bij Super de Boer 'Buitengewone' opkomst discussie-avond Reconstructie dodelijk ongeval Castricum Prachtige kunstnijverheid uit Burkina Faso op jaarmarkt Limmen Limmense wint actie De Uylenspieghels op de jaarmarkt Prijswinnaars snoeiprijs- vraag Jeanine Jonker WOL voor voortgezet onderwijs in Burkina Faso Plaatselijk nieuws uit Limmen en Akersloot, gemeente Castricum VV Limmen plaatst speel toestellen voor jeugd Kinderactiviteit: Op zoek naar de Duinschat Cursus conflicthantering Bandj es weekend in de Bakkerij Conquistanieuws Gilde Castricum biedt hulp! Alsnog geslaagd aan het Jac. P. Thijsse College Geslaagden tweede tijdvak Bonhoeffer Zeezicht mag seizoen niet verlengen Dirk Out op het David-orgel Negen vergeten Conquista viert Roefeldag 2004 met eigen Sterreporters! Gemeente Castricum voert pilot-project met Aquaflow uit BJ. Raad uit Castricum, Marcel Spekken uit Westgraftdijk en Hetty Zonneveld uit Uitgeest. Alle prijswin naars krijgen persoonlijk bericht. Bel voor informatie over het nieuwe pro gramma overzicht 072-505 36 46 of kijk op www.tuincursussen.nl. CASTRICUM - Wrijving tussen vrij willigers, in een bestuur of met de doel groep wordt vaak als bedreigend erva ren. De neiging bestaat om conflictsitu aties uit de weg te gaan of tot grote hoogte te laten oplopen. Het inzicht dat conflicten bij het dagelijks leven horen en ze als zodanig te leren hanteren is een belangrijke vaardigheid. Deze cur sus vindt plaats op woensdag 29 sep tember, 6 en 13 oktober van 19.00 tot 21.30 uur in ontmoetingscentrum Geesterhage. De kosten zijn 15,- per persoon, opgeven kan aan de balie van de Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5 of telefonisch 0251- 673793. Cursus website bouwen Het hebben van een eigen website heeft veel voordelen voor uw vrijwilli gersorganisatie: De activiteiten en doe len van uw organisatie zijn eenvoudig en snel te bekijken en bovendien kunt u makkelijker leden en vrijwilligers werven. In de cursus website bouwen leert u om met eenvoudige middelen een aansprekende website te maken. De basisbegrippen van internet en HTML worden uitgelegd en u leert hoe u pagina's aan elkaar kunt linken. U werkt met eenvoudige programma's zoals Word en Paint, zodat het geleerde thuis meteen kan worden toegepast. Voor deze cursus heeft u Word2000 of een nieuwere versie nodig. In de loop van de cursus wordt kort aandacht besteed aan alternatieve programma 's. Om de cursus te kunnen volgen dient u overweg te kunnen met Windows, Word en Internet Explorer. Voor de cursus dient u een boek aan te schaffen de kosten daarvan zijn 13,95 informatie hierover en opgave kan bij de Stichting Welzijn Castricum. De cursus wordt gehouden op maandagavond 4, 11 en 25 oktober en 1 november van 19.00 tot 21.30 uur in het Clusius College aan de Oranjelaan 2a in Castricum. LIMMEN - Zondag was het groot feest in Limmen. Jolanda Gooyer was daar de 'populairste' vrouw in de straat. Aan 't Kieftenland 22 was het vanaf 15.00 uur een dolle boel, want na het winnen van de actie 'Wij willen winnen weken' van supermarkt Super de Boer kon zij aanschuiven aan een voor dertig perso nen tot in de puntjes geregelde barbe cue. Jolanda had meegedaan aan de actie, die na het invullen van een slag zin recht gaf op een barbecue arrange ment voor dertig personen. Bij de actie, die landelijk werd gehouden, werden twaalf pakketten verloot. Om even na half twee kwam bedrijfsleider Theo Wester namens Super de Boer het pak ket aan huis brengen. Een supermarkt die op zondag levert? „Jawel hoor", was het lachende antwoord. „We heb ben namelijk zoveel spullen te verdelen dat een particulier dit onmogelijk zelf kan koelen. Daarom hebben we het nog maar een nachtje bij onszelf bewaard." Jolanda was uiteraard erg opgetogen over het winnen van het pakket. „Ik had als slagzin 'Wij willen winnen en gaan dus met het hele legioen, Bij Super de Boer onze inkopen doen' ingevuld. Uiteraard werd het smullen geblazen van de meegebrachte etens- en drankwaren. En het feestje? Dat ging tot aan het nachtelijk uur door... Jolanda Gooyer ontvangt uit handen van Theo Wester een schitterend barbecue pakket van super de Boer. (foto MSP) CASTRICUM - Het moet de gemeente Castricum 'Buitengewoon' goed hebben gedaan dat zovele Castricummers mee wilden praten over de strategische visie Buitengewoon Castricum 2030. In Hotel Borst te Bakkum was geen zitplaats meer te vinden en stonden de belangstellenden zelfs buiten te wachten om toch vooral maar mee te mogen besüssen over de toekomst van de gemeente. Stedenbouwkundig bureau VHP presen teerde de vier scenario's, ook wel toe komstmodellen genoemd. Nadat vorige week twee informatieavonden werden gehouden in Limmen en Castricum bleek wederom uit de hoge opkomst hoe geïnteresseerd de Castricummer is in de nieuwe toekomstvisie. In vier groepen konden zij meedenken en -praten over de toekomst van Castricum aan de hand van de scenario's. Zo gaven de bezoekers aan wat zij aan de diverse scenario's wel of niet aantrekkelijk vonden. Behoudt van rust en ruimte speelden in elke groep een belangrijke rol, maar de meeste Castricummers gaven ook aan dat geen enkele ontwikkeling van de gemeente ook onwenselijk is. Wanneer niets gebeurt zal het peil van de voorzieningen zakken en wordt huisvesting voor doel groepen als eigen jeugd en ouderen een heikel punt. Wanneer Castricum op het huidige aantal inwoners wil blijven zullen 1900 woningen moeten worden bijge bouwd, wil de gemeente wat groeien dan zullen daar nog eens 1500 huizen bij moeten. Geen slechte ontwikkeling, aldus velen, maar dan wel zorgen dat de binnenduinrand onbebouwd blijft. Ook de ruimte tussen de dorpskernen zou behouden moeten blijven als het aan veel mensen ligt, en geen 'verstedelijking' Grote belangstelling tijdens de Dorpsgesprekken met de gemeente Castricum. (foto UKP) door het naar elkaar toe groeien van de kernen. Hoewel sommigen aangaven het buitengebied te koesteren, vonden ande ren juist dat er veel te behoudend werd gepresenteerd in de scenario's en er teveel gericht was op natuurontwikke ling. Waar de een zichzelf al zag wonen in het groen, vond de ander het juist zeer onwenseüjk om wooneenheden in de natuur te plaatsen. De aansluiting op de A9 bleek voor velen toch wel een nood zakelijk 'kwaad', zeker wanneer de Zandzoom gereed komt en zo'n 2000 woningen tussen Heiloo en Castricum zorgen voor extra verkeersdruk. Een westelijke randweg, lopend vanaf de Castricummerwerf langs het spoor rich ting de Zeeweg was tevens punt van dis cussie. De een vond het een prachtig idee, de ander zag er niets in. „En waarom houdt die weg op bij de Haerlemmerweg, en niet op de Zeeweg", mopperde een enkeling. „Zo heb je er toch nog niets aan?" Tevens kwamen een station in Limmen, het autoluw maken van de Dorpsstraat en de variatie in de natuur aan bod, al dan niet ondersteund door de aanwezigen. De discussie over geld en 'wie gaat dat betalen' werd nog even uit gesteld, omdat men van 'de meest ideale situatie' mocht uitgaan. Aan de hand van de inbreng van de mensen wil de gemeente inventariseren hoe de Castricummer tegen zijn gemeente aan kijkt. Burgemeester Emmens-Knol, ook aanwezig, luisterde in elk geval aan dachtig naar de discussies. Inspraak van de burger ziet zij als een belangrijk punt. Voor meer informatie kijk op www.bui- tengewooncastricum.nl. CASTRICUM - Er gebeuren vreemde dingen in het bos. Op sommige plekken staat de hele natuur op zijn kop. Hoe komt dit en wie doet dit allemaal? Om dit uit te zoeken heeft de boswachter op woensdagmiddag 14 juli een groep kinderen nodig om op onderzoek uit te gaan. Want zonder de kinderen lukt het de boswachter niet om die vreemde zaken op te lossen. Kinderen tussen 6 en 12 jaar kunnen mee. De tocht start bij bezoekerscentrum De Hoep in Castricum om 14.00 uur. Na ongeveer 1,5 uur komen de kinderen weer terug bij De Hoep. Het maximale aantal kin deren dat aan de tocht kan deelnemen is 15. Opgeven tot uiterlijk 2 dagen voor de excursiedatum via 0800- 7966288. De kosten bedragen E 2,- per kind, inclusief een verfrissing. Bezoekerscentrum De Hoep, Zeeweg te Castricum. Castricum - Jongerencentrum De Bakkerij pakt dit weekeinde flink uit op het gebied van live-muziek. De drij vende krachten achter het Castricumse poppodium hebben hun best weer gedaan om een leuk en opwindend pro gramma samen te stellen. Vrijdag 9 juli is het aan de bands Try Drowning en Zone om hun repertoire ten gehore te brengen. Beide bands komen uit Utrecht en maken gitaarmuziek die qua stijl onder te brengen valt onder de naam emocore, waartoe ook bands als het vroegere At The Drive- in, het hui dige Sparta en A Days Work. Zaterdag is het helemaal feest, met onder andere de bands Huig en Morning After Thrill. Met name het feelgood- gehalte van de prettig gestoorde pretpunk/ skamuziek van Huig zal veel mensen aanspreken. Deze avond wordt georganiseerd door vertrekkend jongerenwerker Efraim van Veen, die op deze manier het einde van zijn dienstverband luister bij wil zetten. De rest van de avonden zullen diverse vrijwilligers van De Bakkerij hun kunsten achter de draaitafels ver tonen, dus de Castricumse jeugd hoeft zich niet te vervelen. Jongerencentrum De Bakkerij is te vim den aan het Bakkerspleintje te Castricum. Voor meer informatie: tel. 0251-654877/ 679112. LIMMEN - Het programma voor woensdag 7 juli, vrijdag 9 en zaterdag 10 juli is: Conquista kids 4 t/m 8 jaar Conquista kids heeft zomervakantie! Maar op 28 augustus kun je weer van start met heel veel nieuwe activiteiten! Knutselen, spelletjes, thema feestjes en nog veel meer! Tieners: Water-Disco met glijbaan! Zaterdagavond 10 juli is er weer een super disco met glijbaan! De DJ zorgt weer voor de juiste beats en de laatste hits! Zorg dat je droge kleding mee neemt. Omkleden is mogelijk. Lekker uit je dak op jouw muziek en de glijbaan dus. Heb je ideeën of wil je meer infor matie? Kijk of mail dit dan naar: tiener- werk@conquista.nl De tieneravond begint om 19.00 uur en Conquista sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 t/m 15 jaar. Conquista Café: Open Podium Het jongerencafé is op vrijdag- en zater dagavond weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Op zaterdag avond is er een open podium. Dit met o.a. een drums how, een drumworkshop en veel meer! De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: Voor iedereen van 8 t/m 12 jaar staan vanaf 14.00 tot 17.00 uur de zes spel com puters klaar en de muziek aan! Je kunt tafeltennissen, sjoelen, poolbiljarten, computerspelletjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen! Kijk voor meer informatie op www.conquista.nl. In de knoop met de vele knoppen? CASTRICUM - Pincode, treinkaartjes- automaat, telefoon, magnetron, tv, video, etc, de bediening van moderne (huishoudelijke) apparaten wordt steeds ingewikkelder. Zelfs met een gebruiksaanwijzing lukt het veel men sen niet de apparaten te laten doen wat ze kunnen. Veel mensen, en zeker zij die niet zijn opgegroeid met de moderne elektronische apparatuur, komen in de knoop met de vele knoppen. Daarom is Gilde Castricum gestart met een knoppenproject. De vrijwilligers van het knoppenproject zijn mensen voor wie de moderne (huishoudelijke) apparaten geen geheimen hebben waar zij met een handleiding niet uit kunnen komen. Mensen (uit Akersloot, Castricum en Limmen) die gebruik willen maken van het Knoppenproject kunnen zich mel den bij de Sector Vrijwilligers Centrale van de Stichting Welzijn Castricum. De Centrale is elke werkdag geopend van 9.00-12.00 uur en 's middags op afspraak. Telefonisch is zij bereikbaar onder nummer 0251-656562 en het e- mailadres is VCC@welzijncastricum.nl. CASTRICUM - Alsnog geslaagd aan het Jac. P. Thijsse College in het tweede tijdvak zijn: Mavo Akersloot: Kim Schoon Havo Akersloot: Tineke van Sonsbeek Castricum: Robert Bollemeijer, Mike Klaver, Nick Morsch, Rob Touber, Merel Wolthuis, Esther Zonneveld. Heiloo: Estelle Bogaard, Patty van Burgsteden, Wesley Groefsema, Carline de Koning, Boy Mossel, Bo Schumacher. Limmen: Renske Groot. VWO Castricum: Maurits Dijkstra Heiloo: Linda van Velthoven CASTRICUM - In het tweede tijdvak slaagden op het Bonhoeffercollege te Castricum voor hun eindexamen als nog de volgende kandidaten: HAVO Castricum: Jelle Korf Heiloo: Jaus Müller, Merel Toby. LIMMEN - Aan voetbalvereniging Limmen is door de gemeente Castricum toestemming verleend om vier speeltoestellen op het sportcom plex te plaatsen. De vereniging wil de jeugd speelvertier bezorgen terwijl de ouders bezig kunnen zijn op de sport velden. De toestellen zijn bedoeld voor de kleinere kinderen die met hun CASTRICUM - Donderdag vond een reconstructie plaats naar aanleiding van een dodelijk ongeval dat zaterdag 26 juni plaatsvond. Rond een uur of een 's middags stak een fietser de kruising met de N203 over. Tijdens het oversteken werd hij geschept door een personenauto. Het slachtoffer stak de weg over toen de auto 's voor het stoplicht juist optrokken. Diverse voertuigen konden de man nog ontwijken, voordat hij werd aangereden. De 66-jarige inwoner van Castricum raakte daarbij zwaargewond. Zijn verwondingen waren dermate ernstig dat hij later overleed. De politie en brandweer recon strueerden donderdag met een aantal voertuigen en personeelsleden het ongeval, in bijzijn van getuigen en familieleden van het slachtoffer. De krui sing werd daarom vanuit de richting Uitgeest afgezet. Het verkeer komende vanuit die richting werd omgeleid via Akersloot, (foto UKP) ouders het voetbalveld bezoeken. De toestellen komen op een verharde ondergrond te staan en worden geplaatst achter een hekwerk. CASTRICUM - Paviljoen Zeezicht heeft van de gemeente Castricum te verstaan gekregen dat het strandsei- zoen niet verlengd mag worden. De gemeente kwam al eerder in conflict met de openingstijden van de strandpa viljoens toen bleek dat twee exploitan ten hun horecagelegenheid eerder openden dan de toegestane datum van 1 april. Volgens een woordvoerder mag voortaan de handel worden opge bouwd vanaf 15 maart, maar mogen de deuren pas worden geopend op 1 april. In de nieuwe contracten die de gemeente afsluit worden middelen opgenomen dat eerdere openstelling onmogelijk moeten maken. Bovendien stelt de gemeente zich harder op bij het overtreden van deze regel. CASTRICUM - Op maandag 12 juli wordt het tweede concert gegeven in de serie Orgelconcerten Castricum 2004. In de serie speelt Dirk Out weer eens op het David-orgel in de St. Pancratius te Castricum. Hij voert van bekende componisten uit de orgelliteratuur één of meer werken uit. Na de pauze speelt hij composities van wereldberoemde Franse organisten: Vierne, Widor en Dupré. De orgelwerken worden afgewisseld met zang door het kwartet Camerata Musica. Voor en na de pauze hoort u van hen licht klassieke en volksmu ziek. Dit concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 4,- of 3,50. LIMMEN - Woensdag 7 juli wordt tus sen 17.00 en 22.00 uur de Limmer jaar markt gehouden. De Stichting Werkgroep ontwikkelingssamenwerking Limmen (WOL) is aanwezig met een kraam met mooie kunstnijverheid uit Burkina Faso: prachtige, traditioneel geweven en geverfde doeken, de zoge naamde bogolans, bronzen beelden in verschillende maten, tassen, maskers, muziekinstrumenten en sieraden. De opbrengst is voor onderwijsprojecten in Burkina Faso. De Stichting WOL zet zich al jarenlang in voor onderwijs in Burkina Faso (West Afrika), een van de armste landen in de wereld. Samen met DSF, de partner in Burkina, en de Nederlandse ontwikke lingsorganisatie ICCO heeft de WOL het basisonderwijs op het platteland in de provincie Yatenga een flinke impuls kunnen geven. Maar dit roept direct weer nieuwe problemen op: voor veel kinderen is basisonderwijs tegelijk eind onderwijs omdat er nauwelijks mogelijk heden zijn om naar het voortgezet onderwijs te gaan. Sommige kinderen kunnen in de stad naar het college of lyceum. Zij kunnen dan verder leren om ambtenaar, kantoorfunctionaris, ver pleegkundige of onderwijzer te worden. Maar voor de ontwikkeling van het land is het absoluut noodzakelijk dat er een goed opgeleide beroepsbevolking komt die, m.n. op het platteland, bedrijfjes op kan zetten om de plaatselijke economie te ontwikkelen en de traditionele land bouw en veeteelt kan moderniseren. Beroepsonderwijs bestaat echter nauwe lijks in Burkina. DSF wil daarom, samen met de WOL en andere sponsors, een DSFen WOL zoeken sponsors om het lager beroepsonderwijs in Yatenga te ontwikkelen. centrum opzetten om het lager beroeps onderwijs in de provincie Yatenga te ont wikkelen. Sponsor een scholier Tegelijkertijd biedt de WOL ook dorps kinderen de mogelijkheid om door te leren. De ouders van deze kinderen zijn te arm om voortgezet onderwijs voor hun kind te kunnen betalen. Voor hen zoekt de WOL personen die voor 350,- per jaar een scholier willen sponsoren. Van dit bedrag worden schoolgeld, schoolboeken, een tas met schoolmateri aal en schoolkleding betaald en ontvangt het kind gedurende het schooljaar dage lijks een maaltijd in de schoolkantine. Het afgelopen schooljaar namen 13 kin deren aan het project deel. Het komende jaar wordt het project met 10 kinderen uitgebreid. Meld u aan om voor 350,- per jaar gedurende 4 tot 6 jaar een scho lier te helpen! Voor meer informatie: kom naar de kraam op de jaarmarkt in Limmen of neem telefonisch contact op met Ditje van Genderen, tel. 072 5053449, of per e-mail: yvonnezomer- dijk@quicknet.nl. LIMMEN - Vorige week plaatste de Uitkijkpost een artikel over de opbrengst van de Handicap.nl collecte. Wij vermeldden dat 223,57 euro werd opgehaald in Limmen. Er werd echter veel meer geld opgehaald, wel 2239,57. LIMMEN - Afgelopen woensdag heeft Conquista weer haar jaarlijkse Roefeldag van Jantje Beton gevierd. Jawel, gevierd, want een feest was het zeker. Heerlijk om wel 68 enthousiaste kinderen met begeleiders te zien genie ten van het kijken binnen de keukens van een aantal al even enthousiaste bedrijven. Wij hebben zelfs twee reuze kanjers van reporters/fotografen-in- wording mogen begroeten. Vol vertrou wen zijn Sander Weyers en Paul Metzelaar (beiden 14 jaar) voor ons op pad gegaan. Hieronder volgt hun eigen verslag. Lees mee en weet wat jullie woensdag gemist hebben, als je er niet bij kon of wilde zijn. „We beginnen bij EBA. Daar kwamen we groep 7 tegen. En die krijgen een rond leiding door de opslagruimte, waar alle maal speelgoed ligt. De EBA maakt ook zelf spullen, zoals mutsen. Wat bij de EBA goed verkoopt zijn Hawaï- spullen. Na 10 min. gingen we weer weg. Daarna gingen we naar de Brandweer, waar groep 6 was. Bij de Brandweer kregen ze uitleg over de brandweerwa gen. De kinderen mochten ook spuiten! Lagguh...! Wij mochten zélf ook. Nu gaan we weer verder. We zijn hier 5 min. gebleven. Toen naar de Politie, waar groepje 2 was. Daar gingen ze een rondritje maken en daar werd een achtervolging in scène gezet. En ze hebben een bekeuring gegeven en kregen een uitleg over een rijbewijs. Toen gingen we naar de Bieb (biblio theek), waar groepje 11 was. Daar kon den ze boeken uitlenen, wegzetten en alle andere dingen die bij de Bieb horen. Bij de Bieb kan je ook andere dingen dan boeken lenen. Het kunnen ook cd's zijn! We zijn bij Kartworld en wachten op de groep. Bij Kartworld kan je lasergamen en karten. En daar komt groep 4 aan. Wij krijgen ook een rondleiding en we mochten ook lasergamen. G.P. Groot. We kwamen hier groepje 10 tegen. We krijgen een rondleiding en krijgen foto's te zien van vroeger." LIMMEN - Meestal is het na as-woens dag tot aan eind oktober stil rond om carnavalsvereniging De Uylenspieghels. Dit jaar gaat het anders want er is een jubileumjaar in zicht. Niet komend maar in het seizoen 2005/2006 bestaat de vereniging al weer 40 jaar! Dit is natuurlijk weer een reden om dat sei zoen speciaal uit te pakken. Iedereen weet waarschijnlijk wel wat dit bete kent; er moet weer flink gespaard wor den om alles te bekostigen. De penning meester is al druk aan het rekenen geweest en heeft al wat in een potje gedaan, maar de jubileumcommissie heeft ook een loterij georganiseerd om extra geld binnen te krijgen. Deze lote rij is speciaal voor het jubileum jaar waarin men de raad in het nieuw wil ste ken en natuurlijk ook voor de diverse artiesten die in dit seizoen speciaal zul len optreden bij de Uylenspieghels. Want wie herinnerd zich het geweldige seizoen van het 33-jarig jubileum met o.a. Vader Abraham en Harry Sünger niet. Deze loterij heeft het aantal van 900 loten en wordt met toestemming van de notaris gehouden. Er worden twee trekkingen gedaan, op 12 decem ber 2004 met de eetmiddag en 8 februa ri 2005 op het Boerenkielenbal. De loten kosten 11,- per stuk en worden op naam verkocht, dus uw prijs krijgt u zeker. Als u wilt kunt u natuurlijk vra gen om een speciaal geluksnummer, mits deze nog niet verkocht is, tussen de 1 en 900. Diverse elektrische appara tuur, een dvd-speler, divers gereed schap, slagers-, bakkers- en slijtersbon nen, een reischeque, een butler kok avond. Dit is nog maar een greep uit de vele prijzen die er te winnen zijn. Het juiste prijzenoverzicht wordt bij de snel le kopers op de jaarmarkt thuisgebracht en komt oktober in de Uylenbabbel te staan. Naast de verkoop van deze speci ale jubileumloten verkopen de Uylenspieghels ook deze avond de overheerlijke Uylenknabbels van Bakkerij Bakker a 2,75. Van dit bedrag is 0,75 voor het 40 jarig jubi leum. De stand van de Uylenspieghels is natuurlijk vlak bij hun Leutbunker de Burgerij te vinden. Kom deze jaarmarkt dus ook even gezellig bij de stand van de Uylenspieghels aan en steun hen door het kopen van een jubileumlot a 11,- of een Uylenknabbel a 2,75, maar natuurlijk kunt u zich ook deze avond als donateur aanmelden. CASTRICUM - Op vrijdag 9 juli opent wethouder Willem Veldt het nieuwste waterdoorlatende, bergende zuiverende infiltrerende parkeerterrein van Castricum. De gemeente start een expe riment met een straat zonder regenput ten en molgoten.Toch staat de straat niet blank bij een forse regenbui, dankzij een nieuw Engels systeem van professor C.J. Pratt van de universiteit van Coventry (Engeland), het zogeheten Aquaflow. De gemeente Castricum heeft de Noord- Hollandse primeur. De gemeente heeft bij wijze van proef Aquaflow aangebracht in het parkeerter rein bij de nieuwe gymzaal van Bonhoeffer. Met Aquaflow wordt het regenwater niet meer via het riool afge voerd, maar geïnfiltreerd in de bodem. Waterbeleid 21ste eeuw. Met het nieuwe systeem kan de gemeente invulling geven aan het nieuwe beleid van waterbeheer van de 21e eeuw. Een van de uitgangs punten van dit beleid is dat het regenwa ter in het gebied wordt geborgen en ver traagd wordt afgevoerd. Dit om grote piekafvoeren en wateroverlast in natte periodes in de toekomst te voorkomen. Als de proef van het parkeerterrein slaagt, is het mogelijk dat de gemeente het Aquaflow-systeem vaker zal toepas sen. Ook met het oog op de klimaatsver anderingen die gepaard gaan met grotere weerextremen, is dit systeem een oplos sing. Voor meer informatie kunt u de website www.castricum.nl raadplegen. LIMMEN - Tijdens het feesteüjke open tuin met exposities weekeinde, op 26 en 27 juni bij Jeanine Jonker in Limmen, konden alle bezoekers deelnemen aan een snoeiprijsvraag. Uit ervaring blijkt het juist snoeien lang niet mee te vallen. Lesstof van de tuincursussen lag dan ook ter inzage. Vele van de ongeveer 1500 bezoekers hebben het snoeivraagstuk geprobeerd op te lossen. De tien beste inzenders zijn de gelukkige winnaars van een workshop naar keuze uit het nieuwe programma overzicht van Tuincursussen Jeanine Jonker najaar 2004. Winnaars zijn: Edith Boukes-van Dijk en Ard Aker uit Limmen, Tes Apeldoorn en Ineke Meester uit Heiloo, Joke Glorie uit Egmond Binnen, Mieke Bronswijk uit Bloemendaal, Vincent Niekerk uit Amsterdam, Wil van Zandvliet uit Heerhugowaard, Jacob Jeltes uit Hem en Johan Antvelink uit Eibergen. Deze winnaars zijn veelal oud cursisten of hebben met aandacht de lesstof bestudeerd. Tevens zijn er 15 troostprijzen, deze mensen krijgen een workshop snoeien waarbij de uitleg van de prijsvraag cen traal staat. Troostprijswinnaars zijn: Kees Bloedjes, Jos Droog en Gerard Min uit Limmen, Anita Zoon en Helena de Bruin uit Heiloo, I.v.S. Horst, Pauüne Swart en Henk Schneider uit Alkmaar, Jaqueline Beukers uit Egmond Binnen, Natasja van Galen uit Heerhugowaard, A van Duin, MC v Duin Apeldoorn en

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10