Nu alleen nog 'even' winnen Nieuwe stek voor de skatebaan in Heiloo Geslaagde Avondvierdaagse in Heiloo edrijf HOPMAN 1 I Sinnige s Fruit, munt uit! BRINK 3 krant Kees &Kees*r 1 "SÈ '2?° Drukkerij De Uitkijkpost dit jaar 70 jaar y v mm i/cpc W Sm lm*# elicht "APE L LA BORDEN vers w i Lamshaasjes^jQ Filetlapjes -n(] Oranje gebak Voetbalslof 16 JUNI 2004 - 69e JAARGANG NO. 25 Goedkoop kopiëren dcft kan bij ons (vanaf 500 exemplaren) Informeer naar de VOORDELIGE CONTRACTPRIJZEN NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN Ook op HEILOO - Bij het ter perse gaan van deze krant was nog niet bekend of de hooggespannen verwachtingen van deze, en alle andere Oranje fans nou wel of niet zijn uitgekomen. Is het een nipte overwinning geworden of een dikke neder laag? Bij de Uitkijkpost gaan we er gewoon van uit dat het een geweldige avond was met minimaal één geweldige goal van Ruud van Nistelrooij, en misschien nog wel een doel punt van de jonge aanwinsten Robben of van der Meyden! En als we dan toch onverhoopt hebben verloren, gaan we zaterdagavond gewoon voor de herkansing(foto: MSP) HEILOO - Vrijdag 11 juni opende wet houder R. Bos de skatebaan aan het Rosendaal in de wijk Ypestein. Na de officiële openingshandeling gaven ervaren skaters een spectaculaire demonstratie en maakte een graffiti schrijver de eerste 'piece' op de zoge naamde 'Wall of fame'. Daarna werd de skatebaan uitgebreid getest door de skaters van Heiloo waar na ze 's,avonds konden geieten van een speciaal skatefeest in de Buk Buk met de hip-hop collectieven *VSOP* en Stereomurder. De skatebaan is een halfpipe, die tot en met december 2003 aan het Malevoort heeft gestaan. In de afgelopen maan den is de baan volledig gerepareerd en opgeknapt. Daarnaast zijn er in de bestrating rondom de halfpipe nog wat niveauverschillen aangebracht. Het ter rein wordt gedeeltelijk afgescheiden door een muur, die tegelijkertijd een 'Wall of fame' is. Graffiti-tekenaars mogen deze muur naar eigen idee beschrijven. De eerste 'piece' wordt tij dens de opening van de skatebaan neergezet. Om de jongeren te laten weten dat de skatebaan weer open is, zijn er flyers verspreid op onder andere basisscho len, in Buk Buk, de bibliotheek en sportcentrum Het Vennewater. Sjoerd Piepenbrink van de Stichting Jeugd en Jongeren Heiloo (gevestigd in Buk Buk) heeft het ontwerp van de flyers gemaakt. Daarnaast heeft Beulah Samuel, van de Stichting Jeugd en Jongeren meegewerkt aan de voorbe reiding van de opening van de skate baan. In de wijk Ypestein bestaat behoefte aan een voorziening voor de wat oude re jeugd. De gemeente krijgt regelma tig reacties van jongeren over de skate baan. Bijvoorbeeld waar de skatebaan zou moeten komen of hoe de baan er Skaters laten tijdens de openingsplechtigheid van de nieuwe skatebaan, die door vele belangstellenden werd bijgewoond, hun 'tricks' zien. (foto: MSP) uit zou moeten zien. De wensen en ideeën van deze jongeren zijn dan ook zoveel mogelijk meegenomen bij het zoeken naar een geschikte locatie. Ook moest de locatie aan een aantal voor waarden voldoen: minimaal 80 meter afstand vanaf bestaande woonhuizen, niet strijdig zijn met het bestemmings plan en sociaal veilig zijn (goed zicht baar, open karakter). De gemeente, GGZ Noord-Holland Noord en wijkvereniging Ypestein heb ben gezamenlijk gezocht naar een geschikte nieuwe locatie voor de skate baan en hebben deze gevonden op het terrein van GGZ Noord-Holland Noord. De skatebaan staat op de hoek, waar de. Kanaalweg en het Rosendaal bij elkaar komen, tegenover de brand weerkazerne, Er is zorgvuldig nagedacht over de inrichting van het terrein ter bevorde ring van de veiligheid en om overlast te voorkomen. Zo is het terrein goed zichtbaar vanaf de openbare weg, is het 's avonds niet verlicht en.is het niet mogelijk om het terrein op te rijden met auto's en scooters. Daarnaast bemoeit de jongerenwerker van Heiloo, Beulah Samuel, zich actief met het gebruik van de skatebaan. De skatebaan aan het Rosendaal wordt geplaatst voor een periode van vijf jaar dan beziet het gemeentebestuur of er op dat moment een andere plek wense lijk is voor de skatebaan. HEILOO - Dat de avondvierdaagse afgelopen \yeek werd gehouden, is niet onopgemerkt aan Heiloo voorbij gegaan. Doordat de Plaatselijke Wan delcommissie weer veel aandacht aan de te lopen parcoursen had besteed, werden alle delen van Heiloo door de wandelaars bezocht. De verschillende afstanden gingen de eerste dag richting Vènnewatersweg en de Boswijk, de tweede dag door het Heilooërbos en Plan Oost, de derde dag werd de omge ving van het Blockhovenpark en Plan West bezocht en de vierde dag liep door Ypestein met daarin opgenomen een gedeelte van het Oosterbos. Jammer genoeg heeft de commissie tij dens het controleren moeten constate ren dat er op elke avond wel een aan tal routepijlen waren weggehaald of vernield. Helaas schijnen dit soort gebeurtenissen tegenwoordig steeds meer gebruikelijk te zijn. Door de inzet van de ouderraden van alle deelnemende scholen werden op elke avond rustplaatsen gemaakt, waar Vooral maandagavond was het afzien vanwege de hitte, des te groter de bewondering voor de veelal jonge deelnemers, (foto: MSP) de kinderen werden onthaald op limo nade en de nodige snoeperij. De weer goden waren dit jaar de wandelaars bij: zonder gunstig gezind. De eerste avond was het zeer warm en volgens de wan delaars leek het wel een hittegolf. De overige drie avonden was het lekker wandelweer. Het deelnemersaantal bleef deze keer nagenoeg hetzelfde als vorig jaar. Opvallend dit jaar was dat vooral steeds meer 15 kilometer-lopers Heiloo hebben ontdekt. De heer D. Slagter mocht zich dit jaar kroonloper noemen: hij liep voor de 36ste keer de NWB avondvierdaagse. Dat wandelen de mensen actief houdt, bleek wel uit de deelname van de heer W. Alleman, die binnenkort 82 jaar hoopt te wor den. Vrij dagavond was het feest bij aan komst op het schoolplein van de St. Radboudschool. De wandelaars wer den muzikaal opgewacht door muziek vereniging Eensgezindheid en het laat ste gedeelte van het te lopen parcours door Fanfare Showband Heiloo. Deze bracht de wandelaars door de met veel vlaggen versierde Breedelaan naar de finish. Tijdens de laatste avond was een groep bewoners van Huize Overkerck en de Loet aanwezig, die in hun rolstoel met hun familieleden deelnamen aan het wandelfestijn. Al met al was deze avondvierdaagse een groot succes, mede door alle vrijwilligers (verkeers- begeleiders, EHBO en politie), die klaar stonden om te zorgen dat de wan delaars de drukke oversteekplaatsen veilig konden passeren. HEILOO - Al sinds 1990 is Mayflower een vertrouwde naam in Heiloo. Vooral om de mooie kaarsen, servetten, kaarten, posters en allerlei andere accessoires, en een verdwaal de kast of stoel. Maar ook een beetje om Mary Baltus, die inmiddels al 14 jaar een van de gezichten van May flower Kadoshop is. Ze weet nog goed hoe Mayflower als relatief klein winkeltje in winkelhof 't Loo begon. Vergeleken met ons huidige pand was dat echt een pijpenla, maar dat was knus en gezelligWe hadden wei nig ruimte maar het stond echt hele maal vol met de leukste tuttels en frutsels en prullaria. Later is het alle maal veel stijlvoller en overzichtelij ker geworden en zit er echt lijn in de collectie, maar dat rommelige van toen had ook echt wel wat hoor! Mensen kwamen ook regelmatig snuffelen naar nieuwe dingetjes. We verkochten bijvoorbeeld van die klei ne boekjes met romantische verhaal tjes, en daar wordt nu nog weieens om gevraagd! Dat snuffelen naar nieuwe dingen is overigens niet veranderd. De collec tie van Mayflower wisselt om de paar weken, en ook de inrichting van de winkel wordt regelmatig veranderd. „Daardoor blijft het zeer de moeite waard om regelmatig binnen te lopen en nieuwe ideeen op te doen", advi seert Mary. Eigen stijl De huidige collectie van Mayflower bestaat uit mooie trendy zitmeubelen van merken als Danca, Soho en Crack. Stoere degelijke stoffen in basic kleuren, met comfortabele kus sens en aparte details zoals de roest vrijstalen pootjes. Maar ook ée robuuste kasten en (extra lange) tafels van onbewerkt teakhout, win kelkasten, opvallende spiegels, zilve ren fotolijstjes, kleurige vazen en schalen, en kaarsen in alle mogelijke kleuren zijn een bezoek aan Mayflower meer dan waard. „De trend is nu om basic meubelen te combineren met gekleurde accessoi res, het gekleurde glaswerk woon- kussens en kaarsen verkopen dan ook goed. Maar het moet wel bij de mensen passen. Vind je het niet mooi, dan moet je het niet kopen omdat het 'in' zou zijn. Het is juist leuk als mensen hun eigen stijl com bineren, en dat de inrichting in balans is." Eerlijk en oprecht advies „Ik heb ook weieens een klant gehad die koste wat kost een enorme vaas kocht omdat wij die in de etalage hadden staan en dus 'hip' was. Terwijl ik aan de klant zag dat ze die vaas eigenlijk helemaal niet mooi vond. Dan zeg ik ook gewoon dat ze het beter niet kan doen hoor, ik hou van een eerlijk en oprecht advies. Behandel mensen zoals ik zelf ook graag wordt behandeld in winkels. Mijn collega's Anouschka, Greetje, Iris en Celine hebben precies dezelf de houding. En dat wordt door onze klanten erg gewaardeerd." Een goed advies is ook om eens te gaan kijken bij de andere vestiging van Mayflower in Heerhugowaard House of Mayflower aan de Indus triestraat 6 (straat achter station Heerhugowaard). Daar vindt u maar liefst 2000 vierkante meter aan meu belen en woonaccessoires. „En als mensen iets hebben gezien wat wij niet in de winkel hebben staan, dat geldt ook voor de Kadoshop, dan kan het eigenlijk altijd wel besteld wor den. En kan het niet worden besteld, dan kunnen we het speciaal laten maken via een firma waar wij mee samenwerken!" Prettige woonkamersfeer De winkel heeft een prettige woon kamersfeer, je voelt je direct welkom. „Dat is iets wat we erg belangrijk vin den", vertelt Mary. „We zullen ook nooit de mensen opjagen om vooral iets te kopen, alsjeblieft zeg! 'Kijk rustig rond, en dan hoor ik het wel als u iets te vragen heeft', is mijn uit gangspunt. Daardoor hebben we veel vaste klanten, die regelmatig langs komen. Meestal om een leuk kado te kopen, of om te zien wat er nieuw is. Maar ook weieens om even lekker te kletsen hoor", lacht Mary. „Van som mige klanten weet ik inmiddels best veel, je bent ook weieens een beetje sociaal werkster. Maar dat maakt dit werk juist zo ontzettend leuk. Naast het feit dat ik woninginrichting erg boeiend en leuk vind, ben ik ook gek op omgaan met mensen en gezellig heid. Waarom denk je anders dat ik hier al 14 jaar werk?" Bomexplosie i politiebureau Heiloo centraal in Ter Plaatse REGIO -Woensdag 16 juni besteedt het RTV N-H opsporingsprogram ma Ter Plaatse aandacht aan bomex plosie bij het politiebureau in Heiloo. De gevel van het politiebu reau werd in de nacht van 28 op 29 mei vernield met een zelfgemaakte bom vernield. De bom was kort daarvoor neergelegd door vandalen. De bom was gemaakt van een stalen pijp, gevuld met kruit uit vuurwerk. Bij de explosie sneuvelden ruiten en deuren. Het projectiel werd wegge slingerd en landde in de hal van een appartementencomplex 30 meter verderop. De politie hoopt dat kij kers van Ter Plaatse kunnen helpen bij het oplossen van het misdrijf. Ter Plaatse wordt uitgezonden om: 19.25,20.25,22.25 en 23.25 uur. Voor meer info: www.ter-plaatse.nl. Omdat BIJZONDERE MAKELAARS ERA' VAN (072)5351000 ERA verkóópt huizen! Ook uw huis? Mayflower Kadoshop vindt u in 't Loo, bij de ingang tegenover de Witte Kerk, tel. 072-5339555. SUPER VOORDELIG Ambachtelijke slagerij RunderMinute Steaks 4stuks5,40 Duitse Biefstuk 3,75 Kipfilet kiio€7,95 Achterham iso gr 1,95 Pizza Uit eigen keuken 3,95 Mary Baltus is al veertien jaar een van de gezichten van Mayflower Kadoshop. Bach's Kantates in de Witte Kerk HEILOO - Zaterdagavond zal de kan- tatemuziek van Johann Sebastian Bach te horen zijn in de Witte Kerk van Heiloo. In een prachtige ambiance zal de kantate BWV 2 'Ach Gott, vom Himmel sieh darein' gedateerd 18 juni 1724 door een aantal uitgelezen zan gers en instrumentalisten ten gehore worden gebracht. Deze Koraal Kantate werd geschreven op een gedicht van Maarten Luther naar Psalm 12 (1524 )waarin Luther de goddeloosheid en de ketterijen beschrijft. In het middenstuk geven de recitatieven en de aria's prachtig de kern weer waarin Maarten Luther zijn woorden schreef. Bachs compositie- de tweede in de jaargang van de koraalkantaten- is ont staan op 18 juni 1724. In Leipzig begon in 1723 een artistiek project van enor me omvang: Bach schreef vrijwel elke zondag en feestdag een kantate. In totaal vijf jaargangen, waarvan alleen de jaargangen 1723/1724,1724/1725 en 1725/1726 bewaard zij gebleven. Zo ook de kantate BWV 2 zoals die op 19 juni in de Witte Kerk zal worden uitge voerd door 'het Collegium Vocale Camerata, onder leiding van Gerard Leegwater, met medewerking van diverse instrumentalisten en zangers. Liturg in deze Cantatedienst is Ds W.J. Keuning uit Den Helder. Aanvang: 19.00 uur, voor nadere informatie: www.wittekerkheiloo.nl. Activiteiten voor 50-plussers HEILOO - Stichting Ouderenwerk Heiloo organiseert weer diverse acti viteiten. Op woensdag 21 juli kan wor den deelgenomen aan een workshop acrylcollage maken. Onder begeleiding van docente Trudie Buis wordt er een collage gemaakt met verschillende materialen. Deze workshop is van 10.00 tot 16.00 uur en kost 35 euro inclusief materiaal en eenvoudige lunch. Vooraf aanmelden verplicht. Trudie Buis verzorgt op donderdag 22 juli van 9.30 tot 16.30 uur een workshop mozaïek maken. Deze mozaïek wordt gemaakt op een dienblad of paneeltje. De kosten voor deze workshop zijn 45 euro inclusief materiaal en eenvoudige lunch. Ook voor deze workshop dient u zich van te voren aan te melden. G.P. Groot is een bekende naam in Heiloo. Dit bedrijf biedt containerser vice en recycling aan. Maar wat houdt dat nu precies in? Voor iedereen die dat wil weten is er op woensdag 28 juli een excursie naar G.P Groot. De excur sie is van 10.00 tot 12.00 uur. Deelname aan deze excursie is gratis. De excursie vindt plaats aan De Boekelerdijk 13a in Alkmaar. Voor de excursie dient u zich van te voren aan te melden in verband met een maximum aantal deelnemers dat meekan. Voor informatie en aanmelden kunt u bellen naar Stichting Ouderenwerk Heiloo 072-5331297. iMBACHTEUJK naturel of ff) Z.V gemarineerd 100 gr. mm gemarineerd5 stuks J 3 HALEN 2 BETALEN 1 Op ódofj eett> oude> wetéa&cJxm Diverse soorten V C van 6,50 voor maar «y 9 €?0,00P«9«etW ihiPfstuK-strogan°ttsaus kruidenboter e" geng^ stationsweg Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uurvrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo s ■In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. IEDER VAARWEI iN "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo HEILOO m FR A i www.vanderborden. Heerenweg 44 072 5338487 I VRIJDAG en ZATERDAG Kennemerstraatweg 330 Heiloo lIJJ Telefoon: 072- 533 40 95 nvm Internet www.hopman.nu Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 DONDERDAG t/m ZATERDAG 4 stukst MET GRATIS ORANJE HAMER W* Regio Noord" Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. 1) 1 Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo met verse m sa\ade^

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1