. Maar vooral door de vluchte- lingenwerkgroep in Heiloo, waarin een aantal vrijwilligers vanuit kerk en samenleving samenwerken en zich inzetten voor vluchtelingen. Zo zor gen zij voor de eerste opvang en ver volgens dat mensen wegwijs worden gemaakt in Nederland. Een van die mensen komt tijdens het interview de winkel binnen, schenkt koffie in en neemt het spontaan van Ramiz over, het lijkt wel zijn persoonlijke PR- medewerker. „Dit is mijn tweede vader, zo kun je het wel noemen", zo stelt Ramiz Jaap de Hoop voor. Enorm gemotiveerd De Hoop was destijds vanuit de vluchtelingenwerkgroep Heiloo toe gewezen aan de familie Sisanovic. „Ramiz wilde meteen een toekomst opbouwen in Nederland, hij was enorm gemotiveerd. In korte tijd spraken hij, en ook zijn vrouw, al goed Nederlands en gaf hij aan verder te willen in het schoenmakersvak, omdat hij dat ook in Bosnië uitoefen de. Hij volgde de tweejarige vakoplei ding in Rotterdam en liep vervolgens stage bij De Rotonde. Meneer Mens heeft hem de prachtige kans geboden de zaak over te nemen en dat heeft Ramiz terecht met beide handen aan gepakt." Vervolgens schreven ze samen een ondernemingsplan waar Ramiz zelfs een prijs mee won in een speciale wedstrijd voor starters. Niet geheel zonder trots zegt de heer de Hoop: „Er deden twee HTS'ers mee, en nog iemand met een hogere opleiding dan de schoenmakersopleiding van Ramiz, maar hij won het wel!" Volgens Ramiz kwam dat voorname lijk door de hulp van zijn mentor, vol gens de heer de Hoop heeft Ramiz dat echter aan zijn eigen inzet en motivatie te danken: „Ramiz is inven tief, hij is altijd aan het nadenken over hoe hij zijn klanten nog beter tot dienst kan zijn, hij houdt zich bezig met de ontwikkelingen op zijn vakge bied en is niet bang om te investeren, zoals in die nieuwe machine." Ramiz knikt bij de mooie woorden van zijn 'mentormaar sluit graag af met waar dit interview eigenlijk voor bedoeld was. ,,Had ik al verteld dat ik door mijn nieuwe machine allerlei soorten schoenen nog beter en mooi er kan repareren? En dat allemaal voor een voordelige prijs? De Rotonde vindt u aan de rotonde bij het station, Heerenweg 193 in Heiloo, tel/fax: 072-5340885. Alleen vrijdag 17 JUNI (na 18.00 uur) /o f S\IJ 3 milkshakes) "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Makelaar sinds 1933 HEILOO - Twee weken geleden (voor of op 22 mei) is een van de oud-papierborden van de Fanfare Showband Heiloo van de lantaarn paal aan Sandekamplaan, tussen Heereweg en Haesaqkerlaan gehaald en dat is nu verdwenen. Men hoopte dat dit weer terug zou komen, maar dat is helaas niet gebeurd. Heeft u gezien dat het bord werd weggehaald of heeft u iets gehoord over deze 'grap'? Neem dan alstublieft contact op met de redactie van de Uitkijkpost, tel. 072-5351071. V Ramiz Sisanovic is het gezicht van De Rotonde, momenteel samen met zijn neefje Jasmin die stage bij hem loopt, (foto: MSP) Heerenweg 44 072 5338487 Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 HEILOO - Op zaterdag 19 juni ver zorgt het Sinuet Kopertrio een zomer avondconcert met muziek en verhalen in de tuin van Landgoed Nijenburg. Bij hoge uitzondering hebben de bewoners toestemming gegeven voor dit eenmali ge gebeuren. De avond staat in het teken van de zon die rond de langste dag van het jaar onder gaat aan het einde van de laan die begint bij Landgoed Nijenburg. Het Sinuet Kopertrio speelt muziek van Mozart, Poulenc, Ketting en ande ren. Het ensemble bestaat uit drie jonge musici met een imposante staat van dienst. Trompettiste Anita van Soest is een allround performer. Naast het conservatorium volgde zij de acteursopleiding De Trap Amsterdam. Sinds enkele jaren is zij artistiek leider van TAMAR MuziekTheater. Trombonist Koen Kaptijn won de Erasmus kamermuziekprijs. Hij is lid van Orkest de Volharding en het Maarten Altena Ensemble. De hoornist van de groep, Heilooënaar Teunis van der Zwart, speelt onder andere in het Orkest van de Achttiende Eeuw en het Freiburger Barok Orchester. Hij is hoofdvakdocent aan het Conser vatorium van Amsterdam. In dit pro gramma treedt van der Zwart boven dien op als verteller van een aantal korte verhalen uit de zonnemythologie van diverse culturen. De schilder Cornero maakte een decor van vier bij twee meter dat die verhalen illustreert. Het concert zonder pauze begint om 21.30 uur en duurt iets langer dan een uur. Er zijn op landgoed Nijenburg geen sanitaire voorzieningen. Om een intiem karakter te waarborgen zijn er niet meer dan tachtig plaatsen beschik baar. Bij slecht weer vindt het gebeuren plaats in de Noordergeestkerk aan de Noordergeeststraat te Heiloo. Kaarten a E 10,- per stuk zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Boek handel Deutekom, Heerenweg 67/69, bij winkelcentrum 't Loo. Meer infor matie en telefonische reserveringen: 072-5339981. NliUWSSUO VOOR MUIWOO fM QM5TWKIN HEILOO I Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo raatweg 330 Heiloo '2 - 533 40 95 ww.hopman.nu SfÜ (Deie9e(ecWen, - jtokbtood, ïlefOOn 072 5321392/5322700

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1