Eerste paal locatie Driestal geslagen Gezellige boel op Heiloos oranjeplein fl# Sinnige's Fruit, munt uit! v: BRINK t a I ij - k o &Kees 65° Kinderen denken na over toekomst van Heiloo BORDEN HOPMAN Ar 1 mmsm Pizza's I rsStf-kM IWltkDSCHÜEL Protesteer tegen de vernietiging ^7 van BOMEN -PE L LA <4/ Shoarma- pakket Biefstukken Kogelbief- stukken 3 stuks 1 WK Slof arnmmrnmmmmm Heiloo als Efteling, voetbalveld of op dak van wolkenkrabber 1(072)5351000 15% Hollandse Trostomaten Bos Worteltjes €0,69 ImaanöüWetsT |iee te nemen We lo.oo pet qetecVit 23 JUNI 2004 - 69e JAARGANG NO. 26 mÊÊtÊÊKÊÊÊttÊÊÊÊÊÊK/ÊSÊÊÊÊÊÊIKoÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊIÊKI^^^ I EU VVS BLAD VOOR HEILOO Eh-4 OMSTREKEN Goedkoop kopiëren dot kan bij ons (vanaf 500 exemplaren) Informeer naar de VOORDELIGE CONTRACTPRIJZEN Ook op internet: FTCTFnivffisuiXni M Onze actieadvertentie niet gezien op 9 juni in deze krant? Bel dan s.v.p. Milieu Contact (5331264) of NCPN (5334588) en wij bezorgen u alsnog de advertentie om uw protest kenbaar te maken. Geen 8 statige gezonde bomen opofferen voor een paar extra parkeer plaatsen bij het stationscentrum!!! MAKELAARS ERA Uw huis? Ons ERA Koper Ihb Garantie Plan® per kilo 0,89 Hollandse Bloemkool Ambachtelijke slagerij Kalfssteaks a t e 4,99 Kalfsrollade Pizza per stuk3,50 Brunch of Russisch- Ei-Salade isogr c0,99 13.00 UUR ^AFGEPRUSD1 VANAF DONDEonDzeGbeKende merken STEVIG Mïfflïl 118® l/nAf iVCw zelfgemaakte Pastrami lOO gram 1 9 van 6.50 voor Diverse soorten lJ\J van 1,35 voor f 9 Open: di t/m zo 12.00 tot 24.00 Wpsatti'w Wienw Schnitzel cordon bleu/ geserveerd Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 53213925322700 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo HEILOO - In het kader van de de nieu we toekomstvisie van de gemeente Heiloo, zijn inwoners, ondernemers en bestuurders in Heiloo, gevraagd om mee te denken over de toekomst van ons dorp. Sinds 1995 werkt de gemeente Heiloo met deze visie onder het motto 'Fijn wonen in 't groen'. Om er voor te zorgen dat de definitieve visie op de toe komst van Heiloo een visie is waar zo veel mogelijk mensen zich in herken nen, zijn diverse partijen betrokken bij de discussie. Ook de basisschoolleerlin gen zijn gevraagd mee te denken over het ideale Heiloo als zij volwassen zijn, in de vorm van een ontwerpwedstrijd. Alle groepen acht is gevraagd een maquette te maken waarin hun ideeën optimaal tot uiting kwamen. Ver schillende teams van de Zuidwester, de Paulusschool, De Duif, de Jan van Rijckenborghschool en de Springschans hebben vervolgens meegedaan. Door dat de vorm vrijgelaten werd was het aanbod zeer veelzijdig en bijzonder cre atief. Zo was een aantal inzendingen heel reaüstisch, terwijl andere sprook jesachtig waren, zoals de maquette waarin Heiloo als een soort Efteling werd uitgebeeld. Veel terugkomende thema's waren groen, wonen, winkelen en sport. In sommige maquettes waren al deze thema's vertegenwoordigd, ter wijl andere zich juist op een bepaald thema hadden gericht. Sommige ma quettes waren zelfs prachtig verlicht! De jury, bestaande uit burgemeester Den Boon, wethouder Bos, en de raadsleden Oosters, Borst, van Dril en mevrouw Ris-Dekker, hadden dan ook een moe- lijke taak om het beste idèe met de eer ste prijs te belonen. Uiteindelijk is de ontwerpwedstrijd gewonnen door de hele klas van de Jan van Rijckenborgschool. Zij gaven vol gens de jury een zeer volledig beeld van de toekomst van Heiloo, in de vorm van de kaart van Noord-Holland. Aan alle facetten is aandacht besteed, van een strand, zwembad en een speeltuin, tot aan een winkelcentrum en zelfs een nieuwe (miljonairs)wijk met veel groen! De jury was onder de indruk van het oog voor detail van deze leerlingen. De tweede prijs werd gewonnen door een team van basisschool de Springschans, bestaande uit Danielle Former en Rosalie Gerritse. Wat de jury aansprak in hun maquette was het originele idee om winkels bovenop een flat te creëren in plaats van andersom. Verder was de maquette prachtig uitgevoerd. De derde prijs was voor Roy Duineveld van basisschool de Duif. Het stations terrein kan wat Roy betreft beter vorm gegeven worden en wel met een onder gronds station, terwijl hij bovengronds graag veel groen zou willen zien. Ook zijn originele ideeën en oplossingen maakten indruk. Bijvoorbeeld dat je op het plein door een dik glas naar beneden kunt kijken, en de plaatsing van zonne panelen op de fietsenstalling. In zijn maquette was aan alles gedacht, want het geheel was zelfs voorzien van ver lichting. Vanwege een schoolkamp waren zowel de winnaars van de eerste als van de tweede prijs helaas niet aanwezig bij de prijsuitreilang op dinsdag 15 juni, maar inmiddels hebben de scholen hun wel verdiende prijzen opgehaald op het gemeentehuis. De eerste prijs was een VW-bon ter waarde van 80 euro, de tweede prijs een Bart Smitbon ter waarde van 50 euro en de derde prijs eenzelfde bon ter waarde van 25 euro. De inzendingen worden tot en met 30 september geëxposeerd in de hal van het gemeentehuis. (foto: MSP) structie van dit onder architectuur gebouwde appartementencomplex is zeer bijzonder. De appartementen wor den met korting te koop aangeboden aan bewoners van Heiloo die een huur woning van de woningstichting achter laten. De doorstroming vanuit de huur sector naar de koopsector wordt bevor derd en huurwoningen voor jonge star ters komen beschikbaar. Uiteindelijk worden zo 28 woningzoekenden gehol pen. En dat geeft enige verlichting op huurmarkt, die in Heiloo behoorlijk onder druk staat. Het gunstige weer was mede verantwoordelijk voor de vele belangstellenden die het slaan van de eerste paal bijwoonden. Zij zorgden voor een uitstekende sfeer en daarmee voor een markante officiële start van de bouw van dit in meerdere opzichten spraakmakende appartementencom- plex. Wethouder Daas (rechts) slaat met een authentieke hand-heimachine de eerste paal de voor het appartementencomplex De Driestal, (fotoMSP) HEILOO - Op 18 juni sloeg wethouder J. Daas, met een authentieke hand-hei- machine de eerste paal van het nieuwe appartementencomplex in Heiloo op locatie De Driestal. Onder het genot van een hapje en een drankje werd de gebeurtenis door buurtbewoners en andere genodigden bijgewoond. In het spraakmakende ontwerp van architect Charles Slot zullen, als de bouwperiode meezit, volgend jaar rond deze tijd de eerste mensen hun intrek nemen in hun nieuwe koopappartement. Wethouder J. Daas en Bertil Greeuw, directeur-bestuurder van Woning stichting Heiloo, hielden beiden een korte toespraak over de totstandko ming van het complex en de achter gronden hiervan. Zo bleek er vooraf gaand aan de uiteindelijke bouw een lang overleg en bezwaartraject van ongeveer 8 jaar te zijn geweest. Nu dat er gebouwd gaat worden is het het le project dat voorzien is van het Woon- keurmerk in de gemeente Heiloo. Uit de toespraken kwam ook naar voren dat het het le nieuwbouwproject onder Maatschappelijk gebonden eigendom in Kennemerland is. Juist deze con- VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl HEILOO - Een pleintje aan de Boswinde is voor het Europees Kampioenschap omgedoopt tot Oranjeplein. Initiatiefnemer John Molenaar en buurtgenoten Ben van TWcht en Johan Hoetjes hebben eigenhandig en met hulp van de overi ge buren een tent doen verrijzen waarop de buurtjeugd en de volwassenen de verrichtingen van het Nederlands elftal in Portugal kunnen volgen. De sfeer tij dens Nederland - Tsjechië afgelopen zaterdag was fantastisch... totdat Dick Advocaat de inmiddels beruchte wissel toepaste. B In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Er zijn maar weinig bewoners van Heiloo en Heerhugo- waard die Boetiek Yes Yes gevestigd in Winkelhof 'tLoo 16 te Heiloo en in winkelcentrum Middenwaard nog niet kennen. Dat is natuurlijk niet vreemd omdat Boetiek Yes Yes al meer dan 25 jaar in Heerhugowaard modieuze dameskleding verkoopt. Velen zullen zich zeker nog kunnen herinneren dat Boetiek Yes Yes begon als een boetiek waar je de leukste en meest aparte handgemaakte kleding, kado- en kunstartikelen uit India kon kopen. Het was midden in de periode dat de 'flower-power' in de muziek en de mode een belangrijke stroming vertegenwoordigde en Boetiek Yes Yes sloot dat met haar kleding-, kado- en kunstcollectie helemaal op aan. Wierrook De Boetiek was altijd doordrongen van de geur van wierrook waarvan men ook vele verschillende soorten verkocht. In de loop der jaren ver minderde de invloed van de 'flower power' op de muziek en modë en Boetiek Yes Yes veranderde dan ook in een boetiek die zich ging richten op eigentijdse modieuze dameskle ding en kado-artikelen. Dit bleek jarenlang een zeer succesvolle for mule omdat er in winkelcentrum Middenwaard nog weinig echt apar te kadootjes te koop waren. Historie Het nieuwe gedeelte aan de kant van het gemeentehuis bestond toen nog niet. Toen in 1990 het nieuwe gedeelte van de Middenwaard werd geopend werd Boetiek Yes Yes door de. eigenaren van Middenwaard benaderd met de vraag of er belangstelling was voor het voormalige Chinese restaurant tegenover Albert Heijn om daar een woon- en kadowinkel te vestigen. Inmiddels was er al een soorgelijke zaak geopend in Winkelhof 't Loo en Uit je dak op het Heilooër Oranjeplein. Wellicht voor het laatst dit EK.. Wie over de Boswinde rijdt of loopt heeft op het eerste gezicht niets in de gaten. Maar op het centrale pleintje aan de achterkant van de woningen is een heus oranjeplein uit de grond gestampt. Oranje vlaggetjes, posters, Dick Advocaatpoppen en een tent sieren het normaliter zo rustige pleintje. John Molenaar en zijn buurtgenoten organi seren deze happening voor de buurt de eigenaren van Boetiek Yes Yes besloten dan ook om ook in winkel centrum Middenwaard een 'Mayflower' woonwinkel te openen die inmiddels ook al meer dan twaalf jaar bestaat. Het gevolg hiervan was dat Boetiek Yes Yes zich volledig op dameskleding kon gaan concentre ren en de collectie aanzienlijk kon uitbreiden. Inmiddels had ook Winkelhof 't Loo het winkelcentrum geheel gerenoveerd en uitgebreid zodat Boetiek Yes Yes ook een filiaal heeft kunnen vestigen in Winkelhof 't Loo en ook daar heeft zij inmiddels in de gehele regio een naam opge bouwd als boetiek die de actuele ont wikkelingen in de mode op de voet volgt en een ruim aanbod heeft in draagbare vrouwelijke en betaalbare dameskleding. Collectie altijd up to date De collectie is zeer fraai en actueel en wordt elke week met nieuwe voorraad aangevuld. De inkoopsters van Boetiek Yes Yes zijn elke week voor u op pad in binnen- en buiten land om de laatste nieuwtjes voor u in de boetiek te kunnen hebben. Ook wordt er goed opgelet dat alles betaalbaar blijft voor de consument en dat de kwaliteit in orde is. De zeer vrouwelijke kleding uit de collecties van Bellissima en Noa Noa zijn bij Boetiek Yes Yes ruim vertegenwoor digd en veel modellen zijn verkrijg baar tot en met maat 46. Voor de vrouw die zich wat sportiever/jonger kleedt heeft Boetiek Yes Yes een ruime keuze uit de collectie van Dito Dito. Het is zeker dat Boetiek Yes Yes de toekomst met zeer veel ver trouwen tegemoet ziet en nog vele jaren een vooraanstaande rol in de Heiloose damesmodebranche zal spelen. U bent van harte welkom bij Boetiek Yes Yes in Winkelhof 't Loo om eens rustig in de zojuist binnengekomen voorjaars- en zomercollecties te komen snuffelen. De koffie staat klaar. KORTING HEILOO FRA' Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Hermy Stoop tel. 532 0345 Ej. Potgieterweg 27 Heiloo Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon072 - 533 40 95 Internet www.hopman.nu ZOMERCOLLECTIE 2 0 04 VRIJDAG en ZATERDAG Heerenweg 44 072 5338487 slechts 0,69 Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 DONDERDAG t/m ZATERDAG heerlijk gemarineerd 150 gram1,95 Uit eigen keuken Bij de winkels van Yes Yes in 't Loo, en in Heerhugowaard, vindt u een wekelijks wisselende en zeer fraaie collect ie dameskleding (foto: MSP) king louie, sandwich, jackpot, replay, mexx, kuyichi, turnover Bergen voor het eerst en zijn tot nu toe erg tevreden. „We hebben de tent opge bouwd de zondag voor het EK. We vol gen in principe alleen het Nederlands elftal, maar ook wedstrijden als Duitsland - Letland worden hier geke ken. De kinderen lopen hier al om 10.00 uur in het oranje rond", vertelt John. Met een beamer en een scherm kunnen de wedstrijden van oranje fanatiek wor den gevolgd. En fanatiek zijn de buurt bewoners. Als Wilfred Bouma na vier minuten de 1-0 op het scorebord zet ontploft de tent van vreugde. De kinde ren (en de volwassenen) zingen de spe lers toe. Als Ruud van Nistelrooy dan ook nog eens 2-0 scoort, gaan de vijftig aanwezigen helemaal uit hun dak. De avond kan niet meer stuk en het geloof in oranje is groot. „Het is iets unieks", vertellen John en Ben over het samen steunen van oranje met de buurt. „Het hele plein is versiert. Het leeft gewoon hier. We zaten eerst nog van: doen we het wel of doen we het niet? Vorige keer deden we het in een garage, maar dat was erg klein. Dit zorgt voor homo geniteit. Lekker gezellig met elkaar en een biertje erbij." Gezellig is het zeker, maar na de 2-1 van de Tsjechische spits Jan Koller komt de spanning voelbaar terug. Wat gaat er gebeuren? Arjen Robben wordt, net als overal in Nederland, met grote lof toe gesproken. De ontzetting is dan ook groot als Paul Bosvelt in de tweede helft het veld betreedt in plaats voor Neerlands hoop. Het gezellige plein Hoorn Heiloo A I k m a a r 3 stuks Bij ons kunt u broodjes on line bestellenSurf naar www.bakkeriikeeszoon.nl en klik op bestellen!! Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo houdt zijn hart vast, terwijl de wissel als iets belachelijks wordt afgedaan. En het gaat fout voor Nederland. Vlak voor tijd vellen de Tsjechen het vonnis over deze wedstrijd door de winnende treffer binnen te schieten (2-3), nadat ze eerder al gelijk hadden gemaakt. Het Heiloose oranjeplein laat zich echter niet ontmoedigen. Nederland zit nog in de race en verwacht wordt dat de Duitsers niet zullen winnen van Tsjechië. Vanavond zal Nederland - Letland wor den bekeken en het zal wederom weer supergezellig worden. En of Nederland nou wel of niet doorgaat: ,„We kijken sowieso de finale nog hier", zegt Ben vastberaden. Bij het ter perse gaan van deze krant was nog niet bekend of 'we' doorgaan naar de kwartfinales, of dat 'ze' naar huis gaan. Maar omdat onze fotograaf de afgelopen dagen diverse Oranjefans heeft gefotografeerd, en wij bij de Uitkijkpost positief blijven denken, wil den we u deze foto niet onthouden... (foto's MSP) Lumfenhotereng

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1