Inloopavond skatevoorziening Limmen wekt gemengde gevoelens op Kunst Fiets Routes in de regio s Redt het Dorpspark strijdt verder Feestelijk weekend met negen beeldende vormgevers. Koe kwijt BRIEVEN VYY blijft in Castricum Bouwaanvraag NOMOS meetpunt ingediend Inventarisatie huis vesting basisscholen Akersloot afgerond Plaatselijk nieuws uit Limmen en Akerslootgemeente Castricum Motorscooter gestolen INGEZONDEN het weer vandaag.a WWW. Een tevreden roker is geen onruststoker Nieuwe gemeentegids Castricum komt uit 12,5 jaar motorclub AMC Bacchus Conquistanieuws Open dag bij Klein Duimpje te Limmen Onderzoek naar huisvuil ophaalwerkzaamheden Meisjes D jun. Trias Aanrijding Eerste woning Het Palet opgeleverd CASTRICUM - De toeristen en ande re belanghebbenden van het VW te Castricum kunnen opgelucht ademha len; de gemeente zegde onlangs haar steun toe in de vorm van E 22.000,- excl. BTW voor netwerk integratie zodat de automatisering geoptimali seerd kan worden en het VVV aan de landelijke erkenningeisen van deze tijd voldoet. Het VW kan daarmee zelf standig blijven functioneren. In sep tember volgt een nota aan de raad waarin het VVV als aandachtspunt wordt genoemd. CASTRICUM - Wethouder Veldt toonde zich verheugd over het feit dat de benodigde bouwvergunning voor het NOMOS-meetpunt, dat het vlieg tuiglawaai moet registeren in de gemeente Castricum, is ingediend. Wanneer e.e.a. niet wordt opgehouden door bezwaren, hoopt de wethouder dat het meetpunt in september werke lijk wordt geïnstalleerd. Verder liet de heer Veldt weten dat op 29 juni een commissieoverleg plaatsvindt te Beverwijk, waar de Milieudienst een gezamenlijke bijeenkomst organiseert voor de leden van de betrokken com missies uit Beverwijk, Castricum, Heemskerk, Velsen en Uitgeest. Gesproken zal onder andere worden over de strategische nota Schiphol, die is opgesteld door het cluster Noord (IJmond en Castricum). Daarin wordt geredeneerd vanuit het gezamenlijk belang. Zo wordt getracht een maat schappelijk aanvaardbare balans tussen economie en milieu te vinden, wil het cluster meer hinderbeperking, een rechtvaardig verdelen van de overlast en een eerlijke en open informatie stroom naar haar burgers. Tevens wordt gekeken naar gezondheid en veiligheid. AKERSLOOT - De Jacobusschool blijft behouden voor de kern Akersloot. Dat maakte wethouder Könst afgelopen woensdag bekend. Hoewel aanpassingen aan het gebouw noodzakelijk zijn, lijkt de torstroom van leerlingen in de toekomst garant te staan voor het zelfstandig kunnen func tioneren van deze vestiging. Tevens zal er een stedenbouwkunidge visie wor den ontwikkeld naar de mogelijkheden voor nieuwbouw naast de huidige loca tie van de Johannesschool. Voor de kosten van dit onderzoek (E 20.000,-) wordt de reserve van onderwijshuis vesting aangesproken. Bij dit onder zoek wordt tevens gekeken hoe De Lelie, de bibliotheek, woningbouw, mogelijkheid voor een multifunctione le ruimte en de aula bij de plannen betrokken kunnen worden. De Rembrandtschool is toe aan onderwijs kundige vernieuwingen, waarbij leer middelen en begeleiding van kinderen met een 'minder goed' leervermogen centraal staan. Kinderopvang voorzieningen als peuterspeelzalen, kinderdagverblijf, naschoolse opvang en scouting worden niet meer bij het proces betrokken. LIMMEN - Vanuit de garage van een woning aan de Zuidkerkenlaan is tus sen vrijdag 18 juni en zondagmiddag 20 juni 14.00 uur een motorscooter wegge nomen. De dader kon via een raampje de afgesloten garage binnenkomen en zo met de scooter naar buiten rijden. Het gaat om een Gilera, het type is Runner 180. Het voertuig is voorzien van het kenteken MD-SN-67. LIMMEN - Vorige week woensdag vond in de Burgerij een informatiea vond plaats over het nieuw aan te leg gen skate-element in het Dorpspark te Limmen. Burgemeester en wethouders hebben in principe besloten in Limmen en Akersloot een locatie aan te wijzen die geschikt wordt gemaakt om een skatevoorziening te plaatsen. Aan dit besluit is een interne studie van ver schillende locaties in de twee kernen vooraf gegaan. De nu aangewezen voorkeurslocaties zijn als meest geschikt naar voren gekomen. De jeugd van Limmen mocht woensdag een keuze maken uit verschillende elemen ten, de ouders konden zich laten infor meren over de definitieve plek, geluids belasting en andere elementaire zaken. De jeugdige skaters, die in flinke getale naar de Burgerij waren getogen, over legden enthousiast over de verschillen de mogelijkheden die de gemeente voor hen op papier middels tekeningen en lengtematen had gezet. 'Vet cool hoor' zo vatte de jeugd het nieuwe speeltuig samen. De aanwezige volwas senen keken minder blij. Met de keuze voor Limmen (het park aan de Vuurbaak/Middenweg, in de nabijheid van de jeu de boulesbaan aan de noord zijde van het park) waren zij het over het algemeen nog steeds niet eens. In Akersloot, waar vorige week maandag een informatieavond werd gehouden en de opkomst nihil was, bleken geen bezwaren tegen de locatie (een klein deel van de parkeerplaats van Oeverpark De Hoorne, nabij de jacht haven van de A.R.Z.V.), zodat de jeugd daar waarschijnlijk snel van de voorzie ning gebruik kan maken. Opvallend was de voorkeur van de Akerslootse jeugd voor een zogeheten half-pipe, die niet als keuzemogelijkheid was opge nomen. Vanwege de grote animo voor een half-pipe in Akersloot, hebben bur gemeester en wethouders besloten deze aan de lijst van te kiezen voorzie ningen voor Akersloot toe te voegen. Geen discussie Wethouder Könst opende de avond in Limmen met de mededeling dat de bij eenkomst niet als discussieavond dien de. De omwonenden, belangstellenden en bezwaarmakers konden zich slechts laten informeren over de nieuwe plan nen, waarna zij eventueel schriftelijk hun bezwaar over de voorgenomen locatie konden indienen. „Dat zullen we zeker doen!", liet een woordvoer ster namens het actiecomité Redt het Dorpspark direct weten. „We vinden het namelijk belachelijk dat we nu de aanleg van een groot skatepark van de baan is wel een element in het park Deze skaters verheugden zich al helemaal op de door de gemeente Castricum voorgestel de skate-elementen. Hoewelzij hun favoriete toestel hebben aangegeven liet het actieco mité diezelfde avond nog weten niet zonder slag of stoot akkoord te gaan. (foto MSP) krijgen, waarvoor nog steeds de aanleg van een plak asfalt van 200 m2 meter nodig is!" Ter vergelijk; voor de aanleg van het skatepark werd ruim 400 m2 gerekend, zodat de omwonenden nog altijd met een veld dat de helft zo groot is worden geconfronteerd. Het actieco mité vocht eerder een bittere strijd uit met de gemeente Castricum, die meen de een skatepark vergunningvrij te kunnen aanleggen. Na een rechterlijke uitspraak, waarin Redt het Dorpsprak in het gelijk werd gesteld, bond de gemeente in en beloofde nogmaals alle locaties te onderzoeken en zich te rich ten op de aanleg van een enkel skate- elemént, dat veel minder groot zou zijn. Vragen die betrekking hadden op de geluidsoverlast wees de gemeente Castricum van de hand. „Geluid laat zich nu eenmaal moeilijk meten", aldus een woordvoeder. „We hebben een extern bureau onderzoek laten doen en metingen laten uitvoeren. Daarnaast heeft het MRA (Milieudienst Regio Alkmaar) de rapporten bekeken van het onderzoeksbureau. Ook zij zijn van mening dat deze er goed uit zien en de berekeningen kloppen. De maximaal toegestane waarde in een buurt als deze ligt daarbij op 69 decibel. Daaraan voldoen de door ons voorgestelde toe stellen allemaal." Ook met het aantal meters dat de speelvoorziening buiten de bebouwing moet liggen heeft de gemeente reke ning gehouden. „Het toestel moet offi cieel 36 meter vanaf de gevel van de woning liggen", aldus de woordvoeder. „Bij de door ons gekozen piek in het Dorpspark ligt het toestel 43 meter van de eerste bebouwing af, waarmee het dus ruimschoots voldoet aan deze eis." Het actiecomité liet echter weten het er niet bij te laten zitten. „We zijn echt niet tegen een skatevoorziening, maar vragen ons af waarom het nu juist in het Dorpspark moet", zo klonk het woensdag. „Bovendien trek je met zo'n groot stuk asfalt hangjongeren aan, die daar lekker met brommers overheen gaan crossen en het skateobject als springschans gaan gebruiken. Waarom zijn de andere locaties niet meer in beeld, en richt men zich alleen maar op het Dorpspark? Inzage Sinds donderdag 17 juni liggen de stuk ken ter inzage voor een periode van vier weken. Tijdens deze periode kan ieder een schriftelijk zijn reactie indienen bij het college van burgemeester en wet houders van Castricum, postbus 1301 1900 BH Castricum. Na afloop van deze periode worden de ingekomen reacties samengevoegd tot een inspraaknota. Op basis hiervan neemt het college een defi nitief besluit tot plaatsing en wordt ook besloten welke skatevoorziening wordt geplaatst. De indieners van een inspraakreactie krijgen geen persoonlijk bericht van het genomen besluit, maar krijgen wel een exemplaar van de inspraaknota toegezonden. Vorige week zaterdagmiddag fietste ik langs de rijksstraatweg in Limmen. Ter hoogte van café bar de Uitkomst werd ik verrast door een rookgordijn dat mijn pad kruiste, ik gaf een ruk aan mijn stuur en zo belandde ik midden in een palingrook wedstrijd. Ik stapte van mijn fiets en besloot eens een kijkje te gaan nemen. Achter het café stonden maar liefst 16 soorten rookvaten, kisten en tonnen opgesteld. Achter de vaten waren de rokers bezig met het schoon maken en pekelen van hun wedstrijd aaltjes. Iedere deelnemer kreeg 6 palin gen uitgereikt welke zij op hun eigen manier mochten roken. Na het roken moeten er van de 6 palin gen 3 worden ingeleverd bij de deskun dige juryleden, die ze op hun beurt weer keurden op smaak, geur, kleur en presentatie. Het viel mij op dat er door een aantal rokers op een wel heel geheimzinnige manier werd gerookt. Achter op het pleintje zat een oude verstokte roker met een speciaal soort zaagsel in zijn hand, volgens de man stamde het oude mot uit de vorige eeuw, de fanatieke roker was speciaal naar Ierland gevlogen om het dure zaagsel te importeren. Ook trof ik er een roker aan die zijn palingen in de whisky doopte alvorens ze in zijn rookvat te hangen, volgens een bezoeker was de vent niet goed wijs, je doop die paling toch niet in die dure whisky dat mot je zelf op zuipen, zei de man met een droevig gezicht. Verderop kwam ik in gesprek met een ontevreden roker, ik kom hier voor de gezelligheid maar niet voor het winnen antwoordde de man emotioneel. Vorig jaar namelijk waren er twee deelne mers die hun paling in hetzelfde vat hadden gerookt, toen zij hun gerookte waar ter keuring aanboden bij de zgn. deskundige jury gebeurde er iets heel merkwaardigs, deelnemer 1 won de eerste prijs en deelnemer twee eindigde als laatste, rara hoe kan dat. Na het roken verdwenen de deelne mers in het café, ondertussen zaten de juryleden te schrokken aan een lange tafel die speciaal voor hen was gedekt. De heren en dame roken, voelden, lik ten en vraten of hun leven er vanaf hing. Na een half uurtje boeren, winden en uit- buiken waren de keurmeesters het eens, Erik Groot was de grote winnaar, hij mag naar Kortenhoef om mee te dingen naar het Nederlands kampioenschap, Eric succes gewenst! Niet iedereen was blij met de uitslag, maar zoals iedereen weet kan er maar één de winnaar zijn. Ik ben blij dat ik aan mijn stuur trok want het was een onvergetelijke dag. Een trouwe bezoeker Naam en adres bekend bij de redactie. (Brief ingekort door de redactie) Open tuin en exposities bij jubilerende tuincursussen Jeanine Jonker LIMMEN - Vorige week heeft u het al kunnen lezen in de Uitkijkpost: de open tuindagen van Jeanine Jonker. Om te horen en zien bij Jeanine wat de plannen zijn, ging de Uitkijkpost op onderzoek uit. Jeanine schenkt een kop thee in haar gezellige woonkeuken aan de Kerkweg 24 in Limmen. De plek waar het straks allemaal gaat plaatsvinden: de viering van 12,5 jaar tuincursussen geven.Terwijl Jeanine de Uitkijkpost openvouwt begint ze enthousiast te praten om eigen lijk nooit meer op te houden: „Kijk, hier staat het, een halve pagina! Maar jam- Vervolgens studeerde ze aan de STOAS, een werd er wat wijzer van. En je zult zien dat bezoekers na de begeleiding of uitleg vaak zeggen: oh, zit dat zo? Alleen uit een boek leren werkt vaak niet. Dus de bezoekers leren ook nog wat tijdens hun bezoek." Lessen in tuinieren en skiën Jeanine Jonker weet waar ze over praat als het over lesgeven heeft. Zelf wilde ze graag boswachter worden, maar vrouwe lijke boswachters waren in haar tijd geen gemeengoed. Dus koos ze voor de Middelbare Tuinbouwschool in Hoorn. mer genoeg staat er niet in wanneer het is en waar." Met haar jarenlange erva ring van folders maken en cursus geven, kent Jèanine het klappen van de zweep. Ze ontvouwt een frisgroene folder boor devol cursussen, lezingen en workshops. „Ik ben begonnen met lesgeven in Heiloo, Castricum en St.Pancras, waar ik vandaan kom. Cursisten uit heel Noord- Holland hebben mij weten te vinden. Ik ging naar de mensen toe en huurde dan een leslokaal. Tegenwoordig geef ik ook les vanuit mijn eigen leslokaal bij mij thuis. Prijsvraag Om dat heugelijke feit te vieren heeft Jeanine flink uitgepakt. Op zaterdag 26 en zondag 27 juni zal haar tuin van 11.00 tot 17.00 uur openstaan voor vele geno digden en geïnteresseerden. Men kan dan niet alleen van de gezellige tuin van Jeanine genieten, maar ook van het werk van wel 9 exposanten. Jeanine: „Ihinen worden vandaag de dag vaak aange kleed met een blikvanger, een kunstob ject bijvoorbeeld. Dat leek mij dus wel een leuk idee voor mijn open dagen. Ik dacht: ik ga een visje uitwerpen en van het een kwam het ander. Ik moest op een gegeven moment gewoon stoppen met kunstenaars uitnodigen. Sommigen heb ben wel 15 objecten mee." De route zal beginnen in het leslokaal van Jeanine. Daar zijn de binnenexposi- ties te vinden. Het cursusmateriaal en het nieuwe programmaoverzicht ligt er klaar. Daarna kan men zijn weg vervol gen door de ongedwongen sfeer van de tuin. Er zijn ideeën genoeg om het de bezoe ker te inspireren. De demonstranten zul len laten zien hoe de weefobjecten gemaakt worden, er wordt geschilderd, gewerkt met wilgentenen en natuurlijk is er het een en ander te koop. Tevens zal er een prijsvraag over snoeien zijn waar mee een workshop te winnen is. Een leuke bezigheid zo'n prijsvraag weet Jeanine uit eigen ervaring. „Ik heb bij de Groei Bloei-markt op 1 juni in Zaanstad voor het eerst die prijsvraag gedaan. Het was erg leuk, want mensen gingen met elkaar overleggen en ieder- de agrarische lerarenopleiding. Daarvoor zat zij 1 jaar in Nijmegen, 1 jaar in Boskoop en 3 jaar in Den Bosch op school. Omdat zij ervan overtuigd was dat je praktijkervaring nodig hebt om les te kunnen geven, had zij daarna verschillende functies bij een tuincen trum met een ontwerpafdeling en een aanleg en onderhoudsploeg. Toen haar baas, die ook les gaf aan de Volksuniversiteit, vroeg of Jeanine zijn lessen wilde overnemen, deed zij dat graag. Zo bekroop haar ook de passie om volwassenen de fijne kneepjes in het tuinieren bij te brengen. Grappig detail is dat Jeanine ook vele jaren lesgegeven heeft in skiën. Bij II Primo in Bergen en enkele seizoenen in Spaarnwoude. En met een man die hovenier is, kan het dus bijna niet anders dan dat er bij haar thuis veel gepraat wordt over tuinen. „Ik krijg veel steun van mijn man, we over leggen veel en werken samen. Een tuin ontwerp gaat bij ons nooit de deur uit voordat we er allebei naar gekeken heb ben. Geen tuin is hetzelfde. Ik hou ervan iets nieuws te maken, maar we waarde ren wat er al is en passen daar het ont werp op aan. Dat wordt vaak gewaardeerd door klanten. Bovendien is het al kostbaar genoeg om iets nieuws aan te schaffen." Met de folder van de tuincursussen op tafel raakt Jeanine niet uitgepraat over haar cursussen en vooral het plezier dat zij, maar zeker ook de cursisten daaraan hebben. „In zes lessen maken mensen een vakbekwaam ontwerp. De cursussen zijn dan wel kort, maar ook intensief, Er moet soms 2,5 tot 6 uur huiswerk gemaakt worden. Het is dan ook erg leuk als je een echtpaar dat bij mij op les zat trots hoort zeggen bij hun zelf ontwor pen en aangelegde tuin: Dat dit ons zo gelukt is in die paar lessen!" Open tuin en exposities bij Jeanine Jonker op 26 en 27 juni van 11.00 tot 17.00 uur. Op de Kerkweg 24 in Limmen, de toegang is gratis. Iedereen is welkom om te genieten van de tuin, beeldende vormgeving, live muziek en vers schepijs. Voor informatie belt u: 072-5053646 of kijk op www.tuincursussen.nl. CASTRICUM - Deze week verschijnt de gemeentegids Castricum. De gemeentegids is in deze uitgave tevens voorzien van 'Uw telefoongids'. De gemeente Castricum is één van de eer ste gemeenten waar de burgers een gemeentegids inclusief een telefoon gids ontvangen. In De gemeentegids worden oranje pagina's opgenomen met daarin een overzicht van telefoonnummers van personen en bedrijven van de betreffen de gemeente. De gids heeft een uniek concept. Het product is een combinatie van een gemeentegids en een telefoon gids en is weergegeven in een hand zaam formaat (18cm x 25,5cm). De gids onderscheidt zich van andere gidsen doordat zij lokale informatie bevat. Consumenten zullen makkelijker naar het ontwikkelen van een nieuw con cept. Alle informatie is opnieuw gerangschikt. Het trefwoordenregister verwijst u naar de door uw gewenste informatie. Wethouder Könst toonde zich bovendien bijzonder verheugd met de Sportwijzer in de gids. „Aanvankelijk wilden wij een Sportgids presenteren, maar die zou 'maar' 30 pagina's tellen. Risico daarvan is dat de mensen hem eerder bij het oud papier doen, en nu is alles handig en overzich telijk in één gids gerangschikt." AKERSLOOT - De Akersloter motor club AMC Bacchus is een actief rijdende motorclub met ongeveer 125 leden uit Akersloot en omgeving. Tijdens het weekend van 2 t/m 4 juli viert AMC Bacchus haar 25 jarig jubileum. Dit CASTRICUM - Op zondag 27 juni vindt de jaarlijkse Kunst Fiets Route plaats door Limmen Bakkum Castricum Uitgeest en Akersloot. De afstand is 30 kilometer en de deelname is gratis, de tijd is 11.00 uur - 17.00 uur. Organisatie Limmen Cultuur. Stop 1. Tineke's Atelier, Rijksweg 176, Limmen. Tel. 072-5051825 Stop 2 Atelier Nella van Os, Westerweg 39, Limmen. Tel. 072-5051823 Stop 3 Ateliers De Duinrand/Perspectief, van Oldenbarneveldtweg 37, Bakkum. Stop 4 Ateliers Achterom. De Duinrand/Atelier LIMMEN - Het programma voor woensdag 23, vrijdag 25 en zaterdag 26 juni bij JC Conquista is: Conquista kids 4 t/m 8 jaar Zaterdagochtend wordt er bij de kin derwerkgroep weer super veel geknut seld! Wat je precies gaat maken ver klappen we nog niet, want dit wordt een leuke verrassing. Kom dus ook naar Conquista voor weer heel veel knutselplezier! De ochtend begint om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. De entree is 1 euro. Tieners: Film! Zaterdagavond 26 juni presenteert Conquista weer een topfilm op groot doek! Welke film er gedraaid gaat wor den is nog niet bekend, maar als je een leuke film weet mail dit dan naar: tie- nerwerk@conquista.nl De tieneravond begint om 19.00 uur en Conquista sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 t/m 15 jaar. Conquista Café: Karaoke Het jongerencafé is op vrijdag- en zaterdagavond weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Vrijdagavond kan je lek ker mee zingen met de karaoke-songs, waar bij heuse prijzen te winnen zijn! Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internetcomputers en zithoek. De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag Voor iedereen van 8 t/m 12 jaar staan vanaf 14.00 tot 17.00 uur de zes spel computers klaar en de muziek aan. Je kunt tafeltennissen, sjoelen, poolbiljar ten, computerspelletjes spelen, inter netten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen! Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. Stop 5 Toonbeeld, Jan van Nassaustraat De^emee^ woïdt gevierd met leden en bevriende 6, Castricum. TeJf°251-659 01 informatie in één gids te vinden is. De motorclubs uit binnen- en buitenland, tijdens de Kunstfietsroute. De Brink, gemeente en Wegener Suurland richten Op vrijdagavond wil de club het jubi- zich met deze nieuwe gids op de directe leum vieren met de Akersloters. Op 2 juli beginnen de festiviteiten om Back in Business treedt op in Galerie De Boerderij. leefomgeving van de consument. Zoeken wordt daadwerkelijk vinden In De gemeentegids vindt de consument naast gemeentelijke informatie ook informatie over o.a. cultuur ontspan ning, dienstverlening, dieren, huis vesting, medisch, milieu, onderwijs, reli gie, sport, vervoer en zorg. In de oranje pagina's worden op alfabetische wijze alle adressen en telefoonnummers van particulieren en bedrijven in de gemeente weergegeven. Bedrijven kun nen zich extra profileren in Uw tele foongids door middel van advertenties, kadervermeldingen en het toevoegen van extra informatie bij de vermelding. Gebruiksvriendelijk De gemeentegids is vorig jaar opnieuw vormgegeven en de gebruiksvriende lijkheid is enorm verbeterd. Wegener Suurland heeft veel energie gestoken in LIMMEN - Op 19 juni heeft peuter- speelzaal Klein Duimpje een open dag gehouden. Het was een gezellige inloop van nieuwe peuters, die al het prachtige speelgoed konden uitproberen. Er was een Zevenmijlscircuit met koekhap- pen, de peuters konden geschminkt worden, een vader vouwde ballonnen en natuurlijk kon er gekleurd en gepuz zeld worden. De peuterspeelzaal is bedoeld voor peuters van 2,5 tot 4 jaar. Informeert u vrijblijvend naar de mogelijkheden op de peuterspeelzaal (tel. 072-5052951). Bij afwezigheid kunt u bellen met 072-5055471. Stop 6 Galerie Piet Brandjes, Lange- buurt 19, Uitgeest. Tel: 0251-312 351 19.00 uur op het Wilhelminaplein. Op deze avond is er onder andere een motor stuntrijder, een racësimulator, een tom bola met mooie prijzen, een mooiste motorverkiezing en een motoropstap voor kinderen. Ook worden de prijzen van de kleurplaat bekend gemaakt. Er is live muziek van de band Ma Murphy. Zaterdag 3 juli vinden er op het tijdelijke campingterrein bij de jachthaven/ Kerklaan vanaf 13.00 uur silly games (een soort zeskamp) plaats tussen de gasten en de leden. Toeschouwers zijn welkom! 's Avonds vieren leden en gasten in besloten kring het jubileum. Op zondag 4 juli houdt AMC Bacchus een motortoertocht door het mooie Noord Holland. Deze tocht staat open voor elke enthousiaste motorrijder! Inschrijving is tussen 11.00 en 13.00 uur in bar 't Voorom aan de Kerklaan. CASTRICUM - De gemeente Castricum laat onderzoek naar uitbeste ding- en samenwerkingsmogelijkheden wat betreft het ophalen van huisvuil. Het college van B&W geeft daarmee gehoor aan de motie die de raad op 29 maart indiende. Er wordt een budget beschik baar gesteld van E 25.000,- ten behoeve van externe expertise, een bedrag dat de gemeente op termijn hoopt terug te ver dienen door het goedkoper kunnen ophalen van huisvuil. De kosten komen ten laste van de post reiniging dienstjaar 2005. Begin 2005 verwacht men het onderzoek aan de raad te presenteren. Stop 7 Gemeentehuis Uitgeest, Middel weg 28, Uitgeest. Tel. 0251-361 111 Stop 8 Stichting de Nieuwe Kuil, Cultureel Centrum Uitgeest, Hogeweg 8, Uitgeest. Tel. voor 27 juni: 0251-311776. Tijdens de Kunstfietsroute: 06-30290039. Stop 9 Het Gemaal 1879, Fielkerweg 4, Akersloot. Tel. 0251-313286/311209. Stop 10 Cultureel- en Sportcentrum De Lelie, Rembrandtsingel 3, Akersloot. Stop 11 Galerie De Boerderij, Uitgeesterweg 31, Limmen. In deze 130-jaar oude stolpboerderij is plaats gemaakt voor de schilderijen van de Limmense kunstenares Esther van Tilburg. De geexposeerde (bloem)stil- LIMMEN -Sinds woensdagochtend 16 juni is de promotiekoe van de familie Welborenaan de Rijksweg 1 te Limmen spoorloos, nadat zij eerder met witte en oranje verf was beklad. Mocht u iets gezien hebben, dan verzoekt de fami lie u contact op te nemen met de plaatselijke politie. AMSTERDAM - Tijdens de district finale bij Atos in Amsterdam op zaterdag 19 juni hebben de meisjes D van Trias zeer goed gepresteerd. Helaas kwamen ze een tiental pun ten tekort om naar de NK te mogen. Tijdens de estafette werden ze twee de in 33.51 sec. Sneller waren deze meiden nog niet geweest. Trias stond op dat moment zelfs tweede, goed voor een finaleplaats. De spanning steeg. Helaas werd het 'net niet' maar toch een prachtige atletiekdag voor de meiden en de meegekomen ouders. Jammer geen NK maar toch tevreden door de goede prestaties van de meiden. levens stralen vlotheid, luchtigheid en elegantie uit. Zeer grote en juist heel kleine formaten worden moeiteloos met elkaar gecombineerd. Naakten en portretten in dezelfde kenmerkende stijlen completeren deze kleurrijke ten toonstelling. In de cursusruimte van schilderclub/galerie de Boerderij is een expositie ingericht met divers werk van cursisten van Esther. Op het erf kunt u de opgedane indrukken verwerken onder het genot van een drankje en bij de klanken van de band Back in Business. Stop 12 Cultureel Centrum Vredeburg, Dusseldorperweg 64, Limmen. Tel. 072 505-1950 Stop 13 Atelier Nel Koppes en Clara Tuyn, Kerkweg 48, Limmen. Tel. 072-5051717 Bij stop 1 (Tineke's Atelier, Limmen) stop 3 (Perspectief, Bakkum), stop 5 (Toonbeeld, Castricum), stop 7 (Gemeentehuis, Uitgeest) en stop 10 (H.U.I.B. in de Lelie, Akersloot), zijn folders van de Kunst Fiets Route ver krijgbaar. LIMMEN - Op donderdagmorgen omstreeks 09.30 uur vond een aanrijding plaats op de Uitgeesterweg te Limmen. Een 57-jarige man uit Limmen reed op de fiets en wilde linksaf slaan. Juist op dat moment werd'hij ingehaald door een 35- jarige man uit Castricum op een motor fiets. Beide bestuurders kwamen ten val. De fietser hep mogelijk armletsel op en werd voor onderzoek overgebracht naar het Medisch Centrum te Alkmaar. LIMMEN - Afgelopen donderdag werd het eerste appartement aan de Rijksstraatweg 83-85 opgeleverd. In appartementencomplex Het Palet ontving het echtpaar Hoedjes uit Limmen als eerste de sleutel van hun nieuwe woning. Uitvoeder Cees Sierkstra overhandigde namens BAM woningbouw Alkmaar het echtpaar een fraai boeket bloemen en wenste hen veel geluk in hun nieuwe huis. Het complex, waarin veertien appartementen en drie bedrijfsunits zijn gevestigd, biedt veel priva cy en heeft dertig eigen parkeerplaatsen. Er zijn vier verschillende types apparte menten, waaronder op de hoeken twee fraaie penthouses. Aan de binnenzijde van de appartementen ligt een fraaie daktuin waar de bewoners een ontmoetingsplaats vin den die volledig omringd is door melkwitte glaspanelen. „Zo hebben niet alleen de bewoners van Het Palet, maar ook de directe buren nog voldoende privacy", aldus de uitvoerder. Bovendien zijn alle appartementen aan de Rijksstraatweg voorzien van geluidwerend glas, zodat de geluidsoverlast van doorgaand verkeer tot een mini mum beperkt blijft. De bewoners zijn behoorlijk bij de bouw betrokken geweest en kwamen een keer in de maand een kijkje nemen naar de vorderingen van hun woon ruimte. De meeste appartementen zijn door mensen uit Limmen gekocht, die graag de binding met hun dorp wilden behouden maar de gemakken van 'geen tuin' en 'weinig onderhoud' voorop stelden. Hoewel alle appartementen inmiddels door BAM woningbouw Alkmaar zijn verkocht, kunnen geïnteresseerden nog wel terecht voor de bedrijfsruimte. Er staat nog 900 m2 te koop, die naar eigen keuze kan wor den ingedeeld. Ook de koop van een kleiner gedeelte is mogelijk, omdat de afwer king nog moet plaatsvinden. U vindt BAM Woningbouw BV vestiging Alkmaar aan de Arcadialaan 28te Alkmaar, tel. 072-541310Ó.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10