Mark Smal exposeert in Bibliotheek Heiloo Echtpaar Karman 60 jaar getrouwd door Dan sieigh Stemmen uit zee 24,95 DIEREN [pH Heiloo opnieuw naar Paralympics in Polen V PAPIEE UITKIJKPOST - 09 JUNI 2004 - PAGINA 2 MEDISCHE DIENSTEN Feestelijke bijeenkomst voor ouderen in bibliotheek Stemmen uit zee irirpssen r WWW Boek van de week: Streekradio Excellence Percussiegroep Shervinkirindongo Optreden Koele kikkers met Samba Salad Inbraak in personenauto's Vernieling personenauto Getuigen gezocht BESCHERMING ZWEMBAD HET BAAFJE week 2004 1.127 1.395 2.633 1.709 Het Vennewater E Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Artsenlaboratorium Trombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 09.15 uur en De Smetkliniek (Willi- brord), Kennemerstraatweg 464, maan dag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Thuiszorg Regionale Thuiszorg, tel. (072)5127127 (dag en nacht bereikbaar) verzorgt o.a. huishoudelijke-, verzorgende- en ver pleegkundige diensten, jeugdgezond heidszorg, diëtetiek, uitleen verpleegar- tikelen en gezondheidsvoorlichting Stichting De Dillenburg, tel. (072) 512 1280: stichting ten behoeve van zorg, welzijn en dienstverlening, tevens maaltijdservice aan huis De Thuiszorgwinkel Tel. (072)5199265: lenen, huren en kopen van verpleeg- en hulpartikelen Kraamzorg Parenta Kraamzorg, tel. 0900 - Parenta (0900 - 7273682) (dag en nacht bereik baar): assistentie bij de bevalling en kraamzorg op maat, van de meest uit gebreide 8-uurs dagverzorging tot 3- uurs kraamzorg. Gezondheidswijzer Koorstraat 33-35, 1811 GM Alkmaar, tel. 5143384. U it vaart verzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. Uitvaartverzorging Heiloo, tel. 072- 5115238. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur op werkdagen van 10.30 tot 11.30 uur en van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Ridder, Runxputteweg 24, Heiloo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Westerweg 125, Heiloo. Spreekuur uit sluitend op afspraak. Het afhalen van voer en medicijnen kan op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag uitsluitend volgens afspraak. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur op tel. 072-5340550. Zaterdag Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huis-actie in het Blockhove- park en plan Oost. Dozen en/of bun dels gereed zetten op de rolemmer- verzamelplaatsen langs de weg, vóór 09.00 uur. Zie voor alle vaste acties: www.uitkijkpost.nl De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.506 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm is E 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag van 9.00 tot 17.30 uur; dinsdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur; woensdag is de redactie afwezig. WÊ Aangeleverde kopij Dé redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Adres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo, Foto's en kopij, Kunnen tot uiterlijk maandag 17.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan dé balie van de Uitkijkpost op komen halen. U kunt eventueel een aan uzelf geadres seerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. Samen Op Weg Gemeente Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds D.C. Firet uit Alkmaar. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds B. den Butter uit Huizen, 12+. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: woord- en commu niedienst mmmv oecomenisch zang groepje, voorganger pastor A. Kruijff. Rooms-katholieke kerkdiensten Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met herenkoor, voorganger H. Helsloot. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met dameskoor, o.l.v. paro chianen. Kinderwoorddienst. OL Vrouw ter Nood Vrijdag 08.30 uur: eucharistieviering. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: aanbiddingslof. Woensdag 08.30 uur: eucharistievie ring. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met gemengd koor, 60-jarig huwelijksjubileum van dhr. en mevr. Beerepoot. De viering wordt voorge gaan door eigen woord- en communie- groep. Zondag 10.00 uur: woord- en commu nieviering met spontaan koor, voorge gaan door pastor J. Oiling. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur in het Open Huis, 't Loo 22 Heiloo. Info 072- 5113535. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5333396. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Elke zon dag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. Kerkdiensten Egmond H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur. Zondag 10.30 uur. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Zondag 09.00 uur. Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur. Zondag 10.30 uur. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond aan Zee. Zondag 10.00 uur: voorganger ds G. van Reeuwijk. Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger D. de Haan. Engelse vertaling aanwezig, tevens zondagsschool voor de kinde ren. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5324530/ www.ekvriendschap.nl. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Uitgeest. Zondag 10.00 uur: voorganger ds Boeyinga. Vervolg van voorpagina: Raadsvergadering Wanneer inwoners wordt gevraagd naar de mate waarin zij betrokken wil len worden bij besluitvorming in Heiloo, blijkt dat men met name betrokken wil worden bij zaken die henzelf of hun wijk aangaan. In het raads- en collegeprogramma wordt de noodzaak al aangegeven van interactie ve beleidsvorming. De burgemeester geeft in het burgerjaarverslag aan er op toe te zien dat er in 2004 verder beleid wordt ontwikkeld op dit terrein. Klachtenafhandeling In het burgerjaarverslag doet de burge meester verslag van de wijze waarop de gemeente in 2003 met officieel gere gistreerde klachten is omgegaan. Daar naast gaat hij in op zaken die niet gel den als officiële klacht, maar door inwoners soms wel als klacht worden benoemd. Het gaat dan om meldingen over overlast en dagelijkse ergernissen zoals hondenpoep, losliggende stoepte gels, gebrekkige informatievoorziening of overhangend groen. De snelheid van afhandeling en wijze van afhandeling van klachten (en vermoedelijk meldin gen) worden negatief beoordeeld, ondanks het feit dat de meldingen doorgaans binnen één werkdag worden behandeld. Om de ogenschijnlijke tegenspraak inzichtelijk te maken beveelt de burgemeester aan de resul taten van de meldingen steekproefsge wijs te monitorren. Verder vraagt de burgemeester aandacht voor de eigen verantwoordelijkheid van bewoners voor de kwaliteit van de leefomgeving van Heiloo. Verbeterpunten De komende periode spreekt de gemeenteraad zich uit over de inhoud van het burgerjaarverslag. Vervolgens worden de verbeterpunten, zoals voor gesteld in het burgerjaarverslag, opge pakt door bestuur en organisatie. Uiteraard kost het oppakken van nieu we activiteiten tijd en geld. Deze aspec ten wegen zwaar in tijden van bezuini gingen. Het gaat er om, om prioriteiten te stellen en voor zaken die belangrijk worden gevonden mensen en middelen vrij te maken. In het burgerjaarverslag over 2004 doet de burgemeester verslag van de mate de verbeterpunten zijn gerealiseerd. Geïnteresseerden kunnen een exem plaar van het burgerjaarverslag opvra gen bij de gemeente, telefoonnummer 072-5356640 of ophalen bij het infor matiecentrum. Downloaden van inter net kan ook; www.heiloo.nl. De G fotekomafyvmZuid-Mttm is nu vemksnm m heet Stemmen uktee.'Atidtèlitwk HEILOO - Op 7 juni 1944 traden Albert Samuel Karman en Moedjina in het huwelijk. Hij was 29 jaar en zij 24 jaar jong. Zij wonen al 29 jaar in Heiloo. Burgemeester den Boon schonk het echtpaar een bijzonder bord met daarop een afbeelding van de Witte Kerk. Vervolgens werd er taart gegeten met de vijf kinderen en een groot deel van de kleinkinderen die allemaal naar het huis van het echtpaar Karman aan de Kloosterhof waren gekomen. Ook werden er liederen gezongen, zowel in het Nederlands als in het Javaans. De ouders van Albert en Moedjina waren namelijk afstammelingen van Javaanse immigranten die in de perio de 1890-1939 door Nederland zijn gehaald om in Suriname te werken. In Java geronseld door de toenmalige Nederlandse kolonisten kwam de 18- jarige Bok Dajem, de moeder van Albert, per SS Prins der Nederlanden aan op een Koeli-depot in Paramaribo. Onbekend met wat haar te wachten stond en zich realiserend dat ze over geleverd was aan het (nood)lot. Van Moedjinas achtergrond is weinig bekend. Op 14-jarige leeftijd moest zij hard werken op de suikerplantage Marienburg waar zij kennismaakte met Albert. Eigenaar van de plantage was de Nederlandse Handel Maat schappij (NDH) die de arbeiders dwong om te gaan werken. Hierdoor kon Moedjina naar school gaan verge ten. Albert echter was de eerste Javaan die een MULO-diploma behaalde. In die tijd een ongekende ervaring! Uit alles blijkt dat het leven van de Javanen bestond uit ploeteren en nog maals ploeteren en dat voor 40 cent per dag. Vijf jaar lang en zonder zicht op een toekomst die ze zelf konden bepalen. Tegen deze achtergrond trouwden zij en er waren circa vijf per sonen die dezë plechtigheid bijwoon den. Geen feest, geen muziek, zelfs geen geld voor een trouwfoto! Ze kregen vijf kinderen: Ern, Jan, Eline, Toet en Jeffrey. Ze hebben er alles aan gedaan om de kinderen in de maatschappij te doen slagen. En deze investering is niets voor niets geweest. Zij zijn alle vijf goed terechtgekomen. Er is sprake van een hechte familie band, met de regelmaat van de klok komen zij bij elkaar tijdens verjaarda gen en andere gelegenheden. Tijdens de 60-verjaardag van Jan die in Heiloo werd gevierd kwam de complete fami lie met aanhang en op de tonen van The Tropicals werd er gedanst tot in de late uren. Albert en Moedjina, inmiddels boven de 80, genoten van de band van hun beide zonen Ern en Jan. Deze muzikaliteit hebben ze van vader Albert, die vaardig is op de gitaar en ukelele, want op Curacao maakte hij deel uit van The Syncopaters, een 5- mans Hawaiianformatie. Het echtpaar is naar omstandigheden gezond en genoot zichtbaar van alle aandacht. De familie kijkt uit naar het jaar 2005, want dan wordt vader Albert 90 jaar! 'Zeven van ons, of ten minste zeven, hebben dezelfde vrouw van voor haar geboorte tot na haar dood in het hart gedragen. Over haar dood heen, want mensen sterven pas werkelijk als nie mand meer aan ze denkt'. Zo begint het indrukwekkende verhaal van het kleine meisje Krotoa, dat bij de familie van Jan van Riebeeck op de kinderen past. Toen de Oostindische Compagnie voor het eerst naar de Zuid-Afrikaanse Kaap kwam om er een nederzetting op te zet ten, was het dit Khoi-kind dat als enige vriendschap met de blanken sloot. Zij pikte snel de taal op en werd op tienjari ge leeftijd tolk voor de Hollanders. Als Van Riebeeck het gezag krijgt over de Kaap is hij vol van haar charme en neemt hij haar in zijn gezin op, waar ze Eva wordt genoemd. Met het verlies van haar naam lijkt ook de band met haar eigen mensen te verdwijnen. Ze wordt een vrouw tussen twee culturen. Eva trouwt jaren later met de Deense chirur gijn Peter Havgard en hun dochtertje is de eerste halfbloed van de Kaap. Het zwarte en het witte bloed dat in deze Pieternella samenstroomt, tekent haar verdere leven en zal haar lot bepalen. Sleigh vertelt het leven van de twee vrouwen via een omweg: door de ogen van zeven mannen, die allemaal een rol in hun leven hebben gespeeld. In zeer persoonlijke hoofdstukken komen zij een voor een aan het woord. Ze vertel len van levens vol haat en hoop, liefde en verlangen, frustatie en overleven. Doordat alle verhalen op historische fei ten gebaseerd zijn krijgen de verhalen een intimiteit die je zee en land, vuil en dood laten ruiken. Dan Sleigh is histori cus en werkte als redacteur op de tran scriptieafdeling van het Kaapse archief in Zuid-Afrika. Hij is gespecialiseerd in de Nederlandse koloniale geschiedenis. door Dan Sleigh Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo naast Winkelhof 1 loo, 072 5331485 Cabaret in de Buk Buk 'Flamboyant, extrovert en niet te grij pen', schreven de kranten koud een jaar geleden, toen drie nog jonge jon gens, in de bloei van hun leven, ergens in een klein benauwt kamertje in Castricum, voor even een heuse revolu tie ontketenden in het Noord- Hollandse theaterwezen. Door middel van scherpe sketches en komische kapriolen trachtten zij voorgoed hun stempel op het Nederlandse polderca baret te drukken, en met succes! Voor een klein uurtje vergat de bijeengeko men plaatselijke bevolking zijn dage lijks terugkerende leed en de zorgen die het harde leven in een Hollandse consumptiemaatschappij met zich mee brengen. 'En dit is nog maar het begin!', aldus het gezelschap, ook wel bekend onder de naam 'Poolvogel'. Toen de drie kekke jongens, Marius van Duijn, Matthijs de Wit en Joppe van Driel geheten, zo'n twee jaar geleden, na weer een lange dag houtbewerken in de Castricumse bossen, nog even bij elkaar kwamen om wat na te praten, raakten zij al snel in een verhitte dis cussie over de oneerlijke behandeling van met name visueel minder valide werknemers die van de scheepvaart naar de staalindustrie willen overstap pen. Zij zagen slechts één manier om deze misstanden geweldloos aan de kaak te stellen, en weldra was Poolvogel een feit. Aanvankelijk opge richt als een uiterst geheim genoot schap om de belangen van deze arbei ders tegen wil en dank te behartigen, werd, nadat al snel duidelijk werd dat in het theaterwezen toch veel meer geld te verdienen viel, het roer drastisch omgegooid. En zo ontstond het hilarische cabaretgezelschap Poolvogel zoals we het nu kennen. Na wat geslaagde kleine optredens vorige zomer in het Bonhoeffer College te Castricum, achtten de drie leden de tijd rijp om te gaan werken aan een eerste theatershow. En 11 juni om is het zover, dan zal het gezelschap voor het eerst hun nieuwe sketches ten tonele bren gen en de Buk Buk in Heiloo is de uit verkoren plaats. Entree is gratis en om 16.00 gaat de zaal open. Om alvast een beetje in de stemming te komen, kijk op: www.poolvogel.nl Pastoor van Muijenweg 12,1852 EH Heiloo, tel 5321048 11 juni VSOP (Hip Hop) Hiphoppers opgelet! Vrijdag 11 juni is er weer 072 Vibes, het maandelijks terugkerende Hiphop event in de Buk Buk. Deze keer met mc R.A.G, DJ CammyCuts en mc DeMo en VSOP. R.A.G. is een Engelstalige MC afkom stig uit Manila. Samen met MC DeMo afkomstig uit Zaandam hebben ze menig shows gerockt, waarbij DJ CammyCuts de scratches en beats ver zorgde. Ze haalden de finale van Unsinged Talent (Hip-Hop Contest) en eindigden als 3de. Daaruit blijkt dus dat ze skills hebben, omdat ze nog maar sinds 2003 als groep bezig zijn. 2004 is aangebroken en R.A.G. is bezig met het afmonteren van zijn album en DeMo is bezig met zijn solo-ding, hoe wel ze samen toch een perfect team zijn als ze op stage staan. R.A.G. brengt hel dere teksten met een eigen sound en DeMo komt meer met die rauwe tek sten waarbij iedereen uit zijn dak kan gaan. DJ CammyCuts is tevens Producer en Beatcreator van menig MC's verspreid over Nederland waardoor hij een naam heeft gekregen in de underground hiphop scene. VSOP bestaat uit DJ MP, MC Mike, MC Tim, MC CC, MC LoneRanger, MC Grimlock en MC ODM. VSOP is ontstaan in 1998 en sindsdien een aan tal malen uitgebreid! Er wordt alleen in het Nederlands gerapt en de basis van de mannen is lol, feest en plezier, maar op het podium staat een strakke over tuigende hiphopact. Op het nieuwste album dat in 2002 is uitgebracht staan kritische teksten met een hele relaxte, doch funky vibe door het album. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree is 7 euro. Kijk ook op www.buk- buk.nl 12 juni Hardhouse Zaterdag 12 juni is er bij jongerencen trum Buk Buk een hardstyle hardco re party. Dit, omdat er in Heiloo en omstreken te weinig van dit soort -feesten worden georganiseerd. Hier wil de Buk graag verandering in aanbren gen! Dit feest duurt van 21.00 tot 02.00 uur. DJ Timos J begint met hardstyle, waarna Re-Bound het over neemt met een portie stevige hardcore old- school. Bij veel belangstelling zal er zeker een 2e editie van dit feest plaats vinden! Zaal open 21.00 uur, entree 6 euro. HEILOO - Op dinsdagav ond 15 juni van 20.00 tot 21.00 uur is er weer een muziekprogramma in het seniorenpro gramma 50-plus. Het is deel 5 van de serie Paul Simon en Art Garfunkel. Een collage samengesteld door Alfred Cahn en gepresenteerd door Dinie van Sluis. Op dinsdagavond 22 juni van 20.00 tot 21.00 uur kunt u luisteren naar het pro gramma Intermezzo Sport, van Streek radio Exellence. Het programma komt vanuit het clubhuis van sportvereniging De Foresters. Geschiedenis, belevenis sen en toekomst worden belicht door enkele oudgedienden die als vrijwilliger nog steeds zijn verbonden met hun Foresters. De presentatie wordt ver zorgd door Bob van Unnik en oud spe ler van de Foresters, Rob Opdam. Programma's zijn te ontvangen op de kabel 96.5 of op FM 106.3. voor [lIBRIS. Uw Complete Boekhande o-mail: info.deut®kom@llbrls.r>l BERGEN - Percussie groep Shervin kirindongo gaan woensdag 9 juni de straat op bij de avondvierdaagse van Bergen om 18.30 uur. Zondag 11 juli wordt er met 40 leden Braziliaanse percussie gespeeld op het strand van Bloemendaal in 'Dance 4 live', van 12.00 tot 18.00 uur. HEILOO - Op zondag 13 juni treedt kinderkoor de Koele kikkers samen met het Jeugdtheater Samba Salad op. Ditgebeurt op het Canadaplein in Alkmaar en met slecht weer in de Vest zelf. De toegang is gratis. Voor meer informatie: www.dekoelekikkers.nl. HEILOO - De bibliotheek-exposant in de maanden juni en juli is plaatsgenoot Mark Smal. Hij heeft een opleiding HTS-electrotechniek afgerond en is daarnaast een bekwaam computer technicus. Mark heeft in zijn jonge leven- hij is 33 jaar- veel gereisd. Zo kwam hij in India, Peru, Bolivia, Zuid- af rika en Indonesië. Daarbij reisde hij vooral door gebieden waar nog weinig of geen toeristen waren geweest. Vaak werd hij door de plaatselijke bevolking uitgenodigd voor het eten en werd hem een slaapplaats aangeboden. Op deze wijze hoorde hij uit de eerste hand wat de culturele trekpleisters in een bepaalde regio zijn en waarom de bevolking vindt dat hij deze zou moe ten bezoeken. Het leven van de men sen probeerde hij dan zo natuurlijk mogelijk vast te leggen in foto's. Daarnaast heeft Mark veel foto's genomen van natuurgebieden zoals in het oosten van Bolivia waar zich een zoutvlakte bevindt (Salar de uyuni). Geconcludeerd kan worden dat Mark Smal zich tijdens zijn reizen met veel kennis van zaken en een goed gevoel voor detail veel heeft beziggehouden met fotografie. In de expositieruimte van de biblio theek is een selectie te zien van zijn foto's die in Europa, Azië en Zuid- Amerika werden gemaakt. HEILOO - Bibliotheek Heiloo houdt op 30 juni een feestelijke bijeenkomst voor ouderen ter gelegenheid van de nieuwe bibliotheek. De bijeenkomst staat open voor alle ouderen in Heiloo. Het programma is als volgt: 10.00 uur, Welkom met koffie en gebak, 10.15 uur, Muzikale Quiz, 11.00 uur, drank je/ hapje en bezichtiging bibliotheek. Voor het bezoeken van deze feeste lijke bijeenkomst wordt een bijdrage in de kosten gevraagd van 2,~. Opgave vóór 26 juni, telefonisch (072- HEILOO - Op maandag 31 mei wer den een tweetal aangifte's opgenomen van inbraak in personenauto's. De auto's een Renault Megane Scenic en een Honda Accord, stonden in Ter- mijen en Vredenoord geparkeerd. In beide gevallen werd een klein portier ruitje ingeslagen. De buit bestond onder andere uit de autoradiocdspeler. HEILOO - Door de eigenaar van een personenauto van het merk Mitsubishi type Space Star werd dinsdag 1 juni aangifte gedaan van het vernielen vn zijn auto. De vernielingen werden gepleegd tussen vrijdagavond 28 mei en zaterdagmorgen 29 mei terwijl het voertuig op een parkeerplaats in Vrieswijk stond geparkeerd. De linker zijde vn de auto werd op twee plaatsen bekrast terwijl ook de antenne en een ruitenwisser werd afgebroken. De ver nielingen worden geraamd op 1500 euro. HEILOO - Op 6 juni werd in het kozijn van een woning aan de Westerweg, gelegen in de omgeving van het het Zevenhuizen, een kogel aange troffen. Dit betrof de tweede melding binnen korte tijd. Op 15 mei werden eveneens in een woning aan de Westerweg indezelfde omgeving ook een kogel in een kozijn aangetroffen. Onderzoek door de tech nische wees uit dat de schutter in de omgeving van het het Zevenhuien zijn schoten heeft afgevuurd. Eventuele getuigen of tips die kunnen leiden naar de identiteit van de schutter kunnen telefonisch aan de politie van Heiloo worden gemeld via 0900-8844. 5330670) per e-mail (bibliotheek- <8>bibliotheekheiloo.nl) of bij de klan tenservice in de bibliotheek. Het aan tal bezoekers van deze bijeenkomst is aan een maximum gebonden. Bibliotheek Heiloo plaatst Westfriese boeken bij elkaar Boeken, geschreven in het West-Fries hebben in Bibliotheek Heiloo een nieuwe plaats gekregen. Ze staan voor de romans. Ook de jaarboeken van het Westfries Genootschap vindt u hier. Kantoor: 072 5150071 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5090234 Dierenambulance Nrd. Kennemerland (Heiloo en de Egmonden): 072- 5150085 Dierenambulance Akersloot en Limmen: 0251-215454 Asiel: 072-5114861 Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Inspectie: 072-5337280/072-5150071 Vakantie advies en Kids for animals: 072-5336180. Vermist Cyperse poes, wit befje en witte voetjes, rood bandje met belletje en magneetje, 4 jaar, De Driestal Heiloo. Roodcyperse poes, wit befje, rood bandje met koker, 7 jaar, Schuine Hondsbosschelaan Heiloo. Zwarte ongec. kater, wit befje en voet jes, 11 maanden, Westerweg/Belieslaan Heiloo. Roodcyperse gec. kater, 2 jaar, De Rookamer Heiloo. Kleine grijze roodstaartpapagaai, Oosterzijweg Heiloo.Wit dwergkonijn tje, 8 weken en grijs dwergkonijntje met witte streep over de neus, 10 maanden, Westerweg/Laan van Muijs Heiloo. Lichtgrijs cyperse gec. kater, rode vlek op de neus, 9 maanden, Middenweg Limmen. Gevonden Donkergrijze burmees, ongec. kater, Bogerdlaan Limmen. Zwarte ongec. kater witte vlek op de hals, tussen de voorpoten en tussen de achterpoten, witte teentjes, Westerweg Heiloo. Roodcyperse poes, Rijksstraatweg, Limmen. HEILOO - In het kader van de steden band tussen Heiloo en de Poolse stad Swietochlowice ontving de gemeente Heiloo de uitnodiging om dit jaar opnieuw deel te nemen aan de zomer spelen voor gehandicapten. Ook vorig jaar werden deze Paralympics gehou den met deelnemers uit Polen, Duitsland, Tsjechie en Oostenrijk. Nederland werd toen vertegenwoor digd door een drietal jonge deelnemers uit Heiloo en na afloop kwamen deze en hun begeleiders enthousiast terug van de reis. Allen waren vol lof over de goede organisatie en de grote gastvrij heid. Mede door het grote succes van vorig jaar wilde de Stichting Stedenband die de contacten tussen Heiloo en Swietochlowice onderhoudt, graag opnieuw de deelname door Heiloo organiseren. Dit is thans gere geld en op dinsdag 15 jupi vertrekken een viertal deelnemers en hun begelei ders per minibus naar Swietochlowice, in het zuiden van Polen. Tijdens de heen- en terugreis zal worden over nacht in Duitsland. Voor het sportieve evenement zelf en het verdere pro gramma zijn vier dagen uitgetrokken, zodat de hele reis en het verblijf in Polen acht dagen zullen duren. De afvaardiging uit Heiloo zal worden ondergebracht bij Poolse gastgezinnen. De Stichting Stedenband is blij dat gerekend mag worden op de steun van enkele sponsors. In dit verband mag zeker niet onvermeld blijven dat de geldelijke meevaller van een vorig jaar gehouden barbecue in de Zevenhuizerlaan spontaan geschonken werd als bijdrage in de kosten van deze sportieve reis voor gehandicapten. In Peru kwam Mark Smal een vrouw tegen met een lama. Deze lama pro beerde de aandacht te trekken van een jong meisje. De informatiefolders met bestelbon voor bet aanvragen van een zwemabon nement tegen seizoenverkoopprijzen, liggen bij de kassa van het zwembad of receptie van het gemeentehuis. De restant voorverkoopabonnementen liggen bij de receptie van het gemeen- onr^ tehuis, openingstijden: maandag t/m vrijdag van 08.00 tot 16.30 uur. En maan dagavond van 18.00 tot 20.00 uur Zwem- en waterpolovereniging De Spetters organiseert i.s.m. de gemeente Heiloo een zwemmarathon van maar liefst 4 uren op zaterdag 12 juni 2004 vanaf 18.00 uur tot 22.00 uur. Een informatiefolder ligt bij de kassa van zwembad het Baafje of bij het informatiecen trum op het gemeentehuis. De zwemvierdaagse zal gehouden worden van maandag 21 juni t/m vrijdag 25 juni 2004. Het volleybaltoernooi wordt gehouden op zondag 15 augustus 2004 op hel grote grasveld van Zwembad Het Baafje. De openingstijden zijn: Zwembad Het Baafje Heiloo is open van zaterdag 1 mei t/m zondag 29 augustus 2004 Openingstijden; maandag Vm vrijdag 09.00 tot 19.30 uur zaterdag en zondag 10.00 tot 17.30 uur Extra open in de zomervakantie van 12 j maandag t/m vrijdag 09.00 tot 20.30 uur Zwembad Het Baafje De Omloop 11 1852 RJ HEILOO Tel. 072 533 39 09 wensen u Burgemeester en wethouders van Afdeling Welzijn Postbus 1,1850 AA HEILOO Tel 072 535 66 81 Week- en totaaloverzicht bezoek 2004,2003 en 2002 Zwembad Het Baafje ma. 03-05 t/m zo. 09-05 ma. 10-05 t/m zo. 16-05 ma. 17-05 t/m zo. 23-05 ma. 24-05 t/m zo. 30-05 ma. 31-05 Mm zo. 06-06 ma. 07-06 t/m zo. 13-06 ma. 14-06 t/m zo. 20-06 totaal 2004 1.687 3.082 5.715 7.424 totaal 2003 2.497 3.275 4.036 11.899 14.654 17.346 19.781 2002 1.916 8.446 7.048 9.746 11.506 12.284 16.451 Het Zevenhuizen 48 -1852 JC Heiloo - tel 5333152 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072) 5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 Voor de huur van "losse uurtjes" (o.a. op woensdag en donderdag van 18.00-19.00 uur) en/of de verhuur voor het gehele seizoen 2004/2005 kunt u terecht bij de afdeling Welzijn/COA van de gemeente Heiloo, tel. 5356681 of tel. 5356682. 3-Ö6-2ÖG4 Vrijdag 11-06-2004 08.30-12.30 Schoolgp Zondag 13-06-2004 Maandag 14-06-2004 03.45-15.30 Schoolgym Dinsdag 15-06-2004 08.30-15.30 Schoolgp Woensdag 16-06-2004 Donderdag 17-06-2004 Vrijdag 18-06-2004 08.30-12.30 Schoolgp Zaterdag 19-06-2004 Vrijdag 25-06-2004 08.30-12.30 Schoolgym Zaterdag 26-06-2004 Zondag 27-06-2004 Maandag 28-06-2004 08.45-15.30 Schoolgym Dinsdag 29-06-2004 06.30-15.30 Schoolgym Schoolgym Maandag 21-06-2004 08.45-15.30 Schoolgym Dinsdag 22-06-2004 08.30-15.30 Schoolgp Woensdag 23-06-2004 Donderdag 01-07-2004 Vrijdag 02-07-2004 08.30-12,30 Zaterdag 03-07-2004 Zondag 04-07-2004 Maandag (35-07-2004 08.45-15.30 Schoolgym Dinsdag 06-07-2004 08.30-15.30 Schoolgym Woensdag 07-07-2004

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 2